Traian Basescu participa la concertul de Zilele BNR

de D.G.     HotNews.ro
Duminică, 5 septembrie 2010, 15:37 Actualitate | Politic


Presedintele Traian Basescu va participa duminica, de la ora 18,30, la concertul extraordinar sustinut de Orchestra Simfonica a Filarmonicii "George Enescu", organizat la Ateneul Roman, in cadrul manifestarii "Zilele Bancii Nationale a Romaniei", informeaza un comunicat al Administratiei Prezidentiale.

In 2010, Banca Nationala a Romaniei aniverseaza 130 de ani de la infiintare, prin organizarea unor manifestari stiintifice si culturale pe tot parcursul anului: conferinte si seminarii pe teme de istorie bancara, expozitii, emisiuni filatelice si numismatice, precum si evenimente sub egida ¬Zilele culturale ale BNR¬.

Pentru acest eveniment, Guvernatorul BNR a invitat la Bucuresti personalitati din lumea financiara, care au avut o legatura cu istoria recenta a Bancii. Seful Misiunii Fondului Monetar International (FMI) pentru Romania, Jeffrey Franks, a fost unul dintre invitatii guvernatorul BNR.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















862 vizualizari

  • +2 (8 voturi)    
    viata de presedinte (Duminică, 5 septembrie 2010, 16:01)

    ciresoaica [anonim]

    Sper sa nu tina mult concertul ca sa ajunga la CIRESICA!
    • +1 (1 vot)    
      Sigur nu ai (Duminică, 5 septembrie 2010, 22:11)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui ciresoaica

      baut... visinata inainte?
  • +2 (8 voturi)    
    E si recital extraordinar (Duminică, 5 septembrie 2010, 16:26)

    Pantera Roz [utilizator]

    Gutza&Roxana-Printesa Ardealului.BNR-ul stie gusturile presedintelui.Ca si noi.
  • +1 (7 voturi)    
    arta (Duminică, 5 septembrie 2010, 17:40)

    adam [anonim]

    poate cade tavanul cladirii unde se tine concertul si avem noroc.doamne ajuta.
  • +3 (3 voturi)    
    :)) (Duminică, 5 septembrie 2010, 17:48)

    antichx [anonim]

    sa luam o pauza sa mergem la masa!
  • -1 (1 vot)    
    sper sa nu sforaie prea tare (Duminică, 5 septembrie 2010, 21:52)

    Dan [anonim]

    oare i-au facut un instructaj inainte? sa nu-i lipeasca euro pe frunte dirijorului...
  • -1 (1 vot)    
    poate discutati si de (Duminică, 5 septembrie 2010, 23:08)

    go [anonim]

    datoria germaniei fata de romania,
    daca tot va intalniti la un spritz...
    o nimika toata de de cateva miliarde de euro!
    nici isarescu nici basescu n-au raspuns in vreun fel la
    problema asta, poate nu o considera importanta ?
    spritzul e mult mai important ?