Scrisoare deschisa a 26 de parlamentari PSD: Ce jocuri faceti, domnule Mircea Geoana? Aveti intelegeri ascunse cu domnii Crin Antonescu si Dan Voiculescu?

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 7 decembrie 2010, 18:37 Actualitate | Politic

 documente
Un grup de 26 de europarlamentari parlamentari PSD, printre care Viorel Hrebenciuc si liderul grupului PSD din Camera, Mircea Dusa, il intreaba pe Mircea Geoana care este scopul declaratiilor din ultima perioada si daca are "intelegeri ascunse cu Crin Antonescu si Dan Voiculescu".

Semnatarii scrisorii deschise afirma ca la intalnirea pe care a avut-o cu Sorin Ovidiu Vintu inaintea alegerilor prezidentiale din 2009 s-a mai aflat o persoana - ziaristul Robert Turcescu, cel care a moderat dezbaterea finala dintre cei doi candidati: Geoana si Basescu.

Pana la ora publicarii stirii, Mircea Geoana nu a putut fi contactat de HotNews.ro.

UPDATE Robert Turcescu a dezmintit informatia: "Niciodata in viata mea nu am respirat aerul aceleiasi incaperi cu domnii Vintu si Geoana la un loc. Intalnirea este pur si simplu o fabulatie. De altfel, declaratiile din ultima perioada ale domnului Geoana imi sugereaza ca vrea sa parcurga mai repede drumul de la statutul de prostanac la statutul de prost de-a binelea", a declarat, pentru HotNews.ro,  Robert Turcescu.

"Pe de alta parte, trebuie spus un lucru: temele aflate in dezbaterea televizata au fost discutate cu zile inainte de Sebastian Lazaroiu si Victor Ponta. La discutii a fost prezenta si Andreea Cretulescu, care, din cite inteleg, isi intrerupsese activitatile TV pentru consultanta politica, din cite inteleg pentru campania lui Mircea Geoana", a mai spus Robert Turcescu.

Parlamentarii PSD il acuza pe Geoana ca ataca partidul din interior

"In contextul in care agenda publica este dominata de subiecte de o gravitate foarte mare, discutandu-se despre noul buget, despre riscul impozitarii pensiilor mici si despre reducerea sprijinului acordat mamelor, dumneavoastra ati transmis niste mesaje absolut surprinzatoare cu privire la campania electorala de anul trecut. Nu doar ca readuceti in atentie un episod de trista amintire si pentru PSD si pentru Romania, dar o faceti intr-o maniera care nu va face deloc cinste", spun semnatarii scrisorii, referindu-se la cele mai recente declaratii ale lui Mircea Geoana, care spune ca a fost sfatuit de actualul presedinte al PSD, Victor Ponta, sa minta in legatura cu intalnirea pe care a avut-o cu Sorin Ovidiu Vintu.

Parlamentarii PSD il acuza pe Geoana ca a mintit electoratul in legatura cu vizita la SOV: "Va readucem aminte ca stiati, asa cum stiam cu totii, inca de la ora 13.00, de existenta fotografiilor si informatilor publicate in toata presa despre prezenta dumneavoastra la domiciliul lui Sorin Ovidiu Vantu, cu o seara inainte de dezbaterea finala din campania pentru alegerile prezidentiale.

Cu toate acestea, este de notorietate faptul ca, atunci cand atat domnul Hrebenciuc, cat si domnul Gusa si domnul Ponta v-au solicitat explicatii in legatura cu acea vizita, i-ati mintit spunand ca episodul nu a avut loc. Acesti oameni, ca si intreg staff-ul care v-a sustinut v-au crezut pe cuvant pana la ora dezbaterii".

Semnatarii spun ca, din ceea ce au aflat "intre timp", mai exista o persoana, domnule Geoana, care a fost prezenta la acea vizita. Este vorba de jurnalistul Robert Turcescu".

"Tinand cont de toate aceste lucruri, va intrebam, domnule Geoana, in numele cui actionati? Aveti motive ascunse pentru care vreti sa deturnati atentia de la problemele curente? Exista agende secrete despre care noi, cei din PSD, nu stim? Aveti intelegeri ascunse cu domnii Crin Antonescu si Dan Voiculescu? De ce doriti distrugerea dinauntru a PSD si doriti cu atata ardoare sa va razbunati pe domnul Victor Ponta?", se arata in continuarea scrisorii.

Parlamentarii ii reamintesc lui Geoana ca PSD si Victor Ponta l-au sprijinit constant pentru a ramane presedinte la Senat.

"Nu aveti nici un pic de onoare, domnule Geoana? De ce, in loc sa cheltuiti bani pentru campanii de imagine impotriva partidului, nu ajutati partidul sa achite datoriile neplatite din campania electorala prezidentiala? Cum raspundeti celor care va intreaba de ce nici PDL, nici Traian Basescu nu va schimba din functia de presedinte al Senatului? "


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

11948 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    Geopana? (Marţi, 7 decembrie 2010, 18:41)

    adi [anonim]

    Geopana? :)
    • +17 (17 voturi)    
      :) (Marţi, 7 decembrie 2010, 18:57)

      BobP [utilizator] i-a raspuns lui adi

      Geo, zis si Pana in Vânt
      • +14 (14 voturi)    
        impreuna cu SOV ieseau sa sperie tractoarele (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:37)

        Eneas [anonim] i-a raspuns lui BobP

        noaptea !in orice caz a realizat destul pentru un fiu de general de securitate=ambasador in SUA,ministru de externe ,presh de PSD ,presh de Senat!!!si toate astea la cat e de prost sau cat e de destept? iar cu SOV a dato in bara la modul crunt ,avand in vederea ca 90% dintre romani il considera pe SOV un escroc patentat!
        • +6 (6 voturi)    
          "reprezentantul" Romaniei ?! (Marţi, 7 decembrie 2010, 22:00)

          roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

          ca ambasador, ca ministru de externe...???
          Ce fel de indivizi reprezinta Romania...? Depresie, paranoia, masochism..., ce-i asta?? Mihaela, du-l repede la medic, macar pentru copii, fa-o, are nevoie de ajutor medical!
          • -4 (6 voturi)    
            lasa ca ne reprezinta asta (Miercuri, 8 decembrie 2010, 10:50)

            2012 - sfarsitul lumii portocalii [utilizator] i-a raspuns lui roman diaspora

            din pacate sartcozy si berlusconi i-au intors spatele
            • +2 (2 voturi)    
              2009 sfarsitul vostru (Miercuri, 8 decembrie 2010, 16:06)

              C.T.C [utilizator] i-a raspuns lui 2012 - sfarsitul lumii portocalii

              Ala portocaliu o fi in viitorul apropiat dar al vostru celor rosii in cerul gurii deja s-a petrecut in 2009. Aia cu intorsul spatelui ai inteles-o tu de la Antene si Irealitati. Fac pariu ca pentru tine si altii ca tine au si tradus, au si scris mare cu rosu pe alb, cred ca v-au facut si desene ca nu cumva sa va indoiti de cele spuse de ei :))))) Pe voi va mai tine inca in viata ala de ne-a distrus dupa revolutie, venit si pus de la moscova care inca mai este idolul pensionarilor :))) Tinand cont ca si el si simpatizantii lui sunt aproape de linia de finish nu-mi ramane decat sa-ti spun ca aveti un viitor foarte stralucit :)))
          • 0 (0 voturi)    
            Geoana si Voiculescu (Miercuri, 8 decembrie 2010, 19:28)

            Neica [anonim] i-a raspuns lui roman diaspora

            sunt alternativa viabila la Ponta, Basescu si Udrea.
            • 0 (0 voturi)    
              lasa-l pe ala (Miercuri, 8 decembrie 2010, 20:49)

              cornelius [anonim] i-a raspuns lui Neica

              din diaspora, in locul lui n-as deschide gura avand in vedere ca nu a plecat de bine, sau cine stie l-a ascultat pe basescu..sa-ti fie rusine ca voi prin votul vostru cumparat ne-ati bagat in mizeria asta
        • +4 (6 voturi)    
          Andreea Cretulescu? (Miercuri, 8 decembrie 2010, 10:39)

          Petre [anonim] i-a raspuns lui Eneas

          Mama, daca a ajuns si stalcita asta sa puna umarul la conducerea tarii, inseamna ca trebuie sa ne relaxam!
          O gluma proasta!
          Politica e un fel de jucarie la care au acces toti neavenitii?
          • 0 (0 voturi)    
            Andreea la piscina? (Miercuri, 8 decembrie 2010, 17:00)

            Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Petre

            Adica era si Cretuleasca in piscina la Vantu, ca sa-l mediteze pe Gioana? Acu' inteleg de ce n-a vrut sa spuna adevarul! Decat sa afle Mihaela si soacra, mai bine renunta la presedentie...
        • +1 (1 vot)    
          toate drumurile duc la sov (Miercuri, 8 decembrie 2010, 14:03)

          catalavenos [anonim] i-a raspuns lui Eneas

          se stie. dar oare cumatrul hrebe de ce nu i-a spus lui geoana sa nu calce pe la nus? nu cumva l-a trimis in gura lupului? hrebenciuc jocurile cui face?
          • 0 (0 voturi)    
            PSD nu stie (Miercuri, 8 decembrie 2010, 19:48)

            Neica [anonim] i-a raspuns lui catalavenos

            sa piarda, Antonescu, Voiculescu si Geoana sunt singurii determinati sa il infranga pe Basescu.
      • +5 (5 voturi)    
        Si daca PSD-ul are pana? (Miercuri, 8 decembrie 2010, 9:50)

        Traian [anonim] i-a raspuns lui BobP

        Daca lucrurile continua asa probabil ca partidul va face pssssssssd si va intra in programul Rabla...
    • +15 (17 voturi)    
      pontalai din psd ..uniti-va! (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:19)

      toata lumea rade canta si danseaza [anonim] i-a raspuns lui adi

      pontalai din psd ..uniti-va!gasca lui prosty va ataca la batista:))bataie mare pe papa din batista lui vantu !:))krinel are portie speciala ,jionel tine cu dintii de batista iar voi pontalai?vai de batistele voastre..nici felix nu mai este ce a fost..:))hai go la tubulatura langa voicu catalin cu voi mai pontalai si krinei si cei din ceata lu' "miaela dragostea ..lui":))
    • +1 (1 vot)    
      vantomania (Miercuri, 8 decembrie 2010, 13:27)

      catalavenos [anonim] i-a raspuns lui adi

      se intinde peste tot. conspiratii si scenarii, scrisori deschise. unde esti nene iancule?
  • +3 (5 voturi)    
    GeoPana (Marţi, 7 decembrie 2010, 18:41)

    BobP [utilizator]

    "Aveti intelegeri ascunse cu domnii Crin Antonescu si Dan Voiculescu? Turcescu, la intalnirea dintre Geopana si Vintu "

    GeoPana :D
    • +1 (1 vot)    
      va divulg un secret (Miercuri, 8 decembrie 2010, 13:56)

      mos gherila [anonim] i-a raspuns lui BobP

      dar sa nu ma dati de gol.
      geoana e cu base. s'au inteles.

      urmeaza transferul la penele, unde, cu don pedro, va conspira si transpira pentru uniunea dreptei !
  • +11 (11 voturi)    
    Lupii (Marţi, 7 decembrie 2010, 18:47)

    drak latinu [utilizator]

    In natura se mananca untre ei la fel ca si astia.
    • +3 (3 voturi)    
      nu cred (Miercuri, 8 decembrie 2010, 9:25)

      tvee [anonim] i-a raspuns lui drak latinu

      "in natura" lupii sint un soi de mafie, ca si PSD de alt fel. diferenta e ca lupii se ajuta intre ei, nu se maninca :)) cred ca ai auzit multe povesti cind erai mic.
  • +4 (6 voturi)    
    Domnule Turcescu (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:08)

    CCC [anonim]

    Cred ca meritam o explicatie. Rapid.
    • +1 (3 voturi)    
      ROBERT NU ARE TIMP ACUM SA EXPLICE (Miercuri, 8 decembrie 2010, 8:47)

      Robert Porcescu [anonim] i-a raspuns lui CCC

      CHESTIA CU GEOANA.
      *
      Este foarte ocupat cu redactarea unei explicati privind excursia gratuita in Noua Zeeleanda
      unde s-a documentat cu Huhureazeanu
      si alte panarame
      despre efectul benefic cianurilor asupra rosiilor montane.
  • +15 (15 voturi)    
    Confuzie (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:13)

    kinn [anonim]

    Turcescu e in confuzie, parlamentarii PSD sunt cei care acuza ca ar fi fost de fata, nu Geoana. Dar cine sa mai inteleaga ceva din rahatul asta generalizat de politica.
    • +16 (16 voturi)    
      politica? (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:50)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui kinn

      sa fim seriosi. care politica? astia din psd au si uitat ce-i aia politica. de cand geoana a debarcat psd-ul de la guvernare, toamna trecuta, cate proiecte legislative au initiat? singurele lor preocupari 'politice' sunt sa dea jos guvernul, sa instige la greve si sa se bata intre ei pentru putere in partid. asta cand nu se plimba prin tribunale sa-si amane procesele de coruptie.
      • -5 (5 voturi)    
        pai se dovedeste ca e o greseala (Miercuri, 8 decembrie 2010, 10:52)

        2012 - sfarsitul lumii portocalii [utilizator] i-a raspuns lui pehash

        votul de anul trecut este o greseala.
        sarcozy si berlusconi nu prea vorbesc cu asta portocaliu
  • -12 (16 voturi)    
    De ce? (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:14)

    Crapu' [anonim]

    "Fiul senatoarei PDL Sorin Placinta este acuzat de tentativa de omor dupa un incident pe care l-a avut luni seara cu iubita sa, in ajutorul careia au intervenit mai multi bucuresteni, unul fiind lovit de masina lui Andrei Placinta, iar un altul tragand un foc de avertisment cu o arma detinuta legal."
    De ce nu bagati stirea asta? E cumva o facatura?
    Sau tot pixelul albastru e de vina?
    • +11 (13 voturi)    
      noroc cu tine.... (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:22)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui Crapu'

      ca altfel nu aflam de stirea asta...ms,ma simt mult mai iformat acum...
    • +6 (10 voturi)    
      Crapule, (Marţi, 7 decembrie 2010, 21:03)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Crapu'

      e vorba de geoala?
      Daca vrei altceva, screme/te la alta stire!
      Sincer, ai lovit/o cam cum zicea tac'tu ilici. Stii ti aia cu sula in... tambal!
      Hai, taci si fa precum pestele.
      Tuleo!
  • +21 (21 voturi)    
    cenaclul flacăra violet (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:19)

    kairos [anonim]

    acum un an s-a fript cu flacăra violet

    după exact un an e pîrlit de flacăra roşie, a partidului
  • +19 (19 voturi)    
    debarcarea (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:19)

    Demigod [utilizator]

    Asa se pregateste debarcarea lui Geoana, in prag de alegeri. PSD trebuie sa para curat, pregatit pentru lucruri bune. De-a dreptul hilar totul...
    Ponta ne va salva! Pesedistul a murit, traiasca pesedistul!
  • -17 (19 voturi)    
    va place fraierilor votanti de javra?! (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:23)

    IESI JAVRA!! [anonim]

    Ai vazut , draga ce=a patit d-na placinta?! Ce draga? I s-a inscenat fiului care stii bine ce binecrescut e, oun scandal de catre cei de la PSD...
    Luati banii de la pensionarii nesimtiti cu pensii de 740 de lei! este indemnul javrei... Cine e jigodia asta de face el numai ce vor proastele lui?! Chiar nu se gaseste nimeni sa il scaoata afara fara garzi? Chiar il lasam sa ne umileasca in halul asta, pe noi, pe parintii nostri, pe copiii nostri?? Ah Doamne, trec ei si urmatorii doi ani, nu sunt o vesnicie dar n-am sa il iert pe el pe neamurile lui si pe toti nemernicii care l-au adus, nici in mormant.
    • +14 (16 voturi)    
      bea niste apa rece si trage adanc era in piept... (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:26)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui IESI JAVRA!!

      cati copii ai?esti la pensie?te rog sa ma ierti.nu cred ca pot sa-mi traiesc restul zilelor fara sa am iertarea ta.se vede de la distanta ca esti pus de geoana sa postezi,dupa cat esti de patetic.
  • +21 (21 voturi)    
    minte si Geoana,minte si Ponta. (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:27)

    mircea [anonim]

    Urmariti declaratiile publice ale lui Ponta in timpul si dupa alegeri si veti vedea ca Ponta stia ce face Geoana pas cu pas,inclusiv vizita la Vantu.Ponta este chiar mai vinovat decat Geoana pentru-ca l-a sfatuit sa nege.Ponta a fost seful de campanie al lui Geoana si acum vrea sa-l puna la punct pe Geoana printr-o minciuna si sa iasa basma curata infundandu-l pe Geoana.Schema clasica a comunistilor cand preiau puterea.Dau vina pe anteriorul.
    • -1 (3 voturi)    
      pai e la moda minciuna (Miercuri, 8 decembrie 2010, 10:56)

      2012 - sfarsitul lumii portocalii [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      de la nu stiu, poate a zis copilul ceva, a injurat pana la pixelul albastru.
      la fel ar fi trebuit sa spuna si geoana ca e un pixel albastru acolo.
      daca eram acolo asa i-as fi raspuns astuia. nu vezi ma ca e trucata poza? ca e plina poza de pixeli albastri?
    • +1 (1 vot)    
      comentariu (Miercuri, 8 decembrie 2010, 14:05)

      aurica dugeniuc [anonim] i-a raspuns lui mircea

      era o catrastofa daca ajungea Geoana presedinte,de fapt a fost ptr.o noapte dar cel de sus s-a gindit la populatia acestsi tari si l-a suspendat
  • +3 (5 voturi)    
    Realitatea (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:28)

    Cristea Radu [anonim]

    Stai ca nu pricep pe site-ul realitatea apare altfel stirea:

    "Turcescu: Nu am fost la întâlnirea Geoană-Vîntu. Pesediştii care spun asta sunt proşti"

    Pai sunt prosti aiai, Geoana sau noi toti ....?

    http://www.realitatea.net/turcescu-nu-am-fost-la-intalnirea-geoana-vintu-pesedistii-care-spun-asta-sunt-prosti_780382.html
  • +12 (12 voturi)    
    dead man (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:35)

    willow [anonim]

    Dead man walking! Dead man walking!

    Geoana si-a inceput "cariera" de cadavru politic.
  • +3 (3 voturi)    
    Diacritice (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:38)

    Vârtosul [anonim]

    Aţi observat ce "ă"-uri, "ş"-uri şi "ţ"-uri mari sunt în textul scrisorii deschise a PSD?

    Citite intvers, rezultă: ŞĂĂĂŢŢŢŢĂĂĂŞŞŞŞĂĂĂĂ. Grav.
  • +1 (9 voturi)    
    Robert Turcescu ce are de spus? (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:44)

    Ovidiu [anonim]

    El ce a cautat la dl Vantu acasa cu o seara inaintea dezbaterii?

    A mers sa primeasca bibliila pe care sa il puna pe Base sa jure sau a mers sa ii explice lui Geoana cum sa raspunda la intrebari ?

    Mizerabil daca a fost ...
    • +5 (5 voturi)    
      murdariti tot ce atingeti (Miercuri, 8 decembrie 2010, 10:48)

      mihaela [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Daca un ziarist sau oricine altcineva nu va face jocurile, incercati sa-l compromiteti. PSD este cel mai nenorocit partid care joaca cel mai murdar dintre toate. Sa ne fereasca Dumnezeu sa ajunga iar la guvernare iar Ponta este imaginea mizerabila care reprezinta esenta PSD.
  • -13 (17 voturi)    
    tara (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:48)

    Mihai Gorjanu [anonim]

    Nu mai am nicio pretentie de la o tara in care presedintele Senatului este un prostanac patentat, sefa Camerei Deputatilor, o hoata dovedita, presedintele Romaniei, un mitocan betiv si incult, iar premierul, un individ complect depasit si care face ceva pe Constitutie. Iar partidele de opozitie sunt niste nevolnice schelalaitoare, in timp ce sindicatele nu exista. Doamne, cum ii mai suportam?
    • +8 (12 voturi)    
      :))) (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:13)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui Mihai Gorjanu

      just kill yourself, mate :D
      • +8 (10 voturi)    
        lasa-l si pe el sa traiasca.... (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:29)

        popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui cosmin

        in lumea aia lui neagra...dar sa stii ca e morbid gorjanu asta:))
    • +8 (10 voturi)    
      canta-i ceva mamei tale (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:34)

      tamara [anonim] i-a raspuns lui Mihai Gorjanu

      daca numai asa vezi tu situatia atunci iti recomand un cantec de genul: mama de ce m-ai facut
      altfel nu vad ce-ai putea sa faci
  • -18 (18 voturi)    
    ok... (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:54)

    me [anonim]

    geoana o fi gresit ... nu e unu dintre cei mai inteligenti parlamentari romani...
    dar nu pot sa nu remarc comportamentul si acuzatiile gen cancan sau click ale celor de la pDL ...
    inainte de a acuza pe altii poate ar fii bine sa ne raspunda d c nu lasa justitia sa-si faca treaba in cazu ritzi...
    • +21 (21 voturi)    
      iar?! (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:15)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui me

      postacilor, iar ati navalit? se discuta de psd si ei nu pot sa nu aduca in discutie pdl-ul, fara nicio legatura. mare minune ca n-ai zis ceva de vina lui basescu ca e prost geoana al vost :D
  • +15 (15 voturi)    
    Hienele (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:02)

    Galus Johanis 6 case [utilizator]

    Ce mai urmeaza sa-i faceti ? Sa-l sinucideti ? Penibil sau, ma rog, penibili ! Nu va mai votez, na ! O sa votez tot ce inseamna UDMR, macar astia stiu ce vor si, mai ales, vor ce stiu !
  • +16 (16 voturi)    
    oauu...ce stire incredibila !!! (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:10)

    ana [anonim]

    intaratai d---e ca si mie-mi place :).....ponta, "mihaela, dragostea mea" si hrebenciuc, au inceput hora bucuriei, acoperiti de mocirla, mincinosii incep sa se sfasie reciproc!!! uraaa !!!
  • +13 (13 voturi)    
    Un mare ? (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:11)

    Soso [anonim]

    Toţi PSD-iştii ne întrebăm: de ce dl.Geoană nu i-a răspuns corect presedintelui Basescu ce a discutat cu Vantu.Discuţia la Vantu s-a axat pe actul de acuzare a presedintelui în legătură cu flota.Putea sa-l pună in dificultate.Ne inrebam insa daca Geoana facea fata functiei de presedinte. Ne indoim.
    • -4 (8 voturi)    
      bey mama omida, (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:17)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui Soso

      de unde stii tu cu atata precizie despre ce s-a discutat la vantu in cotetz? presupun c-ai putea sa ne spui si cine l-a ucis pe kennedy, nu? :D sau habar n-ai cine-i ala, daca nu face parte din politica ta mica de dambovitza.
      • +5 (5 voturi)    
        bey corleone (Marţi, 7 decembrie 2010, 21:22)

        simea [anonim] i-a raspuns lui cosmin

        cauta pe gugalul lui vanghelie afacerile lui costea si cuprom. intreaba-te de ce a mers geoana de 2 ori pe niznayu la moskova.
        indiciu: ionutz costea este cumnatul lui geona, presedinte la sie-bank(exim) avind un salariu lunar de aprox 21700 ieuro, si clauze contractuale de reziliere betoingn
        joaca tare fiul jenerarului jioana, desi aparent pozeaza intr-un inocent prostanac
    • +4 (4 voturi)    
      Nu numa' voi PSDistii va intrebati... (Marţi, 7 decembrie 2010, 22:14)

      DanCanada [anonim] i-a raspuns lui Soso

      Oricum, a raspuns azi: “am dorit să aflu de la sursă, de la patronul acestui trust, care sunt aceste întrebări şi dacă se poate asigura un teren de joc egal între cei doi candidaţi”
      Adica din lac in put.
      Deci el recunoaste ca a vrut sa afle intrebarile la teza ca sa aibe teren de joc egal ?!? Si de la cine, de la Vintu care e un ordinar? Nici in tari normale, Murdoch de exemplu nu ar sti intrebarile la o intilnire la asemenea nivel.
      Si cind ma gindesc ca Geoana asta e chipurile politician de mare calibru... :(
    • +8 (8 voturi)    
      @Soso (Marţi, 7 decembrie 2010, 22:17)

      alex [anonim] i-a raspuns lui Soso

      PSD-istule, cazul flota s-a discutat pe la DNA cand Basescu si-a dat demisia din Parlament ptr a putea fi cercetat.
      In orice caz Geoana minte si nu recunoaste nici acuma ca a vrut sa ia fata lui Basescu, informatii cum trebuia favorizat la confruntarea directa, iar Ponta minte cum ca ca nu l-ar fi sfatuit sa nege, amandoi nu mai au nici o credibilitate pana nu recunosc tot adevarul, 100% si nu partial
      De unde se vede ca soarta nu tine tot cu oamenii care au ceva de ascuns...
      • -4 (4 voturi)    
        bietul Basescu (Miercuri, 8 decembrie 2010, 10:02)

        Premium [anonim] i-a raspuns lui alex

        Ce l-ai exonerat tu, alex, de toate relele pamantului. Stim deja, mai, el nu are nicio vina.
  • +2 (2 voturi)    
    ngi (Marţi, 7 decembrie 2010, 21:54)

    ngi [anonim]

    Pacat ca vedem doar pe Corina Cretu si pe Hrebe ca semneaza. Pacat. Ma asteptam macar de la unul din "grupul de la Cluj", Puscas sau Dancu si de ce nu, chiar Rus.. ca tot aveau ""asteptari mai mari de la Geoana decat de la Ponta""!!
  • -3 (3 voturi)    
    opozitia ezista ? (Marţi, 7 decembrie 2010, 22:37)

    pupu [anonim]

    Si asa opozitia isi da cu stangul in stanga si cu dreapta in stanga-dreapta iar cei de la putere in frunte cu omniputredul pedele isi fac de cap pe spinarea noastra.Halal sa ne fie !
  • +4 (4 voturi)    
    ok.... (Miercuri, 8 decembrie 2010, 0:48)

    alex_1 [utilizator]

    io merg sa candidez la palamentare... am sustinere?
    Platforma (pe care o compun acum din burta si din convingerile mele politice):
    - Reducerea aparatului de stat. 1.26M bugetari = prea mult
    - Eficientizare a aparatului de stat (in acelasi timp cu reducerea aparatului pentru a amortiza impactul adus de reducerea de personal). Propun o evaluare a fiecarui angajat in contextul definirii clare a obiectivelor fiecarei institutii in parte. Ce inseamna asta? Pur si simplu, institutia A va avea niste obiective clar definite. In consecinta, nevoile de personal sunt X, iar numarul actual de angajati fiind Y, dam afara cei mai neperformanti (Y-X) angajati.
    - Re-orientarea acelor angajati disponibilizati (programe de re-educare, etc)
    - Stimularea mediului privat. In linii mari, acest lucru ar consta in elaborarea unei strategii pentru cel putin 10 ani, o strategie ce rezulta dintr-un proces de constructie de consens intre cele mai importante partide politice din RO. Nu trebuie unanimitate, insa participarea unei majoritati de sa zicem 67% ar fi suficienta.
    - O politica sociala derivata prin metodele din pct precedent.

    MAi multe detalii cand ma enerveaza din nou stirile zilei.
  • +4 (4 voturi)    
    Supravietuire (Miercuri, 8 decembrie 2010, 8:07)

    dorin bretan [anonim]

    Omul stie ca PSD nu va renunta la el pentru ca ar pierde sefia senatului . Pe de alta parte sigur ca a iesit cam brusc in fata tocmai cand Ponta se lupta cu Crin pentru postul de varf de lance al mogulilor. De fapt in lupta asta 0+0= 0 Ori de care parte se muta un zero rezultatul nu se schimba(pentru noi)
  • +4 (4 voturi)    
    Asta este culmea tupeului politic. (Miercuri, 8 decembrie 2010, 8:25)

    Gheorghe [anonim]

    Cum adica nu vor cei de la PDL sau Traian Basescu sa-l schimbe pe Geoana? Pai cand au vrut sa-l schimbe nu tot acesti PSD-isti semnatari de scrisori deschise s-au opus si au reclamat la CCR? Acum cand nu le mai convine omul arunca poisica in ograda altuia? Sila, sila si iar sila!
  • +2 (2 voturi)    
    Jurnalism romanesc (Miercuri, 8 decembrie 2010, 9:14)

    diaspora [anonim]

    Sunr un anti-PSD, sunt un anti-Geoana.
    Faptul ca un jurnalist apeleaza la invective in comentariile facute este descalificant.
    O asemenea atitudine neprofesionala este tipic romaneasca.
  • -5 (5 voturi)    
    webmaster (Miercuri, 8 decembrie 2010, 9:20)

    srpc [utilizator]

    de cateva ori, innebunit de obraznicia complet neargumentabila a postacilor pedele, i-am atacat cu cuvintele lor si m-ai BANAT! de ce pe mine si nu pe ei, nefericitule? chiar vreti, voi, astia de la Hotnews, ca atunci cand pica mafia portocalie sa fiti desfiintati, ca firma si indivizi, pemntru favorizarea infractorilor? atata lipsa de bun simt n-am vazut, auzit sau pomenit vreodata, iar oi incurajati porcaria portocalie, stopandu-i pe cei care vor s-o zdrobeasca! atentie, cetateni, fiecare cum isi asterne...
  • +1 (1 vot)    
    Un fas! (Miercuri, 8 decembrie 2010, 9:58)

    Praxis [anonim]

    Imi place de Turcescu ca vrea sa faca pe inteligentu' !
  • +1 (1 vot)    
    not connected (Miercuri, 8 decembrie 2010, 9:59)

    Precupetul [anonim]

    Nu vad ce treaba are voiculescu cu declaratiile lui Geoana.
  • +1 (1 vot)    
    cine-s sugativele? (Miercuri, 8 decembrie 2010, 10:51)

    george balcescu [anonim]

    au supt destul dupa lovitura iliesciana din tara noastra acesti farisei meschini-a venit momentul sa dea socoteala geoana ponta antonescu cine-i tine in fata poporului pe aceste jucarii trepadusi "a venit decontul"
  • +1 (1 vot)    
    subitement (Miercuri, 8 decembrie 2010, 11:18)

    sra [anonim]

    Surse sigure, mircea geoana trece la pnl.
    totul se va anunta dupa sedinta de la SINAIA, probabil spre ora 19h30
    • 0 (0 voturi)    
      In cazul asta... (Miercuri, 8 decembrie 2010, 12:29)

      valisa [anonim] i-a raspuns lui sra

      PNL se ingroapa definitiv. Poate reuseste cineva de buna-credinta sa creeze un partid curat. Altfel, vai de noi.

      Eu propun altceva. Nationalizare, dat afara din tara toate sugativele straine, inclusiv soldatii straini si jucariile lor si in final reeducarea tutror cetatenilor.

      Istoria continua...
  • +2 (2 voturi)    
    hmmm vrea nenea Ponta (Miercuri, 8 decembrie 2010, 11:52)

    dorel [anonim]

    sa scape de mostenirea "Vantu" si cauta un tap ispasitor acum in Geoana ?
    vrea cineva sa imi spuna ca acest circ nu e ceva regizat in PSD ?

    partid neo-comunist ... poate mai iei lectii de la tatuca Voronin mai bine !
  • 0 (0 voturi)    
    Scrisoare deschisa - pe dracu! (Miercuri, 8 decembrie 2010, 12:33)

    valisa [anonim]

    Asta este un document codificat. Pentru cine se pricepe. Este cel mai simplu si sigur sa trimiti o scrisoare deschisa. Fiind in aceasta stare (deschisa) nu se gandeste nimeni sa o descifreze.
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo (Miercuri, 8 decembrie 2010, 13:15)

    stefan [anonim]

    Au reusit sa va dezbine, rezulta ca portocalii mai au doar un pas mic pana la a pune mana pe pozitia de sef la Senat.

    Cine e calul troian in PSD ??

    Hrebenciuc ? Ponta ?

    Oare sunteti atat de prosti incat sa faceti jocul PDL ?

    Oare nu intelege nimeni ca Romania nu are timp sa astepte dupa mofturile fiecaruia ?
  • 0 (0 voturi)    
    Slab de tot (Miercuri, 8 decembrie 2010, 14:10)

    Mortal [anonim]

    Slab de tot acest domn Geoana.
    Si doar era asa de simplu sa zica:
    "Fugi dom'le, nu-s eu in poze! Doar e clar ca pixelul albastru ca-s trucate! Sa-ti fie rusine, Dinu Patriciu!"
    Era asa de simplu, doar a vazut cat de usor a prostit Base prostimea in cazul filmuletului cu pumnul dat cu dosul palmei :)
    Asa ca-si merita locul!
    • 0 (0 voturi)    
      si eu zic la fel: (Miercuri, 8 decembrie 2010, 14:43)

      bancher [anonim] i-a raspuns lui Mortal

      Putea sa zica ca sunt trucate, sa sara cu gura mare ca ii da in judecata, ca nu le e rusine sa vina cu asemenea minciuni, ca au depasit orice limita a bunului simt, ca sunt prefacuti si infami, etc, etc.
      Daca facea scandal, lumea il credea ca sunt trucate, si castiga alegerile. Ce era dupa nu mai conta, ca avea imunitate.
      Dar vedeti voi: nu l-a dus mintea.
      Asa ca i-a zis bine Iliescu cand i-a spus ca a actionat ca un prostanac.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu cred (Miercuri, 8 decembrie 2010, 14:39)

    Marin Baiesu [anonim]

    Nu-l cred pe Geona. Daca era cinstit Ne spunea ce a cautat in Rusia si ce a cautat la sov. Nu-l cred nici pe Basescu care minte de ingheata apele. Nici pe Turcescu care se crede cel mai destept gazetar, dar nu e decit un pupincurist de a lu" Base. Nu-i permis ca un gazetar sa jigneasca oamenii,daca se pretinde .
  • 0 (0 voturi)    
    se da de gol (Miercuri, 8 decembrie 2010, 15:13)

    sarai321 [anonim]

    "multi se intreaba daca nu am fost atras intr-o capcana" si nu exclude posibilitatea asta, ori asta se putea doar daca a fost chemat si se stia ca va merge acolo. Daca s-a dus din proprie initiativa nu se mai poate spune ca a fost atras. Motivul este si el pueril,pt asta putea trimite pe cineva din staff
  • -1 (1 vot)    
    un lucru bun (Miercuri, 8 decembrie 2010, 22:09)

    peluzar [anonim]

    Ar fi un lucru bun daca Geoana s-ar inscrie in PC. Alaturi de Voiculescu si Antonescu sper sa reuseasca sa scoata tara din criza cu masuri economice viabile.