Senatorul PSD Adrian Tutuianu: Dupa modelul Gheorghe si Bittman, si Puya sau Parazitii ar trebui sa fie comunicatori pentru ministere

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 8 februarie 2010, 19:58 Actualitate | Politic

Puya, Parazitii, Verdict, Traian Ilea sau Adrian Minune ar trebui sa fie si ei numiti comunicatori pentru ministere, dupa modelul lui Andrei Gheorghe şi Dan Bittman, numiti la departamentul de comunicare al Ministerului Finantelor, a afirmat luni, ironic, social-democratul Adrian Tutuianu, in fata colegilor din Senat, citat de Mediafax.

Acesta a facut o serie de sugestii pentru departamentele de comunicare din celelalte ministere: pentru Economie - Puya, cu melodia "E foame de bani, baieti!", pentru Ministerul Sanatatii - Adrian Minune, cu melodia "Au, inima mea", pentru Ministerul de Interne - formatia Verdict, cu "Vine Politia!", pentru Transporturi - Parazitii, cu cîntecul "Drumuri fictive" si drept consilier personal al prim-ministrului - Traian Ilea, cu "Pusca si cureaua lata".

Adrian Tutuianu este de parere ca "regimului politic totalitar al lui Traian Basescu îi place la nebunie spectacolul mediatic" si spune despre Elena Udrea ca a facut reclama turismului "cand calare, cand numarand chilotii salvamarilor".

In ceea ce priveste pe ministrul Finantelor, Sebastian Vladescu, Tutuianu este de parere ca acesta a gasit solutia pentru "desavarsirea ridicolului absolut", prin numirea celor doi consilieri:
"Pe de o parte, am putea spune ca îi întelegem strategia; daca tot nu ştii sa gestionezi Finantele publice, macar sa ai oameni care sa minta frumos pentru tine".

Adrian Tutuianu nu s-a oprit insa aici, spunand despre Andrei Gheorghe ca "cu figura mereu plictisita şi stilul flegmatic" si "cu o imagine publica destul de şifonata", a luat pe mana Departamentul de comunicare al ministerului Finantelor, el fiind primit cu rezerve chiar de catre reprezentantii presei."Controversatul realizator nu a parut foarte interesat de un mic amanunt; daca vrei sa te ocupi de imaginea altora este esentiala propria imagine", mai spune Adrian Tutuianu.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

1081 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    ia auzi! (Luni, 8 februarie 2010, 20:04)

    wolf72 [anonim]

    Bre Tutuiene ce infractor ti-ai ales ca purtator de cuvint? Sa te ajut cu citeva nume? :))
    • +3 (3 voturi)    
      . (Luni, 8 februarie 2010, 21:40)

      radukku [utilizator] i-a raspuns lui wolf72

      citat din Parazitii: "Cum sa ne pese de PSD?"
  • +7 (7 voturi)    
    cine este tutuianu? (Luni, 8 februarie 2010, 20:11)

    radescu george [anonim]

    adrian tutuianu este senator de dambovita!este persoana cu care au fost obligate toate primariile din dambovita sa incheie contracte de ASISTENTA JURIDICA!
  • +3 (3 voturi)    
    este posibil (Luni, 8 februarie 2010, 20:27)

    releu [utilizator]

    doar ca PSD l-a ales pe Goarna Pros
  • +3 (3 voturi)    
    tutuianu (Luni, 8 februarie 2010, 20:29)

    radescu george [anonim]

    tutuianu este groparul psd dambovita !
  • +4 (4 voturi)    
    avocatul tutuianu (Luni, 8 februarie 2010, 20:38)

    radescu george [anonim]

    tutuianu a furat banii primariilor din dambovita!a facut "consultanta juridica" pe bani publici!
  • +3 (3 voturi)    
    Chilian l-a luat Geoana (Luni, 8 februarie 2010, 20:54)

    Liviu Iordache [anonim]

    Daca tot voia sa faca misto acest Tutuianu putea sa observe ca in spatele lui geoana la marea confrunatare a stat cobzarul chilian, fostul Ilie Nastase, actorul pensionar de la cluj, actorul senator de la liberali, actorul ratat dinescu, actualmente mosier, actrita morgenstern, care a plecat la pauza, a stat de toti banii. In concluzie, tot prostanacul a fost inaintemergator, Tutuiene!
  • +2 (2 voturi)    
    Un nesimtit (Luni, 8 februarie 2010, 20:56)

    marius [anonim]

    care nu stiu cum de fiecare data este votat , el si altul G Ana , alt parazit ...
  • +1 (1 vot)    
    Vai noi! (Luni, 8 februarie 2010, 21:05)

    mama lui [anonim]

    Mi-au spus mie cateva din amantele lui ca nici ele nu-l vor mai vota ...
    Halal senator, nu a facut nimic pentru judetul lui, desi parea un baiat capabil a demonstrat ca e vai mama lui, nu a fost in stare sa asfalteze drumul nici pana acasa la el la malu cu flori ...
    ciao szlabane!
  • +2 (2 voturi)    
    :)) (Luni, 8 februarie 2010, 21:10)

    David.NU [utilizator]

    Pe cat de stupid, pe atat de amuzant as zice :))
    Doamne, ce griji au astia in Senat....
  • 0 (0 voturi)    
    Mda... (Luni, 8 februarie 2010, 23:20)

    Cristi [anonim]

    Pai voi bai caraghiosilor aveti in PSD niste "comunicatori" excelenti! Pe goagalul Vanghelie, pe prostanacul Geoana, pe coruptul pana in maduva oaselor Adrian Nastase, pe bolsevicul Ion Iliescu si pe ocultistul aranjor nea Hrebe. De exemplu. Cu ei ca purtatori de agramatisme, prostie, limba de lemn, fatarnicie si grandomanie proletara formati o redutabila trupa de clovni de circ. Nu va poate intrece nimeni in lucruri rele facute nene Tutuianu, senator al melcilor ce esti!
  • 0 (0 voturi)    
    Vanghelie e purtatorul de cuvant defacto (Marţi, 9 februarie 2010, 10:53)

    neagoe [utilizator]

    al psd-ului. Stie Tutuianu ce stie! S-ar putea ca Puua si Parazitii sa fie o alegere mai inspirata pentru Geoana ... ;-))) si incearca sa-i bage pe din dos ... :-))))
  • 0 (0 voturi)    
    vai mama voastra (Joi, 11 februarie 2010, 20:02)

    loli [anonim]

    sunteti niste incompetenti,va dati seama ca omul asta e o capacitate si ca lumea l-a ales acolo in Senat sa ne reprezinte,si toata lumea il lauda,v-ati gasit voi o mana de ratati ca nu pot sa va numesc altfel sa judecati un senator,cand veti ajunge pe un scaun ca al lui atunci sa vorbiti. Cu stima si respect domnule Senator....