UPDATE 4 Numaratoarea paralela a PDL: Basescu urca la 50,14%, Geoana inregistreaza 49,86% dupa contabilizarea rezultatelor din toate sectiile de votare din tara

de Redactia Stiri     HotNews.ro
Duminică, 6 decembrie 2009, 22:32 Actualitate | Politic


Numaratoarea paralela efectuata de PD-L indica un avans de 0,28% in favoarea lui Traian Basescu, care ar conduce, potrivit democrat-liberalilor, cu 50,14% la 49,86% in fata lui Mircea Geoana, dupa contabilizarea rezultatelor din toate sectiile de votare. Candidatul democrat-liberal ar avea 29.354 de voturi avans. Aceste estimari nu includ voturile din strainatate, a anuntat Videanu, la Realitatea TV. "Din punctul meu de vedere rezultatele noastre au eroare 0. Nu am contabilizat inca voturile din diaspora, dar stim cu totii ce rezultat va fi acolo. Pot spune cu siguranta ca Traian Basescu este in continuare Presedintele Romaniei!", a declarat Videanu. Voturile din 159 din diaspora nu sunt numarate, a mai spus Videanu.

UPDATE Conform PDL, Basescu are 60.257 de voturi in fata lui Mircea Geoana. Din diaspora au mai ramas de numarat 46 de sectii de votare.

Dupa contabilizarea rezultatelor din 99,15% din totalul sectiilor de votare, numaratoarea paralela efectuata de PD-L indica un avans de 0,06% in favoarea lui Traian Basescu, care ar conduce, potrivit democrat-liberalilor, cu 50,03% la 49,97% in fata lui Mircea Geoana. Aceste estimari nu includ voturile din strainatate, a anuntat Videanu, la Realitatea TV.

Traian Basescu a lansat un apel pe Twitter pentru romanii din diaspora care mai au inca timp sa se prezinte la vot. "La cat de stransa este situatia in tara, romanii din SUA si Canada pot decide Presedintele", a scris Traian Basescu.

Dupa contabilizarea rezultatelor din 96% din totalul sectiilor de votare, numaratoarea paralela efectuata de PD-L indica un avans de 0,18% in favoarea lui Traian Basescu, care conducea potrivit democrat-liberalilor, cu 50,10% la 49,90% in fata lui Mircea Geoana. Aceste estimari nu includ voturile din strainatate, a anuntat Videanu, potrivit Realitatea TV. Datele sunt transmise telefonic, prin SMS, si centralizate computerizat. Voturile din 184 de sectii nu sunt inca centralizate de PDL, 159 din diaspora, 25 din tara, a mai spus Videanu.

Potrivit acestor rezultate, Traian Basescu ar avea 18.121 de voturi in fata contracandidatului Mircea Geoana.

Numaratoarea PD-L nu a contabilizat voturile din diaspora, unde democrat-liberalii anticipeaza un procent de 70% la 30% in favoarea lui Basescu, a adaugat Videanu, care a sustinut ca partidul are un sistem "performant" de evaluare.

Dupa contabilizarea voturilor din aproape 22% din sectiile de votare, votul indica un usor avans pentru Traian Basescu - 50,2% la 49,8%.

PDL nu avea, la acel moment, date din sectiile de votare din Dambovita, Covasna, Ilfov, Timis,Sectorul 1, Sectorul 6 si diaspora.

La prima numaratoare paralela, anuntata de Adriean Videanu, Traian Basescu avea 50,35% din voturi iar Mircea Geoana 49,65%, dupa contabilizarea voturilor din 3.254 sectii de votare, dintr-un total de 21.706 sectii (14,99%).

Viorel Hrebenciuc considera insa ca PDL nu putea efectua aceasta numaratoare atat de repede "oricat de sofisticat" ar fi aparatul de partid. In opinia sa, este vorba de "o manevra de invaluire a electoratului". Liderul social-democrat afirma ca numaratoarea paralela a PSD confirma rezultatele exit-poll-urilor.

Mai mult, deputatul social-democrat Valeriu Zgonea a declarat si el ca datele partiale ale PSD sunt in acord cu rezultatele exit-poll-urilor si ca ele vor fi facute publice dupa ce numaratoarea ajunge la 50% din sectii.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















37479 vizualizari

  • +43 (73 voturi)    
    HAI BASE! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:34)

    TopCat [utilizator]

    DOAMNE AJUTA
    • +30 (46 voturi)    
      Castiga Basescu! (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:04)

      pipo1 [utilizator] i-a raspuns lui TopCat

      In comuna Bertea din PH a castigat Basescu cu mai mult de 200 de voturi peste Geoana, de obicei se voteaza in media nationala (de mentionat ca primarul este din psd)
      • +23 (33 voturi)    
        din Alunis (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:18)

        siedir [anonim] i-a raspuns lui pipo1

        suntem vecini... si, am votat cu Basescu si pt ca primarul e din psd...
        • -13 (25 voturi)    
          Ma uit la numaratoarea PSD-ista... (Luni, 7 decembrie 2009, 0:43)

          bgd [anonim] i-a raspuns lui siedir

          Diferenta mare...
          Numaratoarea PDL-ista...diferenta infima.
          Clara situatia...a castigat Geoana.
          Ma fortez sa fiu naiv....ca sa pot spera ca, chiar si cu Geoana la conducere, tara va merge pe o directie buna.
          • +16 (16 voturi)    
            HA HA HA (Luni, 7 decembrie 2009, 1:35)

            Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui bgd

            Nu mai incerca, nu este cazul !!!! Basescu a castigat alegerile !!!!!!! geoana a reusit sa fie presedinte 4 ore =)) fantastic!!! Felicitari Base!!!
            • +2 (4 voturi)    
              Alerta-un comentariu in romania libera (Luni, 7 decembrie 2009, 1:47)

              Pintea_ [anonim] i-a raspuns lui Raluca V

              Se pot obtine informatii suplimentare?
              http://www.romanialibera.ro/a171845c373687/pdl-conform-numaratorii-paralele-basescu-a-cistigat-cu-50-03.html
              Florica M: La Ambasada Romana
              din Paris s-au ars voturi !
              Duminica, 06 Decembrie 2009 23:11

              *Cei de la comisia PSD au aranjat cu cei de la paza si securitate ca o cutie plina cu voturi sa fie arse !
              *Daca vor afla cine sunt ca v-am spus acest lucru mi se taie beregata .
              *Sunt amenintata !
              *O cutie plina cu voturi au fost arse la Port D'auphine .
              *Ascultati ce va spun am fost de fata cand au plecat niste indivizi din ambasada cu plasele de hartii de vot in directia Port D'auphine .
              • +2 (4 voturi)    
                Este grav !! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:43)

                Ilhan [anonim] i-a raspuns lui Pintea_

                De ce nu se sesizeaza nimeni cu privire la aceasta infractiune? Este inadmisibil asa ceva.

                PSD-ul este in stare de orice, isi bat joc de votul oamenilor, si cu atat mai rau de efortul oamenilor plecati afara ca sa castige un trai decent pe care ei nu l-au oferit in tara. Iar acum ard si voturile si efortul lor de a merge pina la ambasada ptr votare ??

                RUSINE !!! Cu asa oameni vreti sa iesim din saracie ??


                HAI BASESCU !!!
            • 0 (2 voturi)    
              Voturile din diaspora arse la Paris!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:51)

              John [anonim] i-a raspuns lui Raluca V

              ANCHETA
              http://www.romanialibera.ro/a171845c373687/pdl-conform-numaratorii-paralele-basescu-a-cistigat-cu-50-03.html

              *gheorghe mina: L-am votat pe traian basescu
              Duminica, 06 Decembrie 2009 23:03
              *Cum se face ca Geoana a castigat ? *Eu l-am votat pe traian basescu stiind ca el vrea sa shimbe clasa politica . Atentie la Ambasada romana din paris au fost arse voturile cu traian basescu .
    • +11 (13 voturi)    
      PNL=0 (Luni, 7 decembrie 2009, 1:21)

      eu [anonim] i-a raspuns lui TopCat

      Rusine "liberali", va meritati soarta. Soarta PNTCD. Astazi ati disparut.
    • +18 (20 voturi)    
      Diaspora (Luni, 7 decembrie 2009, 1:25)

      Christian [anonim] i-a raspuns lui TopCat

      Noi cei de pe coasta vestica a SUA nu votam cu comunistul de Geoana.
      • +6 (6 voturi)    
        sper sa iesiti in numar mare la vot ! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:09)

        fab [utilizator] i-a raspuns lui Christian

        Ar fi cel putin entuziasmant ca SUA sa decida soarta roamniei involuntar :)))
      • -11 (11 voturi)    
        Hai valea (Luni, 7 decembrie 2009, 2:11)

        Maxx Cryptone [anonim] i-a raspuns lui Christian

        Voi nu aveti voie sa votati ce se intampla in tara... Stati acolo si votati-l pe Obama.
        • +4 (4 voturi)    
          votam (Luni, 7 decembrie 2009, 2:19)

          Christian [anonim] i-a raspuns lui Maxx Cryptone

          Maxx, ca suntem in tara sau afara, tot singe de romani curge in noi si vrem ca Romania sa nu fie condusa de comunisti. Cit despre votarea lui Obama, voi cei din Romania ati fost foarte entuziasmati de el.
    • -10 (12 voturi)    
      HOTNEWS & BASESCU = LOVE (Luni, 7 decembrie 2009, 1:32)

      Cristian [anonim] i-a raspuns lui TopCat

      DRAGOSTE MARE PE CAMPIE
    • -3 (7 voturi)    
      a (Luni, 7 decembrie 2009, 1:40)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui TopCat

      Acum am inteles expresia: "cistiga cel de partea cui sunt serviciile"
      In special fiiindca voturile din diaspora sunt colectate de sie; la care intra in calcul si avantajul fusului orar ! .
    • +2 (2 voturi)    
      Transformers (Luni, 7 decembrie 2009, 3:16)

      DM [anonim] i-a raspuns lui TopCat

      Alegerile astea sunt ca batalia dintre Autobots si Decepticons din filmul Transformers. Decepticons fiind cei din PSD desigur!
  • +25 (45 voturi)    
    Hrebe, nu fii magar! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:35)

    Gimmy [anonim]

    Stii bine ca 14% din totalul sectiilor de votat numarate este perfect plauzibil la 2 ore de la incheierea votului!
    • +27 (43 voturi)    
      BASE NU UITA NE-AI PROMIS VICTORIA (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:45)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui Gimmy

      Se stie ca lumea a votat democratia a votat pentru binele tari noastre hai ca o sa vedeti ca niciodata nu va triumfa raul care il vrea geoana ca sa ne duca in era comunismului
    • +24 (34 voturi)    
      se pare (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:08)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui Gimmy

      ca pdl are o masina de numarat rapid bazata pe OCR. scaneaza procesele verbale si transmite informatiile la ora 12 vom vedea ce a numarat pdl (doar voturile din tara). incep sa cred ca base va castiga si ca mai avem o sansa.
      • -10 (16 voturi)    
        numaratoare bazata pe B2 (Luni, 7 decembrie 2009, 0:00)

        Murphy [anonim] i-a raspuns lui Ghita

        doua burti! 75% din voturi centralizate in 2 ore si ceva?asta-i disperare, tovarase Videanu!
        • +7 (7 voturi)    
          Dupa mutra lui Ponta (Luni, 7 decembrie 2009, 0:57)

          maolina [utilizator] i-a raspuns lui Murphy

          mai ca sunt sigura de numaratoarea lui Videanu
  • +28 (44 voturi)    
    hrebe.. (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:38)

    florin [anonim]

    cum iese si hrebenciuc asta din umbra, doar dupa alegeri..
    • +28 (52 voturi)    
      vREM VICTORIE (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:43)

      rebecca [anonim] i-a raspuns lui florin

      HAI BASESCU ,NOI TE VREM PRESEDINTE DIN NOU
  • +29 (39 voturi)    
    bre, hrebe, (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:39)

    carmabox [utilizator]

    ce sa-nvaluie? Treaba cu invaluitu e a voastra, stai calm. Si mai exact, numaratoarea voastra care din exit-poll-uri confirma? Ala al lui Voiculescu, al lui Vantu, sau al lui Sassu? Ca nici acolo nu s-au inteles perfect, sunt mici diferente....

    Aa, si parca era imposibil numaratul atat de rapid...
    • +12 (14 voturi)    
      jos comunismul (Luni, 7 decembrie 2009, 0:14)

      valentin [anonim] i-a raspuns lui carmabox

      exit poll ul face doar estimari nu numara.dupa inchiderea urnelor se numara buletinele de vot acolo la sesctie,se face proces verbal in care se prezinta cate voturi geaona voturi basescu,iar fiecare partid avand reprezentant in fiecare sectie ,datele sunt transmise telefonic,de asta ii zice si paralela.iar buletinele impreuna cu proceu verbal ajung la centrele mari unde ar trb sa fie verificate.
  • -11 (23 voturi)    
    Mai degraba (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:40)

    Pantera Roz [utilizator]

    suntetzi paraleli cu numaratoarea.Aritmetica e grea...
    • +4 (10 voturi)    
      Cu numaratoarea ta, da, (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:52)

      domino63 [anonim] i-a raspuns lui Pantera Roz

      sunt paraleli!
      Cu aia reala, esti tu paralel!
      Oricat de roz esti, esti si guzgan?!
  • +20 (26 voturi)    
    am fost (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:40)

    veninusrl [utilizator]

    observator intr-un birou de vot si pot sa afirm ca in sectii de votare cu sub 1000 de buletine se poate calcula, e doar o numaratoare da-o-n ma-sa, apii pentru redactat procesul verbal alte rahaturi, da mai ia cevba timp dar pentru numarat, cat iti trebuie?!
  • +25 (41 voturi)    
    Sunt optimist! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:40)

    DanTM [anonim]

    Diferenta o va face Timisul si diaspora!
  • +19 (31 voturi)    
    Sunt optimist! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:41)

    DanTM [anonim]

    Diferenta o va face Timisul si diaspora!
    • +10 (10 voturi)    
      cea mai tare faza! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:01)

      maolina [utilizator] i-a raspuns lui DanTM

      la irealitatea,Nistorescu spune;
      -In diaspora inca se mai voteaza.E oare corect sa se dea rezultatele din tara.?Daca se MANIPULEAZA votul?
      Va vine sa credeti ce magari sunt dupa o zi in care s-au dat sondaje tot la 2 ore
    • +10 (10 voturi)    
      Salvare! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:08)

      bimbi [anonim] i-a raspuns lui DanTM

      Sa dea Domnul! Poate Timisoara va mai salva odata Romania!!!
      Stima pt Timisoreni!!
      • +6 (6 voturi)    
        subscriu (Luni, 7 decembrie 2009, 1:20)

        sami [utilizator] i-a raspuns lui bimbi

        Toata consideratia pentru Timisoara...inca o data au trezit "romanii" din starea de frica si hibernare!
        Fratilor, asta a fost ultima zvâcnire a comunistilor FSN-isti, este cantecul de lebada psdr-ist. In sfarsit romanii au facut dezinfectia impotriva gunoaielor comuniste.

        Viva libertatea si Romania renascuta din cenusa!

        Romani din America de Nord, va rugam aratati-i lui G(e)o(r)na cat de "american" este! Nu a invatat nimic 4 ani acolo- dati-i lectia finala- comunismul dauneaza grav libertatii si democratiei!
  • -17 (31 voturi)    
    Clar (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:41)

    Yos [anonim]

    Este cum sa-ti recunosti infrangerea.Frumos.
    Hai,unde sunteti pedelei!!!
    mai bine beti o bere asa de paaaa.
    • +18 (24 voturi)    
      rabdare, balanta nu este in echilibru (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:48)

      Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui Yos

      infrangerea cui? a psd-ului, nu-i asa ? rezultatele reale le da BEC-ul si incercarea PSD de a se autointitula "presedinti" nu va avea nicio finalitate
  • +23 (43 voturi)    
    Speranta moare ultima. (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:42)

    Dana [anonim]

    Domnule Videanu, speram din tot sufletul ca aceasta diferenta sa creasca cat mai mult in favoarea domnului Basescu. Este o rusine si o jignire pentru noi cei care am votat curat, fara mite electorale si moguli in spate, ca acest personaj numit Geoana, sa fie atat de aproape de Presedintele de drept al romanilor.
    Domnule Basescu, va suntem alaturi si asteptam sa vedem rezultatele finale, ptr ca bucuria noastra sa fie deplina.
    Oricum, pentru mai mult de jumatate din romani, sunteti INVINGATOR!
    • -16 (24 voturi)    
      D-na Dana (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:14)

      Turcu Robertescu [anonim] i-a raspuns lui Dana

      Nu suntetzi cumva Elena Udrea?
      • -11 (13 voturi)    
        Nu poate fi... (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:21)

        lucky luck [utilizator] i-a raspuns lui Turcu Robertescu

        Ca nu-i vorbea asa respectuos lui Videanu. I s-ar fi adresat direct baselului cu Domnule Presedinte, Leutzul meu...
    • -6 (10 voturi)    
      Galetzi (Luni, 7 decembrie 2009, 0:11)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui Dana

      Dana, poate tu si multi alti romani ati votat cinstit pt. Basescu. Acu 5 ani si eu am votat cu el si am fost multumit o vreme. Dar tu nu vezi cum l-a stricat puterea? Galetzile si scurtele portocalii, si banii dati pe la ultimii oameni... Si autobuzele ? Chiar crezi ca astea nu exista?
      Basescu m-a pacalit si pe mine o vreme. Discurs anticomunist facut de un turnator ajuns nomenclaturist!
      Ce cauta trandafirul pe steagul PD-L-ului?
      Necazul mare e ca el a rupt tot ce s-a nimerit in jurul lui, inclusiv dreapta. Intr-o tara care a ajuns sa fie de dreapta vom avea un presedinte de stanga. Bravo Basescu.
  • +15 (35 voturi)    
    sobolanul rozaliu (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:42)

    kalu [anonim]

    isi linge mustatile in caz ca iese marioneta castigator. Ce urmeaza, stiu toti si vor afla si desteptii care l-au votat. Ca si in cazul vraciului pe care l-au votat la primarie va fi prea tarziu ca sa le para rau. Piei drace !
  • -10 (32 voturi)    
    Subiect (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:42)

    Ion din Vascauti [anonim]

    da ba...si filmuletul e trucat...
    si de fapt noi nu traim in Romania ci in Franta.
    Si de fapt acum nu e decembrie e iulie
    si de fapt tu care citesti acum comentariul meu, nu esti tu, esti altul
    iar site-ul asta nu e hotnews, e coldnews
    si de fapt noi nu am fost azi la votat, am fost la cules de micsunele
    si de fapt romania nu e in criza e in plin avant economic
    ....
    Astept ca oamenii pdl-ului sa ne spuna ei realitatea !
    Ba chiar eu refuz sa mai citesc stiri, eu vreau ca totul sa-l aud de la oamenii PDL ! Nici vremea nu vreau sa o mai ascult ! Sunt absolut convins ca daca afara ninge si circulatia e blocata, basescu si pdl-ul o sa ne spuna ca totul o facatura a mogulilor si de fapt afara e cald, e uscat si e bine.
    Sa dormiti bine !
    • -7 (9 voturi)    
      Chiar asa... (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:26)

      lucky luck [utilizator] i-a raspuns lui Ion din Vascauti

      Ma intreb de ce nu s-a facut un referendum prin care sa se precizeze ca doar pedeleii au drept de vot de Sf Niculae. Restul pot merge la vot pe 7, dupa inchiderea urnelor. Ce dracu nu s-a gandit Base asta? Mai baga o intrebare la referendum si iesea si linistit, nu asa cu probleme!?...
  • -14 (32 voturi)    
    Marinarul este intra de cart!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:43)

    GECOS [anonim]

    Voiaj placut si vant din pupa!!!
  • +25 (41 voturi)    
    Geoana a pierdut (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:45)

    Rafaila [utilizator]

    Geoana a pierdut alegerile. Conform principiului urma scapa turma. Diaspora, R. Moldova, hai sus! Sa nu uitati, sa nu iertati, manipularea obsesiva - alegerile desfasurate in asemenea conditii nu reflecta vointa poporului roman. Vine timpul, domnule presedinte Traian Basescu, sa reusim impreuna - o Romanie curata!
    • +18 (24 voturi)    
      Traiane, (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:03)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui Rafaila

      daca iesi presedinte ai te rog io grija de presa din romania, o vreau libera si stiu ca numai tu poti sa o faci sa fie astfel. Gandeste-te ca oricum nu mai poti candida si fa in asa fel incat presa sa nu ne mai minta cu nesimtire. Nu imi doresc o presa aservita nimanui si as critica dur posturile care te-ar sustine fara acoperire chiar si pe tine (desi admir ceea ce ai facut pentru romania)
  • +21 (39 voturi)    
    ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:45)

    Daniel [anonim]

    Am votat in Londra, la centrul cultural, la ora 12:30 urna era plina pe jumatate, de aici vor veni multe voturi pt base. Sper sa nu fie mai multe ale celor cumparati cu un kil de ulei sau 3 lei, daca vor fi, asta suntem o tara codusi de cei care dau 2 bani pe noi...
    • +14 (30 voturi)    
      multumim diaspora! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:56)

      muschetarul [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      Avem incredere in dispora care a votat preponderent cu Basescu!!!! Ei vor face diferenta. ..
      Basescu sa fie mandru ca voturile sale au fost castigate corect, avand in spate acea parte a poporului de care trebuie sa fie sigur ca ii va fi alaturi daca vrea sa faca intr-adevar curatenie in aceasta tara.
      Basescu sa nu ne dezamagesti!!!
      Ai in spate mai mult de 50% de romani care nu au putut fimanipulati.Aceasta este forta tarii!!!!
      Cei de la PSD+PNL se lauda ca si ei au peste50% dar nu spun ca pe multi i-a cumparat cu produse si promisiuni.Ori cei ai lui Basescu sunt chiar aceia care nu se vand si bineinteles stiu ca reforma statala a lui Basescu se va face si cu sacrificii...Dar romanii o fac cu speranta ca, copiii lor vor trai mai bine...
  • +11 (25 voturi)    
    Numaratoare (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:46)

    john [anonim]

    Videanu se poate abtine cu rezultate astea partiale, sa numere pana la final si pe urma sa vedem; problema e cand vor numara sudul tarii si moldova, unde geoana sta f bine..

    trista tara, sa iasa Geoana...
    • +2 (2 voturi)    
      rusine PSD (Luni, 7 decembrie 2009, 2:07)

      rebecca [anonim] i-a raspuns lui john

      normal ca in Molodova Geoana sta foarte bine pentru ca sunteti cu mult in urma democratiei ,tot comunisti ati ramas ,si saracia ..... .Cum poti sa votezi pe cineva care spune ca Romania are 80 de milioane de locuitori si toate cuvantarile pe care le a avut au fost scrise de staf nu este in stare sa lege 2 cuvinte ,DOAMNE FERESTE sa castige ca ne va face de ras in lumea asta
  • +16 (28 voturi)    
    Sa fim seriosi (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:49)

    Mireille [anonim]

    H-ul iar incearca sa intoxice. Se stie fffffffffff bine ca numaratoarea paralela a inceput la ambele partide. Rezultatele se trimit dupa ce semenaza procesele-verbale. Si sunt doar doua buletine de vot. Videanu stie ce spune. Iar H-ul stie ca are dreptate. Doar ca nu recunoaste
    • +4 (4 voturi)    
      Bravo, Mireille! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:35)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui Mireille

      In sfarsit cineva care stie ce vorbeste!

      Saracul Geoana.. sa te culci presedinte si sa te scoli un ilustru viitor fost sef de partid...
  • -9 (31 voturi)    
    Dom' Videanu... (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:50)

    Peter [anonim]

    Un sincer... ADIO!!!
  • +12 (24 voturi)    
    jos comunismul! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:53)

    anti-comunist [anonim]

    Pentru toti drogatii de televiziuni, care nu se uita decat la stirile comuniste si mafiote.
    La Moscova zilele trecute a fost ridicat cu focuri de artificii monumentul comunismului, secera si ciocanul!
    Aveti grija in ce directie ganditi, s-ar putea sa ajungeti acolo si sa ne trageti si pe noi in rahatul rosu!

    GANDITI LIBER! Nu va luati dupa televiziunile aparatului COMUNIST!

    JOS COMUNISMUL!!!
    • +1 (1 vot)    
      Monument la Moskova? (Luni, 7 decembrie 2009, 1:14)

      Primum non nocere! [utilizator] i-a raspuns lui anti-comunist

      Fii bun, sunt stupefiat, n-am auzit de asta, da-mi te rog sursa informatiei cu monumentul comunismului la Moskova daca o ai, sau de unde stii, multumesc
  • +19 (27 voturi)    
    d-ale lui hrebe (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:53)

    cosmin m [anonim]

    Prieteni de-ai mei din sectiile de votare,au terminat numaratoarea la 9 jumate.Ce dracu se mira atat Hrebe asta?In nicio sectie nu a castigat Geoana.
  • +18 (28 voturi)    
    diaspora ridica scorul pt TB (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:02)

    dana [anonim]

    cred din ce in ce mai mult ca basescu castiga. Si psd-istii stiu ceva...daca privesc pe realitatea sau antene le-a cam pierit zambetul de la orele 21:00....
  • -12 (20 voturi)    
    totalul..cat e totalul ? (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:05)

    la votare [anonim]

    deci da ! am invins fratilor !
    prietenii mei din toate sectiile de votare mi-au zis ca Geoana are 51 % si Basescu 57% !

    ce spuneti acolo ? ca e gresit, totalul e 108% ? nu conteaza mah...iese Basescu si da el un decret ca "100%" se desfiinteaza si o sa se inlocuieasca cu "110%"
    Si nu uitati: iarna nu-i ca vara
    • +5 (7 voturi)    
      PAI DA MEY (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:56)

      XTribut [utilizator] i-a raspuns lui la votare

      fata de 276% obtinute de pesedei in zonele rosii.....e ceva,,,,apropo....oricum e rusine mare...atatea aliante+furaciuni+combinatii la pensionari si tarani+manipularea antenelor si realitatea....putin dom'le putin ati reusit...cand te gandesti ca baselu e singur contra unui grup mafiot declarat si afisat fara jena pe la teveuri.....slab rezultat....tot respectul d-lui basescu care de unu singur a reusit
    • +5 (5 voturi)    
      Basescu a casticat (Luni, 7 decembrie 2009, 1:19)

      Corina [anonim] i-a raspuns lui la votare

      Basescu a castigat la 6000 de voturi fara cele din diaspora
  • -8 (20 voturi)    
    mincinos (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:08)

    monica L [anonim]

    har Domnului, ne-am obisnuit cu Videanu ca fiind maaare, dar mare mincinos... omule de marmura, pune heblul la loc!!!!
  • -4 (20 voturi)    
    Sper (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:09)

    Pantera Roz [utilizator]

    ca Videanu stie cand sa se opreasca.Daca mai apare din 10 in 10 minute cu rezultate de astea,risca Basescu sa iasa presedinte cu 110 % din voturi!
    • +15 (25 voturi)    
      V-a pierit piuitul? (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:13)

      lugojanul [utilizator] i-a raspuns lui Pantera Roz

      Ce-i cu voi pesedei?V-a pierit piuitul deja?De ce pesedeaua nu anunta nimic din numaratoarea LOR paralela???Ehei,prietenii stiu de ce!!!!Hehehehe!
      • -4 (10 voturi)    
        simplu (Luni, 7 decembrie 2009, 0:04)

        clujean [anonim] i-a raspuns lui lugojanul

        fiindca aia rosii si galbeni chiar NUMARA si centralizeaza, nu dau declaratii disperate din B2 ca ai vostri, portocaliule!
        • +3 (3 voturi)    
          corect numara ouale lui nastase si oile lui jiji (Luni, 7 decembrie 2009, 1:37)

          jiji [anonim] i-a raspuns lui clujean

          corect numara ouale lui nastase si oile lui jiji, lasatii sa numere ca astea au multe si oua si oi :):):)
        • +1 (1 vot)    
          lasa-ne ma jegule (Luni, 7 decembrie 2009, 1:50)

          cp [anonim] i-a raspuns lui clujean

          bai comunist imputit cu numaratoarea ta lasa-ne ca te ia mama lui proces verbal . stii ce , centralizativa toti comunisti intr-o cladire si sa va dati foc sa scapam de voi
  • +14 (24 voturi)    
    Hai Basescu! (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:12)

    miha3lla_ [anonim]

    Basescu presedinte!
    • +11 (21 voturi)    
      Basescu castiga! (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:15)

      Johnny [anonim] i-a raspuns lui miha3lla_

      jos Comunismul lui Goana si Antonescu!
  • +15 (25 voturi)    
    Rabdare, domnilor! (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:15)

    Rabdare, domnilor! [anonim]

    In intervalul 19-21, Basescu a recuperat. Sunt convins ca va avea multe voturi si din diaspora. Ce dor imi era de Hrebe :-(
  • -12 (22 voturi)    
    Noi dormim nu gandim (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:19)

    postacii de serviciu nu dorm [anonim]

    hai la culcare ! ca maine unii dintre noi mai au si serviciu.
    nu va este clar? Basescu a iesit iarasi presedinte cu 700 % din voturi !
    Poporul suveran a invins din nou !
  • -11 (19 voturi)    
    E smechereala bordurista (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:25)

    Pisicuta [anonim]

    Bordureanu scoate cifrele din burta ....
    Baietzii, nu va mai agitati aiurea, ati pierdut, asa ca VALEA !!!
    • +12 (16 voturi)    
      Nu cred! (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:30)

      lugojanul [utilizator] i-a raspuns lui Pisicuta

      Nu cred!De ce pesedeii nu dau cifre si se rezuma la a balmaji ceva de genul "numaratoarea noastra paralela confirma rezultatele exit-poll-urilor"(care oare,cele de la "antena 3" cumva?)
  • +17 (21 voturi)    
    alegeri (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:26)

    miha [anonim]

    rusine antena 3 realitatea si toti moderatorii

    indiferent cine iese presedinte asta meritam - ce am votat!

    rusine firea, tatulici, si toti cei ce au facut campanie azi dupa ora 19 asa sa le ajute Dumnezeu!!!!!
    • +14 (16 voturi)    
      ........ (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:39)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui miha

      rusine pentru toti cei care sunt prezentatori la televiziunile mogulilor dar in special pentru MIHAI GADEA si stie el de ce daca mai are mustrari de constiinta ,cred ca el stie ceea ce zic si sper sa se trezeasca la realitate cat mai are timp de har si sa nu se mai lase condus de bani ,rusine sa iti fie Gadea
  • +17 (21 voturi)    
    Am invins! (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:28)

    soso [anonim]

    mai a ramas DB si sect 1 dar e imposibil sa ia 2 proc peste.
    Si asta fara diaspora si moldova de dincolo!
    Au trecut cei 20 ani ai lui Brucan....
    The world is changing!
  • +22 (28 voturi)    
    hehe (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:31)

    cioaca [anonim]

    vreau sa castige Basescu, dar nu eram sigur daca Videanu blufeaza sau nu pana am vazut ca Hrebe il contrazice. pai daca Hrebe e singurul din PSD care iese sa-l contrazica, atunci sunt SIGUR ca Videanu are dreptate.
  • +15 (21 voturi)    
    Singur impotriva tuturor! (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:34)

    catalin [anonim]

    BASESCU VA CASTIGA GARANTAT!!!UN PRESEDINTE ADEVARAT VA INVINGE TOATA CLASA POLITICA INVECHITA DIN ROMANIA!!!
  • +14 (20 voturi)    
    VOTARE (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:42)

    NU NEAPARAT ANONIM [anonim]

    LA BOLDESTI-SCAENI GEAOANA A LUAT BATAIE TINAND CONT CA PRIMARUL ESTE DE LA PSD
  • -10 (16 voturi)    
    Ciudat (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:43)

    Dan [anonim]

    Ciudat faptul ca aici toata lumea este proBasescu.Imi estei mila de voi...ati pierdut de data asta.
    • +3 (3 voturi)    
      ... (Luni, 7 decembrie 2009, 1:35)

      zerty [anonim] i-a raspuns lui Dan

      ar trebui sa va fie mila de ROmania daca iasa Geoana!!!!!
      Destepati-va , Dan... Ne introarcem iarasi prin anii 90 la Iliescu?!... Iarsi ne trezim cu minerii in capitala?!Chiar asa memorie scurta aveti?!
  • +11 (17 voturi)    
    Votati Romani din Diaspora (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:43)

    dudu [anonim]

    Va rugam sa votati BASESCU sa nu ne intoarcem in 1989.Va rugam faceti diferenta.
  • +13 (17 voturi)    
    hai basescu (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:43)

    euuuu [anonim]

    hai base....Doamne ajuta
  • +16 (22 voturi)    
    BISTRITA A VOTAT BASESCU (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:45)

    XTribut [utilizator]

    BASESCU 60,41 la suta in timp ce Mircea Geoana 38,59 la suta.
  • +16 (20 voturi)    
    Videanu a numarat (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:46)

    Mihaela [anonim]

    75% din sectii- Basescu in frunte 50.37%.Am reinceput sa sper
    • +6 (14 voturi)    
      FARA DIASPORAAAAAAA (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:52)

      anaz [utilizator] i-a raspuns lui Mihaela

      Doamne ajuta! Maine imi iau liber si beau toata ziua!!!!!!!!!!!!

      Ca un adevarat sustinator a lui Base!
  • +19 (23 voturi)    
    din Republica Moldova (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:46)

    galina [anonim]

    Basescu presedinte !!! Jos comunistii !!!
  • +4 (14 voturi)    
    Base!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:50)

    mircea [anonim]

    daca alegerile il arata invingator pe mircea geoana ce ne opreste sa-l facem noi invingator pe traian basescu, in 89 a fost o lovitura de stat dar acum putem face mai mult decat ce s-a intmaplat atunci, sa rezolvam situatia mult mai serios inlaturand sistemul comunist care incearca din nou sa ajunga la putere, doar noi putem face asta chiar daca nu o facem prin vot. HAI ROMANIA!!! VREM O TARA 100% DEMOCRATICA.
    • +3 (3 voturi)    
      iarta-ma ca ti-am dat minus din greseala... (Luni, 7 decembrie 2009, 1:05)

      sami [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      mea culpa!
      Ai dreptate, orice ar fi trebuie cu toti sa stim si sa nu uitam ca trebuie sa se impuna numai vointa majoritatii romanilor!
  • +11 (19 voturi)    
    Ocroteste-i Doamne pe români (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:53)

    OObservator [anonim]

    Si nu-i lasa prada sistemului ticalosit a lui Ilici!
  • +9 (17 voturi)    
    BPR! (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:54)

    Basarabia Pamant Romanesc [anonim]

    hai basescu! doamne ajuta! basarabenii te sustin!!!
  • +10 (14 voturi)    
    BRAVO TIMISOARA! (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:56)

    anca [anonim]

    ........
  • +14 (22 voturi)    
    Banatul e cu Basescu (Luni, 7 decembrie 2009, 0:01)

    Adi [anonim]

    hai basescu! aici s-a votat majoritar basescu, familia si prietenii mei au votat basescu. numai bine!
    • -10 (14 voturi)    
      pai, daca sinteti niste prosti? (Luni, 7 decembrie 2009, 0:12)

      familie de basescieni [anonim] i-a raspuns lui Adi

      io ce sa va fac?
      • +7 (7 voturi)    
        - (Luni, 7 decembrie 2009, 1:13)

        marian [anonim] i-a raspuns lui familie de basescieni

        Pana una alta, pe "al vostru iubit Conducator" l-a denumit Iliescu "prostanac". Stia el ce stia. Plimba ursul, jigodie comunista.
  • -8 (12 voturi)    
    Numaratoare paralela inseamna ca e cam "paralela" (Luni, 7 decembrie 2009, 0:11)

    Para [anonim]

    Numaratoare paralela inseamna ca e cam "paralela" cu realitatea? Sau ca e cu "para"-i?

    Nu fura, basescule, nu fura!

    Sa nu te prind ca furi!
  • +4 (8 voturi)    
    ne mintiti nenorocitilor (Luni, 7 decembrie 2009, 0:12)

    magi [anonim]

    cei mai nenorociti sunteti voi ziaristilor imputiti .. mintim poporul cu televizorul.. in 89 a fost la fel si de nu stiu cat timp faceti albie de porci doar pe cine vreti voi. Interesul poarta fesul. Toti sunteti patrioti .. pfiu sa plece toti care nu cred in tara asta ..
  • +12 (16 voturi)    
    incredibil, si sibiul e cu base! (Luni, 7 decembrie 2009, 0:12)

    vero [anonim]

    Mi-a mai venit inima la loc: in orasul Sibiu, Base are peste 56%, iar in judet, 61%!
    • +1 (1 vot)    
      mno chiar? (Luni, 7 decembrie 2009, 6:43)

      busymind [anonim] i-a raspuns lui vero

      Cred ca si Iohanis asta si-a jucat cartea prost atunci. Daca informatia e adevarata rad cu gura pana la urechi
  • +11 (15 voturi)    
    Alegeri (Luni, 7 decembrie 2009, 0:14)

    elena7777777 [anonim]

    Moldovenii nostrii de peste Prut + diaspora ne vor pune sampania pe masa!
    Eu ma rog lui Dumnezeu sa avem un presedinte curajos, asa cum meritam!?
    Daca vom avea unul "prostoc" inseamna ca asta meritam.
    Numai ca, eu mereu am crezut in cei multi chiar daca televiziunile mogulilor i-au numit pe fata ignoranti si saraci.
    Eu cred ca, romanii mei chiar daca sunt saraci nu sunt prosti si ca au votat ca atare!
  • -8 (12 voturi)    
    Coincidente???? (Luni, 7 decembrie 2009, 0:16)

    Anonim [anonim]

    Cam multe "coincidente"intre declaratiile anterioare ale lui Basescu pe diferite posturi unde se simte in mediul sau si ceea ce se intampla la ora actuala ,manipularea electoratului , penele de curent si alte actiuni de intimidare...Nu vi se pare???Se prea potrivesc cifrele ....(e normal,doar se stia ca PDL-ul va face orice ca marinarul sa nu esueze!)
  • +9 (11 voturi)    
    ce e asa greu de numarat ? (Luni, 7 decembrie 2009, 0:17)

    marius2M [anonim]

    Avem un buletin de vot cu doar 2 candidati
    Geoana in stanga, Basescu in dreapta
    Cate sunt in stanga, cate sunt in dreapta?
    Se semneaza procesele verbale
    Se scaneaza procesele verbale si reprezentantii celor 2 partide le trimite prin e-mail catre sediile centrale



    La ora 1 ar trebui sa avem rezultat final. ( fara centralizarea sectiilor din strainatate)

    Felicitari Traian Basescu
  • +5 (7 voturi)    
    Intrebare? (Luni, 7 decembrie 2009, 0:17)

    sorinnm [anonim]

    Nu sunt in tara si am acces numai la internet, poate cineva sa-mi spuna cand CEC va da primul anunt acum dupa 2400 sau dimineata?
    Multumesc
    • +7 (7 voturi)    
      "BEC"-ul (Luni, 7 decembrie 2009, 0:20)

      ddd [anonim] i-a raspuns lui sorinnm

      am inteles ca dimineata.
      • +6 (6 voturi)    
        BECul (Luni, 7 decembrie 2009, 0:23)

        sorinnm [anonim] i-a raspuns lui ddd

        Multumesc
    • +1 (5 voturi)    
      CEC-ul (Luni, 7 decembrie 2009, 0:25)

      mjyhuyi [anonim] i-a raspuns lui sorinnm

      v-a dat teapa in timpul guvernarii CDR, cand a "garantat" pentru FNI.
      Acum ce vreti sa va mai dea?
    • +4 (4 voturi)    
      Numaratoare paralela (Luni, 7 decembrie 2009, 0:58)

      Alegator [anonim] i-a raspuns lui sorinnm

      BEC -ul incepe sa numere maine dimineata!
      In noaptea asta este numaratoarea paralela: partidele numara de pe copiile proceselor verbale.
  • +12 (14 voturi)    
    e strans rau de tot (Luni, 7 decembrie 2009, 0:21)

    anaz [utilizator]

    noroc cu diaspora! hai base!!!!!
  • +15 (17 voturi)    
    se mai voteaza undeva in diaspora??? (Luni, 7 decembrie 2009, 0:22)

    cristi [anonim]

    daca da.., votati ..cat mai multi..fiecare vot conteaza!!!!
    • +7 (7 voturi)    
      Mai sunt 6 ore. (Luni, 7 decembrie 2009, 0:58)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui cristi

      ma duc sa votez in cateva ore.Nordul Cailforniei voteaza inca...cu Basescu,normal.
      • 0 (0 voturi)    
        hai diaspora! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:32)

        Pufu [anonim] i-a raspuns lui Cristi

        Eu sunt pe coasta de Est si din pacate sectia de vot era prea departe de unde locuiesc..... Dar sper ca cei care au votat aici sa fie de partea democratiei, nu a comunismului. Sper ca disapora sa aduca schimbarea:)!
  • +13 (15 voturi)    
    castiga Base (Luni, 7 decembrie 2009, 0:23)

    vlad [anonim]

    hai Base nu ceda!!!! Avem sansa. Rozaliu contraataca.....
  • +19 (21 voturi)    
    dezinformare (Luni, 7 decembrie 2009, 0:24)

    antigeoana [anonim]

    iar dezinformeaza pesedeii lui geoana la B1 prin vocea preaslugarnicului tinerel banicioiu tot o toaca cu insomaru suflat de vant,bate apa-n piua ,dar mutra lui poanta de la irealitatea de crezi ca a inmormantat-o pe daciana
    • +7 (7 voturi)    
      Asa e! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:03)

      maolina [utilizator] i-a raspuns lui antigeoana

      Mutra lui Ponta face toti banii
  • +15 (17 voturi)    
    MIGRENA (Luni, 7 decembrie 2009, 0:25)

    gabriela [anonim]

    Deja ma doare capul !
    Si cred ca ma va durea si mai tare daca va cistiga Geoana !
  • -12 (16 voturi)    
    Bordureanu se imbata cu apa rece (Luni, 7 decembrie 2009, 0:36)

    Bibi [anonim]

    Va fi 51 % Geoana si 49 % Basescu.
    Si 5 % bonus de sfarsit de an :))
    Hai la culcare.
  • +15 (19 voturi)    
    Speranta! (Luni, 7 decembrie 2009, 0:39)

    Loredana [anonim]

    Salutari din Franta unde s-a votat pe rupte. Un amic ma telefoneaza din State acum o ora, face 150 de km doar ca sa voteze.

    Imi spune: "cum? sarbatorim 20 de ani de la "Evenimente" si vrem sa ne reintoarcem iarasi acolo?"

    Si mai imi spune: "De la anumiti intelectuali ma asteptam la mai mult."

    Asa ca imi permit sa mai sper pana maine!
    • -6 (8 voturi)    
      repatriaza-te, vino alaturi de Basescu! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:11)

      caravaggio [utilizator] i-a raspuns lui Loredana

      ...daca il iubesti atat de mult!
  • +6 (16 voturi)    
    sper sa iasa Base (Luni, 7 decembrie 2009, 0:49)

    ProBase [anonim]

    sper din tot sufletul sa iasa Basescu. Apoi sa forteze alegeri parlamentare. Asta ar adanci un pic criza, banii de la FMI nu ar mai veni ceea ce e la fix, nu ne trebuie indatorare suplimentara. Si numai bine mai scad si preturile la imobiliare si se mai curata din capitalistii astia de carton de la noi. Mie nu mi pasa k sunt din diaspora, abia astept sa vin si sa iau ieftin niste apartamente pe care nu si le mai pot permite fraierii aia indatorati la banci.
    • -2 (6 voturi)    
      diaspora? (Luni, 7 decembrie 2009, 1:15)

      gica contra [anonim] i-a raspuns lui ProBase

      ce fina analiza pentru un capsunar.
      sau te confund cu vreunu de la bursa de "portofele"...
      p.s. o lebada,ceva?
  • +11 (13 voturi)    
    re (Luni, 7 decembrie 2009, 0:54)

    anonim [anonim]

    Fratilor ..... este o mare inselatorie urat din partea celor care baga din tot (ma refer la televiziuni) .... urat ..... in Constanta peste 3 sferturi sunt pro Base .... ce vorbim aici? batem campi in moldova mai devreme au dat ca 94 % au votat base si ashtia se caca pe ei cu rezultate aproximative ..... in italia 90 % sunt base si lista continua si astia bat campi cu un procentaj nesimtit, inadmisibil dar ... trecem cu vederea ca suntem ROMANI si sa ne bucuram pentru 9 ore de noul "presedinte" Felicitari ..... ca dupa astea 9 ore vine BASE LA PUTERE :X
    • +12 (12 voturi)    
      e strans (Luni, 7 decembrie 2009, 1:01)

      anton [anonim] i-a raspuns lui anonim

      voturile din strainatate il fac pe base presedinte! hai romani din state, la urne! inca mai e timp! noi am mers 300 de km sa votam! haideti! sa scapam de iliescu si ai lui! definitiv!
  • +5 (5 voturi)    
    Pe bune (Luni, 7 decembrie 2009, 0:58)

    cosmin [anonim]

    Eu am incredere in numaratoarea pdl ului. Sistemul functionoeaza asa:
    Delegatii in sectie au dreptul sa ceara o copie a PV din fiecare sectie. Cand intra in posesia lor suna la centru si comunica telefonic urmatoarele date : Linia A (mai putin la speciale) linia b linia c si rezultatele. Adica numarul total de pers inscrise pe liste (mai putin la speciale, nr total de voturi exprimate, nr total de voturi valabile si rezultatele) Dupa care se aduna procesele la presedintele filialei pdl din acea comuna, oras si se duc la centru - resedinta de judet. Dupa care acestea se mai verifica odata si ... . Intradevar centralizarea se face telefonic dar ele sunt reverificate. Asa ca eroarea nu poate fi peste 0.05%. + dispora care mai aduce un avantaj de cel putin 50000 voturi pt Base inseamna Prosty=loser
  • +10 (10 voturi)    
    Pe bune (Luni, 7 decembrie 2009, 0:58)

    cosmin [anonim]

    Eu am incredere in numaratoarea pdl ului. Sistemul functionoeaza asa:
    Delegatii in sectie au dreptul sa ceara o copie a PV din fiecare sectie. Cand intra in posesia lor suna la centru si comunica telefonic urmatoarele date : Linia A (mai putin la speciale) linia b linia c si rezultatele. Adica numarul total de pers inscrise pe liste (mai putin la speciale, nr total de voturi exprimate, nr total de voturi valabile si rezultatele) Dupa care se aduna procesele la presedintele filialei pdl din acea comuna, oras si se duc la centru - resedinta de judet. Dupa care acestea se mai verifica odata si ... . Intradevar centralizarea se face telefonic dar ele sunt reverificate. Asa ca eroarea nu poate fi peste 0.05%. + dispora care mai aduce un avantaj de cel putin 50000 voturi pt Base inseamna Prosty=loser
  • +11 (11 voturi)    
    DIASPORAAAAAAAA (Luni, 7 decembrie 2009, 1:00)

    EccE [utilizator]

    SALVATI SUFLETELE NOASTRE!!!!!!!!! Este un scenariu de vis. Viitorul nostru e in mainile voastre. VOTATI VOTATI VOTATI VOTATI pana dimineata
  • +11 (11 voturi)    
    noaptea asta nu dorm... (Luni, 7 decembrie 2009, 1:00)

    cucu [anonim]

    fiecare zecime de procent conteaza mult,hai,hai base,inca putin!

    duminica mi-am convins prietena sa voteze basescu ( nu dorea sa voteze deloc)...fiecare vot al nostru pentru base este in aceste conditii stranse aur curat.

    vreau sa vad mutra celor de la antena 3 daca iese base, fa-ma Doamne fericit!
  • +9 (9 voturi)    
    Uraaaaaaaa! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:01)

    dan [anonim]

    Uraaaaaaaaa!!!!! Sa castige Baseeeeeeeeee!!!!! Sa crape inconstientii, hotzii si fomistii din PSD+PNL+PRM+UDMR+PNG+PNTCD (sa ma scuze alti hotzi..daca cumva din greseala am omis sa-i mentionez aici)
    • +4 (4 voturi)    
      baiatule (Luni, 7 decembrie 2009, 1:25)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui dan

      baiatule pntcd il sustine pe base ;) .... in Constanta sunt benere cu pntcd voteaza base
  • +6 (6 voturi)    
    stresssssssss (Luni, 7 decembrie 2009, 1:05)

    irina [anonim]

    simt ca nu mai pot !!!!!! hai odata cu rezultatul final ca imi plezneste vre-o vena !!!!!
  • +8 (8 voturi)    
    exit-poll-urile..... (Luni, 7 decembrie 2009, 1:06)

    STEFAN [anonim]

    exit-poll-urile,de ce nu se comunica procentul de eroare si numarul subiectilor intervievati?
    HAI BASE!!!
  • +8 (8 voturi)    
    Hai Base!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:08)

    Tyson [anonim]

    Hai cu Base ca altfel nu se poate.
  • +5 (5 voturi)    
    rezultate (Luni, 7 decembrie 2009, 1:08)

    dana [anonim]

    numaratoare paralela anuntata de PDL : TB 50.09%, MG 49.91%. Diferenta de aprox 18000 voturi fara diaspora :-) PNL si PSD inca numara....
  • -8 (10 voturi)    
    creste (Luni, 7 decembrie 2009, 1:10)

    Gigi Becali [anonim]

    Hai GEOANA.. basescu "creste" la 50,09.. de la cat? de la sondajele mogulului..penibil sclavilor basescieni
  • +3 (13 voturi)    
    Basescu, ne-ai promis victoria (Luni, 7 decembrie 2009, 1:12)

    titus [anonim]

    O vrem orice ar fi. Nu accepta rezultatele. Scoate lumea in strada. Suntem cu tine. Pana la capat.
  • +8 (8 voturi)    
    numaratoare PDL (Luni, 7 decembrie 2009, 1:13)

    s [anonim]

    T.B 50.03
    M.G 49.97
    ultima numaratoare PDL
  • -10 (10 voturi)    
    Eu ma bucur oricum (Luni, 7 decembrie 2009, 1:14)

    Un fraier [anonim]

    Orice s-ar intampla eu ma bucur : Ca iese Base iar o sa va primiti tot ce meritati voi astia cu gura mare ca marinaru' ,adica doar scandaluri , nepotisme si multe alte jeguri.Asa e romanul , pune botul la ZERO TV , ii place cozonacul cu rahat.
    Ca iese Geoana o sa ma bucur ca macar 5 minute o sa va ofticati voi astia toti pro-base si dupa asta o sa fie la fel ca inainte.
    Aberez, stiu ..e tarziu.
    Dar sa va fie clar : Indiferent cine iese Romania tot
    de rahat e !
    • +6 (6 voturi)    
      Da stii de ce? (Luni, 7 decembrie 2009, 1:26)

      Athos [anonim] i-a raspuns lui Un fraier

      Stii de ce e Romania de rahat? Din cauza unor oameni ca tine care cred toate prostiile si sufera de o mare si divina scarba in loc sa incerce sa faca ceva bun!
    • +4 (4 voturi)    
      da (Luni, 7 decembrie 2009, 1:33)

      toro [anonim] i-a raspuns lui Un fraier

      Deci postezi in scarba despre lucruri de care nu iti pasa. Esthi chiar un fraier, chair daca esthi platit.
  • +9 (11 voturi)    
    Dupa cum vedeti (Luni, 7 decembrie 2009, 1:14)

    Tyson [anonim]

    Si aici la comentarii marea parte suntem cu Base. Base Presedintee!
  • +11 (13 voturi)    
    Hai Base! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:15)

    MC [anonim]

    20.600 voturi diferenta intre Traian Basescu si Mircea Geoana in favoarea lui TB.Nu s-a luat in calcul diaspora de care PSD-ul a spus ca nu conteaza.Italia-75% au votat TB, Spania-75-80% au votat cu TB, Republica Moldova- 96% au votat cu TB.

    Rezultatele de pana acum il arata castigator pe TB dar indiferent rezultatul final TB este cel mai puternic om politic al ultimilor 20 de ani.Cu toti impotriva are un scor foarte bun ceea ce este de apreciat.

    Bravo Basescu!Romania te sustine!
  • +13 (17 voturi)    
    Daca ies comunistii (Luni, 7 decembrie 2009, 1:15)

    Andrei [anonim]

    ar trebui sa iasa din nou cu revolutie!
    • -2 (2 voturi)    
      Absolut (Luni, 7 decembrie 2009, 1:57)

      titus [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      Ma duc si nenorocesc cativa. Ii stiu pe doi de la serviciu care au votat cu Geoana. Stiu si unde stau. Ii astept seara cu o supriza de Mos Nicolae. Sa zicem doar ca va creste numarul de bate pe cap de locuitor.
  • +16 (20 voturi)    
    Super Base (Luni, 7 decembrie 2009, 1:16)

    Anticomunistul [anonim]

    Daca iese Geoana presedinte hotia va fi ca la ea acasa...iar iliescu va fi presedintele de onoare al Romaniei :)) HAI CU BASESCU !!!
  • +3 (3 voturi)    
    Rezultat str�ns (Luni, 7 decembrie 2009, 1:16)

    John [anonim]

    (null)
  • +16 (18 voturi)    
    hai base ca avem treaba de facut... (Luni, 7 decembrie 2009, 1:16)

    yellowdog [utilizator]

    diaspora o sa faca diferenta, 90% pt base
    • +10 (10 voturi)    
      eu am noroc pe 7 decembrie (Luni, 7 decembrie 2009, 1:20)

      eu-eu [anonim] i-a raspuns lui yellowdog

      hai base, multumim diaspora ,
  • -13 (15 voturi)    
    Revolutie (Luni, 7 decembrie 2009, 1:19)

    costina [anonim]

    Basescu s-ar putea sa ai soarta lui Ceausescu daca furi alegerile astea.
    Nu uita ca 25 Decembrie e aproape!
  • +16 (18 voturi)    
    Base presedinte (Luni, 7 decembrie 2009, 1:19)

    Livia D [anonim]

    Videanu meci, base esti presedinte.s a grabit geoana cel prostanac
  • +18 (20 voturi)    
    farsa farselor (Luni, 7 decembrie 2009, 1:19)

    i12345 [utilizator]

    ce distractie o sa fie maine cand se va trezi Geoana ex-presedinte
    stan, gadea, badea, tudor, oana stancu o sa faca infarct maine dimineata :))
    • +9 (9 voturi)    
      :))))))))))))))))))))))))))))))))))))+1000 (Luni, 7 decembrie 2009, 1:21)

      adi [anonim] i-a raspuns lui i12345

      chiar am ras!!!!!
  • -8 (10 voturi)    
    Rezultatele estimative (Luni, 7 decembrie 2009, 1:20)

    Bertzi C. [anonim]

    ale Institutelor de sondaj cred ca NU vor da gres de aceasta data - asa cum se insinueaza. Iar povestea ca trebuie ca numaratoarea voturilor sa fie asa cum a declarat Domnul Basescu - sugerand asa "perceptibil" a actionat in FRONT - asezandu-l in pozitie de DREPTI pe Domnul Videanu - care s-a executat...NU EXISTA ca rezultatele sa fie ALTELE - iar Domnul GEOANA a castigat alegerile - asa cum au aratat toate aceste sondaje la ora 21. Daca va fi altfel - desigur ca va fi FRAUDA , manipualare si MINCIUNA - si incorectitudine. Sa speram ca PSD-ul si PNL-ul VOR apara CEEA ce MERITA chiar din PLIN si NU vor mai lasa ca si in 2004 sa fie PAGUBITI.
    • +6 (6 voturi)    
      Marja de eroare (Luni, 7 decembrie 2009, 1:37)

      Mihaela [anonim] i-a raspuns lui Bertzi C.

      iti spune ceva?
  • +14 (14 voturi)    
    hai ca se poate!!!!!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:20)

    irina [anonim]

    le-a cam pierit piuitul psd-istilor !!!!!
  • +15 (15 voturi)    
    SA-ti ajute Dumnezeu Base (Luni, 7 decembrie 2009, 1:21)

    TZEPESH [anonim]

    Cu toate ca nu-mi place si la vitita ta la o anumita ambasada... imi venea nu stiu ce sa fac pentru ca ai spus prostii, acum ma rog sa castigi caci in comparatie cu viperele rosii reprezinti singura sparanta pentru amaratul popor roman!!!!!
  • +17 (17 voturi)    
    Haide Base! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:21)

    Nutzi, spaima constitutii [anonim]

    l-am votat si eu pe Base la Londra, urna era plina de buletine de vot pe la ora 4, la Institutul Cultural Roman, sper ca diaspora sa fi votat cu Base.
    • +12 (12 voturi)    
      s-a umplut repede, (Luni, 7 decembrie 2009, 1:27)

      yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui Nutzi, spaima constitutii

      pe la 1:30 era pe la jumatete. cu base am votat cu cine altcineva?
  • +16 (16 voturi)    
    Haide Base (Luni, 7 decembrie 2009, 1:21)

    Cosmina [anonim]

    Doamne ajutaaaaaaaaaaa!
  • -10 (14 voturi)    
    nici NASA (Luni, 7 decembrie 2009, 1:25)

    alina [anonim]

    nu ar fi putut numara cu atata viteza......MINCIUNA PORTOCALIE
  • -12 (12 voturi)    
    Chill (Luni, 7 decembrie 2009, 1:26)

    Zabu [anonim]

    Stati linistiti lingai mici ca dictachiorul a pierdut.
    • +14 (14 voturi)    
      Sa-ti spun cum l-ati votat pe Basescu de cel putin (Luni, 7 decembrie 2009, 1:36)

      Felicitari! [anonim] i-a raspuns lui Zabu

      ...6 ori ieri. La turul anterior am votat cu Crin. Mi-e jena s-o si spun. Oricum... sunt dintr-un judet vestic in care nu prea se inghesuie lumea la vot... Dar am o familie extinsa de vreo sase bucati care nu au participat la turul 1 si nici nu aveau de gand sa voteze nici ieri. Eu eram singura interesata de alegeri pana vineri cand am avut inspiratia sa arat fratelui meu unele fapte postacesti de vitejie de pe acest site. I-au placut in mod special insultele nenumarate legate de faptul ca Traian Basescu e chior. Foarte elevata argumentatia, monser! Fratele meu are un baietel de 2 ani care are si el un defect de vedere... ia ghici cand a hotarat fratele meu sa-si ia sotia la vot impreuna cu tata, mama si bunica?

      Cand a vazut ce jegosi sunt postacii PSD.

      Ce sa zic... multam fain de sase voturi in plus pe care pana mai ieri nu avusesem nicio sansa sa le obtin ca nu puteam sa-i conving ca e dracul PSD chiar atat de negru.
    • +2 (2 voturi)    
      ai dreptate, a pierdut geonel cu mafia (Luni, 7 decembrie 2009, 2:44)

      XTribut [utilizator] i-a raspuns lui Zabu

      Caracatita romaniei,cei care ne-a tinut in loc atatia ani...la puscarie cu ei
  • +16 (16 voturi)    
    TE ROG DOAMNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:26)

    victor [anonim]

    AJUTA-NE DOAMNE , NU IMI VINE SA CRED CUM AM TRECUT DE LA AGONIE LA EXTAZ, DE LA PLANS LA PLANS DE BUCURIE, DA-NE DREPTATE DOAMNE
    • +12 (12 voturi)    
      ar fi prima oara (Luni, 7 decembrie 2009, 1:35)

      Mihaela [anonim] i-a raspuns lui victor

      cand presedintele ar fi ales de diaspora nu de moldovenii natali. Doamne ajuta!
  • -14 (14 voturi)    
    Sa traiti bine voi romani plugari!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:29)

    Cristian [anonim]

    URAAAAAAAAA...Inca 5 ani de succesuri..bucurati-va voi romani plugari!!!
    La cat mai multe succesuri spre cele mai mari progresuri ...Traiasca Omul-cu-Ochiul-de- Peruzea!!!
    • +9 (9 voturi)    
      PREFER (Luni, 7 decembrie 2009, 1:33)

      HESS [anonim] i-a raspuns lui Cristian

      Omul cu ochiul de peruzea decat vulturii si hienele.
  • -9 (9 voturi)    
    S-a traiasca dom Basescu (Luni, 7 decembrie 2009, 1:31)

    John Romania [anonim]

    S-a traiasca dom Basescu
    Si cu Crin Antonescu,
    Ca n-i l-au dat pe Mircea Geoana,
    Pentru cinci ani, de pomana!
  • +14 (14 voturi)    
    USA (Luni, 7 decembrie 2009, 1:32)

    Andrei [anonim]

    Tot Romanii din SUA decid viitorul presedinte.
    Mergeti la vottttttttttttttttttttt!!!!!!!!!!11
    • +13 (13 voturi)    
      ATENTIE ROMANI DIN SUA (Luni, 7 decembrie 2009, 1:38)

      VICTOR [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      va rogggg la vot toata lumea, nu vreau sa ma intorc inapoi cu 20 de ani
  • +11 (11 voturi)    
    Doamne ajuta sa iasa Base! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:33)

    geo [anonim]

    Sper din tot sufletul sa iasa Basescu! Nu vreau sa castige shleata aia de comunisti si sa imi ia mie painea de la gura.

    Stau si ma uit la multi olteni de-aici, majoritatea babalaci, care-l voteaza pe Geoana... pai ce-i intereseaza pe ei? Ca doar ei si-au trait traiul, dar eu?? Eu ce fac? Mor de foame ca vor ei... Dar totusi ma bucur ca ma aflu printre acei olteni care l-au votat pe BASESCU!

    Si sa stiti ca cei care l-au votat pe Geoana, TOTI absolut TOTI au fost cumparati cu bani, i-au luat si i-au dus cu diferite mijloace de transport la vot, samd... Insa eu ma simt cu constiinta impacata, ca am fost cu capul pe umeri si nu ma las mintita de orice papagal de doi bani....

    HAI BASE!!!
  • +10 (10 voturi)    
    HeHeHeee... (Luni, 7 decembrie 2009, 1:36)

    Cristian R [anonim]

    Or fi ei prosti, dar uite ca nu-s chiar asa de multi... Ma duc sa destup sampania :))
  • +12 (12 voturi)    
    o zi speciala (Luni, 7 decembrie 2009, 1:37)

    toro [utilizator]

    Sper sa zambesc maine de bucurie cand se va confirma ca Base o ramas presedinte. S-ar putea sa fie cea mai frumoasa zi de dupa 2004. Shi inseamna ca natia asta mai are o sansa de normalitate.
  • +17 (17 voturi)    
    rugaminte pentru romanii din diaspora (Luni, 7 decembrie 2009, 1:37)

    mar [anonim]

    Va rugam sa mergeti sa votati si sa ne ajutati sa scapam de ciuma rosie.
    Avem nevoie de voturile voastre pentru Base.
    Trebuie sa marim diferenta ca sa nu avem surprize.
    In seara asta am auzit reprezentantul ProDemocratia care a sarit in barca mogulilor, de posibilitatea cotestarii in instanta.

    Va rugam sa ne ajutati si sa votati pentru Base si implicit pentru modernizare. Multumim pentru sprijin!!!
  • +18 (18 voturi)    
    Chicago pentru Basescu!! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:39)

    George [anonim]

    Doamne-ajuta!
  • +14 (14 voturi)    
    California (Luni, 7 decembrie 2009, 1:42)

    Ana [anonim]

    Tocmai ne-am intors de la vot. Putin dezamagiti de ce intimpla in tara dar cu speranta ca orice poate schimba prognozele initiale. Speranta moare ultima si cred ca cei din diaspora inteleg cel mai bine. Felicitari Basarabia!
  • -5 (7 voturi)    
    CNN (Luni, 7 decembrie 2009, 1:42)

    votant [anonim]

    anunta Geoana presedinte
    • +10 (10 voturi)    
      in tema (Luni, 7 decembrie 2009, 1:44)

      porky [anonim] i-a raspuns lui votant

      se vor corecta -este sigur
    • +1 (1 vot)    
      prostul nu e prost destul,daca nu-i si-un pic fudu (Luni, 7 decembrie 2009, 2:38)

      XTribut [anonim] i-a raspuns lui votant

      Trebuia sa se faca de cacao....ce naspa..nici nu as vrea sa fiu in locul lui..iti dai seama...te pui la somn convins de manipularea insomarului ca esti mr. president...si a 2-a zi te trezesti neica nimeni ca tre sa te imprumuti de 3500 euro de la cumnatu' ca sa platesti chiria pe luna decembrie la RAPPS....Aproape ca mi-e mila dar tare i-as calca pe cap
  • +15 (15 voturi)    
    help (Luni, 7 decembrie 2009, 1:42)

    TARSEC [anonim]

    " Americani "...viitotul romanilor si al ROMANIEI este in miinile voastre.....sa va dea DUMNEZEU minte luminata sa il votati pe Basescu.........asa sa ne ajute DUMNEZEU . amin
    • +9 (9 voturi)    
      subscriu (Luni, 7 decembrie 2009, 1:56)

      emilia [anonim] i-a raspuns lui TARSEC

      Subscriu! felicitari basarabenilor! Dragi romani din diaspora, nu ne lasati in mina comunistilor mafioti!
  • +8 (8 voturi)    
    sua pt romania (Luni, 7 decembrie 2009, 1:45)

    claudiu [anonim]

    Romani din SUA, mergeti la vot in mod masiv si tot in procent masiv sa votati starpirea comunistilor din Romania, nu se poate ca dupa 20 de ani sa revina comunistii
  • +9 (9 voturi)    
    Toronto (Luni, 7 decembrie 2009, 1:46)

    motzu12 [utilizator]

    La consulatul din Toronto era coada la ora 6 pm ora Canadei. Basescu presedinte !!!
  • +12 (12 voturi)    
    ajutor USA!!!!!!!!!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:48)

    andalucia [anonim]

    nu am fost de 6 ani acasa...
    daca iese prostanacul nu ma mai duc sigur inca 5 ani...
    SALVATI ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +12 (12 voturi)    
    Romani din State (Luni, 7 decembrie 2009, 1:49)

    el [anonim]

    voi inca mai puteti vota, mergeti la vot sa fim siguri ca nu iese prostanacul de Geoana.
  • +11 (11 voturi)    
    Doamne, ce momente magnifice! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:49)

    robert [anonim]

    Ce rasturnare de situatie! Niciun mafiot nu va mai dormi linistit incepand cu aceasta noapte. Toata clica de jeguri penale care se aciuasera pe langa Mircea Geoana turbeaza acum. Doamne ajuta! Romania profunda a reusit sa invinga Romania superficiala! Sunt momente istorice! Sper ca in dupa-amiaza aceasta sa avem si rezultatele finale. Dupa ce vor fi prezentate, niste flegme uriase ar trebui sa fie indreptate impotriva manipulatorilor din televiziunile care, si la aceasta ora tarzie a diminetii, desi lucrurile sunt clare, continua sa rostogoleasca cifrele vechi si nereale ale exit poll-urilor. Jegosilor, v-ati vandut pe bani frumosi, dar o sa ramaneti in istoria Romaniei ca niste mizerabili! O adevarata victorie a bunului simt si a oamenilor civilizati din aceasta tara, care au adulmecat respiratia rece a clanurilor mafiote roind in jurul Romaniei, brat la brat, si au reactionat! O fi Traian Basescu chior, urat, mai lipsit de eleganta uneori, i se pot aduce multe critici, dar impinge Romania inainte si asta conteaza cu adevarat. Pana cand vom avea un Plesu presedinte, Basescu va face ceea ce trebuie facut, cu mai multa sau mai putin eleganta!
  • -7 (11 voturi)    
    alegeri (Luni, 7 decembrie 2009, 1:50)

    gabita [anonim]

    Dan Tapalaga, incerca sa te consolezi si sa fii realist : TRAIAN BASESCU A PIERDUT ALEGERILE.
  • +10 (10 voturi)    
    sa scada basescu (Luni, 7 decembrie 2009, 1:50)

    cipri_ [utilizator]

    Doame da sa scada basescu de la 50,03 mai jos, sa ajung la.... sa zic asa.. 50,01 :-)
    Ca sa moara toti de ciuda.
    Va ganditi ce ar fi in sufletul lor daca ar sti, ca doar un pic mai mult efort ar fi lipsit ca sa iasa jucaria lor presedinte. Pentru cateva mii de voturi toate visele lor sa nu se mai implineasca, si sa iasa basescu castigator impotriva acestei coalitii uriase, care au facut si azi la televiziunile lor campanie pentru geoana.

    Ce frumos topaia geoana de fericire la ora 21, vreau sa-i vad fata peste cateva zile cand se va sti rezultatul oficial, sa-i vad apoi fata de invins. :-))
  • +9 (9 voturi)    
    vot diaspora (Luni, 7 decembrie 2009, 1:52)

    insomniac [anonim]

    Aproximativ 138.500 de cetăţeni români au votat până la ora 22.00, ora României, în cele 294 de secţii de vot organizate de MAE peste hotare, cea mai ridicată prezenţă înregistrându-se în Italia, Spania şi R. Moldova.

    Astfel, în Italia, până la 22.00, oră la care s-au închis urnele din majoritatea statelor UE, au votat peste 42.000 de cetăţeni, în Spania 35.800, iar în R. Moldova şi-au exercitat dreptul la vot aproximativ 12.250 de alegători.

    O astfel de prezenţă la vot peste hotare poate fi considerată foarte mare, având în vedere că, spre comparaţie, în Italia au votat pe parcursul întregii zile de vot din turul întâi 24.467 de cetăţeni, în Spania 20.748, iar în R. Moldova puţin peste 8.700.

    SURSA: NEWSIN
  • +10 (10 voturi)    
    Veste Buna :) (Luni, 7 decembrie 2009, 1:52)

    costel [anonim]

    am informatii potrivit carora romani de pe coasta vestica sua se mobilizeaza la greu, da la greu, sa voteze,mai au vreo 4,5 ore la dispozitie; sa va traiasca domn sef Obama, si apoi si safu nostr mai mic nea Base.
    • +2 (2 voturi)    
      Da am primit un telefon (Luni, 7 decembrie 2009, 2:46)

      Marcel [anonim] i-a raspuns lui costel

      De la un prieten, care face 150 de km ca sa voteze. Si votul sau conteaza!
  • +10 (10 voturi)    
    ohio - basescu (Luni, 7 decembrie 2009, 1:53)

    cicu [anonim]

    nu se poate altfel acum. ptr romania nu ptr infractori
  • +10 (10 voturi)    
    Victoria apartine lui Cristos! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:54)

    Geo [anonim]

    Am fost in numar mare la vor in Carolina de Nord! Cu toti care am vorbit, toti au votat impotriva PSD si pentru Basescu! Proclamam VICTORIA PENTRU Basescu! Rugam tare romanii din California sa mearga la vot! Inca mai sunt cateva ore bune de votat! Doamne ai mila!
  • +12 (12 voturi)    
    Portland pentru Basescu (Luni, 7 decembrie 2009, 1:55)

    John Romania [anonim]

    Nu va faceti grija. Tot Traian Basescu va fi presedintele Romaniei pentru urmatorii cinci ani. Votul meu pentru Basescu v-a definitiva victoria lui electorala. Am s-a merg la vot cu 1 minut inainte de ora inchiderii (9pm) si voi pune stampila pe Basescu. Diaspora romaneasca de pe coasta de vest a Statelor Unite v-a finaliza succesul lui Basescu.
  • -9 (11 voturi)    
    securistilor (Luni, 7 decembrie 2009, 1:55)

    smewins [anonim]

    Tot Geoana iese......
  • +11 (11 voturi)    
    revin cu rugamintea de a vota pentru viitor (Luni, 7 decembrie 2009, 1:55)

    mar [anonim]

    Acum la Realitatea sunt doi dusmani ai democratiei Hanibal Dumitrascu si MArele Ciuvica, care au scos cea mai oribila afirmatie. Ca diaspora nu conteaza.
    Acum am inteles de ce nu a contat diaspora pentru Romania, pentru ca pana la Base intre noi cei din tara si voi au pus un ecran.
    Va multumim pentru ajutorul dat. Este important fiecare vot pentru Base si pentru o Romanie care sa nu fie ingenuchiata de neocomunisti!!!
  • +12 (12 voturi)    
    continentele Americane (Luni, 7 decembrie 2009, 1:57)

    Dromichete [anonim]

    Sunati prietenii si rudele sa mearga la vot in America de Nord, Centrala si de Sud unde urnele sint deschise pina la ora 9 P.M. ora locala. Aici gasiti si centrele de votare :

    http://www.evz.ro/media/other/fe80c45e1232a1e81fb1c318760a0067ca9c074c.pdf
  • +6 (8 voturi)    
    vot (Luni, 7 decembrie 2009, 1:57)

    bogdanila [anonim]

    Daca iese Geoana emigrez cu un container, daca iese base emigrez legal :)
  • +11 (11 voturi)    
    LOL (Luni, 7 decembrie 2009, 2:08)

    toro [utilizator]

    Iliescu vorbea gatuit de excitare ca poate Base o pierdut. Off, cata ura are in el.
  • +10 (10 voturi)    
    JIJI presedinte :-) (Luni, 7 decembrie 2009, 2:09)

    Nelu Purcelu [anonim]

    eu pe JIJI l-am votat si de data asta. M-am dus, am facut un patratel, am scris numele lui, adica "JIJI" si am stampulat patratica aceea. Sunt convins ca el va castiga, pentru ca el este cel mai bun...si este si cel mai frumos.

    Imi arde de glume :-) M-am mai linistit de cand am vazut ca la PSD in Kiseleff e agonie ( pe K10 - pentru cunoscatori). Agonia lor este extazul nostru :-)
  • +17 (17 voturi)    
    Va iubesc (Luni, 7 decembrie 2009, 2:11)

    Dragos [anonim]

    Fratilor din Ardeal si din Banat va multumesc din suflet ca existati si nu lasati Romania sa se intoarca in mocirla neocomunista. Eu sunt bucurestean si imi este rusine ca PSD-ul a triumfat aici, unde se presupune ca lumea nu se vinde pe o sticla de ulei si un kilogram de zahar, o rusine mai mare ca asta nu putea fi decat sa castige in toata tara, VOI nu ati lasat batjocura, mitocania si hotia sa revina la putere.
    Va doresc o viata frumoasa si sa nu va separati de noi pentru ca altfel am fi pierduti. Cu voi impreuna simt ca pot fi mandru ca roman.
    Doamna ajuta sa iasa Base sa continue reforma politica si peste cativa ani sa avem niste politicieni de un nivel european asa cum este Ciolos, iar cei care au furat sa ajunga acolo unde e locul. Iliescu a chemat minerii sa ii bata pe studenti in Piata Universitatii si trebuie sa raspunda pentru asta si pentru anii pierduti aiurea pentru sloganul "Nu ne vindem tara". Nu a lasat investitorii straini dupa care alearga acum sa cumpere teren la noi sa faca intreprinderi in care oamenii sa lucreze pe niste salarii decente si care sa fie civilizati de cultura de companie. A preferat sa ii lase pe baietii sai sa cumpere terenul pe nimica toata, iar acum dupa ce am intrat in UE sa faca averi revanzand terenul investitorilor straini pe sume uriase. Ce conteaza niste milioane de prosti care se uita ce bine o duc unii in occident iar la noi fabricile dau faliment una dupa cealalta. A trebuit ca bietii oamenii sa plece la muncile de jos in Italia si in Spania ca economia romaneasca sa se mai redreseze. Iar acum pe banii lor isi fac campanie ca prostii de noi sa ii votam sa isi mai bata incaodata joc de noi ? Voi ati spus NU, STOP vrem sa fim apreciati sa fim respectati sa nu ne mai fie rusine ca ne-am nascut aici, si pentru asta VA IUBESC.
    • +1 (1 vot)    
      Asa este! (Luni, 7 decembrie 2009, 3:20)

      arion [anonim] i-a raspuns lui Dragos

      Dragos, perfect adevarat ce spui!
      Inca o data,s-a incercat manipularea multimii,ca in anii '90. Sleahta pesedista de mafioti lovita de criza incearca sa readuca democratia originala a Iliescului si capitalismul original al Hrebenciucilor si Voiculestilor,generatia asta care-si suge otrava din totalitarismul comunist.
      E suficient sa iasa Basescu presedinte, ca vor cadea ca popicele, criza ii va pune jos,pentru ca averile lor nesimtite s-au ridicat din minciuna si hotie, nu sunt nici pe departe genii antreprenoriale sau capitalistii autohtoni cu care putem merge inainte, sunt capusele societatii romanesti.
      Sper sa castige Basescu si sper ca asta sa insemne un nou inceput cu o curatenie generala. Sa avem o democratie autentica bazata pe politicieni cat mai curati si un capitalism onest,bazat pe reguli clare si transparente,unde cel corect,vizionar si muncitor sa fie liber si incurajat sa se imbogateaasca si sa creeze locuri de munca si competitivitate economiei romanesti.
      Si mai sper ca TVR-ul,care s-a transformat intr-o rusine nationala pe banii nostri, sa fie desfiintat sau poate privatizat,daca nu se gasesc niste oameni integri in tara asta sa-l conduca. De la o televiziune privata,macar nu ai ce astepta,probabil ca trebuie sa fie partizana,dupa cum cere patronul. In definitiv, in cea mai tare democratie din lume nu exista televiziune de stat, fiecare urmareste televiziunea ce-l reprezinta. La noi este inca foarte multa lume care ia de bun tot ce difuzeaza televiziunea de stat, iar cand acolo sunt niste manipilatori este foarte grav!!!
      Sa auzim de bine maine dimineata si in toate diminetile ce vor veni!!
  • +17 (17 voturi)    
    Hai Romania, hai Basescu (Luni, 7 decembrie 2009, 2:11)

    relu [anonim]

    Sunati prietenii, cunoscutii, rudele din America, e- mail, mess, bloguri, etc., sa voteze cu Traian Basescu, ciuma rosie o sa incerce sa fure voturi la numaratoare.
    Orice vot conteaza.
  • +17 (17 voturi)    
    North Carolina si South Carolina (Luni, 7 decembrie 2009, 2:11)

    Geo [anonim]

    Romanii din NC si SC au votat Basescu! Hai la vot California! Ganditi-va la rudele si prietenii vostri! Doamne ajuta!
    • +4 (4 voturi)    
      si noi! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:34)

      amanda13 [anonim] i-a raspuns lui Geo

      si Georgia a votat Basescu! Hai puneti mana si voi cei de pe coasta de vest fiindca trebuie sa marim scorul!
  • +15 (15 voturi)    
    Felicitari domnului Basescu !! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:12)

    BENEDEK ALEXANDRU [anonim]

    Felicitari pentru lupta pentru romani si Romania...Multa sanatate si 5 ani cu munitie pe PSD-isti !!
  • +16 (16 voturi)    
    Fiti optimisti! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:12)

    Superman [anonim]

    Alegerile astea ne unesc in jurul unor valori pe care le credeam uitate! In jurul libertatii si a luptei impotriva coruptiei, impotriva manipularii si mediocritatii. Chiar daca va iesi prostanacul, desi eu sunt convins ca nu, electoratul de dreapta se va ralia PD-L-ului. PNL-ul va muri cum a murit PNT-ul.
    • +5 (5 voturi)    
      PNL "in loc cu verdeata" (Luni, 7 decembrie 2009, 2:29)

      eu-eu [anonim] i-a raspuns lui Superman

      Bineinteles ca PNL va muri , este solidar cu Crinul in agonie
    • +3 (3 voturi)    
      asa le trebuie! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:35)

      amanda13 [anonim] i-a raspuns lui Superman

      cu liderii pe care-i au acum si cu patrice in spate nici nu merita alta soarta!
  • -4 (4 voturi)    
    fiti optimisti ! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:22)

    elena [anonim]

    magarul asta de base a jurat stramb cu mana pe biblie ! sa vezi ce o sa o plezneasca pe fiisa ca-i proasta de bubuie !
  • +3 (3 voturi)    
    Hip-hip-uraaa!!!!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:24)

    Cristian R [anonim]

    Gata, e batut in cuie, Geoana pleaca pe usa din dos... :)) Ma bucur ca a apucat si el sa se bucure cateva ore
  • +4 (4 voturi)    
    Hip-hip-uraaa!!!!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:24)

    Cristian R [anonim]

    Gata, e batut in cuie, Geoana pleaca pe usa din dos... :)) Ma bucur ca a apucat si el sa se bucure cateva ore
  • +3 (3 voturi)    
    Romani votati! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:26)

    ddd [anonim]

    Doamne-ajuta!
  • +6 (6 voturi)    
    Multumim mult ardelenilor! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:26)

    S.C.G. [anonim]

    In numele tuturor bucurestenilor, va multumesc!
    Fara voi, bravi ardeleni, Romania se intorcea catre intuneric!
    Va multumim, noi, toti romanii din celelate provincii!!
    • 0 (0 voturi)    
      si noi voua (Luni, 7 decembrie 2009, 3:11)

      eraZnus [anonim] i-a raspuns lui S.C.G.

      ardealu-i fruncea !
  • +6 (6 voturi)    
    E bineeeee! si va mai fi ! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:27)

    eu-eu [anonim]

    gata, 100% voturi numarate , Base 50,14 % ! Mersi Videanu , somn usor dragi comentatori , diaspora , tu ramai treaza , VOTEAZA !
    Iubi,iubi,I love you!!
  • +9 (9 voturi)    
    Hai Diaspora (Luni, 7 decembrie 2009, 2:34)

    Samtron [anonim]

    Romani de peste hotare, mergeti la vot, mai avem timp sa castigam razboiul acesta impotriva comunistilor. Suntem 50% cu sufletul pentru basescu in schimb ei sunt 50% impartiti in mai multe grupuri. Votati Basescu. VA IUBIM (6 milioane de romani)
  • -1 (1 vot)    
    sa traiasca tatuca (Luni, 7 decembrie 2009, 2:36)

    traianica [anonim]

    franco?
  • +7 (7 voturi)    
    Ma bucur ca am votat! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:42)

    Londra [anonim]

    De cand aud cata importanta are diaspora, ma bucur ca am apucat sa votez! Ma cam apucase lenea azi, ziceam ca ce conteaza un vot in plus, sa merg asa departe, ploua etc... pana la urma m-a trimis maica-mea la vot care e in vizita aici!

    Mi se pare un 'poetic justice' cum se zice in engleza, ca romanii alungati de mafia din Romania in strainatate sa decida cine ajunge presedinte! sunt convinsa ca o sa incerce sa anuleze multe voturi, dar ma bucur ca macar a ajuns sa conteze si romanii din strainatate!
  • +4 (4 voturi)    
    Iuda a fost presedinte pentru cat timp zici peste (Luni, 7 decembrie 2009, 2:43)

    eraZnus - twit [anonim]

    misiune grea am avut fratiori,din trambite am suflat fiori ... si ne-am strans cu mic cu mare , revolutie moderna s-a pornit si adevaru' am raspandit .... setea de avere e mare si uite ca-mpielitaul hoteste ... repede sarbatoreste , crede ca ne PACALESTE ! Geoana a fost presedinte cat ai zis peste ! voi restul prostimii chiar sunteti asa de usor de dus cu zaharelul , de ce nu ne-ati sustinut ca ne stim scapati de emotii ... trebuie sa stam pe muchie de cutit intr-un conext in care si pe voi va priveste ! de data asta v-am scapat , si sper ca o sa mai moara din generatia sustinatoare PSD , ca misiunea urmatoare , NON-PSD sa fie mai usoara !!! dormiti linistiti , patrotii vegheaza pana si pentru voi ... tradatorilor ! celorlalti va multumesc ca nu v-ati lasat pacaliti de masina de pacaleli PSD & CO
  • +8 (8 voturi)    
    votat (Luni, 7 decembrie 2009, 2:44)

    sus-jos [anonim]

    Am votat in US, pt Base. Nici o aglomeratie.
    Sper sa conteze votul.
    In US nu mai merg siteurile B1, Catavencu...
    Bine ca merge macar hotnews.
    • +3 (3 voturi)    
      site-uri (Luni, 7 decembrie 2009, 2:48)

      Mady [anonim] i-a raspuns lui sus-jos

      Nici in tara nu merge site-ul B1.Oare de ce?
    • +3 (3 voturi)    
      confirm (Luni, 7 decembrie 2009, 2:52)

      nu conteaza [anonim] i-a raspuns lui sus-jos

      sunt in Ro si pot confirma ca nu merg siteurile b1 si catavencu
      • +3 (3 voturi)    
        sabotaj (Luni, 7 decembrie 2009, 2:56)

        sus-jos [anonim] i-a raspuns lui nu conteaza

        ok, credeam ca nu merg doar in US, dar vad ca se saboteaza serios...
        E incredibil ce se intampla in Romania. Pe vremea fostei guvernari psd eram jurnalist in Romania si stiu cum lucreaza si ce fac... Daca iese Geoana, o sa fie vai si amar.
    • +3 (3 voturi)    
      CONTEAZA FOARTE MULT!! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:53)

      cristi_an [utilizator] i-a raspuns lui sus-jos

      fiecare vot conteaza!! la cat mai multe voturi din partea diasporei!!
      Hai Baselu!!! pe comunisti!!!!

      PS: Multumim din Suflet Hotnews pentru sustinere!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Frauda (Luni, 7 decembrie 2009, 2:46)

    valyyg [anonim]

    Se imparteau bani ca sa-l voteze pe geoana. Sa le fie rusine
  • +3 (3 voturi)    
    CONSTANTA A VOTAT!!!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:47)

    ariana [anonim]

    Constanta a votat!!!! Jos mafia ! Jos Mazare!!! HAI BASESCU !!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    PNL = 5 procente (Luni, 7 decembrie 2009, 2:48)

    pnlist [anonim]

    PNG-ul,partid fantoma si platit de Becalii, ungurii si prm-ul ultra s-au dat cu prostanacu, insa restul cu cine a votat de a iesit Base cu 50% ?
    PNL-ul este in pragul extintiei..urmariti procentele in localitatile unde au castigat detasat in tur I.
  • +2 (2 voturi)    
    alegerile unesc si dezbina (Luni, 7 decembrie 2009, 2:49)

    caravaggio [utilizator]

    Ciudatenii romanesti"

    Faptul ca Geoana 'prostanacul' a reusit sa ia procentul majoritar din randul intelectualilor si din cel al celor cu cel mult 8 clase mi se pare un exemplu de unitate a extremelor. La fel si castigarea Bucurestiului, in pofida acuzelor de ocrotitor de cripto-coministi, moguli, etc.
    Ardealul+ Banatul raman marca Basescu precum si electoratul national de 10 clase + cei cu postliceale.

    Pe de o parte se infirma faptul ca Geoana e votat numai de babele prostite de televizor iar pe de alta ca Basescu desi e fost comunist si ar pica primul testul 'Proclamatiei de la Timisoara' este vazut in zona de vest a tarii ca un mare anti-comunist.
    • +4 (4 voturi)    
      Apropo de babe (Luni, 7 decembrie 2009, 2:54)

      Samtron [anonim] i-a raspuns lui caravaggio

      Apropo de babe care au votat cu Geoana. Femeie de serviciu de la mine de la servici a votat cu Geoana doar datorita ca a spus un verset din Ioan Gura de Aur... Cum e posibil asa ceva????
    • +5 (5 voturi)    
      geoana sa dus la somn (Luni, 7 decembrie 2009, 2:55)

      geoana sa dus la somn [anonim] i-a raspuns lui caravaggio

      treziti-l va rog si spunetii ca iar a iesit marinaru
      lol
  • +4 (4 voturi)    
    ref.sperantza si dorintza sotziei mele... (Luni, 7 decembrie 2009, 2:51)

    Comprehensivu [anonim]

    ...sotzia mea are o boala incurabila,nu detaliez,cand i-am spus ca totusi sunt sanse sa castige Basescu,si-a impreunat mainile,s-a uitat la tavan si-a zis...da Doamne sa castige Basescu si lasa-ma pe mine !!!...daca mint cu ceva sa ma pedepseasca cel de sus si cu Basescu si cu...recunosc ca fac un pacat dar deja am un mort in familie din cauza comunistilor,tatal meu !!!
    • 0 (0 voturi)    
      sa fie o minune ! (Luni, 7 decembrie 2009, 6:06)

      eu-eu [anonim] i-a raspuns lui Comprehensivu

      Doresc sotiei tale sanatate , sa invinga boala , sa fie o minune !
  • +5 (5 voturi)    
    Aici Cluju' .. Hai ca se poate !!! (Luni, 7 decembrie 2009, 2:52)

    Vlad Tepes [anonim]

    Jos comunismu , jos incultura , jos manipularea !!
  • +4 (4 voturi)    
    geoana se contrazice (Luni, 7 decembrie 2009, 2:56)

    vlad [anonim]

    Geoana se recunoaste invins pe twitter....

    http://twitter.com/Mircea_Geoana

    citat geoana"

    "Fiecare vot conteaza. Romani din America si Canada, votati schimbarea!"

    ce prostanac ... il contrazice pe hrebenciuc...
    • +5 (5 voturi)    
      never! (Luni, 7 decembrie 2009, 3:02)

      amanda13 [anonim] i-a raspuns lui vlad

      romanii care locuiesc aici in State sunt oameni destupati la minte. Multi dintre ei au plecat inainte de revolutie. Noi nu vrem sa ne intoarcem acasa si sa vedem tara ca in '49!
  • +5 (5 voturi)    
    diaspora (Luni, 7 decembrie 2009, 2:58)

    maria [anonim]

    de voi depinde acum viitorul nostru,cei mai multi dintre
    voi ati reusit intr-o lume libera,dati-ne si noua aceasta
    sansa .
    VA MULTUMIM
  • +4 (4 voturi)    
    HAI BASE!! (Luni, 7 decembrie 2009, 3:01)

    andreea [anonim]

    Inca sper!
    Inca sper sa-l vad pe Base presedinte inca 5 ani...

    Haideti romani din SUA.
    Votati! Votati! Votati!
  • +9 (9 voturi)    
    greu, dar speram sa fie bine. (Luni, 7 decembrie 2009, 3:01)

    ion de la raion [anonim]

    desi Bascosu nu e cel mai curat la suflet, macar nu ne organiseaza Marshuri communiste cu steaguri rosii in Timisoara.
    conform exitPoll-ului personal, live, am constatat ca romanii din Paris au votat 99.99% cu Bascosu. Toti au spus Basescu, dar las un procent de erroare.

    ma bucur sa vad ca cei din RO nu au dormit pe ei si au votat in procent mare, indiferent cu cine.

    Americanii, lasati hamburgerii si chilohanu de duminica! ... treceti la sectia de votare, ca altfel va pune Ilici visa cand o sa vreti sa veniti in visita in Mumbai zis si Bucuresti, Bucales, etc.

    avem speranta ca Bascosu va sustine reducerea numarului de fanarioti din parlement, din obligatie, chiar daca va fi nevoit sa reduca si din ai lui.
    • +1 (1 vot)    
      Carolina de Nord a votat Basescu ! (Luni, 7 decembrie 2009, 3:29)

      Dragos [anonim] i-a raspuns lui ion de la raion

      Doua voturi sigur de la mine si sotia !
      Restul banuiesc ca tot Basescu. Nu mirosea a trandafiri deloc pe aici. Mai mult a portocale.
  • +6 (6 voturi)    
    Stati linistiti! (Luni, 7 decembrie 2009, 3:01)

    splendy [anonim]

    La Toronto s-a decis Presedintele, mii de romani din Canada au votat pro Basescu.
    Ne-a venit rindul sa le dam cea de pe urma lovitura, culmea istoriei!
    • +3 (3 voturi)    
      cristi (Luni, 7 decembrie 2009, 3:05)

      cristi_an [utilizator] i-a raspuns lui splendy

      MULTUMIM!!
      dati vot dupa vot..sa avem o diferenta cat mai mare!! Multumim DIASPORA!! Cat mai multe voturi oameni buni..cat mai multe voturi!!
      Hai basescu!
  • +4 (4 voturi)    
    respect Timisoara (Luni, 7 decembrie 2009, 3:05)

    me [anonim]

    respect Timisoara inca odata, dupa 20 de ani nu v-ati schimbat deloc, si asta doar ma bucura, respect pentru urmasii celor ce ne-au daruit libertatea, respect pentru verticalitatea timisorenilor! respect pentru diaspora, care sunt acolo din cauza psd-ului, voi cei ce sunteti acolo, ajutati-ne pe noi, cei ce nu am vrut sa plecam, dar sa facem din tara asa ceva cu care sa ne laudam peste un timp !


    Turcescu spunea: Domnule Ponta, nu credeti ca la 8 partide care l-au sustinut pe Gioana, a avut un rezultat catastrofal ? asa e! Base FTW !
  • +10 (10 voturi)    
    HotNews (Luni, 7 decembrie 2009, 3:05)

    Cristian [anonim]

    Buna dimineata,

    Citesc HotNews de cativa ani de zile si intodeauna mi-a placut selectia de stiri echilibrate, bravo baieti. In acelasi timp citesc si comentariile postate la sfarsitul articolelor pt ca vreau sa surprind toate aspectele unei stiri, sa o analizez din toate unghiurile.
    Din pacate, de cand au inceput alegerile exista doar unghiuri "optuze" in fiecare "tabara". Te uiti pe Antene si pe Irealitati - te bombardeaza cu Geoana si PSD. Te uiti pe B1 si OTV te bombardeaza cu Basescu si PDL. Citesc pe HotNews si vad ca posturile incep sa se OTV-izeze. Numai si numai "fanatici" basescieni. Cum zice unu ceva de Geoana pac.. bombardari cu "minusuri" si huiduieli. Stai ma! Stai "optuzule" nu te grabi cu minusul pe mine ca nu tin cu Geoana, tin cu tine mai... cu poporul roman. De vreo 3 ani sunt ba in tara ba afara in diverse tari si va spun sincer ca de cate ori ma intorc in tara imi vine sa plang. O gramada de bani primiti "moca" si nu se vede nimic. NIMIC mai. Bai, furati bai, furati, dar faceti naiba ceva si pentru prapaditii astia. Luati mai numai cu o mana!! Sa-l slavesc pe Basescu? De ce? Am fost un sustinator fanatic in 2004, am ajutat in campanie, am realizat idei de bannere, "contribuabil" de nadejde pe basescu.ro. Pt ce ma? Sunt din Targu Jiu.. si pot sa spun pentru ce ma? ca sa vii si sa-l pui pe Mantog presedinte de partid, sa-ti care asta plasa tie si lu' Berceanu si Videanu lunar? Pt ce mi-am tocat eu timpul meu sa fii tu presedinte? Ce ai facut? Imi este sila de oameni fara coloana vert... de politicieni in general. Bunica-miu are o vorba: Politica e o curva.. sigur vrei sa te bagi? Nu nu vreau, imi vad de treaba mea, de afacerea mea, de fundatia mea prin care ajut oameni, oameni simpli, si nu ies la radio si la televizor sa ma bat cu pumnul in piept. Ajut cum pot. Asa trebuie sa faceti si voi! Nu sa urlati pe posturi Huo ala, Huo celalalt. Sa votez Geoana? Nu multumesc! Chiar daca pare mai cu prestanta.. nu tine piept maharilor... Sa fiti fericiti!
  • +5 (5 voturi)    
    e nasol tare daca iese geoana (Luni, 7 decembrie 2009, 3:05)

    eux [anonim]

    deci foarte nasol daca ne intoarcem la COMUNIsti mai bine revolutie decat PSD
  • +6 (6 voturi)    
    Diaspora (Luni, 7 decembrie 2009, 3:07)

    Dragos [anonim]

    Sa dea Dumnezeu sanatate romanilor din afara tzarii! Ca au decis cine e presedintele Romaniei. PS: Base ne esti dator. Luni la treaba.
    • +5 (5 voturi)    
      sanatate (Luni, 7 decembrie 2009, 3:18)

      cioaca [anonim] i-a raspuns lui Dragos

      diaspora ar ajuta si mai mult daca am avea si noi votare online. uitati-va cati romani sunt in Spania, Italia, SUA, Germania, Canada (spre 2 milioane cu drept de vot) si de-abia au votat 140.000 din toata lumea.

      ps: a intrat Ludovic Orban pe OTV si mie unul mi-a lasat impresia ca ar fi turmentat. plus ca nu a zis nimic, nimic concret. (ei sunt tot la 61-62% cu numaratoarea cica). acum ai lui Geoana spun ca in Cluj si in Sibiu au fost umflate cifrele de catre PDL.. Videanu a spus marja de eroare 0. sper ca stie ce face..
      • +1 (1 vot)    
        Ai dreptate (Luni, 7 decembrie 2009, 3:21)

        Dragos [anonim] i-a raspuns lui cioaca

        Posibilitatea sa votezi online ar fi super. A trebuit sa conduc 3 ore dus, 3 ore intors ca sa pun stampila pe vot.
  • +6 (6 voturi)    
    Base nu uita! (Luni, 7 decembrie 2009, 3:12)

    dana [anonim]

    Ma trec fiori cand citesc aceste comentarii si sincer nu am mai avut asemenea emotii (politice)din anul '89 dar atunci aveam 19 ani. Traian Basescu ar trebui sa citeasca si el, atunci ar intelege inca o data valoarea diasporei care aduce bani in tara si isi pastreaza idealurile nealterate.
    • +2 (2 voturi)    
      am descoperit misterul (Luni, 7 decembrie 2009, 3:23)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui dana

      prieteni am aflat de e scorul asa strans si nu o sa ma credeti. Nu tine de idologii politice, spirit national sau binele tarii. Cativa prietene de ai mei, pds-isti, spun ca ei au votat cu psd pentru ca familile lor de pe uram lor traiesc. Radacinile PSD sunt foate adanci mai ceva ca arborele milenar. Since raspunsul lor m-a lasat fara cuvinte.
      DECI
    • +3 (3 voturi)    
      ai dreptate, Dana (Luni, 7 decembrie 2009, 3:24)

      sus-jos [anonim] i-a raspuns lui dana

      In 2004 am stat 2 ore si ceva la coada sa votez in Bucuresti in frig.
      Si acum am mers sa votez, de data asta fara coada in US.
      Ar face bine Base sa aprecieze ce fac votantii lui pt el.
      Dar daca Base nu se pune pe treaba, a treia sansa nu va mai fi. De ce oameni ca Remes si Nastase si Vantu sunt inca in libertate?
      • 0 (0 voturi)    
        De ce?! (Luni, 7 decembrie 2009, 3:57)

        Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui sus-jos

        Tu vorbesti serios?!? Chiar nu stii despre "scutul parlamentar" facut in jurul lui Nastase? Despre solutiile nenumarate date de catre judecatorii autohtoni, in urma carora plateste contribuabilul roman - ca o consecinta a unor sentinte date, mai apoi, la CEDO impotriva Statului roman? Sa fim seriosi... Un singur om nu poate face totul - de unul singur si de capul lui.
    • +2 (2 voturi)    
      sa complezez (Luni, 7 decembrie 2009, 3:28)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui dana

      daca iese Geoana nu am nimic de spus decat
      ROMANIA ITI MERITI SOARTA!!! si ne intrebam de ce e asa tara asta. Raspunsul e clar " DIN CAUZA NOASTA"
  • +7 (7 voturi)    
    Votul conteaza (Luni, 7 decembrie 2009, 3:17)

    Votul conteaza [anonim]

    Clujul nu voteaza comunisti. A trecut vremea mineriadelor, a venit vremea votariadelor. Rusine bucurestenilor care au uitat mineriadele!
  • -7 (9 voturi)    
    california (Luni, 7 decembrie 2009, 3:19)

    votanti [anonim]

    tine ti minte 3 cuvinte:MIRCEA GEOANA PRESEDINTE!!
  • +7 (7 voturi)    
    fantastic, (Luni, 7 decembrie 2009, 3:22)

    michi maus [anonim]

    e prima data cand intru pe hotnews si vad atatia romani uniti raspanditi prin toate colturile lumii. Am citit toate comentariile. In pieptul vostru bate o inima de roman si primul aer inspirat este de la poalele Carpatilor. Sa nu uitati asta cat veti trai!
  • +5 (5 voturi)    
    numai poporu te-a ajutat. (Luni, 7 decembrie 2009, 3:24)

    revolutia [anonim]

    Basescule sa nu uiti daca iesi presedinte ca numai poporu te-a ajutat.
    toti au fost contra ta si poporul te-a ajutat asa ca ne esti dator de data asta sa FACI CEVA PT TARA
  • -4 (4 voturi)    
    varza situatie! (Luni, 7 decembrie 2009, 3:29)

    Coman Cristian [anonim]

    Pacat de tara asta....nepopulata!...
    2 variante ..una care fura pt el..si cativa si altii care au furat mai demult si inca mai vor!...sa fure

    Imi vine sa vomit cand ma uit la cine o sa reprezinta tara asta!...indiferent cine iese ..tot cock suckers suntem!
  • +5 (5 voturi)    
    BASESCU PRESEDINTE!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 3:31)

    Vlad [anonim]

    E ora 3 dimineata...n-am adormit pana acu...si nici nu cred sa dorm...sunt curios de rezultatul final...
    dar din cate vad se preconizeaza ceva ce la orele 21 televiziunile mogulilor nu prevedeau...o victorie a lui Traianel...
    prin asta s-a aratat diferenta dintre ceea ce vorbesc si manuiesc cei de la bucuresti si de ceea ce doreste poporul...
    si asa cum zicea de demult Alexandru Lapusneanu ca ,,suntem prosti...dar multi"...asta le-o zicem si noi ,,comunistilor" din PSD...
    asta ca sa nu mai pomenim de vizita inoportuan a dl geoana la moscova...oare pt ce?
    pt a aduce din nou comunismul!!!
    jos comunismul...
    traiasca BASESCU!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Cine rade la urma....... (Luni, 7 decembrie 2009, 3:35)

    Silviu [anonim]

    Atat de mult au mintit si manipulat trusturile media si inst.de sondai ale lui vantu si voiculescu,incat naivul de Geoana a crezut ca totul este adevarat,bucurandu-se prea devreme.Oricum, atat Geoana cat si Antonescu si-au fracturat cariera politica.Castigatorul adevarat este Traian Basescu, care alaturi de PDL, a demonstrat ca este mai valoros decat toata coalitia lor.Felicitari celor care au crezut si au sperat pana in ultimul moment.
  • +5 (5 voturi)    
    Am castigat ! (Luni, 7 decembrie 2009, 3:37)

    ariana [anonim]

    Cand Buldogu(Blaga) zice ca eroarea e 0, atunci sa stiti ca asa este !!!!! Numaratoarea e in favoarea noastra! hai America!!! Voteaza si tu pentru Base !!!!
  • +4 (4 voturi)    
    o inima pt. diaspora (Luni, 7 decembrie 2009, 3:43)

    tute [anonim]

    VA MULTUMESC DIN SUFLET,MI-ATI SCAPAT VIITORUL COPIILOR MEI DE TRISTETE .DUMNEZEU SA VA BINECUVANTEZE!
  • +3 (3 voturi)    
    ce se intampla? (Luni, 7 decembrie 2009, 3:43)

    goe [anonim]

    Daca PDL a centralizat toate sectiile de votare inseamna ca s-au numarat toate voturile. Din cate stiu si PSD numara in paralel. Ei de ce nu anunta un rezultat final? Ce marsavie se mai pune la cale la ora asta oare???
  • +5 (5 voturi)    
    In sfarsit, poate vin americanii sa ne dea (Luni, 7 decembrie 2009, 3:48)

    romi [anonim]

    o mana de ajutor... americanii nostri adica!.
  • +2 (2 voturi)    
    Site-ul www.realitatea.net e blocat (Luni, 7 decembrie 2009, 3:58)

    Geo [anonim]

    Cred ca s-au blocat de tot can au aflat ca Base a castigat! Slava Domnului! Speram la o curatare a Palamentului! Speram sa avem oameni care sa ne reprezinte cu adevarat!
    • 0 (0 voturi)    
      parerea unui masterand de 25 de ani (Luni, 7 decembrie 2009, 4:17)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui Geo

      INCREDIBIL
      cum s-au terminat alegerile cum a aparut: HREBENCIUC....uitati-va ca abia acu se vad monstrii care erau ascunsi. dar poate miracolul se adevereste ca dc nu o mierlim cu totzii indiferent de rasa politica.

      NU E POSIBIL CA DUPA CATEVA ORE DE LA VOT SA APARA DEJA IN FATA ROMANILOR UN MOGUL.

      sincer sa va spun am votat cu pnl la inceput ca am fost pnl pana in 2006... dar in al doilea tur penibilitatea lui crin a fost crasa. dc iese basescu cu parere de rau spun ca pnl poate disparea din peisaj la fel ca pntcd dupa ce s-a aliat cu psd.

      rugati-va sa ne salveze romanii de afar k dc nu o sa retraim saracia lucie care a fost cam pana in 2000. o sa reapara privativarile pe 1 euro... cati trebuie oare sa mai suferim pt niste imbecili??? si basescu are la gafe si afaceri cu dubiosi.... dar nu ca patriciu care e cel mai bogat din balcani sau ca vantu care a distrus clasa medie din ani FNI prin devalizarea fondului si disparitia tuturor economiilor clasei medii ale acelei vremi.

      gandeste inainte de a actiona
  • +2 (2 voturi)    
    La noi in Texas... (Luni, 7 decembrie 2009, 4:04)

    adrian [anonim]

    ...romanii voteaza cu Basescu !
    Locuiesc la 45 de minute de Dallas, Texas, si impreuna cu sotia mea si un prieten am fost la vot !
    Romani din tara stati linistiti ! Aici votam Bsescu !
    Howdy!
  • +3 (3 voturi)    
    cred ca stiu ce se intampla (Luni, 7 decembrie 2009, 4:08)

    goe [anonim]

    Partidele au obtinut rezultatele numaratorii paralele de la reprezentantii lor din sectiile de votare SIMULTAN. PSD nu anunta rezultatul adunarii (doar nu le aduna cu pixul) pentru ca vor sa altereze numaratoarea BEC-ului. Alta explicatie nu exista.
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Luni, 7 decembrie 2009, 4:19)

    lulu [anonim]

    oare chiar am castigat?
  • +1 (1 vot)    
    Inca putin! (Luni, 7 decembrie 2009, 4:21)

    Vlad [anonim]

    Dragi romani din America,

    Noi aici in Romania am facut tot ce am putut. Ne-am trimis colegii,prietenii si rudele toate la vot.

    Va admiram perseverenta.Nu va lasati intimidati de cozi! Votul este in mainile voastre!
  • 0 (0 voturi)    
    Ora19,piata universitatii! (Luni, 7 decembrie 2009, 4:22)

    Flash mob [anonim]

    Haideti in piata universitatii sa il sarbatorim pe Presedinte!Felicitari domnule Basescu!Geoana tu mai bine taci! /tara nu vrea prostanaci!!!
    Ora 19
  • 0 (0 voturi)    
    mama voastra de antene si realitatea (Luni, 7 decembrie 2009, 4:25)

    victor [anonim]

    fratilor!!!!!!!!! antenele si realitatea mucles, nu mai zic nimic :)))))))))))))))) VICTORIE!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Pe Gandul (Luni, 7 decembrie 2009, 4:27)

    costel [anonim]

    oamenii de pe forumurile de la "Gandul" injura Diaspora, ne spun de ce hotarâm noi pentru ei, care nu mai traim in tara si nu cunoastem. SI alte asemenea lucruri. M-au intristat mult. Asta ca sa nu ne bucuram atât de tare! Oricum eu am plecat in 2002 pe vremea lui Nastase, nu au ce lectii sa imi dea.
    • 0 (0 voturi)    
      Stai linistit (Luni, 7 decembrie 2009, 6:45)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui costel

      Si pe noi, cei de aici, ne injura daca nu avem aceleasi pareri cu ei. Asta e modul lor de a dialoga. Oricum stiti foarte bine de ce ati plecat.
      Important este ca ne-ati dat o maaree mana de ajutor. Va multumim.
  • +1 (1 vot)    
    politica (Luni, 7 decembrie 2009, 5:06)

    cioaca [anonim]

    imi place ca PDL au fost prompti si s-au mobilizat ca sa termine numaratoarea cat mai repede astfel incat televiziunile de casa sa nu mai aiba ce sa comenteze.
    • +1 (1 vot)    
      Domnu'.............. (Luni, 7 decembrie 2009, 5:21)

      marius2M [utilizator] i-a raspuns lui cioaca

      Cristian Leonte: Cum, domnule Geoană?
      Mircea Geoană: Prin reduceri de cheltuieli, prin chestiuni legate de externalizarea unor servicii. Vă dau un exemplu: IT şi resursele umane nu mai au ce căuta în interiorul structurilor de stat.
      Claudiu Pândaru: Atunci îi daţi, pe acei oameni care lucrează în IT şi resurse umane, îi concediaţi?
      Mircea Geoană: Nu, îi ducem într-o zonă privată, eventual, le asigurăm o tranziţie către locuri de muncă existente. Deci voi continua să am un contract cu o firmă de IT, pentru că trebuie să fac IT la Ministerul Transporturilor, la Ministerul Mediului, peste tot. De ce să ţin salariaţi nişte oameni care în mod evident ar putea să facă aceeaşi prestare de servicii către mine din mediul privat.


      Romania va externalizeaza pe dumneavoastra, domnule Geoana
      M-as bucura daca ati pleca in Brazilia impreuna cu Mazare
  • +4 (4 voturi)    
    Am votat printre primii din Romania (Luni, 7 decembrie 2009, 5:25)

    Ilhan [anonim]

    L-am votat pe Basescu din Korea. Nu stiu daca a votat vreun roman din Japonia, dar daca nu, inseamna ca am fost primii eu si prietenii mei sa votam din tara si din lume.

    Am batut un drum de 4 ore (8h in total dus-intors) numai ca sa votam la ambasada si sa-l sustinem pe Basescu. Diaspora a fost si va fi mereu impotriva comunistilor si a psd-ilor.

    Ptr noi cei din Asia este si mai greu cand stam si asteptam rezultatele voturilor ptr ca suntem la o diferenta de 7 ore in fata Romaniei. Cu toate astea stam treji noaptea cu ochii pe internet si sondaje si ne sunam prietenii care sunt prin Canada si SUA ca sa mearga la vot,

    Ptr noi este si mai greu iar tensiunea este de 2 ori mai mare ptr ca ne omoara asteptarea si rezultatul final.

    HAI BASE, CEI DIN DIASPORA AM VOTAT CU TINE!!
    • 0 (0 voturi)    
      si noi in state (Luni, 7 decembrie 2009, 6:14)

      lica [anonim] i-a raspuns lui Ilhan

      bravo romani.
      faceti cinste romaniei si mortilor nostri, ucisi de comunisti.
  • +1 (1 vot)    
    diaspora e cu basescu!!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 5:31)

    dublin irlanda [anonim]

    lupta romania!!!!felicitari frati romani!!!!nu cadem in comunism!!!!voturile din diaspora vor completa victoria lui basescu la 1%de geana spranceana papusarul prostalan.VICTORIE!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    victorie!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 5:45)

    dana [anonim]

    Peste cateva ore vom putea sarbatori victoria impotriva comunismului! E ora 7:42 pe coasta de vest in SUA. Diaspora a fost alaturi de romanii din tara si impreuna vor alunga forta rosie, distrugatoare. Felicitari Romania! Felicitari D-nule Basescu! Numai un on puternic poate deveni conducator de tara, asa cum au fost voievozii si domnitorii romanilor. Numele tau va fi scris cu litere de aur in istoria Romaniei. Iti multumim ca existi.
  • +1 (1 vot)    
    Inca mai votati ! Nu va lasati! (Luni, 7 decembrie 2009, 6:05)

    Vlad [anonim]

    PSD anunta din numaratoarea lor (de cam 9 milioane de voturi so far):

    50,3% geoana

    49,7% basescu

    si o sa mearga pana la capat cu contestatii si orice altcva mai pot face...ordinari...

    VOTATI, VA ROG, VOTATI!
    • +1 (1 vot)    
      tu il crezi pe hrebe? (Luni, 7 decembrie 2009, 6:15)

      sile [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      base a invins! noi am invins....nu acceptam hotii si criminalii.
      • 0 (0 voturi)    
        Da (Luni, 7 decembrie 2009, 6:22)

        Vlad [anonim] i-a raspuns lui sile

        Mai bine sa fii sigur decat sa regreti dupa aia :D.
  • +3 (3 voturi)    
    a castigat BASe.......sobolanul rozaliu confirma (Luni, 7 decembrie 2009, 6:21)

    cata [anonim]

    geoana in picaj liber...de la 51,8%....la 50,3%....parca e un mig la arat........daca si sobolanul rozaliu dupa 3 ore de tacere da cifrele astea base castiga la distanta......bravo romani.....prostanacii sa mai stea pe tusa si sa manance tort cu sampanie...sa se umfle in ei taratea......si petrodolarii....
  • -3 (3 voturi)    
    gresit (Luni, 7 decembrie 2009, 6:22)

    vasile [anonim]

    sa fii la putere si sa zici ca ai castigat cu 0.05 la suta inseamna de fapt sa pierzi doar ca base nu are onoare
  • 0 (0 voturi)    
    MINUNE (Luni, 7 decembrie 2009, 6:34)

    papiciulo [anonim]

    SA DEA DUMNEZEU
  • 0 (0 voturi)    
    ROMANIA TE IUBESC !!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 6:47)

    Giurgiu [anonim]

    Singur impotriva tuturor mogulilor am castigat !!!! FORTZA BASEEEEEEEEEE !!!
  • +1 (1 vot)    
    Bumerangul lui Iliescu -Diaspora ! (Luni, 7 decembrie 2009, 7:13)

    belgian [anonim]

    Milioane de romani sunt plecati in toata lumea din pricina lui Iliescu, a regimului falimentar al PSD si a monstrilor neocomunisti care mai nou si-au pus cu nesimtire labele si pe Timisoara!

    Sper sa-i fie bumerangul lui Ilici si anul asta diaspora sa decida presedintele!
  • +1 (1 vot)    
    Un nou inceput (Luni, 7 decembrie 2009, 7:24)

    California George [anonim]

    Draga Base,

    Sper din tot sufletul sa mai iesi presedinte odata.

    Noi, cei din diaspora ne-am facut datoria si am iesit sa te sustinem.

    Noi suntem categoria care nu poate fi mintita si manipulata, nici cumparata cu un kil de ulei.

    Te-am votat pentru un singur motiv. Vrem reforma si vrem reforma reala in Romania.

    Vrem ca Romania sa fie o tara in care noi sau copiii nostri sa se intoarca cu mandrie in loc de a fi exilati permanent.

    Ce ne asteptam noi? O reformare a parlamentului si a clasei politice. Legea lustratiei trebuie sa devine o prioritate si o realitate. Reforma justitiei trebuie facuta cu orice pret.

    Pentru noi, diaspora, nu cerem nimic mai mult decat votul prin corespondenta, pentru ca stiu cat de greu unii romani voteaza la alegerile astea.

    Ajuta-ne cu un vot prin corespondenta, si noi o sa te ajutatm sai ai un parlament si apoin un guvern cu care sa lucrezi in maximum trei ani.

    Asa sa auda Dumnezeu!