Boc a cerut ministrilor conferinte de presa cel putin o data la doua saptamani, pentru comunicare

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 17 februarie 2010, 19:26 Actualitate | Politic

Premierul Emil Boc a cerut ministrilor sa organizeze conferinte de presa cel putin o data la doua saptamani, in care sa prezinte principalele proiecte initiate, astfel incat sa fie asigurata o mai buna comunicare, au declarat pentru Mediafax surse ministeriale.

"Premierul a spus ministrilor inca de saptamana trecuta si le-a reamintit in sedinta de miercuri a Guvernului ca vrea ca fiecare membru al Cabinetului sa sustina personal conferinte de presa cel putin o data la doua saptamani, pentru a anunta sau explica diferite proiecte. Se urmareste astfel o mai buna comunicare din partea ministerelor", au aratat sursele citate.

Ministerul Muncii a anuntat, marti, lansarea unei serii de conferinte de presa cu o frecventa bilunara, "care sa faciliteze transmiterea informatiilor relevante catre publicul larg prin intermediul canalelor mass-media", sustinute de ministrul de resort. Prima astfel de conferinta este programata pentru joi, 18 februarie.

In ultimele zile, conferinte de presa au mai fost sustinute de ministrii Finantelor, Dezvoltarii Regionale, Mediului si Culturii.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

220 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    bravo (Miercuri, 17 februarie 2010, 20:52)

    un taran [utilizator]

    Bravo dl. Boc.
    In plus, are trebui ca in fiecare luna fiecare parlamentar sa stea de vorba cu cetatenii care l-au ales, si sa dea raport. Uite legea asta am votat-o asta nu, si dece.
    Marea prolema a Romaniei este faptul ca politicienii nu sunt trasi la raspundere de popor.
    Oamenii sunt inchisi la minte, si uita de la mana pana la gura.
    • 0 (0 voturi)    
      Laudabil! (Joi, 18 februarie 2010, 11:25)

      andr33a [anonim] i-a raspuns lui un taran

      In conditiile in care se dovedeste deschidere pe care o promoveaza dl Boc fata de cetateni; in aceeasi masura isi poate controla mai usor ministerele prin reactiile generate de catre comunicatele de presa la nivelul populatiei!
    • 0 (0 voturi)    
      bravo (Joi, 18 februarie 2010, 11:57)

      wiii [anonim] i-a raspuns lui un taran

      O initiativa laudabila. Si primul premier care face asa ceva. Si care demonstreaza ca intr-adevar isi da interesul!
  • 0 (2 voturi)    
    Laudabila initiativa (Miercuri, 17 februarie 2010, 21:31)

    Cri [anonim]

    Vor raporta ca Basescu: din 3 in 3 luni :))))))))))
  • 0 (0 voturi)    
    de bun simt (Joi, 18 februarie 2010, 11:44)

    dan [anonim]

    Perfect normal si de bun simt. Pentru ca la noi asta este una din cele mai mari probleme: lipsa comunicarii. Sau ineficienta ei.
  • 0 (0 voturi)    
    Boc da dovada de seriozitate! (Joi, 18 februarie 2010, 11:59)

    eugen [anonim]

    Buna initiativa. In modul asta nu se vor mai putea plange diversi cu faptul ca nu sunt pusi la curent cu ceea ce se intampla. Boc da dovada de seriozitate!
    • 0 (0 voturi)    
      ......... (Joi, 18 februarie 2010, 12:46)

      lili [anonim] i-a raspuns lui eugen

      Corect , chiar de acest lucru au nevoie romanii sa fie tinuti la curent cu ce se intampla in tara lor. Felicitari.
  • 0 (0 voturi)    
    Corect (Joi, 18 februarie 2010, 12:42)

    miky [anonim]

    E foarte ok, e si normal sa ceara acest lucru , ca pana acum erau invatati sa faca ce vor si sa nu de-a socoteala nimanui, ei bine se schimba treaba ....romanii trebuie informati , si informati corect.
  • 0 (0 voturi)    
    Un premier de care are nevoie Romania. (Joi, 18 februarie 2010, 12:52)

    Florin [anonim]

    Seriozitate, cinste, curaj, onestitate, stabilitate , forta sunt cateva din calitatile care le detine Premierul Boc si ne-a demonstrat asta de mai multe ori. Felicitari sa o tina tot asa!!!