UPDATE Mitinguri de solidaritate cu Timisoara in Cluj, Constanta, Iasi si Targoviste

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 1 decembrie 2009, 19:41 Actualitate | Politic


Mai multe mitinguri de protest au avut loc marti in principalele orase ale tarii, manifestantii condamnand folosirea simbolurilor Revolutiei din 1989 in momentul in care PSD, PNL si PNTCD au semnat in Parteneriatul pentru Timisoara in Piata Operei din oras. Protestatarii au condamnat comunismul si au scandat "Jos comunismul", "Jos Iliescu", "Timisoara, suntem alaturi de tine.

Cluj Napoca:
Timisoara, nu uita, Clujul e de partea ta

Aproximativ o suta de persoane au protestat in Piata Unirii din Cluj Napoca, pentru a scanda impotriva comunismului si pentru a sustine actiunile asemanatoare care au avut loc marti la Timisoara. Acestia, majoritatea tineri, dar si unele persoane in varsta, au scandat "Jos comunismul", "Jos Iliescu", "Timisoara, nu uita, Clujul e de partea ta", transmite City News.

In piata au sosit mai multe efective de jandarmi, care au ridicat doua persoane ce afisasera un banner pe care scria mare "Jos Iliescu".

"Am venit aici ca sa protestez impotriva lui Patriciu si a lui Hrebenciuc, care vor sa aduca din nou comunistii in fruntea tarii. Stiu despre comunism ca a existat in Romania intre 1946 si 1989 si stiu ca in acea perioada toate tarile din Europa de Est erau conduse de Moscova", a declarat un tanar in varsta de 20 de ani, prezent azi la manifestare.

La putin timp de la inceperea protestului, jandarmii au inceput sa ridice mai multe persoane, pe care intentioneaza sa le transporte la sectia de politie.

Floricel Budisan, seful brigazii de interventie a Gruparii Mobile de Jandarmi, a declarat ca persoanele au fost ridicate pentru tulburarea linistii publice si vor fi sanctionate ca atare.

"Trebuie sa se inteleaga ca noi nu suntem impotriva vreunei manifestari, atata timp cat aceasta are autorizatiile necesare. Manifestarea de astazi nu are autorizatiile de care avea nevoie", a afirmat Budisan.

Cateva zeci de constanteni protesteaza in fata Prefecturii

Cateva zeci de constanteni s-au adunat in in fata Prefecturii pentru un miting de solidaritate cu evenimentele inregistrate in Timisoara, relateaza Ziua de Constanta, in editia electronica.

Jandarmii asigura ordinea, desi protestatarii au anuntat ca este vorba despre o manifestare pasnica.

Circa 500 de targovisteni in fata Primariei, solidari cu manifestantii anti-PSD de la Timisoara

Aproximativ 500 de targovisteni s-au adunat, marti seara, in fata Primariei Targoviste, in semn de solidaritate cu manifestantii anti-PSD de la Timisoara, scandand lozinci precum: "Jos Geoana", "Jos comunismul", "Azi in Timisoara, maine-n toata tara" si lozinci pro-Basescu, potrivit Mediafax.

Protestatarii au venit cu steaguri tricolore si au cantat melodii din perioada Revolutiei din decembrie 1989.

"Mitingul nu a fost autorizat, noi asiguram ordinea aici impreuna cu politia si vom ramane pana la incheierea manifestarilor, urmand ca, in acelasi timp, sa identificam organizatorii mitingului neautorizat, pentru a fi sanctionati, conform legii", a declarat colonelul Costel Gavrila, seful Inspectoratului Judetean de Jandarmi Dambovita.

Manifestantii au declarat ca protestul este spontan, declansat din dorinta de a se alatura timisorenilor care au protestat, marti, in Piata Operei din Timisoara.

Miting de solidaritate si la Iasi

La Iasi, tinerii au strigat sloganuri impotriva comunismului dar si a candidatului PSD Mircea Geoana. Manifestatia s-a desfasurat pe parcursul a 30 minute, timp in care tinerii au mers din Piata Unirii spre sediul PSD Iasi, potrivit NewsIn.

Iesenii au venit in Piata Unirii in urma mesajelor care au fost postate pe site-uri de socializare si raspandite prin intermediul serviciilor de mesagerie online.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11159 vizualizari

  • +32 (38 voturi)    
    Felicitari Clujeni (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:45)

    Dan.m [anonim]

    Felicitari CLUJENI !!! Romani pentru romani.
    • -17 (23 voturi)    
      pentru ce? (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:16)

      zerty [anonim] i-a raspuns lui Dan.m

      Cluj este un mare centru universitar... Au iesit doar ...vreo 100! :(
      As fi fost entuziast daca erau vreo ...500!
      • -8 (16 voturi)    
        Disperare mare (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:49)

        asterix [anonim] i-a raspuns lui zerty

        in tabara lui Basescu de se agita in halul asta.Miroase a pierdut alegeri si e bai mare....
        Nu conteaza ca se dezgroapa mortii, scopul scuza mijloacele.
        Chiar asa de bine traiti?????
        • +3 (11 voturi)    
          GHICI? (Marţi, 1 decembrie 2009, 23:46)

          X Y Z [anonim] i-a raspuns lui asterix

          Disperat vei fi tu dupa 6 decembrie, chiar ai ochi de bou de nu vezi realitatea? Ochii mintii ti i-a luat realitatea tv si antena3
          ?
          • -4 (4 voturi)    
            Nivel elevat... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 10:43)

            asterix [anonim] i-a raspuns lui X Y Z

            Ba sa stii ca vad foarte bine.
            1. Vad un presedinte care este needucat si care nu poate trece peste niste orgolii personale de prost gust astfel incat nu poate da mana cu fostii presedinti de Ziua Nationala. Asta a dat bine la electoratul PDL , dar nu pentru oamenii civilizati din Romania si fi sigur, ca intreg corpul diplomatic care a vazut situatia penibila in care s-a pus singur presedintele Basescu, nu face comentarii favorabile si vestea s-a dus in lume.
            2. Vad un presedinte care nu stie sa piarda elegant si se promoveaza prin orice metode, inclusiv la celebrul post otv si prin manele.
            3.vad o gasca de sustinatori foarte agresivi si vulgari, gata sa sara la bataie in numele presedintelui, uitand ca suntem intr-o democratie unde regule este dialogul si schimbul civilizat de idei, nu de pumni si injuraturi.
            Eu nu am jignit prin comentariul meu in schimb tu da. Esti penibil!! Mai pune mana pe o carte de bune maniere in societate.
            • +2 (2 voturi)    
              re: (Miercuri, 2 decembrie 2009, 12:29)

              CristinaL [utilizator] i-a raspuns lui asterix

              Iar tu mai pune mana pe o carte de gramatica (a limbii romane, evident): " intr-o democratie unde regulile sunt dialogul si schimbul civilizat de idei."

              Iar cu presedintele needucat, hai sa fim seriosi... nu da buna educatie nici la el pe dinafara, dar la Geoana & co, lipseste cu desarvarsire.
            • +3 (3 voturi)    
              Ticalosul de Basescu versus ceilalati ticalosi (Miercuri, 2 decembrie 2009, 12:30)

              Obelisc [anonim] i-a raspuns lui asterix

              Domnule asterix, lucrurile nu sunt asa simple. Iata ce vad eu:
              1. Vad o coalizare a fortelor rosii de sorginte sovietica.
              2. Vad ca aceasta Coalitie Rosie ce reuneste (culmea culmilor! - liberalii unei natiuni) este dispusa sa apeleze la orice mijloace pt nu pierde puterea de teama ca nu cumva sa ajunga pe mana unei instante scapate de sub controlul ei.
              3. Vad diferentele dintre Basescu si, sa zicem, Voiculescu, Nastase etc. Cand Basescu a fost acuzat in dosarul flota, a renuntat la imunitate si s-a pus la dispozitia instantei. Care chiar nu a putut sa-l scoata vinovat. Cand Nastase a fost sa ajunga in fata instantei a apelat la Colalitia Rosie (rusine unora ce-si zic liberali!!!) pt anu ajunge in fata instantei! Cand Voiculescu a fost acuzat de CNSAS ca a facut politie politica, Voiculescu a apelat la Coalitia Rosie (rusine unora ce-si zic liberali!!!, din nou) si a desfiintat CNSAS! Exemplele din pacate pot continua.
              4. Vad cum Coalitia Rosie raspandeste filme dovedit trucate cu un basescu lovind copii. Asta inseamna lipsa de argumente in lupta politica.
              5. Si ca sa nu exagerez cu ceea ce se vede, mai spun un singur lucru: Vad pt prima oara in Romania un om, singurul!, care lupta impotriva noii clase burghezo-politice, acest nou tip de cancer national.
        • +6 (12 voturi)    
          nu, nu miroase a pierdere... (Marţi, 1 decembrie 2009, 23:52)

          zerty [anonim] i-a raspuns lui asterix

          ci pute hoitul comunismului.... Si se simte putoarea amanata de parvenitii care au furat o gramada din banii statului!
          Matale nu simti mirosul?!

          Sunt convins ca oamenii au iesit spontan in centrul Clujului: sunt insa dezamagit ca n-au iesit mai multi! Eu sunt departe, altfel as fi iesit si eu...
        • +1 (5 voturi)    
          Il dam jos... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 0:01)

          pixel [anonim] i-a raspuns lui asterix

          Daca iasa Geoana presedinte, atunci o sa iasa lumea in drum.

          Il puscam pe prostanacu si la aia jmekeri, cu bani, din umbra, le legam un bolovan de picioare si ii trimitem la sapat santuri...
          • -2 (2 voturi)    
            Noii securisti? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 11:37)

            Tia.Dalma [utilizator] i-a raspuns lui pixel

            Parca ati fi securistii din decembrie '89.
            Nu puteti accepta ca pierdeti puterea si deveniti violenti.

            In timp ce seful vostru asculta telefoane, bate copii si le da posturi si contracte sotilor amantelor.
          • 0 (0 voturi)    
            bolsevism (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:44)

            anticomunist [anonim] i-a raspuns lui pixel

            ...."la aia jmekeri, cu bani, din umbra, le legam un bolovan de picioare si ii trimitem la sapat santuri..." Bravo bah pixel! Tocmai dadusi cu mucii in fasole si ai vorbit ca un comisar sovietic care trimitea oamenii la canal numai pentru ca aveau bani. Da' tu continua sa zbieri Jos Comunismul, ca la cata minte ai, nici nu ma mir. Astept o analiza a frazei lui pixel din partea unui "anticomunist" de gang si pentru imi dau seama care va fi va spun eu: numai bolsevicii au avut ceva cu capitalistii. In America nimeni nu te intreaba cum ai facut banii, important e sa-ti platesti impozitele.
        • +1 (1 vot)    
          re: asterix (Miercuri, 2 decembrie 2009, 12:19)

          CristinaL [utilizator] i-a raspuns lui asterix

          Poate ca suntem disperati Avem si de ce, Clasa politica din Romania lasa de dorit. Insa, din toate relele, trebuie sa il alegi pe cel mai mic. Basescu este in momentul de fata cea mai buna alegere pe care o pot face romanii. Dar de, unii nu indraznesc sa-si dea jos "ochelarii" si sa faca o alegere obiectiva. Nu dom'le , loiali aceluiasi partid pana la moarte,fie bine, fie rau. Ganditi, judecati oameni buni ca asta nu va costa; daca nu ganditi in schimb, ghiciti cine o sa plateasca consecintele ? Nu tin cu nici un partid ci, asa cum am mai spus, aleg doar raul cel mai mic.

          Cu bine,
      • 0 (0 voturi)    
        500 de ce (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:21)

        dan [anonim] i-a raspuns lui zerty

        de oameni care habar nu au ce inseamna comunism decat de la parinti si bunici si 432 sau mai stiu eu ce filme din perioada comunista
        cum au ajuns niste putzai care n-au marsaluit o zi in caldura sau frig sa-l slaveasca pe tovarasu, care habar nu au cum e sa urci in fiecare zi pe scari in bezna ca atunci cand veneai de la scoala sau servici nu exista lumina, care habar nu au cum e salamul de soia sau coada la paine de o ora (a o stiu pe aia de la supermarket de craciun unde isi umplu cosul pana la refuz cu mancare capitalista), care habar nu au cum e sa te duci la scoala la munca la cules de cartofi porumb etc 6 bzile din 7 sa se creada mari anticomunisti
        nu inteleg cum cineva poate "lupta" si huli un lucru pe care nu la cunoscut
  • +19 (23 voturi)    
    ProstanaculMarionetaPaiata (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:45)

    demaGOGU [anonim]

    cei trei, se pare, si-au luat masuri sup[limentare de siguranta, si nu vor mai da ochii cu multimea maine in Iasi, sindrofia mutandu-se in sala sporturilor.
    iesenii trebuie sa se alature celorlalte orase si sa/i intampine cum se cuvine!
    • +3 (5 voturi)    
      Pacat! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 2:35)

      Vio Valahul [anonim] i-a raspuns lui demaGOGU

      Pacat, sindrofia ar fi trebuit sa se mute in veceurile salii sporturilor!
  • +24 (28 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:46)

    zet [anonim]

  • +21 (27 voturi)    
    Rusine jandarmi! (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:47)

    gogu [anonim]

    Rusine militia ptr ce faceti la Cluj!!!
    Lasati oamenii in pace!
  • +22 (28 voturi)    
    nici aia din '89 (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:47)

    george [anonim]

    Domnu militian, vedeti domle ca nici aia din '89 n-a avut autorizatie. Mergeti prin cimitire si arestati-i si pe aia de au murit atunci.
  • +17 (25 voturi)    
    votam basescu (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:47)

    alla [anonim]

    e din ce in ce mai bine. timisoara, brasov, iasi, targoviste, cluj....reeditam '89. Daca iese Geoana ce va mai urma?
  • +21 (25 voturi)    
    Revolutia batranilor (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:48)

    CRISTAL [anonim]

    Daca acest lucru se intampla la Cluj este grav jandarmii nu ar trebui sa se poarte ca securistii.
  • +14 (18 voturi)    
    Si la Iasi a fost protest (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:48)

    iasul [anonim]

    O suta si ceva de tineri.
    http://www.newsiasi.ro/eveniment/actualitate/protest-spontan-si-in-piata-unirii-impotriva-psd-si-a-comunismului.html
  • +14 (20 voturi)    
    haideti cu totii (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:48)

    voks [anonim]

    astia sunt romani adevarati!! trebuie sa fim solidari cu toti impotriva acestor indivizi cu tupeu formidabil! ce s-a intamplat azi la tm este inadmisibil! nu am uitat si nu vom uita ce a fost la revolutie!
  • -20 (24 voturi)    
    OTPDL in actiune (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:49)

    clujean [anonim]

    doar nu credeati ca sunt tineri oarecare, veniti din constiinta, convingere, etc! am fost acolo si am constatat.
    • +8 (12 voturi)    
      cum ai constatat matale mai exact? (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:57)

      misescu [utilizator] i-a raspuns lui clujean

      eu am fost in Piata Universitatii, si nu am constatat asa ceva, ca nu le scria pe frunte.
      • -9 (11 voturi)    
        cunosc marfa (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:12)

        clujean [anonim] i-a raspuns lui misescu

        multumit?
        • +2 (4 voturi)    
          problema e ca nu te pricepi (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:43)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui clujean

          sau, si mai rau, inoti in cana cu apa si te dai campion olimpic! adica noi credem orice mahnit pe cuvant? incearca la geoana ;)
        • +2 (4 voturi)    
          Jos comunistii (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:48)

          nutzi [anonim] i-a raspuns lui clujean

          Manjitii se recunosc intre ei. Multumit?
          Voi, intre partidele voastre: PDL,PNL,PSD,UTC, ITB :)) n-aveti decat sa va recunoasteti. Nu halim din acelasi ciolan. Nu amestecati politica voastra mizerabila cu cei ce ies in strada, chiar daca, asa cum isi revendica Timisoara, politicienii isi revendica sau acuza orice miscare populara.
          Ai trait in comunism. Iti doresc sa nu ai oroarea aceasta.
        • +1 (1 vot)    
          Cunosti marfa ? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 8:35)

          tyla [utilizator] i-a raspuns lui clujean

          Adica spui ca e de vanzare ?
          Clujul de obicei a fost mai incet, mai lent in reactii. Ma bucur ca acum o noua generatie e mai apriga si mai combativa. Daca s-ar posta pe net sau la televiziuni imagini din tara din luna mai 1990 sau cateva franturi de adevar de la revolutie, sa vada tinerii cum cei de o varsta cu ei au murit in 1989, sunt sigur ca "marfa" asta pe care o stii tu bine, ar umple pietele Clujului.
  • -22 (24 voturi)    
    Manipulari ieftine (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:50)

    marinelu turmentat [utilizator]

    Asadar un tanc care are 20 de ani si cas la gura, vine sa protesteze impotriva comunismului. Sa-mi spuneti si voi acuma cum se face ca un astfel de om se ridica din fata calculatorului sa iasa in strada si sa scandeze aiurea cand stie din cartea de istorie ca a exista comunism in Romania. Ceea ce face Base este o operatiune de subminare atent pregatita. Hotul striga hotii, este primul care scoate trupele in strada si cand va pierde alegerile va spune ca au fost furate alegerile. Operatiunea americanilor in Iran de acum cateva luni va spune ceva? Acest scelerat merita sa infunde puscaria si sper ca-l vor baga unde ii este locul.
    • +19 (23 voturi)    
      felicitari protestantilor (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:16)

      o tanara [anonim] i-a raspuns lui marinelu turmentat

      da...eu sunt una dintre persoanele care m-am ridicat din fata calculatorului si am facut ceva in ideea indepartarii comunismului. va bateti joc de tinerii din ziua de azi, va bateti joc de batranii care au luptat pt tara si de cei care si-au pierdut familia in speranta unei zile mai bune. din respect pt cei care si-au jertifit viata, vreau sa votez Basescu! vreau sa inceteze hotia si minciuna, coruptia si comunismul!!!
    • +3 (7 voturi)    
      un tanc de 20 de ani (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:30)

      maolina [utilizator] i-a raspuns lui marinelu turmentat

      poate are un parinte care i-a povestit. Un tanc de 20 ani are destula minte sa vada manipularea.un tanc de 20 de ani gandeste singur, liber si in general gandeste.Eu nu am 20 de ani si am cunoscut comunismul si propaganda lui.N-as avea nimic impotriva ca Geoana sa devina presedintele Romaniei in urma unei campanii corecte.Dar manipularea de cea mai joasa speta,propaganda extremistilor care nu te lasa sa decizi ci iti impune decizia este o mizerie.sunt din ce in ce mai convinsa ca ne indreptam spre un nou ev intunecat,
    • +1 (1 vot)    
      re: (Miercuri, 2 decembrie 2009, 12:48)

      CristinaL [utilizator] i-a raspuns lui marinelu turmentat

      Un popor care nu isi cunoaste istoria e condamnat sa o repete, zicea cineva. Si ce daca are 20 de ani si cunoaste comunismul doar din ce a citit sau ce a auzit de pe la parinti? Ce-ati vrea, sa se roage sa mai vina vreo cativa ani de comunism ca sa poata pricepe si el mecanismul mai bine ? Ciudat rationament mai pot avea unii. Ia spuneti dumneavoastra ce ar trebui sa faca un tanar ca el? Ca nu-i frumos sa catalogati ca fiind gresita o atitudine fara sa propuneti o alternativa mai "sanatoasa".
      Si-apoi, ce generalist mai sunteti. Chiar credeti ca toti tinerii de 20 de ani (si nu numai) stau cu nasul in monitor si joaca NFS sau mai stiu eu ce prostii ? Daca ati fi avut un copil de vreo 20 de "anisori" ati fi gandit probabil altfel. Imi pare rau sa va dezamagesc dar, aflati si dumneavoastra ca Romania e dotata cu tineri inteligenti si capabili, oameni care pot judeca, care isi pot forma opinii asupra a ceea ce se intampla in jurul lor . Ba chiar unii dintre ei depasesc cu mult pe cei cu 10,20 de ani mai in varsta. Ghiciti de ce.

      Cu bine,
  • +7 (7 voturi)    
    No panick!!! (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:53)

    G.Marius [utilizator]

    Tot in sursa se spune intr-un update ca jandarmii au inceput sa ridicie manifestanti pe motiv de lipsa de autorizatii...
  • +11 (13 voturi)    
    Militia e cu ei (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:54)

    bogdan [anonim]

    Au inceput sa miste militieni. Vad ca fac arestari. Niste ordinari.
  • +11 (15 voturi)    
    Pentru nimic in lume nu voi pune stampila pe PSD! (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:55)

    Angela Similea [utilizator]

    Nu vom vota sub nici o forma Geoana pe 6 decembrie! Nu-l mai vrem pe Iliescu la putere! Ne-a norocit deajuns!
  • +10 (14 voturi)    
    bravo clujenilor (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:55)

    Ramona [anonim]

    alaturati-va miscarii anti-comunism!!!
  • +16 (20 voturi)    
    Ardealul e Portocaliu (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:56)

    cosmin m [anonim]

    Nu prea mai sunt multe de spus.Cred ca sunt foarte speriati in momentele astea domnii Crin si Mircea.Nu se asteptau sa starneasca asa ceva...asta e sigur.
    • +1 (5 voturi)    
      PROVOCARE (Marţi, 1 decembrie 2009, 23:11)

      Emil [anonim] i-a raspuns lui cosmin m

      N-ai prea citit despre metodele comunistilor. Ba da, tocmai ca SE ASTEPTAU, nu sunt tampiti, sunt parsivi, exact reactia asta o doresc. Tocmai pe asta mizeaza, nu intelegeti? Este o PROVOCARE ORDINARA. Jegosii comunisti stiau ca asta va fi reactia normala a oamenilor. Ce se intampla in mass-media, filmulete trucate si orice mai vreti voi, lucruri ciudate si confuze din care noi nu mai intelegem nimic exact asta au ca scop: sa creeze dezordine, haos, confuzie. Este O PROVOCARE. Sunt disperati si stiu ca nu au alta sansa. De ce credeti ca a Iesit Iliescu imediat sa condamne cu ,,manie proletara" evenimentele de astazi? Istoria se repeta. Aveti rabdare, mai sunt doar 5 zile. Trimitem jegurile la lada de gunoi a istoriei pe 6 decembrie PRIN VOT. Definitiv.
  • +14 (18 voturi)    
    arestari??? (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:56)

    amanda13 [utilizator]

    gaze lacrimogene, arestari!!! de ce imi aduce asta aminte? de practicile comuniste, firesc!

    bravo Timisoara, bravo Brasov, bravo Bucuresti, bravo Cluj, nu va lasati!
  • +13 (17 voturi)    
    Articolul 39 pentru jandarmerie (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:56)

    Ioana [anonim]

    Mitingurile, demonstraţiile, procesiunile sau orice alte întruniri sunt libere şi se pot organiza şi desfăşura numai în mod paşnic, fără nici un fel de arme.
  • +10 (14 voturi)    
    am placat (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:56)

    viorel [anonim]

    scriu acest post si am plecat si eu acolo. nu mai stati pe ganduri.
  • +14 (18 voturi)    
    spre deosebire de Timisoara si de Bucuresti (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:58)

    Ovidiu [anonim]

    in Cluj participati sunt ridicati, bagati in duba si dusi la sectie...

    Rusine Jandarmeriei din Cluj, asta da democratie...

    Cand se bat galeriile Universitatii si a CFR-ului jandarmii stau deoparte ca le e frica sa intervina...

    Cand studenti si tineri pasnici striga Jos Iliescu, jandarmii au curaj....

    Rusine !!!
    • +1 (5 voturi)    
      Obligatoriu, clujenii... (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:59)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      retinuti de politie trebuie sa faca in maxim 30 de zile plangere penala, cred ca unii sunt studenti la drept, pentru abuz in serviciu. Astfel, pe viitor organili nu vor mai fi asa de tampite. In Constitutie e stipulat dreptul la asociere si manifestari. N-a fost cu violenta, nu s-a instigat la violenta, organul emitent de retinere sau amenda a belit-o. Hai sa-i invatam minte. Plangere penala !!!!!
  • -11 (17 voturi)    
    Manifestare.... (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:04)

    Deci [anonim]

    PD-Lu actioneaza in toate orasele cu asa-zisele manifestari spontane. Sa fim seriosi, aceeasi tineri care cica protesteaza astazi impotriva comunismului habar n-au de comunism, ba chiar il socotesc cool...
    • 0 (4 voturi)    
      pdl-u'? (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:43)

      CoanaKiritza [anonim] i-a raspuns lui Deci

      In orasul lui Boc se aresteaza pdl-isti?

      Copilul meu, de 12 ani, stie incredibil de mult despre comunism, despre manipulare si, mai ales, despre trucaje pe calculator!
    • +3 (3 voturi)    
      ... (Marţi, 1 decembrie 2009, 23:54)

      zerty [anonim] i-a raspuns lui Deci

      ... esti "clujean" de mai sus?!
      Am vazut inregistrari video de la manifestatii. Dumneavoastra le-ati vazut? Mie mi se pare majoritatea formata din "tineri" de peste 30 de ani...
  • +20 (24 voturi)    
    Votam basescu in 6 decembrie (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:07)

    clarinita [utilizator]

    Suntem solidari, suntem o natiune care nu am uitat ce a fost in '89!!! Cine a tras in noi dl Iliescu??? Comunistii, voi, lichelelor! nu o sa ne vindem tara mogulilor! va vrem afara din tara!
    • +14 (16 voturi)    
      Bravo romani (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:40)

      Dan.m [anonim] i-a raspuns lui clarinita

      Romanii s-au adunat din solidaritate pentru Timisoreni si pentru aroganta cu , care PSD-ul a venit in Timisoara sa-si faca propaganda la COMUNISM. Ma bucur cand vad o astfel de initiativa TOTAL non-politica din partea romanilor. Bravo romani !!! Nu ati uitat...
    • +12 (14 voturi)    
      LA multi ani ROMANIA! (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:42)

      Sorincosmin [utilizator] i-a raspuns lui clarinita

      pe 1 decembrie romania s-a desteptat, romania s-a trezit.. pe 6 Decembrie o sa arate tuturor ca stiu ce vor.. si pe 10 o sa sarbatoreasca victoria impreuna cu BASESCU!
  • -29 (35 voturi)    
    scena politica penibila (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:15)

    toto [anonim]

    Manifestantii actuali nu au nici o legatura cu cei din 89. Este doar o manipulare de 2 lei a mass mediei si partidelor politice,un razboi intre PSD si PDL, la care populatia nu are ce sa caute. Se incearca exagerarea evenimentelor de la niste imbranceli.
    Pana la urma Timisoara este in Romania si sunt si acolo votanti PSD-isti chiar daca mai putini. E dreptul lui Geoana sa-i faca campanie si acolo. In cazul asta, cei care nu sunt de acord, sunt impotriva democratiei si libertatii de expresie.
    • +5 (11 voturi)    
      nu-i chiar asa (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:34)

      xy [anonim] i-a raspuns lui toto

      oamenii de acolo au tot dreptul sa se infurie si sa manifesteze cand vad ca Geoana alege 1 Decembrie si Timisoara ca sa anunte o alianta pur electorala de doi lei, folosindu-se de simbolul Unirii si de simbolul Timisoarei.

      dar sunt de acord ca de aici pana la exaltarile cu noua revolutie si cu "jos comunismul" e cale lunga. eu m-am plictisit ca de fiecare data la alegeri sa reinceapa comedia cu "jos comunismul" si "hai la revolutie", cand comunistii sunt deja impartiti bine mersi intre toate partidele actuale si fac afaceri impreuna bine mersi. nu mai traim in nici o dictatura (nici a lui Basescu, nici a mogulilor) care ar trebui data jos prin manifestatii de strada.
    • +9 (9 voturi)    
      daca ai fi citit... (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:43)

      Marcel [anonim] i-a raspuns lui toto

      tipule daca ai fi citit de ce s-au scandalizat timisorenii nu ai mai fi comentat.
      si daca afirmi ca timisoara e impotriva democratiei si libertatii, ar trebui sa iti cauti o alta tara.

      Data viitoare cand mai ai de gand sa postezi asa aiurea in tramvai fa bine si documenteaza-te!
    • +3 (3 voturi)    
      toto (Marţi, 1 decembrie 2009, 23:10)

      folder [anonim] i-a raspuns lui toto

      este ziua nationala a romaniei libere de comunisti.nu avea ce cauta geoana acolo,presedinte al psd alaturi de iliescu.cel putin nu astazi.mai ales in balconul operei.
  • +25 (25 voturi)    
    Rusine (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:17)

    Khira [anonim]

    Aloooooo....cum adica au inceput sa ridice tinerii?
    ne-am intors la comunism? rusine sa va fie!
    • -12 (16 voturi)    
      pai daca nu au autorizatie? (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:24)

      minos [anonim] i-a raspuns lui Khira

      Democratie inseamna legi care trebuie respectate. Daca aia nu si-au luat autorizatie pentru manifestare, trebuie sa plateasca o amenda.
      • +12 (12 voturi)    
        Citeste legea!!!!! (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:43)

        lsm [anonim] i-a raspuns lui minos

        Ai nevoie de autorizatie daca este ceva organizat! In acest caz a fost ceva spontan!!! Daca eu ma intalnesc cu 20 de prieteni intr-o piata am nevoie de autorizatie? Stupid people!!!
      • +2 (2 voturi)    
        pai daca nu au autorizatie (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:06)

        Anonim [anonim] i-a raspuns lui minos

        Democratie inseamna libertatea de a face ce vrem atata timp cat nu il ranim pe cel de langa noi si dreptul la o parere. daca nu mai avem dreptul sa ne spunem parerea unde mai ii democratia????
  • -22 (30 voturi)    
    erau trei manifestanti si la mine in sat (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:18)

    Gogu [anonim]

    toti strigau jos comunismul!

    o fi vreun semn?

    ne-am dat dracului! ce curajosi sunt astia dupa 20 de ani de cand am dat jos comunismul

    sa le trimita cineva un tanc, sa-i dea foc... sa se simta barbati

    si niste steaguri, sa le gaureasca - ca atata au vazut si ei la teveu
  • +10 (12 voturi)    
    Oameni cu convingeri (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:20)

    titus [anonim]

    Uf! Credeam ca sunt niste manipulati, astia care au iesit in strada, dar cand am citit ce zice baiatul ala m-am linistit. Romania e pe maini bune.
  • +12 (14 voturi)    
    Revolutie !!! (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:24)

    marius [anonim]

    Bravo oamenilor care ies in strada !!!
    Ii felicit pe toti,bravo voua !!! Jos cu comunistii care timp de 20 au furat tara !!!
  • +13 (15 voturi)    
    Prostanacul Geoana a gafat fatal (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:25)

    cosmin m [anonim]

    Nu prea mai sunt multe de spus.Cred ca sunt foarte speriati in momentele astea domnii Crin si Mircea.Nu se asteptau sa starneasca asa ceva...asta e sigur.
  • -2 (10 voturi)    
    patriciu (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:25)

    xy [anonim]

    intamplator, Patriciu nu vrea sa aduca nici un comunism. el se foloseste de o fatada asa-zis de stanga (Geoana "salvatorul bugetarilor") ca sa promoveze o agenda super de dreapta, pe care nici macar liberalii (Antonescu) nu indraznesc sa si-o asume. probabil lumea a uitat ce propune de fapt Patriciu, desi Basescu aminteste mereu de Romgaz:

    http://www.zf.ro/eveniment/interviu-patriciu-nu-avem-nevoie-de-bani-de-la-fmi-vanzarea-sediilor-institutiilor-publice-ar-putea-aduce-20-mld-euro-la-buget-4051754/

    http://www.zf.ro/eveniment/dinu-patriciu-romgaz-si-transgaz-ar-trebui-sa-fie-desfiintate-3104471/
  • +11 (11 voturi)    
    Felicitari!!! si la cat mai multi in strada! (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:25)

    Un roman [anonim]

    ...numai Moldova doarme linistita...si va vota cu Geoana si acolitii! :( mare pacat!
    • +2 (2 voturi)    
      mi-e rusine (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:25)

      Lucian [anonim] i-a raspuns lui Un roman

      Mi-e rusine ca sunt moldovean, ca traiesc intr-un oras in care colcaie prostia, si care "doarme linistit"... :(
  • +9 (9 voturi)    
    clar (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:25)

    KidChinoT [utilizator]

    Numa la cluj iti trebuie autorizatie sa faci orice!!! E protest spontan!!!!
    • -7 (7 voturi)    
      cool (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:17)

      Murphy [anonim] i-a raspuns lui KidChinoT

      deci un miting organizat de 200 de oameni are autorizatie, in schimb se pot aduna 20.000 daca pretind ca au ajuns "spontan" acolo? hai ca esti tare, copile! ia incearca tu faza asta mai la vest, sa vezi ce bastoane iti iei la fontanela! legea e lege, nu se indoaie dupa interesele vreunui candidat fariseu.
      • 0 (0 voturi)    
        Incerc oriunde (Luni, 13 septembrie 2010, 17:23)

        KidChinoT [utilizator] i-a raspuns lui Murphy

        Prostest spontan inseamna fara autorizatie primita in prealabil. Sau in vocabularul tau spontan inseamna gandit meticulos si pus la punct cu mult timp inainte, nu? Cu ce a ajutat acest protest vreunul dintre candidati. A fost protest impotriva lipsei de bun simt a psd-pnl-udmr-pntcd,etc...si a fost protest de solidaritate cu timisoara. Si btw unde mergi tuh la primarie la 9 seara sa faci rost de autorizatie? Ma bucur ca politia e vigilenta in Cluj ca doar sunt clujean, dar actiunea lor in acea zi a fost mai mult exces de zel.
  • +12 (12 voturi)    
    Ati intinat simbolul anticomunist! (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:26)

    clarinita [utilizator]

    Cei trei crai de la rasarit s-au transformat in 3 soricei care au tulit-o pe usa din spate! Suntem solidari cu timisorenii, suntem solidari cu glasul poporului: jos comunismul!
  • +11 (11 voturi)    
    suntem alaturi de voi! (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:27)

    amanda13 [utilizator]

    felicitari celor care au iesit in strada pentru a-si exprima LIBER opinia si RUSINE celor care, cu metode COMUNISTE, incearca sa le puna pumnul in gura! gaze lacrimogene si arestari???? iata ce ne asteapta daca Iliescu&co. revin la butoane! treziti-va romani!
    • -9 (9 voturi)    
      minciuni (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:37)

      Nadina [anonim] i-a raspuns lui amanda13

      O mare minciuna! La Constanta au fost 18 oameni, printre care si doi copii care pareau lesinati de foame. Nu au stat mai mult de 5 minute. Manevre politice timpite...
      • +9 (9 voturi)    
        Nadina (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:42)

        amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui Nadina

        au fost mult mai multi. am fost si eu acolo cu gandul si toti cei care vor sa fie liberi ca mine!
  • -10 (12 voturi)    
    e gluma ? (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:29)

    Maria [anonim]

    La Cluj au fost in strada Noua Garda Maghiara pentru a comemora infiintarea Batalionului Secuiesc ca mijloc de lupta impotriva Armatei romane, de partea cealalta Noua Dreapta care a venit in sprijinul celor de la Timisoara, coincidenta face sa se intalneasca undeva prin centru, si cativa pumni, bastoane si cu jandarmeria la sediu...
  • +13 (13 voturi)    
    TIMISOARA (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:33)

    Razvan din TIMISOARA [anonim]

    Un simbol asa curat ca Piata Operei din Timisoara nu se va lasa corupt niciodata… Au incercat sa vopseasca piata in rosu si n-au reusit! Au incercat sa se faca “prieteni” cu revolutia, sa ia revolutia de partea lor, dar un simbol asa sfant nu se lasa pacalit, nu se lasa corupt. POLITICIENI: Sa va fie frica de Timisoara! Sa tremurati cand veniti aici! Sa va priviti in interior, si doar daca sunteti curati sa veniti aici...
  • +10 (10 voturi)    
    La Cluj manifetsantii sunt "ridicati" (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:34)

    rocitizen [utilizator]

    Ei pofititi la Cluj.Manifestantii sunt intimidati si "ridicati" de "fortele de ordine" . Seamana cu ce s-a intamplat la Chisinau acum cateva luni ? .
    • +7 (7 voturi)    
      nu numai (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:42)

      amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui rocitizen

      seamana cu revolutia si seamana cu mineriadele. gena comunista nu se schimba niciodata!
  • -8 (10 voturi)    
    nu inteleg (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:36)

    nurofen [anonim]

    Pe amandoi candidatii scrie pe frunte "comunism" cu litere la fel de mari ... mai tinere de 20 de ani.
  • +12 (12 voturi)    
    Fereasca Dumnezeu, iar comunistii? (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:38)

    Ioana [anonim]

    Daca reusesc sa-l dea jos pe Basescu, Vantu, Patriciu, Voiculescu vor sta un pic la racoare pt. cat au furat si stau linistiti si ranjesc la noi. Abia acum cred ca va face Base curatenie! Oamenii destepti stiu ca Basescu tr. sa termine de facut curat in parlament si senat si il vor vota.
  • +9 (9 voturi)    
    comunismul doar in paginile de istorie! (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:41)

    miha3lla_ [anonim]

    Bravo!Sa ne unim fortele si sa starpim acest rau!Comunismul trebuie sa fie istorie!
  • +12 (12 voturi)    
    LA LUPTAAAAAA!!!! (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:48)

    Victor [anonim]

    Constanteni, aruncati-l pe Mazare in mare sa scapati de comunism. O mizerie de om Mazare asta...A facut numai anticampanie.
    Fratilor, trimiteti sms-uri, mesaje pe mess, sa luptam pe net, pe twitter si la servici contra manipularilor, contra comunismului. LA LUPTA ROMANI!.
    • +1 (1 vot)    
      LA LUPTAAAAAA (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:07)

      VIVI58 [anonim] i-a raspuns lui Victor

      Sunt de acord ca Mazare a facut numai anticampanie.
      In cutiile postale am primit <invitatii> pt alegerea unui comunist .
      Dupa amiaza am fost in oras - arata pustiu, lipsit de suflare, fara un steag,.... oare nu este sarbatoare pe 1Decembrie? A ...dar el era ocupat cu primirea lui Geoana la Adamclisi. I-a fost frica sa-o faca la Constanta.
      Ce-ti mai este si cu afisele din oras? Se tine de cuvant daca castiga Base?
  • +14 (14 voturi)    
    La iRealitatea Crin Antonescu (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:48)

    Ovidiu [anonim]

    este singur in studio cu moderatorul si comenteaza faptul ca Base nu a dat mana cu Iliescu si Constantinescu la ceva miting...LOOOL
  • -4 (10 voturi)    
    de ce? (Marţi, 1 decembrie 2009, 20:59)

    Hiksos [utilizator]

    ce se revendica? care e scopul manifestatiilor? se plictiseste lumea in case? duminica este votare, fiecare merge si isi exprima optiunea....ce rol au iesirile astea?
    • 0 (4 voturi)    
      simplu (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:20)

      Serpico [anonim] i-a raspuns lui Hiksos

      sondajele il dau pe basescu invins cu 3-4 procente in urma lui geoana, de aici disperarea lui de a forta cumva destinul si a reveni in frunte, fie si cu pretul discreditarii tarii pe termen lung! seamana perfect cu metoda lui Ilici din primavara-vara lui 90: fa scandal pana ajungi la violente, apoi baga-ti adversarii in corzi si consolideaza-ti puterea! e gretos acest bolsevic portocaliu.
      • +1 (3 voturi)    
        ghici? (Marţi, 1 decembrie 2009, 23:53)

        iiii [anonim] i-a raspuns lui Serpico

        ghici cine e prostul? tu sau eu ?
        vom afla pe 6 dec!
  • +8 (8 voturi)    
    intrebare (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:00)

    doctorul [anonim]

    de ce nu sunt arestati si cei ce au participat la miscarile din decembrie 1989 d-le floricel budisan?...inclusiv mortii dupa mintea voastra!... aveau oare ei autorizatie?
    • 0 (4 voturi)    
      simplu (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:21)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui doctorul

      acum e democratie, nu dictatura visata de basescu! ca atare, nu se mai face politica cu parul in ulita, cetatene! exista votul si cu asta basta.
  • +12 (12 voturi)    
    BRAVO ROMANI! (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:03)

    vld [anonim]

    Foarte frumoasa miscare. Una venita din suflet, venita din credinte...nu din banii lui vanghelie sau altii asemenea lui!

    Noua revolutie dupa 20 de ani la alegeri. Sa-i daramam pe Geoana si gloata lui
  • -8 (10 voturi)    
    Eu sunt Base salvatorul / Care a vandut vaporul. (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:10)

    bistriz [anonim]

    Adevarul e ca ati ramas PeDe-Laturi. Restul sunt vorbe goale, chiar daca sunt strigate in piata sau maraite pe forumuri.
  • +10 (12 voturi)    
    REVOLUTIE (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:15)

    Tudor [anonim]

    La 20 de ani de la revolutie, o noua revolutie...nu mai exista alta posibilitate.

    Daca iese Geoana in strada cu noi!!!!
    • +1 (1 vot)    
      Nu ar fi primul... (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:45)

      Dorelus [anonim] i-a raspuns lui Tudor

      ... si nasul lui de botez (ca doar el i-a dat celebra porecla) a iesit in strada la revolutie.... in scurt timp s-a instaurat in centrul ei si a intors-o inspre binele lui.... doamne pazeste-ne de ai ca ei
  • +2 (2 voturi)    
    acum ori niciodata..... (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:35)

    moldoveanu george [anonim]

    moldova ce faci? dormi? romania are nevoie de tine, dobrogea este alaturi de restul tarii, jos comunismul, sa dispara pesedismul(psd)!!!!!! bravo timisoara,!!! azi la timisoara maine in toata tara!!!
  • +3 (3 voturi)    
    MESAJ DIN LUGOJ-AL 2 LEA ORAS LIBER LA REVOLUTIE! (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:36)

    lugojanul [anonim]

    lugojenii sant alaturi de romania!
    jos comunistii!jos mogulii!
    la moscova cu ei!
    victoriee!
  • +2 (2 voturi)    
    pt. intelectuali (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:44)

    CRISIS [anonim]

    Nu cumva rinjetul lui Iliescu seamana cu al lui Richard al III-lea cind ishi incepea discursul cu "...iarna vrajbei noastre ..." ?
  • +1 (1 vot)    
    ATI DEZGROPAT MORTII (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:46)

    ION [anonim]

    FRONTUL ROSU NU ARE NICI CEL MIC DREPT SA CONFISTE REVOLUTIA DE LA TIMISOARA.
    Timp de 20 de ani oamenii comunistului Iliescu s-au opus cu inversunare reabilitarii victimelor comunismului si pedepsirea ( fie si doar simbolica) criminalilor securisti.
    Au huiduit si batjocurit orice incercare de condamnare a comunismului. Acum il DEZGROAPA PE COPOSU SI IL FAC CU DE-A SILA AGENT ELECTORAL AL FRONTULUI ROSU.
    Alegerile vin si trec, ticalosia ramane si nu o vom uita.
  • +2 (2 voturi)    
    Invingem cu Moskova (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:51)

    twiterrati tutti [anonim]

    PSD-isti, uniti-va...Dl.Putin ne-a promis fonduri de la Patriciu, Vantu si Voiculescu doar sa-l votam pe dl. Geoana...O sa ne dea la toti 20000 de euro petru toti care se intorc acasa...
  • +2 (2 voturi)    
    vot (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:51)

    ralu [anonim]

    cred ca multi din cei care nu au fost la vot , vor merge in turul 2 si cred ca "electoratul" dat ca o feuda, mostenire lui geoana, va vota exact pe dos.
    timisoareanca fiind am considerat intotdeuna ca a vota (indiferent cu cine) este o datorie fata de cei morti in urma cu 20 de ani. au murit ca noi sa putem sa ne spunem parerea, indiferent ca a fost revolutie sau a fost doar o inscenare...
    eu voi vota din nou cu dl. basescu. daca unii nu au avut rusine si au folosit cei mai sfant pentru timisoreni in campania electorala, sper ca cei care isi amintesc dec 1989 sa i respecte pe cei cel vor vota pe dl geoana. toleranta in timisoara este pe primul loc (avem teatru in 3 limbi, respectam crestinii, dar si musulmanii sau mozaicii)
    din pacate la alegerile locale nu m am dus la vot pentru ca nu stiam cu cine votez (dl ciuhandu ma dezamagise) si m am simtit vinovata.
  • +1 (1 vot)    
    STAFIA LUI ILICI (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:57)

    ion [anonim]

    BATRANUL COMUNIST si-a amintit de anii tineretii, cand baga la zdup studentii in 1956.

    Necivilizati, golani, legionari. Iliescu vrea sa puna mana din nou pe Timisoara. Sau macar pe simbolul Timisoara! A gasit doi filfizoni si un neamt dus cu pluta, a mai angajat si doi pseudo-taranisti si a PORNIT IAR LA LUPTA CEA MARE!

    NU REGRET! MAI DATI-MI GLOANTE!

    Cum sa-mi para rau dupa el, doar A INTINAT IDEALURILE COMUNISMULUI.

    Nu regret CE -AM FACUT! dEGEABA AM STAT EU 8 ANI IN CELULA DE IZOLARE IMPREUNA CU COPOSU?
  • -1 (1 vot)    
    Anti comunisti ? De cand ? (Marţi, 1 decembrie 2009, 21:59)

    Horvath [anonim]

    Am devenit peste noapte anti comunisti ?
    Va reamintesc ca Iliescu a castigat de trei ori alegerile si n-a mai demonstrat nimeni. Lasati manipularile.
    Jos politicienii !!!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Hai la vot! (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:00)

    Robert [anonim]

    Dincolo de declaratii belicoase, hai mai bine sa mergem la vot si sa le tragem peste bot comunistilor. Degeaba facem si dregem pe net daca ne aratam scarbiti si nu mergem la vot. Acolo facem diferenta asa ca hai la vot pe 6 decembrie!
  • +1 (1 vot)    
    instigatorii la miting nu vor fi pedepsiti (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:05)

    andrei [anonim]

    mi`e greu sa`mi inmaginez cum un garcea burtos si mustacios va putea pedepsi conform legii siteul hotnews.ro care face presa adevarata si o treaba de milioane in tara asta :)
  • 0 (0 voturi)    
    Sa-i impuscam pe toti care nu sunt cu Base (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:19)

    Dictatorul [anonim]

    Ne plac dictatorii : BASE , te rugam cistiga mandatul pe viata !!! Iubim mirlania, nesimtirea, incultura, iubim dictatorii !! BASE esti cel mai tare, te iubim la nebunie !! Sa le dam in gura la toti care nu te vor si in special la cei tineri !!!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    CEL MAI FRUMOS CADOU DE 1 DECEMBRIE (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:30)

    GIGI BERLOGEA [anonim]

    Bravo Romani!
    Aratati ca nu mai sinteti o masa de manevra asa cum va considera neocomunistii PSD&Co.
    De ani de zile isi bat joc de noi, noi sintem "mamaliga romaneasca"! Uitati-va la Antene si iRealitatea cum "reflecta" atitudinea voastra civic responsabila!!!! Va face huligani si PDL-isti dar nu vor sa recunoasca adevarul. Pe Popeye l-au manjit cu noroi, doar doar vor scapa de el!
  • +3 (3 voturi)    
    uimit (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:30)

    calinluca [utilizator]

    toti care au iesit in strada erau tineri....uni dintre ei nici nu existau sau poate aveau doar copii si azi dupa 20 ani scandeaza "JOS comunismul"...jos palaria...ei sunt viitorul Romaniei
  • +2 (4 voturi)    
    SA VINA MUSCHETARII SI LA IASI SA LE-O DAM IN BOT (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:34)

    Sanducu AMARINARULUI [anonim]

    Sa vina ei si la noi la Iasi sa vada cum o sa-i "voteze" moldovenii cu oua ca la Timisoara!!!
    Astia intotdeauna au considerat moldovenii mai prosti si mai manipulabili.
    O sa vada ei ce o sa-i manipuleze feciorii lui Fane Babanu', mai rau decat pe turci la Vaslui.
    Sa veniti pe ceatza bai Jigodii Rosii sa nu va vada nimeni ca altfel va umplem de oua ca la Timisoara.
    Va aratam noi cum e sa va bateti joc de oameni!!!!!
  • -2 (4 voturi)    
    Basescu e la fel ca Iliescu (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:40)

    valeriu [anonim]

    Basescu nu a fost comunist? In ultimele 6 luni a facut parte din guvernul Dascalescu, a facut parte din cei 2024 de nomenclaturisti. Cum a devenit anticomunist? A facut parte din FSN, apoi Pd, partide de stanga, iar acum reprezinta ideologia de dreapta? Mi-e greata. Tara asta e pierduta, indiferent cine va castiga, va fi bezna in tara asta,
    va fi o tara parasita. Dar macar cu Geoana va fi liniste, nu circ in fiecare zi. Dar bine nu va fi, repet, indiferent cine va fi presedinte
    • 0 (2 voturi)    
      ghici ? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 0:00)

      aaaa [anonim] i-a raspuns lui valeriu

      in primul rind ca presedinte iti vorbeste clar , intelegi si tu! pe urma incearca sa dea jos hotii care ne sug singele , sa mai dea jos din bugetari ca is foarte greu de dus in spate si cei mai multi sunt si ineficienti ca sa nu zic prosti, dar poate si mata esti de pe acolo----si apoi si tata care era cioban la cap-ul din sat era membru de partid ca l-au obligat sefii lui si in afara de a da tarii hrana a facut rau cuiva din tara asta?
      comparatia dumitale e chiar de prost augur.
    • +1 (3 voturi)    
      sunt de acord... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 0:06)

      zerty [anonim] i-a raspuns lui valeriu

      orice presedinte vom avea, minuni nu va putea face!
      Schimbarile in tara noastra vor veni in momentul in care romanul de rind va sti sa se respecte si sa respecte pe ceilalti...
      Exista totusi o diferenta intre Geoana si Basescu...
      In spatele lui Geoana stau mari oameni de afaceri acuzati de frauda si inselaciune, sta Iliescu care acu' citiva ani chema minerii in Bucuresti sa curete centrul de studenti... Da, cu Geoana ar fi liniste: insa puneti-va intrebarea de ce... Raspunsul e atit de simplu: deoarece nu deranjeaza pe nimeni... Asta preferati oare?!...
      Eu personal il prefer pe Basescu pentru ca a facut CEVA (chiar daca mult mai putin decit am sperat cu totii) in sensul cel bun... Si, il prefer clar si pentru ca ii deranjeaza pe toti marii "oameni de afaceri" patati...
  • +3 (3 voturi)    
    Ospitalitate (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:42)

    Razes [anonim]

    Daca cumva domnii Geoana si Antonescu vor veni la Iasi, va rog sa fiti ospitalieri. Nu uitati usile din spatele si din lateralele Salii Sporturilor ! Similar pentru variantele de back-up: Casa Sindicatelor, Casa Studentilor,s.a.
  • 0 (4 voturi)    
    TIMISOARA (Marţi, 1 decembrie 2009, 23:08)

    sisi [anonim]

    20 de ani iliescu nu a avut curajul sa faca asa ceva in Timisoara, l-a trimis pe prostanac crezind ca o sa-i cadem in genunchi.
  • +2 (6 voturi)    
    Nu-i lasati pe comunisti (Marţi, 1 decembrie 2009, 23:12)

    andre [anonim]

    Buna seara
    Trebuie neaparat sa-i incurajam pe cei din jurul nostru,nehotaratii,sa mearga sa voteze cu Basescu
    Trebuie neaparat sa nu-i lasam pe comunisti sa ne reduca la tacere
    Daca iese comunistul..va spun sincer ca pentru mine Romania nu mai exista
    O sa plecam cu totii cat mai repede pemtru ca astia or sa ne scoata din UE si vom avea nevoie de vize!

    NUUUU PSD
  • 0 (4 voturi)    
    HAI ROMANIA! (Marţi, 1 decembrie 2009, 23:19)

    Daniel din Timisoara [anonim]

    Bravo ca nu-i suport pe PSD(PCR), ca vroiau sa faca sa aduca comunismul din nou, nu mai vreau sa vad din nou revolutie am vazut ce a insemnat revolutia nu o sa mai uit nicio data imagina de atungi din timpul revolutiei '89, era tata sa moara in revolutie dar a avut noroc si multumesc lui Dumzeu.
    Cu stima Daniel.
  • +1 (5 voturi)    
    ...... (Marţi, 1 decembrie 2009, 23:41)

    goagalitz [anonim]

    Protesteaza,Romanie! Nu accepta sa revina comunismul! Iliescu si-a trimis solul la Timisoara cu nerusinare. Jos Geoana! Nu vrem o marioneta comunista!
  • +1 (5 voturi)    
    Jos comunistii (Miercuri, 2 decembrie 2009, 0:08)

    Macarie [anonim]

    Jos comunistii!!!!! VRANCEA e alaturi de TIMISOARA. Nu se poate ca dupa 20 de ani sa scapam iarasi comunistii la putere pentru a instaura dictatura. Si la Focsani am protestat anti-PSD, deci anti-comunism. Luati atitudine si mergeti duminica la vot si sprijiniti-l pe Traian Basescu. BASESCU PRESEDINTE! Timisoara nu uita, Vrancea e de partea ta!!!
  • 0 (4 voturi)    
    Bravo, romanilor! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 0:30)

    urania [utilizator]

    Bravo timisorenilor! Bravo tirgovistenilor! Bravo clujenilor! Bravo brasovenilor! Bravo bucurestenilor! Nu sunteti huligani cum au incercat sa va numeasca slugile de la televiziunile mogulilor! Si Ceausescu i-a numit pe revolutionari huligani! Desteapta-te, romane de Ziua Nationala si spune un nu hotarat acestor comunisti resapati din PSD si PNL care, alaturi de mogulii Vantu, Patriciu si Voiculescu, vor sa ne amaneteze viitorul nostru si al copiilor nostri!
  • 0 (4 voturi)    
    Romanii fac zid in fata aliantei contra naturii (Miercuri, 2 decembrie 2009, 0:55)

    barosi [anonim]

    Ne-ati subestimat prea mult . Aceasta este reactia normala a oamenilor de bun simt . Nu bunul simt a lui Antonescu .
    Rusine sa va fie profanilor .
    Jos cenzura televiziunilor
  • 0 (0 voturi)    
    Parerea lui Nelu Cotrocelu' (Miercuri, 2 decembrie 2009, 5:00)

    Wallah [anonim]

    http://www.ziuaconstanta.ro/rubrici/stiri-calde/iliescu-contramanifestantii-de-la-timisoara-sunt-necivilizati-51465.html
  • 0 (0 voturi)    
    jos comunismul (Miercuri, 2 decembrie 2009, 7:35)

    gioco [anonim]

    si in constanta s-a iesit in strada.va multumim timisoara.desi a iesit primar mazare constanta a votat pentru basescu si impotriva comunismului.primarul de paie ameninta batrani ca nu le mai da pachetele cu alimente daca nu voteaza geoana.o se ne vedem pe 6.multumim inca o data timisoara .nu imi este esor sa fac traba asta dar sunt mandru de voi.
  • +1 (1 vot)    
    BRAVO (Miercuri, 2 decembrie 2009, 8:19)

    marius [anonim]

    in sfarsit..ne-am trezit!

    impreuna..trebuie sa eliminam odata toti comunistii din sistem..votati Basescu!
  • -2 (2 voturi)    
    cata prostie (Miercuri, 2 decembrie 2009, 9:23)

    iolea [anonim]

    m-am saturat ca soarta sa-mi fie hotarata de o asa zisa majoritate inculta si lipsita de logica.
    daca s-au adunat ...asa cum ziceti voi 500 de oameni..asta nu inseamna poporul, poporul roman nu este plin numai de huligani ca voi...care ati fost platiti sa faceti asta.cat de imbecili puteti fi sa credeti ca oamenii cu cap vor iesi sa faca ce ati facut voi in strada...s-a vb atat de mult de bun simt...si totusi..parca nu sunteti asa multi, asa ca sunt convinsa ca de data asta nu aceasta mica particica a poporului roman va castiga...slava cerului
  • -1 (1 vot)    
    parere (Miercuri, 2 decembrie 2009, 10:58)

    romani ignoranti... [anonim]

    Este un fapt de o abjectie crasa ca PDL-ul recurge la astfel de instrumente pentru a contrabalansa pierderile din sondaje. Acest partid a promis multe si nu s-a tinut de nicio promisiune; a primit din partea poporului numeroase oportunitati pe parcursul a 5 ani. Se vorbeste de manipularea mogulilor prin televiziunile lor ca si cum doar vantu , voiculesc si patriciu folosesc asemenea practici; ca si la revolutie oamenii ies in strada, fara sa stie de ce, fara scop, si fara o finalitate evidenta; Ce s-a intamplat in aceasta campanie se numeste concurenta neloiala si este generalizata la nivel de PDL. In opinia mea, aceste evenimente sunt rezultatele unor frustrarii de mahalagii;
  • -1 (1 vot)    
    Chiar va place sa va amagiti ?! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 11:04)

    razvan [anonim]

    De ce nu spuneti ca mitingul de la Targoviste era programat cu mult timp inainte si nu are nicio legatura cu Timisoara?
    Manifestarile astea ale catorva sute de oameni care se agita violent cred ca fac mai mult rau pt Basescu. Forta bruta a strazii nu mai poate sa impuna nimic in zilele acestea...
  • -1 (1 vot)    
    :) (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:10)

    dragu [anonim]

    Ceea ce se intampla in Romania,tot haosul creat este din cauza lui Basescu care doreste a controla el totul.Rusine sa va fie rusine celor ce il sustineti,chiar sunteti orbi,chiar nu vedeti sau chiar nu ati vazuc ce a facut Basescu din Romania?
  • 0 (0 voturi)    
    Incetati sa mai considerati poporul roman (Joi, 3 decembrie 2009, 21:57)

    ciupitu gabriel [anonim]

    O turma de oi tampite care nu fac decat sa asculte de ordine ca sa iasa in strada. Poate va e greu sa acceptati ca avem si creier si putem si singuri sa hotaram sa protestam. Sa luptam pentru libertatea noastra. Nu suntem nici golani, nici huligani. Suntem doar aceia care nu mai vor sa fie batjocoriti de nici o putere. Si vrem sa fim lasati sa facem ceea ce consideram ca este bun pentru noi si viitorul copiilor nostri.