Catalin Voicu: Nu voi parasi pamantul romanesc...Azi am fost la un hotel sa ma odihnesc. Olguta Vasilescu stie ce spune

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 26 martie 2010, 21:09 Actualitate | Politic

Catalin Voicu
Foto: AGERPRES
Senatorul Catalin Voicu a declarat, vineri seara, ca nu intentioneaza sa fuga din tara: „Am mare incredere in justitie, niciodata nu voi parasi pamantul romanesc”, a declarat Voicu la Realitatea Tv.

„Din 9 ianuarie nu mai am o interdictie de a pleca din tara. Nu era vorba de niciun bagat in arest, din spital desi medicii mi-au interzis, am plecat pe propria raspundere pentru a merge sa explic plenului. Am fost la comisie in prezenta presei. Acelasi lucru am vrut sa explic si plenului. Am mare incredere in justitie, niciodata nu voi parasi pamantul romanesc”, a declarat Voicu.

Acesta a comentat si afirmatia deputatei PSD Olguta Vasilescu potrivit careia un politician din arcul guvernamental s-ar fi prezentat si in papucii de casa la intalnirile cu Voicu. „Toata viata am fost un om de onoare, iar daca dumneavoastra ati avut o discutie privata cu mine, o duc in mormant. Doamna Olguta Vasilescu stie intotdeauna ce spune. Votul din Senat nu a fost dat ca o convingere a vinovatiei mele. Ca sa nu se interpreteze ca Parlamentul isi protejeaza oamenii, atunci decizia fiind luata politic, oamenii nu au mai interpretat conform propriilor constiinte”.

Voicu a spus ca este victima unui linsaj mediatic: „Faptul ca au dat la presa chestia asta nu e in regula. S-a creat un precedent periculos, esti supus unui linsaj mediatic, sumele invocate respectiv 200.000 de euro sa spui ca sunt primul cap de mafiot din Romania si sa ma dai pe melodia din La Piovra, ce solutie mai poti sa dai ca parlamentar....”, a mai spus Voicu.

Desi a fost externat in jurul pranzului, Catalin Voicu nu s-a dus direct acasa de la spital. A ajuns acolo abia dupa mai bine de 9 ore.

Intrebat despre locul in care a fost vineri, dupa iesirea din spital, Voicu a declarat la Antena 3: "am fost la un hotel sa ma odihnesc...va dati seama ca nu m-am dus sa ma distrez; nu mi se pare normal sa vorbim asemenea chestiuni personale la televizor".

"Eu am fost internat nu pentru ca sunt bolnav, ci datorita furiei acumulate din aceste zile, veneau copiii si li se spunea la scoala ca le va fi arestat tatal. Putea sa plezneasca inima in mine."

Procurorii DNA au cerut mandat de arestare pentru trafic de influenta si coruptie. Soarta senatorului Catalin Voicu va fi decisa pe 30 martie, cand instanta suprema va hotari daca aproba sau nu mandatul de arestare.



Citeste mai multe despre   






















7615 vizualizari

  • +46 (48 voturi)    
    te cred Monsher (Vineri, 26 martie 2010, 21:24)

    Iliescu reloaded [anonim]

    Am plecat noi, ceilaltzi... Acum vorbesc ca sa ma intzelegetzi Dumneavoastra. De-ai putrezi in puscarie tu shi toata gashca de hotzi shi tot n-atzi plati indeajuns pentru raul care l-atzi facut shi continuatzi sa-l facetzi.
    • +30 (32 voturi)    
      Veniti ,privighetoarea canta si liliacul a inflori (Sâmbătă, 27 martie 2010, 0:14)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Iliescu reloaded

      cum sa nu iti dea lacrimile cand vezi un obez incapabil de a tine o matura in mana ,ca se face SPPist si apara din rasputeri cotezul lui Iliescu !? cum sa paraseasca el pamantrul romanesc care il suporta pe acest mafiot de doi bani, care cu o justitie de doi bani , a scapat atati politicieni de doi bani de puscarie ,si totul datorita fascinantei Romanii si loviturii de stat di n 1989 a comunistilor impotriva nationalistilor !
      • +8 (8 voturi)    
        Iliescu si ai lui (Sâmbătă, 27 martie 2010, 8:26)

        PSD-erbedeul [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        TRADATORII neamului !!! se striga
        Acesti derbedei sunt creatiile Lovilutiei cand s a strigat
        MOARTE INTELECTUALILOR ! si
        NOI MUNCIM NOI NU GANDIM !
        • +7 (7 voturi)    
          Interlopii patrioti (Sâmbătă, 27 martie 2010, 13:10)

          Observatorul [anonim] i-a raspuns lui PSD-erbedeul

          "...pamantul romanesc"

          Este probabil prima oara cand acest interlop a spus aceasta "expresie". Incredibil!
      • +8 (8 voturi)    
        incepe sa ciripeasca individul (Sâmbătă, 27 martie 2010, 8:52)

        ceferistul [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        "Toata viata am fost un om de onoare, iar daca dumneavoastra ati avut o discutie privata cu mine, o duc in mormant"

        moshule, am mai vazut noi oameni de onoare in "nasul" si "caracatita". si cum gura mafiotului adevar graieste, tocmai ai definit mai sus OMERTA.
      • +6 (6 voturi)    
        nebunelu (Sâmbătă, 27 martie 2010, 8:54)

        ceferistul [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        "Eu am fost internat nu pentru ca sunt bolnav, ci datorita furiei acumulate din aceste zile, veneau copiii si li se spunea la scoala ca le va fi arestat tatal. Putea sa plezneasca inima in mine."

        moshule, chestia aia de care zici matale cu "furia" se trateaza la psihiatru, nu la cardiolog.
      • +7 (7 voturi)    
        Dar cu juramantul de senator ? (Sâmbătă, 27 martie 2010, 10:25)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        Esti un om de onoare doar pentru sistemul mafiot, e ok no problem dar ramai acolo, lasa-i pe altii sa conduca tara, sa faca legi, sa se dezvolte si in felul asta va fi mai mult de furat si pentru voi, nu ? De asta cred ca s-a introdus in China pedeapsa cu moartea pentru demnitarii corupti, deoarece actiunile lor murdare au efect negativ exponential in societate.
        Voicu de juramantul de senator nu iti e rusine?
        Onoare exista numai in sistemul mafiot ?
        Iubesti Romania nu ? Te cred unde gasesti fraieri mai mari....
    • -10 (10 voturi)    
      mon cher (Sâmbătă, 27 martie 2010, 9:11)

      touretul [utilizator] i-a raspuns lui Iliescu reloaded

      da, mon cher! dar marinerul pe care tu il lingi se afla in aceeasi barcutza cu piftia asta umana. nu incerca sa negi, prostanule.
      • 0 (0 voturi)    
        Mai fedesenarilor (Duminică, 28 martie 2010, 11:02)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui touretul

        Ura generalizata dauneaza grav sanatatii. Obisnuiti-va sa pierdeti. L-ati urat visceral pe Milica. Acum il urati visceral pe Basescu. Ura contara lui Basescu va intuneca mintile. Alaturi de Voicu e marele lider PSD alias pdsr Vanghelie care este, marele suporter al lui Mirciulica. Nu e Basescu un ingeras dar e mult superior gastii voastre de inerlopi si de procurori cu apacaturi militienesti.
  • +41 (41 voturi)    
    Doar 200,000? (Vineri, 26 martie 2010, 21:25)

    Avram Iancu [anonim]

    Serios coane, doar pentru 200, 000 sa "te dea astia pe melodia din La Piovra"?
    Ce e aia 200,000 la tine??? Dai 2-3 telefoane si ii faci... Ne jignesti rau coane, la noi 200,000 inseamna multi bani. Vezi daca nu-i muncesti habar n-ai...
    In felul tau ai dreptate, altii au furat milioane... dar tu vei raspunde pentru paguba minora de 200,000...
    • +20 (26 voturi)    
      Eh, (Vineri, 26 martie 2010, 21:40)

      Goguleana [anonim] i-a raspuns lui Avram Iancu

      Ridzi-Pitzi va face puscarie pentru 64.000
  • +33 (39 voturi)    
    daca tu si olguta nu mancati rahat dati nume (Vineri, 26 martie 2010, 21:26)

    popcorn monta [utilizator]

    eu unul sunt satul de stiri pe surse care nu se dovedesc niciodata.se veede cu ochiul liber ca sunteti colegi de partid cu nastase si ponta.daca nu aveti nume nu sunteti decat niste rahati care improscati cu jegul vostru peste tot.un wc e mai curat ca si gura voastra.dati numele politicianului.si nu pe surse,sa fie pe bune.politicieni de 2 lei ce sunteti.
  • +34 (34 voturi)    
    bietul gainar.. (Vineri, 26 martie 2010, 21:26)

    pehash [utilizator]

    ne spune mai intai ca are multe lucruri de ascuns: "daca dumneavoastra ati avut o discutie privata cu mine, o duc in mormant".. dupa care se plange ca nu e decat un biet gainar cu aia 200k eur ai lui. noi ce sa intelegem de aici? ca se va considera mare mafiot doar dupa ce aflam si de restul magariilor pe care le facea?
  • +19 (25 voturi)    
    Cine a putut sa dea la presa? (Vineri, 26 martie 2010, 21:30)

    ioan [anonim]

    Nesimtiti cum sunt cei din PNL prin Antonescu si homo Nistorescu, tin una si buna ca DNA este la originea aparitiei in presa a transcripturilor lui Voicu. Dati-mi mie voie sa filmez sau sa fotografiez paginile cu gaura sau cu imbinarea vizibila asa cum explica tolomacul Grebla care doriti sa apara in acelasi format precum transcriptul. Atunci voi dovedi ca autorul scurgerilor in presa poate sa fie si Geoana sau Comisia .Prostilor de Antonescu si Nistorescu, ati auzit de Paint(PDF), Convertor PDF-Word si din nou PDF? Mai trec ani buni pe langa voi repetentilor ca sa pricepeti ceva in viata.
  • +36 (36 voturi)    
    Santaj (Vineri, 26 martie 2010, 21:31)

    sal [anonim]

    Ce ti-au propus baietii din spate, detentie scurta si usoara???
    Pai la cati bani ai produs si 2 ani daca iei, merita numai soacra matale de 70 de ani a produs 4 mil euro din asfalt..bani de la buget.
    Nu mai vorbim de comisioane.Daca la un proces luai 200.000 euro, sigur ramaneai cu 100 mii.
    Deci te putem inscrie in Top 50 milionari din Capital.
    Daca ai fi om de onoare ai intelege : "sa iti fie rusine".
  • +18 (18 voturi)    
    Arcurile puterii !!! mai olguta (Vineri, 26 martie 2010, 21:31)

    HOOD [anonim]

    Toti din arcurile puterii veti da socoteala, poporul si este mintit zi si noapte de demagogi lingai ca voi, nu va simtiti oare penibili cind palavragiti degeaba.
    http://www.legiuneastraina.org/
    Va considerati indispensabili, va autoproclamati ELITA!
    • +13 (13 voturi)    
      sigur (Vineri, 26 martie 2010, 21:44)

      gabhry_el [anonim] i-a raspuns lui HOOD

      Voicu duce în mormînt numai discuţiile, întîlnirile (cu personaje în papuci sau nu) - nu.
      • +11 (11 voturi)    
        ok (Sâmbătă, 27 martie 2010, 3:19)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui gabhry_el

        dar sa le duca in mormant mai repede
  • +22 (22 voturi)    
    dati tot! (Vineri, 26 martie 2010, 21:34)

    neo [anonim]

    Haideti odata ca sunteti chiar penibili (sau penali)!
    Vomitati tot ce stiti, n-o mai faceti pe misteriosii. Ala care mergea si in papuci cine ar putea fi chiar asa de nedivulgat? Primul-ministru, Ministrul Justitiei, Presedintele? Cine?
    Nici astia pana la urma, nu-s chiar atat de importanti. Mai importanta este curatenia asta odata pentru totdeauna (chiar daca ar fi sa ne amagim ca va fi pentru totdeauna). Dati tot si n-o mai frecati atata ca lehamitea devine insuportabila. Pana la urma tot la racoare ajungeti, aici sau sub pamant.
    A-ti putea intra in istorie mult mai elegant decat au incercat sa intre altii care oricum nu au ajuns mare branza in final...
  • +15 (17 voturi)    
    Mare om... (Vineri, 26 martie 2010, 21:51)

    Rafael Che Guevara [anonim]

    Mare caracter... Mare patriot.
  • +27 (27 voturi)    
    Am mare incredere in justitie, niciodata nu voi pa (Vineri, 26 martie 2010, 21:54)

    adrian88000 [utilizator]

    Daca ticalosul are incredere in justitie e cam albastra situatia. Oare tot la justitie se va impotmoli lupta impotriva coruptiei? Oare vom asista din nou neputinciosi cum isi bate joc de noi asa zisa justitie din Romania?
    Sa presam ca in noua Constitutie sa se gaseasca formule ca justitia sa nu mai fie o pavaza pentru apararea "Caracatitei", ci sa fie RESPONSABILA pentru deciziile si sentintele pe care le da!
  • +20 (20 voturi)    
    Vrea sa scape cu viata (Vineri, 26 martie 2010, 21:57)

    fLoreign [utilizator]

    Spunand "daca dumneavoastra ati avut o discutie privata cu mine, o duc in mormant.", dl. Voicu vrea sa asigure partile interesate ca nu ar fi cazul sa transeze definitiv problema discretiei sale.
    Ramane de vazut daca-i va fi facuta vreo oferta pe care nu o va putea refuza...
    • +9 (9 voturi)    
      nu prea (Sâmbătă, 27 martie 2010, 3:21)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui fLoreign

      el a spus asta ca sa nu fie omorat in puscarie. Adica... nu ma omorati, ca nu spun nimic.
  • +20 (22 voturi)    
    Olgutzo te-ai bagat si sub biroul liu Catalin Voic (Vineri, 26 martie 2010, 21:59)

    cristian [anonim]

    Olgutzo tu erai renumita ca prestezi sub biroul lui Vadim. Acum aud ca prestezi si sub biroul lui Voicu, ca sa nu mai zic ca prin targ umbla vorba ca pe Prostanac l-ai facut praf cu farmecele tale de sub birou. Dupa prima partida nu a nimerit sa te puna in capul listei sa fii si tu senatoare ca meriti.
    Bravo ! mergi mai departe .
    • +6 (10 voturi)    
      hehe (Sâmbătă, 27 martie 2010, 3:22)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui cristian

      daca suge o data, face vid
  • +22 (22 voturi)    
    vaaai (Vineri, 26 martie 2010, 22:04)

    ampersand [anonim]

    Vaai, ce m-am înduioşat tot, mai să-mi scap udul din cauza emoţiei, varianta post-revoluţionară a mioriţei, cu voicu pe post de ciobănaş moldovean având câinii cei mai bărbaţi şi cei mai dresaţi, şi olguţa vasilescu pe post de mioriţă laie, laie bucălaie, de o zi încoace gura nu-i mai tace... Belax. La bulău cu voi, nenorociţilor, păcat că n-avem lege ca la americani, să staţi 190 de ani după gratii.
  • +22 (22 voturi)    
    Admite deci traficul de influenta (Vineri, 26 martie 2010, 22:11)

    Adrian [anonim]

    intarind afirmatiile Olgutei.
  • -13 (17 voturi)    
    Cinism? (Vineri, 26 martie 2010, 22:16)

    Vali [anonim]

    Puscarie a facut doar Bivolaru. UNUL SINGUR,popor roman,prntru ca era prea evident,oare?Politicul CONDUCE justitia si politica noastra se invirte in jurul acestor trpadusi hidosi.Niciodata in istoria tarii noastre nu cred ca romanii au dus-o atat de rau,ca au fost calcati in picioare cu buldozerele.Un singur om poate face acest lucru cu un sadism rar intilnit.Ghiciti cine? Sa traiti bine.
    • +9 (11 voturi)    
      hahahahah (Sâmbătă, 27 martie 2010, 3:24)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Vali

      iar ati venit in gasca? Cititi si voi mesajele de la inceput si vedeti cum v-ati nimerit unul dupa altul, ca prostii.
    • 0 (0 voturi)    
      Buna dimineata fedesenarilor (Duminică, 28 martie 2010, 11:07)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Vali

      Nu mai aveti argumente si traceti la atacuri la persona? E tipic pentru voi. Spuneti "ba pe-a ma-tii cand sunteti la pamant facuti KO, pentru ca nu mai aveti ce spune
  • -5 (9 voturi)    
    aha (Vineri, 26 martie 2010, 22:23)

    Regizor [anonim]

    ... Geoana ramane presedinte la Senat, PD-L renunta la fotoliul de presedinte al senatului,dupa cateva zile (re)incepe scandalul Voicu, senator PSD, Ritzi unde e? voi stati si vorbiti de 200000, alti stau in primariilor si isi cer dreptul la viata, cei de la iRealitatea si Vantena fac raiting cu stenograme... TREZIREA!!! Nu-i asa!
    • +19 (21 voturi)    
      Ritzi e mic copil pe langa Voicu.. (Vineri, 26 martie 2010, 22:58)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui Regizor

      Asta nu inseamna ca nu-si merita soarta.. Dar ca sa creezi diversiune cu o mafie atat de mare (cazul Voicu), doar ca sa abati atentia de la scandalul unui "gainar"(Ritzi), numai o minte de regizor ca a ta putea sa gandeasca.
      • -8 (8 voturi)    
        pai nu, (Vineri, 26 martie 2010, 23:21)

        din nou [anonim] i-a raspuns lui Alius

        pionul isi merita soarta, daca era mafie atat de mare, media ar fi fost cu pumnul in gura. Scandalul, in natura in care se desfasoara, are ale "scopuri". O minte ca ta pune boticul la televizor si se uita si aculta, si se uita si asculta si...
        • +18 (18 voturi)    
          Asa este, mare dreptate ai! (Sâmbătă, 27 martie 2010, 0:39)

          Alius [anonim] i-a raspuns lui din nou

          Nu ca daca era mafie atat de mare, pentru ca este, mai mare decat poti sa ti-o imaginezi.. Si nu stiu pe ce planeta ai trait, dar media a fost si cu pumnul in gura si platita. Poate iti aduci aminte de dictatura lui Nastase, cand nici vrabioara nu ciripea.

          Nu trebuie sa pun boticul la TV, pentru ca eu stiu cum au ajuns la putere si cum au facut banutul, marii oameni de "afaceri:, de "fotbal", cum s-au dus multi bani de la UE in buzunarele ticalosilor.

          Ii vezi pe strada: ajung in parlament sau la primarii rupti in fund si dupa un an sunt milionari in euro. Nu-ti trebuie TV ca sa vezi asta.. Poate ca tu nu vrei sa vezi, asta e treaba ta.

          Iar scandalul mediatic are si el partea buna: ii vezi si ii eviti cat poti.. Ca nu o sa fie condamnati in justitie e una, dar nu o sa mai aiba nici o credibilitate sa vina in fata sa spuna ce frumosi si destepti sunt ei. Nastase nu o sa scape niciodata de eticheta "matusa Tamara", cum nici altii nu mai scapa si asa le va ramane "numele" (vezi un Michi Spaga etc etc). Macar atat

          Pacat ca sunt oameni care se strang sa faca galerie pentru cei condamnati, dar nu se gasesc oameni sa se adune sa faca galagie pentru cei care trebuie condamnati.

          Apropo, o minte ca a ta ce face? Da fuguta cu banutu la nea Voicu? Esti si tu pe vreo caseta ceva, acolo?....
        • +4 (4 voturi)    
          hehe (Sâmbătă, 27 martie 2010, 10:31)

          ampersand [anonim] i-a raspuns lui din nou

          ca să-l completez pe Alius: mai ţii minte cumva care a fost soarta micului audio-clip muzical "Cornuleţ cu lapte", ăla cântat de-un copil?!? :D Ia-ntreabă-l pe bombonel să-ţi spună cum l-a vânat să-l raşcheteze de pe toate site-urile ziarelor româneşti că, deh, îi cam provoca indigestie.
    • 0 (0 voturi)    
      Pana una-alta (Duminică, 28 martie 2010, 11:16)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Regizor

      Alaturti de Riti-Piti sunt si cativa primari PDL pe la procuratura si in arest. Cati primari fedesenisti erau anchetati cand PSD alias pdsr era la putere? Se incepeau anchete de ochii lumii si se terminau in coada de peste. Vezi cazul Vanghlie. Asa ca mai usor cu regia si cu praful in ochi. Nu suntem toti jucariile voastre. Veti avea un cuvant de spus cand va fi anchetat Vanghelie. Pana atunci mai faceti joc de glezne si preamariti-l pe Mirciulica Durak ( scriu traducerea in rusa pentru ca el intelege ce vrea sa spun) si pe procurorul cu apacaturi militienesti. Aveati o sansa sa va reformati. Ati rata-o. Singurul din conducere care merita respect, Cristian Diaconescu, a fost eliminat de mafia interna. Pacat de simplii memebri ai partidului cdintre care multi sunt sinceri.
  • +21 (21 voturi)    
    gunoier (Vineri, 26 martie 2010, 23:38)

    bizon [anonim]

    Normal, ca nu-si paraseste tara, care l-a imbogatit pe el si tot neamul lui, doar tragind mii de sfori, normal ca este patri(h)ot pentru ca nicaieri in lume nu l-ar angaja cineva, eventual doar ca gunoier. hihihi!
    • +6 (8 voturi)    
      nu te supara pe el (Sâmbătă, 27 martie 2010, 3:29)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui bizon

      tot in 4 scanduri pleaca. E schizofrenic.
      • +1 (3 voturi)    
        Daca stau sa socotesc bine (Sâmbătă, 27 martie 2010, 5:06)

        Ion Bulion [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

        sunt sase scanduri: doua pe lateral, una sus si una jos si nu uita una la cap si una la picioare. Total sase.
      • +4 (4 voturi)    
        nu ! (Sâmbătă, 27 martie 2010, 10:36)

        Laila [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

        E o jigodie cu un cult al personalitatii prea dezvoltat , fara nimic sfant ...
        Jigodie si atat .
  • +3 (3 voturi)    
    Nu voi parasi pamantul romanesc... (Sâmbătă, 27 martie 2010, 4:40)

    Danio [anonim]

    Inseamna ca inca mai e de furat in Romania....
  • +4 (4 voturi)    
    Asa este! (Sâmbătă, 27 martie 2010, 5:58)

    Gigel [anonim]

    Normal ca are incredere in justitie.
    Doar a platit-o atata amar de vreme....
  • +2 (2 voturi)    
    Omerta (Sâmbătă, 27 martie 2010, 7:11)

    TomaN [utilizator]

    A fost la hotel pentru ca sa predea cheia. Cheia de la lada. Cinspe' insi pe lada lui, lada capitanului. Lada cu "hartiutze". Urmeaza episodul: "Voicu (oops !) Matrix reloaded".
  • +4 (4 voturi)    
    Astia sunt bolnavi (Sâmbătă, 27 martie 2010, 8:04)

    emil [anonim]

    Cati bani le trebuie, bai frate? De 20 ani tot isi indeasa in buzunare, oare cat le mai trebuie sa li se astampere foamea? Ei nu stiu ca nu iau nimic dupa ei pe lumea cealalta?
    De fapt, unii dintre ei s-au umplut si s-au mai retras in liniile din spate (vezi Vacaroiu). Acum vine noua generatie (vezi Ponta), mai inteligenta si mai infometata.
  • +4 (4 voturi)    
    legile mafiei (Sâmbătă, 27 martie 2010, 8:36)

    oilman [anonim]

    Onorabilul parlamentar isi asigura clientala ca se va duce in mormint cu secretele lor.... In acelasi timp se plinge cum ca din cauza madia nu mai poate da o solutie ca parlamentar !!!. Chiar este cineva in tara asta care crede ca Voicu poate contribui la imbunatatirea legilor in romania ? Poate legea mafiei. In acelasi timp, gunoaiele din parlament au reusit sa aprobe arestarea preventiva la mustata - 2 voturi xtra !
    Sint curios cit timp va dura pina cind scursurile prezente in stenograme - Voicu, Costiniu, Jipa, etc - vor ajunge sa fie judecati pe fond. Si daca judecatorii vor fi de talia lui Madam Pivniceru - probabil ca vor fi achitati, sanctificati si vor primi amunitie pentru a da Romania in judecata la CEDO
  • +4 (4 voturi)    
    Pijama party (Sâmbătă, 27 martie 2010, 8:57)

    Dianora [utilizator]

    Daca Voicu tace, poate ne spune Olguta cine mai participa la petrecerile in pijama si papuci de dl Voicu. Hai Olguta spune, inainte sa scoata Marean filmarile!
  • +5 (5 voturi)    
    Voicu tupeistul (Sâmbătă, 27 martie 2010, 10:17)

    Gabi M [utilizator]

    Cum Doamne cu o zi era pe moarte si seara la fel de gures si cu tupeu?!Normal ca nu pleaca din tara si ca are incredere in justitie!Doar o are la mana si,probabil,reteaua lui este mult mai mare decat cele cateva nume aparute in stenograme.Iar spusele traseistei mahalagioaice Olguta arata si altceva:singura a recunoscut la Realitatea ca stie de acel politician ca venea in papuci la Select la Voicu pt.ca era de fata!Ea,ce cauta la ceas de seara cu Voicu?Ce pile si cui i le punea?Astia toti merita sa faca puscarie! vedeti ca pt. el 200000 de euro sunt un mizilic.De unde au parintii lui atatea averi?Din mita luata de el,nu?
  • +5 (5 voturi)    
    cat de mare este reteaua Voicu? (Sâmbătă, 27 martie 2010, 10:30)

    mircea [anonim]

    Declaratiile recente ale lui Voicu si Olguta Vasilescu dovedesc ca toti din PSD stiau de invartelile lui Voicu si reteaua lui.In plus ,Voicu ,atentioneaza ca nu-i va divulga si pe alti capi ai retelei,decat daca acestia nu vor interveni eficient pentru salvarea lui,pentru unii amenitarile sunt clare daca nu-si vor tine gura.Este de asteptat ca procurorii sa nu reuseasca sa obtina date suplimentare intrucat pe realitatea tv si antene au inceput amenintarile mai direct,mai voalat ,la adresa unor eventuali ciripitori.Banuiesc ca Dan Voiculescu este printre cei care-l controlau pe Voicu.
  • +5 (5 voturi)    
    "Luminita de la capatul tunelului" (Sâmbătă, 27 martie 2010, 10:44)

    Dragos [anonim]

    Sunt in general o persoana optimista, si credeam ca nu mai incep catusele sa miste. SIncer, credeam ca pasiunea pe care am pus-o la alegeri pentru Basescu, de fapt contra lui Geoana, au fost o prostie, devenisem pesimist. Dar de vreo 3 luni are base si guvern si parlament...si mai sa fie...deja avem 3 primari la puscarie si un senator urmeaza...

    Zornaie catusele Domnule General.
    Sper sa apuc ziua (am doar 30 de ani) cand ilici va plange ca a fost arestat pentru crimele din 89-90
  • +4 (4 voturi)    
    Mafia politico-finaciara romaneasca (Sâmbătă, 27 martie 2010, 12:22)

    Morozan [anonim]

    Catalin Voicu sigur nu va parsi "pamintul romanesc" , prielnic criminalilor si mafiotilor, celor ce au jefuit tzara si stapinesc retzelele necesare din justitie, politzie, parlament, senat, etc.
    Un mafiot ordinar care joaca rol de nevinovat si care cu sigurantza va scapa, la fel ca si altzii.
    Marea parte a celor din aceste aparate sint cinstitzi dar nu fac mai nimic pt. a matura aceste gunoaie criminale de pe scena.
    Catalin Voicu ori este un borfas scelerat ori crede ca intreg acest popor poate fi manipulat la infinit.
  • +5 (5 voturi)    
    Uitati-va ce muie are !! (Sâmbătă, 27 martie 2010, 12:49)

    Vlad Tepes [anonim]

    Unul dintre cei mai mari escroci din Romania. Pana si fata il tradeaza pt. ca s-a modelat dupa caracterul lui. Dar nu este singurul...
  • 0 (0 voturi)    
    arata (Sâmbătă, 27 martie 2010, 19:09)

    ck [anonim]

    fix ca johhny caspar in "miller's crossing"
  • 0 (0 voturi)    
    Romania (Sâmbătă, 27 martie 2010, 20:11)

    marc [anonim]

    Acuma se vede daca Justitia RO sa eliberat de Coruptie dupa 5 ani de CONDUCERE Basasceana. La pop. se spun multe insa faptele trebuie sa o dovedeasca
  • 0 (0 voturi)    
    se strange latul!! (Duminică, 28 martie 2010, 11:21)

    Dr Marutza [anonim]

    "Om de onoare", "patriot" si "victima unor inscenari politice"! Ei, nu, ca-ti dau lacrimile de mila lui! Ce pramatie unsa cu toate alifiile! S-a crezut pe mosia lui taica-sau crezand (ba chiar practicand!) sforariile mizerabile cu care e intoxicata Romania de ani de zile! TOTI sa plateasca pentru faradelegile comise!! O haita de corupti, o gasca de
    paraziti cu averi furate si diplome masluite, acum e momentul sa dati socoteala pentru tot! Sunteti o palma pe obrazul tarii si a oamenilor cinstiti!
  • 0 (0 voturi)    
    Este un porc!... (Luni, 29 martie 2010, 0:10)

    Ioanas [utilizator]

    ... Asta mi-a fost reactia, instinctiv, vazandu-l pe individ in poza din articul. Apoi mi-am spus "nu, e o insulta pentru bietul animal!"