Videoreportaj

VIDEO Congresul PNL 2010: Cum l-a invins Crin pe Ludovic in confruntarea tuterilor si concertul de hohote sustinut de noul presedinte PNL

de Attila Biro     HotNews.ro
Duminică, 7 martie 2010, 13:57 Actualitate | Politic

Dupa un congres de doua zile, Crin Antonescu a fost reales presedinte, dar nu inainte sa castige confruntarea țuțerilor impotriva lui Ludovic Orban. Cum s-au duelat cei doi pentru a demonstra teoria tuterilor, cum arata colectia de iarna a penelistelor, cine s-a impiedicat de Dinu Patriciu, cum suna povestile lui Tariceanu despre ciorba lui Olteanu si cum arata un concert de hohote sustinut de noul si vechiul lider al liberalilor.
  • Vezi mai jos un videoreportaj realizat de HotNews.ro.




Citeste mai multe despre   






















5786 vizualizari

  • +3 (19 voturi)    
    Alegeri in PNL (Duminică, 7 martie 2010, 14:49)

    circotasul [anonim]

    Excelent colajul!
    De mult n-am mai ras cu atita pofta! de "liberali", of course!

    Pentru cultura mea generala, imi spune si mie cineva cine e "liberalul" cam la 50 ani cu un cercel rotund in urechea stanga, banuiesc ca e de aur, ca altfel de ce sa-l expuna, sau poate mai stii???!!!
    • -1 (1 vot)    
      Propaganda PDL. Si atata. (Duminică, 7 martie 2010, 15:24)

      patrunjel [anonim] i-a raspuns lui circotasul

      Masina de propaganda PDL hotnews in actiune .

      Acu urmatoarea miscare e sa se logheze deontologu portocaliu cu 15 acounturi si sa dea -15 voturi la toate comentariile anti PDL sau pro PNL.
    • -2 (14 voturi)    
      ei ei ei (Duminică, 7 martie 2010, 17:43)

      tzaranul ion [anonim] i-a raspuns lui circotasul

      vezi care-i problema ta? n-ai cultura generala daca nu-l cunosti si nici macar minim de informatie ca sa stii ca e under 50 bine si i se cam rupe de ceea ce va maninca pe voi! apropos, esti invidios ca la liberali se poate purta si alceva decat uniforme portocalii( sau mai nou violet)?PS.nu esti cumva curios de unde e ,daca e tatuat si ce performante are? Oricum ma incanta istetimea ta in a face diferenta intre cerc si patrat la cercel dar vei ramane cu o mare dilema :e de aur sau nu!?!?!?!?!
      • +1 (7 voturi)    
        raspuns tzaranului ion (Duminică, 7 martie 2010, 19:18)

        circotasul [anonim] i-a raspuns lui tzaranul ion

        Ca i se cam rupe de parerile noastre stiu si nu e noutate.

        Nu e vorba de culori portocalii sau altele ci pur si simplu de professional attire = tinuta profesionala, chiar si in politica sau mai ales in politica.
        Ce dreaq?doar au venit la Congresul PNL nu la BAR, cu fustite cu jupon sa se vada dantela si tot felul de alte toale care nu inspira cit de cit seriozitate.
        Sau ca nea Orban, care vrea sa dea p-afara de populism si nu si-a agatat la git o cravata. Da' se vrea lider de partid si te pomenesti ca si de tara.

        Si style-ul spune ceva despre calitatea celor mai multi si multe din PNL
        • -3 (13 voturi)    
          ei ei ei ei (Duminică, 7 martie 2010, 19:48)

          tzaranul ion [anonim] i-a raspuns lui circotasul

          hai fa tu teoria vestimentatiei si a profesionalismului........daca ai fi fost acolo ai fi vazut ca a fost altfel dar stii tu .......presa!ar manca ceva si gura lor. Se pare ca nu ai fost la congres si sa stii ca tzuterii sint denumiti in ardeal chibitzi! daca vei vrea iti voi spune care sint cele 3 conditii de baza a chibitzului.Ca nu ai fost ...nu-i nimic inseamna ca esti neinsemnat dar ca ai pareri de la distanta si sub un pseudonim.......ASTA se numeste TZUTZER! PS.cainele moare de drum lung si tu de grija lipsei de cravata a lui Orban.
    • +2 (2 voturi)    
      asa e! (Luni, 8 martie 2010, 6:37)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui circotasul

      niste alegeri de tot rasul, dupa cum spui! dar totusi alegeri, chiar daca-i musai sa pui in fata lor un "niste". dar la portocale cand s-or tine? alegeri, " of course"!
  • +8 (18 voturi)    
    care congres? (Duminică, 7 martie 2010, 15:11)

    mircea [anonim]

    Nu se poate spune ca ce au facut cei de la PNL vineri si sambata a fost un congres.Mai degraba a fost o petrecere de pomina a unui grup fara inhibitii,bascaliosi.Cei din masmedia care numesc asemenea grupuri neserioase partide politice,ar trebui sa se gandeasca de doua ori,pentru-ca puslamalelor ar pute sa li se urce la cap si chiar sa creada ca sunt partide politice si atunci sa vezi taica viata pe romani.Tot intr-un chef si-o veselie de zici ca maine vine sfarsitul lumii.
  • +4 (16 voturi)    
    draga crin (Duminică, 7 martie 2010, 15:28)

    mimi [anonim]

    simtul umorului este dovada inteligentei, dar in cazul lui am dubii
    • +1 (1 vot)    
      draga mimi (Duminică, 7 martie 2010, 17:11)

      tzaranul ion [anonim] i-a raspuns lui mimi

      ce stii tu ce-i simtul umorului.........dar" mite inteligenta? nu-i da la taran ciocolata ca maninca staniolul..............(are gust bun apropos?)
  • +2 (14 voturi)    
    de ce nu spuneti ca si-a schimbat numele ? (Duminică, 7 martie 2010, 15:33)

    toma [anonim]

    pnlT adica al tuterilor !
  • -1 (7 voturi)    
    opinii (Duminică, 7 martie 2010, 16:01)

    liberalii liberali [anonim]

    Ce frumos :Partidul Liberal Romanescv.Oare initiatorii acestui partid au liniste?
  • -3 (15 voturi)    
    Articol hotnewso-pedelist (Duminică, 7 martie 2010, 16:06)

    patrunjel [utilizator]

    Ca de obicei , deontologii pedelisti de la hotnews in actiune .

    Acu urmeaza sa se conecteze cel cu 15 acounturi sa dea -15voturi la toate comentariile pro PNL sau anti PDL.
  • -2 (10 voturi)    
    congres (Duminică, 7 martie 2010, 16:13)

    vasile [anonim]

    Chiar nu s-a putut sa avem un congres dupa toate regulile democratiei. PACAT , se duce si PNL-ul intr-o mocirla.
  • +3 (13 voturi)    
    Ultima deviza: (Duminică, 7 martie 2010, 16:28)

    Dianora [utilizator]

    Prin noi insine, acum si cu tuteri!
  • 0 (12 voturi)    
    Safim seriosi! (Duminică, 7 martie 2010, 17:04)

    drona [utilizator]

    Mi s-a parut o atmosfera normala,destinsa cu oameni de calitate preocupati de un lucru important si atmosfera de bunsimt.Teoria tuterilor este o parodie,mic teatru,ieftin,oricum,nu isi avea locul.La alte case,posibil,aici,NU! In ce priveste linistea initiatorilor liberalismului,se pare ca abia acum,dupa framantari si angoase campenesti si balbaieli stoiciste,sansa doctrinei liberale a venit.Sa ne fie in ceas bun!
    • 0 (2 voturi)    
      Totusi (Luni, 8 martie 2010, 0:39)

      Mihai Bucur [utilizator] i-a raspuns lui drona

      Chiar daca ai dreptate in teorie, motiunea Antonescu
  • 0 (12 voturi)    
    ce va fi peste 4 ani? (Duminică, 7 martie 2010, 17:06)

    mihaela [anonim]

    Dumnezeule,ce maimutoi! A fost congresul nulitatilor.Papusi manevrate de big boss care statea si se ruga sa castige pupila latratoare.Astia nici sa rada nu stiu.Liliac Andronescu isi pune mana la gura ca o baba stirba sa nu i se vada epiglota,se fataie pe scaun stanga-dreapta si inapoi ca un titirez de parca ar avea nevoie de un viemifug(sa incerce ca seminte de dovleac in timpul partidelor de bridge ca tot are dintii rari).Organ Ludovic ,cu vocea tremuranda a unui mare trubadur isi primeste rasplata pentru ipocrizie.Gasca aleasa in fruntea partidului parca ar fi fost costruita dupa o schema a irealitatii tv.Impreuna vor avea succesuri multe,Vanghelie pare cu o clasa deasupra lor.Trist este ca daca nu apare o alta personalitate politica si care sa aiba forta si inteligenta presedintelui,peste 4 ani va trebui sa alegem pe unul dintre acesti maimutoi.PS:intrebarea mea este daca si-a facut baie inainte de congres coana Norica.
    • +1 (3 voturi)    
      taci cu taica! (Luni, 8 martie 2010, 11:17)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui mihaela

      nu te mai lamenta atata, ca mi se rupe si mie... inima! a uitat ca vine 'schimbarea la fata" a constitutiei si, dupa impamantenitul precedent mos-ilici, mai are si spanchiul dreptul sa candideze, cel putin de doua ori! asa ca o sa cantam "20 de ani-lumina" ca pe vremea altui precedent, plumbuit pa targoviste... ceea ce ii doresc si actualului!
  • -1 (11 voturi)    
    dragi tzutzeri portocalii (Duminică, 7 martie 2010, 17:16)

    tzaranul ion [anonim]

    noroc ca a aparut cineva ca orban sa va redefineasca cu un singur cuvant pt ca pupin...............deja isi pierduse sensul............devenise pleonasm...................Oricum ma bucur ca existati pt ca orice rege are nevoie la curtea lui si de bufoni hi hi hi ..........N-aveti program de cumparaturi azi?
  • -1 (9 voturi)    
    PNL-AT redivivus! (Duminică, 7 martie 2010, 17:38)

    Radu [anonim]

    A renascut PNL-AT = PNL aripa tuterilor
  • -2 (14 voturi)    
    PD-L pe metereze... (Duminică, 7 martie 2010, 17:50)

    Radu Florea [utilizator]

    A început deja să mă plictisească sistemul ăsta cu cei 5-6 lipitori de afişe de-ai PD-L-ului care scanează articolele de pe HotNews (mare dezamăgire în campania electorală... ce se perpetuează!) şi postează comentarii pro-Băsescu şi pro-PD-L (sau anti-"oricine-e-împotriva-noastră"). Mă ia o lehamite teribilă când apuc să le citesc. Adăugate la restul de dezamăgiri (drumuri, societate civilă, speranţe etc.) - aş vrea să plec din ţara asta... mă tem însă că e prea târziu. Însă voi încerca să stau cât mai puţin pe-aici.
    • +3 (15 voturi)    
      crin-PAPUSA (Duminică, 7 martie 2010, 19:18)

      vio [anonim] i-a raspuns lui Radu Florea

      ramai si voteaza cu bufonul tau crin. Tu nu vezi cat este de prost? numai cine nu vrea nu-si da seama ca e manevrat de patriciu ca sa nu mai dea banii inapoi.
  • +1 (13 voturi)    
    multi tzutzeri in pnl... (Duminică, 7 martie 2010, 18:04)

    tzutzer sef [anonim]

    ca sa allegi pe paturiciu si pe crin tre sa fie multi tzutzeri.ce e mai trist ca in pnl nu aveai ce alege inafara de paturiciu sau crin.
  • -1 (7 voturi)    
    Ce fel de video reportaj? (Duminică, 7 martie 2010, 18:17)

    c.ghevara [anonim]

    Videoreportaj, sa zice... Dar inserturile il transforma in comentariu, Biro ur.
  • +1 (11 voturi)    
    referitor la "ţuţeri" (Duminică, 7 martie 2010, 19:20)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Având în vedere că noi suntem ţara şpagii şi a periuţei, nu cred că aveam nevoie să ne legăm de "ţuţeri".
    Avem denumirile noastre Geto-Traco-Dacice şi Latine ! Puţină demnitate naţională, dragi tovarăşi !!!
    Oricum a fost un Congres Hazliu: Toţi râdeau "ca proasta-n târg".
    Interesant este cine îi va vota ?!
    • -1 (3 voturi)    
      ei nu, zau! (Luni, 8 martie 2010, 6:54)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui PSD-erbedeul

      chiar ca tine radeau? n-as fi crezut!
  • +2 (2 voturi)    
    Acest PNL nu mai seamna deloc cu un partid liberal (Luni, 8 martie 2010, 9:49)

    Rescatorul [anonim]

    Nu vad program, viziune si speranta. Doar dictatura, populism, spirit revansard si propuneri de stanga. "Nasul" Patriciu poate fi fericit. Mai este putin si visul sau de aur de a lipi PNL la PSD mai are doar cativa pasi. Sunt pur si simplu consternat.
  • 0 (0 voturi)    
    alegeri pnl (Luni, 8 martie 2010, 12:31)

    ana [anonim]

    Buna chestia cu tuteri.Dureros este ca asta constituie un sport la nivel national,la partide,la toate institutiile-ce mai,peste tot.Si unii ca astia ne conduc pe noi,romanii.Apropos,ce ziceti de afirmatia facuta de un tunisian,personaj marcant in zona"Cei care va conduc nu va iubesc de loc,tara voastra e cenusie si romanii sunt un popor trist"???
    Toate cele bune intr-o zi care ar trebui sa aduca numai zambete pe chipurile tuturor femeilor-vai de femeile si mamele din Romania!!!