​VIDEO Ce nu s-a vazut la televizor in ziua in care Guvernul Boc si-a asumat raspunderea pentru a XI-a oara

de Attila Biro     HotNews.ro
Marţi, 8 martie 2011, 23:19 Actualitate | Politic

Cabinetul condus de premierul Emil Boc si-a asumat raspunderea marti, 8 martie, pentru a XI-a oara de acesta data pentru Codul Muncii. Inainte de asumare, politicienii au impartit flori pe holurile Parlamentului si s-au pupat cu jurnalistele. Opozitia a refuzat sa intre in sala de sedinta. In timp ce premierul citea argumentele asumarii, unii ministri schimbau zambete cu parlamentarii. Senatorii si deputatii n-au avut urechi pentru discursul premierului si au citit ziare, au navigat pe Internet sau pur si simplu au dormitat. Vezi in articol un videoreportaj cu imagini inedite de la asumarea raspunderii pe Codul Muncii.




Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

3442 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    de ce mai avem parlament? (Marţi, 8 martie 2011, 23:38)

    eba [anonim]

    daca guvernul isi asuma raspunderea. si apoi, in fata cui isi asuma raspunderea? catre parlament? presedinte? romani?
    acest parlament trebuie redus la 100, iar aia, alesi pe criterii si in urma unor examinari....la romani nu merge cu alegeri ca ne vedem la un mic/bere si votam cu sexul.....ca brain nu avem...
    • +5 (5 voturi)    
      ... (Marţi, 8 martie 2011, 23:54)

      blec-bierd [utilizator] i-a raspuns lui eba

      din pacate parlamentul exista numai ca sa nu zica lumea ca noi nu avem.... aaaa !! si ca sa aiba mafia culise dupa care sa se ascunda
  • 0 (6 voturi)    
    kkka mkkkaa (Marţi, 8 martie 2011, 23:45)

    Dedalus [anonim]

    Asa era si pe vremea Partidului Comunist.

    Nu pricep de ce ne-am caznit atat sa-l dam jos...
  • +6 (6 voturi)    
    Femeie ... (Marţi, 8 martie 2011, 23:49)

    eurodaniel [utilizator]

    ... sa fiu nu as primi flori in conditiile in care ar trebui sa stau la coada pentru ele! E sub demnitatea unei femei ... penibil, atat de penibil incat doar Geoana putea face asa ceva.
    Restul sunt normalitati ... de dormit se doarme si-n Bundestag, si-n Saeima letona si cam peste tot. Ca la noi sunt mai incompetenti decat in alte parti, well, sunt si noi campioni la ceva, nu? Priviti partea plina a paharului! :-)
    P.S. Ma amuz trist cand vad ca chiar nimic nu se face competent acolo si desi imi displace la maxim, nu pot decat sa fiu de acord cu afirmatia lui Tiriac facuta zilele tercute, conform careia Basescu ar trebui sa-i bage intr-o camera, sa-i tina o saptamana cu paine si apa pana ies de acolo cu un plan Marshall pe care sa-l si aplice eficient. Cred ca pentru Romania acum, in afara de o "terapie" de soc la nivel inalt NIMIC nu mai are efect. Nici morti, nici zburatori de la balcoane, nici pensionari infometati si bolnavi, acolo sus sentimentele si umanitatea se masoara in EUR, iar asta nu e bine!
  • +6 (6 voturi)    
    Numele ! (Miercuri, 9 martie 2011, 2:09)

    Radu [anonim]

    Hotnews cand mai filmati parlamentarii inserati si numele in video acesti ghertoi trebuie sa dispara din viata politica
  • +1 (3 voturi)    
    s-a vazut (Miercuri, 9 martie 2011, 7:15)

    Dl Gica [anonim]

    S-a vazut bataia de joc a 9 oara cand tara este condusa prin asumari si HG-uri si nu prin procese democratice, nu prin dezbateri si nu printr-un vot democratic, curat, frumos.

    S-a vazut degradarea si balacareala perpetua !
    Asta la 20 de ani de la revolutie, se procedeaza acum identic cum procedau trandafirii rosii de au inebunit populatia pana au votat portocalii.
    ca sa ce ?
    • +2 (2 voturi)    
      Ce rost ar avea dezbaterile... (Miercuri, 9 martie 2011, 9:27)

      Atlas [anonim] i-a raspuns lui Dl Gica

      Ce rost ar avea dezbaterile politice cand votul este stabilit prin coalitie. Pierdere de vreme ! Explicati-mi dece s-a introsus votul uninominal si de votat in parlament se voteaza numai cum vrea partidul ?? Oare nu este o ticalosie ? Sa revenim la votul pe liste ! Este mai aproape de adevar ! UDMR -ul va vota impotriva cand nu ii vor fi satisfacute pretentiile de autonomie ! Se va intampla aceasta , sau PDL este dispus sa riste si integritatea teritoriala de dragul puterii .
  • 0 (0 voturi)    
    Raspundere ? (Miercuri, 9 martie 2011, 19:28)

    Un pensionar [anonim]

    Pentru un om cu functie de raspundere,isi asuma cam des raspunderea...