VIDEO Sedinta a conducerii PNL  * Crin Antonescu: Putem fi un partid de peste 30% la urmatoarele alegeri

de A.N.     HotNews.ro
Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 12:01 Actualitate | Politic


Crin Antonescu
Foto: Bety Blagu / HotNews.ro
"Spun astazi ca putem fi un partid de peste 30%, sa fim cel mai mare partid din Romania", a declarat presedintele PNL, Crin Antonescu, prezent la Liga Alesilor Locali liberali, desfasurata la Poiana Brasov. El le-a cerut  liberalilor "sa nu ramanem un partid al elitelor" si ca "trebuie sa actionam deschis catre restul societatii". Antonescu a mai spus ca "sunt primul care doreste sa guvernam, dar cu anumite garantii".

In programul intalnirii de la Poiana Brasov, liberalii au reuniunea Biroului Politic Central, a Consiliului National Executiv si a Delegatiei Permanente a PNL. Discutiile se vor centra pe eventuale modificari ale statutului si stabilirea datei Congresului. De asemenea, la Brasov se astepta ca taberele din interiorul PNL sa se pozitioneze.

Iata cele mai importante declaratii facute de Crin Antonescu:
  • va multumesc tuturor celor care ati fost alaturi de mine in campania prezidentiala
  • am obtinut un rezultat bun, e scorul cel mai mare obtinut de noi la alegeri dupa 2009
  • ar fi fost si mai bun daca toti cei care poarta culorile liberale s-ar fi batut cu aceeasi ardoare
  • gandul meu este acum alaturi de dumneavoastra, alesii locali
  • am obtinut un rezultat bun, de 20%, tinand cont ca anul trecut a fost un an cu conditii vitrege
  • nu trebuie sa uitam ca PD-L si PSD au condus catastrofal Romania in 2009
  • vreau sa le multumim inca o data celor 2 milioane de romani care au crezut in noi, in sansa noastra, in posibilitatea unei schimbari radicale in Romania la sfarsitul anului 2009
  • din pacate, nici cel mai mic dintre rele n-a avut castig de cauza. Cel mai mare dintre rele a avut castig de cauza
  • ne-am pomenit in opozitie, intr-o adevarata deprimare politica, psihologica
  • ne-am pomenit singurii purtatori ai sperantei celor doua milioane de oameni care au crezut in noi
  • in 2001, spuneam ca putem fi repede, in cativa ani, un partid de 20%
  • putini dintre noi credeam acest lucru; acest lucru n-a fost crezut atunci nici de presedintele partidului, Valeriu Stoica
  • PNL avea deja 20% atunci cnd, in Alianta DA, a castigat alegerile
  • eram atunci intr-o alianta, insa ponderea era mereu impartita cu aceast alianta
  • de data aceasta am obtinut singuri valoarea de 20% din electoratul prezent
  • cei doua milioane de alegatori se asteapta ca noi sa ne tinem de cuvant
  • spun astazi ca putem fi un partid de peste 30%, sa fim cel mai mare partid din Romania
  • nu e nevoie decat de cateva lucruri foarte grele
  • trebuie sa dam raspunsul daca putem realiza aceste lucruri grele: sa intelegem mai repede decat altii si sa facem mai repede decat ei intoarcerea cu fata catre cetateni
  • trebuie sa fim ca organism, ca institutie, unul capabil sa dea semnale coerente
  • sa spunem romanilor ca nu asteptam din congres in congres sa facem lucrurile sa functioneze
  • liberalii au sansa unei noi credibilitati
  • nu trebuie sa ramanem un partid al elitelor, multumit cu cele 20%
  • cele 20% nu ne pot duce decat acolo unde suntem
  • am trait cu iluzia ca nu se poate trai fara noi. Uite ca se poate
  • trebuie sa actionm deschis catre restul societatii
  • trebuie sa gasim combinatia ideala pentru a fi si noi la putere
  • ne aflam in fata unei optiuni majore de strategie politica
  • trebuie sa fi anormal sa nu-ti doresti sa te afli la guvernare
  • si maine am putea sa ne aflam la guvernare daca am avea minime garantii
  • sunt primul care doreste sa guvernam, dar cu anumite garantii
  • guvernarea nu inseamna sa faci niste oameni ministri
  • as intra la guvernare si maine fiindca actuala guvernare se degradeaza
  • trebuie sa fim un partid care sa devina capabil sa castige alegerile din 2012, dar si un partid care sa fie gata sa intre si maine la guvernare daca exista conditiile ca putem face ceva
  • nu vreau sa raspandesc iluzii acolo unde nu-mi fac si eu iluzii
  • tara asta merita un guvern mai bun decat guvernul Emil Boc - Elena Udrea
  • daca lucrurile merg asa, o urma de responsabilitate il va face pe Traian Basescu sa caute solutii
  • Basescu ar putea si obligat sa caute solutii sincere de salvare a Romaniei
  • PNL se va afla acolo cand se va pune problema sincera a salvarii tarii
  • nu putem sa pretindem ca suntem stat membru al UE, dar sa avem in Romania zona care sunt in afara timpului
  • ne-am obisnuit sa inghitim in Romania tot
  • ne-am obisnuit sa glumim ca un km de autostrada costa 80 de milioane de euro
  • ne-am obisnuit sa credem ca cei care se afla putere dau banii de-acasa
  • nu doresc sa fim un partid militarizat
  • PD-L a ajuns de la 10% la 30% dupa ce Basescu a ajuns presedinte
  • va spun ca putem sa o facem si noi








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2609 vizualizari

  • +20 (34 voturi)    
    30% la urmatoarele alegeri??? :)) (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 12:22)

    UnBucurestean [utilizator]

    Viseaza frumos Dl Crin!

    Sau sa l intrebam ce a baut/fumat aseara si cat il plateste Paturiciu sa dea astfel de declaratii fara acoperire prin care incearca sa ofere sperante desarte electoratului PNL!
    • -2 (4 voturi)    
      Asa cum Orban afirma ca (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 16:12)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui UnBucurestean

      detin 20% din primarii dar au primit 6% din fonduri!!! Asta denota ca electoratul PNL este 100% mai destept decat conducatorii acestui partid! Logic ca au primit doar atat. Ei compara o primarie de sat / comuna cu una de oras / municipiu?? Pentru ei numarul primarilor conteaza nu ce anume pastoresc acestia. De aceea pierde PNL - cred electoratul mult mai prost decat este legal in Romania. Sau repet conducatorii PNL sunt cu IQ - ul, vai mama lui!
    • +3 (7 voturi)    
      nu intzelegetzi (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 20:35)

      vizionar [anonim] i-a raspuns lui UnBucurestean

      se refera la procentajul ce'l va obtzine noua aliantza anuntzata de dl. felix antenescu.
      deci, la viitoarele alegeri, alianntza social liberala va lua sigur 30%.
      nu ma'ndoiesc ca e posibil.

      un salut marineresc, vant di pupa !
  • +21 (35 voturi)    
    Crin (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 12:23)

    elis [anonim]

    Vrabia malai viseaza si..... Crin procente.S a dus euforia odata cu sustinerea lui Geoana care si el nu se simte prea bine politic bineinteles ca in rest pare ca ii merge capul la smecherii.
  • +21 (33 voturi)    
    contradictii fundamentale (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 12:29)

    curios [anonim]

    A. Cand a fost vreodata PNL un partid de masa?? B. In nov.2008 cu o lege favorizanta si dupa ani de guvernare PNL a avut 17% (acum e numai la 14%); cei 20% de la prezidentiale sunt si voturi anti-Basescu nu neaparat pro PNL C. Chiar si la 30% (asta o fi castigarea alegerilor???) tot e OBLIGAT la o coalitie. Intrebarea este cu cine: cu PSD -care o vireaza spre stanga sperand la 40%- sau cu PDL injurat constant de Crin??? Si iata cum, incaodata, se dovedeste ca retorica e retorica -cad fetele pe spate- iar real politik este real politik. Dar cum Crin nu vorbeste limbi straine, probabil ca nu intelege ce este real politik.
    • +3 (7 voturi)    
      Nu sunt contradictii.. (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 16:47)

      judex [anonim] i-a raspuns lui curios

      ...dimpotriva. Antonescu pregateste marea schimabare de orientare a electoratului PNL, in vederea fuziunii cu PSD. Cartitele lui Ilici, infiltrate in asa zisa opozitie democratica prin mai toate partidele ca ar fi putut constitui un pericol pentru FSN in 1990, trebuie sa se regrupeze, dupa infrangerea suferita la prezidentiale. Cred ca Patriciu este cel care a primit stafeta de la Ilici, iar Antonescu este cel pe care Ilici/patriciu urmaresc sa-l puna in fruntea partudului format prin fuziunea PSD si PNL. Declaratii premergatoare, cu scopul evaluarii impactului fuziunii asupra electoratului si a membrilor celor doua partide au fost facute de Voiculescu si Orban.
      • +2 (2 voturi)    
        doamne fereste (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 18:41)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui judex

        Suna a gluma ce zici tu - daca ar fi asa am ramane numai in FSN: PSD+PD adica situatia cea mai rusinoasa pentru politica romaneasca.
      • -2 (2 voturi)    
        Multumesc, Judex... (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 19:33)

        judex [anonim] i-a raspuns lui judex

        Din pacate, comentariul meu nu a fost publicat. Gandim la fel; nu este de mirare ca impartasim acelasi nick name.
    • +1 (1 vot)    
      Tradare = Real Politik ? (Duminică, 31 ianuarie 2010, 11:15)

      Pelerinul [anonim] i-a raspuns lui curios

      Ia mai explica odata, cine vireaza spre stanga ?
      Ca sunt si eu curios...
  • +19 (29 voturi)    
    bate campii (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 12:33)

    mihai [anonim]

    viseaza cu ochii deschisi si spune prostii mai mari ca el. se face ca nu a vazut ca masa alegatorilor de la PNL nu i-a urmat sfatul sa-si de-a votul pentru geoana. Crede ca ai mai rasariti dintre electori nu i-au vazut demagogia ieftina si umflata, pripeala ante si post electorala, lipsa de fler politic si faptul ca nu l-a interesat nimic inafara de ura personala si nejustificata pentru Basescu. A luat hotarari aiurea si dupa parerea mea, si-a demolat orice sansa pentru 2014 dovedindu-se imatur si emotional si punand interesele si ambitiile personale inaintea celor ale PNL.
  • -7 (17 voturi)    
    un partid mare (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 12:33)

    prudent [anonim]

    are intotdeauna un ideolog. A fost la PNL Valeriu SToica, este la PDL Frunzaverde (cred), este la PSD A.Nastase (si/sau Duvaz). Ideologul face strategia partidului, discuta doctrine etc. Dar politica de zi cu zi, tacticile pe termen scurt, sunt facute de persoane FOARTE pragmatice. La PNL Crin poate fi un ideolog, dar in niciun caz un tactician.
    • 0 (0 voturi)    
      ideologul parfumat (Duminică, 31 ianuarie 2010, 19:53)

      the [utilizator] i-a raspuns lui prudent

      Ma intreb daca Antonescu poate fi muzeolog ... cât despre ideologie, aia o fac unii cu ceva ondulatii pe creier, nu cu un escalop neted inside.
  • +12 (20 voturi)    
    elite (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 12:34)

    dan [anonim]

    Saracu,boala l-a lovit tanar fiind,delirium tremens ataca deobicei la varste mai avansate,dar probabil ca pentru "elite' ca el,Organ & Nicolai face exceptzii.
  • +15 (23 voturi)    
    procent (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 12:38)

    Lulu [anonim]

    Sa creada mutu ca veti ajunge la 30 procente. Nu aveti program politic, nu aveti doctrina, nu aveti nimic. Sunteti jalnici. Mai incet cu lauda. (Editat de HotNews.ro)
  • +17 (25 voturi)    
    detalii (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 12:38)

    cinic [anonim]

    nici sub Bratianu PNL nu a fost decat un partid de elite. In nicio tzara europeana liberalii nu sunt un partid de "masa". Iar intre cele 2 milioane de voturi ale lui Crin din primul tur o halca zdravana este constituita din voturi anti-Geoana si/sau anti-Basescu. Nu e obligatoriu ca aceste voturi sa mearga si la PNL la locale sau parlamentare si oricum prezenta la vot de la prezidentiale nu se va mai repeta si la locale si la parlamentare.
    • -1 (1 vot)    
      bratianu, elitele si delirul crinogenic (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 15:50)

      carp [anonim] i-a raspuns lui cinic

      partidul n'a fost supt bratianu. elitele nu's niciodata la/ supt bratianu. nu suna.
      caragiale vorbea despre liberali si "elite" catzavencu, dascalimea, caracuda.
      eminescu le zicea rosii.
      mda. la englezi liberal democratzii sunt elita, conservatorii, plevusca...:-)
      cat de elitele de azi : campeanu, chintus, paturiciu, tarliceanu, organ, nicolaescu, adomnitzei, david, niculai, si, cu voia dv. ultimul pe lista, crinescu.
      halal elite !
      si sa va mai intre ceva sus: liberalii, nicaieri in lume nu's de dreapta, din canada pana la partidul liberal ioropean. centru/centru dreapta.
      asta e locul lor pe campul de lupta.
      pi shentru mai ! :-)
  • +14 (22 voturi)    
    bla,bla,bla (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 12:55)

    nicu68 [utilizator]

    -"nu trebuie sa uitam ca PD-L si PSD au condus catastrofal Romania in 2009"-atunci de ce sunteti aliatii psd?
    -"as intra la guvernare si maine fiindca actuala guvernare se degradeaza"-Basescu dictator?hmmmm
    -"spun astazi ca putem fi un partid de peste 30%, sa fim cel mai mare partid din Romania".Cu tine si Orban in frunte sunt convins ca asa va fi.
    Antonescu si Geoana sunt cumva frati,sau se resimt inca urmarile atacului energetic la care au fost supusi.
    "A avea conştiinţa curată înseamnă a avea memorie proastă".
  • +10 (18 voturi)    
    VISE (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 13:03)

    Lucia [anonim]

    taica vise.... cum cand ati facut ce ati facut?
  • +11 (19 voturi)    
    parca (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 13:06)

    ady [anonim]

    il imbratzisa pe geaona -prostanacul nu demult..se zice - cine se aseamana se aduna..
  • +17 (27 voturi)    
    oare ? (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 13:07)

    Petrovici [anonim]

    Intr-adevar cam mult a obtinut Csuky Antonescu dupa bataia de joc din 2004-2008 cand au fost la guvernare.
    In 2004 au intrat la guvernare datorita tandemului Basescu - Stolojan. S-au trezit ca voda-n loboda si, la indicatiile lui Patriciu, au facut numai traznai :
    -- n-au facut alegeri anticipate in 2006 pentru a-i scoate pe PSD-isti din Parlament si a avea astfel majoritate in acest for ,
    -- i-au dat afara pe PLD din guvern si s-au aliat cu PSD,
    -- au imprastiat banii realizati prin plusul din PIB in 2008 si au lasat un record de deficit pe care nici astazi nu-l poate recupera actualul guvern pe vremuri de criza care se stia ca vor veni inca din 2008,
    -- s-au aliat cu PSD la pezedentiale in turul 2 atacand foarte acid pe Basescu si PDL,
    -- au refuzat sa intre la guvernare ridicand pretentii naucitoare,
    -- au continuat sa batjocureasca in mod inacceptabil atat pe Basescu cat si PDL,
    -- daca erau politicieni adevarati intrau la guvernare si incet - incet isi puteau dovedi valoarea si ridica pretentiile,
    -- nu puteau avea credibilitate cu ministrii ca Chiuariu, Pacuraru,
    -- am fost un liberal convins in perioada 1990-2006 dar m-au dezgustat dupa ce l-au alungat pe Stolojan si au ajuns o unealta in mana lui Patriciu (Editat de HotNews.ro)
  • +2 (2 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 13:08)

    idi [anonim]

    Sincer, sunteti chiar nesimtiti... toti basescii intra sa comenteze aiurea, complet irelevant la subiect! Oricine spune ca PNL nu are doctrina traieste pe o insula de ignoranta si indoctrinare! Nu sunt nici eu de acord ca PNL sa renunte la statutul de partid de elite, insa si mai putin sunt de acord cu comentarii inutile si clar directionate!
    Va felicit, sunteti niste veritabile animale sociale, cu accentul pus pe animale!
  • -1 (3 voturi)    
    Este un vis acel 30%. Sincer. (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 13:17)

    Audit [utilizator]

    Ar trebui sa va ghidati cam cat au liberalii in UE.
    Aud ca va ghidati cu votul primit la prezidentiale. Parerea mea este ca gresiti. Nu aveti legatura cu acel vot. A fost un vot antiBasescu si atat. Nu a fost un vot proPNL.
  • -1 (3 voturi)    
    :) (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 13:39)

    rochiri [utilizator]

    Tocmai am vazut un porc ce zbura pe la geam!

    PS: Crine tu nu ai oameni in teritoriu si ce ai tu langa tine Organ si Norica cu nepoata nu te ajuta cu nimic!
  • -1 (3 voturi)    
    chuky,muky,paduky si Nea Mitica (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 13:41)

    gura rea [anonim]

    dragi concetateni
    In viitorii 2 ani partidul nostru o sa atinga cota de 30%...
    In sala aplauze furtunoase
    Nea Mitica din prima banca nu zicea nimic.
    dragi concetateni
    in viitorii 3 ani paartidul nostru o sa atinga cota de 40%
    in sala aplauze furtunoase insotite de ovatii pe masura
    Nea Mitica din primul rand nu zice nimic...

    dragi concetateni
    in viitorii 4 ani partidul nostru va atinge cota de 50%,ce cincizeci 60% si va guverna singur Romania...
    In sala delir pupaturi,felicitari ce mai era o asa mare fericire ca nu puteau sa si-o inchipuie..
    Nea Mitica din primul rand nimic..

    Dupa discurs Chuky si Orbenica il cheama pe nea Mitica sa-l prelucreze..
    -Pai bine mai Nea Mitca Matale care esti cel mai fruntas dintre activistii nostriisa nu reactionezi la un asa program..nu te ia asa un fior cand vom creste de la 20%la 50%,pai ce exemplu da matale la oamenii nostrii?
    -Pai ce exemplu sa dau mai ficiorilor..de bun simtz..


    -(editat de HotNews.ro)
  • 0 (2 voturi)    
    Reforma in PNL trebuie sa fie una reala... (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 13:43)

    Stefan [anonim]

    PNL spre deosebire de PDL este in opozitie si are sansa sa se pregateasca cu adevarat pentru a deveni un partid LIBERAL DE DREAPTA.
    Acum este la fel ca celalalte partide: struto camile organizate in gasti.

    CRin Antonescu are un precedent : www.altguv.ro
    Niste oameni tineri care aveau promisiunea lui ca va sustine reformarea PNLului prin 2005 si vor ajunge liberalii sa aibe statutul partidului adus la zilele de gratie ale anilor 2000 si sa faca modernizarea partidului.
    NU a fost sa fie dar ceea ce au propus cei din www.altguv.ro ramine valabil pentru oricare dintre partidele de centru-dreapta.
    Sper sa aiba liberalii mintea de pe urma.
  • 0 (2 voturi)    
    Vorba goale... (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 13:53)

    Chelba Constantin [anonim]

    clasa politica,mai ales cei din opozitie,trebuie sa inteleaga ca nu suntem chiar asa de prosti cum ne cred ei.Ce sa credem despre un partid,care refuza guvernarea sub motiv ca "nu li-se prezinta suficiente garantii",pentru-ca ulterior sa saboteze o guvenare care se lupta cu criza si incearca modernizarea statului?
    Unde gasim interesele nationale?
    Este adevarat ca inca nu suntem bine informati,dovada este faptul ca mai exista asemenea partide pe escherul politicii romanesti.
    Personal.nu voi vota nici odata un asemenea partid
  • -1 (3 voturi)    
    pnl (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 14:10)

    Ion Dragnea [anonim]

    1.D-l Crin Antonescu a afirmat ca PNL poate fi un partid de 30% la urmatoarele alegeri! Dar poate fi si de 5% .
    2.Sint o persoana care s-ar incadra in prototipul alegatorului liberal: instruit si cu o afacere cinstita si solida!
    Ei bine cei 4 ani de guvernare liberala , intr-o conjuctura economica interna si internationala extraordinara , m-au indepartat definitiv de o astfel de optiune. Risipa , cresterea numarului de bugetari , crestere inutila a agentiilor guvenamentale , cresterea ametitoare a decalajului intre media salariilor la stat si la privat , cresterea tuturor cheltuielilor bugetare , au pus PNL in aceesi categorie cu PSD. Alianta politica doar a legiferat unitatea lor de vederi!
  • 0 (4 voturi)    
    P.N.L., va disparea (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 14:15)

    Sorin IONESCU [anonim]

    PNL, a avut cea mai haotica si lipsita de profesionalism guvernare, in mod normal, locul lor este langa tzaranisti.Antonescu este demagog si abereaza enorm, este Mr.ValoareZero...(editat de HotNews.ro)
  • -1 (3 voturi)    
    Pacat de PNL (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 14:25)

    Toriania [anonim]

    Poate ca PNL ar mai creste in sondaje daca nu l-ar avea pe Crin in frunte.Daca ar pleca din PNL Crin si l-ar lua cu el pe Orban si pe Nicolai, PNL ar creste ca valoare , nu numai in sondaje. Acestia 3 sunt catastrofe in PNL. Mi-ar fi rusine sa fiu in PNL si sa am un asemenea presedinte de partid. Voi ramane doar o simpatizanta a PNL , dar nu voi mai vota PNL, daca ramane Crinisor sef de partid. Din cauza lui nu am putut vota PNL la ultimele alegeri .Un om fara caracter, care ar face orice pentru functii.
  • 0 (2 voturi)    
    snobism (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 14:53)

    man [anonim]

    Ce au toti oamenii astia politici de trag ca mustele la ...., de se duc in poiana aia?
    Oare chiar cred ca dc se etaleaza acolo, impreuna cu toti fitosii, prind la electorat mai bine?
  • 0 (4 voturi)    
    pha! (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 15:12)

    moatira [utilizator]

    Mai domnu' Crin, retrageti-va din politica, va faceti de ras din ce in ce mai mult, parca e contagios; si luati-l si pe musiu Orban ca si el aduce deservicii partidului aratand pe fata ca PNL ul condus de dumneavoastra( si de cei din umbra) nu vrea munca, vrea doar ciolan-deci de unde 30%?Penelisti si pesedisti, cei ce va conduc fa-bu-lea-za si au personalitati imature!
  • 0 (4 voturi)    
    crin (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 15:24)

    paul [anonim]

    un mitoman inconjurat de oameni de cea mai joasa speta, ce ziceti dle Orban ?
  • 0 (2 voturi)    
    Intalnire PNL la Poiana Brasov (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 15:29)

    gaboo [anonim]

    Ce va tot intilniti toti la Poiana Brasov? Ba PSD, ba PNL, ba....Ca sa ce?

    Asta conteaza? Locul

    Un liberal universal.
  • +1 (3 voturi)    
    dream on (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 15:39)

    Vasile D [anonim]

    daca se schimba legea si se introduce vot uninominal pur 7% va mult ...
  • -1 (3 voturi)    
    30% (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 15:43)

    mmail.comirel tolca [anonim]

    "Sa ma bata dumnezeu, 2% merit eu " ...cuvinte care au ramas in istorie ... Si apoi Partidul National Liberal (continuatorul istoric etc...) s-a scindat in doua si apoi in alte noua aripi si aripioare , sageti si calusei ... Politichie de Dambovita ! A reusit cineva sa reunifice miscarea librerala . Si acel cineva n-a fost nici Patriciu nici Tariceanu nici Antonescu nici Orban ... ci "un tradator" -a se citi Valeriu Stoica . Mie personal nu-mi place , dar , ar trebui sa i se recunoasca meritele , la fel cum ar trebui condamnata "mezalianta" cu urmasii comunistilor = FSN-PDSR-PSD sau cum s-or fi numind. Antonescu, la bratul "Prostanacului" a dansat pe mormantul liberalilor . Si mai crede ca va primi 30% !!! De la cine? De la liberali NU. De la "democrati" -nu fiindca aceia vor vota portocaliu sau indigo , trandafir sau mar sau "ochiul-si-timpanul" cum le va cere "Stapanul vapoarelor" ; socialistii si comunistii -nu fiindca vor fi ocupati sa imparta ouale sau Cornu sau termopane sau mazare sau vanghelioane -orice , numai de capatat sa fie ; extrema dreapta nu , fiindca vor fi ocupati sa numere oile sau injectiile liderului pe care il considera carismatic -fiecare dupa caz ... Si atunci , cine? Poate minoritatile ? Poate Ungurii - care n'or mai sti cu care dintre cele doua partide ale lor sa voteze ( iata ca si ei sunt ...romani si nu pot fi uniti pentru un crez comun , si le trebuie functii si daca n-au functii destule intr-un singur partid vor mai face unul si inca unul pana o sa ajunga functii de conducere la toti -dar asta e o alta discutie). Si atunci , cine? Am gasit : Diaspora ! Diaspora in care sunt multi romani , diaspora in care toti romanii ar trebui sa aiba gandire liberala , ca doar traiesc in tari civilizate , cu un capitalismm dezvoltat etc DA ! Diaspora! Dar , daca nu ma-nsel Diaspora l-a pus presedinte pe ...Basescu! Atunci, trag o singura concluzie : partidul domnului Antonescu (n-am zis Partidul Liberal) va face 30% sub conducerea lui Basescu !(editat de HotNews.ro)
  • 0 (4 voturi)    
    praf si pulbere (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 15:59)

    skrum [anonim]

    Nicio sansa ca PNL-ul sa se trezeasca la realitate. Acum stau bine, dar o sa vina zile grele. As vrea sa-i vad prin mai-iunie cand guvernul Boc va fi bine-mersi, iar ei se vor invarti in continuare pe tusa sau vor face exercitii de stil prin emisiuni televizate.

    Interesant ca musiu Crin vorbeste de procente, cand de fapt ar trebui sa spuna care-i strategia PNL, ce vor ei de la viata.

    Tine-o tot asa domnu' Crin, esti cea mai buna solutie pentru inmormantarea partidului. PDL-ul isi freaca mainile de bucurie.
  • 0 (4 voturi)    
    Astia nu mai au "bunul simt" al ridicolului..... (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 16:19)

    judex [anonim]

    Acest partid, gasca fomista a lui Patriciu se da iar in stamba, de cand este condus de un repetent si un betiv. PNL nu a produs nimic bun pentru aceasta tara. Vor simti la urmatoarele alegeri adevarata parere a romanilor fata de gargara lor gretoasa.
    PNL a venit la guvernare intr-un moment de dezvoltare debordanta, a carei premize au fost ouse de Isarescu si continuate de Nastase. Ei au cenit la "moca". Cat au guvernat cu PD, lucrurile au mers bien. Dupa alungarea PD de la guvernare si incardasirea cu PSD, PNL a ajuns remorca jalnica a PSD. Nu a mai produs nicio masura de dreapta si s-a lansat in populism si paguba..pentru romani. A risipit banul public si a dus deficitul la sume iresponsabile fara sa investeasca si sa produca ceva. Rezultatele guvernarii Tariceanu s-au concretizat in risipa, 11 milioane de asistati, peste un milion si jumate de abonati la banul public, dereglarea sistemului de pensii si salarii, tentative de jaf national. In loc de economii in criza au jefuit tot. Mai au tupeul, alaturi de fratii lor de "cruce rosie", PSD, sa critice PDL.
    Nu au niciun drept sa acuze PDL de rea guvernare. PDL a reusit sa aduca Romania la starea normala, sa puna capat consumului destarbalat sa mentina cursul leului si se pregateste sa realizeze reformele pe care le asteptam de 20 de ani. Nu le va fi usor, fiind in lupta acerba cu PSD si PNL, doua "pietre de moara" legate de picioarele romanilor, care incearca din rasputeri sa tina Romania la cheremul lui Patriciu, Voiculescu, Vantu si altor jefuitori venali. Credeam ca PNL se poate reforma, m-am inselat. Pana nu scapa de slugile lui Patriciu nu are nicio sansa.
  • 0 (4 voturi)    
    Si da-i si lupta,si da-i!.... (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 16:21)

    George [anonim]

    Priapist doar 30%...Numai atata poate diana tusa ? Incearca cu sibutramina,nu te suspenda nimeni crinisor,e pacat de burtica si norica e foarte suparata,mama lor de sali de forta patricio-voiculesciene,de cand au plecat rosca-stanescii si chiriacii nu mai au alte "gantere"?
  • 0 (4 voturi)    
    crin & adina (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 16:21)

    ion amaru [anonim]

    ...pe cine-o crede ,acest aparator de MUSTE , ca impresioneaza acum ,cand pnl e un fel de ' musuroi ...cu musitze , adunate la bardaca .. lui patriciu ??
    pe ce maini au ajuns LIBERALII ..
  • 0 (4 voturi)    
    Crin e un dulce... (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 16:33)

    Raluca [anonim]

    ...doar ca nu a pus virgula; nu era vorba de 30% ci de 3,0%. Iar pentru acest scop nobil e musai ca elitele crin, orban, norica, pacuraru si ceilalti sa ramana la conducere. Cat despre faptul ca se ia de psd nu trebuie sa va sperie, e la misto, cum ar zice intelectualul de bun simt, orban. In rest ce sa mai zic: munte, aer rarefiat, hipoxie cerebrala si multe multe vorbe de dragul vorbelor...
  • 0 (4 voturi)    
    tariceanu era zeul tau (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 16:36)

    Arkan [anonim]

    Parca Tariceanu nu vorbea asa mult, nu intepa si jignea, pastra o linie partidului. Inclusiv taxa de sh-uri era buna, cea pe care ruptii au hulit-o, ca de, ei nu vor dacia(romanii oricum nu-si sprijina semenii ca-n Germania, Franta etc) ci vor tedeii.
    Chit ca acel om n-avea priza la tarusi, era muuult peste tine, tradator de doctrina.
  • +2 (8 voturi)    
    Saracul de el are deliruri (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 16:47)

    nicustrom [anonim]

    Tov. Antonescu ai inceput sa delirezi la fel ca Geoana si el crede ca si tine ca o sa cistgati urmatoarele alegeri dar intrebarea este cu cine cu cei pe care i-ti alungat din pnl probabil cu Organ .Nicolai, Ghise ,Chioaru .Cimpean etc .PLEACA DIN FRUNTEA PNL=ULUI SI LASA-I SA SE ORGANIZEZE FARA UN PROFESOR DE TALIA TA .
  • +1 (5 voturi)    
    poiana lui Iocan (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 17:18)

    moromete [anonim]

    Marea surpriza a primului tur s-a dovedit marea dezamagire a celui de-al doilea tur. Ce am inteles eu din ultimele alegeri: seful cu nume de floare si partidul sau sunt doar niste papagali, buni de gura si atat. Stau in opozitie si dau din gura... Sunt ca suporterii care critica orice ratare a jucatorilor. E usor cand stai pe margine... Mai bine se faceau analisti politici, ca la politica, se vede treaba, se pricep ca orice om la fotbal.
  • +1 (5 voturi)    
    Marele Politician, Conducator Crin. (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 17:30)

    Guru [anonim]

    Un invingator acest Crin.A castigat tot :Presidentie, Guvernare, are majoritate in Parlament datorita Aliantei geniale cu psd.
    Sau nu .?.
  • +2 (8 voturi)    
    Partidul elitelor e cam mult spus (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 17:39)

    etre [anonim]

    Nu prea sade bine sa-ti arogi calificative nemeritate, mai ales dupa comportamentul necivilizat de anul trecut.
  • 0 (2 voturi)    
    Asta NU E SANATOS.Va garantez ! (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 18:18)

    cornel [anonim]

    Asta nu e sanatos, cu siguranta.
  • +1 (3 voturi)    
    PNL poate atinge 30% (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 18:21)

    Pantera Roz [utilizator]

    cu Antonescu.Din pacate,in PNL sunt si multe javre care s-ar da putzin de partea Strambului la privire si la suflet..Daca Antonescu scapa de ele la congres,e f.bine.D-le Antonescu,dati-le inainte la ficatzi la pedelei.Sunt alaturi de dvs.pana la D-zeu!
  • 0 (6 voturi)    
    3% (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 18:26)

    ciudatu' [utilizator]

    intr-o tara normala n-ati putea depasi 3%. nu dupa ce ati furat cca 4 miliarde de euro in ultimele zile ale guvernarii PNL in 2008.
  • 0 (6 voturi)    
    papagal (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 18:40)

    saladin [anonim]

    Acest Antonescu este un mare papagal, adica ii place sa se auda vorbind !. Daca ar fi realist ar sti ca cele 20 % voturi nu sunt ale lui ci ale votantilor anti-Basescu. Ar mai intelege ca niciodata cu el la conducere liberalii nu vor mai lua 20 %. Crede el ca rominii vor vota Patriciu si alianta lui cu psd ?. Dealtfel liberalii nu au decit o sustinere limitata, dovada ca dupa spargerea Aliantei DA voturile s-au dus spre PDL, iar liberalii adevarati - Stoica, Stolojan, Musca, au parasit acest partid. Tine-o asa Antonescule, pina la prabusirea finala a pnl-ului !. "Succes" la congres, apropo ti-ai aranjat "ploile" adica votantii "fideli". Hai Catarama !.
  • 0 (4 voturi)    
    vise spulberate (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 19:00)

    Cocolina [utilizator]

    Acesti mari perdanti ai istoriei uita ca s-au aliat cu dusmanii poporului,uita ca s-au facut de ras prin ipocrizia si nonsalanta cu care au mintit alegatorii cu "bunul lor simt"...iar ca sa fie si mai ridicoli au aderat la miscarea de combatere a flacarii violet si a energiilor paranormale.
    Si in fine tot ei uita un lucru important:pana sa ajunga ei in 2014 tre' sa treaca bariera si saltul vibrational din 2012 :D...iar ei fiind incarcati cu energie negativa....se vor spulbera!sic
  • +1 (5 voturi)    
    Crin Antonescu si elitele (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 19:15)

    cristian [anonim]

    Nu sant decat doua luni de cand bossul Dinu Patriciu a scos pe piata mizerabila caseta cu Basescu schingiuitorul de copii si de cand plin de zel catelul Crin Antonescu s-a repezit sa-l infiereze pe presedinte crezand ca da bine in ochii patronului. Geoana macar a avut bunul simt sau o minima inteligenta sa se abtina sa intervina direct
    in aceasta afacere. Acum dl Crin vorbeste de PNL ca un partid al elitelor, subintelegandu-se ca el ca prezident este un fel de elita a elitelor. E adevarat ca in facultate a studiat in sapte ani cat altii in cinci
    dar nu cred ca asta e principalul motiv. Probabil i s-a urcat la cap de cand este mare vedeta pe poturile TV ale turnatorului Voiculescu si escrocului SOV.
  • +1 (5 voturi)    
    discurs PCR (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 19:34)

    SANDRA [anonim]

    Am crezut ca vorbeste Iliescu... Aica asa vorbea si Iliescu cand era mare tare cu UTC-ul. Afara cu Antonescu din PNL sa se duca la PSD.
  • +1 (5 voturi)    
    Chiar Romanii sint atit de PROSTI???? (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 19:54)

    diaspora [anonim]

    Stau de multe ori si ma gindesc: Oare sa fie Romanii chiar asa de prosti incit sa nu-si dee seama ca sint condusi de INCAPABILI??
    Iata ce scrie aici mai sus ca ar fi spus Crinutul:
    •am obtinut un rezultat bun, e scorul cel mai mare obtinut de noi la alegeri dupa 2009" Daca il citesti pe Mirciulica si el a cistigat! Dar presedinte e Basescu, cei mai multi alesi au PDL-ul si asa mai departe... Care or fi criteriile pentru care ajung astfel de "oameni" reprezentantii romanilor? Eu cred ca NUMAI cei care stiu intr-adevar sa minta NUMAI aceia ajung asa de sus in Romania!
  • 0 (2 voturi)    
    Partidul il puteti reforma... (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 19:55)

    Dan [anonim]

    doar daca veti reface o reforma foarte dura.
    Trebuie sa incepeti cu statuutul si va recomand sa cititi ideile de acum 6 ani propuse de o mina de membrii si simpatizanti PNL :
    http://altguv.ro/index.php?id=7

    Sunt niste idei care daca le veti implementa in noul statut va vor ajuta sa ajungeti incet, dar sigur la 30%.
  • +3 (9 voturi)    
    30% ??? (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 20:12)

    neagoe [utilizator]

    Cu o astfel de politica, PNL poate va reusi sa obtina 30% din voturile membrilor cotizanti ... ATENTIE! Noi, liberalii convinsi, dorim un alt proiect decat cel cu "Jos Basescu". Si niciodata la brat cu securistii lui Iliescu!
    • 0 (8 voturi)    
      Nea Goe, (Sâmbătă, 30 ianuarie 2010, 21:07)

      Pantera Roz [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      mai usor cu "noi,liberalii"...EU(eu,retzine,nu "noi"),liberal de la '48,ma intzelegi-merg pe Antonescu.Da' convins rau,nu asa....
      • -1 (5 voturi)    
        Da, si eu sunt democrat din '21 (Duminică, 31 ianuarie 2010, 1:47)

        Al. Cuza [anonim] i-a raspuns lui Pantera Roz

        Pai mai pasoptist-ule, te lauzi degeaba, ca partidul Liberal traditional nu prea avea idei comune cu al socialist.
        Da' e inca liber la emigrare. Ia-l si pe crin si pe gioana si pe patriciul si faceti un partid Socialist-Liberal in republica Sovietica sau in Cuba sau unde vreti voi. Dar duceti-va azi, "ma intzelegi"
      • -1 (3 voturi)    
        :) (Duminică, 31 ianuarie 2010, 11:00)

        Gigi [anonim] i-a raspuns lui Pantera Roz

        Nu ai inteles...ei, "liberalii convinsi" voteaza cu "L"-ul din coada PDL-ului. P'acilea pe forumurui sunt insa "obiectivi si neafiliati". Din obiectivitate insa baga petarde...

        Ziceau ca sa depuna Antonescu mandatul ca nu a castigat alegerile si asa a zis ca face...na ca l-a depus. Asta nu inseamna ca nu poate sa-l mai castige o data. Cel mai mult ma distreaza Tariceanu....confruntat rapid cu spectrul alegerilor face pe niznaiul pentru ca stie ca daca ar candida si-ar lua-o in freza impreuna cu grupul restrans (probabil el si Catarama) care sustine "afilierea" la PDL.

        Ma gandesc acum...daca PNL-ul intra la guvernare si o duceam rau pana in 2012....eu ce alternativa aveam? Ca doar nu votam cu PSD-ul la parlamentare....asa mai am o alternativa.

        Chestiunea cu alianta social liberala nu mi se pare insa prea inspirata. E pe modelul CDR-ului si al Aliantei DA. Decat ca partidul stat in aceasta piesa nu mai e PSD-ul ci PDL-ul. Formula insa nu e prea atractiva...dar cine stie...pana in 2012 s-ar putea sa dea PDL-ul cu "stii tu ce" in fasole atat de rau incat sa castige alegerile o asemenea alianta ciudatzica.
      • 0 (2 voturi)    
        Von Mirisch zu Pantera (Duminică, 31 ianuarie 2010, 20:05)

        the [utilizator] i-a raspuns lui Pantera Roz

        panterica tata, matale si in filmele de desene animale, in care nu ai orientare politica, te calci singur pe coada ... si convins rau, nu asa ...
        • +1 (1 vot)    
          Era Walter,nu Von... (Luni, 1 februarie 2010, 8:15)

          Pantera Roz [utilizator] i-a raspuns lui the

          ...
    • +1 (5 voturi)    
      fals (Duminică, 31 ianuarie 2010, 10:17)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui neagoe

      pnl a disparut ca partid.acum esteppp adica partidul privat patriciu.o zi buna
  • +2 (4 voturi)    
    La cateva sute de km... (Duminică, 31 ianuarie 2010, 0:51)

    Papillon [anonim]

    de Poiana: Traiasca Nasu' Mare si Nasu' Mic, Bercea Mondialuuuuu' ! Si traiasca evaziunea fiscala! Las' ca platesc fraierii de romani din salariile lor de nimic. Iar treaba cu liberalismul in Romanica...e ca si cum ai pune Deep Purple intr-o discoteca plina de manelisti (din pacate...).
  • +1 (5 voturi)    
    Asa e, coane Crine! (Duminică, 31 ianuarie 2010, 8:35)

    Lucian [anonim]

    Daca plecati de la conducere tu si betivanul Orban!
  • 0 (4 voturi)    
    Degeaba, Antonescule, o sa iasa Tari (Duminică, 31 ianuarie 2010, 9:23)

    Bizonu' stufos [anonim]

    Prea umbli cu "elitele rosii" si cu minciunica (vezi sustinerea nevestei pentru proiectul criminal al Rosiei Montana Gold Corporation). Pana mai ieri era tocmai invers. Cati banutzi ies din asta, poti sa spui?
    Aud?
  • 0 (6 voturi)    
    Zambila (Duminică, 31 ianuarie 2010, 10:17)

    Ana Armanca Ardeleanu [anonim]

    Rău a ajuns România dacă birepetentul se consideră făcând parte din elita ţării... Ptiu!
  • 0 (4 voturi)    
    ha ha ha (Duminică, 31 ianuarie 2010, 10:18)

    soho [anonim]

    auzi 30% ....
    asta numai in visele tale erotice!!
    ti-ai taiat o craca de sub picioare cand te-ai aliat cu prostancacul si cu mafiotul de iohanis
    a doua, cu rosia montana
    continua sa visezi ca visezi frumos !!
    baga si niste iarba ca poate iti creste procentul, eventual la.... 70%
  • 0 (6 voturi)    
    cri,cri,cri...n (Duminică, 31 ianuarie 2010, 10:29)

    agora [anonim]

    ......? posibil ,dar cu un alt lider ...
  • +1 (5 voturi)    
    Poate totusi! (Duminică, 31 ianuarie 2010, 10:52)

    Craioveanul [anonim]

    Poate simpatizantii si activistii liberali ar trebui sa se gandeasca la cateva idei:
    1.Acest chiulau care conduce partidul nu a reusit sa intre in turul doi si apoi a impins partidul (posibil la presiunea lui Patriciu) spre o alianta cu PSD-ul, alianta care s-a dovedit pierdanta.
    2.Se mandreste ca a obtinut 20% din voturi, dar nu aminteste un cuvant ca si cu un vot daca pierzi, tot infringere se cheama...
    3.Desi clameaza ca acum, dupa alegei, PNL-ul este independent.Oare?
    Nu cumva si faptul ca PSD-ul nu a numit candidat pentru alegerile din Bucuresti in circumscriptia unde Olteanu era reprezentant...De fapt este un ajutor ,,otravit,, al PSD-ului.
    4.Trebuie iarasi sa-mi aduc aminte ca PNL-ul a fost ,,inventia,, lui Caraman prin anii 90, asa se comenta atunci.
    D-lor simpatizanti poate asa se explica de ce se produce ori de cate ori este ,,nevoie,, apropierea intre PSD(PDSR) si PNL..
    Poate va mai ganditi putin si la ceste idei!
  • +1 (5 voturi)    
    30% fara tine presedinte (Duminică, 31 ianuarie 2010, 11:21)

    Dan [anonim]

    Ca vechi simpatizant la miscarii liberale as dori din suflet cele 30% poate si mai mult dar fara tine ca presedinte.Desi mi-ai parut omul potrivit ca presedinte, alierea cu PSD si cu GRIVCO a constituit o palma data tuturor liberalilor. Asa ca fa bine (asa cum ar fi trebuit sa faca si Geoana ) si da-ti demisia. Altfel Partidul Liberal va ajunge ca si PNTCD.
    Un liberal pe moarte.
  • +1 (7 voturi)    
    55% (Duminică, 31 ianuarie 2010, 11:39)

    gabi [anonim]

    Crin, Ludovic , Dinule ,daca il ascultati pe felix si faceti odata aceea alianta social liberala cu psd ( si un loc , doua, motanului) puteti avea 55 % , vreo 3 antene si desigur vanturi.
    Ce mai asteptati ?
  • +1 (3 voturi)    
    guraliul (Duminică, 31 ianuarie 2010, 16:29)

    tepes [anonim]

    Vorbe dulci domnule fara continut,nu stiu cine te influienteaza dar sigur o face prost.
  • +1 (1 vot)    
    -2 (2 voturi) (Duminică, 31 ianuarie 2010, 20:01)

    the [utilizator]

    mi se pare amuzant ca un liberal mititel si frustrat, cu - probabil - doua nickuri pe Hotnews, se amuza al dreacului, dând note proaste viitorului fost presedinte al PNL ...
    sa fie chiar el insusi si consoarta, la butoane, sau secretarii domniilor lor au program si duminica ???
  • -1 (1 vot)    
    30%.... (Luni, 1 februarie 2010, 9:18)

    berger [anonim]

    E putin 30%. Daca PNL-ul ar arata respect fata de doctrina liberala si respect fata de alegatorii romani atunci procentul ar trece fara probleme de 50. Ganditi-va doar la numarul celor care nu voteaza. La prezidentiale s-a vazut doar o parte infima a fortei pe care o au cei aflati de peste 10 ani in expectativa. Partidul care va reusi sa mobilizeze masa aceasta de oameni va castiga alegerile. Cu Tariceanu, Crin Antonescu, Ludovic Orban si Norica Nicolai PNL-ul nu are nici o sansa, deoarece in memoria publica liderii acestia au ramas cu 2 trasaturi: incompetenti si tradatori.
    Membrii liberali chemati la congresul extraordinar pot boicota alegerile pentru sefia partidului.
    Ce lider liberal este acest Antonescu, rasarit din rahatul PSD-ist?? NIMENI nu are voie sa ameninte un liberal ca va dat afara din partid daca nu voteaza cum spune conducerea - nu pot uita ce a facut Crin Antonescu in 2009 pentru a da jos guvernul!
  • 0 (0 voturi)    
    Partid de 30% (Luni, 1 februarie 2010, 9:52)

    Ronin [utilizator]

    In vreme de razboi doua tancuri opresc unul langa celalalt. Doi soldati ies prin turele.
    Primul zice: "Cati?".
    Al doilea: "Sapte".
    Primul: "Sapte ce?"
    Al doilea: "Ce cati?".
    Cam asa si cu tov. Antonescu: "30% ce???"
    O zi buna.
  • 0 (0 voturi)    
    m-am saturat (Luni, 1 februarie 2010, 11:06)

    titi [anonim]

    aseara pe DN1 aglomaratie ca de obicei duminica....ne chinuiam acolo sa tinem randul, ne chinuiam sa ne tinem si mintile acasa, dara din cand in cand mai aparea cate o coloana oficiala dintr-o singura masina....oameni politici care ar trebui sa construiasca autostrazi...sau macar drumuri...dar care aseara se grabeau sa ajunga pe la casele dansilor de la multele simpozioane din Poiana Brasov....
    Dar mai stati Dragi Mari Dregatori ai tarii, dracului la coada.....ca nu e vina omului de rand ca nu avem 2 benzi pe sens.....