Antonescu, intrebat daca exclude o colaborare cu PD-L: Eu da.

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 7 decembrie 2009, 18:06 Actualitate | Politic


Liderul liberal Crin Antonescu a declarat luni seara ca, personal, exclude orice colaborare cu PD-L, in urma rezultatului scrutinului prezidential de duminica. Biroul Politic Central al PNL s-a reunit luni, de la ora 18,00, la sediul central al partidului, in cadrul unei sedinte de birou, in care liberalii vor face o trecere in revista a posibilitatilor de colaborare cu celelalte formatiuni politice.

Ajuns la sediul PNL, Crin Antonescu a fost intrebat de jurnalisti daca "exclude orice colaborare cu PD-L". "Da, eu da!", a raspuns acesta.

Antonescu a refuzat insa sa ofere detalii despre discutiile care vor avea loc in cadrul sedintei, raspunzand ironic: "Despre ce sa discutam?! Despre sexul ingerilor? Despre situatia politica, bineinteles."

Premierul Emil Boc declarase in cursul dupa-amiezei ca este nevoie de o guvernare de dreapta in Romania. "Trebuie sa vedem cum poate fi pusa in practica vointa romanilor, aceea de a avea o guvernare de dreapta", a spus Boc.

Pe de alta parte, vicepresedintele PNL Relu Fenechiu a declarat, luni, ca intre o alianta cu PDL si opozitie prefera a doua varianta, mentionand insa ca discutiile cu PDL ar putea sa inceapa sa aiba sens daca democrat-liberalii vin cu garantia ca liberalii vor avea premierul sau ca va fi guvern de uniune nationala.

Ludovic Orban: Nu am ce discuta cu Basescu, pentru mine nu mai este presedintele Romaniei

Si prim-vicepresedintele PNL Ludovic Orban a respins in termeni categorici asocierea cu PD-L. "In ceea ce ma priveste, nu am ce discuta cu Traian Basescu, pe care nu il mai consider presedintele Romaniei, il consider un rau imens. Nu exista Partidul Democrat, exista doar o gasca a lui Basescu, o camarila", a spus Orban la intrarea in sedinta conducerii Biroului Politic Central al partidului.

"Voi sustine toate demersurile legale si constitutionale pentru a impiedica validarea unui mandat pentru Traian Basescu, fiindca a fost obtinut printr-o grava frauda electorala, prin utilizarea aparatului guvernamental", a acuzat liberalul.

Mai mult, Orban a sustinut ca majoritatea parlamentara stabilita inainte de alegeri ar trebui sa functioneze in continuare. "Cred ca exista deja o majoritate parlamentara conturata, care trebuie sa functioneze in continuare. Aceasta majoritate parlamentara, conform principiilor democratice din Romania, trebuie sa i se permita sa dea Romaniei un guvern democratic, care sa aiba cu adevarat competenta si capacitatea de a rezolva gravele probleme ale Romaniei", a declarat Orban.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6018 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    astept (Luni, 7 decembrie 2009, 18:08)

    veninusrl [utilizator]

    demisia!
    din bun simt nu de altceva!
    • +7 (9 voturi)    
      doi cretini infantili (Luni, 7 decembrie 2009, 18:45)

      Doboritorul de Bizoni [anonim] i-a raspuns lui veninusrl

      vai de capul lor! un chitarist si o crinela!
  • +11 (11 voturi)    
    colaborare (Luni, 7 decembrie 2009, 18:09)

    imaros [anonim]

    Antonescu isi va da demisia in cazul in care continua sa excluda o colaborare cu pnl,peste putin o sa aflam
  • +15 (15 voturi)    
    ce sa mai zic (Luni, 7 decembrie 2009, 18:11)

    AndreiMoraru [utilizator]

    jigodii all the way... ati pierdut toate cartile si cu toate astea refuzati sa faceti un compromis de orgoliu personal pentru binele Romaniei. Sper ca cei care ati votat cu PNL vedeti lucrul asta.
    • -6 (6 voturi)    
      Compromis... (Luni, 7 decembrie 2009, 21:20)

      ingryd [anonim] i-a raspuns lui AndreiMoraru

      ati facut voi tradatorilor , cand l-ati votat pe acest Iuda!Antonescu nu se umileste , nu are rost sa mai faca o noua alianta cu un partid de tradatori si de lichele, cum este PDL-ul!Vedeti sa acesta pe care l-ati votat voi deja s-a pronuntat, o sa traiti bine in 2029, asta in conditiile in care mai traim pana atunci!
      • +1 (1 vot)    
        pentru Ingrid (Luni, 7 decembrie 2009, 19:34)

        emil [anonim] i-a raspuns lui ingryd

        Prostul tot prost ramane si mai e si fudul
  • +13 (15 voturi)    
    Intrebarea e gresita (Luni, 7 decembrie 2009, 18:11)

    Gabi [anonim]

    Cred ca intrebarea e gresita.
    Crina Atonescu exclude colaborarile viitoare si cu PNL.
    CLAR!
  • +14 (16 voturi)    
    crinule.... (Luni, 7 decembrie 2009, 18:13)

    iulia [anonim]

    Eu cred ca d-l Crin Antonescu ar trebui sa se inscrie in PSD.Are o afinitate aparte cu PSD-ul,impartasindu-le in totalitate doctrina.
  • +4 (6 voturi)    
    Crin (Luni, 7 decembrie 2009, 18:16)

    lili [anonim]

    Sa fie sanatos !
  • +14 (16 voturi)    
    Nene Crine nici nu stii... (Luni, 7 decembrie 2009, 18:17)

    votant al lui Crin in primul tur (ce greseala!) [anonim]

    Cat de mic incepi sa fii.

    GAME OVER!
  • +11 (13 voturi)    
    Rusine! Demisia! (Luni, 7 decembrie 2009, 18:18)

    un alegator [anonim]

    Se poate spune ca pentru Crin a trecut vremea, era sa fie primul presedinte al PNL care lipea dreapta de stanga si dupa parerea mea distrugea unul din marile partide ale Romaniei.
  • +9 (11 voturi)    
    cred (Luni, 7 decembrie 2009, 18:18)

    superior [utilizator]

    ca si PDL-ul exclude o colaborare cu tine, dupa cat de "ofticat" ai fost pe ei...astia nu uita la fel ca pSD-ul injuraturile "trase" si te vor sanctiona...eu cred ca daca incerci tu negociere cu PDL-ul primesti cel mult ministerul invatamantului, sa mai studiezi...poate ar fi mai bine o sedinta in partid si sa lasi pe altcineva mai titrat sa negocieze.
  • +9 (13 voturi)    
    DEMISIA! (Luni, 7 decembrie 2009, 18:23)

    Alt DAN [anonim]

    O conducere responsabila a celui mai mare partid istoric si-ar da demisia in bloc in momentul validarii scrutinului. PNL-ul a fost aruncat intr-o aventura politica si aventurierii trebuie sa lase locul unor oameni responsabili cu clarviziune politica.
    Dinu Patriciu, Crin Antonescu, Ludovic Orban, Calin Popescu Taricenu, Norica Nicolai, Relu Fenechiu, Ioan Ghise, Mircea Diaconu nu mai pot reprezenta acest partid.
    Pacat domnul Mircea Ionescu Quintus.
    • 0 (0 voturi)    
      pai daca (Luni, 7 decembrie 2009, 19:23)

      danandreipaval [utilizator] i-a raspuns lui Alt DAN

      nu gresesc cam astia sunt toti cei din PNL.......

      Aaaaaaa mai e bancherul Olteanu...
  • +5 (9 voturi)    
    pai, (Luni, 7 decembrie 2009, 18:23)

    Cezy [utilizator]

    ...ma indoiesc ca partidul il va mai tine la conducere pt. a avea ocazia...
  • +14 (18 voturi)    
    Nu va deranjeaza mirosul de mort? (Luni, 7 decembrie 2009, 18:24)

    C.Ixs. [anonim]

    Antonescu e un cadavru politic. Cadavrele nu vorbesc. Asteptati un pic si o sa aveti pe cine intreba.
  • +18 (20 voturi)    
    Asculta Vasile, de cate ori trebuie sa-ti spun? (Luni, 7 decembrie 2009, 18:24)

    Ce bine imi pare ca ai luat teapa! [anonim]

    Doi beta males metrosexuali (l-ati vazut pe Geoana ce cosita vopsita si-a tras inainte de) au fost pusi la respect de un Alpha Male. E drept, unul din foarte putinii alpha males din Romania, dar dat dracului.

    E cineva socat? N-ati vazut niciun documentar pe Animal Planet despre o haita de lupi (animale cu muuult mai inteligente, curajoase si harnice decat politicianul roman de orice culoare) in care niste beta din astia hormonali (gen Crin) incearca sa faca gat iar Alpha, animalul care s-a NASCUT sa ii domine, le da una peste bot, face pipi pe la colturi si ii obliga sa-i arate burta si sa plece privirea in pamant?

    L-am auzit odata pe Basescu vorbind despre zilele lui pe mare si m-a frapat contrastul dintre ciudatenia lui fizica si forta pe care o emana. Spre deosebire de politrucii astia doi, plus alde Nastase, antrenati din fasa sa-si mosteneasca tatucii secu sau parveniti de devreme, Basescu are o meserie pe care o iubeste. A reusit, a comandat si a fost leader inainte sa intre in politica si stie foarte bine de ce e in stare. E in stare si de multe kkturi, e in stare sa o dea in bara si sa judece gresit. Dar per ansamblu, a fost confruntat in viata cu situatii mult mai dificile decat o lupta cu coalitia mogulopesedista. Cred ca Biruinta ar trebui rebotezata pe stil internet: "FTW!"

    Mircea pe de alta parte... are in el o tristete a ratarii, oricat de mult incearca sa o ascunda in spatele unei spoieli de intelectual linistit. Si ma gandesc.... daca omul asta ar fi fost mult mai fericit sa se duca acasa ieri seara dupa ce termina de arbitrat un meci divizia C la o sotie obisnuita intr-o casa obisnuita, sa se aseze pe canapea, sa destupe o bere si sa injure printre dinti ca n-a iesit Crin, baiatul acela finut pe care l-a votat el?
    • +2 (4 voturi)    
      O altfel de analiza (Luni, 7 decembrie 2009, 18:43)

      fyo [anonim] i-a raspuns lui Ce bine imi pare ca ai luat teapa!

      o altfel de analiza, dar socant de adevarata. Felicitari, chiar mi-a placut ce ai scris!!!
      • +2 (2 voturi)    
        Ce bine imi pare ca ai luat teapa! (Luni, 7 decembrie 2009, 19:00)

        Si Nastase mi-a lasat aceasi impresie [anonim] i-a raspuns lui fyo

        Mi se pare destul de evident pentru ca relatiile umane se reduc de fapt la acele instince primare.

        Mircea a avut si el pasiuni in viata care n-avea de-a face cu ciolanul si sifonat bani publici, cu slugarnicia inevitabila pe care o naste birocratia si un titlu gen "dom' ambasador." Da tu o vezi pe Mihaela Costea casatorita cu un arbitru, fie si el unul fericit cu ceea ce face? Asa ca Mircea s-a pus pe treaba, dar cred ca intre timp a pierdut o parte din el. Acum e un gaunos trist.

        Aceasi impresie mi-a lasat-o si Nastase. Sunt intr-un fel prizonieri ai trecutului taticilor si tatucilor lor... Majoritatea medicilor care s-au facut medici doar pentru ca tatal lor conducea sectia si era o problema de casta si prestigiu ajung niste ratati si alcoolici.

        Oamenii astia au trait toata viata din functii publice in care au fost NUMITI si nu alesi. Iar de fiecare data cand s-au intalnit cu Basescu, ala care e nascut si nu facut sa fie leader, au fost facuti terci. E pur si simplu leagea junglei.
    • +1 (1 vot)    
      felicitari (Luni, 7 decembrie 2009, 19:26)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Ce bine imi pare ca ai luat teapa!

      pt stil si continut
    • 0 (0 voturi)    
      Sad but true (Luni, 7 decembrie 2009, 20:16)

      C.Ixs [anonim] i-a raspuns lui Ce bine imi pare ca ai luat teapa!

      In cateva fraze, ai sintetizat toata istoria ultimilor 5 ani. Sa nu mai spun ca m-am prapadit de ras. Esti bun, mai scrie pe aici!
  • +11 (13 voturi)    
    nu e nimic crinule (Luni, 7 decembrie 2009, 18:27)

    GPL [anonim]

    te schimba baietii in 3 miscari,e foame mare la partid si vor ciolanul nu fitele tale de ginerica in calduri, pa pa...
  • +9 (9 voturi)    
    Garoafooooo (Luni, 7 decembrie 2009, 18:30)

    ozi [utilizator]

    inscrie-te in PSD, acolo e locul tau. Da-l in colo de liberalism, comunismul te-a facut pe tine mare. :))
    Din pacate, ai adus mari deservicii PNL-ului.
    Ofileste-te in PSD. Bunul tau simt = bunul lor simt - "ce bodeala d'aq"
    Sincer, fara sa auda doamnele sotii, te potrivesti cu Goana :))))
  • +10 (12 voturi)    
    Cine mai e Crin? (Luni, 7 decembrie 2009, 18:31)

    Spartakus [anonim]

    Asa, si? Exclude colaborarea? Who f...ing cares? Cine mai e Crin in partid? Un tradator al cauzei liberale, care s-a facut presh in fatza lui Geoana doar ca sa-l pupe Prosta aseara pe obraz, pe haina si unde l-a mai nimerit (noroc ca avea pantalonii pe el). Crinule, te-ai ofilit, presimt ca Patriciu te va trece pe linie moarta in curand. Esti expirat, baiatule, demodat ca Mireille Mathieu. Te-ai nascut vedeta si ai murit talent. Am tras apa, du-te la Glina, tradatorule!
    • -3 (5 voturi)    
      Iti zic eu, mai cine e, in caz ca ai uitat (Luni, 7 decembrie 2009, 19:12)

      Unul din cele 2 milioane [anonim] i-a raspuns lui Spartakus

      Crin e ala pe care l-au votat 2 milioane de tineri, adica un numar egal cu aproape jumatate din alegatorii lui Basescu de ieri. Si inca ceva, aia 2 milioane de tineri poate n-or fi votat ei toti cu Geoana ca le-a fost sila de cat e de prost, dar cu Crin ar vota iar. Asa ca gura!
      • +1 (1 vot)    
        Esti cam obraznic, monsieur! (Luni, 7 decembrie 2009, 19:34)

        Ce bine imi pare ca ai luat teapa! [anonim] i-a raspuns lui Unul din cele 2 milioane

        Si daca nu vreau? Ce urmeaza? "Gura, mah animalule?" Haimana? Golani?

        Oare pe tine cine te-a pus purtator de cuvant al tinerilor? Te rog sa nu vorbesti in numele meu. Nu ma mira de loc ca un milion (au votat destui middle age pentru Crin) de filfizoni se cred cool pentru ca au pus botu la un gaunos lipsit de orice sira a spinarii sau continut adevarat dincolo de obraznicie si gargara. E finu conului Costache si atat. Sunteti binevenit sa-l votati iar si iar si iar oridecate ori veti voi, coconilor! Nu faceti decat sa va plasati in aceasi categorie cu fetele de la APACA care nu voiau marci si nici valuta cand il vedeau pe alt titan liberal, Petrica Roman. Sunteti la exact acelasi nivel de maturitate si superficialitate cu ele, niste biete nevinovate.
        • 0 (0 voturi)    
          Imatur cred ca esti dumneata (Miercuri, 9 decembrie 2009, 9:05)

          Dan [anonim] i-a raspuns lui Ce bine imi pare ca ai luat teapa!

          Daca ati fi atat de matur cum pretindeti ati fi remarcat primul slabiciunile celor despre care s-a scris.
          Dar pe langa faptul ca nu demonstrati maturitate, ne lasati impresia in acea ancorare in trecutul glorios al acestei tari, unde fiecare primea in functie de pile, turnatorii etc.
          Cred ca este cazul sa purcedem pe drumul pe care-l tot clamam dar nu dorim sa facem pasi reali.
          PSD trebuie sters de pe fata pamantului ori trecut printr-un adevarat purgatoriu.
  • +3 (3 voturi)    
    Despre pnl si crinut (Luni, 7 decembrie 2009, 18:39)

    Dana M [anonim]

    Corect, corect, corect.Foarte bine punctat de toti nu am ce sa comentez ca m-as repeta:)...Crinule te ofilisi:)))....
  • +3 (5 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 7 decembrie 2009, 18:46)

    zet [anonim]

  • -1 (3 voturi)    
    De ce sa colaboreze ? (Luni, 7 decembrie 2009, 18:47)

    atta [anonim]

    Ministrii PDL vrea oricum sa umple propriile buzunare nu se uita la binele tarii, atunci de ce ar trebui Antonescu sa intre in gasca cu ei? Sa fie partas la jaf?
    • 0 (0 voturi)    
      poate (Luni, 7 decembrie 2009, 19:29)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui atta

      daca ai fi dat pe la scoala mai des ai fi inteles mai multe. invata un pic de gramatica si continuam dupa aia, momentan politica e prea grea pt nivelul tau de intelegere
    • 0 (0 voturi)    
      bat/o vina de gramatica.. (Luni, 7 decembrie 2009, 19:30)

      maria [anonim] i-a raspuns lui atta

      ..ministrii PDL VOR oricum...sa/si umple....e greu,dle Vanghelie....
    • 0 (0 voturi)    
      alo..... (Luni, 7 decembrie 2009, 19:30)

      danandreipaval [utilizator] i-a raspuns lui atta

      Mareaneeee....... cel mult ministri vor......

      Dar daca nu e 10% pa parsoana fizica degeaba goagale ei acolo.

      E multi care nu pricepe
  • +2 (4 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 7 decembrie 2009, 18:48)

    polonyca [anonim]

  • +2 (4 voturi)    
    orban a innebunit (Luni, 7 decembrie 2009, 18:50)

    unul [anonim]

    ca este un betivan notoriu dar ca si-a pierdut si putinul creier nu ma mai mira. sa-i spuna cineva betivanului ca presedintele a fost ales de 50% dintre cei participanti si daca mai traieste inca in Romania este si presedintele lui. dar ma rog trebuie multa inteligenta sa stii asta. si ce spuneti ca este asta in afara de fiu de secu? ca si prostanacul se pare ca ei cred ca fac ce vor in tara asta. dispari mizerabil betivan trebuia sa fii in puscarie astazi dupa accidentil de masina
  • +1 (3 voturi)    
    ajunge (Luni, 7 decembrie 2009, 18:51)

    traiang [utilizator]

    Gata ajunge cu liberalii rosii sa treaca la frecatul clantei lui Patriciu.Ce nerusinare sa vorbeasca pentru toti liberalii !
  • +3 (3 voturi)    
    Doar dispret ptr.Crinul de la butoniera PSD (Luni, 7 decembrie 2009, 18:54)

    cornel [anonim]

    Intotdeauna l-am dispretuit pe Antonescu. E un individ care nu a facut nimic in viata si i s-a ivit ocazia ca Patriciu voia sa-l arunce afara pe "cioban"(va amintiti ?).De aici si incercarea de suspendare a lui Basescu ,fara nici un motiv .la care "presedintele de onoare" a PSDa fost unul din initiatori din din 2007, . Antonescu, un Catavencu al zilele noastre, a crezut ca se face om prin Patriciu, facand asa zisa alianta trans(mau putin lucida), in dispretul "poporului" considerata de moguli si prietenii lor, doar o masa de manevra. Sunt multe de spus,oricum am un dispret total fata de acest ---nimeni.
    • 0 (0 voturi)    
      la fel (Luni, 7 decembrie 2009, 19:33)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui cornel

      il apreciez mai curand pe geoana, macar ala e prostanac fara veleitati de 'romania bunului simt', stii la ce sa te astepti de la geoana, crinutz e prea curva ca sa-l tii pe langa casa
  • +4 (4 voturi)    
    sunt niste idioti (Luni, 7 decembrie 2009, 18:56)

    florin [anonim]

    Fac romaniei un mare rau, acum cand toata lumea trebuie sa treaca inapoi la munca sa scape tara de criza , dar pe ei nu ii intereseaza asta. Aici este "revolutia bunului simt", care se dovedeste a fi fost un slogan in care nici cei care si l-au tatuat pe frunte nu credeau.
    Le este ciuda ca au pierdut si acum nu conteaza peste cate cadavre calca , doar sa fie ei la ciolan
    • -1 (1 vot)    
      florine, moralistule (Luni, 7 decembrie 2009, 19:37)

      femeia nisipurilor [utilizator] i-a raspuns lui florin

      Rewind un pic pe comentariile de ieri-noapte ale sustinatorilor lui basescu pe acest site, cum se indemnau cu drag unul pe altul sa plece din tara, cand se anuntase ca basescu a pierdut...Adica sa treaca inapoi la munca, dar in alta parte...Nu ca ar fi ceva rau sa pleci din tara, e un drept important, castigat cu greu. Dar m-am saturat pana peste cap de voi, ipocritilor! Judecati totul cu doua masuri. pfew...
  • +1 (1 vot)    
    Antonescu+guvernarea (Luni, 7 decembrie 2009, 19:06)

    andrei [anonim]

    Antonescu, un repetent de fac. de istorie , la intrarea in sediul pnl, in aceasta seara, la intrebarea unui ziarist,si anume ce vor discuta la sedinta de birou executiv a raspuns intr-un stil obraznic si mistocaresc: cum fac sex ingerii. Un mitocan; sper ca pnl sa-l debarce cat de repede, sa nu apuce sa stearga pardidul de pe scena politica a tarii.
  • +1 (1 vot)    
    gunoi (Luni, 7 decembrie 2009, 19:07)

    dracula [anonim]

    cred-ca singurul lucru ce trebuie sa faca pnl-ul este sa renunte la jigodii,aroganti,perversi,haimanale.cei care se cred umplutura in pnl,exista ca oamenii cu coloana vertebrala sa paraseasca clica enumerata mai sus.crin,patriciu s.a au stricat si vor strica imaginea pnl-ului.dati-le un picior in fund retardatilor.
  • +1 (1 vot)    
    am ales un presedinte (Luni, 7 decembrie 2009, 19:11)

    corina [anonim]

    pentru ca vrem ca EL sa numeasca un prim ministru. Pe tine te platim cu un salariu frumusel ca sa lucrezi in folosul nostru, nu dupa cum iti dicteaza tie trufia de om marunt! Nu te mai pune mult in unghii ca o sa trebuiasca sa treci si tu prin proba de foc, adica a realegerii - si, zau, nu cred ca mai vezi Parlamentul din interior!
    Te saluta din varful buzelor o votanta de-a lui Base! ( nici curva, nici betiva!)
    Apropos: zi Doamne-ajuta sa nu te dau in judecata pentru asta!
    • 0 (0 voturi)    
      aoleoooo, mitzo! (Luni, 7 decembrie 2009, 19:54)

      femeia nisipurilor [utilizator] i-a raspuns lui corina

      "MIŢA: Da, (ridicându-se) vreau scandal, da... pentru că m-ai uitat pe mine, le-ai uitat pe toate: ai uitat că sunt fiică din popor şi sunt violentă; ai uitat că sunt republicană, că-n vinele mele curge sângele martirilor de la 11 Fevruarie..." Caragiale...D'ale carnavalului....
    • 0 (0 voturi)    
      din curvie si din betie (Luni, 7 decembrie 2009, 22:48)

      femeia nisipurilor [utilizator] i-a raspuns lui corina

      omul se mai trezeste, dar din prostie, niciodata!!! :)))
  • -1 (1 vot)    
    Sictir (Luni, 7 decembrie 2009, 19:16)

    antibase [anonim]

    Demisia sa ti-o dai tu din slujba de postac, nu Crin Antonescu
  • +1 (1 vot)    
    Antonescu si PNL. (Luni, 7 decembrie 2009, 19:37)

    un liberal [anonim]

    Astept ca Antonescu sa-si dea demisia,asa cum a promis.Astfel PNL se poate curata de ciuma rosie,provocata de Antonescu si care duce PNL la pieire.
  • +1 (1 vot)    
    Antonescu (Luni, 7 decembrie 2009, 19:54)

    elis [anonim]

    DEMISIA! parca asa spunea si el si Geoana.Cat despre recunoasterea presedintelui ales ......luati va lucariile si plecati ce respect aratati voi toti celor 5 mil si de votanti?Cand esti ales pt. a lua decizii nu ti poti permite sa ai "suparari" ca magarul pe sat.Parlamentarii sunt alesi de noi daca nu vor sa lucreze in folosul nostru sa lase pe altii mai constiinciosi.
  • +1 (1 vot)    
    Antonescu iepurele consecvent cu misiunea primita (Luni, 7 decembrie 2009, 19:57)

    Cristi [anonim]

    Antonescu este un veritabil cadavru politic. Si-a incheiat atat rolul primit cat si misiunea care i-a fost incredintata de stapanii lui. Acum e pa! "Liberalul" cu simpatii rosii este istorie. Numai ca locul lui in istorie e unul sinistru si mizerabil.
  • +7 (7 voturi)    
    ups... (Luni, 7 decembrie 2009, 20:17)

    kan70 [utilizator]

    Afirmatiile domnului Antonescu incep sa se nuanteze: "eu da"; adica de restul nu mai este sigur.
    Prin urmare, cat va mai fi Crin Antonescu presedintele partidului si cine ii va succeda?
  • +6 (6 voturi)    
    Firimituri (Luni, 7 decembrie 2009, 20:18)

    spanac [utilizator]

    Sluga ramane fidela. Nu parea om de caracter Crin, dar uite ca m-am inselat. Mentalitatea de vasal are sa-i aduca mereu insa o lingura de mancare.
  • +7 (9 voturi)    
    La groapa de gunoi a istoriei cu tine (Luni, 7 decembrie 2009, 20:20)

    stefan [anonim]

    si as mai numi inca cativa 'lideri' sau mai romaneste, ciraci de-ai tai.

    Ati distrus PNL, l-ati ingenuncheat ciumei rosii, si de ciuma rosie veti disparea cu totii. Sper ca in ceasul al 14-lea , adevaratii liberali sa ia fraiele acestui partid. Iar tu antonescule, du-te si preda istorie comunista cum stii mai bine
  • +2 (2 voturi)    
    Chucky si cu betivanul (Luni, 7 decembrie 2009, 20:25)

    Radu [anonim]

    Mai Chucky si mai betivane,

    @Chucky: Cum ramine cu demisia ? Din fruntea partidului si politica ? Aaa... n-ai co.ie sau nu sti ce e ala cuvint dat ? Ia mai du-te si cauta-ne peste vreo 150 de ani, ok ? Noi dam laturile (asa ca tine) la porci ca sa ii ingrasam, ok ? Deci, ce ti-am spus ? Ai priceput ? Aaa, nu vrei sa iti respecti cuvintul dat ? Normal... tu esti un nimeni si nu gentleman-ul in care voiai sa pozezi ! Sti ce ? Lasa-ne ! Esti oricum mort !

    @betivanul cu frate in CE: Tu esti sigur ca esti frate cu comisarul european ? Eu sint convins ca nu ! O alta latura, ca si sefu' tau de partid, nu poate fi frate cu un comisar european. Zic eu... Hai noroc, te astept la pirnaie :)

    Asa sa va ajute Dumnezeu !

    De departe,

    Radu
  • -6 (10 voturi)    
    Respect Antonescu! (Luni, 7 decembrie 2009, 20:26)

    Traian [anonim]

    Multi PNL-isti insa vor trada. Ca asa e la noi.
    • +4 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 7 decembrie 2009, 18:44)

      [anonim] i-a raspuns lui Traian

    • +1 (1 vot)    
      oare (Luni, 7 decembrie 2009, 19:39)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Traian

      respect? da, respect pt felul in care il facea pe geoana in fel si chip (nu putem invinge impreuna) ca dupa aia sa zica, de mana cu geoana, invingem impreuna. Asta numesti tu caracter?
      Nu, amice, inversunarea afisata de antonescu nu este datorita caracterului - a dovedit deja ca nu-l are - ci faptului ca pdl/basescu nu mai vor sa discute cu el.
  • +6 (6 voturi)    
    nu au decat (Luni, 7 decembrie 2009, 20:30)

    antigeoana [anonim]

    nu au decat crinut si orban sa excluda o alianta cu pdl tot cea ce vor face va fi ca osa rupa pnl in 2 cealalta jumatate cu crinut va ramane dadaca psd-ului.
  • +2 (2 voturi)    
    revolutia bunului simt? (Luni, 7 decembrie 2009, 20:40)

    goe [anonim]

    Parca zicea musiu antonescu (jegurile nu se scriu cu majuscula) ca isi da demisia daca pierde. A pierdut, ce mai asteapta? Sunt chiar curios daca liberalii o sa-l expedieze pe acest tradator cu un sut in fund azi. Nu ca ei nu ar fi partasi la tradare, dar cel putin ar trebui sa incerce sa-si salveze ce se mai poate salva din imagine.
  • -2 (2 voturi)    
    Fiti obiectivi (Luni, 7 decembrie 2009, 21:55)

    bigone [anonim]

    Faptul ca sunteti sustinatori ai PDL nu va face pe toti automat destepti sau detinatori ai unui adevar absolut( ci doar 50,3 % sau 30%).Eu totusi as fi mai ponderat in aprecieri asupra celor care au alte pareri politice. Eu cred ca noi cei care am stat deoparte ne indoim profund de voi toti. Antonescu nu e diferit de Basescu sau Geoana.Oamenii care fac politica sunt sustinuti de bani.iar acesti bani nu pot fi facuti niciodata pe cale corecta in Romania.Asa ca daca PDL sau Basescu au scos capul cu 0,5% din mocirla este cam irelevant
    • +1 (1 vot)    
      Zau? (Luni, 7 decembrie 2009, 20:08)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui bigone

      Pai am impresia, in toata povestea asta, ca tu esti defapt cel irelevant.

      P.S. Eu cred ca toti cei care au stat deoparte sunt niste lasi ordinari. Sa-ti fie rusine!
    • +1 (1 vot)    
      Nu ai dreptul sa comentezi (Marţi, 8 decembrie 2009, 0:39)

      dum_i [utilizator] i-a raspuns lui bigone

      mi-e sila de astia care dau din cioc dar nu sunt in stare sa se miste la vot. daca votai, macar cu geoana, era ceva. Dar sa vii tu acum sa dai lectii...eu zic sa te abtii. Nu ma intereseaza parerea ta.
  • +1 (1 vot)    
    Demisia (Luni, 7 decembrie 2009, 22:03)

    Un fost votant liberal. [anonim]

    E de bun simt !
    In 20 de ani de la revolutie, e prima data cand nu am votat liberalii. Si probabil ca mine sunt multi.
    Tu, cu gurita ta, ne-ai promis ca in caz de esec, demisionezi. Astept sa-ti respecti cuvantul dat.
  • +1 (1 vot)    
    PNL (Luni, 7 decembrie 2009, 22:38)

    Justin Puscasu [anonim]

    Asta seara, pe toate antenele, se difuza o declaratie a baiatului ala cu chitara si freza de chelner, care raspundea la intrebarile reporterilor incepandu-si toate frazele cu "in ceea ce ma priveste, EU...".
    Nici un reporter n-a avut sange sa-l intrebe daca isi mentine afirmatia ca Basescu va fi votat de (5.000.000) betivi, tigani si prostituate.
    Poate ca bunele maniere invatate din manualul D-lui Geoana, i-au oprit sa vorbeasca despre prostitutie in sediul PNL.
  • 0 (0 voturi)    
    Culmea impertinentei (Marţi, 8 decembrie 2009, 9:47)

    Cetatean [anonim]

    CINE se crede Orbetele asta ca sa-si permita culmea impertinentei sa spuna (in dispretul votului popular) ca pentru el BASESCU nu e presedintele Romaniei?
  • 0 (0 voturi)    
    Presedinte de furat (Marţi, 8 decembrie 2009, 9:54)

    Flavia [anonim]

    asta e Bashescu,care nici pt.mine nu e presedinte,e tot golanul de port care a fost si pana acum.Dixit...
  • 0 (0 voturi)    
    doi tembeli (Miercuri, 9 decembrie 2009, 8:45)

    Dan [anonim]

    Orban si Antonescu sunt doi tembeli de mare clasa. Imi vine sa vars numai cand ma gandesc ca l-am votat pe al doilea.