Nastase: Ma intreb daca nu vom schimba denumirea partidului in PSD - Aripa Vanghelie

de Carla Dinu     HotNews.ro
Joi, 18 februarie 2010, 7:01 Actualitate | Politic

Liderul PSD Adrian Nastase a declarat, miercuri seara, la Targoviste, ca este nemultumit de modul in care se pregateste Congresul formatiunii, afirmand ca se incalca Statutul si ca imaginea partidului este din ce in ce mai mult asociata cu Marian Vanghelie.    

"Ma intreb daca nu vom schimba denumirea partidului in PSD-AV, Partidul Social Democrat-Aripa Vanghelie. Cred ca discutia noastra in legatura cu listele, inchise sau nu, reprezinta o foarte mare diversiune. In loc sa discutam despre noua directie a partidului, cu statutul acesta de opozitie, sa discutam de probleme grave, care ar necesita interventia noastra publica, asistam la situatii in care un vicepresedinte al partidului zambeste superior la o discutie despre pensii si salarii fara sa intervina si sa spuna un punct de vedere valabil. Mi se pare trist acest lucru", a spus Nastase citat de Mediafax.

Nastase a declarat, tot miercuri, la Targoviste, ca nu exclude varianta de a candida, totusi, la presedintia partidului, insa aceasta situatie poate aparea doar in cazul in care motivele care l-au facut sa se retraga nu vor mai fi valabile.

La conferinta judeteana a PSD Dambovita au fost desemnati cei 51 de delegati la Congresul de sambata al partidului, care si-au exprimat sustinerea pentru o eventuala candidatura a lui Adrian Nastase, iar in lipsa acesteia pentru Victor Ponta.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

2004 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Tiganiada (Joi, 18 februarie 2010, 8:56)

    Dr Marutza [anonim]

    L-ati crescut la sanul vostru si i-ati dat puteri nemeritate. Credeati ca o sa se multumeasca cu atat? Acum va-ngroapa el pe voi! Ce sa mai zici cand vanghelie si-a pus stampila analfabetismului, pe frontispiciul PSD-ului? V-ati trezit cam tarzior, dle nastase&co!
    • 0 (0 voturi)    
      Aripa ? (Joi, 18 februarie 2010, 10:23)

      niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui Dr Marutza

      Nastase vorbeste de aripa ciorii???
      De fapt si el e cam masliniu.
      Rade ciob de oala sparta dar macar unu stie sa vorbeasca ! :((((
      • 0 (0 voturi)    
        ...s-ar putea sa ii pasca o scindare (Joi, 18 februarie 2010, 13:37)

        a@a.com [anonim] i-a raspuns lui niculita30

        Vangheile mizeaza foarte mult pe coeziunea partidului pentru a-si promova non valorile. Nu stiu daca mai devreme sau abia dupa ce PSD-ul se va trezi ca nu va mai reprezenta nimic, membrii cu discernamant vor realiza ca ceea ce pierd prin scindare poate sa insemne mai putin decat ceea ce pot sa salveze. Parerea mea este ca daca "Aripa Vanghelie" va castiga la congres PSD se va dezbina.
    • 0 (0 voturi)    
      D-l Adrian Năstase Arogantu' (Vineri, 19 februarie 2010, 15:10)

      PSD-erbedeul [utilizator] i-a raspuns lui Dr Marutza

      nu este tot balaoacheş ?!
  • +2 (4 voturi)    
    Ha, ha (Joi, 18 februarie 2010, 9:05)

    CoanaKiritza [anonim]

    De ce nu PSD-HV? Prietenii stiu de ce...
    Eu chiar as vrea ca presedinte PSD sa fie Almanahe, e cel mai potrivit pentru ei (conducatorul pe care-l merita!)
  • +1 (3 voturi)    
    Bombo, nu-ti fie frica... (Joi, 18 februarie 2010, 9:13)

    Robin [anonim]

    Domnu' Nastase/Adriene/mai Bombo,

    Tot ce zici tu acum e o cacealma stravezie...
    Stai linistit, nu-ti fie frica, daca pupi poala lui Geoana si ceafa lui Vanghelie primesti si tu protectia "anti DNA" singurul lucru care te intereseaza acum.
  • +2 (4 voturi)    
    Cine vorbeste.. (Joi, 18 februarie 2010, 9:28)

    ion [anonim]

    Hai Nastase ca te-ai gasit tu Alba ca zapada in PSD-ul de azi..

    De ce nu PSD - aripa Tamara, sau PSD - aripa Manivela, sau PSD aripa Rio/Samba, sau PSD - aripa anti flacara violeta?

    Rau ati ajuns, mai bombonel. Si nu sunt mai mult de 6 ani de cand va credeati vesnici
  • 0 (2 voturi)    
    :))))))) (Joi, 18 februarie 2010, 9:31)

    sosos [anonim]

    Mai, va meritati soarta !!!! /// sa-l vad pe Almanahe, cum il conduce pe Nastase, Geoana, etc etc, care, oricat de grotesti sunt, au meritul de a fi oameni inteligenti si educati ! dar ar fi tare de tot........ Almanahe, Jiji si Eba-Sida.... principalii "stalpi" ai politicii romanesti :)))))))
    [Editat de HotNews.ro]
  • +2 (2 voturi)    
    cum sa procedati la alegeri (Joi, 18 februarie 2010, 9:40)

    gigel [anonim]

    bai baieti , stabiliti cine trebuie sa iasa , pe urma se lasa in seama lui Liviu Dragnea .
    Metoda garantata : se iau votantii , se duc pe Dunare la sprit , de preferat intr-un loc fara semnal ( daca au telefoane mai destepte , se inchid cu forta) , si pe urma se voteaza de dimineata pana seara , de cate ori este nevoie ca sa iasa cine trebuie.
    Asa veti scuti timp si discutii inutile
  • +2 (2 voturi)    
    mda (Joi, 18 februarie 2010, 9:43)

    hahaha [anonim]

    ce v-o trage marean...

    asa va trebuie cand puneti un analfabet in fata partidului... acu o sa va ingroape de vii pe toti.

    deja se zvoneste ca marean va iesi primar general peste 2 ani... iar peste 5 ani va iesi chiar presedintele romaniei... ca doar cine naiba il va vota pe crin peste 5 ani...

    o sa-si faca singur partid.. se va numi PSDV
  • +1 (1 vot)    
    nonvalori (Joi, 18 februarie 2010, 9:43)

    bucur [anonim]

    Tovarasul Iliescu a inceput promovarea nonvalorilor,pentru ca dorea ca el sa le stie pe toate ,sa nu fie contrazis si uitati- va unde s-a ajuns .Un mare analfabet face si desface ,manipuleaza el cum vrea conducerea partidului.Culmea este ,parerea lui despre colegi si pana unde ar merge cu compromisul, numai sa primeasca o functie.Rusine politicieni romani ca toti sunteti o apa si un pamant,nu aveti coloana vertebrala.Suntet iniste lesinati.
  • +1 (1 vot)    
    Pe bune, (Joi, 18 februarie 2010, 9:55)

    Pantera Roz [utilizator]

    astia de la PSD chiar sunt atacati energetic!Daca si Nastase,care, cu toate pacatele lui ,parea un tip inteligent,a inceput sa comita declaratii de astea penibile,atunci treaba e violeta rau.Daca inteligenta cedeaza in fata manelismului politic,e grav.Si nu e de ras.E de plans.Pt. ca situatia asta nu e doar la nivel PSD,ci la nivelul tuturor partidelor.Care-pana una,alta,ne conduc.Da' si meritam,este?!
  • -1 (1 vot)    
    despre Dl Nastase (Joi, 18 februarie 2010, 9:58)

    geo [anonim]

    Am avut o mare incredere in dv.Apoi,ati facut aceaaberatie cu tx. TV.Asta m-a facut sa nu va mai votez la Presedentie.Aveti ,niste limite;stiti si dv. zambetul acela putin arogant, cateodata deranjeaza.Totusi , acum sunte-ti o varianta rezonabila pt. PSD.Si, sa stiti ca nu sunt psd-ist.Dar, consider , ca este nevoie de dv.Poate , ma veti convinge, mai mult!
    • 0 (2 voturi)    
      Bai Geo (Joi, 18 februarie 2010, 10:20)

      Gaga [anonim] i-a raspuns lui geo

      Te rog frumos, corecteaza-ti textul, e plin de greseli. Si nu ma refer la mesaj ci la gramatica, punctuatie. Se supara naibii D-l Profesor Nastase daca vede scrierea si nu cred ca vrei asta acum cand ii tremura barbia prin sedinte.
      P.S. Care e faza cu "tx.TV" ?
      • +1 (1 vot)    
        Bai Gaga, (Joi, 18 februarie 2010, 11:40)

        Pantera Roz [utilizator] i-a raspuns lui Gaga

        taxa TV.Aia de-o platesti tu odata cu factura la energia electrica.
        • -1 (1 vot)    
          Ah...merci. (Joi, 18 februarie 2010, 12:29)

          Gaga [anonim] i-a raspuns lui Pantera Roz

          Mai mare golanie e taxa radio. Daca la TVR ma mai uit inevitabil cand baleiez programele teve, de Radio Romania chiar ca nu ma ating cu auzul!
  • 0 (0 voturi)    
    CIRC DE DOI LEI (Joi, 18 februarie 2010, 10:19)

    ADRIAN Z. [anonim]

    Uitati un lucru,fratilor,ei sunt milionari! Este doar un joc! Paine si circ.Noi radem,ne dam cu parerea si adeavarul e unul:cu ce platim ratele la banci,cu ne crestem copii?
    Fiti destepti,nu cadeti in plasa lor!!!
    • +1 (1 vot)    
      Tu esti in plasa (Joi, 18 februarie 2010, 11:00)

      Pantera Roz [utilizator] i-a raspuns lui ADRIAN Z.

      lui Base?!Pe bune,e mai buna?!Uite,la noi in oras PSD dadea niste pungi si brichete adevarate.Fiabile si rezistente."Sarantocii "astia de la PDL dadeau pungi de plastic portocalii groase cat coala de hartie si brichete cu piatra,ca in Evul Mediu.Bietii,de unde bani,nu?!Aia erau la Nutzy....
  • +3 (3 voturi)    
    Tiganul cand ajunge imparat... (Joi, 18 februarie 2010, 10:50)

    Ritzi Pitzi [anonim]

    ... are mai intai "grija" de ma-sa si de tac-su...
    La ce v-ati fi asteptat dupa ce l-ati facut mare si tare in partid ?!
  • -1 (1 vot)    
    Neo-comunisti convinsi!!! (Joi, 18 februarie 2010, 12:38)

    Cristina [anonim]

    Dom' Nastase, de ce v-am considerat si va voi considera pe veci neo-comunisti? Pt ca exact ca si vechii comunisti promovati non-valorile, exact ca si ei nu stiti sa veniti cu solutii interesante pt a rezolva raul din tara asta, ci stiti doar sa va muscati de fund tot poporul si in special "minunata familie PSD" din care faceti parte, pt ca de fapt, altceva nu va mai duce capul. Mi-e scarba si groaza cand va vad fetzele si va aud numele, dar macar ma bucur ca personal nu mi-e rusine cand uit dimineata in oglinda...
  • 0 (2 voturi)    
    Neo-comunisti convinsi!!! (Joi, 18 februarie 2010, 13:07)

    Cristina [anonim]

    Vroiam sa spun ca personal nu mi-e rusine cand ma uit dimineata in oglinda... La voi NEO-Cii se cam crapa oglinzile!!!...
  • 0 (0 voturi)    
    aripile sunt bune (Joi, 18 februarie 2010, 16:47)

    spektator [anonim]

    vanghele e cu aripi, iar lui bombo, normal sa'i placa aripatele (nu haripatzii), a face oo. :-))
    interesanta revenirea mosului kgbist.
    ce ie kgb, nu piere. da nici renume bun n'are....