Tudor Ciuhodaru (PC), acuzat de frauda. Dan Voiculescu: Decizie de epurare politica. Conducerea Spitalului de Urgenta Iasi: In spital se trateaza oameni, nu se face politica

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 11 ianuarie 2011, 14:46 Actualitate | Politic


Vicepresedintele Senatului, Dan Voiculescu, considera ca decizia conducerii Spitalului Clinic de Urgente din Iasi de a-l demite din functia de purtator de cuvant pe medicul Tudor Ciuhodaru este "una de evidenta epurare politica", exprimandu-si sustinerea pentru deputatul recent devenit membru PC.

"Voi fi alaturi de domnul Ciuhodaru. Si eu si intreaga Opozitie si, sunt convins, orice persoana rationala, echilibrata si inzestrata cu bun simt. Tudor Ciuhodaru va actiona in judecata conducerea Spitalului de Urgenta din Iasi si va avea la dispozitie o echipa exceptionala de avocati. (...) Am convingerea ca medicul Ciuhodaru va castiga conflictul cu spitalul din Iasi", a precizat Dan Voiculescu, intr-o postare pe blogul personal.

In replica, managerul Spitalului de Urgente "Sf Ioan" Iasi, Vladimir Poroch respinge intr-un comunicat declaratiile lui Tudor Ciuhodaru, cum" ca pontajele semnate in fals de dumnealui sunt rodul unei orchestratii politice".

"Ma mahneste sa aud astfel de acuzatii din partea unei persoane cu o functie atat de importanta in stat, precum cea de deputat. Imi imaginam ca un ales in Parlamentul Romaniei trebuie sa dea dovada de bun simt si maxima responsabilitate. Daca se minte si se fuge de responsabilitate la cel mai inalt nivel, ce pretentii pot avea oamenii simpli de la celelalte institutii ale statului?

Nu stiu daca dl. dr. deputat Tudor Ciuhodaru realizeaza ca astfel de declaratii-explicative, precum cele facute de dumnealui, sunt descalificante pentru un om politic. Dumnealui a amenintat cu procese si se plange ca este atacat politic, fara sa vorbeasca o clipa despre adevaratul fond al problemei. Ce s-ar intampla daca intreaga clasa politica s-ar comporta precum dumnealui? In cazul in care un salariat este si parlamentar, sefii de institutii ar trebui sa inchida ochii daca acesta incalca legea. Altfel, sunt catalogati drept artizani de jocuri politice si amenintati cu procese. De aceea, consider ca atitudinea domnului deputat dr. Tudor Ciuhodaru este nociva pentru institutiile statului.

In Spitalul de Urgente "Sf Ioan" din Iasi se trateaza oameni, nu se face politica. Nu inteleg ce poate fi politic: documentele oficiale pe care dl. dr. deputat le-a semnat in fals sau ca o persoana nu poate fi in acelasi timp, si la Iasi si la Bucuresti? Acum o luna, cand la spital a fost inceputa ancheta interna, nimeni nu stia ce preferinte politice va avea dl. deputat in noul an. Ancheta a durat pana astazi, deoarece a existat o corespondenta intre Camera Deputatilor si Spitalul de Urgente care, tehnic, nu a putut fi grabita", se arata intr-un comunicat citat de presa locala.


Luni, comitetul director al Spitalului Clinic de Urgente "Sfantul Ioan" a decis ca dr. Tudor Ciuhodaru, seful Unitatii de Primire a Urgentelor, trebuie sa returneze institutiei suma de 29.343 lei, acuzandu-l pe medic ca ar fi semnat fise de pontaj din care ar rezulta ca a fost prezent in acelasi timp si la spital, si la Camera Deputatilor.

Conform deciziei emise de sefii spitalului, in perioada mai 2009 - noiembrie 2010, medicul Tudor Ciuhodaru figureaza prezent, in acelasi timp, atat la spital, cat si la Camera Deputatilor. Tot ieri, dr. Tudor Ciuhodaru a fost eliberat din functia de purtator de cuvant al spitalului, in locul sau fiind numit dr. Paul Sarbu, directorul medical al Spitalului de Urgente.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3199 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    FRAUDA CIUHODARU (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:16)

    Bun [utilizator]

    Daca este asa,de ce nu se face plingere penala, de fals si uz de fals ,ce se mai asteapta ?
    • +4 (4 voturi)    
      corect! (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:50)

      bic [anonim] i-a raspuns lui Bun

      Simplu autosesezarea Curtii de conturi si balciul ia sfarit in 48 de ore!
      • -5 (7 voturi)    
        unu (Marţi, 11 ianuarie 2011, 17:16)

        unu [anonim] i-a raspuns lui bic

        Si de un an si jumatate abia acum a observat acel director ajuns prin concurs pe post ca deputatul a semnat in fals? acum cand s-a inscris in pc?
        e tot mai clara agonia pdleului.
        • -1 (1 vot)    
          Eu un avertisment! (Marţi, 11 ianuarie 2011, 21:12)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui unu

          Atentie la pasii politici ca puteti pica in prapastia oamenilor comuni unde legea domneste.
        • +1 (1 vot)    
          De frauda fiscala nu stiu... (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 0:27)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui unu

          Dar cu siguranta stiu despre fraudele intelectuale ce au loc saptamana de saptamana in camera de garda a UPU in fata camerelor TV ale ProTV, la comanda acestui "domn".

          Foarte corecta reactia dlui Poroch, asta este stilul politicianului roman. Si aici nu ma refer doar la Ciuhodaru....am observat acelasi comportament si la Udrea si la Tariceanu si la Nastase... fondul problemei este ignorat complet iar in acelasi timp, persoana in cauza incepe sa arunce cu acuze in stanga si in dreapta pt a distrage atentia de la ilegalitate.

          In curand voi ramane fara lamaie....
    • -2 (4 voturi)    
      ciuhodaru la stalpul infamiei? (Marţi, 11 ianuarie 2011, 17:53)

      carmencita [anonim] i-a raspuns lui Bun

      chiar asa s-a ajuns? il scot si pe bietul om mafiot? astia sunt in stare sa aresteze si un profesor de tara ca ar fi furat o gaina...
      • -2 (2 voturi)    
        Doctorul-victima inocenta (Marţi, 11 ianuarie 2011, 20:42)

        Neica [anonim] i-a raspuns lui carmencita

        in razboiul dintre opozitie si aceasta putere amorala.
    • 0 (0 voturi)    
      intreb (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 9:59)

      ioan [anonim] i-a raspuns lui Bun

      Inreb eu, pana a parasii corabia, nu s-a vazut asta? Cam prea brusca miscarea care sugereaza razbunare.
  • +16 (20 voturi)    
    P-orcii C-omunisti (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:17)

    Rasmus [utilizator]

    un nesimtit, ca si seful lui!
    daca i se cer banii inapoi, cu dovezi ca a furat, e epurare politica!
    • +14 (16 voturi)    
      curat epurare politica (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:30)

      diddlyjo [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      cele mai bune dovezi sunt comentariile de pe blogul lui Voiculescu. nu stiu cum se face ca dl Voiculescu nu pomeneste nimic de frauda, dar stiu ca isi alege bine comentariile: pâna acum a avut 9 comentatori furiosi care striga impotriva dictaturii si a epurarii politice practicate de Basescu. ma gândesc ca respectivii comentatori inca nu au aflat de comunicatul spitalului iesean, ca altfel nu-mi pot explica reactia lor...
      • -6 (6 voturi)    
        reactie logica (Marţi, 11 ianuarie 2011, 19:32)

        stimulent [utilizator] i-a raspuns lui diddlyjo

        eu cred ca este reactia normala a romanilor cu capul pe umeri care se mahnesc atunci cand vad atata nesimtire din partea sefului statului. care nu face altceva decat sa promoveze anumite practici pe care le-a invatat, cu atata minutiozitate, la Anvers
        • +2 (2 voturi)    
          Domnule cu capu' pe umeri (Marţi, 11 ianuarie 2011, 20:06)

          Andy [anonim] i-a raspuns lui stimulent

          in 2008 ( PNL-ul conducea) s-a constat ca primesc niste sporuri necuvenite la salariu. Desi s-a recunoscut ca era vina conducerii ca refuzase sa autorizeze o instalatie-lucru ilegal de altfel- mie mi s-au luat banii pe 2 ani in urma. Si acum zice-ti-mi si mie daca credeti ca a fost mana lui Basescu si a securitatii, ca eu de cand ma stiu am votat cu liberalii.
    • +7 (9 voturi)    
      Problema mea e simpla! (Marţi, 11 ianuarie 2011, 17:07)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      Toar'su crin-meschin spunea ca pc nu e felix.
      De ce raspunde pisoiul?
      De ce s/a ofuscat martanul?
      Nu cumva batranul turnator tocmai l/a "contrazis" pe ochi-de-peste-fiert?
      Logic.
      QED!
      Roamni, aveti grija ce alianta tocmai s/a facut si ce vi se cere sa votati!
      Mor, mor, mor...
    • -4 (4 voturi)    
      epurare (Marţi, 11 ianuarie 2011, 20:06)

      g [anonim] i-a raspuns lui Rasmus

      Bai,problema e simpla:de ce nu s-a observat frauda INAINTE ca doctorul sa intre in PC?Restul e gargara de adormit cetatenii romani.
  • +16 (18 voturi)    
    Da, e orchestrata politic, si marmota .... (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:18)

    cristiaan [utilizator]

    ... si marmota inveleste la ciocolata.

    E clar: nu putea fi in acelasi timp si la Camera Deputatilor (Bucuresti) si la spital (Iasi).

    In loc sa plateasca si sa isi ceara scuze, acuza. Asta poate face orice bou, asta face si el. Doar de acum este Conservator. Se asorteaza la nesimtire cu Voiculescu.
    • -11 (13 voturi)    
      cand era la PDL cu cine se asorta la nesimtire? (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:41)

      relu [anonim] i-a raspuns lui cristiaan

      cand era la PDL cu cine se asorta la nesimtire?

      :))
      Cata ipocrizie...
      • +4 (10 voturi)    
        Probabil cu nimeni (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:44)

        cristiaan [utilizator] i-a raspuns lui relu

        De aia o fi plecat de la PDL.

        Acum nu zic ca PDL nu fura. Toti o apa si-un pamant; insa Voiculescu securistul le pune capac la toti.
        • +13 (13 voturi)    
          n-a plecat de la PDL (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:51)

          CCC [anonim] i-a raspuns lui cristiaan

          a fost in PSD.
        • +12 (14 voturi)    
          Aghiotant (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:59)

          ioan [anonim] i-a raspuns lui cristiaan

          @cristiaan &relu: A plecat din PSD in UNPR, apoi independent, si acum in PC. Un adevarat tur de forta intr-un mandat! Sa treci pe la casieria lui Felix!
          • +2 (6 voturi)    
            competenta pentru RO (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:38)

            stimulent [utilizator] i-a raspuns lui ioan

            este un castig pentru PC. de oameni competenti are nevoie Romania. ii gasim in PC
        • -6 (8 voturi)    
          basescu=RAU (Marţi, 11 ianuarie 2011, 17:12)

          sindicalistu [anonim] i-a raspuns lui cristiaan

          Gresesti. Basescu este cancerul societatii...
      • +11 (11 voturi)    
        Precizare (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:51)

        cb [anonim] i-a raspuns lui relu

        Tudor Ciuhodaru a fost deputat PSD, dupa care independent iar acum este in PC.

        Cand a fost la PDL?
        • -8 (10 voturi)    
          UNPR = Basescu = PDL (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:29)

          vlad [anonim] i-a raspuns lui cb

          deci de unde a plecat ?
          • +4 (4 voturi)    
            De la origini! (Marţi, 11 ianuarie 2011, 17:09)

            , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui vlad

            Mama lui e de vina, sau pentru ca e moldovean e... "divina"!
      • +8 (8 voturi)    
        când era la PDL? (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:52)

        diddlyjo [utilizator] i-a raspuns lui relu

        m-am uitat pe pagina lui de pe site-ul camerei deputatilor:

        http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp?idm=77&cam=2&leg=2008&idl=3

        acolo scrie ca a intrat in parlament pe listele PSD, ca a fost deputat PSD pâna in ianuarie 2010 si ca dupa ian 2010 a fost independent.

        de a cui ipocrizie vorbesti?
        • -3 (5 voturi)    
          unpr=pdl (Marţi, 11 ianuarie 2011, 17:09)

          radu [anonim] i-a raspuns lui diddlyjo

          unpr, pdl tot aia eeeee.
          • +3 (5 voturi)    
            bravo (Marţi, 11 ianuarie 2011, 18:42)

            vlad, om normal [anonim] i-a raspuns lui radu

            deci PC = PNL. Alianta PCPNL = PSD.
      • +6 (6 voturi)    
        psd (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:54)

        pentru prostea [anonim] i-a raspuns lui relu

        cand a fost la PDL? Era deputat psd, apoi unpr........
      • +6 (8 voturi)    
        pai de aia a plecat (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:17)

        revelare [utilizator] i-a raspuns lui relu

        la PC, ca sa aibe cu cine se asorta.
      • +5 (5 voturi)    
        Cata ipocrizie... (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:25)

        felix [anonim] i-a raspuns lui relu

        de bun simt ar fi ca, inainte a face o afirmatie, sa te documentezi. acest lucru e valabil pt. toti cei care posteaza pe diferite teme. asta daca nu ai un anume interes. ma bucura faptul ca sunt mai multe postari care stabilesc care-i de fapt adevarul.
        • -3 (5 voturi)    
          cata ipocrizie a venit de la UNPR-ul lui Basescu (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:44)

          ana [anonim] i-a raspuns lui felix

          conform acelorasi date...
          • +1 (1 vot)    
            Cata ipocrizie... (Marţi, 11 ianuarie 2011, 17:51)

            felix [anonim] i-a raspuns lui ana

            sa incercam sa fim obiectivi...daca unpr=pdl atunci si udmr=pdl ceea ce e aiurea....de altfel, nici pnl nu este egal pc chiar daca au format o alianta
      • +3 (5 voturi)    
        Fenechiule, (Marţi, 11 ianuarie 2011, 17:08)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui relu

        iar ai scos scufita la plimbare?
      • 0 (2 voturi)    
        Ipocrizie? (Marţi, 11 ianuarie 2011, 17:40)

        mercedes [utilizator] i-a raspuns lui relu

        Daca te plimbi de la un partid la altul...iti meriti soarta
  • +9 (11 voturi)    
    ciuhodaru (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:21)

    Bun [utilizator]

    apropo,voiculescu se situiaza intodeauna inpotriva legii si a statului de drept- cum mai poate ocupa functi in senat in asemenea conditii...?...si inca vicepresedinte...UNDE ESTE PARCHETUL,nu se autosesizeaza?
    • -8 (10 voturi)    
      Roberta mai incet ca faci curent (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:11)

      vali [anonim] i-a raspuns lui Bun

      sa se autosesizeze ca ce ? ca e executat unul dintre singurii doctori buni din tara asta ?

      dar ce se mai aude de plangerea penala impotiva Robertei Anastase ?
  • +6 (8 voturi)    
    PC si membri sai marcanti (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:24)

    george [anonim]

    Daca este un medic bun (si plec de la premiza ca este), nu inseamna ca nu este un faptuitor penal.Daca asa stau lucrurile, nu inteleg cum nu intelege penibilul situatiei - neptand fi in acelasi timp in 2 locuri la 400-500 km. distanta (principiul zis si al ubicuitatii). Totusi, Domane ferete, il al aleg ca doctor, (probabil) fiind bun si, cu siguranta daca se preteaza la astfel de fapte, nici nu va taia chitanta.Bravos P(V)C . Seres, Felix, Ciuhodaru (asta nu are nici 2 zile in partid) . Poate ar fi bine sa vedem si delegatiile cum stam. Si p'aici se mai umfla. Mai ales alea externe .
  • -6 (8 voturi)    
    daca se inscria in pdl mai era frauda? (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:28)

    radu [anonim]

    Fraier si ciuhodaru asta. se inscria in pdl si acum era erou national, curat ca lacrima, un exemplu de tanar politician.

    Sa traiti bineee!!!
    • +6 (8 voturi)    
      pai vezi, de aia zic (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:19)

      revelare [utilizator] i-a raspuns lui radu

      toti ca in psd, pc sunt doar prosti si prostanaci
  • +7 (9 voturi)    
    PC batalionul disciplinar al PSD. (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:30)

    mircea [anonim]

    Nu retin vre-un membru PC fara dosar de frauda.La PC au migrat cei de la PSD cu dosare de coruptie,hotie,tradare,proxenetism si altele,pentru a curata partidul(PSD).Bineinteles ca PSD nu i-a abandonat si ia luat la remorca,fiind oamenii de nadejde ai PSD.Au furat in numele cauzei comune.Tudor Ciuhodaru se simtea razlet si de aceia sa aliat cu cine trebuie.In PC se sprijina reciproc,vin cu idei,cu propuneri de avocati ,de metode de a fenta justitia.De ce credeti ca PNL sa aliat cu PC?
    • -5 (7 voturi)    
      Basescu,Videanu.Blaga,Udrea,Cocos,Umbrarescu,... (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:13)

      anda [anonim] i-a raspuns lui mircea

      mici copii aia de la PSD PC si PNL pe langa cancerul reprezentat de PDL
      • +3 (3 voturi)    
        Deci hotii tai sunt mai buni. (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:43)

        mircea [anonim] i-a raspuns lui anda

        Ai idei geniale.Hotii tai sunt mai buni decat ai celuilalt.De fapt discutam de un parlamentar roman care si-a permis sa fure.Consideri normala o asemenea atitudine?
      • +2 (4 voturi)    
        copii? sugari.. :) (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:50)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui anda

        Doar ca articolul asta este despre Tudor Ciuhodaru, care lua bani de la spital desi el nici nu trecea pe acolo. Este un adevar incontestabil si trist. Maine s-ar putea ca viata ta sa fie la mana unui doctor ca asta.. oare atunci diversiunea cu 'cancerul reprezentat de PDL' la ce te va mai ajuta?
      • 0 (0 voturi)    
        pai (Marţi, 11 ianuarie 2011, 17:47)

        mercedes [utilizator] i-a raspuns lui anda

        si tu, copia lui Tandala.
  • +10 (12 voturi)    
    mereu m-am intrebat (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:33)

    oldman [anonim]

    urmaream stirile pe canalele TV dedicate si aparea nenea Ciuhodaru in halat, in usa spitalului de urgenta, si ne povestea de cate un caz, doua de pacienti sositi peste noapte in sectia lui. nu contest profesionalismul acestui om, dar ma tot intrebam cu este posibil sa fie in aceeasi zi si la spital si la camera deputatilor. e clar ca lipsea in unul dintre locuri. dar cum pe mine ma interesa mai ales activitatea politica, eram de parere ca lipsea din camera, nu de la spital.
    oricum ar fi, de undeva a luat bani nemunciti.
  • -5 (11 voturi)    
    Corect dar tardiv (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:33)

    ralf [anonim]

    Pozitia spitalului din Iasi este absolut corecta. Ori esti medic, ori esti politruc....
    Problem apare insa in data aplicarii. Ciuhodaru a fost atata timp deputat PDL si n-am auzit nici o plangere de la spital (era si atunci tot timpul pe la TV la Buc). A fost dupa aia independent si nimic.... Brusc ea este facuta la 2 zile dupa ce Ciuhodaru a trecut in un partid care se opune PDL. E o coincidenta desigur. Da,da...
    • +9 (11 voturi)    
      esti dezinformat (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:39)

      diddlyjo [utilizator] i-a raspuns lui ralf

      citez din articolul "Deputatul Tudor Ciuhodaru s-a inscris in PC":

      "Tudor Ciuhodaru este absolvent al Facultatii de Medicina. El a fost ales deputat de Iasi in 2008 din partea PSD, formatiune din care a facut parte pana in ianuarie 2010).

      Din ianuarie 2010 devine independent. S-a inscris in UNPR din 1 mai 2010, dar a fost exclus din UNPR, dupa ce, in 15 iunie a votat motiunea de cenzura "Opriti genocidul social". "
  • +8 (10 voturi)    
    mi se pare clar (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:35)

    cristi [anonim]

    aceste ciuhodaru s-a alipit partidului coruptiei, pardon partidului ofensator pentru a primi sprijin sa nu fie dat afara sau poate trimis in judecata.

    sanatate crine, totul se leaga.
    • -3 (5 voturi)    
      suflu nou in politica (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:41)

      stimulent [utilizator] i-a raspuns lui cristi

      ciuhodaru a venit intr-un partid format din tineri profesionisti, competenti. un alt suflu in politica romaneasca. de astfel de oameni avem nevoie
      • +2 (2 voturi)    
        ma faci sa rad... (Marţi, 11 ianuarie 2011, 19:23)

        neutrino [utilizator] i-a raspuns lui stimulent

        PC-ul nul al lui felix motanul o fi ala???
        Mai baga o bila, venice..ca esti pe langa total
      • +2 (2 voturi)    
        acest suflu nou (Marţi, 11 ianuarie 2011, 20:11)

        mihai [anonim] i-a raspuns lui stimulent

        are raluri si ii pute gura.
  • -4 (6 voturi)    
    Ciuhodaru a fost membru PDL (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:39)

    star [anonim]

    Cand era membru PDL nimeni nu se intreba de ce incaseaza bani si de la spital si de la parlament. Acum sar toti ...
    Ipocrizia salveaza romania!!!
    • -3 (5 voturi)    
      Daca ai fi citit articolul... (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:52)

      Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui star

      ..nu te-ai fi facut de ras cu asemenea comentariu.
      In articol se explica foarte clar ca anchetarea lui Cihodaru a inceput de-acum o luna cand era membru PDL si cand nimeni n-avea de unde sa stie ca va pleca la PC!
      Problema e tocmai invers.
      Ciuhodaru a plecat din PDL catre PC imediat ce s-a prins ca i se face ancheta.
      A plecat la PC sperand sa gaseasca protectie si sa se poata folosi de mediatizarea pusa la dispozitie de antenele lui Felix!

      Hai ca nu e chiar atat de greu de priceput!
      • +1 (3 voturi)    
        Daca ai fi citit constant presa (Marţi, 11 ianuarie 2011, 17:23)

        nu te faceai de plans [anonim] i-a raspuns lui Cataleya

        vai tu, dar tu nu stiai ca ciuhondaru asta a votat o motiune acum mai bine de o luna? ai vazut ce-a patit? nu l-au prins cu caltabosi dar i-au gasit ceva.
        e atat de greu de priceput ca regimul basescu e mai periculos decat ceausescu. au aceleasi metode insa base mai are si sustinatori naivi.
        n-as vrea sa fiu in pielea pedeleilor cand vor pierde puterea, la cata ura au semanat. probabil de-aia sunt si ei atat de disperati si isterici.
      • +1 (1 vot)    
        postac...ai gresit hartiile (Marţi, 11 ianuarie 2011, 19:22)

        neutrino [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

        sau persoanele..mai incearca
    • 0 (2 voturi)    
      eu nu va inteleg (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:56)

      diddlyjo [utilizator] i-a raspuns lui star

      vad ca sunteti mai multi care ziceti ca Ciuhodaru a fost membru PDL. eu nu am aceasta informatie, deci v-as ramâne recunoscator daca mi-ati da un link spre o pagina oficiala din care sa reiasa ca intr-adevar dl. Ciuhodaru a facut parte din PDL

      pe pagina domniei sale de pe site-ul Camerei Deputatilor scrie ca a fost membru PSD pâna in ian 2010

      http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp?idm=77&cam=2&leg=2008&idl=3
    • +2 (4 voturi)    
      Esti cu pluta (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:06)

      ioan [anonim] i-a raspuns lui star

      Ciuhodaru a fost pe rand in: PSD, independent, UNPR, Independent, PC! Tur de forta intr-un mandat!
    • +2 (2 voturi)    
      bai oameni buni (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:20)

      CCC [anonim] i-a raspuns lui star

      voi folositi net-ul numai sa scrieti comentarii??? Mai dati si un search. Cu ocazia asta aflati ca scrieti niste comentarii cretine si neadevarate! PS: Omul a fost in PSD, nu in PDL!
    • +1 (3 voturi)    
      nu mai merge cu manipularea. (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:24)

      bizonul sanatos la cap [anonim] i-a raspuns lui star

      vad ca tot spui PDL, este clar ca incerci sa ne viri pe git acest lucru; securistilor, nu mai merge; sintem si noi mai destepti decit o credeti voi.
  • +2 (2 voturi)    
    Pentru ... (Marţi, 11 ianuarie 2011, 15:58)

    cb [anonim]

    ... tti care continua sa spuna ca Tudor Ciuhodaru a fost membru PDL recomand pagina Camerei Deputatilor:

    http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp?idm=77&leg=2008&cam=2

    Este foarte grav cand propagam informatii false mai ales acum cand orice informatie poate fi gasita din doua clickuri.

    Poate ar fi cazul ca si alte institutii sa se sesizeze in cazul parlamentarilor care incaseaza salarii din mai multe parti, orice culoare politica au in prezent.
  • -5 (7 voturi)    
    Dar pe managerul spitalului (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:05)

    Mihai [anonim]

    de ce nu-l intreaba nimeni cum cheltuie banii spitalului si cu ce firme are contracte?
    Au gasit si ei un medic pe care sa arunce vina pentru niste pontaje. Pe cei din conducerea spitalului cine ii ponteaza? Sa vezi ca au gasit pe cel din cauza caruia nu merge spitalul.
    • +6 (8 voturi)    
      Spitale merg rau din cauza celor ca el. (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:19)

      sspaga [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      Dupa mintea ta nu e nici o problema ca ala fura pentru ca mai sunt si altii care fura, dar hai sa-l facem victima ca doar e la moda sa victimizam toti hotii toti nenorocitii doar din ura pentru Basescu.
    • 0 (2 voturi)    
      lasa ca ii trimite (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:25)

      revelare [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      Felix un control, ca poate si el atata lucru, ca vice de Senat.....
    • +1 (1 vot)    
      care medic dom´mihai (Marţi, 11 ianuarie 2011, 19:21)

      neutrino [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      ca asta e deputat prin Bucuresti, purtator de cuvant al spitalui din iasi si ..probabil dupa tine, medic onorabil..
      Mai stiu unul in aceeasi categorie:
      parlamentar, dorctor, profesor, director de 2 spitale..actualmente doar primar (sper ) iar calitatea lui s-a vazut.
  • +2 (2 voturi)    
    va mai zic odata (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:13)

    dr.felix [anonim]

    nu'i purtati voi de grija.
    noi, doktorii ne ajutam intre noi.
    doua trei aparitii la 3 si si'a facut indoit.
    sa fie el sanatos. a facut ce trebuia sa faca.
    gheishe e urmatorul pe lista.
    si el, sarcul, are niste datorii. tre'sa cheltui daca vrei sa nu rami fara coledz, mai ales cand ...
    dar s'o lasam, intre noi sunt alte asemanari...
    ne'am servit patria !

    jos dictatura din spitale !
  • +1 (3 voturi)    
    VARANUL PROTECTOR ! (Marţi, 11 ianuarie 2011, 16:18)

    TOMEI [anonim]

    la vremea castigarii fotoliului de parlamentar,m-am intrebat nedumerit cum se va ,,descurca" acest smeagol iesean,cu prezenta in parlament, pentru ca eram convins, stiind ce ,,afaceri" aranjeaza din poarta spitalului, ca nu va renunta la ,,cotizatiile" celor aflati la necaz. cum s-a descurcat si politic si pecuniar am vazut. lacomia a ajuns o ,,virtute" pentru romanii care vor sa traiasca foarte bine. colegiul (nu al medicilor) de alegatori se mandreste cu asa performer ??????????.
    cat despre parerea ta varane, ce sa comentez?; are valoarea unui slugarnic colaborator, josnic tornator al securitatii.!!!!!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    In modul cel mai sincer . . . (Marţi, 11 ianuarie 2011, 18:22)

    Gheorghe [anonim]

    . . . va spun ca pana la acest scandal am crezut sincer ca sunt doi Ciuhodaru unul deputat si altul doctor la Iasi. Am crezut ca sunt frati gemeni pentru ca de cele mai multe ori il vedeam la Tv. in aceiasi zi si in calitate de parlamentar la Bucuresti si de doctor costumat corespunzator la Iasi. Sigur e vorba de acelasi individ?
    • 0 (0 voturi)    
      ciuhodarel (Marţi, 11 ianuarie 2011, 19:17)

      ani [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe

      sa stii ghe. ca dr. deputatul Ciuhodaru este unul si acelasi ; nu sunt doi.asa| este de cite ori era si la spital si la bucuresti dar chiar era prezent la spital nu mint ,pot sa-ti spun ca el sta in spital chir si cind nu este de garda.Omul asta nu se duce si el pe acasa ,este "bolnav" de serviciu daca intelegi,citeodata este enervant sa ti fie toata ziua pe cap.
    • +1 (1 vot)    
      :)) super tare (Marţi, 11 ianuarie 2011, 19:18)

      neutrino [utilizator] i-a raspuns lui Gheorghe

      se pare ca, spre fericirea noastra, sunt doar unul.
    • 0 (0 voturi)    
      CIUHODAREL (Marţi, 11 ianuarie 2011, 19:26)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe

      dr. deputatul ciuhodaru este unul si acelasi
  • +2 (2 voturi)    
    acum am priceput si eu (Marţi, 11 ianuarie 2011, 19:17)

    neutrino [utilizator]

    am aflat pe hotnews de acest individ si mai ales de aparitiile lui foarte dese in probleme medicale: fie ca e vb. de Bucuresti, Cluj sau Brasov.
    Stiu mai multi cititori (din fericire pt. mine nu urmaresc antenele si nici irealitatea) care s-au "plans" de aparitita permanenta a cestui individ si chiar se intrebau de ce..
    Acum se explica...era la PC-ograda lui felix :))

    Felicitari Spitalului din Iasi pentru corectitudine
  • +1 (1 vot)    
    o haita de hoti (Marţi, 11 ianuarie 2011, 19:25)

    penelopia [anonim]

    Ei, toate astea pana intr-o zi... Caci ziua aceea va veni! Atunci sa-i vedem alergand ca potarnichile pe acesti mizerabili care au incalecat tara. O haita de hoti, curve, repetenti, semianalfabeti a pus mana pe tara.
  • -3 (5 voturi)    
    pdl - un partid de hoti (Marţi, 11 ianuarie 2011, 19:48)

    peluzar [utilizator]

    Sper sa fie trasi la raspundere toti hotii din pdl.
  • -3 (5 voturi)    
    infractori portocalii (Marţi, 11 ianuarie 2011, 20:31)

    peluzar [utilizator]

    Acesti infractori portocalii parasutati in diverse functii trebuie demisi cat mai urgent posibil.
  • -2 (2 voturi)    
    Cine sunteti voi? (Marţi, 11 ianuarie 2011, 22:01)

    adrian h [anonim]

    ine sunteti voi? Ma uit la tv si pe forum si vad tot felul de bazaconii. Abia ce trece Ciuhodaru la PC si hopa si "oamenii de bine" ii aranjeaza ceva. Maine probabil o sa fie acuzat ca se uita la desene animate in timp ce face resuscitarea sau ca se tunde foarte scurt pentru ca are din nastere parul albastru! Stiu un singur lucru - doctorul a fost la spital si si-a facut datoria. Putea sa stea cu indemnizatia de parlamentar bine merci acasa si sa faca obrazul gros! Dar nu. Il vedem de garda la spital de Craciun, de Revelion, de Paste, de ziua lui de nastere, etc. Si stiu foarte bine ca domnia sa, preacucernicul domn manager care-l acuza de tot felul de tampenii pe doctorul Ciuhodaru ca e putin cam...orange asa. Sa fie o coincidenta? Cam mare! Pana atunci doctorul sta in cutia de tabla care tine loc de unitate de primiri urgente si se lupta sa dea Iasului un spital de urgenta. Care spital e chiar in curte insa nu vrea nimeni sa-l dea in folosinta! Oare asta tine de doctorul Ciuhodaru? O tine de manager? Sau de Puterea care ne-a taiat 25%? Cine stie? Insa cine sunteti voi, cei care aruncati cu pietre? Oare nu sunteti facuti din carne? Ce va faceti daca apare o ...urgenta? Unde o sa mergeti si cine o sa va trateze? Amintiti-va ca portocalele nu sunt singurele fructe...Succes, Doctore, si mergi mai departe!
  • +2 (2 voturi)    
    Sunt sigura ca asa este!! (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 0:22)

    anar1975 [utilizator]

    Multi colegi de-ai mei au facut stagii in acel spital si toti se laudau cu faptul ca mergeau doar o data pe luna, la sfarsitul lunii, pentru a semna foile de pontaj pe toata luna, in rest stateau acasa, "pentru a putea sa invete pentru rezidentiat".
    Asa ca, sunt absolut convinsa ca nici pt "Mr" Cuhodaru lucrurile nu au cum sa stea diferit...