Dan Ilie Morega demisioneaza din PNL: Antonescu e cinstit, dar nu a eliminat hraparetii din partid

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 3 iunie 2010, 12:46 Actualitate | Politic


Dan Morega, alaturi de Ludovic Orban
Foto: AGERPRES
Deputatul Dan Ilie Morega a anuntat joi, intr-o conferinta de presa, ca va pleca din Partidul National Liberal, mentionand, printre motive, faptul ca actuala conducere a partidului nu are o strategie pe termen mediu si lung si s-a apropiat 'prea mult' de PSD, potrivit Agerpres.

Morega a mai sustinut ca presedintele partidului, Crin Antonescu, desi este cinstit, nu a eliminat 'hraparetii' din PNL.


Citeste mai multe despre   
















2470 vizualizari

  • -2 (4 voturi)    
    O alta demisie... (Joi, 3 iunie 2010, 11:56)

    maya [anonim]

    In loc sa fim uniti, solidari ca sa reusim sa trecem peste hopul acesta, noi suntem mai rautaciosi si new luat talpasita si plecam...Nu cred ca asta e solutia ca la fiecare la care nu ii convine aceste noi masuri sa-si dea demisia...Avem nevoie de parlamentari puternici care nu se sperie din orice fleac..
  • +3 (5 voturi)    
    Ia sa vedem, (Joi, 3 iunie 2010, 12:56)

    domino63 [anonim]

    asta mai este tradator?
    Care mai este optica, acum!
  • +4 (10 voturi)    
    in sfarsit (Joi, 3 iunie 2010, 13:00)

    vasile blaga [anonim]

    bine ca pnl a scapat de aceasta coada de topor,o tinichea ce le atarna aiurea.un gros incult,care abia leaga 2 vorbe.duca-se.
  • +2 (4 voturi)    
    Mda... (Joi, 3 iunie 2010, 13:00)

    mm66 [anonim]

    Nu a eliminat "hraparetii"? Las' ca se elimina singuri... prin demisie, ca "stimabilul" Morega. :)
  • +7 (7 voturi)    
    praf (Joi, 3 iunie 2010, 13:07)

    r [anonim]

    Io le propun stimabililor alesi sa formeze un singur partid ca sa nu mai fie nevoie de demisii, ca si asa sunt toti niste traseisti si pana la urma si scandalurile sunt tot pentru ochii fraierilor care i-au votat.
  • +7 (9 voturi)    
    Asta a trecut prin toate partidele pana acum (Joi, 3 iunie 2010, 13:10)

    Creator [utilizator]

    Mai lipseste UDMR-ul si lista e completa.
  • +4 (6 voturi)    
    În sfârşit... (Joi, 3 iunie 2010, 13:34)

    Brâncuşi Hobiţeanu [anonim]

    ...se mai curăţă şi PNL-ul de oportunişti. O hahaleră care face Gorjul de râs!
  • +2 (4 voturi)    
    cata ipocrizie! (Joi, 3 iunie 2010, 14:03)

    ina [anonim]

    Formidabil! Asta intotdeauna a fost cel mai puternic in Gorj! A avut judetul la picioare de cand se stie. Acum trece la independenti, ha, ha, ca sa voteze in Parlament cum cere partidul de la guvernare si-apoi, sa vedeti cum intra in PD-L. Ha, ha, nu mai pot de ras...
  • +2 (6 voturi)    
    Haida-de, (Joi, 3 iunie 2010, 14:25)

    oki [anonim]

    iete cine vorbeste de hrapareti! Pai de cate ori am auzit de acest individ a fost tocmai in acest context(hotii,furaciuni,basca trecutul lui de vajnic activist PCR). E comicul zilei ,zau asa! Ca mai toti PNL-istii dealtfel.
  • +2 (6 voturi)    
    Vai, vai (Joi, 3 iunie 2010, 15:08)

    seba [anonim]

    Vai...dar cum?! Hrapareti in acest mare partid istoric? Nu-mi vine sa cred. Eu credeam ca sunt pe acolo doar securisti de bine.
  • 0 (0 voturi)    
    Propunere (Joi, 3 iunie 2010, 15:12)

    Pepi [utilizator]

    Eu le propun tuturor parlamentarilor, de la toate formatiunile politice si apolitice, ca pe baza motivatiei lui Morega sa-si dea demisia din partid. Asa vom avea un parlament in care nu o sa se mai poata spune ca se voteza la ordinul partidului (ci numai urmarind interesele alegatorilor :D), n-o sa mai avem certuri intre partide pentru componenta birourilor permanente sau comisii, etc. Ce mai, un parlamenet care sa nu mai urmareasca numia interesele electorale ale partidelor :))
  • +1 (1 vot)    
    Cinstit, cinstit dar atat?? (Joi, 3 iunie 2010, 18:27)

    Patraulea [anonim]

    Oricat de cinstit ar fi Antonescu, Ponta, Boc, daca nu esti capabil sa gasesti solutii la problemele aparute inseamna ca esti incompetent, ceea ce li se aplica liderilor de mari partide din parlament, cei trei citati mai sus.
  • -1 (1 vot)    
    bine (Joi, 3 iunie 2010, 20:08)

    bibi [anonim]

    in sfarsit ia venit mintea la cap,cred ca si el a observat ca pnl a luat-o pe un drum gresit si a preferat sa se retraga bravo lui
  • -1 (1 vot)    
    da (Joi, 3 iunie 2010, 20:09)

    costi [anonim]

    bravo lui in sfarsit el si-a dat seama ca alaturi de un asemenea partid se va injosi si mai tare deca in momentul de fata..
  • -1 (1 vot)    
    bine asa (Joi, 3 iunie 2010, 20:10)

    nicu [anonim]

    morega a vazut ca pnl nu mai are nici in rol important pe plan politic si a ales un drum spre un viitor mai bun,o miscare iteleapta
  • +1 (1 vot)    
    Nu este de mirare (Joi, 3 iunie 2010, 21:47)

    Ovidiu [anonim]

    Morega de ar mai fi ramas langa Antonescu, ar fi fost la fel de penibil.UNPR conteaza mult mai mult in contextual politic actual decat PNL..Cu sau fara motiune,cu sau fara aceste migrari dintr-un partid in altul, cred ca mult mai importanta este siguranta societatii, care se pare ca in aceste momente, numai reprezinta mai nimic
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Joi, 3 iunie 2010, 22:28)

    Razvan [anonim]

    In mometul asta, toata clasa politica isi arata adevaratul interes pt rezolvarea tuturor problemelor cu care ne confruntam. UNPR procedeaza cum trebuie.Au demonstrate ca sunt de cuvant si ca pot lupta pt interesele oamenilor.UNPR va lupta pt sustinerea masurilor de protectie propuse si impuse de Diaconescu.
  • 0 (0 voturi)    
    hot la hot trage (Vineri, 4 iunie 2010, 0:10)

    oana [anonim]

    bine ca avem oameni competenti in actuala guvernare ca daca erau altii se alegea praful de tara asta!
  • 0 (0 voturi)    
    bv (Vineri, 4 iunie 2010, 2:59)

    marinica [anonim]

    ma bucur ca a luat decizia asta! pnl e un partid terminat,condus si adus in starea asta de cel mai "competent" om politic! CRIN mergia casa!
  • 0 (0 voturi)    
    bine lucrat (Vineri, 4 iunie 2010, 3:02)

    mariuca [anonim]

    sunt sigur ca vor mai fi si altii care il vor urma! pnl-ul se duce de rapa!viitorul tarii e UNPR,singurul partid care ne va putea scoate din criza!
  • +1 (1 vot)    
    ... (Vineri, 4 iunie 2010, 10:37)

    Nicoleta [anonim]

    Domnul Morga si-a dat seama ca PNL nu mai reprezinta nimic pe scena politica din Romania. Acum nu prea mai exista diferente intre pnl si psd, amandoua fac parte din opozitie si acum pnl cam sustine psd-ul...ce nu face omul pentru putere, si tot deegaba.
  • 0 (0 voturi)    
    de plans (Vineri, 4 iunie 2010, 11:28)

    tudor [anonim]

    Si plecarile vor continua. Nu ma indoiesc ca PNL si-a pierdut din "aura" pozitiva pe care o avea in decembrie anul trecut. Acum, din bunul simt nu a mai ramas nimic. Pacat!