VIDEO Mircea Geoana: Accept decizia Curtii Constitutionale. L-am sunat pe Traian Basescu si i-am urat succes in noul mandat

de A.N.     HotNews.ro
Luni, 14 decembrie 2009, 18:31 Actualitate | Politic


Presedintele PSD, Mircea Geoana, a declarat, luni seara, ca "a luat act" si ca "accepta"  decizia Curtii Constitutionale legata de alegerea lui Traian Basescu in functia de sef al statului. "L-am sunat pe Traian Basescu si i-am urat succes in noul mandat de presedinte", a spus Geoana, adaugand ca va continua sa conduca PSD spre social-democratie. Declaratia sa a fost facuta in aceeasi seara in care Curtea Constitutionala a respins contestatia PSD privind rezultatul alegerilor din 6 decembrie. Judecatorii au constat in unanimitate ca Traian Basescu este ales in functia de Presedinte al Romaniei, "intrunind cel mai mare numar de voturi din cele valabil exprimate".

Iata cele mai importante declaratii facute de presedintele PSD, Mircea Geoana:
  • am luat nota de decizia Curtii Constitutionale
  • din pacate probele noastre legate de fraudarea masiva a alegerilor prezidentiale din Romania si solicitarile de investigare a acestora n-au fost luate in considerare de catre CCR
  • suspiciunea fraudarii acestor alegeri va urmari Romania si democratia noastra pentru ani care vin
  • ca cetatean al Romaniei democratice, accept decizia Curtii si-i urez succes domnului Traian Basescu in noul mandat
  • acest lucru l-am exprimat si intr-o convorbire telefonica inainte de acest anunt public
  • sper ca noul mandat al domnului Basescu sa fie exercitat cu mai mult echilibru, cu mai putine excese si in interesul tuturor cetatenilor Romaniei
  • batalia pentru presedintia Romaniei se incheie aici; batalia pentru aflarea adevarului cu privire la alegerile prezidentiale continua
  • vom propune infiintarea unei Comisii parlamentare de ancheta care sa aiba puteri exceptionale si care sa prezinte in timpul cel mai scurt posibil adevarul cu privirela aceste alegeri dar si deficientele sistemului nostru electoral, mult prea influentat si vulnerabil in fata banilor si mitei electorale
  • vreau ca alegerile viitoare sa permite exprimarea corecta a vointei suverane a poporului roman
  • regret greselile pe care le-am facut in campanie dar nu regret nu regret nicio secunda ca am avut o campanie bazata pe proiectele cu adevarat importante pentru natiunea noastra, bazata pe un program anticriza, bazata pe un program si o echipa guvernamentala care, sunt convins, ar fi reprezentat o solutie la perioada dificila pe care o traversam
  • nu regret nicio secunda ca am avut o campanie bazata pe profesionalism si demnitate
  • nu regret nicio secunda ca nu le-am raspuns cu aceeasi moneda celor care au incercat sa ma denigreze in mod constant, prin jigniri si atacuri sub centura
  • vreau sa le multumesc celor care si-au pus increderea in mine
  • vreau sa multumesc tuturor celor care din partid, din afara partidului, din alte structuri politice, lideri de opinie, cetateni obisnuiti, au avut incredere in proiectul meu 
  • voi continua sa-i reprezint, cu toata energia mea, pe cei peste 5 milioane de romani care m-au votat
  • voi continua sa lupt pentru proiectul O singura Romanie
  • momentul este greu pentru mine, pentru colegii mei, dar este si mai greu pentru tara
  • o societate dezbinata si lipsita de incredere este mai vulnerabila in fata crizei care se adanceste
  • la putere sau in opozitie vom continua sa militam pentru o majoritate competenta, cinstita, in interesul oamenilor
  • daca insa vom constata perpetuarea pentru urmatorii ani ai aceluiasi scandal, a coruptiei, voi fi cel mai aprig dusman al acestui regim politic
  • gandul meu se indreapta si spre cei care nu m-au votat sau n-au venit la vot, din tara si din strainatate: ma voi stradui sa va conving ca sunt un om care-si iubeste tara si poporul
  • voi continua sa conduc acest mare partid spre social-democratie moderna si europeana
  • este momentul sa ne intoarcem la lupta impotriva crizei
  • sper ca aceasta zi sa incheie un moment complicat pentru tara
  • lupta pentru adevar continua, lupta pentru relansarea economica continua









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16736 vizualizari

  • +66 (76 voturi)    
    nu ne mai intereseaza (Luni, 14 decembrie 2009, 18:35)

    xyz [anonim]

    stim ce ai facut, stim ce poti si acum nu ne mai intereseaza ce zici sau ce vei face pana in 2012
    • +42 (50 voturi)    
      Adica... (Luni, 14 decembrie 2009, 18:41)

      Alegator [anonim] i-a raspuns lui xyz

      ... nici macar doi ani sa nu ia pt shpaga aia electorala? :-D
      • +21 (21 voturi)    
        ar trebui... (Luni, 14 decembrie 2009, 19:42)

        sile [anonim] i-a raspuns lui Alegator

        hai baieti ii vream la mititica, ca nu ne mai ridicam niciodata. noi votam dar nu putem sa-i bagam si la inchisoare. vreti sa ajungem sa ne facem singuri dreptate? ne mai pacalesc multi ani? legati 10 si nu mai face nimeni.
      • +17 (17 voturi)    
        Noul proiect al lui Geoana: :O, singur, o Romani (Luni, 14 decembrie 2009, 19:46)

        MickeyD [utilizator] i-a raspuns lui Alegator

        "Gandul meu se indreapta catre cei care nu m-au votat si ii asigur ca am fost, sunt si voi ramane...". A ratat aici momentul sa recunoasca ce stim cu totii.
        • -38 (40 voturi)    
          Mare pacat, am ratat sa fim europeni! (Luni, 14 decembrie 2009, 20:31)

          Pacat [anonim] i-a raspuns lui MickeyD

          Nu pot sa cred, nu pot sa imi imaginez cum a fost posibil asa ceva. Traian Basescu a primit girul Curtii Constitutionale - In tara asta dreptate nu se va mai face multi ani de acum inainte. Am vazut cum va minte, ati avut pe cine alege si ati nenorocit poporul si copiii acestui popor. De astazi scapa cine poate.
          • +20 (20 voturi)    
            Am ratat....! (Luni, 14 decembrie 2009, 20:51)

            vali_bob@usa.com [anonim] i-a raspuns lui Pacat

            ....Am ratat urmatoarele :
            1 - Sa ajungem sclavi la rusi !
            2 - Sa ajungem sclavi la Moguli !
            3 - Sa ajungem de rasul Europei !
            4 - Sa ajungem prostii Prostanacului !
            5 - Sa ajungem mai rau de unde am plecat !
            6 - Sa rada ilici iliescu,agentul nr 1 al Moskvei, de prostia romanilor,studiata de el in limba rusa !
            7 - etc. mai enumerati si voi, ca doar sunteti romani adevarati , nu slugi la poarta Rusiei cele Mari !!!
            • +3 (5 voturi)    
              dar am reusit (Marţi, 15 decembrie 2009, 9:54)

              mim [anonim] i-a raspuns lui vali_bob@usa.com

              am reusit sa transmitem un mesaj catre politicieni: "ne-am saturat!". ne-am saturat de minciuna si furaciuni.
              poate ca nu a sa primim prea mult din ce asteptam si o sa fim dezamagiti, dar mesajul este clar. vrem reformarea societatii. vrem sa fim europeni. daca base nu ne ajuta o sa votam cu altcineva pe care o sa il credem capabil. dar de trecut, ne-am rupt. poate ca la 20 de ani ne-am maturizat.
              • 0 (0 voturi)    
                din greseala ti-am dat un -... (Miercuri, 16 decembrie 2009, 19:14)

                muky [utilizator] i-a raspuns lui mim

                ...dar sun total de acord cu tot ce ai scris;imi cer scuze. cu bine
          • +6 (6 voturi)    
            sunteti cam putini (Luni, 14 decembrie 2009, 21:46)

            hazard [anonim] i-a raspuns lui Pacat

            cei ce ganditi asa... nu va carati in Rusia??
          • +14 (14 voturi)    
            'ai sictir! (Luni, 14 decembrie 2009, 21:48)

            le flan volant [anonim] i-a raspuns lui Pacat

            Exista tratamente pentru asta.
            Asta cu Europa si cu dreptatea e trasa rau de par monser; cred ca ,dimpotriva!, tocmai am intrat in Europa, pt ca - un motiv din mie - alianta pentru Geoana l-a scos din salon pe CVTudor si i-a dat drumu' liber prin studiourile tv, ca sa urle frauda! sariti hotii!! pe e pe mama lor! mami! si alte specifice. Iar dupa galagie, iata, au pierdut; aparent la mustata, ca doar n-au lucrat degeaba..
            Frauda n-a falsificat votul, votul a falsificat frauda.
            In plus Geoana n-are nimic cu Europa: se visa Obama reloaded, la fel cum Mihaela "dragostea mea" fantaza Jacqueline Kennedy, viitoare Onassis.
            Slava Domnului! Am scapat de tipul bizar de stangisti damboviteni cu sensibilitati si apucaturi de plutocrati.
            A se slabi!
            Whiskey la toata lumea!!
            Craciun fericit!
            • +2 (2 voturi)    
              :)) (Marţi, 15 decembrie 2009, 10:29)

              Ina88 [utilizator] i-a raspuns lui le flan volant

              le flan volant - foarte tare comentariul ! astfel de replici vreau sa aud ! bravo!
          • +11 (11 voturi)    
            Daca vrem sa progresam (Luni, 14 decembrie 2009, 22:08)

            Constantin [anonim] i-a raspuns lui Pacat

            trebuie sa ne sprijinim sefii, indiferent daca ne plac sau nu. Eu am votat cu Geoana insa, ca roman, voi munci mai cu spor si voi plati pe mai departe impozitele, in speranta c-o vom duce mai bine cu totii. Si-oi mai scrie si pe Hotnews, poate, cine stie, m-o asculta si Basescu.
          • +6 (6 voturi)    
            CCR (Luni, 14 decembrie 2009, 22:28)

            dan63 [utilizator] i-a raspuns lui Pacat

            a fost numit de psd. indura si tu altceva decat psd, ca eu sunt satul de ei pana peste cap!!!!!!!!!
          • +7 (7 voturi)    
            da , Pacat de Pacat (Luni, 14 decembrie 2009, 22:35)

            laila [anonim] i-a raspuns lui Pacat

            Draga domnule Pacat , cred ca v-ati pierdut azimultul ..A RATAT SA FIM SATELIT RUSESC .. EUROPENI SUNTEM DEJA !!!
            Cu nenorocirea tarii s-a acupat tataucul ilici ci gasca lui , urmand sa preia stafeta pruncul care nu-si amionteste de revolitie dar a crescut frumusel pe genunchii tatuculit , mister gioana . Neo-comunisti lui Ilici si partizani unui capitalism porcesc in cele doua mandate(care au fost trei :)) ) +aliante ulterioare , au bagat tara-n faliment si-a vandut-o , ca sa nu mai vorbim cum a generat monstrul numit azi coruptie.
            Pacat (?) , da pacat ca mai exista ca partid si ca inca mai sunt votati chiar si pe kilul de faina si litrul de ulei . Aici are dreptate gioana vorbind de "deficientele sistemului nostru electoral, mult prea influentat si vulnerabil in fata banilor si mitei electorale".. tactica atat de des folosita de ai psd-isti . Sa-si faca curatenie psd-ul in propria ograda si pe urma ....

            Domnul sa ne ajute !
          • +1 (5 voturi)    
            te inseli (Marţi, 15 decembrie 2009, 0:54)

            gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui Pacat

            Si sunt uimit sa constat ca cei ca tine sunt atat de incrancenati incat pur si simplu nu reusesc sa admita ca:
            - propria lor judecata poate da gresi
            - totusi asa-zisele dovezi (2 cutiute care chipurile ar demonstra, de o maniera de netagaduit fraudarea masiva a alegerilor) sunt dovezi doar in mintea unor fatarnici fara credibilitate ca Duvaz
            -FAPTELE conteaza mai mult decat RETORICA
            - daca PSD-istii urla "frauda!!" , intocmai ca niste copii mici, nu inseamna ca restul oamenilor rationali trebuie sa se si ia dupa ei... ceva fraude or fi fost nu neg, dar DOVEZILE de pana acum deomnstreaza ca aceasta l-au avantajat pana la urma tot pe Geoana
          • +1 (1 vot)    
            Vrei sa spui filo-rusi? (Marţi, 15 decembrie 2009, 11:59)

            Luk [utilizator] i-a raspuns lui Pacat

            Daca aia ai vrut sa spui, atunci, intr-adevar, am ratat sansa.

            Suntem tot romani, indiferent cu cine am votat. Invata sa traiesti intr-o tara in care nu-i un delict sa crezi altceva decat celalalt.

            Altminteri, poti sa te iei de mana cu Orban care a jignit cca. 5 milioane de romani...

            Alegerile s-au terminat, gata!
          • 0 (0 voturi)    
            d-le draga... (Miercuri, 16 decembrie 2009, 18:47)

            muky [utilizator] i-a raspuns lui Pacat

            ...poate d-ta nu te simti european,pt. ca nu sti sa pierzi;daca si l-a numararea voturilor nule,dl.Basescu l-a invins pe dl Geoana;mai trebuia sa se verifice cnp-ul,declaratiile pe proprie raspundere si altele...si se mai mentinea situatia aceasta de incertitudine,ca in final,sa mai iasa cateva sute sau mii de voturi care nu stim cum s-ar fi impartit,dar care nu ar fi schimbat invingatorul si invinsul;nu cred ca merita efortul si mai ales nu era momentul pt. astfel de taraganari. sa auzim de bine
        • +2 (2 voturi)    
          Fudul! (Marţi, 15 decembrie 2009, 4:43)

          Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui MickeyD

          @ Daca ...nu e fudul....nu e destul!DDD
      • -28 (30 voturi)    
        De azi suntem sclavii minciunii, pacat! (Luni, 14 decembrie 2009, 20:29)

        Ce urat.... [anonim] i-a raspuns lui Alegator

        Imi este rusine sa recunosc - traiesc in tara in care a fost posibil asa ceva - dupa furt, abuz, inselatorie, circ, conflict, populism si dezbinare - Romania il are presedinte pe Basescu. De astazi suntem sclavii ignorantei noastre
        • +6 (6 voturi)    
          sclavi?! (Luni, 14 decembrie 2009, 21:34)

          john locke [utilizator] i-a raspuns lui Ce urat....

          iti respect parerea dar nu sunt de acord cu ea. Daca ar fi fost PSD-ul la putere atunci ar fi insemnat caci cei ce au murit acum 20 de ani, au facut-o degeaba. Am 30 de ani si m-am simitit mult mai mintit in cele 2 mandate ale lui Iliescu decat in mandatul lui Base.

          Respect!
        • +7 (7 voturi)    
          piss off!! (Luni, 14 decembrie 2009, 21:51)

          le flan manquant [anonim] i-a raspuns lui Ce urat....

          In cel mai rau caz esti sclavul gargarei pesediste. Nu-ti face griji, in cazul asta rusinea o sa-ti treaca repede.
        • +4 (4 voturi)    
          greu de digerat infrangere, huh? (Luni, 14 decembrie 2009, 22:32)

          dan63 [utilizator] i-a raspuns lui Ce urat....

          dar cand castigati voi, psd, impotriva SENIORULUI COPOSU si aplaudati minerii inc entrul capitalei. Ah, da, GM era mic copil, atunci, in 1990, 1992 si era cu lopetzelele in nisip, supravegheat de bunicutza, care-i soptea la ureche: lasa baiete, ca te facem noi pres...edinte, pentru NOI, nu pentru ALTII
        • +5 (5 voturi)    
          da , sunteti de rusine (Luni, 14 decembrie 2009, 22:38)

          laila [anonim] i-a raspuns lui Ce urat....

          si as aprecia ca dumneavoastra sunteti mai de mult sclavul ignorantei proprii ....si asa ramaneti .
    • -18 (28 voturi)    
      ... (Luni, 14 decembrie 2009, 18:44)

      AndreiSe [anonim] i-a raspuns lui xyz

      dar macar atunci il votam?
      • +15 (21 voturi)    
        Raspund "apieluli" tau :)) (Luni, 14 decembrie 2009, 19:22)

        ozi [utilizator] i-a raspuns lui AndreiSe

        Vrei sa facem o promisiune sau un pariu :)))
        Vrei tu, simti tu? :))) Crezi ca un om ce nu se poate conduce singur, poate conduce un popor? Ti-om face hatarul ptr ca, deh, esti colegul nostru de vorbe pe net ;)
        Ne vedem dupa 5 ani, la vot. S-auzim numai de bine!
        • +13 (13 voturi)    
          imagine... (Luni, 14 decembrie 2009, 19:57)

          clujeanca [anonim] i-a raspuns lui ozi

          Va imaginati cam cum ar fi reactionat Geoana in caz de razboi, catastrofa, debarcarea extraterestrilor, apocalipsa etc...??

          Uite asta e unul din motivele pentru care ma bucur ca nu a iesit presedinte.
    • +42 (46 voturi)    
      Hai pa (Luni, 14 decembrie 2009, 18:50)

      eu [anonim] i-a raspuns lui xyz

      Da, da, da...!!!! Vreau sa-l aud! Vreau sa vad! Sunt extaziat! Spune prostanacule, spune, spune tot. Spune cum a fost, cum este si cum va fi. Cheama-i, invoca-i pe toti: pe Iiescu, pe CTP, pe Hurezeanu, toti, toti, toti care au fost de partea ta si care stiu, stiu, stiu... cat de prostanac esti. Prostule. Prostutule, Prostanacule.
      • -10 (10 voturi)    
        cine esti tu mai p@n@rama? (Luni, 14 decembrie 2009, 20:55)

        je [anonim] i-a raspuns lui eu

        cine esti mai de faci un demnitar "Prostanac " ai vrea sa fie ca el sa ai influenta ,bani ,tu ai ramas doar la stadiu de huligan fara o chifla in stomac dar rau de gura .cu persoane ca tine nu se face nimica in tara asta.nu asta inseamna democratie fratele meu daca vrei sa fie bine in tara si mai ales tie trebuie sa te implici nu sa fie in continuare gaozar si baietas de cartier:)
    • +12 (14 voturi)    
      continuarea va rugam (Luni, 14 decembrie 2009, 20:05)

      Anti-hotzi [utilizator] i-a raspuns lui xyz

      Iliescu & co sa il manance pe Geoana, apoi sa se manance intre ei...

      Si ultimul PSDist ramas sa se manance singur...

      Asta chiar nu intelege ca ne-am saturat de hotziile lor, de manarii si de smenarii...
    • -20 (22 voturi)    
      Basescu nu este presedintele meu. (Luni, 14 decembrie 2009, 20:27)

      DEZAMAGIT [anonim] i-a raspuns lui xyz

      Nu mai am puterea sa ma revolt. S-a lasat noaptea peste tara aceasta. Traian Basescu a demonstrat ca se poate, se poate sa furi si sa fii validat de instanta suprema in stat.
      Traian Basescu v-a demonstrat ca succesuri si vanzari anterioare primeaza in fata bunului simt.
      Curtea a facut cel mai urat cadou romanilor de sarbatori. Asta nu a fost judecata, a fost praf in ochi, a fost umilinta pentru mortii din morminte care au votat cu Basescu. Daca asta este dreptatea din tara mea, atunci Basescu nu este presedintele meu.
      • +8 (8 voturi)    
        dreptate?! (Luni, 14 decembrie 2009, 21:45)

        john locke [utilizator] i-a raspuns lui DEZAMAGIT

        Sa inteleg ca in timpul celor 2 mandate ale lui Iliescu te-ai simtit mai aparat sau ca valorile democratiei au fost cele care au primat?!
        Eu va intreb pe toti cei ce plangeti dupa PSD-Geoana?! MAH - cei care au murit acum 20 de ani, nu ca sa ne scape de asemenea ciume rosii au facut-o?! Chiar nu va e un pic rusine fata de cei ce s-au jertfit de vreti inapoi la comunism?

        Cinstiti memoria eroilor si cereti sa se voteze o data pt totdeauna legea LUSTRATIEI - este singura care ne va scapa de comunism.
        Si apropos, cand alte tari votau aceasta lege, guvernul FSN/PSD fura cat putea ca era inceputul Marii Golaneli si cand lumea s-a opus a adus minerii.
        VOi ori nu cititi istorie ori undeva s-au facut lobotomii gratis si nu ati putut rata ocazia!
        Gata, avem presedinte, cine nu e de acord il asteptam la vot peste 5 ani - asta inseamna democratie.
        • +3 (3 voturi)    
          observati ceva? (Marţi, 15 decembrie 2009, 13:13)

          Ellena G. [utilizator] i-a raspuns lui john locke

          Good point, john locke! Au inceput sa scoata capul frustratii care au tot sperat ca gasca de prostanaci vor avea castig de cauza la CCR. Iata valoarea lor... Bineinteles ca n-au avut niciodata vreo atractie pt istorie, pt cultura, in general, pt valori ca: bun simt, dreptate, verticalitate etc. De-alde astia (care, din pacate, sunt prea multi pe langa noi, alcatuiesc psd, ii sustin, ii doresc la putere; de-astia carora nu le place munca, dar "se descurca" - nu conteaza cum, lor sa le iasa treaba). Si-acum sun foooarte dezamagiti!
      • +5 (5 voturi)    
        nu dezamagit ci spalat pe creier (Marţi, 15 decembrie 2009, 1:07)

        gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui DEZAMAGIT

        Inca o victima a propagandei PSD-iste. Ca sa scapi iti pot recomanda un remediu foarte la indemana: manualul de logica de clasa a 9-a. Poate asa o sa faci si tu diferenta intre logica si retorica manipulativa a psd-ilor.

        Uite un exemplu concret: PSD pretinde ca alegerile au fost fraudate MASIV, pretinde ca au fost descoperite o gramada de CNP-uri false, ca mortii ar fi votat, ca buletinele ar fi fost restampilate pentru a fi invalidate, ca Basescu a furat, etc. In fapt utilizeaza doar tehnici retorice bine-cunoscute (repetitie, atac la persoana, tentative de discreditare si abatere a atentiei publicului, artificii emotionale, etc). Cu toate aceste cand vine vorba de dovezi care sa demonstreze fraudarea masiva (si nu cateva tentative de fraude minore, pe ici pe colo, de care in mare parte tot ei se fac vinovati, si pentru care e normal sa plateasca doar cei vinovati), ia-le de unde nu's. Fara dovezi, pentru un om rational, acuzele lor nu fac 2 lei.
      • +4 (4 voturi)    
        Dar tu... (Marţi, 15 decembrie 2009, 5:44)

        Adrian [anonim] i-a raspuns lui DEZAMAGIT

        Dar tu ce dovezi ai ca s-au fraudat alegerile? Asa vi s-a zis la partid? Sau probabil ai concluzionat ca toate cunostintele tale (5 la numar) au votat pentru Bases... pentru Geoana?
        Poate s-au fraudat, poate a furat Basescu, poate a furat Geoana, dar nu poti nici tu si nici eu sa strigam hotii atat timp cat nu avem dovezi. CC a inchis cazul, cu alte cuvinte, cineva competent si-a dat avizul (parca tot PSD a infiintat si aceasta CC). In concluzie, ori alegerile nu s-au fraudat, ori camioanele celor de la PSD erau goale (le-o fi furat PDL-ul dovezile, mai stii?).
      • +1 (3 voturi)    
        Alegro manontropo ! (Marţi, 15 decembrie 2009, 6:55)

        Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui DEZAMAGIT

        @ Eventual in Coreea de Nord!In 48 de ore va trece! DDD
      • +6 (6 voturi)    
        Base ti-e presedinte ca vrei sau nu. (Marţi, 15 decembrie 2009, 10:01)

        eek [utilizator] i-a raspuns lui DEZAMAGIT

        tu aveai banane pe timpul lui Ceausescu!
        erau bune? ... ca eu nu stiu
    • +4 (4 voturi)    
      "Am înfrânt... (Marţi, 15 decembrie 2009, 0:58)

      Paganel [anonim] i-a raspuns lui xyz

      ... la aceste alegeri care le-am pierdut"... ar fi trebuit să zică Prostănacu', în ton cu această cosmică, de ne-egalat, cacofonie "ca cetatean al Romaniei democratice"... Cum să votezi un individ, ca preşedinte al ţării, când el nu cunoaşte limba oficială a acesteia? Mai bine să se (re)înscrie la şcoală (în clasa I), ca să înveţe să vorbească româneşte corect!
  • +27 (31 voturi)    
    io-i acord premiul intai (Luni, 14 decembrie 2009, 18:38)

    gogu [anonim]

    "Lopatica si galetusa de plastic" pentru insistenta.
    Premiul doi, "papusica Barbie" Anei Bircall, sau cum o cheama, tot pentru insistenta. prea a aparut peste tot pe unde-i vorba de Geoana..
  • +21 (25 voturi)    
    PSD, nu mai aveti si alti prostanaci ??!! (Luni, 14 decembrie 2009, 18:39)

    oligo PSD [anonim]

    mai schimbati-i intre ei macar
  • +27 (29 voturi)    
    Ooooooof! (Luni, 14 decembrie 2009, 18:41)

    daniel [anonim]

    Domnule Geoana, gata, cat mai continuati asa, n-aveti nici un pic simtul penibilului?
    Sunt deja convins ce veti spune: ca respectati decizia CCR dar ca vreti sa mergeti mai departe, ca nu se poate asa ceva, ca a fost furt, ca aveti o datorie fata de votanti, etc, etc, etc.
    Dar SUNT CONVINS ca NU veti spune: "gata, ajunge cu acest haos, asta e, am pierdut, vom mai incerca la alegerile viitoare sa preluam puterea".
    Cum naiba sa spuneti asa ceva???
    • -11 (11 voturi)    
      CEDO! venim! (Luni, 14 decembrie 2009, 19:35)

      maolina [utilizator] i-a raspuns lui daniel

      ....
      • +3 (3 voturi)    
        Drum bun (Marţi, 15 decembrie 2009, 9:58)

        Razvan [anonim] i-a raspuns lui maolina

        maolina, ce are Convenţia pentru apărarea Drepturilor Omului şi a Libertăţilor fundamentale (CEDO) cu Geoana sau cu tine?
        Judecati un pic inainte sa scrieti...
        E un organism care se ocupa cu altceva.
        L-ai auzit pe prostanac ca se duce sa se planga la CEDO pentru ca a pierdut alegerile si l-ai crezut?
        Cred ca ar rade aia si cu fundul de asemenea prostie.
        E inca o dovada ca nu are nici cea mai vaga idee "diplomatul" cum functioneaza organismele europene.
        • +2 (2 voturi)    
          CEDO (Marţi, 15 decembrie 2009, 10:33)

          Ina88 [utilizator] i-a raspuns lui Razvan

          CEDO e de fapt Curtea Europeana a Drepturilor Omului. Conventia ta e unul din fundamentele juridice pentru care CEDO a fost creata...inainte sa vezi tantarul din ochiul unuia, mai bine vezi-ti musca din al tau.
  • +27 (29 voturi)    
    Geoana ; un fleac! m-au ciuruit ! : (Luni, 14 decembrie 2009, 18:41)

    Eneas [anonim]

    ma retrag la manastirea Secudintrunlemn si las PSD mai tanarului meu tovaras Ion Ilescu !
  • +20 (22 voturi)    
    doamne fereste (Luni, 14 decembrie 2009, 18:42)

    gabriel [anonim]

    Poate ii mai trece prin cap sa mai faca ceva ,,necurat" si iar sa se joace cu nervii nostrii.
    Sper sa nu fie asa de idiot.
  • +20 (22 voturi)    
    prostanacul (Luni, 14 decembrie 2009, 18:43)

    piramidon [anonim]

    O sa spuna ca forte extremiste din afara tarii au reusit sa destabilizeze tara si alegerile, si ne roaga sa nu ne alaturam acestor forte straine.
    Ne fura tara...
    Nu ne vindem tara...
    Vrem liniste...
    Sa vina minerii...
    etc...
    • +1 (1 vot)    
      Hemoroizi ! (Marţi, 15 decembrie 2009, 7:01)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui piramidon

      @ Asa mai spre Sfintele Sarbatori de Pasti Goarna si Iliescu cheama Metrorexul si V.Jiului la pus panselute! Numai sa nu le puna la Ghencea Militari! DDD
  • +12 (14 voturi)    
    cred ca isi cere scuze fata de romani! (Luni, 14 decembrie 2009, 18:44)

    sliderem [anonim]

    cred ca isi cere scuze fata de romani!
  • +17 (19 voturi)    
    va spune ca si milica constantinescu: (Luni, 14 decembrie 2009, 18:45)

    tulipa [utilizator]

    m-au invins serviciile secrete! ma dau batut! Doamne, ce prostanac!
  • +13 (15 voturi)    
    Vadim 2 (Luni, 14 decembrie 2009, 18:46)

    h.l. [anonim]

    Va face precum Vadim ? Un disurs penibil ? Nu a spus ca va respecta decizia CCR ? Punem pariu ca va face spume ?
  • +19 (23 voturi)    
    Declaratie (Luni, 14 decembrie 2009, 18:46)

    blend-a-merde [anonim]

    Fiti atenti ca prostanacu' ne va ameninta ca daca nu va fi declarat presedinte se va taia cu lama pe brate, va manca pateu cu crema de ghete, isi va bate un cui in frunte si va impinge de pe trotuar babele inaintea masinilor...
  • +16 (18 voturi)    
    sa spuna, ce? (Luni, 14 decembrie 2009, 18:51)

    carmabox [utilizator]

    Ca dreptatea nu cunoaste frontiere, si ca toate voturile pentru basescu, plus Curtea Constitutionala, plus, ratiunea, plus toate institutiile statului roman, nu-i stau lu Geoana-n drum. El va lupta pentru dreptate si pentru interesul national, punand in slujba acestui tel nobil toata inteligenta si perseverenta sa. La trecutu-i mare, naspa viitor.....
    • +9 (11 voturi)    
      DE ACORD (Luni, 14 decembrie 2009, 19:07)

      TUDOR30 [utilizator] i-a raspuns lui carmabox

      Da de unde inteligenta ca daca o foloseste o sa vina iarasi Mos Nicolae la el
      O seara buna
      • +4 (10 voturi)    
        cred ca in familia Geoana, (Luni, 14 decembrie 2009, 19:43)

        maolina [utilizator] i-a raspuns lui TUDOR30

        Mos Nicolae va fi de acum incolo o sarbatoare trista
        • +2 (2 voturi)    
          luna cadourilor :) (Luni, 14 decembrie 2009, 23:29)

          ozi [utilizator] i-a raspuns lui maolina

          Vor sarbatori Sf Nicolae de Ignat :)))) aducandu-si aminte de vremea in care li s-a cam taiat ....maioneza :))
  • +23 (25 voturi)    
    Ce o sa spuna Geoana (Luni, 14 decembrie 2009, 18:52)

    ion [anonim]

    La CEDO, la HAGA, la Venetia, la NATO, la ONU, la UE!!!!!

    Mana, birjar!
    • +10 (12 voturi)    
      ce tare! (Luni, 14 decembrie 2009, 19:14)

      tulipa [utilizator] i-a raspuns lui ion

      poate, totusi, dupa un rudotel de la vadim tudor va spune ca l-a atins blestemul baselului!
    • +7 (7 voturi)    
      mina, birjar!!! :-DD (Luni, 14 decembrie 2009, 19:45)

      gemini [utilizator] i-a raspuns lui ion

      ce-am mai ris, ioane!!!!

      un "+" de la mine, ai fost tare de tot!!!!
    • +2 (2 voturi)    
      Si chiar (Luni, 14 decembrie 2009, 21:06)

      mi3rla [utilizator] i-a raspuns lui ion

      Si chiar pe Luna :)) Nu e primul roman ajuns pe luna dar macar latra la ea
    • +2 (2 voturi)    
      mi-a placut (Luni, 14 decembrie 2009, 21:43)

      adi68 [utilizator] i-a raspuns lui ion

      cel mai bun comentariu
  • +11 (13 voturi)    
    fa pasi! (Luni, 14 decembrie 2009, 18:53)

    fa pasi! [anonim]

    Joiana, vezi ca ti se suie veninul la lingurica si vei muri in cancer de ciuda!
  • +19 (21 voturi)    
    Adio , d-le Geoana !!! (Luni, 14 decembrie 2009, 18:53)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Adio , d-le Geoana, din Viaţa Politică !
    • +2 (2 voturi)    
      Se primesc reclamatii ! (Marţi, 15 decembrie 2009, 7:04)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui PSD-erbedeul

      @ In piata Rosie la VILenin! Asteapta in pozitie de "drepti culcat" "lacramatiile burgheziei proletare" Gica contra mersului Istoriei ! DDD
  • +17 (19 voturi)    
    am o presimtire (Luni, 14 decembrie 2009, 18:53)

    ampersand [anonim]

    gionele, nusdece, dar presimt c-o sa faci prostia sa spui ca nu recunoasteti decizia CCR.
    • +4 (4 voturi)    
      Al naibi diplomat (Luni, 14 decembrie 2009, 19:45)

      maolina [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Zica ca CC si face ca el(continuam lupta pentru aflarea adevarului).Cred ca pana la urma chiar o sa afli ca de fapt mai mult de 40% din voturi nu ai luat(restul a fost minciuna in fals)
    • +6 (6 voturi)    
      ma bucur ca m-am inselat (Luni, 14 decembrie 2009, 19:48)

      ampersand [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      gionele, ma bucur ca m-am inselat, dar nu pot sa-ti dau nicio bulina alba - pentru lucruri normale nu se dau buline.
      Bravo, base!
  • +15 (17 voturi)    
    mda (Luni, 14 decembrie 2009, 18:53)

    fun with geoana [anonim]

    Sa ii amintim lui Geoana ca intr-o democratie normala se castiga in general la mustata. Si mai ales ca lipsa de legitimitate e exclusiv in capul lui. A se slabi!
  • +21 (25 voturi)    
    Pe cine mai intereseaza ce spune asta? (Luni, 14 decembrie 2009, 18:55)

    Cristi [anonim]

    Bla, bla, bla-uri de individ frustrat care nu stie sa piarda. Domnul Tzop-Tzop se baga in seama mult prea mult cand in situatia de fata nu poate fi vorba decat de cazuistica medicala (psihiatrica) de specialitate. Geoana este doar un caz patologic de manual pentru psihiatri.
    • -9 (15 voturi)    
      raspund lui Cristi (Luni, 14 decembrie 2009, 19:06)

      io [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      Fara a fi psd.ist iti spun ca asa cum nu te intereseaza pe tine de ce spune Geoana ,pe mine nu ma intereseaza nici ce spune Geoana, dar nici Basescu cu Boc sau Udrea, te rog...Fiti mai intelegatori ca ati luat-o razna.
  • +17 (21 voturi)    
    Sa vedem daca are "cojones" (Luni, 14 decembrie 2009, 18:56)

    bigbrother [utilizator]

    Sa se recunoasca invins. Sper ca mesajul lui sa fie unul "gata, am incercat si noi, nu ne-a iesit, acum haideti cu totii la treaba ca destul am frecat menta de miroase pana la Bruxelles".

    Cine crede insa ca nu va face asta sa ridice mana sus!
  • +11 (13 voturi)    
    Nu vine (Luni, 14 decembrie 2009, 18:59)

    Emil [anonim]

    Nu-l mai asteptati. Are meeting la Macin.
  • +17 (19 voturi)    
    O sa ne spuna ceea ce stim: (Luni, 14 decembrie 2009, 19:00)

    Unul_din_Astia [utilizator]

    'Domnilor... am fost si raman un prostanac!'
  • +31 (33 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 14 decembrie 2009, 19:01)

    [anonim]

    • +2 (2 voturi)    
      sublim (Luni, 14 decembrie 2009, 21:58)

      john locke [utilizator] i-a raspuns lui

      dupa ce m-am enervat citind pana la postul tau - gata am ras 5 minute fara sa ma opresc. You made my day/evening!
      Sublim si delicios acest comentariu!

      Multam si o seara faina!
    • +3 (3 voturi)    
      Adenda! (Marţi, 15 decembrie 2009, 7:11)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui

      @Si Sf Sisoie! Am "Atachit oleca dupa saltareata bucurie sa N'io tras scaunul" Golanii si "mai animalele! DDD
    • +2 (2 voturi)    
      genial! (Marţi, 15 decembrie 2009, 10:06)

      Ina88 [utilizator] i-a raspuns lui

      jos palaria pentru comentariul asta !! :))=))
  • +17 (19 voturi)    
    100 lei (Luni, 14 decembrie 2009, 19:05)

    Romica Puceanu [anonim]

    O sa promita marirea pensiilor cu 100 de lei. Noi.
  • +22 (24 voturi)    
    loser ce esti, nu mai veni cu justificari!!! (Luni, 14 decembrie 2009, 19:07)

    Nik [anonim]

    pacaliciule, ai pierdut! se stia asta, esti un loser mincinos! ipocrit! corupt! securist!
    cat despre vizita la vantu, zici ca a fost o greseala sa te duci in seara de dinaintea confruntarii cu Basescu? pai, adica nu regreti ca ai fost, ci regreti ca a stiut lumea, si ca ti-au mai scazut voturile, scursura ce esti!
    de ce zici ca a fost o greseala doar vizita aceea? de ce nu toate 3 din ultimul timp, ca au fost la intervale f scurte.

    tie iti pare rau nu ca ai gresit, ci ca ai fost atat de prost incat nici sa o faci pe ascuns nu ai putut prea bine! :)))))

    nu ne intereseaza ce vrei sa zici! nu ne intereseaza ca vrei sa ne spui ca de fapt tu trebuia sa fii presedintele! te-au pacalit ai tai, hrebenciuc si cu sforarii din partid, si tu, prost ce esti, chiar crezi ca erai presedinte! esti bou, nu intelegi nici acum ca sondajele alea, pe care te bazezi tu, erau aranjate de ai tai din partid??? nu ti-au spus si tie? si tu chiar credeai ca esti favorit, a? =))))))))

    ce idiot =)))) , si se mai crede si diplomat! yeah, riiiiiight!!!
  • +18 (20 voturi)    
    complexatu'!!!!! (Luni, 14 decembrie 2009, 19:07)

    mcmcmcmc [anonim]

    Ce complexat disperat si prostanac!!!!!!!
    La vantu cu tine...sa te relaxezi vreo 20 de ani!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 14 decembrie 2009, 19:23)

      [anonim] i-a raspuns lui mcmcmcmc

  • +13 (15 voturi)    
    Toti psihiatrii pe receptie!!!! (Luni, 14 decembrie 2009, 19:08)

    Claude [anonim]

    Va urma LIVE un caz ce merita analizat, desi e un caz simplu de tot.....
  • +11 (13 voturi)    
    geoana (Luni, 14 decembrie 2009, 19:13)

    gygy [anonim]

    Cereti-ti scuze poporului roman ca ai amanat desemnarea unui guvern intru-n moment prost ales ! Putina demnitate !
  • +6 (8 voturi)    
    declaratie ora 19 (Luni, 14 decembrie 2009, 19:14)

    nesimtire [anonim]

    gionele......este ora 19,13 .....nu mai iesi cu declaratia?
    • +3 (3 voturi)    
      Pai.... (Luni, 14 decembrie 2009, 19:41)

      Lea [anonim] i-a raspuns lui nesimtire

      ..intai a tras un plans bun, cu sughituri, vreo 15 minute :-)
  • +9 (13 voturi)    
    Daca seful vostru e asa. Voi ? (Luni, 14 decembrie 2009, 19:16)

    rov [utilizator]

    Daca seful vostru, presedintele senatului e asa penibil si om de nimic, voi care l-ati ales cum sunteti ?
  • +13 (13 voturi)    
    azi sau maine ? (Luni, 14 decembrie 2009, 19:18)

    marius2M [utilizator]

    Mircea Geoana sustine o declaratie de presa la ora 19






    AZI ?
    • 0 (0 voturi)    
      Nu ma pot abtine scuze :))) (Luni, 14 decembrie 2009, 21:10)

      mi3rla [utilizator] i-a raspuns lui marius2M

      Azi, maine, poimaine in fiecare zi :))))))))))
  • +9 (9 voturi)    
    ha (Luni, 14 decembrie 2009, 19:23)

    mamalustefancelmare [utilizator]

    nici macar nu e in stare sa se tzina de cuvant cu ora de incepere....:)
  • +12 (12 voturi)    
    Haideti ca pleaca Naveta spatiala spre luna (Luni, 14 decembrie 2009, 19:24)

    NASA [anonim]

    Domunle Geoana,

    Aveti un loc rezervat. Grabiti-Va !

    NASA
  • +7 (7 voturi)    
    poate (Luni, 14 decembrie 2009, 19:24)

    antigeoana [utilizator]

    poate sa sustina si 100 de comunicate ,e dreptul lui dar oricate va sustine tot aberatii spune ,poate vrea sa ceara ajutorul tovarasilor de la Moscova su PHenian ori poate vrea sa ceara azil politic .In ambele cazuri ne bucuram da sa-l ia de manuta si pe ilici lenin
  • +9 (9 voturi)    
    That's it (Luni, 14 decembrie 2009, 19:27)

    Romica Puceanu [anonim]

    Se pare ca cele mai importante declaratii sunt "." (dot). (adica niet, mihaela, dragostea mea)
  • +15 (15 voturi)    
    deci, iRealitatea,are LIVE pe juma de ecran (Luni, 14 decembrie 2009, 19:28)

    Ovidiu [anonim]

    cu pupitru de la sediul PSD de juma de ora....

    cand vorbea Base, povesteau ei in 2-3 cuvinte ce a zis, si nici vorba de live-uri...

    asta inseamna presa folosita pe post de toilet paper

    RUSINE !!!
    • +3 (3 voturi)    
      iRealitatea care?! (Luni, 14 decembrie 2009, 22:03)

      john locke [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      sa inteleg ca unii inca va mai uitati la iRe si Antene?!
      Eu am renuntat la ei, le-am sters din grila de programe!
      Daca vreti sa ii pedepsim va rog nu va mai uitati si cu atat mai mult comentati ce vedeti acolo. facand asa agentiile de media care fac monitorizarea nu vor mai gasi atat de multe referiri la acest posturi deci si audienta scade si o data cu ea veniturile din publicitate.
      Doar ca ii blamam noi aici, nu facem altceva decat sa le bagam bani in buzunare prin intermediul celor ce isi fac publicitate pe aceste posturi!

      Seara faina tuturor!
  • +16 (16 voturi)    
    Geoană... (Luni, 14 decembrie 2009, 19:29)

    Alex2009 [utilizator]

    Eu nu ştiu pe cineva, în carne şi oase (nu vreun personaj din filmele cu proşti) care să se facă mai de rahat decât reuşeşte domnul Geoană. Probabil miza celor din spatele lui este atât de mare, încât acum le este indiferent cât de penibil devine acest ... om, dacă putem să-i spunem aşa.
  • +4 (4 voturi)    
    Heh, heh, heh... (Luni, 14 decembrie 2009, 19:32)

    OZ [anonim]

    Moo, bag sama ca tov. geoana se astepta la alta decizie a CCR, a fost luat prin surprindere asa ca acu' vanghelie ii scrie declaratia s-o poata citi!
  • +4 (4 voturi)    
    ....măcar acum în ultimul ceas.... (Luni, 14 decembrie 2009, 19:33)

    kappa [anonim]

    ....urează-i succes şi cere-ţi scuze. În rest...tăcere Geoană...nimeni nu şi-a pus încrederea în tine, nimeni nu a avut încredere în proiectul tău, ptr. că nu ai unul...voturiel care le-ai strâns, au fost ..antiBăsescu. Mai lasă profeţiile tale mesianice, nimeni nu a murit de foame în Romania şi nici nu va muri...şi nu eşti tu ăla care să împiedice asta....pleacă naibii...şi vezi-ţi de conducerea PSD-ului...numai aşa vei înfrânge şi acolo, numai aşa o să scăpăm de voi ....
  • +1 (1 vot)    
    ce trebuia sa spui (Luni, 14 decembrie 2009, 19:33)

    nico [anonim]

    Ce trebuia sa spui d-le Geoana, era ca vei dispare odata cu toate minciunile si excrocheriile tale. Succes in Atlantida !
  • +1 (1 vot)    
    lol (Luni, 14 decembrie 2009, 19:34)

    alex [anonim]

    "nu regret nicio secunda ca am avut o campanie bazata pe profesionalism". Yes, we can. Aia care l-au invatat cu Vantu, mari profesionisti au fost.
  • +3 (3 voturi)    
    batalia pentru aflarea adevarului continua (Luni, 14 decembrie 2009, 19:34)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Care ADEVĂR ?
    Cel despre Moscova ?
    Cel despre PRIETENII CU CANALE TV ?
    Cel despre Banii de Campanie ?
    Cel despre modul AROGANT de comportament al PSD-ului faţă de oamenii educaţi, dar fără rude ...GENRALI, ACTIVIŞTI, FOŞTI ?
  • +5 (5 voturi)    
    mare cabotin!! (Luni, 14 decembrie 2009, 19:36)

    mar [anonim]

    Mai are putin si plange ca nu a primit acadeaua!!
    Este terminat si la propriu si la figurat.
    Oare nu are nici un prieten adevarat care sa-l traga de maneca si sa-i explice ca s-a facut de mirul lumii!! S-ai explice ca este bine ca in viata sa ai demnitate si sa accepti bunele si relele fara sa devii penibil.
    Din pacate este un purtator ilegal de palle.
  • +5 (5 voturi)    
    Sinucidere politica!!!!! (Luni, 14 decembrie 2009, 19:37)

    Aurel Dragos Munteanu [anonim]

    Mircio, da-ti demisia, este singurul lucru onorabil care ti-a mai ramas, inainte de a fi dat afara pur si simplu din PSD!!
  • +5 (5 voturi)    
    never say never... (Luni, 14 decembrie 2009, 19:38)

    iza_m [utilizator]

    " Mircea Geoana: Am luat nota de decizia Curtii si-i urez succes lui Traian Basescu in noul mandat de presedinte".... asta, d-le geoana trebuia sa-i transmiti presedintelui basescu in seara zilei de 6 decembreie...sau hai in dimineata zilei de 7 decembrie....dar cum niciodata nu e prea tirziu, se accepta
  • +4 (4 voturi)    
    2 cuvinte pt geoana (Luni, 14 decembrie 2009, 19:38)

    nea nicu [anonim]

    Ies clus!
  • +2 (2 voturi)    
    S-a terminat (Luni, 14 decembrie 2009, 19:38)

    California George [anonim]

    (null)
  • +3 (3 voturi)    
    Acum ii trimite Basescu caseta? (Luni, 14 decembrie 2009, 19:39)

    maolina [utilizator]

    Si daca nu e aia cu spaga?.Stit dumneavoastra ceva pe la New-York?
  • +3 (3 voturi)    
    degustat (Luni, 14 decembrie 2009, 19:40)

    ady [anonim]

    complet..............
    acest individ si clica lui nu are ce cauta in politica romaneasca....
    ii invit pe toti sa emigreze in rusia
  • -2 (6 voturi)    
    nu a castigat nimeni (Luni, 14 decembrie 2009, 19:40)

    Catalin75 [utilizator]

    Suntem o tara de 2 lei in care presedintele a fost decis de fraude facute de cei 2 candidati . Aici am ajuns dupa 20 de ani de pretinsa democratie ... din pacate nici o sansa sa vedem ceva schimbat in urmatorii 5 ani ... Enjoy !
  • +4 (6 voturi)    
    Dl.Geoana asta trebuia sa recunoasteti pe 7 decemb (Luni, 14 decembrie 2009, 19:40)

    corina [anonim]

    si ati fi pierdut onorabil, nu cu circul pe care l-ati facut.
    Dl.Geoana cine ne-a dezbinat, cine ne-a bagat in criza fara guvern timp de 2 luni, cine e coruptul principal?
    Eu zic sa cauti la tine in partid si fraudele, si minciunile si proiectele care nu exista, chiar mai adanc de acum de 15 ani.
    Suspiciunea de frauda a fost creata de psd-isti si va ramane in mintile lor.
    Ar fi trebuit sa va ganditi la noi poporul indiferent daca v-a votat sau nu atunci cand ati dat jos guvernul si ne-ati lasat fara bani de pensii, de salarii...
  • -2 (4 voturi)    
    fara optimism (Luni, 14 decembrie 2009, 19:41)

    Mm [anonim]

    nu-s deloc convinsa ca o sa fie bine cu Basescu dar ma bucur cand vad cat de convinsi sunt altii. Macar unii mai cred ca o sa fie bine, poate cei mai saraci cu duhul....
    Bafta lui Basescu in noul mandat, ca o sa aiba foarte mare nevoie.
  • +4 (4 voturi)    
    Urma scapa turma (Luni, 14 decembrie 2009, 19:41)

    Radu [anonim]

    "Sper ca aceasta zi sa incheie un moment complicat pentru tara" - ce formulare domnu' Djoana! Adica a fost doar un moment complicat pentru tara? Cum se poate ca o zi sa incheie un moment? Tii tara asta in criza de doua luni, domnu sef peste Senat! Eu cred ca incepe o perioada grea pentru tine. Si nu mai visa ca ai sa ramii presedintele partidului. Ca iti fug psd-istii la independenti cite doi pe ora. Pina pe 16 ai sa ramii doar cu staff-ul tau. Si cu Crin.
  • +2 (2 voturi)    
    cum isi asuma asta responsabilitatea? (Luni, 14 decembrie 2009, 19:41)

    lupe [anonim]

    ptr ce au facut cu pnl si udmr si pc in ultimile luni? in ultimii 20 ani?
    ba astia nu au nimic in cap, nici demnitate nimica. ne iau de fraieri. insitutiile alea ale statului nu ii leaga pe aia care duc romania in criza. decit stam si rabdam ca prostii?
    rugam autoritatile sa se uite la filmulete si daca a luat spaga sa fie nenica inchis ca nu avem nevoie de panarame si nici de tigani aduci de iliescu la comanda opinnilor formatoare.
  • +3 (3 voturi)    
    demisia... (Luni, 14 decembrie 2009, 19:41)

    chostel pagubosul [anonim]

    deci nu isi da demisia din PSD.....hmmm asteptam replica colegilor care vor incepe sa il sape ca sa ii ia locul....vezi aparitia filmului cu mita electorala....
  • -6 (8 voturi)    
    Singurul care il poate face terci pe Basescu (Luni, 14 decembrie 2009, 19:43)

    Nyu [anonim]

    e Antonescu. La intalnirea de la Cluj, daca mai dura juma de ora emisiunea, sucomba Baselu.
  • -5 (7 voturi)    
    limba de lemn (Luni, 14 decembrie 2009, 19:48)

    florin [anonim]

    sper sa nu uite basescu ca a castigat la limita
    sper sa nu mai aud de pogea, geoana si tariceanu
    macar de pogea care nu cred ca e mai destept ca geoana
  • -13 (13 voturi)    
    geoana e cu 7 clase peste base (Luni, 14 decembrie 2009, 19:49)

    bebe [anonim]

    dar intotdeauna castiga smecherii, oricum leprele pedeliste vor afunda tara mai rau decat e, deci, puneti-va centura
    • +3 (3 voturi)    
      sapte clase unde? (Luni, 14 decembrie 2009, 20:22)

      corina [anonim] i-a raspuns lui bebe

      Da,Geoana are 7 clase mai putin, ne-a dovedit ca nu stie nici macar dipomatie unde se considera cel mai tare din parcare si parcarea era goala.
      Si Iliescu a fost smecher pantru ca a castigat fraudat de 3 ori alegerile desi nu avea voie decat 2 mandate?
      Asa e puneti centura si fuguta la doctor pentru ca ai nevoie.
    • +1 (1 vot)    
      geoana e cu 7.... (Marţi, 15 decembrie 2009, 6:43)

      Cadillac [utilizator] i-a raspuns lui bebe

      bebita, tata !

      Nu ma face sa rid ca am buzele crapate ! !
  • -3 (5 voturi)    
    Dar de ce? (Luni, 14 decembrie 2009, 19:50)

    Nepotul lu Geoana [anonim]

    Unchiul Geoana a uitat de fapt sa ne spuna ca i-a dat bip lu Base.. Base l-a sunat inapoi...
    • +1 (1 vot)    
      Asa crezi tu? (Luni, 14 decembrie 2009, 20:25)

      corina [anonim] i-a raspuns lui Nepotul lu Geoana

      Mai asculta delclaratia "unchiului" si poate te lamuresti cine pe cine a sunat.
  • -9 (9 voturi)    
    Na, ca a mai a aparut un frate (Luni, 14 decembrie 2009, 19:54)

    Frate, frate [anonim]

    Fratele lui Videanu. Deci la frati e 2-1. Oare tanti Udrea o avea si ea un frate, o sora, ceva ?
  • +8 (8 voturi)    
    bula (Luni, 14 decembrie 2009, 19:55)

    traiang [utilizator]

    Singurul post castigat cu brio este cel de BULA a romaniei !
  • +10 (10 voturi)    
    Patetism penibil (Luni, 14 decembrie 2009, 19:55)

    Dr Marutza [anonim]

    Tara sufera? Competenta? Voi continua sa conduc...bla, bla, bla! Asta tot n-a priceput nimic!
    E dus rau pe apa Sambetei, nu se mai face bine!!
    Aflarea adevarului? Pai, nu trebuie sa mai cercetezi, ca ti-l spun eu care e: AI / ATI PIERDUT ! Si inca intr-un mod rusinos!
    Drum bun si cale batuta!
  • +4 (4 voturi)    
    Decent (Luni, 14 decembrie 2009, 20:00)

    Ion [anonim]

    o declaratie decenta, in contrast cu celelalte. Sper sa isi respecte cuvintele
  • +2 (2 voturi)    
    este bine de citit si de tras concluzii (Luni, 14 decembrie 2009, 20:04)

    mar [anonim]

    Cine vrea sa citeasca:
    http://www.revista22.ro/cum-mi-s-a-fluturat-un-pistol-pe-la-nas-in-curtea-psd-in-seara-alegeri-7291.html
    Va intelege de ce se tine omul agatat.
    Acum apare si explicatia lui Gusa din sseptembrie de la irealitatea - ca "Dl. Presedinte nu mai este dorit de niste generali".
    • 0 (0 voturi)    
      mar, am citit articolul (Marţi, 15 decembrie 2009, 10:24)

      Ina88 [utilizator] i-a raspuns lui mar

      foarte interesant articolul despre securistii lui Geoana, garda lui de corp etc...interesant...
  • +7 (7 voturi)    
    Mare a fost Caragiale asta, domnule. (Luni, 14 decembrie 2009, 20:07)

    Ion [anonim]

    Discursul lui Geoana imi aduce perfect aminte de discursul lui Catavencu.
    Caragiale dainuieste peste veacuri!
    Un geniu pe care ar trebuii sa-l respectam mai mult.
    Sugerez amplasarea unui bust al marelui dramaturg in sala deputatilor. Sub privirea lui poate oamenii politici de azi vor incerca sa aiba un "rol" mai serios in viata Romaniei.
    • 0 (0 voturi)    
      Caragiale (Marţi, 15 decembrie 2009, 6:49)

      Cadillac [utilizator] i-a raspuns lui Ion

      Drept sa-ti spun, desteapta idee dar care are si

      un aspect neplacut;

      Citi dintre deputatii cu pricina stiu cine a fost

      marele Caragiale?

      Ca sa nu mai vorbim de nenea Catavencu.....
  • +6 (6 voturi)    
    PSD stie sa numere... (Luni, 14 decembrie 2009, 20:09)

    un filolog [anonim]

    Nastase cerea sa i se numere ouale...
    Geoana vrea sa i se numere voturile...

    Oare PSD cati Prostanaci o avea?
    Nu face careva o comisie sa-i numere?
  • +6 (6 voturi)    
    A venit FMI aseara (Luni, 14 decembrie 2009, 20:10)

    Cristina [anonim]

    A apasat pe pedala - gata joaca
    Nici Antonescu 2, zis Chucky, nu se mai joaca. A zis ca vrea sa fie el premier daca premierul va fi de la PNL
    Noi altceva asteptam sa ne zica
  • +1 (3 voturi)    
    Sistem informatic (Luni, 14 decembrie 2009, 20:10)

    andrei [anonim]

    Implementati un sistem ca lumea. Daca iesea Geoana, ar fi fost posibil ca Base sa ne tina cu circul cu fraudarea (desi nu prea cred) si tot aici ajungeam. La nivel macro, nu ar trebui sa nu conteze cine iese, ci ne respectati pe noi, pe cei care v-am votat.
  • -6 (8 voturi)    
    multi n-au votat (Luni, 14 decembrie 2009, 20:12)

    mm [anonim]

    Cunosc o gramada de persoane care nu s-au dus la vot pentru ca n-au avut pe cine sa voteze.
    Deci n-a castigat nimeni, nici macar Basescu n-are de ce sa fie mandru. Poate-i vine mintea la cap si invata ceva din asta, desi nu prea cred.
    • 0 (0 voturi)    
      Poate... (Luni, 14 decembrie 2009, 20:50)

      vvvladut [utilizator] i-a raspuns lui mm

      Poate inveti tu ceva din asta, dar ma indoiesc sincer.
    • +2 (2 voturi)    
      n-au vota?? (Luni, 14 decembrie 2009, 22:34)

      octopus [utilizator] i-a raspuns lui mm

      nu au votat, atunci nu exista! si nici nu comenteaza! Si daca zici ca erau o gramada atunci "gramada" vor ramane! Si un vot in plus daca ar fi fost, se numea ca a castigat si ar fi avut motive sa se bucure, respectiv sa ne bucuram, noi cei care l-am votat. Daca participi la o cursa si castigi la o sutime,miime de sec, se numeste ca ai castigat. Cum nu prea intelegeti cum e cu sutimile si procentele mai "executati" niscai manevre poate aparatul PSD de furat/cumparat voturi devine ceva mai functional in 5 ani... PSD - Presedinte Sambata Duminica! :)))
  • +5 (7 voturi)    
    merite (Luni, 14 decembrie 2009, 20:14)

    expresu de ciulnita [anonim]

    Totusi, nu trebuie uitat ca tov. Geoana a fost presedinte pentru o noapte. Inainte a fost si primar general la Bucuresti, a fost apoi premier, numai ca asta a fost decat in mintea lui. Uite asa mai mananca o paine alba cei de la Dr. Marinescu (spitalu' 9).
  • +1 (1 vot)    
    Pai nu putei sa spui asta ,in loc sa sari n sus , (Luni, 14 decembrie 2009, 20:46)

    ticuta2IV1940 [utilizator]

    de bucurie cand ai vazut sondajele aranjate de tine si moguli ?Cam tarziu ai recunoscut infrangerea si acum ce mai vrei ?,ca vad ca bagi alti prostanaci la inaintare cu fel de fel de acuzatii de frauda a alegerilor
    cum este de ex Dragnea si NICA ,care s-a contaminat cu prostie de tip PSD,care prostie mai inglobeaza in ea ,ironie,ingamfare incultura,grandomanie si rautate.
  • 0 (0 voturi)    
    Despre prostanac (Luni, 14 decembrie 2009, 20:49)

    debusolatu [anonim]

    De necrezut pana la ce nivel se ridica prostia la Mircea Geoana , in fapt prostul nu e prost destul pana nu e si fudul . Formularea "Accept decizia CCR ..."imi ridica mari semne de intrebare referitoare la discernamantul acestui asa-zis om politic . Candidatul Geoana se crede probabil la acelasi nivel de legitimitate si decizie cu CCR si BEC in care afirma "Accept" sau probabil ca s-a gandit ca se poate rasturna printr-o alta revolutie a la Ivan Ilici-Iliescu rezultatul turului II si din mila pt. natie "Accept"-a totusi vointa neamului . Mi se pare o tampenie sa afirmi "Accept" , era de ajuns si destul de maret din partea lui sa-l felicite pe Traian Basescu . Insa dl Geoana este consecvent cum ii place sa repete si confirma asteptarile noastre , este un mare Prostanac !
  • 0 (0 voturi)    
    A fi OM (Luni, 14 decembrie 2009, 21:02)

    Gheorghe Buhac [anonim]

    Dupa comportament,dupa atitudini, dupa gesturi , dupa fuga , dupa aliante , dupa prietenii , dupa smecheriile lui hrebenciuc,dragnea,vanghelie et company,dupa vizitele nocturne ,dupa recunoasteri tardive, dupa lipsa totala de respect fata de p;oporul roman - esti un nevolnic tu si toti acolitii tai , fie ei politicieni fie ziaristi,
  • 0 (0 voturi)    
    Despre Prostanac (Luni, 14 decembrie 2009, 21:03)

    debusolatu [anonim]

    De necrezut pana la ce nivel se ridica prostia la Mircea Geoana , in fapt prostul nu e prost destul pana nu e si fudul . Formularea "Accept decizia CCR ..."imi ridica mari semne de intrebare referitoare la discernamantul acestui asa-zis om politic . Candidatul Geoana se crede probabil la acelasi nivel de legitimitate si decizie cu CCR si BEC in care afirma "Accept" sau probabil ca s-a gandit ca se poate rasturna printr-o alta revolutie a la Ivan Ilici-Iliescu rezultatul turului II si din mila pt. natie "Accept"-a totusi vointa neamului . Mi se pare o tampenie sa afirmi "Accept" , era de ajuns si destul de maret din partea lui sa-l felicite pe Traian Basescu . Insa dl Geoana este consecvent cum ii place sa repete si confirma asteptarile noastre , este un mare Prostanac !
  • +1 (1 vot)    
    PRESU` (Luni, 14 decembrie 2009, 21:16)

    aron pumnalul [anonim]

    care nu mai este. si sa vedeti de acum incolo, ca astia tot o dau inainte cu fraudarea. nimic nu mai fac de maine inkolo. ca se stiu cat au furat ei.daca se iau cnp-urile, da de dreak psd. de la aia care au bagat miliarde, pana la martalogii care au facut C.A.R. sa bage bani in campanie. ATENTIE BASESCU. VEZI CU CINE TE TII DE MANA IN C.S.A.T. DE ACUM INKOLO. ca de nu...dam toti de dreak.
    in rest...presule imi pare rau de tine. de nevasta-ta...ce sa mai zic. nu se mai da cu ruji pe buze intre tururi ca nu mai are okazia. copiilor tai o sa le fie ok...MORAL ar fi sa-i trimiti la scoli la rusi, nu la americani. am speranta ca peste 5 ani o sa luati sub 5 la sutica.
  • +1 (1 vot)    
    si eu (Luni, 14 decembrie 2009, 21:38)

    googy [anonim]

    Si eu l-am sunat pe Bula si i-am spus:te recunosc.El mi-a raspuns clar:pina ce nu o imbulinezi nu te cred.Si atunci am am imbulinat-o.Gionel prostanel.
    • 0 (0 voturi)    
      bancuri cu Geoana (Marţi, 15 decembrie 2009, 10:27)

      Ina88 [utilizator] i-a raspuns lui googy

      o sa fie eliminat din traditia bancurilor Bula si va intra Geoana !
  • +2 (2 voturi)    
    hai pa (Luni, 14 decembrie 2009, 22:14)

    kata70 [utilizator]

    1.nu tu, ci basescu nu a raspuns cu aceeasi moneda atacurilor sub centura...
    2.sper sa fiti inca 3 ani in opozitie, alaturi de prietenul pnl. pentru ca sa nu mai puteti pune "talpa" aiurea..
    3. ..apoi sa ajungeti la groapa de gunoi a istoriei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Moment de cotitura (Luni, 14 decembrie 2009, 22:23)

    Cetateanul [anonim]

    Tara nu scapa de umbra pcr, dar cel putin nu vor mai fi vioara numarul unu in tara asta, peste 5 ani sa speram ca vom scapa de psd sau o sa fie mai reciclat, oamenii din vechea garda se mai retrag si ei la pensie. Romania poate fi salvat doar de partidele de dreapta.
  • 0 (0 voturi)    
    curba erorilor a lui gauss (Luni, 14 decembrie 2009, 22:53)

    statistician [anonim]

    departajarea,in caz de 50%=50% ,trebuie facuta de un prag electoral > ca o marja de eroare(similar, ca la intrarea in parlament),deoarece,s-a vazut ca la 10 milioane de voturi,distribuite in 30000 de sectii de votare cu oameni diferiti care numara,de oricate ori s-ar renumara ar iesi cifre diferite. de-aceia,conf. teoriei erorilor din statistica, trebuie prevazuta,intre candidati, o diferenta(prag) > ca o marja de eroare,stabilita prin lege, nu 50%+1 vot.altfel,ne pacalim singuri si ne lasam pacaliti de catre cei care ne pacalesc!
  • +2 (2 voturi)    
    prea tarziu... (Luni, 14 decembrie 2009, 22:54)

    Monarhist [anonim]

    e atata noroi si mizerie in PSD incat nici nu a fost necesar ca Basescu sa scoata caseta cu mita electorala... rechinii din partid care asteptau la cotitura sa ii ia locul lui au scos-o singuri pe piata...Basescu le da clasa, acum contempleaza de la distanta cum se sfasie hienele PSD-iste ... nu imi place Basescu, e si el securist, are in spate mafia lui (monopol asfaltari, energie, gunoieri, salubritate in orase portocalii) insa, e animal politic si gadila orgoliul romanasilor setosi de dreptate si de sange de mogul...
  • -1 (1 vot)    
    chibitii din diaspora (Luni, 14 decembrie 2009, 22:54)

    papusa [anonim]

    cu diaspora asta,o sa ajungem in curand ca in fasia gaza!
    • +2 (2 voturi)    
      diaspora,amice... (Marţi, 15 decembrie 2009, 5:35)

      sergiu [anonim] i-a raspuns lui papusa

      v-a scos din cacao,ca voi suntetzi legatzi la ochi de televiziunile lui vantu si voiculescu,sau pt ca voi votati pt un mic cu mustar...
  • +2 (2 voturi)    
    Dupa tine va ramane Vantu' sa urle (Luni, 14 decembrie 2009, 22:56)

    valisa [anonim]

    Casa ti-e cladita dar esti singur in ea,
    Usa s-a trantit dupa tine.
    Vantul de iarna iti bate in geam
    Si plange din nou peste tine.

    Asta e soarta, iar sortii,
    Nu poti sa ii ceri nimic.
    Caci dupa tine va ramane
    Doar vantu' sa urle.
  • 0 (0 voturi)    
    poftim? (Marţi, 15 decembrie 2009, 9:58)

    Ina88 [utilizator]

    "vom propune infiintarea unei Comisii parlamentare de ancheta care sa aiba puteri exceptionale "....comisiile parlamentare au doar PUTERE CONSULTATIVA IN JUSTITIE, nu are nici o oblgativitate, cu efecte juridice o decizie luata de o comisie parlamentara. Sub se dispozitii legale modificati legea domnule Geoana ? mi se cam pare ca ai incalcat legea si in ziua alegerilor printr-o campanie ilegala la iRealitatea. O alta incalcare?
  • 0 (0 voturi)    
    atacuri (Marţi, 15 decembrie 2009, 10:01)

    Ina88 [utilizator]

    "nu regret nicio secunda ca nu le-am raspuns cu aceeasi moneda celor care au incercat sa ma denigreze in mod constant, prin jigniri si atacuri sub centura" de ce le-ai oferit ocazia domnule Geoana? de cautai la Vantu acasa? Un masaj si o sesiune SPA in miezul noptii?
    Ce ai cautat la Moscova de doua ori? Cei din Republica Moldova trebuia sa ti-o ierte? Cum se face in timpul confruntarii dinainte de scrutinul 2 erai atat de prost informat?? Cum se face ca vorbesti si gesticulezi ca un Iliescu veritabil, dar uiti ca aceleasi eugenii de doi bani nu mai au acelasi gust? (adica acelasi c***t mancat nu mai e crezut de poporul roman).
  • 0 (0 voturi)    
    incredibil... (Marţi, 15 decembrie 2009, 13:34)

    Ellena G. [utilizator]

    cred ca stim a cui porta-voce esti, dar transmite-le: n-o sa le iasa, in Romania! Sa incerce in alta parte!!! Ati stors cat ati stors de-aici, zice-ti: merci! si carati-va de-aici!