EVZ Cozmin Gusa: Imixtiunea oligarhilor a cauzat proiectului anti-Basescu

de Mircea Marian, Ioana Lupea     Evenimentul Zilei
Joi, 11 martie 2010, 13:05 Actualitate | Politic

Cozmin Gusa crede ca vizita lui Mircea Geoana la Sorin Ovidiu Vintu este pe locul trei in topul factorilor care au dus la victoria lui Basescu. Pe primele locuri: PSD si asocierea cu Ion Iliescu, afirma Gusa, intr-un interviu pentru Evenimentul Zilei.

"A fost cel mai ciudat eveniment din campanie si s-a suprapus pe a doua tema a lui Basescu, mogulii, prima fiind Iliescu - comunism", crede Cozmin Gusa. In opinia sa, Mircea Geoana ar fi avut mai mult succes daca "si-ar fi asumat rece un proiect pentru Romania, un presedinte competent, nu un proiect anti-Basescu".

A castigat Basescu, dar, de pierdut, a pierdut nu Geoana, ci PSD, spune el..

Citeste integral in Evenimentul Zilei.


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

1679 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    gusa si capusa (Joi, 11 martie 2010, 13:18)

    nahir [utilizator]

    p-asta cine-l mai finanteaza si de ce?
    ca de mancat maro din fundu curtii, s-a cam terminat, macar pt. 3 ani.
    • +1 (1 vot)    
      Rusii il finanteaza, e agent de influenta rus !!!! (Joi, 11 martie 2010, 14:01)

      romanasu' [anonim] i-a raspuns lui nahir

      Intr-o emisiune televizata, s-a declarat simpatizant al binefacerilor SOVIETICE !!!!!

      Deci s-a dat pe fata,asa ca fugiti de el !!!!
  • +2 (2 voturi)    
    mintea lui Gusa!! (Joi, 11 martie 2010, 13:23)

    florian [anonim]

    Pai bine ca te-ai trezit Mr. Gusa! Ce ai pascut in campania lui Mirciulica? Ai fost para-scantei violete?
  • +2 (2 voturi)    
    cine-i Gusa? (Joi, 11 martie 2010, 13:31)

    mircea [anonim]

    Nu inteleg in numele cui vorbeste Gusa.Nu a candidat,nu este om politic,nu este parlamentar.Deci ce proiect antiBasescu?Gusa nu este ciudat,este dobitoc.M-am convins ca toti care au avut nefericirea de a colabora temporar cu el ,au avut probleme.Acum il ocolesc aproape toti,umbla nespalat si nebarbierit si se mai gaseste cate un jurnalist fraierit care sa-i publice cate un interviu.
  • +2 (2 voturi)    
    Dilema (Joi, 11 martie 2010, 13:35)

    marius [anonim]

    Aici trebuie sa recunosc ca sunt de a cord cu Gusa. Dilema mea e urmatoarea, daca ei chiar sunt constienti de imaginea negativa a lui ILICI si a altor dinozauri de ce nu il scot la pensie
    • +1 (1 vot)    
      Nu exista pensie... e ca afacerea ta... (Joi, 11 martie 2010, 14:05)

      romanasu [anonim] i-a raspuns lui marius

      In politiaca odata ce incepi afacerea... gen un partid...si mai esti si membru fondator...nu exista cuvantul pensie !!!

      Ce poti face este sa lasi afacerea copiilor, si cum nemernicul nu a avut copii...la crescut pe Ponta de suflet !!! te-ai prins ?
  • +2 (2 voturi)    
    proiecte...proiecte... (Joi, 11 martie 2010, 13:47)

    lungu bogdan [anonim]

    toata lumea vorbeste despre un proiect anti-basescu, alt proiect anti-geaoana, alt proiect anti-... dar nimeni nu vorbeste despre un proiect pro-romania.
  • 0 (0 voturi)    
    catre comentatorii de mai sus (exceptie Dilema) (Joi, 11 martie 2010, 14:01)

    aaro [anonim]

    Catre comentatorii de mai sus:

    Bai ... Bai ... Oligarhilor!

    atat am avut de spus
  • +1 (1 vot)    
    e normal (Joi, 11 martie 2010, 14:02)

    xy [anonim]

    sa arunce cu noroi in Iliescu, cand Iliescu l-a facut anul trecut parasuta fiindca incerca sa se lipeasca iar de PSD cu tot cu Sandru. dar tot nu inteleg ce relevanta mai are el ca subiect de interviu - vorbeste ca politician, ca analist, ca bagator de seama? ca din politica zicea ca s-a retras.
  • 0 (0 voturi)    
    replica (Joi, 11 martie 2010, 14:41)

    Mihai Toma [anonim]

    lasilor, un om spune ca nu-i bine sa te asociezi cu Ion Iliescu si tu critici. nu ti-a murit nimeni ope acest pamint, ca nu vorbeai tu in halul asta. Cozmin, te sustin dintr/un simpu motiv. Imi place NORMALITATEA!
  • +1 (1 vot)    
    m-am saturat (Joi, 11 martie 2010, 15:27)

    nistor [anonim]

    Oameni buni eu m-am saturat s-ai vad mutra mormolocului Gusa pe ecrane.Cui isi mai vinde sufletul acum cind nu mai trebue la nimeni.Se vrea bagat in seama dar numai nu poate intelege ca alegerile au trecut si el a ramas cu covata sparta.
  • +1 (1 vot)    
    o nulitate (Joi, 11 martie 2010, 16:09)

    dana [anonim]

    toate temele abordate de acest individ sunt numai anti-basescu. Nu l-am auzit niciodata dicutand despre ceva constructiv pt Romania, ca tot e in politica de atatia ani..
  • +1 (1 vot)    
    geoana (Joi, 11 martie 2010, 16:11)

    dodo [anonim]

    cauzele pierderii
    1.Vizita la Vantu
    2. Klaus Johannis ;vezi reportajul despre cei 3 copii
    din Rasinari infiati de canadieni prin intrtmediul
    lui Johannis.Antena1-youtube
    3.Pozitia exclusiv anti Basescu,fara program propriu.
    4.Oare alegem un "prostanac",presedinte?
    5. Cei 25000 Euro promisi la revenire in tara
    6.Vizite secrete la Moscova
    Nu neaparat in aceasta ordine.
    Etc.etc.etc.
    • 0 (0 voturi)    
      cauzele pierderii (Joi, 11 martie 2010, 16:51)

      fpanait1 [utilizator] i-a raspuns lui dodo

      ai uitat cea mai importanta cauza a pierderii:
      -prostia romanilor + usurinta cu care se lasa manipulati (cum au fost manipulati 10 ani de iliescu, apoi au urmat cei 10 ani de basescu)
  • 0 (0 voturi)    
    Observatie (Joi, 11 martie 2010, 16:42)

    Cititor [anonim]

    Ce a cauzat??? A cauza nu inseamna a dauna, daca asta crede ¨autorul¨.
    Daca in presa scriu (sau sunt citati) agramati, continutul mesajului nu mai poate fi luat in serios.
  • +1 (1 vot)    
    d-l Gusa este un dobitoc politic (Joi, 11 martie 2010, 17:35)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    creeat de ....Cine l-a creeat pe acest tip obraznic si necivilizat ?.
  • 0 (0 voturi)    
    forever lost......... (Joi, 11 martie 2010, 22:34)

    punctul_pe_i [anonim]

    Un fotbalist pe nume Radu Niculescu era o tanara speranta a echipei Romaniei de fotbal prin anii '94. Asa a ramas pana s-a lasat de fotbal.....