Vanghelie: Nu m-am intalnit cu Catalin Voicu, dar am fost aseara la restaurant unde a fost si Mircea Geoana / Geoana: Nu am fost la niciun restaurant aseara

de R.P, R.M     HotNews.ro
Joi, 11 martie 2010, 15:18 Actualitate | Politic

Presedintele PSD Marian Vanghelie a negat vehement ca s-ar fi intalnit miercuri seara cu senatorul social-democrat Catalin Voicu. Vanghelie a precizat insa ca a participat la o intalnire la un restaurant, unde au fost prezenti 20 de presedinti de judete din PSD, Liviu Dragnea si Mircea Geoana. Informatie respinsa imediat de Mircea Geoana, care a declarat: "Nu am fost la niciun restaurant aseara, daca sunt poze, nu le-am vazut, sunt facaturi si minciuni", potrivit Agerpres. Fostul presedinte al PSD a revenit insa asupra declaratiei la diferenta de cateva ore, precizand: "Am fost o jumatate de ora, iar cu doua ore inainte am fost la Ambasada Chineza".

Dezbaterea a inceput dupa ce, miercuri seara, Ziarul a publicat informatia ca Marian Vanghelie s-ar fi intalnit cu Mircea Geoana si Catalin Voicu la un restaurant din Capitala. Intr-o fotografie publicata de Ziarul, Marian Vanghelie este surprins iesind din restaurantul Perla. Dupa ce senatorul PSD Catalin Voicu a fost saltat de procurorii anticoruptie si audiat la DNA pentru trafic de influenta si dezvaluire de informatii clasificate, acesta a primit interdictie sa ia legatura cu mai multe persoane din partid, printre care Marian Vanghelie, Viorel Hrebenciuc si Mircea Geoana.

Iata reactiile de astazi:

14,30 Marian Vanghelie: Au fost Dragnea, Geoana. Nu i-am vazut, dar stiu ca au fost
  • Ma intrebati politic sau ma intrebati ergonomic? (intrebat de jurnalisti daca s-a intalnit cu senatorul Catalin Voicu, n.red)
  • Au fost 20 de presedinti la restaurant, a fost ziua domnului Ciocan de la Satu Mare
  • Au fost Dragnea, Geoana. Nu i-am vazut, dar stiu ca au fost
  • Eu am venit tarziu si am stat o jumatate de ora 
  • Eu nu m-am intalnit cu Catalin Voicu pentru ca stiti din ce motive. De cand cu DNA, niciodata nu m-am intalnit, nu am vorbit la telefon nici cu Catalin Voicu, nici impreuna cu Mircea Geoana, in nicio formula
  • Niciodata n-am luat masa, personal, singur impreuna cu Geoana 
  • La restaurantul Perla am intrat oficial prin fata, am iesit prin fata
  • Domnul Voicu nu a fost, au fost presedinti de judete
14,40 Mircea Geoana, citat de Agerpres: Nu am fost la niciun restaurant aseara
  • Nu am fost la niciun restaurant aseara, daca sunt poze, nu le-am vazut, sunt facaturi si minciuni
  • Nu m-am intalnit nici cu Marian Vanghelie si nici cu Catalin Voicu in ultimele multe, multe luni de zile 
  • Este o facatura de presa si cei care se preteaza la astfel de chestiuni vor trebui sa plateasca in fata legii
  • Pana la urma, putem sa lasam orice intoxicare sa apara in presa? Rog pe cei care fac astfel de porcarii in presa sa se lase de astfel de facaturi
15,00 Catalin Voicu: Nu am fost la nicio intalnire cu nimeni, dar nu mai am nicio interdictie de a ma intalni cu Vanghelie sau Geoana
  • Nu am fost la nicio intalnire cu nimeni
  • Interdictia nu a mai fost prelungita. Acea interdictie de a ma intalni cu Marian Vanghelie sau Mircea Geoana nu mai e valabila din 9 ianuarie 
  • Nu am fost eu. Nu am fost acolo
15,26 Mircea Geoana: Am fost o jumatate de ora, iar cu doua ore inainte am fost la Ambasada Chineza
  • O sa dau judecata ziarul care a publicat aceste lucruri
  • Nu m-am intalnit cu dl. Voicu, nu am fost la o intalnire, ci la o onomastica a unui coleg
  • Am fost o jumatate de ora, iar cu doua ore inainte am fost la Ambasada Chineza
  • La intalnirea de la Restaurantul Perla au participat 25 - 30 de colegi din partid
  • Informatia a fost aruncata pe piata de o fituica obscura care inventeaza si dezinformeaza in mod programatic si are o evidenta tenta politica


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

5303 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    Examen pt Ponta cel Viteaz! (Joi, 11 martie 2010, 15:25)

    ShoboLingoZauR [utilizator]

    Sa vedem acum din ce aluat e facut noul sef al PSD si cat ii poate pielea! Daca PSD il ia in brate pe Voicu si nu voteaza ridicarea imunitatii inseamna ca PSD nu s-a reformat nici macar 1%.
    • +3 (9 voturi)    
      E prea greu ... de umbli cu probe de baraj..? (Joi, 11 martie 2010, 15:42)

      romanasu' [anonim] i-a raspuns lui ShoboLingoZauR

      Tu crezi ca inlocirea liderilor este rezolvarea bazei masive de manjiti si acoliti?

      Nu te-ai prins ca sistemul dezvoltat de ILICI a fost unul de oameni compromisi sau manjiti ca astia fac treba buna constransi de trecutul lor cu probleme ?

      Imi pare bine de ceea ce se intampla... si pana la pedeapsa divina aces gen de oameni de termina tara si ne lasa intr-o tortura economico-sociala...

      Doamne ajuta-ne !
      • +2 (2 voturi)    
        Tigani si prostanaci, viitorul PSD (Joi, 11 martie 2010, 20:14)

        "..Eram la ambasada Chinei.." [anonim] i-a raspuns lui romanasu'

        E amuzant ca nimeni nu observa o noua gafa politica a lui Geoana, omul care vine de la Moscova, trece pe la SOV si ajunge la ambasada Chinei :). Numai lume buna, democratica..

        In rest, paravanghelia pesedista obisnuita, tradari, furculite in spate, arestati, minoritari de Ilfov, infractori vs. comunisti, presedinti-procurori, etc.

        Sunt sincer bucuros ca acest partid nu guverneaza Romania, in mod evident e incapabil sa se guverneze singur si luptele pt putere nu s-au terminat.
  • +13 (15 voturi)    
    Rezervari telefonice, cazare gratis + 3 mese/zi (Joi, 11 martie 2010, 15:32)

    Ovidiu [anonim]

    Aceasta este o listă a penitenciarelor din România.[1]

    Penitenciarul Aiud - Aiud, Alba
    Penitenciarul Arad - Arad, Arad
    Penitenciarul Bacău - Bacău, Bacău
    Penitenciarul Baia Mare - Baia Mare, Maramureş
    Penitenciarul Bârcea Mare - Bârcea Mare, Hunedoara
    Penitenciarul Bistriţa - Bistriţa, Bistriţa Năsăud
    Penitenciarul Botoşani - Botoşani, Botoşani
    Penitenciarul Brăila - Brăila, Brăila
    Penitenciarul Bucureşti - Jilava - Jilava, Ilfov
    Penitenciarul Bucureşti-Rahova - Rahova - Bucureşti
    Penitenciarul Codlea - Codlea, Braşov
    Penitenciarul Colibaşi - Mioveni, Argeş
    Penitenciarul Craiova - Craiova, Dolj
    Penitenciarul Drobeta-Turnu Severin - Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi
    Penitenciarul Focşani - Focşani, Vrancea
    Penitenciarul Galaţi - Galaţi, Galaţi
    Penitenciarul Gherla - Gherla, Cluj
    Penitenciarul Giurgiu - Giurgiu, Giurgiu
    Penitenciarul Iaşi - Iaşi, Iaşi
    Penitenciarul Mărgineni - I.L. Caragiale, Dâmboviţa
    Penitenciarul Miercurea-Ciuc - Miercurea-Ciuc, Harghita
    Penitenciarul Oradea - Oradea, Bihor
    Penitenciarul Pelendava - Craiova, Dolj
    Penitenciarul Ploieşti - Ploieşti, Prahova
    Penitenciarul Poarta Albă - Poarta Albă, Constanţa
    Penitenciarul Satu Mare - Satu Mare, Satu Mare
    Penitenciarul Slobozia - Slobozia, Ialomiţa
    Penitenciarul Târgu Mures - Târgu Mureş, Mureş
    Penitenciarul Târgu Jiu - Târgu Jiu, Gorj
    Penitenciarul Timişoara - Timişoara, Timiş
    Penitenciarul Tulcea - Tulcea, Tulcea
    Penitenciarul Vaslui - Vaslui, Vaslui
    Penitenciarul de Femei Târgşor - Târgşorul Nou, Prahova
    Penitenciarul de Minori şi Tineri Craiova - Craiova, Dolj
    Penitenciarul de Minori şi Tineri Tichileşti - Tichileşti, Brăila
    Penitenciarul-Spital Bucureşti-Jilava - Jilava, Ilfov
    Penitenciarul-Spital Bucureşti-Rahova - Bucureşti
    Penitenciarul-Spital Dej - Dej, Cluj
    Penitenciarul-Spital Târgu Ocna - Târgu Ocna, Bacău
    Penitenciarul-Spital Colibaşi - Mioveni, Argeş
    Penitenciarul-Spital Poarta Albă - Poarta Albă, Constanţa
    • +5 (5 voturi)    
      au pile aia ma ... (Joi, 11 martie 2010, 16:20)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      crezi ca au ei nevoie de rezervare? :)))
      as adauga si tronsonul de metrou dr. taberei pantelimon, catedrala mantuirii boborului, sapaturile la noile reactoare de la cernavoda, finalizarea dunare marea neagra cu bucuresti, ca asa merita bolsevicii cocliti.
      • +3 (3 voturi)    
        Ghita... (Joi, 11 martie 2010, 18:47)

        Falciparium [utilizator] i-a raspuns lui Ghita

        Iti mai dau inca 2 variante:
        1. La taiat de stuf in delta, mai salvam ceva copaci....

        2. Ii stivuim unul peste altul si... facem biogaz din ei, cred ca ar ajunge macar pentrru o iarna:))
    • +7 (7 voturi)    
      O oferta extrem de interesanta pentru pesedisti (Joi, 11 martie 2010, 16:25)

      Dorin [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Personal cred ca lui Geoana i s-ar potrivi cel mai bine Penitenciarul de Femei Târgşor - Târgşorul Nou, Prahova. Cu conditia necesara ca acolo sa fie inchis si prietena lui Chucky Antonescu. In ceea ce-i priveste pe Vanghelie si Voicu, impresia mea e ca li s-ar potrivi, macar pentru numele sonor pe care-l are, Penitenciarul Poarta Albă - Poarta Albă, Constanţa.
    • 0 (0 voturi)    
      Inchisori (Sâmbătă, 13 martie 2010, 5:26)

      Ion Codreanu [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Domnule, De unde le stii asa de bine, ai locuit in ele? Da ai cunostinte" vaste" Cit despre Vanghelie si a lui ceata ...isi merita soarta. Dar sa nu-l uitam nici pe proaspatul "academician " BASE cel mare.Pe el unde-l face-ti locatar pentru cele 282 de vase din flota comerciala a RO, facute disparute in doar 1 an de zile de dumnealui - PURUL . Din cite stiu si basescu fregventeaza GOLDEN BLITZ si se intilneste cu aleasa lui Lenutza pe ascuns . Sau asta nu se pune..El e alesul ...unsul lui dumnezeu si voi trebuie sa-l lingeti ,poate pica ceva -cintareti de mahala ce sinteti!
  • +15 (15 voturi)    
    semne.... (Joi, 11 martie 2010, 15:32)

    Perla [anonim]

    Geoana stai in casa nemiscat , nu vezi ca toti vor sa te faca ????
    Cred ca s-a cam hotarat soarta ta ......daca si Marean zice ca te-a vazut .......
  • +13 (13 voturi)    
    Politic sau economic (Joi, 11 martie 2010, 15:36)

    PAPA PAUL [anonim]

    Materialul de mai sus imi sustine foarte bine convingerea ca politica este facuta de catre spuma mediocritatii!Multumesc!
    • +6 (6 voturi)    
      Pe persoana fizica (Joi, 11 martie 2010, 15:47)

      sg [anonim] i-a raspuns lui PAPA PAUL

      eu asa cred ca l-au intrebat, nici politic, nici economic.
      care e penitenciarul unde sunt majoritate rromi? daca sunt toate, atunci, se trage la sorti, nu?
    • +6 (6 voturi)    
      Va'ghele ergonomicus (Joi, 11 martie 2010, 16:25)

      XtrO [utilizator] i-a raspuns lui PAPA PAUL

      Fii atent cum zice Vanghelie: "Ma intrebati politic sau ma intrebati ergonomic ?". Cica ergonomic, nu economic. Ori e o eroare de tipar ori o alta mostra de cultura vangheliana. Cum dreak e sa il intrebi pe Vangehlie 'ergonomic' ??
      • +1 (1 vot)    
        si daca e "economic"?? (Vineri, 12 martie 2010, 0:12)

        gigela [anonim] i-a raspuns lui XtrO

        cum adica?? :-)))
        poate vrea sa zica "ergonomic" adica "in spatiu" :-))))
        Ptiu drace, nu ma duce capu'
        De ce m-ai pus mama sa invat carte??? Uite: nu pricep, si nici bani n-am :-))
    • 0 (0 voturi)    
      esti prea indulgent (Vineri, 12 martie 2010, 10:58)

      fan geoana [anonim] i-a raspuns lui PAPA PAUL

      un mediocru mai are ceva scrupule
      o clasa politica din oameni fara studii si repetenti
  • +4 (4 voturi)    
    sa se puna si ei de acord de acum incolo! (Joi, 11 martie 2010, 15:38)

    sliderem [anonim]

    sa se puna si ei de acord de acum incolo!
  • +9 (9 voturi)    
    :))))))))) (Joi, 11 martie 2010, 15:41)

    cristi [anonim]

    la restaurant, domnu geoana! aseara, la restaurant!..v-a placut aseara la restaurant??
    pe bune de nu zici ca asta a intrat intr-o bucla si tot repeta faza cu "la vantu acasa" :)))
  • +3 (11 voturi)    
    Aoleu... (Joi, 11 martie 2010, 15:43)

    Gigi [anonim]

    ...dupa ce a fost la Moscova pe ascuns (si nu o data) Geoana s-a dus si la ambasada Chinei? Basescienilor...sariti pe el repede! Daca iesea el Presedinte nu veneau numai rusii...ii aducea si pe chinezi :)) Ceea ce nu era rau...locuri de cazare in hotelurile goale aveam berechet. De munca este la fel...
    • 0 (6 voturi)    
      vizita privata (Joi, 11 martie 2010, 16:02)

      ampersand [anonim] i-a raspuns lui Gigi

      Vizita la ambasada Chinei a fost una privata, avand drept scop normalizarea relatiilor - inghetate pe perioada primului mandat Base - dintre cele doua tari.
  • +9 (9 voturi)    
    nici usturoi n-am mancat.. (Joi, 11 martie 2010, 15:45)

    pehash [utilizator]

    de multe, multe luni de zile.. cam de cand domnule Geoana? n-a trecut o luna de la congresul PSD organizat de vanghelie :) catalin voicu este senator.. geoana presedintele senatului. indianul ala din slumdog millionaire a iesit mai curat din buda decat e geoana acum...
  • +6 (6 voturi)    
    hotarati-va oameni buni! care este (Joi, 11 martie 2010, 15:46)

    taranistu [utilizator]

    si toate astea in timp ce Maries sta sa moara...
  • +7 (7 voturi)    
    greu cu astia (Joi, 11 martie 2010, 16:12)

    Lucianmotul [anonim]

    Nici nu mai stiu cum sa minta, le incurca de nu mai stiu ce spun mincinosi ,corupti pina in maduva oaselor ,Iliescu a strins linga el toate scursursurile socetati ca sa-i poata domina.Acest Geoana prost de da in gropi ,este ca un animal salbatic scapat pe bulevard intre masini nu mai stie ce sa faca ,este beznetic de cap ,si asta sa fie PRESEDINTELE ROMANIEI,iar acest Pontulica vorbeste de Castro ,pai ai educatie de comunist mai Pontilica ,esti mingit pui de comunist stie el Iliescu de ce a inpins alegerea ta ,inpreuna cu Nastase faceti echipa buna .Acum sa vad ce votati cu imunitatea lui Voicu ,De fapt nu ar trebui sa aiba nimeni nici o imunitate ,ce imunitate la furat ,de cind parlamentul decide ,Justitia are doar dreptul de a condamna.La puscarie dar ,la munca silnica la sapat .la agricultura si nu la stat sa va meritati mincarea ,puscarie unde sa lucrati GRATIS pt tara.,
  • +8 (8 voturi)    
    Hahahahaha!!!! (Joi, 11 martie 2010, 16:16)

    Cristi [anonim]

    Geoana n-a fost la nici un restaurant pe cand Vanghelie decalara cu totul altceva. Ca Geoana a fost la acelasi restaurant.... Hahahahahahaha!!!! Pai individul asta merita oare sa mai fie presedintele senatului? Cu siguranta nu. Presedintele senatului s-a intalnit cu doi infractori. Interesanta poza.

    e de alta parte, neavand legatura cu subiectul... Oare ce mai pun la cale Che Guevara si Fidel Castro? La revolucion???? Hahahahahaha!!! Ce prostie incredibila a putut spune acest Ponta, noul che guevarist al PSD... E drept, o prostie extrem de inspirata. Pentru ca da, Chucky Antonescu si Victoras Po(an)ta reprezinta reincarnarea celor doua personaje sinistre ale istoriei moderne.
  • +7 (7 voturi)    
    Hi si Minte Geoana (Joi, 11 martie 2010, 16:26)

    Ho si minte [anonim]

    La 14 nu a fost, la 15 30 a fost.
    Cum se face ca presedintele senatului ba se duce "camuflat" in Rusia, ba sa manance orez la ambasada Chinei.
    Are relatii numai in tari democratice:)
  • +4 (4 voturi)    
    Aceeaşi derbedei (Joi, 11 martie 2010, 17:24)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    golani dă Bucale, manelişti şi hoţi !
    PSD partidul derbedeilor !
  • +3 (3 voturi)    
    le minte gionel (Joi, 11 martie 2010, 18:15)

    io [anonim]

    de ingheata apele ...
    cica nu s-a intilnit cu Marean care este de multe luni de zile ...
    hehe ... da' cu Congresu' cum ramane, toa'su ?
    nici la Congres nu v-ati intilnit? ca ati fost in aceeasi tabara ...
    ptiu drace ...
  • +2 (2 voturi)    
    ecce homo (Joi, 11 martie 2010, 19:41)

    novac [anonim]

    Asta e Geoana, un PSD-ist tipic, care ne minte-n fata.
  • +2 (2 voturi)    
    deruta (Joi, 11 martie 2010, 21:39)

    saladin [anonim]

    Deruta lui Geoana este la maxim.....seamana cu cea ...nu mai stiu citi suntem..in serviciile secrete...omul nu se mai poate concentra pentru a debita minciuni, alo Crin, unde esti, spune ca am fost cu tine ....
  • +2 (2 voturi)    
    in 3 (Joi, 11 martie 2010, 22:11)

    julienne [anonim]

    greu sa descifrezi asa un "secret". Ca si in campanie la inceput a negat si apoi a confirmat vizita tarzie la Vantu sub pretextul de relaxare. S-or fi relaxat si acum? In 3 de data asta.
  • +2 (2 voturi)    
    n'am mintzit (Vineri, 12 martie 2010, 0:08)

    joana [anonim]

    o juma de ora nu se pune. un mic si'o bere...
    mai nimic.
  • +2 (2 voturi)    
    Geoana e ca la hotline (Vineri, 12 martie 2010, 0:18)

    basescucu [anonim]

    Cine il suna... il are ;-))))
  • +2 (2 voturi)    
    lasati-ne, domnule Geoana (Vineri, 12 martie 2010, 6:29)

    matinal [anonim]

    Domnule Mircea Geoana, cu regret o spun, cred ca ar fi foarte bine sa va ganditi serios la posibilitatea sa renuntati, fie si numai o perioada, la prim planul vietii politice. Aveti un stil de a intra in gura presei si a celor care nu va agreaza, ca va faceti si dumneavoastra si celor din preajma dumneavoastra, mai mult rau decat bine.
  • 0 (0 voturi)    
    Adaugare (Vineri, 12 martie 2010, 9:32)

    ioan [anonim]

    Vanghelie: Nu m-am intalnit cu Catalin Voicu, dar am fost aseara la restaurant unde a fost si Mircea Geoana / Geoana: Nu am fost la niciun restaurant aseara
    Dupa circa o ora
    Geoana Am fost la restaurant aseara o jumatate de ora...
  • 0 (0 voturi)    
    "Ergonomia" lui Vanghelie. (Vineri, 12 martie 2010, 9:38)

    ticuta2IV1940 [utilizator]

    Oare o sti Vanghelie ce inseamna cuvantul "ergonomic"
    sau l-a auzit de la altcineva si a crezut ca poate sa-l foloseasca pt. a pacali mass media? Doamne,! ce exemplare ne-ati dat in incercarea de a conduce destinele acestei tari?! In PSD "minciuna si prostia pre-domina ,hotia si coruptia s-a intins ca o caracatita in toata structura partidului si tot ei sunt acei ce fac obstructie la tot ce incearca sa faca acest guvern si in plus isi apara infractorii .Mai merita un asemenea prostanac sa se considere al doilea om in stat prin functia pe care vrea sa si-o mentina cu riscul de a compromite total ideile democratiei?
    • 0 (0 voturi)    
      Nu stie ,dar nu cred ca l-a folosit (Vineri, 12 martie 2010, 9:56)

      sg [anonim] i-a raspuns lui ticuta2IV1940

      Initial stirea a aparut cu varianta economica, nu a folosit Vanghelie termenul "ergonomic", nu are un vocabular asa larg.
      Oricum incultura si prostia se lafaie in toata splendoarea lor. Despre prestatia politica a lui Geoana........sunt de acord cu Iliescu (dar NUMAI in acest caz particular). Un prostanac!
  • 0 (0 voturi)    
    mai pinochio, (Vineri, 12 martie 2010, 10:17)

    nahir [utilizator]

    in calitate de (inca) presedinte al senatului, pe cine ai informat tu de vizita de la ambasada Chinei? a fost tot o vizita neprotocolara? ai cerut azil politic?
  • 0 (0 voturi)    
    niste borfasi ordinari... (Vineri, 12 martie 2010, 13:32)

    luci [anonim]

    si cand te gandesti ca a fost votat de atatia romani...
    asta este meritul anatemelor si irealitatii...
    ar trebui sa li se retraga licentele ...