Liliana Minca despre contracandidata sa, Teo Trandafir: Nu trebuie sa transformam Camera Deputatilor in circ

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 31 martie 2010, 13:28 Actualitate | Politic

Liliana Minca
Foto: AGERPRES
Candidata PC in Colegiul 19, Liliana Ghervasuc Minca, nu crede ca va avea probleme sa castige alegerile in fata proaspetei PDL-iste Teo Trandafir, avertizand-o pe aceasta ca "daca nu poate sa deschida usa lui Piedone oricand cu problemele cetatenilor" va avea probleme in fata alegatorilor.

"Atuul meu in fata lui Teo Trandafir este Piedone. Daca nu ai o relatie frumoasa cu Piedone, daca nu poti sa-i deschizi usa oricand cu problemele cetatenilor sectorului 4 e o mare problema pentru orice candidat", a declarat ea, la Realitatea FM.

Ea sustine ca stia de aceasta candidatura de cateva saptamani si acuza democrat-liberalii ca au incercat sa o "cumpere" inclusiv pe ea. "Au incercat sa cumpere candidati, inclusiv pe mine, pe 11 februarie, au incercat sa ma cumpere insa eu le-am spus ca nu sunt o oportunista si nici de cumparat nu am fost niciodata".

Fosta sefa a Loteriei Romane afirma ca PDL a recurs la solutia Teo Trandafir din cauza ca "nimeni nu a avut curajul sa intre intr-o lupta a primarului Piedone pentru ca stiti foarte bine sectorul 4, colegiul 19 este fieful lui Piedone".

"Nimeni n-a dorit sa candideze in acel colegiu. Ma refer la oamenii care fac politca si stiu ce inseamna sa candidezi intr-un colegiu neeligibil....Camera Deputatilor nu este teatru si nu este televiziune. Nu trebuie sa transformam Camera Deputatilor in circ”, a declarat Liliana Minca.

Ea a precizat insa ca nu o sa o atace pe Teo in perioada campaniei electorale: "Eu nu o sa o atac pe Teo Trandafir pentru ca este femeie si as dori cat mai multe femei in politica".

Totodata, Liliana Minca a declarat pentru Agerpres ca si-ar dori sa participe la o campanie electorala "de doamne", dar este neincrezatoare, deoarece PD-L a facut, de fiecare data, "o campanie murdara".

"Sunt pregatita pentru orice fel de campanie. In spatele meu este Cristian Popescu-Piedone, primarul sectorului 4, prim-vicepresedintele PC. Sectorul 4 este un sector al PC si sa adaugam faptul ca PSD si PNL ma sustin", a adaugat Liliana Minca.

Candidaturile pentru alegerile din Colegiul 19 se pot depune pana la data de 5 aprilie, la BEM, iar scrutinul se va desfasura pe 25 aprilie.


Citeste mai multe despre   






















5145 vizualizari

  • +26 (32 voturi)    
    pai, (Miercuri, 31 martie 2010, 13:35)

    Mio [anonim]

    deja a atacat-o de doua ori in cinci minute ...
    cat despre argumentul cu piedone, e jenanta doamna cu parul de foc, asta-i comportament de gradinita ...
    • +20 (24 voturi)    
      Cum se numeste candidatul PNL? (Miercuri, 31 martie 2010, 14:12)

      Elena [anonim] i-a raspuns lui Mio

      Sunt convinsa ca PNL va respecta electoratul si va avea un candidat in cursa electorala. Daca nu va face asta inseamna ca PNL a devenit o filiala a PSD.
      • +6 (6 voturi)    
        are si nume (Miercuri, 31 martie 2010, 14:44)

        Miticka din TITAN [anonim] i-a raspuns lui Elena

        Pompilick fara frick..Este bine madame?...Elena
    • +18 (22 voturi)    
      In camera circarilor, pardon a deputatilor... (Miercuri, 31 martie 2010, 14:20)

      ShoboLingoZauR [utilizator] i-a raspuns lui Mio

      e nevoie si de un dresor asa ca Teo Trandafir!

      Mamaie asta de la PC in afara ca facea tot soiul de manevre dubioase cand era sefa la loterie vine acum si ne spune ca vrea o campanie electorala "de doamne" desi din ce am citit deja a aruncat cu bulgari de rahat in directia opusa!

      In plus ne explica ca principalul ei atu e Piedone si nu pregatirea ei profesionala, studii, aptitudini etc.

      Sper ca alegatorii din colegiul 19 vor vota cu cel mai bun dintre candidati!
      • +10 (12 voturi)    
        liliana Minca (Miercuri, 31 martie 2010, 14:53)

        rsss [anonim] i-a raspuns lui ShoboLingoZauR

        Vedem din ce partid vine si ne explicam nivelul.
        -Latratoare de cursa lunga.
        -Uninuronala ,de aceia sta in "dosul " lui PIEDONE ( are si suficient loc )
        -Poate e dosnica
    • +13 (17 voturi)    
      Ce fatza are !! (Miercuri, 31 martie 2010, 14:25)

      relu [anonim] i-a raspuns lui Mio

      numai asa si realizezi cu cine avem de a face.
      pai Felix voiculescu seco cu cine sa se adune.cu de-ai lui .De fapt tot Pc este marsupiul PSD unde sant mutati de ochi lumii toti care nu mai dau bine la fata psd.la pc merge .
    • +11 (15 voturi)    
      Relatie frumoasa? esti proaspata? (Miercuri, 31 martie 2010, 14:26)

      romanasu [anonim] i-a raspuns lui Mio

      Aici e problema noastra a cetatenilor neputinciosi... ca astfel de parveneli pun rezolvarea problemelor cetatenilor pe seama relatiilor frumoase !

      Cum e posibila o astfel de conditionare? cum astfel de parveniti pot conditiona poporul roman?

      Daca asta e mentalitatea cu care sefa de la jocurile de noroc vrea sa ocupe functie administrativa in stat... e clar!

      Eu as vota TEO pentru corectitudine si decenta!

      Circ e mail mult la jocurile de noroc!
    • +18 (22 voturi)    
      CUM CITIM PRINTRE RANDURI (Miercuri, 31 martie 2010, 14:28)

      cris [anonim] i-a raspuns lui Mio

      Sa va dpun cum citesc eu printre randuri acest articol.
      1."Nu trebuie sa transformam Camera Deputatilor in circ"- Adica camera deputatilor este un cerc al partidelor (al organizatiilor tip caracatita) chiar daca ofera intodeuna un spectacol prost pe bani multi din bugetul statului
      2."Atuul meu in fata lui Teo Trandafir este Piedone"- A se citi aduul meu sunt voturile persoanelor asistate social -daca nu ma voteaza vor fi scoase la munca in folosul comunitati. Daca Piedone e primar inseamna ca el controleaza politia comunitara si angajatii din primarie. Prin urmare va identifica foarte usor persoanele care vor primi cadouri pentru a-mi da votul.
      3.au incercat sa o "cumpere" inclusiv pe ea- DIVERSIUNE-toti trebuie sa fie derutati -votantii mei cumparati vor sti sigur ce au de facut
      4."Nimeni n-a dorit sa candideze in acel colegiu". -Locul este rezervat pentru mine
      5. "Eu nu o sa o atac pe Teo Trandafir pentru ca este femeie si as dori cat mai multe femei in politica". De azi arunc cu noroi in ea. deja am facuto circareasa
      6."Sunt pregatita pentru orice fel de campanie. In spatele meu este Cristian Popescu-Piedone"- Am noroi suficient, nu o sa fac economie, daca nu fac fata ma ajuta partidul (caracatita)
    • +10 (12 voturi)    
      aoloo (Miercuri, 31 martie 2010, 14:35)

      rzv [anonim] i-a raspuns lui Mio

      baaaaaaaaaa minca asta a fost secretara lu bebe ionescu la FPS(fiu lu asta e celebru syda fakaru lu eba) si ulterior la asirom. e praf ma nu stie nimic. astept PNL sa o sprijune. hai crin cu bunu simt odata ca lesinam ::))) teo este o manelista si poate cistiga....
    • +3 (5 voturi)    
      Recomandam (Miercuri, 31 martie 2010, 17:16)

      Jakob [anonim] i-a raspuns lui Mio

      control psihiatric de specialitate.trebuie sa fie un diagnostic pentru pesoana asta.mai vrea in parlament.nu e destul de desucheat parlamentul ? mai trebuie ?nu ajunge aura vasile?
    • +6 (8 voturi)    
      Campanie de doamne? (Miercuri, 31 martie 2010, 17:38)

      Ion Ionita [anonim] i-a raspuns lui Mio

      Stiu o doamna , pe Teo .Minca face mahala in fiercare aparitie publica: vorbeste repede ,f tare,se baga peste interlocutori, fanfaroana,se viseaza ministrul apararii.Este in partidul lui felix dupa ce a trecut pe la victor stanculescu pe cand acesta facea afaceri cu armament ptr firma bali .deci trebuie clarificata situatia militara.
  • +24 (26 voturi)    
    maiiii (Miercuri, 31 martie 2010, 13:35)

    Kukulcan [anonim]

    dar matale esti mai buna ca deschizi usa lui Piedone? Sau pentru ca ai fost secretara lui Atanase. Stanculescu? Pai parlamentarul e sub primar? Cu cine ai facut matale la Spiru? Ti-au dat greu diploma de licenta in 99?
  • +20 (22 voturi)    
    Am citit si pe blogul lui Badea despre asta (Miercuri, 31 martie 2010, 13:37)

    Alecu [anonim]

    Nu cred ca Teo va claca. Mi-a castigat increderea acum ceva mai mult timp. Chiar vorbeam despre Teo ieri, la o narghilea in Orient Cafe, ca nu o mai vazusem si nu mai auzisem nimic de ea. Sper sa faca parte din Colegiul 19. Este nevoie de oameni cu capul pe umeri, asa ca Teo. Fiind un model pentru multi, va avea influenta si sunt sigur ca-si va face treaba ca lumea.
  • +20 (22 voturi)    
    Ce tupeu! (Miercuri, 31 martie 2010, 13:39)

    asdf [anonim]

    "Nu trebuie sa transformam Camera Deputatilor in circ "
    Camera dep. e de foarte mult timp un circ ieftin si oribil. Sunt ferm convins ca nu ar trebui sa exista politician de "cariera" si ca nu iti trebuie o facultate de "politica" ca sa poti sa faci ce fac politicienii din ziua de azi. Iti trebuie doar bun simt sa propui si sa votezi legi care chiar sunt folositoare si iti mai trebuie si cativa consilieri sa te ajute la partea legala.
    In Teo Trandafir am incredere ca nu are o agenda ascunsa, ca nu are nevoie de bani in mod deosebit si poate oricand sa se angajeze in televiziune. Liliana Minca mai mult ca sigur ca ARE o agenda ascunsa si cine stie ce vrea sa faca, cel mai probabil daca nu ea cei din jurul ei au nevoie de bani ca nu o vad sa aiba spirit de sacrificiu pentru popor si o dorinta de a face ceva pentru romania,si nu in ultimul rand nu cred ca are alte optiuni la fel de banoase ca un scaun in camera deputatilor. Deci in cine sa am mai multa incredere?


    Succes Teo.
  • +3 (15 voturi)    
    ...ba tocmai circ e! (Miercuri, 31 martie 2010, 13:40)

    liviol [anonim]

    sceneta de-a dreptul ...a la "Piedone"!
    Cum poti sa dai in sus si in jos cu o porecla de genul asta!????
    Iar ,daca madam Ghervasiuc(hoata dovedita la loterie) ajunsa de prin coclaurile Moldovei in "Capitalîă" va mai fi si aleasa deputat, inseamna ca sansele noastre sunt egale cu 0!
    Bine ca ailalti au propus-o pe Teo!Din lac in put!
    Alti candidati nu mai exista???
    • +4 (14 voturi)    
      Boc si Ponta vor desfiinta PNL. (Miercuri, 31 martie 2010, 14:09)

      Chucky [anonim] i-a raspuns lui liviol

      PDL si PSD vor adopta legea conform careia doar cei care castiga alegerile in colegiul uninominal vor intra in Parlament. PDL si PSD vor depune candidaturi in toate cele 300 de colegii uninominale iar liberalii vor castiga maxim 12, mai putine decat UDMR.Liberalii au fost prea fitosi in relatia cu PDL si PSD si trebuie sa plateasca fitzele.
      • +11 (13 voturi)    
        bun si? (Miercuri, 31 martie 2010, 14:22)

        dodu [anonim] i-a raspuns lui Chucky

        si ce vina are Boc si Ponta ca PNL-ul joaca in ultimii ani ca o curva?? Pai sa isi aleaga "candidatii" mai constiincios, sa renute la retorica anti-basescu si mai povestim. Cu o floare, pardon CRIN, nu se face primavara
    • +1 (1 vot)    
      Nu e porecla, e PRENUMELE ! (Joi, 1 aprilie 2010, 10:20)

      Ritzi Pitzi [anonim] i-a raspuns lui liviol

      Prin hotarare judecatoreasca se numeste Popescu Cristian Victor Piedone, ca asa a vrut osanza lui !

      http://www.realitatea.net/foto_392681_foto--realitatea-net_298642.html
  • +17 (19 voturi)    
    Matracuca (Miercuri, 31 martie 2010, 13:40)

    ady [anonim]

    Sotia mea a lucrat la loterie pe vremea cand ea era directoare. Se stia ca fura cu amandoua mainile, dar nimeni nu putea sa faca nimic... era sprijinita politic de PSD. Nu stiu cine ar mai vota-o daca ar sti cate milioane de euro a deturnat din fondurile loteriei...
  • +5 (11 voturi)    
    2 partide in Parlament. (Miercuri, 31 martie 2010, 13:41)

    Chucky [anonim]

    In urma alegerilor din 2012 vor ramane in Parlament doar 2 partide-PDL si PSD. Si in America sunt doar 2 partide si toata lumea e multumita.
  • +15 (17 voturi)    
    asa parere.... (Miercuri, 31 martie 2010, 13:41)

    gigi [anonim]

    Da Piedone-i primar la maica-sa? Adica dupa d-na Minca, daca nu esti din PC nu poti sa rezolvi problemele cetatenilor din acest sector. Halal tara, halal mod de a gandi politica pentru un candidat la Senat. RUSINEEEE!!!!!!!!
    • +2 (6 voturi)    
      greu de ales (Miercuri, 31 martie 2010, 14:33)

      fvb [anonim] i-a raspuns lui gigi

      si asa ca exprimare. omu ala zis piedone nu are un nume?

      cu riscul de a lua minusuri, intr-adevar, e greu de ales. chiar asa, oameni cu drept, cu studii economice, din domenii din astea mai apropiate de politica, nu se baga in fatza, trebuie sa apelam la cantareti, la prezentatori de emisiuni, actori, etc? nu am nimic cu ei, toata stima pentru activitatea lor profesionala, insa....
      • +1 (1 vot)    
        Piedone este PRENUMELE, nu porecla ! (Joi, 1 aprilie 2010, 10:10)

        Ritzi Pitzi [anonim] i-a raspuns lui fvb

        Dupa ce a ocupat niste functii de controlor prin pietele sectorului 6 din anii '90, pentru ca tarabagii de acolo l-au asemuit cu personajul interpretat de Bud Spencer, acest nemaipomenit om politic si-a schimbat numele prin HOTARARE JUDECATOREASCA, deci se numeste Popescu Cristian Victor Piedone.

        http://www.realitatea.net/foto_392681_foto--realitatea-net_298642.html

        Este cel care a reusit sa dea 5 examene pentru 5 categorii de permis de conducere in aceeasi zi, desi in lege este scris negru pe alb ca se da un examen pe zi.
        "Art.35 alin.3 Examinarea candidaţilor care solicită obţinerea permisului de conducere pentru mai multe categorii sau subcategorii se poate efectua în zile diferite, pentru fiecare categorie sau subcategorie în parte."
        • +1 (1 vot)    
          pentru Ritzi Pitzi (Joi, 1 aprilie 2010, 21:32)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

          E un penal acest Piedone! A dat examen pentru permis la Pitesti dupa ce si-a facut o viza de flotant falsa pentru acel oras.
          Alooo Politiaaaaaa ! Circula un infractor cu permis fals! Il cheama Piedone!
      • +1 (1 vot)    
        pentru fvb (Joi, 1 aprilie 2010, 21:24)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui fvb

        Ne-am obisnuit. Mircea Diaconu , deputat PNL. Apare frecvent la t.v. si ne explica subtilitatile politicii liberale. E ceva rau?
  • +5 (9 voturi)    
    Circ (Miercuri, 31 martie 2010, 13:44)

    Constantin [anonim]

    Poporul banuie ca parlamentul e un circ si vrea neaparat sa vada si el spectacolul. Asa ca va alege parlamentari care stiu sa se dea in spectacol. Din acest punct de vedere Teo o depaseste clar pe Minca.
  • 0 (4 voturi)    
    scuze.. (Miercuri, 31 martie 2010, 13:44)

    gigi [anonim]

    .............la Camera Deputatilor...
  • +16 (16 voturi)    
    dna Minca (Miercuri, 31 martie 2010, 13:46)

    mary [anonim]

    Chiar nu inteleg ce a vrut sa spuna dna Minca despre contracandidata ei. Cum adica, daca candideaza Teo Trandafir, alegerile devin circ. De ce ? Ce este Teo ? Maimuta , sau clovn ? Si , de ce considera, ca Teo Trandafir ii este inferioara ? Eu cred ca Teo este mult mai "citita"si mai inteligenta decat dansa. In afara de gura mare, n-am vazut mai nimic la ea.....
  • +13 (13 voturi)    
    Parlamentul nu este un circ, este (Miercuri, 31 martie 2010, 13:48)

    neagoe [utilizator]

    doar un loc de intalnire al interlopilor din Romania. Pentru unii ca sa fure mai mult si mai usor, pentru altii sa se puna la adapost de DNA... Daca este sa ne luam doar dupa presa, Liliana Minca face parte cel putin din a doua categorie. Ca de fapt orice demnitar al PC-ului...
  • +12 (12 voturi)    
    Patzachina asta (Miercuri, 31 martie 2010, 13:49)

    ...... [anonim]

    Se refera la ea cind zice ca nu trebuie sa transformam CD in circ ??

    Ca daca zice de ea , atunci are mare dreptate "frimiturista" lui Felix , Lili Ghervasiuc !
  • +10 (10 voturi)    
    mai mai (Miercuri, 31 martie 2010, 13:49)

    wolf72 [anonim]

    Cand ma uit la coafura lu' matale asta zic si eu.
  • +12 (12 voturi)    
    Unde era omul de valoare!! (Miercuri, 31 martie 2010, 13:50)

    Dani [anonim]

    Extraordinar! Sa nu transformama in circ?? Madam Ghervasuc se crede asa o valoare?? Ea cu atuul ei pe nume Piedone???

    Oare chiar nu se poate face politica decat vorbind de defectele celuilalt sau scuipandu-l?? Altfel nu stiu sa se scoata in evidenta, decat aratandu-l cu degetul pe celalalt???

    Personal, m-am saturat de genul asta de paiate!
  • -2 (6 voturi)    
    sa fim bine intelesi! (Miercuri, 31 martie 2010, 13:52)

    cristi [anonim]

    Faptul ca Teo a fost o manelista inraita care, in schimbul unei pungi masive de galbeni, s-a vandut pe sine si a facut mult rau tarii asteia, pentru ca banii ajunsesera sa-i ia mintile, nu te face pe tine mai buna in mod automat. Nu te califica. Intr-o tara normala, nici tu, nici Teo nu ati fi avut ce sa cautati in politica, la un asemenea nivel. Ca activiste de baza, da. Dar nu la varf. Iar aratarea aia jalnica de Aura Vasile, o comunista feroce luata din functia de sefa a nu mai stiu carei autobaze din Bucuresti si sustinuta pentru a ajunge ditamai parlamentarul din partea PSD, iarasi... Plus tipa aia promovata numai pentru ca arata cum arata (la timpul trecut) si dadea bine la imagine, ajunsa acum mare sefa peste Camera Deputatilor... Plus Elena Udrea, plus EBA, plus Daciana Sarbu si altele.

    Mi-e dor de Mona Musca. Sau oricand as prefera-o pe sotia lui Mircea Diaconu, o femeie admirabila, respectabila, o actrita care a facut mult bine societatii. Sau pe Liana Patras, de pilda. Un munte de inteligenta, delicatete si bun simt, daca-i p'asa. Sau macar Monica Tatoiu, dar sa fie altceva. Mi-am amintit, la liberali, de Alina Gorghiu. La PDL, un Iulian Urban, ca exemplu masculin. Deci, se poate si cu tineri bine pregatiti. Pe Alina Gorghiu si Iulian Urban chiar i-as contrapune tandemului Daciana Sarbu-Victor Ponta, chiar daca Gorghiu e cu Bogdan Olteanu, in viata reala. Din punctul de vedere al competentei si seriozitatii cu care abordeaza problemele.
  • +13 (13 voturi)    
    Incredibila afirmatie (Miercuri, 31 martie 2010, 13:53)

    gelu [anonim]

    Orice emisiune unde partiticpa minca ghervasiuc se transforma in circ. debitul verbal de o vulgaritate egalata doar de olguta cea tare in gura este caracteristic unei anumite etnii .in rest este numai tiganeala .
  • +9 (11 voturi)    
    Vrei doar pui de motani,patricieni si iliescieni ? (Miercuri, 31 martie 2010, 13:53)

    cornel [anonim]

    Zau asa madam" Ghervasuk
  • +13 (13 voturi)    
    Cine candideaza Minca sau Piedone (Miercuri, 31 martie 2010, 13:54)

    Moldoveanu [anonim]

    Eu am incredere in electoratul din colegiul 19, ca va da votul raului cel mai mic, adica pe Teo. Aceasta Minca se bazeaza pe ce poate ea sa faca sau merge pe mana unui escroc
  • +9 (9 voturi)    
    poftim? (Miercuri, 31 martie 2010, 13:54)

    liviu_ [utilizator]

    femeie mi se pare o prostie intrarea lui teo trandafir in politica
    dar ce spui tu este o aberatie: "Nu trebuie sa transformam Camera Deputatilor in circ" - pai femeie camera deputatilor e de mult un circ... si prin declaratiile tare nu faci decat sa accentuezi acest lucru!
  • +2 (10 voturi)    
    .... (Miercuri, 31 martie 2010, 13:57)

    bogdan [anonim]

    supernaspa, chiar n-ai pe cine sa alegi... dar decat s-o alegi pe comunista asta... mai bine stai acasa....
  • +6 (8 voturi)    
    "Mesaj pentru Liliana" (Miercuri, 31 martie 2010, 14:02)

    Daniel [anonim]

    Draga Liliana, nu te cunosc, nu stiu cine si ce "calitati" de politician ai dar sigur spirit de observatie nu ai.

    De ce? Pentru ca Circul defineshte deja, de ani buni (vreo 10, dupa ce ilieshtii au renuntzat la violentze) un mare Circ ... iar parlamentarii, in marea lor majorictate sunt nu circari ci clovni ... Si inca de prost gust!

    P.S. Nu ca Teo ar fi mai buna cu ceva ...
  • +9 (9 voturi)    
    Relatia cu alegatorii, ce mai conteaza ?... (Miercuri, 31 martie 2010, 14:02)

    Penguin [anonim]

    Ca simplu cetatean alegator in Coledzul cu pricina, vorba lu' nenea Iancu : "I cannot care less" cine o sa fie deputat, pentru ca mafia al carui varf de iceberg il reprezinta Piedone isi va vedea linistita de afaceri (asfaltari pe sprinceana, garduletze-totolotze printre blocurile gri, suprafetze anti-trauma, aranjamente florale de 4 mii de euro tufisu', retrocedari de terenuri din parcuri publice etc.). Sunt curios cui o sa-i concesioneze Piedone ridicarile de autoturisme parcate "neregulamentar", ca, dupa 15 aprilie, incepe dansu' si in sectorul 4 !? Aferim ! Despre transparenta cheltuirii fondurilor publice din taxe locale, despre obiective mari (reabilitarea termica a blocurilor, scoaterea din blocuri a firmelor de baieti destepti, de repartitoare de costuri Techem, Ista, Marioval etc., paza pe timp de noapte etc.), nu deschide nimeni guritza dulce ! Ca nu aduce audienta ! Bravo lui Teo ca are curaj sa candideze, eu voi sfatui cei 3-4 mii de cunoscuti de pe net s-o voteze pe ea, mai degraba decit pe loterista cu salariu de manager de banca (in locul ei, mi-ar fi rusine sa ma laud c-am lucrat la Loterie - un alt cuib de besnitze). Doamne, ajuta ! Poate iesim cu bine din Primavara asta !
  • +11 (11 voturi)    
    Nu este televiziune? (Miercuri, 31 martie 2010, 14:04)

    helium [anonim]

    Stimabila Lilica, deja de la prima declaratie demonstrezi esti o persoana indoielnica. Spui ca nu o sa o ataci pe Teo in campanie insa acum, la prima declaratie dupa ce PDL si-a anuntat candidatul nu ai facut decat sa sari la gatul unui mare sector pe care tu nu-l vezi prea bine prin randul Camerei Deputatilor.
    Majoritatea persoanelor din Media si Teatru cu siguranta ar fi mai indicate decat fosti comunisti, membrii importanti ai PC implicati in dosarele grele, aruncatori de tejghele si legume prin piete care sunt vazuti mai primari sau baroni ai loteriei.
    La sectorul 4 aveti un actor mai bun ca toti actorii la un loc, in numele lui Piedone, un primar care s-a facut remarcat prin CIRC, bingo!

    Baroana Loteriei Romane are sacii plini in caruta si acum face pe sfanta fecioara, ce ar face ea cu banii PDL(asa cum sustine), doamna are coloana vertebrala! Si nu una, chiar 2 coloane!
  • +9 (9 voturi)    
    Alegeri in sectorul 4 (Miercuri, 31 martie 2010, 14:06)

    Mandix [anonim]

    D-na Minca simte ca nu are sanse in fata d-ei Teo
    Trandafir si apeleaza la tertipurile cunoscute ale
    'marilor "politicieni concervatori,care sunt perceputi
    ca un SRL capusa,can cu nunii cand cu ceilalti.
  • +9 (9 voturi)    
    Relatie frumoasa? esti proaspata? (Miercuri, 31 martie 2010, 14:06)

    romanasu' [anonim]

    Aici e problema noastra a cetatenilor neputinciosi... ca astfel de parveneli pun rezolvarea problemelor cetatenilor pe seama relatiilor frumoase !

    Cum e posibila o astfel de conditionare? cum astfel de parveniti pot conditiona poporul roman?

    Daca asta e mentalitatea cu care sefa de la jocurile de noroc vrea sa ocupe functie administrativa in stat... e clar!

    Eu as vota TEO pentru corectitudine si decenta!

    Circ e mail mult la jocurile de noroc!
  • +10 (12 voturi)    
    Teo.... (Miercuri, 31 martie 2010, 14:11)

    Rescatorul [anonim]

    nu te lasa intimidata de tata asta vulgara si nesimtita! In Colegiul 19 sunt si multi cetateni inteligenti si cu bun simt.
  • +10 (10 voturi)    
    problema, intr-adevar! (Miercuri, 31 martie 2010, 14:16)

    sadwank [anonim]

    Daca un deputat trebuie sa deschida usa primarului ca sa rezolve problemele cetateanului, intr-adevar avem o problema. Inseamna ca unul din ei e in plus.
  • +8 (8 voturi)    
    Nu trebuie sa transf. Camera Deputatilor in circ! (Miercuri, 31 martie 2010, 14:16)

    Mircea Badea [anonim]

    Nu trebuie sa transf. Camera Deputatilor in circ!
    Corect! Pentru ca este deja un circ! Teo poate sa modereze!
  • +11 (11 voturi)    
    loto rezolva tot (Miercuri, 31 martie 2010, 14:18)

    cristi [anonim]

    nu cometez alegerea facuta...si de unii si de altii...ceea ce este mai interesant este ceea ce spune dna "Loto": citez/interpretez: eu pot sa fac trafic de influenta pe langa primarul sectorului..... contra-candidata nu ...."

    foarte tare! tine-o tot asa si pb noastre se vor rezolva cand o sa castigam la loto!!!!
  • +11 (11 voturi)    
    Candidati la deputatie. (Miercuri, 31 martie 2010, 14:21)

    mircea [anonim]

    Teo este o fata desteapta si sufletista,care se tine de promisiunile facute.L.Minca este o mahalagioaica,care nu stie ce-i respectul de sine si al adversarului.Candideaza doar pentru orgoliu si imunitate in rezolvarea unor probleme la limita legii.Parerea mea este ca L.Minca este o aiurita car-i place sa fie adulata si sa fie ascultata,cu toate ca nu are nimic in tartacuta.
  • +11 (11 voturi)    
    oh (Miercuri, 31 martie 2010, 14:40)

    elena [anonim]

    s-a gasit doamna roscata, care arata saraca ca o vanzatoare la aprozar, sa vorbeasca despre Parlament si circ. circ si parlament. pai stimata doamna comunista dumneata este culmea penibilului. si PC-ul tau, transformat de Felix in WC-ul istoriei, este o pata neagra in istoria noastra. prefer Teo de o mie de ori decat aceasta aprozareasa cu iz de doamna.
  • +7 (9 voturi)    
    si Badea ce spune? (Miercuri, 31 martie 2010, 14:41)

    macchiavelli [anonim]

    ce spune Mircea Badea? ca ptr el PDL este mai rau ca SIDA :)))
  • +9 (9 voturi)    
    bravos madam loto (Miercuri, 31 martie 2010, 14:52)

    nahir [utilizator]

    daca piedone ti-e guru ai sfeclito. cum adica, un paralamentar trebuie sa stie sa deschida usa unui primar??? si inca ce primar. unul pasibil de puscarie pentru "afacerea" cu carnetul de conducere.
  • +7 (7 voturi)    
    dilema falsa (Miercuri, 31 martie 2010, 15:02)

    castor [anonim]

    Intre circ si locatie pt.extragerile 6/49,prefer prima varianta,macar aia nu e vopsita.
  • -7 (7 voturi)    
    JOS PDL (Miercuri, 31 martie 2010, 15:09)

    ionut [anonim]

    macar doamna minca are ceva experienta politica.

    ar fi trist ca sa promoveze in politica o persoana aleasa doar din criterii de notorietate.
    asta face pdl..aduna oameni notorii pe care ii plateste sa candideze....ca sa poata ciordi alaturi de brigada de basesti portocalii in cerul gurii.

    cum ar putea teo sa lupte pt cetateni in fata furiei portocalii. ??

    care este programul legislativ al doamnei trandafir ?

    daca gasiti raspunsul la intrebarile astea puteti sa o votati ....altfel...luati teapa
    • +7 (7 voturi)    
      uita-te si-n ograda PSD-PNL&CO... (Miercuri, 31 martie 2010, 16:56)

      carcotasha [anonim] i-a raspuns lui ionut

      Pentru ca sigur esti "impartial"ar trebui sa mergi mai departe cu exemple de candidati ":
      Luminita Anghel,Mircea Diaconu,Dida Dragan,Cristian Topescu,Oana Mizil si mai vechii :Irina Loghin ,Ionut Dolanescu,Ion Dolanescu.Floarea Calota ..etc.Pe astia cine i-o fi cumparat si care era "programul lor legislativ"?
  • -5 (7 voturi)    
    bleah (Miercuri, 31 martie 2010, 15:11)

    ultimul stinge lumina [anonim]

    teo vs pupaza... teo parca ziceai ca "starurile de tv" sint vrednice de mila..dar politicieni ca tine cum sint?
    bleah, in ro poti fi doar javra sau caine de pripas..
  • +5 (5 voturi)    
    Crema mediocritatii (Miercuri, 31 martie 2010, 15:17)

    PAPA PAUL [anonim]

    Eu cred ca politica(aia de e curva)a fost inventata si utilizata de catre o anume categorie de oameni , numita de catre mine``crema mediocritatii``.Sunt cei care din toate punctele de vedere sunt imediat sub medie si care au o singura dorinta: de a razbate fara munca sau cu cat mai putina,asta insemnand,matul plin si poftele satisfacute indiferent cum si cu ce consecinte pentru semenii lor.La acestia lucreaza instinctul de haita fiecare dorind sa fie la un moment dat masculul sau femela alfa intr-o haita cat de mica.Toate campaniile electorale in acesta tara au fost masluite si ma intreb de ce nu ar si asta.A vazut cineva oameni seriosi,bine pregatiti in meseriile lor,cinstiti si cuminti sa candideze la o functie publica,de reprezentare ca eu nu am vazut.Unde sunt oamenii sau deja suntem o planeta a maimutelor?
  • +6 (6 voturi)    
    Oportunista (Miercuri, 31 martie 2010, 15:25)

    Off-anonim [anonim]

    Madam care a ajuns in fruntea Loteriei pe "criterii de competenta"(o fi fost vreun concurs!), are neobrazarea sa spuna ca nu e oportunista.Pai, nu vine din partea celor mai mari oportunisti?(PC-isti?)
    -o fosta secretara, care si-a luat diploma tarziu, promovata pe altfel de criterii-mai putin competenta.
    -modelul ei-Piedone si-a depus permisul de conducere luat pe bani?
    - colegul Copos cand da socoteala pentru afacerea Loteria?
  • +6 (6 voturi)    
    Circul , apanaj al bolsevicilor (Miercuri, 31 martie 2010, 15:43)

    Socrate Toma [anonim]

    Idivida , cu parul superior rosu , zice de circ. Pai mai punct, linioara , virgula,mai circ decat decat circul facut de catre caricuturile cuplului Fidel Castro- Che Guevara , ce mai vrei. Tocatoarele media au inceput campania de prezentare negativa a personajului Teo Trandafir. Matracuca cu par rosu nici nu a fost prezentata public , dar este buuuuna, buuuna , fiindca are sange menstrual bolsevic. Ma opresc fiindca simt o greata accentuata fata de tot ce se deverseaza in media .
  • +6 (6 voturi)    
    liliana minca (Miercuri, 31 martie 2010, 15:56)

    camelia [anonim]

    vai de tine madam Minca!cu vorba asta de mahala si cu figura aia de 2 bani,cit as uri PDL-ul si nu te-as vota
  • +6 (6 voturi)    
    Liliana Minca (Miercuri, 31 martie 2010, 16:06)

    Maria [anonim]

    Aceasta Doamna cat a condus Loteria Romana si-a batut joc de angajati.Si-a adus oamenii ei fara experienta doar sa-i spioneze pe cei care munceau si nici o alta persoana nu avea acces la ea (evident doar ''cainii ''ei adus aveau acces).A platit sume mari pentru contracte care nu s-au mai realizat.
  • +5 (7 voturi)    
    Viper (Miercuri, 31 martie 2010, 16:53)

    paulgrojdi [anonim]

    Eu cred că a fost cea mai inspirată alegere pdlistă din toate timpurile! Unei cațaveici îi arunci la bătaie altă cațaveică! Mai vorbește cineva de realizările din sectorul 1 ale emanației galbene Stroe? Teo e singura femeie din țară care se pricepe să anihileze veninul viperei de la loto!
  • +6 (6 voturi)    
    este la degetul mic al lui Teo (Miercuri, 31 martie 2010, 16:58)

    braila lui Teo [anonim]

    Niciodata nu mi-a placut aceasta individa vulgara ! Circ este ea , prin simpla ei prezenta . Cu banii furati de la loterie se lafaie pe ecranele mogulilor . Se asorteaza f.bine cu ciutacii si prelipcenii urdurosi .
  • -1 (5 voturi)    
    eu o vreau pe Alina Plugaru! (Miercuri, 31 martie 2010, 16:59)

    ampersand [anonim]

    Dacă nu pe colegiul meu, măcar pe scara de bloc. Dar niciun partid nu-şi apleacă urechea, mare, clăpăugă şi bine urluită, la dorinţa mea arzătoare :( Sunt ferm convins că, în orice circumstanţă, Alina ar lua o poziţie adecvată, ar avea reacţii ferme. Vocea ei ar putea fi auzită pretutindeni, pe culoarele Parlamentului, prin Casa Poporului sau de pe un fotoliu de europarlamentar. Nu ar avea nici o problemă în a fi analizată de către organele statului de drept sau de a da piept cu opoziţia.
  • +6 (6 voturi)    
    circ (Miercuri, 31 martie 2010, 18:10)

    elis [anonim]

    uite cine vorbeste!Circ mai mare facut de "marea politiciana" la loto cum nu cred ca poate face Teo in parlament.Teo este o dna destepata nu este o artista cum spunea un securist a terminat cu totul alta facultate.Prefer sa o stiu pe Teo in parlament decat pe Chirvasiuc care deschide gura si ies cuvintele fara noima.
  • +6 (6 voturi)    
    Cat de inteligenta pare liliana..not.. (Miercuri, 31 martie 2010, 18:19)

    NG [anonim]

    ..si cum se mandreste ea cu realizarile altuia. ca si expresia prostul nu e prost destul daca nu e si fudul...
    o sa castige Teo fara probleme in fata pitipoancei isterice..
  • +4 (4 voturi)    
    circ in Parlament (Miercuri, 31 martie 2010, 19:40)

    ionut [anonim]

    Dna Minca, cea care a facut un intreg circ la Loteria Romana, vorbeste sa se afle in traba. Aceasta doamna a tot aparut la emisiuni televizate si ne-a demonstrat ca se poarta ca la piata. Ma surprinde, si cred ca surprinde multi oameni din aceasta tara, faptul ca si PNL promoveaza astfel de personaje. Probabil ca tupeul este cel mai important pentru a deveni parlamentar - asta ne-a demonstrat si Voicu.
    Ar trebui ca aceasta dna Minca sa fie mai ponderata cand vorbeste - ca nu prea gandeste, nu e chiar curios, dar ca si face aprecieri nepotrivite intrece orice. Circul pe care crede ca l-ar putea face Teo este mult mai de bun gust decat interventiile cucoanei asteia smecherita la Loterie si pe unde o mai fi fost.
  • +4 (4 voturi)    
    ? (Miercuri, 31 martie 2010, 20:12)

    calu [anonim]

    sincer acum sunt total apolitic dar cand o vad pe cucoana aceasta cat tupeu are nu pot sa nu comentez ceva.dta crezi ca te poti compara cu teo?
  • +3 (3 voturi)    
    Ce fata are ? (Miercuri, 31 martie 2010, 20:57)

    Bogdan [anonim]

    Doamna are o fata ce inspira o totala incredere.Cred ca ne ajunge cat si-a umplut buzunrele ei si ale acolitilor cu bani de la Loterie de la nenorocitii care viseaza ca odata si odata il vor prinde pe D-zeu de picior.Vorbeste mult,tare,degeaba.
  • 0 (2 voturi)    
    Ploaie Doamne cu stropi mari (Miercuri, 31 martie 2010, 23:30)

    tepes [utilizator]

    Minca o oportunista cu un vocabular sarac,asemanatoare in cea ce priveste pilele relatiile tupeul cu vestitul voicu.In cea ce o priveste Teo n-am cuvinte,asta arata ca in tara asta este posibil orice,de ce nu si alti candidati precum fane spoitoru guta vijelie.
  • +1 (1 vot)    
    Ce echipa politica ar face ! (Joi, 1 aprilie 2010, 11:06)

    Valeriu [anonim]

    Mama ce mai mahalagioaica, aceasta Liliana Minca ! Ar face o echipa buna cu Olguta Vasilescu,Alina Gorghiu si Liana Tusa ! Sa nu o uitam si pe grohaitoarea Norica Nicolai .
  • +1 (1 vot)    
    mahala (Joi, 1 aprilie 2010, 11:57)

    mav [anonim]

    acest personaj PC-ist este de un mahalagism rar intanlit, se poate observa in diversele aparatii...pai chiar acest personaj este circul intruchipat...sper sa fim mult mai selectivi si pretentiosi cu clasa politica in 2012...si multi dintre circari sa plece acasa!
  • +1 (1 vot)    
    politichie (Joi, 1 aprilie 2010, 13:02)

    conduracheovidiu [anonim]

    Liliana," daca tacea-i filozof ramanea-i" cam asta este de tine, nu spun ca Teo nu vorbeste mult si repede, dar spre deosebire de tine mai spune si lucruri cu miez, ce-am auzit din gura ta se poate auzi si de la madam Vasilescu, sau de la madam Sandru, sau am auzit de la madam Buruiana, mahalagisme, vorbe goale, teme ordonate de sefi de partide loviti de dementa sau prostanaci, asa ca nu ne mai trebuiesti si tu, ramai unde esti si etaleaza-ti talentele politice in cadrul PC-ului lui Felix-turnatorul.
  • 0 (0 voturi)    
    mai bine ris decit banuieli (Duminică, 4 aprilie 2010, 12:45)

    tepes [utilizator]

    Daca tot este sa se aleaga praful de acest colegiu 19 sa alegem raul cel mai mic Teo macar ne mai descreteste fruntile,de cealalta parte dna.chervasuc sau cum ii zice (o fi ucrainianca) prea are o figura duplicitara mai pe scurt nu prezinta incredere.