UPDATE Victor Ponta: Voi prezenta astazi pozitia PSD referitoare la cazul Voicu

de R.P.     HotNews.ro
Vineri, 19 martie 2010, 10:39 Actualitate | Politic

UPDATE: Victor Ponta a declarat pentru HotNews.ro ca, in cursul zilei de astazi, va comunica un punct de vedere oficial referitor la cazul senatorului Catalin Voicu.
In cursul diminetii, intrebat daca se gandeste la anumite masuri in privinta senatorului PSD Catalin Voicu, presedintele PSD Victor Ponta a declarat pentru Agerpres: "Nu, deocamdata nu".

Declaratia liderului social-democrat vine la o zi dupa ce Hotnews.ro a publicat fragmente din referatul DNA care insoteste cererea de arestare a senatorului PSD, acuzat de trafic de influenta si fals in legatura cu acte de coruptie. Este vorba despre discutii intre Catalin Voicu si judecatorii de la Curtea Suprema Florin Costiniu si Cristian Jipa, precum si dezvaluiri despre mecanismul musamalizarii dosarelor in justitie, asa cum rezulta din targuiala dintre senatorii PSD Alexandru Mazare si Catalin Voicu.


Citeste mai multe despre   






















2058 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    Ponta santajabilul. (Vineri, 19 martie 2010, 10:45)

    mircea [anonim]

    Victoras,te are Voicu cu ceva la mana?
    • +17 (17 voturi)    
      Ponta cel smecher - made by PSD! (Vineri, 19 martie 2010, 10:54)

      ShoboLingoZauR [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      Decat sa te urasca toti coruptii din partid mai bine te urasc juma din simpatizantii PSD! Restul de jumate vor vota neconditionat cu PSD atata vreme cat Tovarashu' Ilici va fi in PSD!

      Oricum pana la alegeri mai e foarte mult timp si Ponta mizeaza ca se va uita in negura timpului pactul facut de el cu toti coruptii din PSD.
      • +6 (10 voturi)    
        Alegeri (Vineri, 19 martie 2010, 11:07)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui ShoboLingoZauR

        Dupa cum pregateste Basescu terenul eu cred ca peste un an vom avea alegeri parlamentare.
        • +8 (8 voturi)    
          Constitutia (Vineri, 19 martie 2010, 12:24)

          ddanescu [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

          Da, dar mai intai va fii un referendum pentru modificarea constitutiei.
          • +3 (3 voturi)    
            Modificare Constitutiei (Vineri, 19 martie 2010, 13:06)

            Constantin [anonim] i-a raspuns lui ddanescu

            Indiferent ce scrie in Constitutie politicienii romani vor respecta regulile descrise de Caragiale in piesele lui.

            Asa ca daca vrem o Constitutie conforma cu realitatea textul ei ar trebui sa se inspire din opera lui Caragiale.
    • -2 (6 voturi)    
      hahaha (Vineri, 19 martie 2010, 10:54)

      Sgt.Pepper [anonim] i-a raspuns lui mircea

      Pai, mai clar decat asta nu se poate: CNSAS ar trebui desfiintat, toti au colaborat cu Secu, care n-au colaborat sunt ofiteri sub acoperire! Traiasca romanica dodoloatza!
    • +4 (4 voturi)    
      O sa faca pe dracu' (Vineri, 19 martie 2010, 16:54)

      zizi_m [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      Ponta ii va lua apararea, in speranta ca se va merge pe metoda Nastase, cu PNL+PSD ca scut in Parlament.
      Depinde de ce va face PNL-ul, daca astia voteaza cum trebuie, il salta, daca nu , nu. Ideea e ca jigodia asta are la mana o multime de politicienti, si e posibil ca la multi sa le fie frica sa nu fie trasi dupa el. Vom vedea ....
  • +17 (17 voturi)    
    normal ca nu iei (Vineri, 19 martie 2010, 10:46)

    je_ [anonim]

    ce naiba ai curaj sa misti in front in fata mafiotului ....
    esti o marioneta caraghioasa
    procuror de 2 bani !
  • +14 (14 voturi)    
    pisica (Vineri, 19 martie 2010, 10:48)

    Caragiale [anonim]

    Ce naste din pisica soareci maninca .
    Pai cum altfel ajungeau baronii PSD , doar nu imaginati ca Dl Iliescu i-a hacait.
  • +15 (15 voturi)    
    Pai sigur ca nu... (Vineri, 19 martie 2010, 10:50)

    Cristi [anonim]

    Ca doar mafiotul asta stie o gramada de lucruri cu care va ingroapa definitiv partidul. In orice tara democrata, normala, un partid corect il arunca pe geam pe acest mafiot ordinar. Numai ca PSD este putred pana in maduva oaselor. Sa mai zicem ca acest individ a fost consilier personal al lui Ion Iliescu in perioada 2000-2004???? Oare intamplator a ajuns acolo? Eu sunt sigur ca nu. Ion Iliescu este patronul nemijlocit al tuturor acestor mafioti ordinari care si-au facut de cap in Romania. Aceasta stare de lucruri trebuie sa inceteze imediat si clica mafiota aruncata in puscarie pentru ani lungi de-acum inainte. "Procurorul" Ponta se face ca ploua. De ce? Pentru ca asa a primit ordin de la Adrian Nastase (alt mafiot) si Ion Iliescu (tatucul lor).
    • -13 (13 voturi)    
      pai da (Vineri, 19 martie 2010, 11:26)

      bula [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      cand se punea problema gutau de la valcea, postacii portocalii : stai ca nu e definitiva, ca car ca mar. asta, deis are fata de mafiot per sange, deocamdata nu are nici o condamnare. asta merita muuulti ani grei la racorica, da, nu mai va agitati atat cu propaganda, ca faceti scurta la degete
  • +15 (15 voturi)    
    Victoras, sa ai grija de copii! (Vineri, 19 martie 2010, 10:50)

    CezarN [utilizator]

    Este mesajul lui Voicu pentru tine.
  • +11 (11 voturi)    
    Cum sa iei in calcul masuri... (Vineri, 19 martie 2010, 10:51)

    Ramona [anonim]

    daca multe din numele rostite in stenograme te-a sustinut,mai poanta.
  • +10 (10 voturi)    
    PSD-istul Ponta (Vineri, 19 martie 2010, 11:15)

    Ileana [anonim]

    Iti nteleg teama de a lua masuri impotriva mafiotilor din partidul ce-l pastoresti,te temi ca vei ramane in analele PSD-ului ,ca presedintele fara membrii ,pentru ca Voicu nu va merge singur la parnaie,doar n-o sa se plictiseasca singur ,pentru citva ani.Asa ca ,in calitate de procuror,apara-l pe porcul de Voicu ,altfel ,in lipsa de cotizanti,trebuie sa intri in partidul fratelui de cruce Chuki PNL-istul.
  • +16 (16 voturi)    
    Asadar (Vineri, 19 martie 2010, 11:25)

    Dorin [anonim]

    Ponta "procurorul" face pe el de frica... Nici nu ma asteptam la altceva din partea acestui guevarist ordinar. Interesanta este partea cu Ludovic Organ si accidentul de masina. Accidentul a fost, deci, real iar individul in cauza era baut. Prin urmare Ludovic Organ a fost si este vinovat. Itele mafiote ale lui Voicu si ale PSD duc si catre PNL. Era dealtfel de asteptat. Se pare ca ar cam fi nevoie de o noua revolutie, insa de una reala, nu ca aia din decembrie 1989 cand o clica de kgb-isti au pus mana pe tara si nu i-au mai dat drumul pana in 2004. Aceasta clica exista si astazi si face tot ce poate pentru a pune laba mizerabila pe Romania. Autoritatile specializate ale statului roman trebuie sa ia urgent masuri. Este vorba de siguranta nationala si de interesul national. Astept arestarile. De asemenea trebuie facuta curatenie in justitie si serviciile secrete. Nu numai in politica. Situatia este foarte grava dar pozitiv este faptul ca adevarul iese din ce in ce mai evident la suprafata.
  • +9 (9 voturi)    
    Pontilica cinstea mica (Vineri, 19 martie 2010, 12:00)

    XtrO [utilizator]

    Doar nu degeaba zicea ieri Ponta - 'Castro'-ul asta dambovitean - ca e mandru ca e sub papucul lu 'taika Ilici si a lui Nastase zis 'matusul Tamar'. Cum dreak sa il renege acum pe militistul Voicu ? Jeg la jeg trage. Si ce se mai infoia el democratic, impreuna cu 'Repe' Antonescu aseara pe la televiziunea de casa a lui Sassu...
  • +7 (7 voturi)    
    Ponta (Vineri, 19 martie 2010, 12:02)

    Gabi M [utilizator]

    Asta este si el un Prostanac?Trebuia sa-l excluda repede din PSD iar senatorii PSD sa dea cat mai repede avizul pt. arestare pt. a salva PSD-ul!
  • +6 (6 voturi)    
    Ponta "procurorul"? (Vineri, 19 martie 2010, 12:52)

    Cristi [anonim]

    Este doar un nume din cartea neagra si murdara a justitie romanesti! E limpede ca Ponta n-a ajuns intamplator in PSD... Nastase si Voicu stiu de ce. Si cum. In opinia mea ceea ce se intampla de ceva vreme este doar inceputul sfarsitului unui partid stat mafiot!!! Care trebuie sa dispara cat mai curand.
  • +3 (3 voturi)    
    sacrificiu (Vineri, 19 martie 2010, 14:30)

    Bazil, cel ce misca din bazin [anonim]

    D-le Ponta,
    cresti in ochii mei daca lasi purcelul sa fie sacrificat acum, de Pasti, nu la calendele grecesti.
    • +4 (4 voturi)    
      comisia din parlament (Vineri, 19 martie 2010, 17:06)

      Th.R, [anonim] i-a raspuns lui Bazil, cel ce misca din bazin

      Eu zic sa il sacrifice cand s-o vota in parlament daca au voie procurorii sa il trimita in judecata sau sa il aresteze.
  • +1 (1 vot)    
    curaj gaina ca maine te tai (Vineri, 19 martie 2010, 19:04)

    Petrovici [anonim]

    Un prilej de redirectionalizare a politicii PSD, o speranta ca va trece la normalitate si social democratie sau o dezamagire ca va ramane in chingile mafiei oligarhice.
    Sa-ti dea Domnul mintea cea buna desi tare nu cred ca il vei asculta pe El..
  • +2 (2 voturi)    
    si punctul de vedere? (Sâmbătă, 20 martie 2010, 0:22)

    suca [anonim]

    nu i-am dat voie sefu lui voicu, criminalul iliescu?
    l-a pus vanghelie cu botu pe labe?
    sau si nastase l-a linistit pe invatacelul cel mai de seama?

    propun mitinguri la parlament pana catadicsesc parlamentarii sa-i ridice imunitatea acetei taratoare. acest lucru nu mai trebuie ingropat. deja suntem penibili daca dupa cazuri ca nastase, penelistul fetis cu pofte de caltabos sau alti hoti scapa si noi ne facem ca nu vedem. la ce apare in presa este doar varful aisbergului.