Cum se pregateste Dan Voiculescu de verdict: Daca sunt condamnat pentru politie politica, ma voi asigura ca toti cei care au gresit in acest dosar vor plati. Plus o poveste cu santaj la Sinteza Zilei

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 1 martie 2011, 19:17 Actualitate | Politic

Dan Voiculescu
Foto: AGERPRES
Dan Voiculescu scrie marti, pe blogul lui, ca daca va fi condamnat pentru politie politica se va adresa la CEDO si este decis sa recupereze "imensul prejudiciu moral" care i "s-a cauzat in acesti ani". In aceeasi zi, site-ul Inpolitics, care citeaza "surse conservatoare bine informate", spune ca Dan Voiculescu a gasit, la locuinta sa, un bilet anonim care propune un verdict favorabil la ICCJ in schimbul eliminarii din grila Antenei 3 a emisiunii "Sinteza zilei".

Dan Voiculescu spune ca nu este ingrijorat de decizia ICCJ, desi "surse arondate puterii" - referire la site-ul Reporter Virtual - sustinusera inca de luni ca Inalta Curte de Casatie si Justitie il va condamna pentru politie politica, fapt ce va duce la exlcuderea sa din Uniunea Social Liberala.

  • "Sincer, nu ma mai intereseaza. Daca Inalta Curte rezista presiunilor, va da un verdict corect. Daca presiunea puterii politice va invinge, voi continua imediat procesul la CEDO si ma voi asigura ca toti cei care au gresit in acest dosar vor plati. In ambele cazuri, voi castiga.
  • Din fericire, exista si instante invulnerabile la presiune si santaj. Mai devreme sau mai tarziu, la Bucuresti sau la Strasbourg, se vor pronunta si aceste instante. De altfel, dupa ce voi avea acea decizie, sunt decis sa recuperez imensul prejudiciu moral care mi s-a cauzat in acesti ani", sustine senatorul PC.

Site-ul Inpolitics anunta, cu titulatura de BREAKING NEWS, "o informatie de ultima ora" care "prefateaza un scandal de proportii in jurul procesului lui Dan Voiculescu, de joi, la Inalta Curte de Casatie si Justitie, si care s-ar putea declansa in urmatoarele ore in media".

"Mai precis, potrivit unor surse conservatoare bine informate, Dan Voiculescu a gasit azi-dimineata, la locuinta sa, un bilet anonim, care contine, in termeni foarte seci si concisi, o propunere de troc: acordarea unui verdict favorabil la ICCJ, care sa elimine povara verdictului de politie politica, in schimbul eliminarii din grila Antenei 3 a emisiunii 'Sinteza zilei'", scrie site-ul citat, care precizeaza ca nu a reusit sa-l contacteze pe Mihai Gidea "pentru mai multe detalii".


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

11765 vizualizari

  • +61 (63 voturi)    
    democratie DV (Marţi, 1 martie 2011, 19:29)

    patratel [utilizator]

    In definitiv, fiecare scrie ce vrea pe blogg-ul sau. Poate sa spuna si ca este Imparatul Romei s-au ca a descoperit America. Nimeni nu are dreptul sa-l bage in... ospiciu, (desi n-ar strica...).
    • -25 (27 voturi)    
      Santajul- tactica a la Basescu (Miercuri, 2 martie 2011, 7:57)

      Premierul [anonim] i-a raspuns lui patratel

      Pai nu ar trebui sa ne mire deloc aparitia acelui bilet deoarece e marca inregistrata Basescu. Asa cum au procedat si cu sindicalistii ale caror averi le-au luat la purecat fix inainte de asumarea raspunderii pe noul Codal Muncii.
      • +14 (16 voturi)    
        Gogu (Miercuri, 2 martie 2011, 9:08)

        miki [anonim] i-a raspuns lui Premierul

        Esti sigur de existenta biletului?Apoi,de ce Sinteza zilei,care oricum nu are impact decit la 2% din popor?Si in consecinta care troc si in ce scop?
        • +18 (18 voturi)    
          ... (Miercuri, 2 martie 2011, 9:32)

          dragonfly [utilizator] i-a raspuns lui miki

          exista o emisiune numita sinteza zilei???? :)))
          • +13 (13 voturi)    
            The curious case of Felix Motanul :-)) (Miercuri, 2 martie 2011, 10:37)

            Jane Doe [utilizator] i-a raspuns lui dragonfly

            N-ai facut politie politica.... de fapt, esti imaculat.... ba chiar, daca ma gandesc mai bine, te-ai nascut in '89!!! E pura intamplare, ca aveai 60 de ani, la nastere!. Corect?! :-))

            Scuteste-ne!!!
          • +10 (10 voturi)    
            da, exista, (Miercuri, 2 martie 2011, 11:54)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui dragonfly

            la fel cum exista surse conservatoare bine informate si la fel cum ceea ce face varanul, nu se cheama deloc, dar absolut deloc, santaj : "Daca sunt condamnat pentru politie politica, ma voi asigura ca toti cei care au gresit in acest dosar vor plati."
          • -4 (4 voturi)    
            Voikulescu nu a turnat (Miercuri, 2 martie 2011, 17:56)

            carpathos [anonim] i-a raspuns lui dragonfly

            mai cercetati un pik cazuistica
            • -3 (3 voturi)    
              Voiculescu la CEDO (Miercuri, 2 martie 2011, 18:44)

              Neica [anonim] i-a raspuns lui carpathos

              Voiculescu poate invinge la CEDO, daca probele pe care nu le-a aceptat Inalta Curte la dosar vor fi luate in consideratie.
        • -11 (11 voturi)    
          PT GOGU (Miercuri, 2 martie 2011, 12:03)

          gandalf [anonim] i-a raspuns lui miki

          e invers dom gogu doar in mintea ta e 2% impactul e total invers si tu faci parte din aia care oricum nu merita sa se uite sa consume degeaba curent electric ca tot nu ve-i intelege nimic din acea emisiune pt protagonistii vorbesc alta limba e limba adevarului dar cei care au creierele spalate de basescu nu cunosc limbi straine!!!!
          • +1 (1 vot)    
            "Limbi" (Joi, 10 martie 2011, 16:05)

            mama lu' Stefan [anonim] i-a raspuns lui gandalf

            Gandalf: dar despre cunoasterea limbii romane putem sa discutam, stimate domn sau chestiunea asta este optionala cand ne etalam capacitatile neuronilor?
            Cat despre spalatul creierelor, mai bine cu creierul spalat de base decat cu el plin de mizerii securiste si comuniste.
            Ii injurati degeaba pe baietii care vor sa schimbe lucrurile, pentru ca lucrurile tot vor fi schimbate (si) in tara asta, pentru ca e in firea lucrurilor si e vorba de o evolutie naturala. Acum, ca fostii comunisti sau (mai bine zis) fostii profitori ai regimului comunist sunt pe cai mari, au putere, bani si informatii si astfel pot intarzia lucrurile, asta e alt aspect.
            Dar, de schimbat, lucrurile tot se vor schimba. Mai bine sa stea baietii in banca lor si sa treaca istoria un pic peste ei, sa ii spele si sa se bucure in liniste de averile fabuloase FURATE (chiar daca prin acoperirea unor legi date tot de ei), decat sa continue sa mai mestece atata in rahat...
    • +8 (8 voturi)    
      Biletelul roz.. (Miercuri, 2 martie 2011, 11:53)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui patratel

      .. cred ca e compus de cuplul Ursu&Oana care vor sa apara si ei in prime time..
  • +43 (45 voturi)    
    PUSCARIA !!! (Marţi, 1 martie 2011, 19:30)

    blec-bierd [utilizator]

    sa te manance pe tine !!! esti un animal anfibiu care face oac oac
    • +26 (26 voturi)    
      Eroare de greseala (Marţi, 1 martie 2011, 20:52)

      Diogene [anonim] i-a raspuns lui blec-bierd

      Faci confuzie cu un animal felin care face miau/miau.
  • +52 (54 voturi)    
    Adica o nota informativa anonima? (Marţi, 1 martie 2011, 19:36)

    zexe [anonim]

    Pai daca este anonima, eu cred ca a scris-o Vantu. Cu ocazia asta, daca Voiculescu l-ar fi operat pe Gadea, Realitatea ar fi depasit in rating Antena3.
    Ce treaba buna ar fi facut acum Florin Costiniu la ICCJ.
    • +35 (35 voturi)    
      Motanul flatulant (Marţi, 1 martie 2011, 20:32)

      OZN [utilizator] i-a raspuns lui zexe

      arata prin biletelul cu pricina ca e deschis la negociere - adica el crede ca ii baga cineva in seama emisiunile lui ratate si negociaza cu el
      • +13 (13 voturi)    
        Biletul l-a scris Gadea ! (Miercuri, 2 martie 2011, 8:31)

        banderas [anonim] i-a raspuns lui OZN

        Ca sa demonstreze importanta deosebita a emisiunii sale ca justificare la noile negocieri salariale...manipulatorul si persuasistul Gadea aplica manipularea pe stapanul lui iubit!
  • +57 (59 voturi)    
    asta chiar ne sfideaza (Marţi, 1 martie 2011, 19:41)

    sucaa [utilizator]

    bai turnatorule, ti-ai turnat familia. pt mine si majoritatea romanilor esti doar un turnator nenorocit indiferent de decizia judecatorilor pesedisti de la ICCJ.

    nu mai intimida justitia cu amenintarile tale.
    • +23 (23 voturi)    
      Hai nu te supara (Marţi, 1 martie 2011, 22:02)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui sucaa

      Poza e bestiala, spune totul.
      Ar trebui sa si-o puna drapel la partid :)
      • +9 (9 voturi)    
        . (Miercuri, 2 martie 2011, 7:49)

        iorgos [anonim] i-a raspuns lui anonim

        Dar nu e poza , e chiar steagul de lupta al partidului !
  • +31 (33 voturi)    
    cea mai tare asta cu bilețelul (Marţi, 1 martie 2011, 19:48)

    visio [anonim]

    conform zicalei populare ”hai neicuță la portiță” așa și voiculescu, pardon, motanul felix, se conformează...cât despre gâdea...cui îi pasă de emisiunea aceea? îl credeam, dacă patronul lui era era orice altceva decât nr 3 în Stat și....normal că vrea frișca de pe tort; are și televiziuni, și dosare penale pentru manipularea Bursei, chestie condamnabilă până și la americani, deci....oricum, angajații antenelor, cei care se implică activ în susținerea patronului, vor avea de suferit; vor fi dați în judecată pentru calomnie și denigrare, etc, asta după ce băse va termina de ciufulit motănelul; pe de alta parte mi se pare anormal ca Gâdea să vorbească despre EBA când el însuși este o poamă rară; vorbește mult și prost dar e treaba lui; o fi bun postul de profesor? pardon, banii de profesor?despre disperata de grecu numai de bine, nu știe c espune și nici nu o interesează; oricum, eu nu am de câștigat de pe urma unora sau altora, așa că pot spune ce vreau: nici nu Udrea nu mi-e rușine, însă dacă vine în platoul antenei 3, spală pe jos cu radu tudor...degeaba se dau ei mari și tari, pentru că sunt cam la același nivel cu pdl; e clar că pe ăștia d ela pdl nu îi duce capul, însă tare îmi doresc să îl întreb pe tariceanu de salariile alea uriașe date înainte de criză; toți politicienii, în campaniile electorale, promiteau sânge; ei bine, încă nu am văzut niciunul în ”centre de relaxare”; așa că mă amuz de cei care fac circul ăsta dar și de cei care aplaudă...în rest, numai bine și sănătate maximă....
  • -48 (50 voturi)    
    praf (Marţi, 1 martie 2011, 19:49)

    un [anonim]

    Nu imi e simpatic deloc acest domn, dar din alte cauze decat ca ar fi colaborat cu secu.Sunt milioane de romani care au facut asta, iar in parlament sunt aproape toti fosti colaboratori, indiferent de partid.

    Sunt complet de acord cu ce spune adica daca va castiga la CEDO toti ar putea sa plateasca pentru semnaturile puse pe decizie.
    Sunt si eu la randul meu reclamant intr-un proces impotriva statului roman si mi-as dori ca in cazul in care castig, toti judecatorii care si-au pus semnatura pe verdictele care m-au facut sa ajung la aceasta solutie, sa plateasca PENAL pentru deciziile luate.

    Faptul ca a colaborat sau nu a colaborat Voiculescu ma lasa rece, problema mea e ca Romania e intr-un mare rahat si in acest moment tara nu este condusa de Antena3 sau Voiculescu ci de un incompetent si o sluga.
    • +28 (28 voturi)    
      curs de manipulare comunista aplicata.. (Marţi, 1 martie 2011, 20:21)

      dadan [utilizator] i-a raspuns lui un

      asta cred ca preda Profesoru Felix la sedintele de partid..... se incepe cu dezicerea cu juma de gura a postacului fata de personajul cu pricina (turnatorul mizerabil Felix) ...dupa care se bagatelizeaza sau minimizeaza la maxim acuzatiile aduse , generalizand cu fraze gen: majoritatea romanilor au facut la fel...etc , urmand ca la final sa induca idea ca nu prea conteaza daca a turnat mizerabilul sau ba , important este ca ne merge prost, in Romania se traieste mai rau ca in Coreea de Nord si ghici cine se sugereaza ca ar fi vinovat de lucrul asta (vezi strategia din protocolul USL in care se dau guideline-uri membrilor cum sa tranforme rafuiala lor cu Base in rafuiala romanilor cu...imi scapa logica insa la ei merge)?
      Bravos mai "postacus subliminalus" .... tu esti din aia mai cultivati si mai cititi....ma bucura faptul ca pe hotnews se repartizeaza postaci mai fini si mai subtili decat tolomacii de pe alte forumuri....de altfel publicul tinta este mai educat nitel....
      Frumoasa postare , ca la carte ....felicitari ...praf sunteti toti nevertebratii care sustineti si promovati nonvalori in tara asta...
      • +4 (4 voturi)    
        bravo. (Miercuri, 2 martie 2011, 13:25)

        danzigk [utilizator] i-a raspuns lui dadan

        scurt/clar/la subiect... pacat ca neuronul postacului nu poate compila asa ceva.
        bravo.
    • +18 (18 voturi)    
      Dar daca pierzi ? (Marţi, 1 martie 2011, 20:26)

      c.mike [utilizator] i-a raspuns lui un

      N-am inteles ce-ar trebui sa se intample. Am vazut doar varianta care ti-ar conveni.
    • +26 (26 voturi)    
      Da, dar vezi tu... (Marţi, 1 martie 2011, 20:26)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui un

      Voiculescu...securist fiind, a acumulat avere pe care a investit-o in diverse afaceri, inclusiv in Grupul Intact. Grupul Intact detine Antenele, Antene care au devenit un mijloc de propaganda si manipulare securista.
      Intelegi unde e problema? O fi tara condusa de un incompetent si de o sluga....dar nu doar asta se intampla in Romania. In Romania, printre altele...un securist se foloseste de televiziunile sale pt a distorsiona realitatea si pt a manipula populatia.
      Deci nu e chiar bine daca te lasa rece...esti cam inconstient in cazul asta.
      • +12 (12 voturi)    
        Nedumerire! (Marţi, 1 martie 2011, 20:59)

        ioil [anonim] i-a raspuns lui bgd

        Poate cineva sa-mi spuna cum a facut Felx rost de atatia bani pentru atatea afaceri profitabile?De la ce banca a imprumutat?Cum de nu a dat faliment?Este un bun patriot care nu sa opus niciodata punctului 8 de la Timisoara?
        • +14 (14 voturi)    
          AVEREA.... (Marţi, 1 martie 2011, 22:18)

          MARIA [anonim] i-a raspuns lui ioil

          ...a facut-o imediat dupa '89 cand banii din contractele de export ale Romaniei, din cauza ca a cazut sistemul, au intrat in buzunare particulare...Voiculescu, Catarama, Patriciu, Paunestii, Copos si altii ( din Secu, si consilieri in Ministerul Comertului Exterior!) de aceea au aparut rapid cativa milionari ( in 1991}
        • +10 (10 voturi)    
          De la Crescent! (Marţi, 1 martie 2011, 23:20)

          angi [anonim] i-a raspuns lui ioil

          Da,din afacerile de la Crescent dinainte de 89(sub umbrela securitatii(Secu!) Din neatentia autoritatilor,imediat dupa 90.Dupa aceea,totul a mers...uns!
          • +4 (4 voturi)    
            Nu din neatentia.... (Miercuri, 2 martie 2011, 11:11)

            Jane Doe [utilizator] i-a raspuns lui angi

            ci cu acordul si incurajarile autoritatilor - noua putere - a pus el mana pe banii proveniti din contractele externe. Cativa baieti destepti... enumerati de cineva, mai sus.
            • +1 (1 vot)    
              Nu,asa e (Miercuri, 2 martie 2011, 20:09)

              angi [anonim] i-a raspuns lui Jane Doe

              Corect,Jane. Scuze! Cu ACORDUL autoritatilor,am vrut sa pun in ghilimele -neatentia-,dar am uitat!
        • +5 (5 voturi)    
          Banii securitatii (Miercuri, 2 martie 2011, 8:40)

          dre [anonim] i-a raspuns lui ioil

          A preluat conturile securitatii din strainatate, si asa asa imbogatit brusc
          • +5 (7 voturi)    
            NU erau banii securitatii (Miercuri, 2 martie 2011, 10:12)

            Avram Iancu [anonim] i-a raspuns lui dre

            Erau banii acestui popor.Acest popor a fost furat la asa zisa revolutie de securisti si activistii pcr care erau implicati in operatiunile de comert exterion si aport valutar special. Deaia l-au impuscat pe Ceausescu.Sa nu poata vorbi.In felul lui Ceausecu a fost patriot.Nu a avut conturi in Elvetia si nici alte averi.Copii lui au trait saraci .Cu bani furati au platit structuri de securisti paralele cu ale statului care in anii 90 au vandut si furat toata economia romaniei.Asa au ramas romanii saracii.Politicieni ca Ion Iliescu,Petre Roman,Adrian Nastase,Dan Ioan Popescu etc stiu toate astea. Mai stie si Magureanu care le-a tinut de sase. Sia altii sefi de servicii secrete.Da au luat toti si acuma tac.Daca am ajuns astazi sa vedem ca a inceput lupta impotriva coruptiei este posibil numai dupa o despaduchere a sistemului de parazitii securisti pe care a reusit-o Basescu si noua generatie de ofiteri patrioti ai serviciilor secrete.
    • +16 (16 voturi)    
      sanse mici (Marţi, 1 martie 2011, 20:46)

      gaga [anonim] i-a raspuns lui un

      asta reclamasi la cedo stimate cetatean ? ca romania e condusa de un incompetent si o sluga ? nu e prea clar ce va supara, daca nu va suparati.
    • +13 (13 voturi)    
      Voiculescu va suferi propria minciuna. (Marţi, 1 martie 2011, 21:59)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui un

      Tara se conduce dupa niste legi pe care acest Voiculescu si ceilalti ca el din parlament,tin mortis sa nu fie schimbateUnele legi ,daca ar fi schimbatelo-ar ajuta pe Voiculescu in situatia actuala,dar le este frica ,ca se deschide cutia Pandorei si se naruie tot ce au cladit in acesti ani.Judeca-te cu statul,dar fii convins ca nici-un judecator nu va pati nimic.Asa-i legea in Romania,legedata si cu aportul lui Voiculescu si care acum ar putea sa-i fie fatala.Infatuarea lui Voiculescu se inscrie in stilul caracteristic de tupeu securist,de ai lua pe toti de sus si cu trimiteri sutile la rafuieli ulterioare.O sanctionare a lui Voiculescu ar sparge aceasta punga cu puroi.Voiculescu este un nimeni si merita o lectie,chiar foarte dura pentru toate magariile facute milioanelor de romani.
    • +1 (1 vot)    
      ca idee generală (Joi, 3 martie 2011, 12:09)

      visio [anonim] i-a raspuns lui un

      nu sunt milioane de români care au facut poliție politică, deci minți din start ceea ce te decredibilizează total; daca tu însuți ai un astfel de dosar, mai mult ca sigur că îl meriți.
      incompetentul de care vorbești avrtiza încă din 2007 că tăriceanu cheltuie prea mulți bani și nu mai avem fond de pensii, însă banii luați de tine de la monstruasa alianță USL sunt mai buni decât adevărul și binele țării tale; faptul că avem excedent bugetar aproape numai din economii spune foarte mult despre actuala guvernare, însă dacă tăriceanu și vosganian nu dădeau salarii uriașe clientelei politice, poate că stăteam mai bine și nu era nevoie de atâtea reduceri salariale...
  • +32 (34 voturi)    
    si-am incalecat pe-o sa......... (Marţi, 1 martie 2011, 19:51)

    leopold [anonim]

    Povesti de adormit prostii care se uita la a3.Disperatii astia cu televiziuni au luat-o razna bine :motanul cu biletelul gasit si aprozaristul urmarit de un departament de 40 de oameni.Nu le ajungeau angajatii lingai,acum s-au apucat si ei sa aiureze.
  • +28 (30 voturi)    
    Agentul termic moare primul!Felix loveste din nou (Marţi, 1 martie 2011, 19:53)

    Eneas [anonim]

    poezie de martie =

    Securist batran dragut
    Ninge peste tine,
    Haide in USL acum,
    Unde-i cald si bine.
    Senator-am sa te fac
    O...ce bucurie,
    In uniforma am sa te imbrac
    Ca stelute ai tu o mie.
    La anu si la multi ani!
  • +23 (25 voturi)    
    doar in Romania (Marţi, 1 martie 2011, 19:56)

    all [anonim]

    doar la noi unu ca Voiculescu nu este condamnat pentru politie politica.... El care a luat banii statului (a lu Ceausescu).. ar trebui cu atat mai mult aratat cu degetu... dar in Romania, unde a fi hot, e ceva bun... nush ce efect are un asemenea verdict...
  • +28 (30 voturi)    
    cand nesimtirea devine un stil de viata.... (Marţi, 1 martie 2011, 20:01)

    dadan [utilizator]

    Se intampa in Romania de vreo 20 de ani ...infractorii se simt jigniti cand sunt descoperiti si fac scandal ca la usa cortului daca autoritatile timide mai au si tupeul sa-i pedepseasca... Ticalosul asta de Felix este din acelasi aluat cu Vantu insa asta a avut norocul de a fost scolit de comunisti si a avut sclipirea diabolica de a se pune la adapostul politicii si si-a tras si niste televiziuni ( speculand la maxim impactul tembelizorului asupra romanului) folosite ca moneda de negociere in santajul politic....
    Spre dezamagirea motanului Felix si a sobolanului Nus (desi vorbeste ca motanul Silvester) statul roman a urmat sfatul dat de nus acu ceva vreme si anume de a-si intari institutiile....nu credeau ei ca mai apuca zilele alea dar iata ca porcii incep sa fie alungati din ferma animalelor numita Romania.
  • +27 (29 voturi)    
    C-asa-i in tenis! (Marţi, 1 martie 2011, 20:09)

    Gimmy [anonim]

    Orice alt roman de rand ar fi fost rezolvat in doi timpi si trei miscari de tovarasii judecatori!
    Ipochimenul insa isi permitze sa conteste tot, de la verdicte la constitutie, tot! Ba isi mai permite sa isi si insceneze biletele anonime (sa fim seriosi? ce adversar politic s-ar complica propunand un asemenea targ securistului cu antene, in conditiile in care pana si copiii de gradinita pot anticipa verdictul ICCJ!?), de nu mai stii unde se termina Caragiale si unde incepe Voiculescu! Curat murdar, coane Felix!

    P.S. Si totusi, cine a semnat anonima!? E cumv roza!?
    • +17 (17 voturi)    
      De mentionat !!! (Marţi, 1 martie 2011, 20:31)

      c.mike [utilizator] i-a raspuns lui Gimmy

      Biletul era la el in casa, deci si intrare prin efractie( sau cine l-a pus a intrat cu chei potrivite si atunci nu mai e nimic..)Bietul de el slab sta la capitolul inventivitate si idei. Dar asa e cand te cuplezi doar pe ideia de a-l suspenda pe presedinte.
  • +17 (17 voturi)    
    urari de bine d-le felix (Marţi, 1 martie 2011, 20:19)

    octav [anonim]

    iti uram sa te vedem dupa gatii in direct numai la antena 3!!!!!!!!!
  • +14 (14 voturi)    
    hahaha ! (Marţi, 1 martie 2011, 20:23)

    panfil [anonim]

    la santaj e profesor, nu's povesti, chiar daca dansul e modest.
  • +17 (17 voturi)    
    O jigodie care a turnat. Punct. (Marţi, 1 martie 2011, 20:37)

    IC Breteanu leberalul socialistul si conservator [anonim]

    In privinta biletelului... Putea sa-l trimita si Mihai Gadea, Stan Laptop, Mircea Badea sau Victor Ciutacu. Vrajeli si manipulari ordinare marca Secu de pe vremuri.
  • +16 (16 voturi)    
    Traim cu maimutoii astia care ne cred PROSTI (Marţi, 1 martie 2011, 20:41)

    paul155 [utilizator]

    Cand scapam de maimutoiul asta?Si amenintarile lui1
  • +17 (17 voturi)    
    Nu colaborator ci lucrator de securitate colonel (Marţi, 1 martie 2011, 20:41)

    Brande N [anonim]

    tov. colonel las-o moale cu CEDO ca aceasta institutie condamna pe securistii care au tortionat si turnat oamenii cinstiti din tara.
    Lupul moralist vorbeste de ce-i lpseste.
    i-ti doresc condamnare pe drept.
    Brande
  • +17 (17 voturi)    
    USL ameninta justitia (Marţi, 1 martie 2011, 20:51)

    mariage [utilizator]

    A inceput Ponta cu al lui: vom avea grija sa raspunda cei care aresteaza, etc etc, acum vine Felix si ameninta foarte putin voalat judecatori de ICCj. Daca nu scapam odata de ticalosii astia suntem o tara de rahat.
    De ce toaca antenele si realitatea toata ziua la Basescu si PDL? pai daca nu veneau astia la putere aveam o liniste...
    • +8 (8 voturi)    
      are dreptate (Marţi, 1 martie 2011, 22:07)

      jtju [anonim] i-a raspuns lui mariage

      maiculita , ce dreptate ai
      bine punctat

      numai ca vor castiga, sunt multi usor de manipulat, si ei stiu asta
  • +8 (8 voturi)    
    Incredibil (Marţi, 1 martie 2011, 21:01)

    Vizitiul [utilizator]

    Ce scursura!

    http://www.flickr.com/photos/catalin_filca/254038205/

    Asa o sa reactioneze cand i se va spune sa ridice sapunul de pe podea la dusuri :)

    Continuare si final:
    http://www.flickr.com/photos/catalin_filca/254038206/

    :P
  • +14 (14 voturi)    
    Troc . (Marţi, 1 martie 2011, 21:38)

    cristoiu [anonim]

    Emisiunea" Sinteza zilei" nu mai aduce de mult nici un beneficiu electoral opozitiei.Cei care se uita numai la aceasta emisiune reprezinta nucleul dur al opozitiei care voteaza oricum cu opozitia.Ceilelti sunt destul de lamuriti de produsul oferit de Dl.Gadea si compania si mai curand se indreapta spre putere.Si atunci de ce naiba sa propuna cineva un troc care sa nu aiba un avantaj pentru putere.Argumente de acest gen aduce din cand in cand si dl.Vantu.
  • +13 (13 voturi)    
    PENIBIL (Marţi, 1 martie 2011, 22:05)

    yuyt [anonim]

    of,of,mai,mai

    se vede ca motanul felix a fost securist, ce mai
    le are...........
    numai ca nu realizeaza ca da in penibil
    mai grav este ca " locotenentii" lui se aliniaza

    romani, stati linistiti, o sa aflam noi , va rasufla intr-o zi , tot ce fac ei acum pentru a-l distruge pe base

    poate suntem prosti si usor de manipulat( s-a vazut la prezidentiale) dar se va strica caruta pe la antene

    vine o zi, vine o zi....
  • +10 (10 voturi)    
    bre, hotnews (Marţi, 1 martie 2011, 22:23)

    panfil [anonim]

    poaza asta ghiduse il face parca mai simpatic.
    are ceva caraghios,
    batranul shacal apare mai uman.
    dar si sugestiv pentru meseria lui de baza, la ochiul si timpanul...
  • +7 (7 voturi)    
    Inocentul de la Crescent!!! (Marţi, 1 martie 2011, 23:16)

    Angi [anonim]

    Sugestiva poza! Asa l-am cunoscut,tragand cu urechea in stanga si-n dreapta,inainte de 89. Ce-o tot face pe inocentul.Crescent nu s-a dat pe mana oricui! Sper ca i se-nfunda si lui odata si-odata!
  • -11 (11 voturi)    
    securistul de serviciu - Basescu (Marţi, 1 martie 2011, 23:42)

    pedagogul [anonim]

    Cateva informatii despre securistul comunist Traian Basescu :
    Traian Basescu a fost racolat de Securitate in 1973, pe cand era elev al Institutului de Marina intocmindu-i-se dosarul personal nr. 3990/09-11-1973 Panala terminarea studiilor in 1976 a fost colaborator al lucratorilor din Directia a IV- a de Contrainformatii Militare. (A nu se confunda cu Directia a III-a de Contraspionaj!)
    In aceasta calitate elevul militar BASESCU TRAIAN avea obligatia sa informeze organele de Securitate despre modul in care se desfasurau activitatile specifice in Institut, despre comportamentul si atitudinea colegilor si ale cadrelor didactice atat in cadrul activitatilor specifice, cat si in particular.
    La terminarea studiilor, Directia a IV- a de Contrainformatii Militare a incetat legatura cu colaboratorul BASESCU TRAIAN , dosarul personal al acestuia fiind transferat la Inspectoratul Judetean Constanta al Ministerului de Interne, Departamentul Securitatii Statului, cu adresa nr. 00151392/29-09-1976.
    • +2 (4 voturi)    
      ma lasa rece (Miercuri, 2 martie 2011, 10:38)

      bine [anonim] i-a raspuns lui pedagogul

      securistule, ma lasa rece
    • +1 (1 vot)    
      totusi (Miercuri, 2 martie 2011, 21:46)

      pedealgogul [anonim] i-a raspuns lui pedagogul

      era vorba de felix vocalescu.
      cauta sa'ti tzii firea, luciditatea, dane !
  • -11 (11 voturi)    
    VOICULESCU NU A TURNAT PE NIMENI (Marţi, 1 martie 2011, 23:45)

    perfect [anonim]

    Singurul politician care se lupta cu sistemul dictatorial impus de alcoolistul securist Basescu este Voiculescu. Adevarul trebuie sa triumfe. Sunt convins ca Voiculescu nu a turnat pe nimeni la securitate. Nu as putea sa spun acelasi lucru despre securistul Basescu.
    • +6 (6 voturi)    
      Voiculescu tu esti? (Miercuri, 2 martie 2011, 10:16)

      Colegii de la Vitrocim [anonim] i-a raspuns lui perfect

      Ce faci itzi scrii singur ?
    • +4 (4 voturi)    
      Badea? Gadea? Stane? Care-i acolo? :-)) (Miercuri, 2 martie 2011, 11:28)

      Jane Doe [utilizator] i-a raspuns lui perfect

      Mi-am dat seama, dupa user-ul ales, ca numa' unul dintre voi poa' sa fie :-)) V-au dat lacrimile, cand l-ati vazut facut praf, aici, sau sunteti in cautare de prime grase? :-))
    • 0 (0 voturi)    
      bine, dane (Miercuri, 2 martie 2011, 21:50)

      traian [anonim] i-a raspuns lui perfect

      esti pedagog, esti perfect !
      hahahaha !
      da, de ce'ti este frica...
      stii, afisul ala, de va placea voua !
      hahahaha !
      ca tot ziceati la postul tau ca m'am laudat, ca nu vedeti tzepele !
      hahaha !
      tzepe pentru tzepari !
      hahaha !
      de ce le e frica, nu scapa !
      am promis !

      hahahaha !
  • +7 (7 voturi)    
    Pe bune... (Marţi, 1 martie 2011, 23:47)

    daniel [anonim]

    ...daca reuseste ce si-a propus, e tare, nu pot sa neg. Sa torni atata rahat din Antene in gura casca si sa te creada ca este ciocolata cu alune, trebuie sa ai ceva talent, nu gluma. Mai pui, ca dau si la neveste/soti/copii/nepoti si vecini: "hai ma, ia de colea oleaca de ciocolata cu alune de la fleix, gloantze de-alea de alune bune...stai ca parca mai era ceva...hmmm...ah, gata, stiu: "Joc Basescu, jos Boc!"...din pacate nu isi dau seama ca sunt 'gloantze' din fundul lui felix!...sper sa nu fim siliti si noi sa inghitim 'ciocolata cu alune' tip felix din cauza la toti tampitii...
    Pofta mare!
  • +6 (6 voturi)    
    Incredibil!!!!!!!!!!! (Miercuri, 2 martie 2011, 7:45)

    alex [anonim]

    Incredibil, merge la CEDO si spera sa si castige. Turnatoriile Monei Musca erau insignifiante comparativ cu ale lui Felix si totusi intransingentul crin s-a aliat cu el. Doar in carca unor politicieni atarna greu colaborarea, iar pt cei cu grad chiar, sunt masinatii ale puterii. Asteptam cu interes sa dispara ranjetul din imaginea de mai sus.
  • +5 (5 voturi)    
    . (Miercuri, 2 martie 2011, 7:56)

    iorgos [anonim]

    Cred ca asa a facut si Vintu ! A primit un biletel si i-a dat afara pe Ursu si Stancu ! Sictir , securist mputit !
  • +4 (4 voturi)    
    Metode securiste (Miercuri, 2 martie 2011, 8:17)

    Gabi [anonim]

    ... folosite de acest varan. Oare cat mai trebuie sa suportam acest nesimtit?
  • -7 (7 voturi)    
    JUSTITIA LU'PESTE (Miercuri, 2 martie 2011, 8:19)

    Predosa [anonim]

    E vorba de justitia din Romania, aceeasi care nu condamna pe niciunul din cei care poarta insemne portocalii. Asa ca daca verdictul este unul negativ pentru Voiculescu, nimeni nu va putea afirma cu certitudine ca este vinovat cata vreme Basescu e cocotat in fruntea ICCJ.
    • +2 (2 voturi)    
      se pupa... (Miercuri, 2 martie 2011, 18:34)

      mariage [utilizator] i-a raspuns lui Predosa

      Acolo cu madam Costiniu, cu madam Pivniceru si eu stiu cine o mai fi pe acolo?
  • +8 (8 voturi)    
    Exista o explicatie. (Miercuri, 2 martie 2011, 9:03)

    Marian [anonim]

    Domnul Voiculescu nu a turnat, nu a ciripit, nu a parat, chestii din astea fac doar trepadusii, smenarii, gainarii, etc. Domnul Voiculescu a raportat, a informat, organele de stat de la acea vreme despre ceea ce se petrece in domeniul sau de activitate, omul chiar se simte jignit cand cineva il face turnator. Voiculescu a fost un om modern, acel om nou visat de politrucii PCR, dispus din patriotism si credinta sa informeze organele de stat despre orice incercare a fortelor imperialiste, anticomuniste de a influenta in vreun fel linia partidului, activitatea economica a intreprinderii unde domnul Voiculescu lucra. Vigilenta sa a salvat multe milioane de dolari care au alimentat conturile familiei Ceausescu ale partidului, ale organelor statutlui si in final ale sale. Asemeni domnului Voiculescu sunt multi altii, toti acesti oamenii de bine chiar cred ca au facut foarte bine ceea ce au facut, sunt convinsi ca nedreptatea ce li se face acum este o lucratura politica si ca orice instanta internationala le va da dreptate. Voiculescu are dreptate pana la un punct, el a servit patria, partidul, interesele intreprinderii la care lucra, trebuia, era obligat de legile de atunci sa informeze sa faca rapoarte despre ce vorbesc angajatii, prietenii sau chiar familia. Partidul si organele statului il rasplateau pentru abnegatia sa daca ar fi ramas la acest stadiu ar fi fost unul dintre cei multi care au informat dar Voiculescu avea un scop, acela de a strange tovaraseste si pentru sine ceva banuti din averea comuna a proletariatului. A avut noroc, or a uns pe cine trebuia, comunistii si organele nu l-au dibuit iar Voiculescu a iesit din "revolutie" bogat, plin de idei, cu relatii, dar a ramas cu aceleasi metehne din vremurile trecute, lacomia, avaritia, arivismul, aroganta fata de tot si de toate si mai presus de orice stima fata de sine si de ideile sale.
  • -8 (8 voturi)    
    da' Basescu ? (Miercuri, 2 martie 2011, 9:29)

    Premierul [anonim]

    Dar Basescu oare cand va fi si el intrat sub atentia ICCJ?Ca doar stim cu totii ca Basescu e din categoria"hotii striga hotii". O simpla curiozitate.
  • +6 (6 voturi)    
    metodele secu (Miercuri, 2 martie 2011, 9:55)

    lc [anonim]

    uslasii joaca tare , isi trimit unii altora sms-uri( declaratie oana stancu) , biletele de santaj si intimidare si vor sa para ca vin de la dictatura insuportabila a regimului basescu....ha-ha-ha
  • -3 (3 voturi)    
    presiuni pe voikulescu (Miercuri, 2 martie 2011, 11:02)

    catalavenos [anonim]

    asa se intampla cand esti magnat media. e greu sa nu fii bagat la mijloc
    • +2 (2 voturi)    
      Asa se intampla... (Miercuri, 2 martie 2011, 21:23)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui catalavenos

      ...cand esti magnat media si in acelasi timp fost securist.
  • +6 (6 voturi)    
    Atentie la amenintari! (Miercuri, 2 martie 2011, 11:14)

    triciupa [anonim]

    Dom' profesor ameninta ca daca ICCJ il va gasi vinovat de politie politica atunci ii va face el sa plateasca pe toti...
    Asadar, triumviratul patriciu-voiculescu-vantu, prin treimea sa fetida ne pune in vedere ca daca indraznim sa ne atingem de ei va fi vai si-amar!
    Iata ca esenta "democratica" a triumvirilor razbate din ce in ce mai clar: daca justitia nu ne face pe plac, ne razbunam! Daca nu suntem lasati in pace, suspendam presedintele! Daca ne deranjati, va terminam!
    Cu fiecare episod de acest tip ne convingem ca eliminarea (din viata publica...) a triadei patriciu-voiculescu-vantu devine o necesitate absoluta.
  • +5 (5 voturi)    
    logica lichelelor (Miercuri, 2 martie 2011, 11:37)

    yellowdog [utilizator]

    Daca pe o lichea gen dv, vantu, etc o filmezi, inregistrezi, documentezi faradegelile lor atunci comiti un act de atac la democrtaie, drepturile omului, tiranie etc. In schimb e vin cu probe irefutabile sa demonstreze teroarea in care traim - biletele, zvonuri - care prin simplu fapt ca le-au spus ei devin automat adevarul pur de care nu trebuie sa ne indoim, justitia in forma ei superioara.
  • +7 (7 voturi)    
    Omagiu USL (Miercuri, 2 martie 2011, 11:44)

    Radu [anonim]

    Stimati lieri ai USL! Va multumesc pentru ca ati infiintat aceasta organizatie pentru ca mi-ati luat de pe suflet mai multe necazuri. Nu ma mai cerc cu soacra. Ponta mi se pare mult mai obrazic, mai mistocar si pot sa-l injur porcos fara sa ma auda. Horticultor fiind am studiat de 30 de ani cum sa fac dintr-un crin alb un crin rosu. Aproape ca imi reusise. Am abandonat munca de o viata pentru ca aucum am multumita USL, un crin rosu care mai si vorbeste si alunga ciorile din gradina. Nu ma mai cert nici cu securistul scarii de bloc. Aveti in USL unul si mai oripilat pe langa care securistul meu imi pare un simpatic. Mi-ati adus linistea sufleteasca de care tanjeam de 6 ani. Aveti omagiul meu pentru USL.
  • +1 (1 vot)    
    Video - cum a gasit Voiculescu biletelul : (Miercuri, 2 martie 2011, 12:48)

    Dan [anonim]

    Video - cum a gasit Voiculescu biletelul : http://www.youtube.com/watch?v=jquWO-0VkII
  • +5 (5 voturi)    
    voiculescu (Miercuri, 2 martie 2011, 12:52)

    saladin [anonim]

    stie ca documentele aflate la dosar il incrimineaza definitiv si de aceea face spume si ameninta. Scandalos este modul in care se justifica, sa mearga la CEDO. Amenintarile - o sa va arat eu voua - sunt cele proferate si de Ponta la adresa magistratilor, QED!.
  • +3 (3 voturi)    
    Dedicaţie lui FELIX (Miercuri, 2 martie 2011, 17:50)

    DANA CHX [anonim]

    "-Miorlaaau!" - pe-acoperişuri mârtanul Felix plânge
    Că laţul DNA în jurul lui se strânge.
    Şi-atunci, perfida mâţă îşi zice, stând la pândă:
    "-Îl dau jos pe Băsescu şi scap de osândă".
    Ptiu, drace!
  • +3 (3 voturi)    
    numai base e de vina (Miercuri, 2 martie 2011, 18:18)

    vinovat [anonim]

    va da peste mana base ?

    aoleu,inima me
    hi,hi
  • +1 (1 vot)    
    si, si. (Joi, 3 martie 2011, 16:23)

    a.P. [anonim]

    nu s-ar putea sa il si condamne, dar sa ramana si emisiunea? sa fie clar cine critica si de ce.
    as vrea sa vad si fetele "invitatilor" de la antena 3 in ziua in care nu o sa mai poata sa spuna ca nu stiu in "casa"cui s-au dus.
  • 0 (0 voturi)    
    Adevarul e ca ... (Joi, 3 martie 2011, 18:31)

    unul [anonim]

    E usor sa fii moralist pe banii statului.
    Toti cei pe care l-a prins "revolutia" la conducere unei intreprinderi au profitat de proprietatea publica.

    Dupa care si-a facut partid ca sa-l apere.