VIDEO FOTO Momente inedite de la Congresul PSD

Vezi cu ce limuzine si jeep-uri au venit liderii PSD la Congres. Vrajitoare si flacari violet la PSD, Mitrea candideaza cu albume foto. Apare si pesedistul turmentat. Ponta e cu ochii pe votanti, Geoana isi face campanie

de Attila Biro     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 februarie 2010, 14:44 Actualitate | Politic

Trei vrajitoare au venit, in plin scandal Vanghelie-Pandele, in fata salii Romexpo, sa descante PSD-ul ca sa-l scape de flacara violet si au prezis ca Vanghelie va ajunge presedintele partidului. Miron Mitrea si-a inserat intr-o publicatie de campanie un set de fotografii din copilarie: Totul despre Miron Mitrea, biografia neromantata.
In sala Romexpo si-a facut aparitia in jurul pranzaului pesedistul turmentat, cu ambitii la sefia PSD
Vezi mai jos VIDEO si FOTO cu scenele de mai sus

Criza nu i-a atins pe liderii PSD vezi mai jos imagini cu pacul de masini al pesedistilor




Vrajitoarele care scot flacara violet din PSD



UPDATE: Vezi mai jos un videoclip cu delegatii PSD care voteaza,. Geoana isi face campanie in sala, iar Ponta urmareste cabinele de vot

Vezi mai jos cu principalele personaje ale partidului din timpul congresului


Fotografiile lui Mitrea din copilarie
Miron Mitrea

Miron Mitrea


Miron Mitrea






Cetateanul turmentat de la congresul PSD



Citeste mai multe despre   




















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

9626 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    mda... (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 15:24)

    Adi [anonim]

    orice padure are uscaciunile ei, iar "turmentatul" asta este una dintre; dat'i foc cat mai repede, bineinteles metaforic vorbind, impreuna cu vanghelie si cu toti de nivelul lui, daca PSD-ul se mai vrea vreodata un partid de prim rang in Romania, atat ca imagine cat si ca importanta; daca nu pot face curatenie in propriul partid cum isi imagineza ca pot face curatenie in tara? :)
    • 0 (0 voturi)    
      Mitrea senior - general (de securitate)?? (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 22:32)

      trandafir [anonim] i-a raspuns lui Adi

      E adevarat sau nu???
  • +8 (8 voturi)    
    stupefiant! (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 15:28)

    vero [anonim]

    Jalnic spectacol! Si in sala, si in foaier si afara! E prea de tot! Si astia au condus tara atata vreme! Si inca sunt in Parlament! Afara, afara cu ei! Destul!
  • -4 (8 voturi)    
    :)) (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 15:44)

    resita31 [utilizator]

    :)))
    cred ca asta face parte din strategia pusa la cale de basescu cand s-a intalnit cu bercea mondialul si alti lideri ai tiganilor (nu rromilor, nu exista rromi .......)
    "mhai superbase! sa nebhuneascha phuradeii mey ca am sa-tzi dhau un chil de aur (mascati intr-o salba de bani sub forma de cadou sotiei tale) dacha frati-tu vine nash la puradica mea mica si iti trimet, sha moara santiagobernabeu si elodia mea, un chomplet de vrajitoarii care sa faca bashchalie mascata de psd-u' cu flacara violeta....
    :)))))
    oricum, sunt super penibili si haiosi tigancile astea... am ras copios....
  • 0 (2 voturi)    
    saracii (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 18:35)

    dolpy [anonim]

    abureala ... daca astea sunt masini ... atunci pot fi mandru de a mea...
    credeam si eu ca vad numai ce are Mitica Dragomir A8 w12 sau AMG63 ... dar abureala ... si culmea ca tot din bani necinstiti ... dar n-au reusit sa fure mai mult :=))
    • 0 (0 voturi)    
      masinile PSD (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 19:11)

      alexander the great [utilizator] i-a raspuns lui dolpy

      Zici ca Loganul e masina straina nu BMW sau AUDI. Am vazut si un Logan, totusi.
  • -6 (6 voturi)    
    masini (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 18:59)

    gogu [anonim]

    nu inteleg pe cine surprinde masinile lor, nu e ca si cum ar fi parcarea plina de ferrari si s-uri.. sunt si cateva masini scumpe, dar majoritatea pot fi luat sh la 20 000 euro si sunt sigur ca asta nu e o suma atat de mare pentru suficient de multa lume din tara asta.
    • +4 (6 voturi)    
      suma mica rau... (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 19:38)

      eu [anonim] i-a raspuns lui gogu

      20.000 E nu e o suma mare de dat pe o masina pentru suficienta lume din tara asta???? ori te referi numai la hotii si patronii la care slugaresc oameni pe max 10mil pe luna ori nu traiesti in romania si nu stii cat de greu e sa strangi banii astia prin munca cinstita...
      • -3 (7 voturi)    
        chiar? (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 21:25)

        Ovidiutzu [anonim] i-a raspuns lui eu

        Nu toata lumea dintzara asta lucreaza la bugetari pe un salariu de ..... 3 lei. Nu e nevoie sa fii lingau politic ci trebuie sa fii bun si sa vrei sa muncesti domnule. daca nu te duce capul si esti lenes n-ai decit sa mori de foame indiferent cine e la putere esti jalnic domnule. Eu pot sa-mi iau o masina de 20000 euro din salariu 100% trecut pe cartea de munca si impozitat in mai putin de un an La munca si invatatura nu l-a lene si privind cu jind peste gardul vecinului
        • +4 (4 voturi)    
          esti patetic ovidiutzu (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 21:51)

          codo [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiutzu

          daca cu cumva ai comentat numai ca sa te dai mare ca iti poti lua masina de 20000 din salariu. felicitari dar daca nu ti-ai dat seama inca, esti o exceptie. romania este o tara saraca in care se moare de foame. iar hotii astia se presupune ca reprezinta social democratia. adica miscarea aia politica ce se preocupa de bunastarea poporului. gandeste inainte sa comentezi.
  • +2 (2 voturi)    
    m-au suspendat (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 21:22)

    Domonco [anonim]

    nu mai da din mana, mai ani....ule
  • 0 (0 voturi)    
    Ce a ajuns saraca Romania ! (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 23:22)

    T+C [anonim]

    Ce a ajuns saraca Romania !
  • +1 (1 vot)    
    masini (Duminică, 21 februarie 2010, 0:57)

    dondan [anonim]

    da ce va imaginati ca astia si-au luat masini sh cu sute de mii de km la bord?
    pai ati zis bine ca 20.000e una da veche. ca una noua....... sare mult mai mult de 20.000
  • 0 (0 voturi)    
    "ROMANII trebuie sa umble cu dacii" -FMI (Duminică, 21 februarie 2010, 12:20)

    cix [anonim]

    spuneau cei din delegatia FMI acum cateva saptamani. Masinile pe care le-ai adus sunt doar varful unui aisberg la tot ce au putut sa fure dragii nostri "politicieni". E suficient sa te uiti in declaratiile de valore sa ti dai seama cat de prost castiga clasa politica de la noi. Cei ce lucreaza in sectorul privat sunt de plas... Risca, platesc taxe peste taxe, acumuleaza stres etc si daca... le mai ramane ceva. Profitul merge in PDSR, PNL, PDL, PRM, PNC etc noile societati tip Alibaba.ro. Iar daca nu le ajunge mai imprumuta si pe spatele generatiilor viitoare... PDSR ar fi un partid de stanga??? adica totul pentru ei. Au trecut 20 de ani de haos si hotie din care mai bine de jumate au guvernat ei...dar inca contiunua sa faca promisiuni. Cuvantul realizari nu exista in vocabularul lor?
  • 0 (0 voturi)    
    Ghici cine castiga !? (Duminică, 21 februarie 2010, 13:32)

    Cornel [anonim]

    Lume, lume, noul imparat international al PSD, omul care a inrosit flacara violet, Viiictor a lu' Daciana lu' Sirbu, reprezentantul celor saraci si cinstiti de socrii lor, fiul unui parinte fara copii, micul Titulescu din Primaverii, direct din filmul de mare succes Liceenii rock'n roll, ADRIANN NASTASE !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Faza cu vrajitoarele e criminala! :)))))) (Luni, 22 februarie 2010, 10:20)

    DYA22 [utilizator]

    Vaaaaiiii :))))))

    Sunt penali la faza cu vrajitoarele care scot flacara violet! :)))))).

    Nu am fost foarte atenta la culorile puloverelor candidatilor, insa ma intreb oare daca nu cumva Ponta a purtat chiloti violet ca sa ii mearga bine :)))
  • 0 (0 voturi)    
    cars (Luni, 22 februarie 2010, 12:11)

    Clujeanu [anonim]

    La faza cu masinile am ramas cam dezamagit.

    O gramada de Hyundai Santa Fee, o masina ce second e 12 000 euro cam cat un Sandero full options.