Mircea Geoana: Sunt mai pesedist ca oricand

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 13 august 2010, 13:12 Actualitate | Politic

Presedintele Senatului, Mircea Geoana, a declarat vineri ca este "mai pesedist ca oricand" si ca discutiile cu Victor Ponta trebuie sa aiba loc in partid, nu prin intermediul presei, transmite Mediafax. Acesta a raspuns afirmatiilor liderului PSD, care a declarat vineri ca Geoana trebuie sa se decida daca ramane sau nu in partid.

Solicitat sa ii raspunda lui Ponta, fostul lider PSD a raspuns: "Sunt mai pesedist ca oricand".

Presedintele PSD, Victor Ponta, a declarat, vineri, pentru Agerpres, ca, membrii Biroului Permanent National al partidului vor discuta in sedinta de luni si vor lua decizii cu privire la pozitia lui Mircea Geoana fata de PSD.

"Discutam luni la BPN pozitia domnului Geoana fata de PSD si vom lua decizii", a precizat Ponta.

Intrebat daca Victor Ponta vrea sa il schimbe de la sefia Senatuluui, cu riscul ca PSD sa piarda aceasta functie, Geoana a raspuns: "Discutam in partid, nu mai discutam prin presa".

Liderul PSD a declarat vineri, la RFI, ca Mircea Geoana trebuie sa decida saptamana viitoare daca mai ramane in partid.

"Atitudinea domnului Geoana fata de PSD dupa Congresul din februarie trebuia lamurita mai devreme sau mai tarziu. Saptamana viitoare asta vom face, in sensul in care domnul Geoana se va hotari daca mai vrea sau nu sa mai ramana in PSD. In felul acesta, in mod sigur, nu se poate!"

Presedintele Senatului, Mircea Geoana, a declarat, joi, ca atacul la adresa sa lansat de Ponta este unul lipsit de colegialitate si bun simt. Fostul presedinte PSD a aratat ca mandatul sau a fost unul productiv pentru Ponta si familia acestuia, care a avut doi ministri si un eurodeputat. Declaratia lui Mircea Geoana vine dupa ce actualul presedinte al PSD, Victor Ponta, a declarat, intr-un interviu publicat de "Evenimentul Zilei", ca fostul lider PSD este pentru social-democrati "imaginea esecului, a compromisului, a infrangerilor si a umilintelor".

Ulterior, Geoana a afirmat la Antena 3 ca Ponta este "intr-o criza de crestere" si ca mereu a fost "copilul obraznic, dar tolerat" din partid.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1749 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    tom si jerry (Vineri, 13 august 2010, 13:33)

    un domn [anonim]

    pentru cei la care gala desenului animat nu le spune mare lucru le spun eu...ciuma rosie lasata de nea nelu cotrocelu, asortata in afaceri cu portocaliu si SOv genereaza frustrari..atentie la excesul de frustrari Mirciulica !!!!
    • +1 (5 voturi)    
      adevarata imagine PSD... (Vineri, 13 august 2010, 14:10)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      "atacul la adresa sa lansat de Ponta este unul lipsit de colegialitate si bun simt". pai daca PSD este condus de un badaran si cea mai inalta functie in stat detinuta de PSD este ocupata de un prostanac.. care recunoaste ca a tras multe sfori sa-l aduca pe badaran in pozitia in care este astazi...
      comparativ cu relatia Cezar Preda - Emil Boc.. la pdl curge numai lapte si miere. :)
  • 0 (8 voturi)    
    Ponta este un porc.Geoan e un Domn (Vineri, 13 august 2010, 13:40)

    Ponta e un nesimtit.Geoana e un DOMN [anonim]

    ponta este un needucat.este o rusine pentru psd.nu se compara in nicun caz cu geoana.geona este educat, serios, civilizat, familist.
    pe cind maimutoiul de ponta este un psedofamilt.un nesimtit.fiul al lui nastase si nepot al lui ilici.

    geoana , fii tare!!!!!!!!!!!!!!
    • 0 (2 voturi)    
      Ponta este o CLONA ! (Vineri, 13 august 2010, 15:36)

      Nostradamos [anonim] i-a raspuns lui Ponta e un nesimtit.Geoana e un DOMN

      Daca scoala politica a FSN... PSD a putut comprima sub forma unei buline toata experienta mizerabila a celor 20 de ani de mafie, de distrugere, si de crima organizata la adresa statului Roman... bulina, este sigur ADN-ul lui Ponta !
  • +3 (5 voturi)    
    pai pana acum nu a vazut? (Vineri, 13 august 2010, 13:49)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Geoana si, in genera, un politician cu un esec ca al lui, isi da demisia

    POnta face un joc de imagine, acum spre toamna .

    El este la fel de ridicol ca si Geoana.
    Deosebirea este de varsta.
  • +4 (6 voturi)    
    ham (Vineri, 13 august 2010, 13:50)

    gabriel [anonim]

    In fiecare om exista temeri profunde, biblice, cosmare, pacate ascunse, vicii, in societate exista pacate abjecte, mame incestuoase, tati violatori , copii ucigasi de parinti, frati care se ucid intre ei, tradatori de neam si ucigasi de proprie familie, sodomie, lucruri caracterizate in Biblie ca fiind lucrarea diavolului. Si pentru ca toate aceste trebuiau sa poarte un nume s-a inventat PSD-ul . Si pentru exprimarea acestuia s-au inventat rtv, a3, cotidianul.ro,vantu, voiculescu, patriciu, iliescu, marean si lupea. Asa sa va ajute Dumnezeu !
  • 0 (4 voturi)    
    Ne pasa? (Vineri, 13 august 2010, 14:05)

    Ehehee.... [anonim]

    Bine ca ne-a spus acest lucru pentru ca ne pasa foarte tare...
  • -7 (9 voturi)    
    poate era mai bine (Vineri, 13 august 2010, 14:07)

    inix [anonim]

    adevarul este ca daca papagalul de Goana nu participa la prezidentiale Romania scapa de Basescu pentru totdeauna. Pacat ca s-a ratat sansa pentru un prgoliu prost inteles de unii. Acum stam si induram prostia lui Geaona care i-a creat un avantaj lui Basescu. Oricum sper ca Basescu sa nu-si termine mandatul - altfel va fi vai si amar de soarta noastra
    • +1 (5 voturi)    
      @inix (Vineri, 13 august 2010, 14:16)

      aaa [anonim] i-a raspuns lui inix

      Tu ai impresia ca o duci rau din cauza lui Basescu sau esti un postac PSD-ist si vrei schimbare numai ca sa fie ai tai.
      Vai si amar de soarta ta ca gandesti asa, niciodata nu te vei ridica de unde esti
    • +5 (5 voturi)    
      De a ta e oricum vai si amar (Vineri, 13 august 2010, 14:19)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui inix

      Ca si la toti cei ce astepta ca Presedintele sa le dea salarii, pensii, ajutoare, sa faca economia sa creasca cu 20 % pe zi. Mitul "tatucului" presedinte care sa aiba grija de toti trebuie sa dispara. Trebuie sa intelegem ca libertatea ne da optiunea de a avea controlul propriului destin si a nu astepta, cu mana intinsa sau nu, sa ne arunce cineva firimituri. In rest nu avem de facut decat sa-l alegem presedinte pe Dan Diaconescu ce ne va da bani la toti, va rezolva in 2 zile toate problemele si evident, ceea ce populatia OTV astepta de atata timp ne va scapa si de Basescu.
    • +1 (3 voturi)    
      . (Vineri, 13 august 2010, 15:32)

      radukku [utilizator] i-a raspuns lui inix

      Du-te, omule, la munca daca o duci rau. Bani de net ai, vreme sa vegetezi pe net ai. Si te plangi ca o duci rau? Oare de ce o duceti voi rau? Vai si amar de soarta "noastra"? Soarta cui? A celor care stau degeaba desi rahatul le e la nas? Pai si normai, mai omule, astepti sa munceasca altul pentru tine si sa impartiti salariul frateste?
      Vai si amar de soarta "muieti-s posmagii"! Munceste (fizic sau intelectual) si indiferent ca e Gioale presedinte, sau Base, sau Poanta, sau Felix Bashix, tu o vei duce bine.
      Tot vad ipocriti care se plang ca "ce rau o ducem". Dar ei au bani de calculatoare, de internet, au bani de cablu tv si se uita la antene, au televizoare cu plasma...
  • +2 (4 voturi)    
    Geoana-mai pesedist ca oricand. (Vineri, 13 august 2010, 14:20)

    mircea [anonim]

    Parca nu l-as crede,tinand cont de traseul politic a lui Geoana.PNTCd-PSD,doua extreme ideologice.Mai degraba este ce trebuie ca sa castige ciolanul.
  • -1 (1 vot)    
    :)) (Vineri, 13 august 2010, 15:18)

    rakkone [utilizator]

    Mai pesedint ca oricand, la fel de prostanac ca de obicei. Pam pam
  • 0 (2 voturi)    
    Ma intreb (Vineri, 13 august 2010, 15:28)

    Malone_M [utilizator]

    De multe ori m-am intrebat si niciodata nu am gasit un raspuns: pentru ce e platit d-l Gioala? Ca daca ma uit la performantele sale, mi se pare ca de mult trebuia pus sa vina cu bani de acasa. E platit doar ca sa dea declaratii? Cum naiba e trecuta activitatea sa in nomenclatorul ala de meserii?
    • +1 (1 vot)    
      gurist (Vineri, 13 august 2010, 16:22)

      costin [anonim] i-a raspuns lui Malone_M

      gurist, asa se cheama activitatea lui. in ce priveste "performantele", ei bine, n-are. Ce are este un CV bogat, intr-adevar, in infrangeri de tot felul. Are o singura victorie, cu efect doar pentru sine, din pacate: nu s-a sinucis dupa ce a fost presedinte penibil topaitor 1/2 ore - ma gandesc cati cm grosime trebuie sa-ti aibe obrazul pentru a mai putea iesi pe strada a doua zi..In rest, isi va gasi locul pe banca rezervelor frustrate, alaturi de Adrian Nastase, si incet incet nu vom mai sti nimic despre el, se va asterne praful peste el si lipsa activitatii lui. Si poate doar copiii copiilor nostri vor mai rade odata, citind in cartea de istorie: a fost odat-un prostanac...
      • 0 (0 voturi)    
        de ce esti porc? (Vineri, 13 august 2010, 20:23)

        cet23 [anonim] i-a raspuns lui costin

        De ce esti porc si afirmi ca a fost presedinte o jumatate de ora? Ca a fost mai mult de o ora, daca nu cumva chiar doua ore! :)))))))) Epoca de profunde transformari, de marete realizari ale Romaniei, aceste doua ore! :)))))
  • +1 (1 vot)    
    . (Vineri, 13 august 2010, 16:43)

    radu [anonim]

    cred ca voia sa zica "Geoana mai pesedist ca oricum" :D
  • +1 (1 vot)    
    Cred ca a gresit! (Vineri, 13 august 2010, 16:48)

    Vizitiul [utilizator]

    A vrut sa spuna: "Sunt mai prostanac ca oricand!" :)
  • 0 (0 voturi)    
    Observatii (Vineri, 13 august 2010, 20:14)

    Publicus [utilizator]

    Geoana a inceput cu declaratiiile despre Ponta, iar dupa ce acesta i-a raspuns tot public, tot el (Geoana) a inceput sa strige ca discutiile ar trebui purtate in interiorul partidului. Jalnic
  • 0 (0 voturi)    
    Proba (Vineri, 13 august 2010, 20:17)

    Publicus [utilizator]

    E ciudat ca nu imi apar comentariile
  • 0 (0 voturi)    
    nu ma pot abtine! :))) (Vineri, 13 august 2010, 20:17)

    cet23 [anonim]

    Cred ca Hotnees a gresit titlul stirii. Fara indoiala ca declaratia d-lui Geoana a fost "sunt mai prost ca oricand"! :))))))
    Stiu, am fost rautacios, dar nu m-am putut abtine! Pe langa toate perlele lui de-a lungul timpului, ieri a mai aparut una: Ponta ii declara parctic razboi deschis, si Geoana, printre altele, spune ca daca Ponta il va propune prim ministru, el va accepta! Asta o sa faca POnta acum: il propune ca prim-ministru! :)))) Si oricum, Ponta nu e in postura sa propuna un prim ministru!
    • 0 (0 voturi)    
      Geoana (Sâmbătă, 14 august 2010, 18:24)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui cet23

      Mai varza ca oricand :P
    • 0 (0 voturi)