VIDEO Victor Ponta: Sorin Blejnar mi-a transmis printr-o cunostinta sa fiu mai atent ce spun la TV ca are el niste 'documente' despre mine

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 25 februarie 2011, 12:19 Actualitate | Politic


Victor Ponta
Foto: Agerpres
Victor Ponta sustine ca seful Fiscului, Sorin Blejnar, i-a transmis printr-o "cunostinta" sa fie "mai atent" ce spune la televiziuni, amenintandu-l ca in caz contrar o sa transmita presei "niste documente" legate de activitatea presedintelui PSD.

"Ieri, o cunostinta a tinut sa ajunga la mine sa-mi transmita 'prieteneste' un mesaj de la marele si puternicul Domn Sorin Blejnar - ca sa fiu mai atent ce spun pe la TV ca are el niste 'documente' despre mine si ca s-ar putea sa le dea pe la presa daca nu ma potolesc!

Sa zic ce vreau de Udrea, nu-i pasa, dar nu de el! Nu am fost foarte uimit (Razvan Dumitrescu dar si alti prieteni m-au avertizat ca santajul si banii sunt armele cel mai des folosite de Blejnar); am raspuns cu indemnul sa le dea cat mai repede la cine vrea el documentele si cu promisiunea ca nu va trece o zi fara sa pomenesc de el ca fiind cheia acestui urias scandal de coruptie!", scrie Victor Ponta, pe blogul lui.

Presedintele PSD a afirmat in mai multe randuri ca Elena Udrea este "regina" vamilor si ca Sorin Blejnar este "cel la care se strang banii de la vama, de la rambursarile de TVA, de la evaziunea pe produse petroliere, de la alimente si flori".



El sustine ca nu se va lasa intimidat de aceste amenintari: "Asa am fost eu invatat, cand eram procuror, la Directia Nationala Antimafia de la Roma, sa-i tratez pe cei care ma santajeaza! Si uite asa fac pe surdul si la amenintarile Domnului Blejnar!

In concluzie, nu tac si nu ma intorc din drum orice imi fac; o s-o tin asa cat timp ei o sa faca pe surzii cand le spunem toti ca au furat si au distrus tara prea mult!"

El afirma ca "de cand Franta si Germania au pus degetul pe buboiul coruptiei din zona fiscala si vamala de la noi,  guvernantii nostri dragi sunt in pragul unei crize de isterie" iar "semnele cele mai grave apar la doamnele lui Basescu si Stolo - doamnele Anastase, Turcan, Udrea sau, mai nou, Vass".

In opinia lui Ponta, Elena Udrea s-a enervat ca a denumit-o "Regina, cand toata lumea din PDL ii spune 'Stapana'".

Victor Ponta mai afirma ca jurnalistii Adrian Ursu si Oana Stancu au fost dati afara de la Realitatea TV pentru l-au lasat sa vorbeasca despre varful piramidei spagilor din vami: "Si daca dupa ce i-au dat afara pe Ursu si Oana Stancu pentru ca m-au lasat sa vorbesc despre subiect, o sa blocheze cumva si Antena 3 trecem la alte forme; nici Mubarak nu a reusit sa blocheze internetul!"

Iata mai jos cateva dintre afirmatiile facute de Victor Ponta, pe blogul lui:

  • Am indraznit si eu sa afirm ca grupul de la Arad, adica Falca-Igas-Blejnar sunt protejatii Stapanei in partid, si vor fi de partea ei in razboiul contra gruparii Blaga. Pai chiar asa e, ce mare noutate?!? Iar sefii la ANAF, Vama si Garda Financiara din Bucuresti chiar au fost numiti de Blejnar la cererea doamnei presedinte a PDL Bucuresti, ca asa au facut ei legea", explica Victor Ponta.
  • Ei, daca imperturbabila doamna Udrea a sarit ca arsa cu limbaj de mahala inseamna ca intr-adevar am apasat unde o doare! Si fac pe surdul la toate jignirile ei (remarcati ca si pe blog folosesc termenul 'doamna' cand vorbesc despre domnia sa); si arat mereu cum are toti banii publici pe mana sa, cum conduce de fapt Guvernul si cum se lupta cu indarjire sa preia puterea totala si in PDL! 
  • Urechile mele nu reactioneaza nici la banii din proiectele doamnei, nici la atacurile furibunde ale jurnalistilor care mananca si ei o paine alba de la Dezvoltare Regionala si Turism.
  • Si pentru ca eu am curajul sa spun ce gandesc toti oamenii, si anume ca au luat doar amaratii si nu si pe cei mari care i-au numit, care strangeau zeciuiala si care ii protejeaza si acum, doamnele respective au tabarat cu Hermesurile si Vuitoanele din dotare pe mine. Or fi crezut ca sunt ceva Prada de s-au inversunat asa!
  • Intai Anastase s-a gandit sa ma sanctioneze in Comisia Juridica de la Camera pentru ca am exprimat o opinie politica la o televiziune! Si, ca sa nu apara ea direct, i-a dat sarcina lui Nicolicea, cel care, inginer fiind, nu are remuscari juridice (ca sa fiu sincer, si cand era in PSD tot lui i se dadeau  toate 'dirty job'- urile, suntem si noi vinovati ca a ajuns parlamentar!). Si tovarasii care acum o luna au decis ca Robertica nu a facut nimic rau numarand voturile la dublu, s-au grabit sa execute ordinul. Dar eu fac pe surdul si zic in continuare tot ce ii supara, despre Mafia pedelista care stoarce milioane din vami si administratii financiare.
  • Apoi a sarit distinsa doamna Turcan, pe stilul Elenei Ceausescu, tipand - 'dovada, dovada!'. Pai, sunt deja publice stenogramele din dosarele penale in care apare mereu Blejnar, sunt deja doi sefi de vama care il indica direct pe acesta, este chiar faimosul repros al Dlui. Basescu catre deputatul Spanu de la Iasi ca de ce i-a cerut lui Blejnar sa-i puna finul la Albita!








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7872 vizualizari

  • +60 (68 voturi)    
    Domnule procuror de ce nu va duceti la politie? (Vineri, 25 februarie 2011, 12:22)

    CCC [anonim]

    No comment...
    • +31 (37 voturi)    
      Victor Viorel Ponta (Vineri, 25 februarie 2011, 13:14)

      Depunator FNI [anonim] i-a raspuns lui CCC

      Dorim sa aflam pozitia PSD fata de afacerea FNI. Dorim aflarea intregului adevar despre implicarea CEC .Dorim restituirea banilor .Ce poate sa comenteze PSD prin Ponta despre acest subiect.
      • +17 (19 voturi)    
        intrebari fara raspuns (Vineri, 25 februarie 2011, 14:17)

        octav [anonim] i-a raspuns lui Depunator FNI

        toate acestea s-au intamplat sub aripa ocrotitoare a PSD
        • -5 (7 voturi)    
          domnilor depunatori (Vineri, 25 februarie 2011, 16:27)

          gigea [anonim] i-a raspuns lui octav

          Ori sunteti mincinosi ori ati depus si memoria la FMI, ori sunteti la job si atunci va inteleg.
          uite un info - http://ro.wikipedia.org/wiki/FNI
          Deci FNI fraudeaza 1996-2000, in 1999 se face contractul cu CEC-ul deci dormi linistit....

          care este aripa ocortitoare si ce treaba are psd-ul inchipuitilor?
          • +6 (6 voturi)    
            magaria s-a intamplat atunci ... (Vineri, 25 februarie 2011, 17:07)

            dorel [anonim] i-a raspuns lui gigea

            dar procesul si cercetarile cand s-au intamplat mai draga ?
            in 2000 ce criptocomunist era la putere ?
            nu aud ... ciocul mic, partid de complotisti comunisti
            • -5 (5 voturi)    
              sunteti tari rau nene (Vineri, 25 februarie 2011, 17:50)

              gigea [anonim] i-a raspuns lui dorel

              pai cand si cine a sprijinit magaria conteaza.
              cand s-a intamplat magaria furtul hotia e important! aia inseamna ca atunci cand am fost fraieriti trebuie sa cautam vinovati.
              procesul si cercetarile sunt intre 2000-si 2009 parca.
              pe vlas au prins-o in israel parca prin 2003 criptoconmunistii of course.
              condamnarea si "darea banilor inapoi "s-a facut prin 2006 si 2008.
              deci complotistii aia comunisti aveau un interes sa prinda fni cu mata-n sac sa inceapa procesul sa o prinda pe vlas, si tot ei sunt vinovati si de sentinata in dosarul fni care a fost data cand nu mai erau ei.
              • 0 (0 voturi)    
                si ce sa faci cu cercetarile? (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 17:52)

                dedeiu [anonim] i-a raspuns lui gigea

                Nu cumva tot oamenii lui iliescu erau la CSM?! Asadar care cercetari? Apropo Domnule Ponta, ne aratati scrisoarea?
              • 0 (0 voturi)    
                las-o balta ca macane (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 18:09)

                sucaa [utilizator] i-a raspuns lui gigea

                este singura intrebare la care ar tebui sa raspunzi... de ce crezi ca vantu la tmebeliziunea lui nu ataca nicidata psd-ul?

                cand o sa ai un raspuns la asta mai stam de vb.
          • +6 (8 voturi)    
            Uite ca are. (Vineri, 25 februarie 2011, 17:12)

            mircea [anonim] i-a raspuns lui gigea

            Nu cred ca nu stii dar o faci pe prostul.E drept ca-ti sta bine,dar intre PSD si FNI sunt legaturi foarte ,foarte stranse.E drept ca a fost o colaborare discreta din partea lui Ciorbea,Emil Constantinescu,Zoe Petre,Mugur Ciuvica.
            • -6 (6 voturi)    
              mmm cata intelepciune! (Vineri, 25 februarie 2011, 17:38)

              gigea [anonim] i-a raspuns lui mircea

              deci nu soferul e de vina ca a dat peste pieton, ala din dreapta ca avea legaturi foarte foarte stranse cu pietonul.
              Uite la asta nu m-am gandit recunosc ca sunt prost, deci psd din opozitie fara guvern, fara parlament, fara presedinte au reusit sa pacaleasca populatia, toate organele de conducere - bai ce nenorociti.
              Auzi da crezi tu ca colaborarea asta discreta ce sprijinea iata psd-ul si constantinescu ciorbea astia colaboratori de-i amintisi, crezi tu ca si isarescu care a fost pm, rad vasile erau si ei colaboratori. auzi da ponta poate ca si el colabora intr-un fel.
              Eu zic ca e o pista interesanta asta a ta foarte elaborata si gandita.
              E clar atunci ca dusmanul e psd si singura salvare e pdl!
    • +30 (34 voturi)    
      A ponta (Vineri, 25 februarie 2011, 13:23)

      Zurbagiul grecul [anonim] i-a raspuns lui CCC

      De prin ponta adunate "A transmis prin cunostinta ".Convenabil .Ceva de genul mi-a spus un baiat .Sau ca Vadim ,ofiteri din serviciile de informatii care vin la mine,A ajuns Ponta ca Vadim .Urmeaza sa faca spume la gura .Ponta in curand o sa fie vizitat in vis de duhuri sau magi si o sa dea pe blog a doua zi solutii de guvernare.A mai fost el in Grecia odata si intervenind in direct la Realitatea lui draga ne explica ca "acolo" adica in Grecia in trei zile a gasit solutii pentru iesirea din criza si ca acolo a gasit oameni mai destepti ca mine(noi) .Deatunci Grecia tot in criza este si oamenii destepti cu care a vorbit Ponta nu au reusit cu solutiile pe care i le au dat .Omul as pus ca erau mai destepti ca el .dar daca nu a iesit nimic inseamna ca nu erau prea destepti .
      • +22 (26 voturi)    
        l-a luat gura pe dinainte! (Vineri, 25 februarie 2011, 13:41)

        naiv [anonim] i-a raspuns lui Zurbagiul grecul

        "Razvan Dumitrescu si alti prieteni" ... spune-mi cu cine te aduni.....
        • +11 (11 voturi)    
          Cunostinta este .... (Vineri, 25 februarie 2011, 14:08)

          Vamaiot [anonim] i-a raspuns lui naiv

          Crin . De ce ar fi Crin cunostinta ?Pai Crin il stie pe un baiat care i-a zis cum e treaba in vami .De cand a fost baiatul ala sef la vami .Da e baiat cinstit.Nu pune mana ....Garantat Vanchelie
      • +14 (18 voturi)    
        Zgomotociclistul (Vineri, 25 februarie 2011, 13:58)

        Cristian Pontescu [anonim] i-a raspuns lui Zurbagiul grecul

        Face zgomot cu zgomotocicleta de partid.Un IJ vechi de la Nea Nelu, Vania, cum ii spun colegii de la Moskva.Ca a cumparat nea Nelu IJ de la Moskva cand a fost la scoala de kaghebisti.Si cu aia au ramas la PSD cu zgomotocicleta de partid.De la Moskva. Ca a aduso Nea Vania si asta e linia.Nu e voie sa o schimbi Nu BMW nu Suzuky.Nastase vroia Suzuky la partid da Nea Vania a zis ca e imoral.Si asa ca Ponta se da cu IJ-ul de partid.Aceiasi toba ruginita cum dau ei bani la mase.Masa no 1 a fost cu baietii destepti fostii securisti care au luat miliarde euroi pentru top 300.Pentru restul meselor n-a mai ajuns.Asteptati tovarasi asteptati la rand ca o sa ajunga la toti! Daca nu, o sa primiti actiuni la Bancorex sau Mester Card Visati PSD.De culoare rosie.Cu Nastase pe el,ca tenisman .
      • 0 (0 voturi)    
        Ponta nu este "curat" (Duminică, 27 februarie 2011, 10:29)

        Florina [anonim] i-a raspuns lui Zurbagiul grecul

        Eu cred ca i-a spus o cunostinta foarte credibila. Ponta nu este deloc nesantajabil, daca a aparut cu aceasta declaratie. Oare cu ce anume l-ar putea santaja?? Tare sunt curioasa.
    • +17 (21 voturi)    
      Ponta striga (Vineri, 25 februarie 2011, 13:25)

      Gogo [anonim] i-a raspuns lui CCC

      Ca fetele batrane striga si viseaza soldati.
    • +21 (25 voturi)    
      Ii e frica (Vineri, 25 februarie 2011, 13:30)

      Dana43 [utilizator] i-a raspuns lui CCC

      Poate-l opresc aia acolo. Am auzit ca dictatorul a scos prostia in afara legii. LOL
    • +11 (15 voturi)    
      nu merge, pentru ca stie legea (Vineri, 25 februarie 2011, 13:33)

      dacicul [anonim] i-a raspuns lui CCC

      in definitia santajului, se face precizarea ca nu reprezinta santaj amenintarea cu infaptuirea unor acte legale (citez din memorie, nu am mai pus demult mana pe codul penal).
      asa ca, daca se stie cu musca pe caciula, si actele respective sunt reale, aducerea lor la cunostiinta publica, reprezinta un denunt.
      in consecinta, domnul Ponta nu poate spune ca este santajat.
      • 0 (4 voturi)    
        Nu, dar... (Vineri, 25 februarie 2011, 14:21)

        Gigi Kent [anonim] i-a raspuns lui dacicul

        ... ascunderea dovezilor se cheama complicitate, tainuire si in cazul dl Blejnar daca e vorba de infractiuni economice si de neglijenta in serviciu ...
    • +4 (4 voturi)    
      mai intai doamna elena (Vineri, 25 februarie 2011, 19:22)

      panfil [anonim] i-a raspuns lui CCC

      cum ca victoras ar fi mort copt...cu poaza supt perna...

      apoi bombo anuntand sex shopurile..

      acum se simte atacat in barabatia lui de precuror..

      posibil ca aude si voci..a lui ilici, precis ...
    • 0 (0 voturi)    
      Atata timp cat rezultatele alegerilor sunt (Vineri, 25 februarie 2011, 21:46)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui CCC

      falsificate, Ponta si Base pot spune ce vor ca nu vom stii niciodata cine are majoritatea voturilor. Vad ca nici o parte n-are interesul sa informatizeze procesul. Tehnic PSD conduce tara asta, teoretic o conduce PDL-ul. Ponta degeaba face pe desteptul ca are in spate PSD-ul care oricum controleaza puternic cam toate insitutiile statului bottom-up.
    • 0 (0 voturi)    
      Santaj?!?!??! (Duminică, 27 februarie 2011, 10:24)

      Laura [anonim] i-a raspuns lui CCC

      Cu alte cuvinte, Ponta este o persoana santajabila, iar astanu inseamna decat ca are ceva FAPTE SANTAJABILE la activ.
  • +39 (45 voturi)    
    ha (Vineri, 25 februarie 2011, 12:29)

    ale [anonim]

    nu cred ca poate un document sa oripileze mai mult decat o face ponta zilnic
    "Sa zic ce vreau de Udrea, nu-i pasa, dar nu de el" - deci nu prea e regina ??

    doame ajuta acest individ .. am sa ma rog ptr tine ca rau ai luat-o pe aratura.
  • +37 (41 voturi)    
    te complaci..... (Vineri, 25 februarie 2011, 12:29)

    vasile [anonim]

    gargara ieftina....si apropo tu cu ghita ai petrecut revelionul in dubai.....pai de ce nu-l intrebi pe ghita de ce au fost demise cele doua vuvuzele?
  • +37 (41 voturi)    
    Somatie! (Vineri, 25 februarie 2011, 12:32)

    MenInBlack [utilizator]

    Inainte de a te lua de unii si altii, nefiind tu in functie prin vre-un minister sau institutie, te rog Domnule Sef de Partid de opozitie si Procuror cinstit care nu furi, sa-mi spui raspicat ce inseamna TAINUIRE!

    Mai exact, cum se numeste atitudinea "Nu stiu, nu vad" din pozitia de PROCUROR GENERAL.

    Asta daca te intereseaza succesiunea la guvernare, daca nu, nu are rost sa-mi spui, nu ma intereseaza persoana ta de : "sunt mic, nu stiu nimic" sau : "ba tu!, ba tu!". Oricum pentru mine esti din ce in ce mai mic (a se citi marunt).

    Apoi vorbim si de Blejnar, Udrea, etc, arestam si preventiv daca se dovedeste...

    Aud, Dl catidat ?!? Sau tre' sa ceri voie de la mama Nastaz si bunicu Ilici, ca sa dai din casa?
  • +22 (26 voturi)    
    Iar a dat cu stangu in dreptu' (Vineri, 25 februarie 2011, 12:32)

    Cosmin888 [utilizator]

    "i-a dat sarcina lui Nicolicea, cel care, inginer fiind, nu are remuscari juridice (ca sa fiu sincer, si cand era in PSD tot lui i se dadeau toate 'dirty job'- urile, suntem si noi vinovati ca a ajuns parlamentar!)."
  • +34 (40 voturi)    
    mister (Vineri, 25 februarie 2011, 12:33)

    gigi [anonim]

    A aflat ca esti regina si a vrut sa te atentioneze ca stie.

    Dar de ce si tu si nastase va place sa fiti regine in loc de regi? mister total
  • -14 (30 voturi)    
    PONTA SA SPUNA TOT CE STIE (Vineri, 25 februarie 2011, 12:35)

    mariusb [anonim]

    A ajuns ponta sa copie aproape total modelul Basescu : arunca vorbe despre orice , improasca cu noroi pe toata lumea , dar nu vine cu nimic concret sau cu dovezi . Unde o sa ajunga tara asta daca toti politicienii sunt din ce in ce mai nemernici ?...
    • +32 (36 voturi)    
      !!! (Vineri, 25 februarie 2011, 12:50)

      Cris [anonim] i-a raspuns lui mariusb

      Il copiaza perfect in limbaj si atitudine pe Vadim Tudor
    • +20 (22 voturi)    
      Sa avem pardon mon cher (Vineri, 25 februarie 2011, 13:04)

      Ionel [anonim] i-a raspuns lui mariusb

      Il confunzi pe Basescu cu Nastase.
      Basescu a avut tot timpul acoperire la ce a afirmat despre evenimente trecute.
      A mai gresit cu viitorul, dar si clarvazatorii gresesc ca viitorul e dinamic.
  • +33 (37 voturi)    
    X (Vineri, 25 februarie 2011, 12:37)

    Richer [anonim]

    Fapte nu vorbe pustiule Ponta
  • +21 (27 voturi)    
    cred (Vineri, 25 februarie 2011, 12:39)

    un domn [anonim]

    ca doua lucruri se pot spune despree aragaz cu patru ochiuri
    1 fie accidentu de la iasi creeaza probleme ..gen paranoia
    2 fie paertidu nu poate justifica banii si cheltuielile legate de alegeri..pe unele bloguri se spune ca e pe misnu visteria pesede..si e o problema..poate chiar una fiscala....dar nu e problema..ca ai eu cardu securist de reduceri..prietenii stiu de ce
  • +36 (40 voturi)    
    !!! (Vineri, 25 februarie 2011, 12:47)

    Cris [anonim]

    Cred ca acest nene din "politica" romaneasca trece printr-o oarecare forma de criza/dementa/depresie/compresie/paranoia.

    As vrea sa-i reamintesc faptul ca acest gen de afirmatii le facea un lider peremist care a ramas fara sediu.
  • +28 (32 voturi)    
    esti dus... (Vineri, 25 februarie 2011, 12:51)

    sucaa [utilizator]

    daca si ursu a fost data afara de la realitatea de base deja ai probleme omule...
    deja cred ca e invidios vadim pe tine.
    discipolul a intrecut maestrul :)

    du-te la hollywood poate reediteaza aia dosarele x si vei fi noul mulder :) ca te pricepi bine la conspiratii.

    oricum, pe mine ma bucura ca sunteti asa de nervosi. o data ca s-a ajuns unde trebuie si va e frica rau asa ca ati devenit vocali preventiv. si alta data ca va aratati adevarata fata... mitocaneasca :)
    incep romanii sa vada de fapt cine sunteti.
  • +29 (33 voturi)    
    Din ce in ce mai stupid (Vineri, 25 februarie 2011, 12:51)

    gedami [utilizator]

    Ponta tata, esti din ce in ce mai stupid !!
    Cum dracu' de stii tu tot timpul de gandesc "toti oamenii", nu pot sa-mi dau seama !! Ei bine ai dat-o bara: eu nu cred ca sunt niste "bieti" cei care au fost arestati de la la vama, asa cum nu cred ca nici tu nici Udrea nu sunteti niste sfinti!
    Guvernatii nostri sunt niste incompetenti, dar alternativa cu tine in frunte este de-a dreptul obscena.

    Am fost, suntem si vom fi intotdeauna un popor care alege raul cel mai mic (dat foc la culturi, otravit fantani si retras in munti, de ales intre iliescu si vadim, si muuuulte multe alte exemple) si , cu scuzele de rigoare, matale si gashca ta de "genii" sunteti un pericol mult mai mare decat portocalii de acum.
    Pericolul la voi nu este atat prostia - si asta, foarte fatisa - cat incredibilul potential infractional pe care il detineti, il promovati si il afisati la toate ocaziile care va produc bucurii ascunse: pichetare de sedii pentru salvarea balenei de Pitesti, protest pentru "harnicii" nostri bugetari si , de ce nu, sustinerea liderilor de sindicat "amarati".

    Stim cu totii ca urechile tale nu reactioneaza la nimic, doar ai reusit sa le umpli cu "sfaturi" atat de la ruda matusii Tamara, cat si de la cultivatorul de bate de miner, "regretatul" iliescu.
    Cat despre toti ceilalti in care tragi ca maimuta care a pus mana pe pistol, ai dreptate !! Toti cei care te inconjoara sunt nebuni si rai, iar tu..... un inger.
    Acum gata, fugi-fuguta la "ideologii" tai, hrebe si vadim, ca au de dus cateva galeti maro , pline de bune intentii si vorba aceea, tu esti mancatorul..., pardon, purtatorul de cuvant al partidului.
    • +7 (11 voturi)    
      BIS!!! (Vineri, 25 februarie 2011, 13:20)

      MenInBlack [utilizator] i-a raspuns lui gedami

      si inca un bis !!!
    • +7 (11 voturi)    
      frumos l ai zugravit (Vineri, 25 februarie 2011, 13:20)

      un domn [anonim] i-a raspuns lui gedami

      e bun de pus la galeriile Pompidou..asa ca sa stie si altii ..in afara de Nadia..Tiriac ..Ceausescu
      frumos zugravit...si CORECT
    • +9 (13 voturi)    
      asa, maestre! (Vineri, 25 februarie 2011, 13:41)

      turnuldecontrall.blogspot.com [utilizator] i-a raspuns lui gedami

      foarte bine punctat!
    • +9 (13 voturi)    
      cand nu a fost stupid.? (Vineri, 25 februarie 2011, 14:01)

      Toni Timis [anonim] i-a raspuns lui gedami

      Nu-mi amintesc de o declaratie unde sa nu sefaca de rusine. (bineinteles Ponta)! Si cei mai nefiresc, e ca se crede burichul pamantului.Mereu se lauda de competenta lui. Ce mare procuror a fost sau este,oltean pur,pe timpuri si la inrolare la armata or venit (oltenii) cu grade pregatite! Asa si Ponta se bate cu piatra in piept ce personalitate mare e!Si in fond RASUL CHURCII.
  • +7 (15 voturi)    
    Demisia lui Blejnar (Vineri, 25 februarie 2011, 12:52)

    Vali [anonim]

    Afirmatiile lui Ponta trebuie probate iar daca se dovedesc adevarate, dar mai ales daca sunt probate faptele de coruptie, Blejnar trebuie sa plece acolo unde ii este locul.

    Dincolo de acest scandal, Blejnar este cel care sustinea acum mai bine de un an ca introducerea impozitului minim a adus economiei nationale venituri substantiale. Fara sa ai vaste cunostinte economice iti puteai da seama ca masura respectiva nu facea decat sa puna economia pe butuci. Intr-o tara civilizata o astfel de declaratie aberanta si nebazata pe un calcul economic de perspectiva, impunea o demisie, fie ea si de onoare.
    • +2 (2 voturi)    
      vreo 10 tzari din UE (Vineri, 25 februarie 2011, 17:13)

      curios [anonim] i-a raspuns lui Vali

      au impozit minim. Or fi aceia nebuni sau sursele tale de judecati economice sunt cam "politice" ?
    • 0 (0 voturi)    
      unde ai auzit tu de minim? (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 8:59)

      mariage [utilizator] i-a raspuns lui Vali

      La noi s-a vorbit de impozitul unic, nu minim. Este o mica mare diferenta.
  • +19 (25 voturi)    
    Offf! (Vineri, 25 februarie 2011, 12:52)

    Mih [anonim]

    Pe asta nu-l mai baga nimeni macar in...silenzio stampa?
    Prostu' nu e prost destul daca nu sapa groapa altuia ca sa cada tot el in ea...( nu "singur", ca poate sa-i ia si pe altii).
    Victoras, saritura placuta si rapida in adancime! (si acolo sa si ramai!)
  • +18 (28 voturi)    
    o samanta de adevar gasim (Vineri, 25 februarie 2011, 12:52)

    cristi [anonim]

    printre cuvintele acestui specimen, dar eu tot nu pot sa votez usl, pentru ca ei vor distruge complet tara asta.
  • +20 (26 voturi)    
    Ponta, acest Gollum al fratiei USL... (Vineri, 25 februarie 2011, 12:53)

    Jane Doe [utilizator]

    ...cum mai imparte, el, draptatea... cat e de justitiar si cum isi mai aminteste ca-i procuror, cand ii convine!

    Hei, Mr Procuror, unde-s dosarele de care vorbeai ieri, alea care vizeaza vinovatia E. Udrea si a lui Blejnar?! Le tainuiesti? Le tii ascunse, pentru santaj? :-) Arata-le, ca doar esti procuror!
  • +15 (19 voturi)    
    . (Vineri, 25 februarie 2011, 12:59)

    iorgos [anonim]

    De ce acest individ da declaratii de presa atat de lungi si totusi nu reuseste sa spuna nimic ? El nu are solutii , nu are idei , lupta lui politica nu e o lupta de idei ci este o lupta personala cu Presedintele ! Care sunt alternativele economice la actuala guvernare , Victoras - prostovane , asta vrem sa auzim da la tine si de la tovarasii tai , daca aveti !
  • +19 (23 voturi)    
    Ponta ... (Vineri, 25 februarie 2011, 12:59)

    za-k [utilizator]

    e sub orice critica.
    Totusi nici cu Blejnar nu mi-e rusine,
    ceva tot are el pe caciula. Om vedea ... poate.

    Io sincer vreau sa vad cazind toti care au facut
    prostii, nu conteaza de unde.

    Numa' bine,
    za-k/
  • +13 (17 voturi)    
    Ponta e ilogic (Vineri, 25 februarie 2011, 13:01)

    Ionel [anonim]

    Logica unui comunist:
    Iglas e prieten cu Udrea si ministrul MAI ce e parte in curatirea MAI si vamilor. iar Udrea e regina vamilor.
    Cum poate fi Udrea regina daca e sustinuta de ministrul ce prin actiunea lui se poate ajunge la regina?
  • +12 (16 voturi)    
    Lantul slabiciunilor ... (Vineri, 25 februarie 2011, 13:05)

    za-k [utilizator]

    Ponta:
    Stiu eu ca mi-a spus vecina lui finul lui socru' lui nasu lui matusa lui unchiu lui bunicu lui soacra lui fratele lui sora lui verisoara unui prieten de-al meu.

    Perfect clar!

    Numa' bine,
    za-k/
  • +10 (14 voturi)    
    este peste puterea mea (Vineri, 25 februarie 2011, 13:07)

    nini piya [anonim]

    ma doare capul ce vad si aud de la ponta
    aveam mai multa pretentie
    intra intr-o mahala ieftina
    cu mintea mea, cred ca se oftica ca nu au fost in stare sa faca ce face base
    oftica,oftica,oftica

    pe cand lauda la adresa DNA ?
    pe cand ?
  • +11 (15 voturi)    
    Sfatul lui Blejnar pare a fi prietenesc... (Vineri, 25 februarie 2011, 13:10)

    Ali Star [anonim]

    Mai fecior, chiar ti-a dat un sfat bun~ sa fii mai atent la ce vorbesti~ ptr ca, sincer observand, cam bati campii in fiecare cuvantare.

    Daca ai sau nu ceva bube`n cap, nu-i treaba mea, dar cand observ ca esti bolnav la cap, atunci situatia devina ingrijoratoare.
    Sanatate,

    Apropo, de Olguta nimic?
  • +18 (22 voturi)    
    cred ca are legatura cu pasiunea pt raliuri (Vineri, 25 februarie 2011, 13:16)

    turnuldecontrall.blogspot.com [utilizator]

    Am urmarit emisiunea de la Realitatea TV cand Blejnar l-a atacat pe Ponta pe tema sponsorizarii pentru masina sa de curse. Cum credeti ca i-a raspuns Ponta? S-a infuriat atat de tare incat l-a catalogat drept "prost", ceea ce nu se face niciodata, in nicio imprejurare publica, mai ales ca politician.

    Oricum, ramane cum am stabilit: Ponta este un fost procuror impins in fata pentru a deveni avocatul inculpatilor din PSD, in frunte cu mentorul sau spiritual, Adrian Nastase. Leacul? Monica Macovei, fost procuror si simbol al luptei anticoruptie. Singura femeie care poate face curatenie... si in politica:)
    • +9 (13 voturi)    
      Corect! (Vineri, 25 februarie 2011, 13:53)

      Jane Doe [utilizator] i-a raspuns lui turnuldecontrall.blogspot.com

      N-am vazut emisiune cu pricina, insa il recunosc, pe isteric, in relatarea ta.

      Cat despre rationamentul tau, legat de relatia Ponta - Nastase, sunt intru totul de acord! Nepotul Tamarei a racolat un procuror - lipsit de coloana vertebrala, isteric si cu vocabular infect - inca de cand acela era un nimeni. L-a sustinut, l-a pregatit, l-a instruit si i-a aratat ce interese tb sa serveasca, in schimb. Pe scurt, a facut din el ''un tanar politician'' :-)
  • +12 (16 voturi)    
    Voiculescu il are la degetul mic pe Victoras (Vineri, 25 februarie 2011, 13:16)

    zexe [anonim]

    Victoras nu este vinovat. Este obligat sa spuna ce ii dicteaza Voiculescu. Sa nu uitam ca PSD a iesit din alegeri cu datorii consistente, dar, cum nu le poate plati cu functii in aparatul de stat, le plateste "cu gura". Ponta raspunde prezent seara de seara pe Antene, de fiecare data cand il suna Voiculescu, asa precum era Geoana cand il chema Vantu pe la el sa se relaxeze.
    Politica e grea, fratilor! Ce stiti voi?
  • +12 (16 voturi)    
    scenariu (Vineri, 25 februarie 2011, 13:37)

    nicaus [anonim]

    va propun urmatorul scenariu :

    daca cei doi jurnalisti de la realitatea vor fi angajati la antena, a fost BLAT intre cele doua trusturi , pentru a contracara potentiala imagine buna cu vamile

    ceea ce ei nu suporta
    imi doresc sa aud intr-o zi cum ponta+antonescu lauda dna-ul
    atunci , pentru mine, ar incepe sa fie credibili

    pana atunci,"vad ca isi taie venele de ciuda"

    e batalie mare, oameni,oameni,e batalie mare
  • +10 (16 voturi)    
    ponta (Vineri, 25 februarie 2011, 13:42)

    adi [anonim]

    Nici presedinte de bloc nu poti fi cu o prestatie ca asta. Ponta e ca o precupeata, nu se deosebeste cu nimic de multi politicieni.
  • +12 (16 voturi)    
    interesant... (Vineri, 25 februarie 2011, 13:53)

    turnuldecontrall.blogspot.com [utilizator]

    "Asa am fost eu invatat, cand eram procuror, la Directia Nationala Antimafia de la Roma, sa-i tratez pe cei care ma santajeaza!..."

    Ar fi amuzant, daca nu ar fi dramatic: statul roman a investit sume imense in pregatirea ta ca procuror anticoruptie, iar astazi te are ca adversar al institutiilor sale de aplicare a legii. In fruntea unui partid antireforma, cu Adrian Nastase de-a dreapta si cu eternul Ion Iliescu de-a stanga.
  • +6 (6 voturi)    
    da unde e porumbacu? (Vineri, 25 februarie 2011, 14:06)

    a [anonim]

    ce mai face porumbacu? nu am mai auzit de el. cheltuie banii primiti de la voiculescu ca la bagat in alianta, dupa ce se scapasera psd istii de el?
  • +9 (9 voturi)    
    după desele declarații (Vineri, 25 februarie 2011, 14:28)

    visio [anonim]

    bag de seamă că Ponta nu merge la Parlament, la jobul lui cotidian; ori s-a băgat la un part-time?
    ce ifose, ce fițe...ori este și el ”murdar” de țipă așa?
    mi-a trimis un mesaj printr-o ”cunoștință”..adică cine se aseamnănă se adună...
    doamne, ce i-aș mai pune pe ăștia la Canal cu 24ore de muncăș burghezi din ăștia trebuie să deprindă cultul muncii înainte să vorbească.
  • +8 (8 voturi)    
    Ponta e Alba-ca-Zapada (Vineri, 25 februarie 2011, 15:27)

    Walker [anonim]

    Ce inocent e Ponta. Are in spatele lui pe Ilych cel sarac si cinstit.
  • +7 (7 voturi)    
    Atentzion! (Vineri, 25 februarie 2011, 15:58)

    Parerov [anonim]

    Sa nu mai prind pe cineva ca mai cere liniste! Traiasca scandalul!!! De ce? Pai va dati seama cate detalii picante am fi pierdut daca armatele astea de paraziti nu se incaierau? Fojgaiala placuta, inutililor Ponta, Udrea s.a.m.d.! Sa crapatzi bine, unii cu dintii in beregatele celorlalti!
  • +7 (7 voturi)    
    sincer cred ca Ponta a luat-o pe aratura rau de to (Vineri, 25 februarie 2011, 16:36)

    tomasan [anonim]

    eu il sfatuiesc pe domnul Ponta sa numere pana la 10 inainte sa mai faca publice asemenea afirmatii, sau de ce nu, s-o acuze pe udrea dar cu niste dovezi, nu cu vorbe goale....sincer cred ca Ponta a luat-o pe aratura rau de tot :)
  • +4 (6 voturi)    
    suculent (Vineri, 25 februarie 2011, 16:36)

    scandal [anonim]

    da, e suculent

    imi place, o sa votez pdl , daca nu rascoleau .....
    nu aflam

    la gara psd si pnl
    cu voi dormim linistiti!
  • +3 (5 voturi)    
    sb (Vineri, 25 februarie 2011, 17:04)

    sicki michi [anonim]

    tv-urile astea, intorc si intorc vorbele in asa fel
    incat tot base sa fie vinovat, tot pdl sa fie vinovat
    si tot asa.......

    in conditiile in care , daca nu ar fi fost vointa politica
    pdlista, nu vedeam si nu aflam noi nimic
    traiam ca prostii

    cu toate traznaile pdlistilor, trebuie sa recunosc acest fapt
    hip,hip,ura
  • +4 (4 voturi)    
    demisie blejnar (Vineri, 25 februarie 2011, 17:30)

    sibi [anonim]

    adica sa plece pdl si blejnar care au girat activitatea
    procurorilor sa plece

    eeeeee

    si cine sa vina

    aoleu , psd si pnl = de la care nu am aflat nimic

    nein
    sa ramana , daca e nevinovat
  • +2 (4 voturi)    
    divort (Vineri, 25 februarie 2011, 17:57)

    columfila [anonim]

    da, de columbeni nu vorbim?

    ii dam atentie micului tutilescu ...........

    l-am urmarit pe irinel televizor , era mult mai civilizat decat lighioanele din politica

    mai nou felix cica este amenintat............
    doar sa-i taie coada , eventual
    hi,hi
  • +4 (4 voturi)    
    OARE! (Vineri, 25 februarie 2011, 18:52)

    zaitev [anonim]

    Sa ne spuna domnul PONTA ,cand era procuror,cati vamesi din Giurgiu a anchetat si ce masuri procedurale,legale,a luat.
  • +2 (2 voturi)    
    mai draga (Vineri, 25 februarie 2011, 19:11)

    calin [anonim]

    mai draga domnule ponta ,ce corect sunteti
  • -3 (3 voturi)    
    ma iubeste fumeili (Vineri, 25 februarie 2011, 19:19)

    victor pohta [anonim]

    si e moaaarte dupe mine,
    nus'ce sa fac, sa scaap de ieeele
    toate ma cere, toate ma vrea,
    cica le place distictzia mea !
    nu stiu ce'i aia, da poate s'o iea
    ca si'assa io n''am ce face cu ea ...

    robertica ! ielena ! ahhh !
    .....................................
    doamnele respective au tabarat cu Hermesurile si Vuitoanele din dotare pe mine. Or fi crezut ca sunt ceva Prada de s-au inversunat asa!
    ..................
  • +3 (3 voturi)    
    saracu (Vineri, 25 februarie 2011, 20:13)

    zoom [utilizator]

    saracu ponta; toata noaptea nu o sa dorm de grija lui;
  • +2 (2 voturi)    
    ganduri matinale (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 6:46)

    Doru [anonim]

    D-le Ponta,reusiti mult prea devreme sa va faceti ..neprieteni. Aruncati cu vorbe mult prea usor.Si dupa cum se vede ( " treceti " pe aici?) reusiti sa ne gadilati urechea in mod neplacut;dovada sunt comentariile negative.Sincer,eu va compatimesc; am 56 de ani si am trait prea mult in cealalta oranduire,si stiu foarte bine ce inseamna sa gandesti intr-un fel si sa fii obligat sa vorbesti in alt fel ! Dar.. daca ganditi asa cum vorbiti,este foarte grav. Promit sa va ajut si in acest caz. Nu va voi vota;nici pe Dvs.,nici uniunea sau partidul pe care teoretic il conduceti.Va doresc sanatate,ca-i mai buna decat toate!
  • 0 (0 voturi)    
    Depunator FMI (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 10:30)

    Proful [anonim]

    Daca asi fi depunator FMI, m-asi abtine sa ma desconspir ; Chiar trebuie sa stie toata lumea ca am fost prost din lacomie?
  • +1 (1 vot)    
    ce fel de presedinte vrem (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 10:51)

    minuta@yahoo.com [anonim]

    oameni, ce fel de presedinte vrem?

    am si eu o varsta, si incerc sa impartasesc din ceea ce am vazut
    am sesizat 3 categorii de oameni :

    1. cei care primesc de la viata fara sa faca efort, si sunt superficiali si egoisti(ex: geoana,nastase,etc)
    2.cei care fac efort si primesc,sunt mai planificati/organizati( base, e un bun exemplu)
    3. cei care fac efort si nu primesc(no comment)

    ar trebui pe viitor sa urmarim si traseul politic al viitorului presedinte
  • 0 (0 voturi)    
    BOLOVANI (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 16:15)

    mishu 112 [anonim]

    ....da Mai draga mare bolovan si Ponta asta , culmea ca si mic si prost.
    fratilor voi auzici ce bate campii dl pampers asta? Exact un copil de 2 ani care se oftica de moarte ca nu ii iese jocu si ca aia mari fac misto de el. dar el e perseverent ...din picate in prostia monumentala de care da dovada si care il inconjoara.
    O amenintare la inteligenta romanului pustanu asta.

    dle Ponta, lasa-ne,sau mai bine zis lasa-te ! ia calul romanilor si cara-te undeva pana sa-ti sparga vreun student capatzana.
  • 0 (0 voturi)    
    chiar ma bucur (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 16:33)

    adriana [anonim]

    chiar ma bucur! merita din plin! dak nu stie sa-si tina gura acum sa-si suporte consecintele
  • +1 (1 vot)    
    ... (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 16:34)

    victoria [anonim]

    ai scapat usor ! in locul lor te dadeam afara din psd ! faci niste afirmatii fara rost si fara sa gandesti! acum suporta-ti consecintele!
  • +1 (1 vot)    
    tzatza (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 16:35)

    tudor [anonim]

    unde nu-i cap vai de picioare! foarte bine ti-au facut! chiar meritai si mai mult! dak iesi si turui ca o tzatza in presa si plus de asta mai vorbesti si prost !
  • 0 (0 voturi)    
    Ponta procurorul bolnav (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 18:22)

    walter [anonim]

    Dl. Ponta procurorul bolnav stia despre coruptia din vamii insa nu ne-a spus si noua celor multi absolut nimic pina nu a vazut ca guvernul si Basescu nu
    s-au apucat de arestari.

    Dupa aceea a devenit dintr-o data foarte " stiutor "

    Nu spune insa inca nimic despre colegii de partid care au strins spaga de la toate institutiile statului care in cei aproximativ 10 ani de hotie PSD.

    Apropo nu cred ca electoratul PSD stie sa foloseasca internetul datorita intelectului redus.
  • 0 (0 voturi)    
    ai ceva de ascuns? (Sâmbătă, 26 februarie 2011, 23:23)

    florin [anonim]

    ce ai de ascuns? ai facut ceva in trecut si acum nu vrei sa se afle? tu acum vrei sa ii arati lu blejnar ca nu iti pasa de documentele pe care le are el, dar cu totii stim ca nu e asa. nici nu ma mir ca ai facut ceva dubios, pentru ca esti initiat de nastase