Sulfina Barbu: Ministrul Muncii nu are girul politic al PD-L pentru propunerea privind alocatiile copiilor

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 19 februarie 2010, 15:00 Actualitate | Politic

Presedintele Organizatiei de femei a PD-L, Sulfina Barbu, a declarat vineri ca ministrul Muncii, Mihai Seitan, nu are girul politic al conducerii partidului, pentru a formula propunerea privind diferentierea alocatiilor pentru copii, relateaza Agerpres.

"Nu stiu in acest moment despre ce discuta, pentru ca nu are un gir politic pentru a face un astfel de demers, din cunostintele mele, la nivelul Biroului Permanent National", a comentat Sulfina Barbu propunerea ministrului Muncii, Mihai Seitan, privind diferentierea alocatiilor pentru copii.

Presedinta Organizatiei de femei a marturisit ca a aflat din mass-media despre intentia ministrului Seitan si a precizat ca acesta nu a discutat subiectul in cadrul partidului. De asemenea, Sulfina Barbu a declarat ca nu cunoaste motivatia si criteriile ce au stat la baza propunerii de diferentiere a alocatiei pentru copii.

Ministrul Muncii, Mihai Seitan, a avansat, vineri, ideea platii diferentiate a alocatiei de stat pentru copii, considerand ca nu mai trebuie platite alocatii pentru copiii ai caror parinti au venituri mari.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

651 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Normal (Vineri, 19 februarie 2010, 15:05)

    Alexandru C [utilizator]

    Cand au vazut ca a sarit lumea de fund in sus o dau la intors.
  • +2 (2 voturi)    
    ! (Vineri, 19 februarie 2010, 15:16)

    ileana [anonim]

    Hahaha hahaha hahaha...a inceput deja rahatu'....cand si-au dat seama ce-au facut si-au vazut reactia, incearca s-o dreaga....
    PDL-ISTI, GASITI-VA DOCTRINA, ca ne-am saturat de ciori vopsite!
  • +2 (2 voturi)    
    prostanacii din pdl? (Vineri, 19 februarie 2010, 15:19)

    popcorn monta [utilizator]

    pai daca legea a trecut deja de senat .atunci de ce ne mai obosim?ghiciti cine a propuso in senat?
  • -2 (2 voturi)    
    Bravo! (Vineri, 19 februarie 2010, 15:33)

    andr33a [anonim]

    In sfarsit apare o declaratie avizata pe presa pentru a putea inceta cu toate speculatiile pe care aceasta noua declaratie le-a stranit! Mai bine nu mai faceti afirmatii inainte de a avea o forma finala, oficiala si competenta a noului proiect de lege dl Seitan!
    • 0 (0 voturi)    
      no shit (Sâmbătă, 20 februarie 2010, 12:01)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui andr33a

      Mai usor cu pianul pe scari, Orlando...
      Intre timp vezi ca mult iubitul-stimatul-dobitocul de Boc a confirmat.
  • -2 (2 voturi)    
    nevizat! (Vineri, 19 februarie 2010, 15:39)

    danny [anonim]

    Guvernul Boc nu taie nimic: a fost doar o afirmatie a dl seitan care din pacate, dupa cum s-a mai intamplat, nu a asteptat avizul final al noului proiect de lege, si dornic de publicitate s-a prezentat in fata romanilor cu o viziune incompleta asupra legii alocatiilor, starnind inevitabil controverse!
  • +1 (1 vot)    
    mama sulfina (Vineri, 19 februarie 2010, 16:02)

    bo boc [anonim]

    sa'si vada de problemele ei de mediu, de ghioc si tarot.
  • +1 (1 vot)    
    Asa e, da' (Vineri, 19 februarie 2010, 19:24)

    giga [anonim]

    am inteles de pe aici ca si Boc e de acord ! Sa speram ca'i doar vinerea de vina.