PNL si PSD semneaza acordul de colaborare miercuri, la ora 13:00

VIDEO Mircea Geoana: Avem informatii ca o delegatie FMI va veni in Romania in luna decembrie

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:00 Actualitate | Politic


Mircea Geoana
Foto: AGERPRES
"Decizia unanima a Biroului Executiv National este de a semna un acord de colaborare politica cu PNL, in sensul constituirii unei majoritati care sa il sustina ca premier pe Klaus Johannis. Sunt onorat de faptul ca PNL ma va sustine in turul al doilea", a afirmat, marti, liderul PSD Mircea Geoana. El a adaugat ca "Avem informatii ca, in urma demersurilor noastre de a constitui o majoritate parlamentara si de a numi un premier imediat dupa alegeri, o delegatie FMI va veni in Romania in luna decembrie."

"PNL si PSD vor semna acordul de colaborare politica miercuri, la ora 13:00", a anuntat Mircea Geoana.

Intrebat de eventualele negocieri cu alte partide pentru sustinerea sa, Mircea Geoana a replicat ca "In acest moment discutia noastra este cu liberalii. Nu ascund faptul ca am discutat si cu Varujan Pambuccian, liderul grupului minoritatilor din Parlament, care nu s-a pronuntat deocamdata pentru sustinerea mea in turul doi, dar care isi pastreaza sustinerea pentru Klaus Johannis ca premier".

"Sper ca domnul Johannis va face parte din campania mea electorala. Nu am discutat acest lucru, asteptam ca el sa se intoarca in tara", a mai adaugat liderul PSD.

Mircea Geoana nu a uitat sa isi acuze adversarii de la PDL de intentia de a frauda alegerile: "Batalia in turul al doilea nu este dinainte castigata. Adversarii nostri vor arunca in lupta resurse fara limite si metode fara limite pentru a frauda alegerile in turul doi. Vreau sa fac un apel la vigilenta pentru turul doi".

Liderul PSD a tinut si sa dea asigurari ca taxele si impozitele nu vor creste in 2010, daca social-democratii vor fi la guvernare.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1793 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Bine, pa! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:06)

    Ana [anonim]

    Prostanacule, dispari cu tot cu Ilici, Vanghele, Mazare si nu e spatiu aici sa-ti enumar tot partidu. Oricum, neaparat ia-l si pe Ponta. O sa vezi tu ca romanii vor fi mult mai destepti ca tine si nu te vor vota.
    • +4 (4 voturi)    
      de la Putin are informatiile,l-a normalizat (Marţi, 24 noiembrie 2009, 20:34)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Ana

      ,d-le ..stau in telefon cat e ziua de lunga ,uneori si noaptea si schimba la informatii ...una si una !
  • +6 (6 voturi)    
    muahahahaha (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:06)

    io [anonim]

    si-a revenit prostanacul!
    s-au intors gogosile !
    "Avem informatii ca, in urma demersurilor noastre de a constitui o majoritate parlamentara si de a numi un premier imediat dupa alegeri, o delegatie FMI va veni in Romania in luna decembrie"
    adica abia acu' a auzit FMI de "majoritatea" voastra?
    parca ati mai avut astfel de demersuri si acu' doua luni ... apropos, de unde stie FMI cine va fi presedinte?
    • 0 (0 voturi)    
      da, da am auzit si eu (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 0:39)

      yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui io

      de o potaie kgb-ista care minte cu nerusinare de fiecare data cand deschide gura si mai se viseaza presedintele ales al romanilor, dar din surse sigure o sa primeasca un post de ambasdor pe Insula Serpilor - ca tot se vrea mai apropiat de ucraineni si ii pare rau ca am castigat procesul.
  • +6 (6 voturi)    
    nu cresteti taxele (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:07)

    ekek [utilizator]

    nu cresteti taxele in 2010?
    ei, lasa ca recuperati voi in 2011 etc.

    comunistilor!
  • +4 (4 voturi)    
    DA! ASA E! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:07)

    moima [utilizator]

    Ai o informatie ca vine delegatie mixta FMI-NASA ca sa te ajute sa finantezi plecarea pilotului roman pe luna. Bravo frate, esti TARE!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Bun dar... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:11)

    Ovidiu [anonim]

    FMI nu e o organizatie despre care sa bagi zvonuri la colt de strada din surse sigure. FMI iese si face declaratii clare, singurele care sunt de incredere..Da? Deci o sa cred cind vor declara asta ei nu prostanacul'..Pina una alta pute a manipulare rau de tot...
  • +4 (4 voturi)    
    Mincinosule iti creste nasu cat prajina (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:18)

    soso [anonim]

    Asta e ca aia cu 20 de mii de euro, ai?
  • +4 (4 voturi)    
    Jolly Joker (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:18)

    talex [anonim]

    "Sper ca domnul Johannis va face parte din campania mea electorala" dixit prostanacu´
    Pai, johannis, asta, nu era independent? Nu era el imaculat ca crinu´?
  • +4 (4 voturi)    
    Nu dam Romania comunistilor inapoi! Nicioadata! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:19)

    Vlad [anonim]

    Geoana-Iliescu lasa-neeeeee !!! Nu dam Romania comunistilor inapoi
  • +3 (3 voturi)    
    Koalus (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:20)

    mynerva [utilizator]

    greseala, prenumele lui Johannis este Klaus
  • +2 (2 voturi)    
    hotul striga hotii (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:23)

    mihaela [anonim]

    despre fraudarea alegerilor!

    http://www.youtube.com/watch?v=eRvHlBBSm2w
  • +5 (5 voturi)    
    Problema e ca (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:23)

    Cristi [anonim]

    tu esti cea mai mare FRAUDA a societatii romanesti! Esti un tradator de tara comunistule! Tu si remorcile tale "liberale"!
  • +4 (4 voturi)    
    .... !? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:24)

    EuM [utilizator]

    Mah, vezi ca iar minti... de unde ai mata info astea? Aaaa.. mintim din nou poporul cu televizorul? Vezi ca nu mai poate FMI de alianta asta a voastra!

    Adio, prostanacule!

    M
  • +5 (5 voturi)    
    Asa, si? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:26)

    nelu [anonim]

    O sa treaca si pe la Soacra?
  • +4 (4 voturi)    
    Da, stim. (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:27)

    Marcel Ionita [utilizator]

    Si mai stim ca o sa negocieze cu Basescu si nu cu tine, iar tu atunci o sa fi fost deja chiar si "descaunat" din PSD datorita rezultatelor dezastruoase.

    Hahahahaha!
  • 0 (0 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:31)

    Mowgli [anonim]

  • +2 (2 voturi)    
    "Avem informatii..." (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:32)

    triciupa [anonim]

    ... adica noi, astia care ne-am aliat la Grivco...
    Prostanacul a inceput deja sa se joace de-a presedintele, crezand ca tradarea lui Crin Anonescu o sa-i aduca plocon si voturile acestuia! Ce personaj penibil!
    Si mai vorbeste de fraudare! Ia ascultati aici:
    http://www.youtube.com/watch?v=eRvHlBBSm2w
    Asculta si da mai departe.
  • +4 (4 voturi)    
    avem informatii (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:32)

    bob [anonim]

    parafrazandul pe Geona : "Avem informatii" ca in cazul in care Mircea Geona catiga alegerile prezidentiale din Romania o delegatie din Federatia rusa va veni in luna decembrie in Romania sa isi ia tainul :)
  • +3 (3 voturi)    
    pai de ce ? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:33)

    aaa [anonim]

    pai de ce sa mai vina ?
    nu ai fost tu la rusi sa rezolvi problema ?
  • +4 (4 voturi)    
    Intrebare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:33)

    alegatoru_prostit [utilizator]

    da' de unde ai tu, mah, informatiile astea??

    i-a spus un om lu' tac'tu Ilici, a? ;-)
  • +3 (3 voturi)    
    Frauda! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:35)

    Tartorul [anonim]

    asta va fi tema de fapt la turul doi!

    La turul intii a fost doar un preview...

    Iesiti la vot!
  • +3 (3 voturi)    
    Stafful american furnizeaza informatiile ? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:40)

    tyla [utilizator]

    Imi vine sa vars ce a ajuns politica din Romania. Oare cu cine mai are de luptat Basescu ? Mai sunt servicii de informatii occidentale neimplicate ?
  • +4 (4 voturi)    
    Ce nevoie ai de FNI? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:45)

    Dianora [utilizator]

    Poate pun si miliardarii nostri niste bani la bataie, in contul celor ce li se vor da, caci altfel cu cate ai promis Mirciulica nu te incadrezi in veci in deficit!
    De altfel PNL a spus de mult ca nu trebuie sa indatoram tara luand de la Fond. Mai bine vindem niste zacaminte, o platforma continentala acolo..
    Ai promis astea deja la Moscova? Ouups..
  • +4 (4 voturi)    
    geoana (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:45)

    radu [anonim]

    tov.geoana te va vota doar crin si cativa pnl-isti,nu si electoratul lor!!!!!!!!!!
  • +5 (5 voturi)    
    De unde? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:47)

    NEMERNIC(fost stefan) [anonim]

    Ai informatiile domnule Geoana? AI sunat la Moscova? AI fost sunat de acolo?
  • +4 (4 voturi)    
    serios (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:48)

    tyty [anonim]

    Chiar asa, FMI sta cu urechea palnie la noi, cum aude ca s-a facut alianta cum isi cumpara bilete de avion pentru Otopeni. :)))))
  • +3 (3 voturi)    
    Ai si sprijinul ambasadorului rus! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:48)

    din ardeal [anonim]

    Veti pierde votul multor romani dupa ce afla de interventia ambasadorului rus, care ne cere liniste in privinta vizitei dvs la Moskva. Noi vrem sa ramanem pe alta axa!
  • +5 (5 voturi)    
    AVEM INFORMATII CA....... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:48)

    Lorenzo Monkson [anonim]

    bai numai securistii aveau informatii. se stie deja ca fmi vine in decembrie, au spus-o inainte de alegeri. ce esti asa prostanac. te apuca iar elucubratiilgen am vorbit la n.a.s.a......sau vom da romanilor care se intorc 30000 euro.....
    te trezesti vorbind ca prostul....scuze prostanacul!!!!!!!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Da' chiar asa de prosti ne crede domnu' Geoana?... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:49)

    Observator [anonim]

    "Avem informatii ca, in urma demersurilor noastre de a constitui o majoritate parlamentara si de a numi un premier imediat dupa alegeri, o delegatie FMI va veni in Romania in luna decembrie."

    ...altfel nu venea, nu ? Cum au auzit ca PSD a semnat cu PNL hop si FMI!!! Ts-ts-ts-ts-ts-ts-ts-ts... Ii crede pe toti pe masura poreclei sale...
  • +4 (4 voturi)    
    stau si ma intreb, (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:51)

    kalu [anonim]

    geana asta chiar crede ca mai exista romani care sa creada magariile astea sau iliescu chiar a avut dreptate cand l-a categorisit asa cum stiti cu totii?
  • +4 (4 voturi)    
    FMI SI PROSTANACU (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:52)

    Dan.m [utilizator]

    Daca vine FMI-u si vede ca prostanacu iese presedinte... n-r sa mai iasa din aeroport. Fac stanga imprejur inapoi acasa.
  • -6 (6 voturi)    
    asa vorbeste viitorul presedinte al Romaniei:) (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:53)

    bobik [anonim]

    Mai Geoana, daca nu scoti tara din criza, te strang de gat! Ca io tocmai m-am decis sa-ti dau amaratul meu de vot in turul 2, sa scapam de bezmeticul de Base, dar vreau guvern competent, nu hahalele.
  • -6 (6 voturi)    
    SUCCES (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:54)

    BADEA CARTAN [anonim]

    SUCCES. Romania are nevoie de calm. Calm si sa se concentreze pe prioritatile. Nu am absolut nimic cu Basescu dar cred ca Geoana este perfect in linie cu prioritatile Romaniei.

    Ar fi putut sa fie in alta parte sa-si vada frumos de pozitia lui intr-o vreo institutuie internationala dar a acceptat sa se mocirleasca pe acolo.

    Pacat de toate stereotipurile care i se pun in carca si care pe care totusi le-a acceptat vrand, nevrand. Ar trebui sa-si rebrandeze partidul.
  • +5 (5 voturi)    
    Vrajeala (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:56)

    dragos [anonim]

    Daaaa or sa vina cei 3 magi sa se inchine la Geoana. Esti dus cu capu' Geoana. Or sa vina cand vom rezolva temele lasate.
  • +6 (6 voturi)    
    iar prostanacul? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:00)

    andrei [anonim]

    sa mori tu? abia in ianuarie se intalneste board-ul fmi...
  • +2 (6 voturi)    
    sa crapatzi, Prostane! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:00)

    Doboritorul de Bizoni [utilizator]

    voi semnatzi, poporul voteaza, voi plecatzi! scirba vesnica tzie si tatukului tau, ion ilici iliescu - crimele din 89, mineriadele si 20 de ani de furt cu nerusinare din buzunarele romanilor!
    • -3 (3 voturi)    
      oh,da... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:15)

      goodgirlgonemad [utilizator] i-a raspuns lui Doboritorul de Bizoni

      adevarul e ca base e mult mai tare, ce au facut aia in 14 ani, a facut el in 5.impozit forfetar, concedii fara plata, ditamai datoria la fmi...
      • +3 (3 voturi)    
        esti dezinformat (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:57)

        dadan [utilizator] i-a raspuns lui goodgirlgonemad

        impozitul forfetar era in programul PSD, apoi vezi ce parere are tatucul de taxa unica de impozitare - introdusa de programul lui Basescu....iar imprumutul de la FMI nu trebuia facut daca ne prindea criza economica cu excedent bugetar in loc de ditamai deficitul bugetar....
      • 0 (0 voturi)    
        postare fara gandire (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 0:00)

        madmaxwtl [utilizator] i-a raspuns lui goodgirlgonemad

        1. toate aceste masuri au fost luate cu PSD la guvernare in caz ca ai uitat sau te fai ca ai uitat.
        2. toate aceste masuri au fost luate intr-un an in care o criza economica a zguduit golbul. o criza economica cum nu a fost nici una in cei 14 ani de guvernare iliesciana, asa ca mai ganditi si voi inainte sa postati
  • +2 (2 voturi)    
    hotu striga hotii (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:08)

    ysoagar [anonim]

    oare cine o fi "brevetat" pomenile si turismul electoral? romani fiti pe faza: circul continua inca 2 saptamani, pe langa bâlciul cu negocierea "premierului" si a "doctrinelor" acum hai sa bagam mare si cu fraudele...
  • +4 (4 voturi)    
    si eu am auzit... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:16)

    copilul problema [utilizator]

    ca imediat ce ati semnat acordul, FMI-ul si-a anuntat prezenta la Bucuresti sa va salute in calitate de nou presedinte.
    Deasemenea, Obama a anuntat ca in primul zbor spatial, va exista si un roman, iar Putin ne ofera gaze gratuit cat timp sunteti presedinte.
    Sunteti salvarea noastra tovarasu' Geoana!
  • +4 (4 voturi)    
    Johannis (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:18)

    alina [anonim]

    Eu nu stiu despre acest primar decat ceea ce a aparut in presa. Ceea ce ma intriga pe mine este isteria cu care se incapataneaza sa-l promoveze. Si nu pricep de ce... Atata simpatie politica multicolora (PNL, UDMR si mai ales! PSD) ma face sa nu-l privesc cu ochi buni pe acest domn. Am fost in Sibiu si nu m-a impresionat. Dar accept ca nu e asta un criteriu pentru a-l judeca pe distinsul domn. Insa pe voi nu va pune pe ganduri aceasta insistenta? Chiar sa fie "alesul"? S-au terminat aici "elitele" PSD? Si de ce intra el in acest joc? Ce motivatie are de accepta sa fie pionul atator forte (inclusiv cele basesciene care-l refuza la fel de incapatanat).
    • +1 (1 vot)    
      Pionul de sacrificiu! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:52)

      Lorenzo Monkson [anonim] i-a raspuns lui alina

      Cum s-a scapat de FMI pionul va fi sacrificat. Klaus va deveni un Santa Klaus, personaj de poveste! Bun pina la Craciun si dupa aia gata, ca avem de furat!!!!!!!
      O sa pateasca ca Tzapu', nici ala nu a avut sprijin politic. Cine o sa-l sustina?
      Il vor arunca la gunoi in cel mai scurt timp.
      Pe pariu?
    • +3 (3 voturi)    
      pai este singurul lor ATU... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 20:01)

      dadan [utilizator] i-a raspuns lui alina

      sunt deja prea murdari si corupti ca sa mai prosteasca electoratul, asa ca au nevoie de un mic truc de rebranding , o infuzie de imagine din exteriorul partidelor care au ajuns la capatul resurselor umane... efectiv nu mai au pe cine promova din partid atat de mult s-au erodat...
    • +1 (1 vot)    
      Intrebare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 20:50)

      Naiv [anonim] i-a raspuns lui alina

      Daca Johannis e atat de bun, de ce la Sibiu Basescu a iesit pe primul loc?
  • +3 (3 voturi)    
    asa si dupa 2010... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:20)

    xan [anonim]

    dupa 2010 drakoo ne ia nu-i asa? Imi aduc aminte foarte bine cum era pe vremea lu' Nastase cu impozit 45%. Nu multumesc, mai bine mai stati voi o tura si va mai ganditi.
  • +1 (1 vot)    
    intrebarea care este, este: (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:21)

    gogi [anonim]

    da stii daca ai sa fii in romania sau in rusia, la moscova?
    ca poate or sa te cheme la noi ordine...
  • +5 (5 voturi)    
    Jos PSD!!! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:24)

    cmn [anonim]

    Ma intreb cu de lumea nu vede ipocrizia celor din PSD. Nimeni nu zice ca Basescu e sfant...dar a incercat sa puna bete in roate mafiei. Din cauza asta il vor toti disparut din scena politica. Idiotul de Becali chiar a recunoscut ( probabil incosntient) la o emisiune recenta de pe B1TV ca vrea sa dispara Basescu si sa vina altul sa "dea drumul la afaceri". Eu unul sunt satul de lucrurile astea. Si oameni buni...nu va mai hobati 24 din 24 de ore la antena 1,2,3 si realitatea...spun numai prostii si nu dau dovada de pic de respect. Numai cand ma gandesc la prostovanu de Mircea Badea ma ia scarba. Emisiunea lui ar trebui sa se numeasca "La usa cortului!!!". Ma intreb cum isi permite sa mistocareasca pe toata lumea...e vorba de bun simt si respect pana la urma. In fine...romani...sper sa deschideti ochii si ciuliti urechile pentru a vedea crunta realitate. Numai bine...
  • +2 (2 voturi)    
    asta-mi aduce aminte... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:33)

    dumi [anonim]

    de un fapt real: pe vremea saraciei lucii din ultimii ani ai lui Ceausescu, un ins care se ocupa cu invatamantul politic intr-o mare uzina unde lucram, ne-a spus ca in portul Constanta "au intrat trei vapoare cu portocale". Doar dupa cativa ani am inteles de ce spunea asta: voia sa ne "incurajeze".

    Geoana n-a uitat trucurile acelea.
  • +3 (3 voturi)    
    Bobik ,tu esti mai demult omul Moscovei.. (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:39)

    CD [anonim]

    ..te stim si noi cam cate parale face si pe unde umbli!
    Auzi, a murit generalul secu care te-a tinut in brate de-ai facut imprumuturi la Bancorex de milioane de USD pe care nu i-ai mai restituit .vezi ca-ti vine si tie randul nu numai lui Geona , Crin si Johannis ,tradatori de tara !
  • +3 (3 voturi)    
    Am informatii... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:40)

    Alecu [anonim]

    Si eu am informatii ca tu esti prostanac!
  • +2 (2 voturi)    
    gionel (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:40)

    yo [anonim]

    De unde are informatii ? Cred ca de la RUSI ca doar a fost de 2 ori acolo in interes de servici.
  • +4 (4 voturi)    
    pragmatismul lui Geona - prompterul (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:41)

    dadan [utilizator]

    Cosmonauti romani in spatiu, medicamente prin posta , 20.000 de coco pentru milioanele de romani care se intorc din Spania si Italia....solutii pragmatice si echilibrate pentru Roamania....
    Sa votati bine!
  • +2 (2 voturi)    
    Ai o logica perfecta,Alina ! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:52)

    CD [anonim]

    ...Rostul lui Johannis este altul:sa garanteze UDMR ca Putin se tine de cuvant si in schimbul aliantei de 65 % ,singura capabila sa-l inlature pe Basescu si sa scoata tara din UE si NATO ,primeste AUTONOMIA TRANSILVANIEI ,iar Geona ,PRESEDINTIA ROMANIEI ,in timp ce CRIN ,cu cele cateva procente a capatat autoritatea de a face alinata cu Geoana, peste capul PNL.Acesti oameni,inclusiv Johannis care in timpul primului tur a facut o vizita la Moscova,sa-i pupe bocancul stang lui Putin , executa PLANUL MOSCOVEI PENTRU ROMANIA .
    De aceea este foarte suparat Ambasadorul Rusiei in Romania ,pentru ca este valva multa pe tema vizitelor lui geona la Moscova si mai sunt si alte elemente demne de luat in seama >
    Intalnirea lui Tariceanu cu Kondyakov inainte cu o saptamana de suspendarea PReseidntelui Basescu si incercarile nereusite ale acestuia de scoatare a Romaniei din NATO.
    Acum cand l-au bagat pe Bogdan Olteanu in BNR s-au creat premisele ca acesta sa divulge ,nestingherit ,strtegia BNR de trecere la euro care este adevarata integrare economica aRomaniei in UE si pe care Moscova poate sa o saboteze daca informatia vine pe VIA PATRICIU-MOSCOVA .
    Planul Moscovei are doua componente :
    -una economica ,gestionata de Patriciu asa-zisul Drum al Petrolului ,care priveste investitiile Rusiei in resursele minerale in statele estului ,realizate de Patriciu ( atat in media ca in Georgia cotidianul Blik fratele geaman al lui Clik sau in banci:cumpararea Bancii Populare in procent de 92 % cu banii MOSCOVEI ;
    -una pe linia serviciilor secrete ,urmata de GEOANA,CRIN ,JOHANNIS .
    Acesti oameni sunt tardatori de tara in sensul art.155 din codul penal si asta ar trebui s-o stie toti romanii ,afltefl invatam limba rusa ,din nou ,dar de data asta pentru 300 de ani !!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Geoanaaaa (Marţi, 24 noiembrie 2009, 20:49)

    DJSasuAndrei [utilizator]

    Parca erai impotriva acordului cu FMI... Acuma nu mai poti trai fara el?
  • +1 (1 vot)    
    gioana (Marţi, 24 noiembrie 2009, 23:20)

    hagi [anonim]

    In cazul in care este ales presedinte, Mircea Geoana a promis tuturor somerilor ca le va asigura cate o slujba.

    Aceasta slujba va fi oficiata gratuit de preotul din parohia fiecarui somer
  • 0 (0 voturi)    
    hey (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 2:02)

    tanarromanantimafiepolitica [anonim]

    Don Geoana, vine Fmi la Bucuresti dar nu cred vor intreba de tine.Se intalnesc cu oameni care au program politic nu un pierde vara cu gargara ca matale.Abia astept sa va citesc zambetul dupa turul 2..
  • 0 (0 voturi)    
    joiana (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 4:08)

    ginion [anonim]

    mai joaca la bingo pe la antene sau mai umbla cu joiana,dar ia geana de pe romani ca te deochi si o sa-ti traiasca soacra de o sa te si ingroape!!!nu e de tine pacalici sa fii presedinte de romani!!cauta-ti si tu un serviciu ,poate astepti o pensie mai tarziu!!!hai pa,si mai treci pe la oprescu pt un tratament contra prostiei!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Informatii (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 14:36)

    Elimedia [utilizator]

    Va mai aduceti aminte de ilici in timpul revolutiei pe ecranele tv?!?!? Era ceva de genu "avem informatii ca un grup de teroristi se deplaseaza spre... "Astazi din nou fsn " are informatii ca..."