El a adaugat ca liberalii voteaza, in cadrul Delegatiei Permanente, o rezolutie prin care PNL initiaza discutiile cu partidele politice, daca vor exista oferte interesante.
Calin Popescu Tariceanu a mai precizat ca liberalii doresc o solutie pentru iesirea din criza, cu un premier liberal sau independent.



















Asta nu se numeste ideologie de partid, in mod natural, ar fi trebuit ca din START sa fiti ipotriva oricarei coalitii cu partidul comunistilor PSD!
Fiind partid de dreapta, alegerea naturala era sa va orientati catre un partid de dreapta, cel mult de centru-dreapta, ori prin ezitarea voastra nu aratati decat ca sunteti slabi, si oportunisti!
După aceea vor putea emite pretenţii la guvernare.PD-L ar face bine să nu mai repete greşeala şi să NU SE MAI ALIEZE CU NIMENI. Vor fi sprijiniţi necondiţionat în Parlament şi de cei care iubesc , totuşi, această ţară şi de ceo care chiar nu au nici un chef să-şi piardă locul căşldicel în cel mai înalt for al României.
Atenţie PD-L.
Parerea mea este ca, prin asta, PNL-ul a mai pierdut niste alegatori la alegerile viitoare!
Bietul Bratianu, daca ar vedea ce aliante fac noii liberali cu neo-comunistii s-ar rasuci in mormant!