De ce s-a suparat Nastase pe partidul mamaliga. Influenta lui Constantin Nicolescu in PSD

de Luminita Pirvu     HotNews.ro
Vineri, 28 ianuarie 2011, 0:09 Actualitate | Politic

Presedintele Consiliului National al PSD, Adrian Nastase, a declarat, joi seara, la Realitatea TV ca, daca PSD nu reactioneaza in apararea lui Nicolescu, "este un partid de mamaliga". Surse din interiroul PSD sustin ca Nastase este nemultumit de lipsa de atitudine pe care Victor Ponta a afisat-o in cazul presedintelui Consiliul Judetean Arges. Luat prin surprindere, Ponta a declarat in replica " Sa fim barbati si sa nu ne mai plangem la televizor". Sursele citate sustin ca liderul de la Arges, Constantin Nicolescu este unul din greii PSD, avand o sustinere puternica in interiorul partidului.

Adrian Nastase la Realitatea TV: "Ceea ce pe mine ma mira este ca oamenii nu au inceput sa iasa in strada (...), cei din Arges. (...) Iar daca partidul asta din care fac si eu parte nu reactioneaza nici acum, inseamna ca este un partid de mamaliga. Este un partid care nu mai este in stare sa faca o politica... Trebuie sa reactioneze politic in tara, si presedintii ceilalti de CJ, dar si primarii si oamenii care pana la urma stiu exact ce a insemnat Nicolescu trebuie sa iasa in momentul in care se va judeca recursul si sa spuna care este si punctul lor de vedere, nu numai aceasta mecanica politica pe care, in momentul de fata, printr-o justitie controlata politic, Traian Basescu o foloseste. Este un moment de rascruce. Dupa parerea mea, s-a umplut paharul si este nevoie de o reactie foarte dura".

Surse din interiorul PSD au declarat pentru Hotnews.ro ca interventia lui Adrian Nastase de la Realitatea TV in apararea lui Constantin Nicolescu are legatura cu statutul acestuia in partid.  Presedintele Consiliului Judetean Arges, Constantin Nicolescu, este un lider cu greutate in PSD si face parte din garda veche a partidului. Nicolescu este seful cancelariei departamentelor PSD, care se afla in subordinea directa a lui Adrian Nastase si un apropiat al acestuia. In plus, este unul dintre baronii grei ai partidului, care controleaza unul dintre cele mai puternice judete in materie de resurse. Este la al doilea mandat la sefia CJ Arges. A fost prefect de Arges, senator PSD in legislatura 2000 - 2004 si sef al Comisiei parlamentare de control al Serviciului de Informatii Externe.

Aceleasi surse sustin ca interventia lui Nastase il vizeaza si pe Victor Ponta, pe motiv ca ar fi tratat cu sperficialitate situatia liderului de la Arges . Nastase ar fi nemultumit de presedintele PSD nu a reactionat mai dur in apararea lui Nicolescu ."Alti colegi au plecat direct la Arges si l-au sustinut, in timp ce Ponta a fost preocupat cu altele. Noi ca partid am fost intodeauna solidari cu oamenii de valoare ai PSD si ne-am aratat sutinerea atunci cand au fost acuzati pe nedrept. Nastase este nemultumit de Ponta ca nu a stiut sa fie solidar cu Nicolaescu si ca a incercat o delimitare de acesta", au explicat sursele Hotnews.ro.

Pe de alta parte, surse citate sustin ca Ponta ar fi trebuit sa-l sustina pe Nicolescu si sa mobilizeze partidul in acest sens pentru ca presedinte CJ Arges cu voturile organizatia PSD Arges a fost cel care a inclinat balanta la congresul din 2010 cand Ponta a fost ales presedintele PSD.

In replica presedintele PSD, Victor Ponta  a decretat mobilizare generala la PSD in ajutorul lui Nicolescu. Totusi, Ponta a cedat primului impuls si i-a dat replica lui Nastase tot la Realitatea TV: "Sa fim barbati si sa nu ne mai plangem la televizor(...). In niciun caz reactia noastra nu va fi una de intimidare sau de pasivitate. Ne vom bate in continuare. Probabil ca luni sedinta noastra de conducere si grupurile parlamentare le vom face in fata la DNA. Daca Traian Basescu nu stie nicio alta metoda prin care sa isi impuna punctul de vedere decat acesta, mergem noi acolo. Viata domnului Nicolescu si a multor alti oameni este o pata pe mainile lui Traian Basescu".

Ion Iliescu: "Constantin Nicolescu este un presedinte de consiliu judetean, un om decent, cu o tinuta corecta. Nu rezulta foarte clar ce anume i se imputa, de ce o asemenea masura. Trebuie sa privim cu toata seriozitatea legislatia actuala. Nu privezi de libertate un om fara sa il judeci. Procuratura se comporta intr-o maniera abuziva"

Presedintele CJ Arges a fost transportat la Spitalul Floreasca din Capitala, dupa ce i-au fost facute primele investigatii medicale la Spitalul Judetean din Pitesti. La Floreasca a sosit si presedintele Curtii de Conturi, Nicolae Vacaroiu pentru a-l sustine pe Nicolescu.

"Este un prieten foarte bun, un colaborator de exceptie. Am numai cuvinte de lauda. (...) Nu merita un astfel de tratament. (...) Este inadmisibil un astfel de tratament, nu-l inteleg si nu-l voi intelege niciodata. Sigur ca Justitia trebuie sa-si faca treaba cu toate ca nu cred o iota din tot ce s-a spus si s-a scris. Il cunosc bine pe Nicolescu, suntem foarte apropiati si sub nicio forma n-am vreun semn de intrebare apropo de toate aceste acuzatii. Justitia trebuie sa-si faca treaba dar sa si-o faca in mod civilizat, democratic. Era nebunie de arestari de catuse, de 29 de zile pentru ce?', a declarat Nicolae Vacaroiu, citat de Realitatea tv.

Potrivit surselor Hotnews.ro la Floreasca au venit si medicii pesedisti mai vechi, fosti ministri in guvernul Nastase, si anume Daniela Bartos, Mircea Beuran si Serban Bradisteanu.  Bartos, fost deputata PSD in mandatul 1996-2000 si ministru al Sanatatii in 1996 este medic spcializat in ecografie. Mircea Beuran, fost ministru al Sanatatii in 2003 este chirurg  si profesor universitar in cadrul Universitatii de Medicina si Farmacie "Carol Davila" din Bucuresti. Beuran l-a operat pe Omar Hayssam, suspect de cancer la colon, in spitalul penitenciarului de la Rahova.Serban Bradisteanu un alt membru PSD,  de profesie medic chirurg, a fost trimis in judecata de catre procurorii DNA in 2007 pentru savarsirea infractiunilor de abuz in serviciu.
 
Potrivit agentiei Agerpres, parlamentarii, consilierii judeteni, primarii, precum si alti membri marcanti ai PSD Arges se vor reuni vineri, la Pitesti, la intalnirea convocata dupa arestarea preventiva a presedintelui Consiliului Judetean (CJ) Arges, Constantin Nicolescu, anuntandu-si prezenta si liderul social-democratilor, Victor Ponta. Intalnirea va avea loc cu incepere de la ora 11,00, la Teatrul 'Alexandru Davila' din Pitesti. Anterior, la ora 10,00, va fi organizata o conferinta de presa la sediul organizatiei judetene.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

6630 vizualizari

  • +34 (38 voturi)    
    Evident (Vineri, 28 ianuarie 2011, 0:12)

    Orpheus [utilizator]

    Imixtiunea pe fata a politicului in justitie...
  • +33 (39 voturi)    
    De ce ti-e frica nu scapi d-nule Nastase (Vineri, 28 ianuarie 2011, 0:21)

    C. popa [anonim]

    D-nul Nastase e ingrijorat de Nicolescu sau de soarta domniei sale? Ponta face foarte bine ca se tine departe de acest scandal pentru ca stie foarte bine cine e si ce a facut Nicolescu. A impinzit un judet cu neamuri si apoi l-a expoatat ca pe propria feuda. Argesul a fost de pe vremea lui Ceausescu, cind un alt Nicolescu era primar mosia Nicolestilor. La revolutie s-au schimbat unul cu altul.

    Acum e rindul altor corupti din PSD care pling de mila saracilor....poate chiar a d-nului Nastase
    • +13 (13 voturi)    
      e evident (Vineri, 28 ianuarie 2011, 8:34)

      simplicius [anonim] i-a raspuns lui C. popa

      Nicolescu "care controleaza unul dintre cele mai puternice judete in materie de resurse." . Incepe sa slabeasca casa partidului? Cu 18 vicepresedintei, sefi de departamente, sedii etc, PSD nu poate trai din cotizatiile membrilor!
    • +8 (8 voturi)    
      Succesiune la putere in Pitesti . (Vineri, 28 ianuarie 2011, 10:41)

      Misu [anonim] i-a raspuns lui C. popa

      Fratii Nicolescu si-au predat stafeta ! Fratele cel mai mare, fostul primar Valeriu Nicolescu,a predat stafeta fratelui mai mic Constantin Nicolescu.Doar a pus umarul sanatos la ridicarea acestuia " in plan profesional "si politic .
  • +29 (33 voturi)    
    mamaliga (Vineri, 28 ianuarie 2011, 0:29)

    ady [anonim]

    in general femeile striga ca barbatii sa ia atitudine..s poi daca esueaza ii face mamaliga
  • +27 (33 voturi)    
    face zgomot.... (Vineri, 28 ianuarie 2011, 0:32)

    egroeg [anonim]

    gandindu-se ca-i vine randul...
  • +25 (33 voturi)    
    Amenintare ??? (Vineri, 28 ianuarie 2011, 0:33)

    Badea Ioan [anonim]

    Pai ??? Dobitocul de Ponta se preteaza la amenintari ???? Prin traducere :
    Baii ! HOTILORRRRR !!!!!!! STRINGETI RINDURILE !!!
    La care NASTASE : Cum ????? Nu s-a iesit inca in strada ????? DOBITOC !!!!!!!
    Cum a-r fi ca studentii lui Nastase sa se salute cu :
    "Am iesit in strada " ???
  • +27 (31 voturi)    
    alt comunist (Vineri, 28 ianuarie 2011, 0:33)

    Dragos [anonim]

    Dar mineru' cat costa mineru' ? Nu mai e mineru' ? Si liderelu de sindi ? Nici el? Dar primarii, consilierii unde sunt? Adriane ce ne facem? Sun-o pe tusi Tamara poate are ea vreo solutie! Dormi linistit Adrian DNA vegheaza petru tine !
  • +27 (31 voturi)    
    Un indemn ce va face... "cariera" in PSD (Vineri, 28 ianuarie 2011, 0:37)

    MaraZ. [utilizator]

    Oare putem prognoza ca din seara asta te(mbe)leviziunile iRealitatea si Antenele vor ramine fara "bocitoarele" din PSD?!
    Suspansul e mare tare...
    De nu va fi asa - fara "bocitoare" de-acum la cele doua "izvoare de (pro)stiri (ale natiunii)" - , inseamna ca "lumea psd-ista" nu-si prea asculta seful de partid "tare" care tocmai i-a adresat indemnul «Sa fim barbati si sa nu ne mai plangem la televizor (...)!» Trebuia sa le zica Ponta mai devreme asta? Le-a zis la timp pentru a-i salva din postura de bocitoare?!
    Mare-i dilema pentru psd-isti: sa faca parte dintr-un "partid de mamaliga"? sau sa-si asculte seful cel mare (barbat)?!
    Chiar si asa, noi sa nu cadem "in pacat"!
    Vor gasi ei calea sa impace si capra si varza...
  • -10 (20 voturi)    
    GUGUTA@GAMIL.COM (Vineri, 28 ianuarie 2011, 0:53)

    PLD-LACUL APLAUDAC [anonim]

    Cred ca sta e inceputul sfarsitului pt. noi si ce urmeaza va fi un semi razboi civil.Asta daca Dzeu ne ajuta daca nu ne vom bate ca chiorii.Mai vorbim.
    • +9 (11 voturi)    
      Vorbeste singur! (Vineri, 28 ianuarie 2011, 8:28)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui PLD-LACUL APLAUDAC

      Se pare ca doar asa te poti intelege cu... cineva!
  • +26 (26 voturi)    
    Domnu' Nastase!!! (Vineri, 28 ianuarie 2011, 1:02)

    rares.d [utilizator]

    .. ce facem aici ??? protejam !!! daca ii nevinovat un judecator va decide, dar cu siguranta nu " domnia d-voastra" :))
  • +22 (26 voturi)    
    The Godfather... (Vineri, 28 ianuarie 2011, 1:11)

    Alius [anonim]

    S-au strans mafiotii la capul Nasului... Numai unul si unul.
  • +25 (29 voturi)    
    evident ce vrea bombonel ... (Vineri, 28 ianuarie 2011, 1:11)

    dorel [anonim]

    doar si el insusi este subiectul unui dosar penal ce nu poate continua pentru ca beneficiaza de imunitate parlamentara !

    HOTILOR ! COMUNISTILOR ! HUUUUOOOO !
  • +25 (29 voturi)    
    Nastase (Vineri, 28 ianuarie 2011, 1:14)

    unu [anonim]

    Nastase simte ca se apropie ziua astepta de romani in care isi va numara ouale la racoare.
  • +25 (29 voturi)    
    Ce se apara dinozaurii (Vineri, 28 ianuarie 2011, 1:16)

    Cetatean [anonim]

    Nastase, Iliescu, Vacaroiu. Saracii oameni, cat au tras ptr tarisoara lor si acum sunt pedepsiti asa. Binenteles, Basescu e de vina ptr tot.
  • +25 (29 voturi)    
    urmatorul (Vineri, 28 ianuarie 2011, 1:20)

    dan [anonim]

    Pe Bombo l-au apucat frisoanele.Hilar este ca,chiar crede ca poporul o sa iasa in strada ca sa-l scape pe el si amicii lui de puscarie.Omul asta traieste pe alta planeta.
  • +24 (26 voturi)    
    baaaa (Vineri, 28 ianuarie 2011, 1:21)

    rzv [anonim]

    astia sunt o adevarata mafie. camora de pitesti::)))astia sunt speriati: dinel 12ani, iacubov 7 ani, etc....::))) la puscarieeeeee
  • +20 (24 voturi)    
    PSD-ul mi-a omorat tatal. (Vineri, 28 ianuarie 2011, 1:39)

    Oprea Catalin [anonim]

    PSD-ul mi-a omorat tatal. L-a infectat cu hepatita C pt ca a fost cel care la demascat pe Gabriel Bivolaru cu jaful de 50 de milioane USD de la BRD. O sa vin cu dovezi. *(Gabriel Bivolaru fratele lui Guru Gregorian Bivolaru, seful MISA si cel ce are acum azil Politic in Suedia). Gabriel Bivolaru, Gregorian Bivolaru si Adrian Nastase sunt vecini de vile in comuna Cornu, judetul Prahova.

    Tata mi-a spus cum in perioada aceea presedintele BRD, seful sau de servici Lupascu si persoane VIP din conducerea PSD l-au amenintat cu moartea in perioada aceea ca sa isi tina gura.

    Tata a fost cinstit si drept si a avut curajul sa ceara depunerea dosarului catre parchet si justitie.

    Concluzie: Nu am nici cea mai mica mila fata de PSD si oamenii din acest partid infect si patat de sange.

    Daca asi fi in locul lui Emil Boc sau Traian Basescu i-as strivi sub senilele tancurilor pe aia care vor veni Luni la DNA sa faca zid!

    Poate vin si eu cu dovezile sa ii fac de rahat si sa le arat de ce trebuie protejatul lor sa infunde pucaria impreuna cu ei.

    Am toleranta ZERO fata de javrele astea. PSD-ul si-a mancat pita cu mine iar, in campania electorala o sa o vad bine cand le voi spune tuturor cum au jefuit banci si au infectat oameni cu hepatita C ca sa se razbune pt ca Armaghedonul a devenit public si la tribunal.

    La puscarie cu PSD sau in fata plutonlui de executie ca sa nu mai cheltuim buget pe intretinerea lor pe bani publici la mititica.

    Daca domnul Ponta vrea dovezi le voi arata si voi cere DNA, DIICOT si SRI sa cerceteze circumstantele cum tata sa infectat cu hepatita C chiar in perioada cand a facut public jaful.
  • +26 (30 voturi)    
    Interesant indemn... (Vineri, 28 ianuarie 2011, 1:47)

    370H-SSV-0773H [utilizator]

    ...dat de Ponta lui Nastase: "Sa fim barbati si sa nu ne mai plangem la televizor" ! Pai mai Victoras, cum poti sa-i ceri asa ceva, tocmai lui... Fugi de-aici, tu!!
  • +23 (27 voturi)    
    s-a sunat adunarea (Vineri, 28 ianuarie 2011, 2:05)

    ionut [anonim]

    DNA-ul ar avea cu ce umple cateva sali de judecata cu cei ce asa zis fac zid in fata ultimului cazut pe frontul coruptiei
  • +19 (23 voturi)    
    s-a sunat adunarea (Vineri, 28 ianuarie 2011, 2:13)

    ionut [anonim]

    DNA-ul ar avea cu ce umple cateva sali de judecata cu cei ce asa zis fac zid in fata ultimului cazut pe frontul coruptiei
  • +21 (25 voturi)    
    lasa... (Vineri, 28 ianuarie 2011, 2:27)

    calu verde de pe peretele verde [anonim]

    .... lasa ca imprumuta si el radiografia de la Vantu, o certifica la notar si o pune la dosar ca sa nu mai cheltuiasca bani cu alte analize medicale...
  • +27 (31 voturi)    
    Arestarea astuia pare mai groasa (Vineri, 28 ianuarie 2011, 2:33)

    cristi767 [utilizator]

    Arestarea astuia a mobilizat apele mult mai mult ca si in cazul lui Voicu.
    Se pare ca Voicu nu era atat de interesant, el avand legaturi cu astia mai tineri in partid (Geoana, Vanghelie, ma rog... si Hrebenciuc...), oricum nu latura grea a partidului.

    L-am vazut in seara asta inclusiv pe Vacaroiu iesind la rampa. Adrian Nastase se agita destul de serios... Toate astea ma duc cu gandul ca PSD-ul a primit o lovitura urata sub centura, la care nu stiu cat se asteptau.

    Stop cardiacul pe care l-a suferit nenicul asta, pare cusut un pic cu ata alba (in special pentru ca i-a lesinat si nevasta si fiica... da-o in naiba de treaba), iar atunci pare o miscare cu adevarat disperata pe care PSD-ul a incercat sa o faca. Daca e pe bune, inseamna ca pana si el si-a dat seama ca a cam pus-o...
    • -5 (5 voturi)    
      hai sa mai invatam romaneste (Vineri, 28 ianuarie 2011, 12:06)

      revelare [utilizator] i-a raspuns lui cristi767

      mult mai mult DECAT......
  • +25 (27 voturi)    
    Corectura (Vineri, 28 ianuarie 2011, 2:54)

    Ion B [utilizator]

    nu avrut sa spuna de mamaliga ci de cacao.
    Oricum, a spus un mare adevar:
    PSD este un pardid de cacao!
    (Si asta fie ca iese sau nu in strada - or sa iasa oare?).
  • +23 (27 voturi)    
    ma duc si eu (Vineri, 28 ianuarie 2011, 3:05)

    anticomunistul1 [utilizator]

    vsi de mine ce se mai apara comunistii intre ei.
    Ce bine ca se unesc toti in fata dna. Ar tr arestati toti deodata daca to vin de buna voie.
  • +20 (24 voturi)    
    boala... (Vineri, 28 ianuarie 2011, 4:53)

    ajabot [anonim]

    cum il prinde milita pe unul dintre conducattorii iubiti si vrea sa ii trimita la judecata cum incepe sa sa se dea bolnav, semn ca suntem condusi numai de bolnavi de toate felurile...
  • +11 (11 voturi)    
    nimic (Vineri, 28 ianuarie 2011, 7:30)

    gica contra [anonim]

    Dle Nastase

    eu nu am nimic cu domnia ta , doar un lucru cer: UN RAPORT PUBLIC CU TOATE PRIVATIZARILE "STRATEGICE" facute sub domnia PSD.

    A fost vanduta tara !
  • +11 (11 voturi)    
    Oare... (Vineri, 28 ianuarie 2011, 7:55)

    Un oarecare! [anonim]

    de ce cand sunt arestati cei din PDL, (vezi Gutau, Solomon, etc.) cei din opozitie cauta sa scoata in evidenta coruptia de la varful puterii si ca in sfarsit justitia isi face datoria, iar cand sunt acuzati si unii membri ai acestora, este mana lui Basescu si a justitiei aservite lui? Ce sa mai credem? Ca atunci cand vor veni ei la putere( daca vor veni), vor aplica legile selectiv, numai impotriva adversarilor politici, ca pe vremuri!!! Asta meritam si acum? O tempora!!!!!!
  • -6 (10 voturi)    
    //// (Vineri, 28 ianuarie 2011, 8:34)

    Cristian [anonim]

    Din cate am vazut se contesta iar procedura prin care a fost arestat. Deoarece doar astfel se fac lucrurile, ma gandesc ca poate o fi metoda puterii de a face valva mare dar fara sa schimbe lucrurile. Ne arata noua ca ei vor sa faca curatenie, dar ca "saracii de ei"nu sunt lasati.(editat de HotNews.ro)
  • -2 (8 voturi)    
    CEC (Vineri, 28 ianuarie 2011, 9:33)

    mihai [anonim]

    In timpul cand voi va umflati muschii la spectacol, toti astia pe care-i comentati (din stanga si din dreapta) isi vor umfla buzunarele.
    Aproape ca au vandut si CEC-ul pe nimic.
    Succes!
    • +5 (5 voturi)    
      Cand si cum? (Vineri, 28 ianuarie 2011, 12:04)

      eu. [anonim] i-a raspuns lui mihai

      Ne poti spune cui si cu cat, sau e numai asa de informatie?
    • +4 (4 voturi)    
      pt. corectitudinea informarii (Vineri, 28 ianuarie 2011, 12:04)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      ar fi trebuit sa completezi cu faptul ca la momentul primei incercari de privatizare, procesul a fost intrerupt de unul vladescu, daca-ti zice ceva numele, pe motiv ca suma ofertata de circa 650.000 euro-daca nu ma insel-este mult prea mica. la ora actuala valoarea bancii respective este mult mai mica, evident si datorita crizei, parca vreo 500.000 de euro
      • +4 (4 voturi)    
        Fabulezi (Vineri, 28 ianuarie 2011, 13:08)

        Rem [anonim] i-a raspuns lui nahir

        De unde scoti cifrele astea? Cum sa valoreze doar 500.000 Euro
      • +5 (5 voturi)    
        Fabulezi 2 (Vineri, 28 ianuarie 2011, 13:10)

        Rem [anonim] i-a raspuns lui nahir

        "Doar National Bank of Greece (NBG) a prezentat o oferta financiara imbunatatita, angajandu-se sa plateasca 560 milioane euro pentru pachetul scos la vanzare de 69,9% din actiuni."

        Da... este vorba despre CEC.
  • +13 (13 voturi)    
    nastase-vacaroiu (Vineri, 28 ianuarie 2011, 9:45)

    obs. [utilizator]

    Dupa declaratia lui vacaroiu Presedintele Curtii de Conturi as vrea sa va imaginati ce sanse ar fi avut un control al institutiei la C.J.Cum este posibil ca presedintele unei astfel de institutii sa faca declaratii publice in favoarea unui inculpat.
  • +10 (10 voturi)    
    Tovarasu Nastase (Vineri, 28 ianuarie 2011, 9:59)

    Sile [anonim]

    Confunda mamaliga cu altceva, tot moale dar urit mirositor.Dar e problema lui. O zi buna !
  • +7 (7 voturi)    
    Orice altceva, numia psd nu! (Vineri, 28 ianuarie 2011, 10:49)

    vlad [anonim]

    Nu fac ploitica.
    Nu-i suport nici pe liberali nici pdl.
    Dar sa votezi psd-ul nu pot sa inteleg pe nici un cetaten de ce ar face-o.

    sunt cateva intrebari esentiale in viata: de pilda,

    ce muzica asculti, ce carti citesti, iar una poate fi : votezei sau nu psd-ul?

    Daca da, ai o problema!
  • +8 (8 voturi)    
    Cocosul cu ouale numarate (Vineri, 28 ianuarie 2011, 10:55)

    Cocosul [anonim]

    Sa ma scuze d-l Bombonel dar mai cu greutate (>150Kg) decat Nicuşor Constantinescu alt PSDist si tot baron in functia de Preşedinte, dar al CJ Constanţa nu cred ca este.
    Baschirul de pe litoral este si din garda veche si mai greu de intelect dar si mai curat dacat Presedintele Consiliului Judetean Arges, chiar daca a fost/inca este(?) "judecat pentru blocarea unui proiect finanţat de UE" (citeste de la o televiziune plangacioasa http://www.realitatea.net/presedintele-cj-constanta-va-fi-judecat-pentru-blocarea-unui-proiect-finantat-de-ue_325952.html ) .
    Buna insa comparatia, chiar daca este furata de la Europa-Libera din perioada anilor '80.
  • +7 (7 voturi)    
    Se pare ca .............. (Vineri, 28 ianuarie 2011, 12:46)

    Ducu [anonim]

    asistam la un jalnic spectacol care se repeta ca in cazul ,,BIVOLARU", pt a intimida JUSTITIA sa-si faca treaba ca ei ,,INFRACTORI" sa iasa basma curata !!!!!!!!!!! RUSINE !!!!!!!!!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Nastase (Vineri, 28 ianuarie 2011, 12:54)

    Gabi M [utilizator]

    nu are dreptate!Si daca reactioneaza si daca nu,PSD-ul nu este un partid de mamaliga ci de mari hoti si corupti raspanditi in toata tara.Cat despre tuicarul Vacaroiu,normal ca-l apara pe Nicolescu pt.ca doar el i-a dat pe mana PSD Arges .Iar Ponta,daca era un adevarat Guevara trebuia sa spuna ca nu-i treaba PSD de a-i dovedi sau nu vinovatia unui membru.Asta-i treaba justitiei(ca doar a fost procuror).Dar la ce sa te astepti dela o biata marioneta a lui Iliescu si Nastase?!Ei de fapt conduc partidul.
  • 0 (0 voturi)    
    Nastase! (Vineri, 28 ianuarie 2011, 23:19)

    eleodor [anonim]

    Pt ce sa iesim in strada mai Nastase!Vom iesi atunci cand dupa ce veti raspunde in fata Justitiei ,dubele va vor duce unde va e locul;
    Se strange latul baieti,se pare ca v-am cam terminat de numarat ouale!