Surse: Liberalii au cerut PSD sa-i scoata pe Hrebenciuc si pe Vanghelie din prima linie

de Redactia Stiri     HotNews.ro
Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:01 Actualitate | Politic


Conducerea liberalilor ar fi cerut liderilor PSD sa-i scoata pe Viorel Hrebenciuc si pe Marian Vanghelie din primia linie, au declarat surse politice pentru HotNews.ro. Solicitarea a fost facuta in contextul in care cele doua formatiuni incearca sa incheie un acord care prevede ca liberalii sa-l sustina pe Mircea Geoana la prezidentiale, pentru ca, ulterior, acesta sa-l desemneze premier pe primarul Sibiului, Klaus Johannis.

Un consilier al presedintelui Crin Antonescu a refuzat sa confirme sau sa infirme aceasta informatie. El a mentionat insa faptul ca Romeo Stavarache, seful de campanie al lui Antonescu, a fost propus sa faca parte din staff-ul lui Mircea Geoana. Stavarache este cunoscut pentru disputele aprinse pe care le-a avut cu Viorel Hrebenciuc.

"Niciodata nu voi face campanie alaturi de Viorel Hrebenciuc si acolitii lui. Cred in continuare ca Viorel Hrebenciuc a facut cel mai mare rau Romaniei", a declarat Stavarache, citat de NewsIn.

In acelasi context, prim-vicepresedintele PNL Ludovic Orban a declarat marti ca PSD trebuie sa renunte la "personalitatile patate".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4777 vizualizari

  • +35 (41 voturi)    
    MOOOOR DE RAS (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:09)

    Dan.m [utilizator]

    mor de ras , mooor de raaaas. sa-i scoata din prima linie si sa-i lase acolo in spate la sfori. :))) ahahha jos comunistii !!!
    • +17 (23 voturi)    
      70% au votat impotriva lui Geoana (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:29)

      Mihai Doo Mii [anonim] i-a raspuns lui Dan.m

      ...deci n-are cum sa cistige.
      • -8 (14 voturi)    
        pdl la fel (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:56)

        tristi [anonim] i-a raspuns lui Mihai Doo Mii

        mai sunteti botii astia, comentati intr-una ca niste lingai pe 3 milioane.
      • -6 (16 voturi)    
        Mai degraba 70% au votat impotriva lui Basescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:01)

        A.Simionescu [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Doo Mii

        Nu Geoana e presedintele Romaniei acum.
        • -1 (5 voturi)    
          Doar 69 domnu' (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:19)

          Mihai2000 [anonim] i-a raspuns lui A.Simionescu

          e 70 la 69, deci Geoana pierde.
    • 0 (0 voturi)    
      Nu cred ca isi permit PNL-istii (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 11:00)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui Dan.m

      sa ceara. Dar chiar daca ar fi asa iar PSD s-ar si conforma, nu rezolva nimic: se vad ceilalti. Iliescu, Nastase, Mazare, etc.
  • +27 (33 voturi)    
    Iar in locul lor ... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:11)

    alegatoru_prostit [utilizator]

    ... sa-i bage pe orban si fenechiu...

    10x again, crinutzo !
    • +16 (16 voturi)    
      asa asa (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:45)

      marius [anonim] i-a raspuns lui alegatoru_prostit

      ca pe olteanu l-au bagat la BNR si nu mai e disponibil :)))
      • +2 (2 voturi)    
        daca ii scoateti (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 0:17)

        Ghita [anonim] i-a raspuns lui marius

        e una dar cu mirosu` tavarashi, cu mirosul cum faceti?!
  • +31 (39 voturi)    
    Garantat Vanghelie (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:11)

    Ana Armanca Ardeleanu [anonim]

    Puteţi să-i scoateţi pe Hrebenciuc şi Vanghelie şi din partid, noi tot ştim că ei sunt acolo. Coaliţia Grivco, garantată Vanghelie!
    Liberali de 3 parale sper să nu rămână nimic din PNL!
    • -9 (11 voturi)    
      PDL + PSD (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:44)

      eu [anonim] i-a raspuns lui Ana Armanca Ardeleanu

      Si cand PDL-ul s-a aliat cu PSD-ul nu tot cu Vanghelie si Hrebenciuc au negociat?

      Iarasi sunt posturile unor pupincuristi PDL cu memorie scurta.
      • +9 (9 voturi)    
        Nu, nu tot Vanghleie si Hrebe (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:14)

        Padurean [utilizator] i-a raspuns lui eu

        Ei impreuna cu Iliescu au fost cei mai vehementi impotriva aliantei cu PD-L din 2008.
        • +7 (7 voturi)    
          Exact! :D (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:33)

          georgeb [utilizator] i-a raspuns lui Padurean

          Adica PNL incearca sa faca, la sfarsitul lui 2009, ceea ce au incercat sa faca si PDL-ul la inceputul lui 2009. Conditia guvernarii cu PDL a fost exact asta -- reformarea PSD-ului, scoaterea bunicutzei, lui bombonel, cititorului de almanahe si sforarului din randurile conducerii PSD. Destramarea guvernarii PDL-PSD s-a produs intocmai la ordinele celor 4. Surpriza?
    • -5 (7 voturi)    
      Capu la fund, pauza s-a termint! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:12)

      Capulafund [anonim] i-a raspuns lui Ana Armanca Ardeleanu

      Coalitia Grivco? Basescu bombagiu a lansat o petarda, iar 1 mil de creduli o inghit! Cine poate crede ca un mare securist cum e Voiculescu face intalniri secrete la Grivco?
      Basescu a uitat insa sa ne mai spuna ceva: Cum l-au parasit oamenii lui de incredere din SRI si SIE( cei de la 2 si-un sfert sunt in concedii medicale!!!!) si ce semnal a dat la aceste alegeri 'Marele licurici" si 'Marele Urs". Semnalul este ANTI. Ca de altfel si in 1996, 2000 si 2004.
      Numai un ageamiu poate crede ca poporul roman si-a ales vreodata conducatorii!
      • 0 (2 voturi)    
        Tu te auzi vorbind? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:37)

        cumanis [anonim] i-a raspuns lui Capulafund

        Si ti se pare plin de inteligentz nesfarshita, nu-i asa.
        Ne-au trebuit 20 de ani ca sa ne intoarcem de unde am plecat si vom merge inapoi ca melcul cu mareata coalitie PSD + PNL.
        • 0 (2 voturi)    
          De ce nu vrem sa vedem adevarul? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:12)

          punct [anonim] i-a raspuns lui cumanis

          PNL-ul a fost si intr-o mareata coalitie cu PDL-ul si a distrus-o marele carmaci!
          Punem un pariu: 'marele carmaci' sa declare ca se retrage, acum, sau dupa alegeri si PNL-ul face coalitie cu PDL-ul imediat( cu toate ca si acesta din urma e partid de dreapta cum sunt eu popa raspopit).
          Omul este pericol public pentru propriu' lui partid!
          Nimeni nu mai doreste sa intre la guvernare condus de Basescu.
          Din acest razboi va castiga PNL-ul care, peste 4 ani va avea 40% ,la alegerile parlamentare, ceea ce ar fi excelent!
          Sa-i dea dumnezeu sanatate lui Basescu ca a trezit poporul!
          • 0 (0 voturi)    
            La obiect. (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 9:16)

            drona [utilizator] i-a raspuns lui punct

            Sunt de aceiasi parere,PNL va iesi intarit din acesta conventie.Fara alte comentarii.
  • -3 (9 voturi)    
    fratilor... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:12)

    carmabox [anonim]

    pana va frecati voi care cu care va luati si cine pe cine se ia sau nu se ia, o sa vina 6 dec si n-o sa stiti ce v-a lovit...
  • +11 (13 voturi)    
    nu e telegenic? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:12)

    dan [anonim]

    Electoratul nu trebuie sa-i vada pe Hrebe si Vanghelie? Dau rau pe sticla? Sau PNL nu-i considera frecventabili?
  • +22 (26 voturi)    
    nu lipsesc macar inca vreo 2-3 ? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:12)

    adi [anonim]

    si nea nelu ? si nastase ? oprisan ? mazare ? baroni locali etc etc ?
    • -2 (14 voturi)    
      pocainta (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:30)

      StefanB52 [utilizator] i-a raspuns lui adi

      aia se fac baieti cuminti si trec la PD-L
  • +21 (23 voturi)    
    Trebuie sa scoata mai multi (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:13)

    Ireunca [anonim]

    Eu zic sa-i scoata pe toti ca e mai sanatos !
    • -7 (7 voturi)    
      Nu e sanatos deloc pentru democratie (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:30)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Ireunca

      sa-i starpesti pe toti coruptii taberei adverse.
      • +2 (4 voturi)    
        Comment sters de user (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:15)

        x [anonim] i-a raspuns lui Constantin

        • +1 (1 vot)    
          Eu nu sunt masochist (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:09)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui x

          Ma gandesc la viitor si la coruptii din tabara mea.

          La felul cum actioneaza Basescu nu-i vad bine pe apropiatii lui care au calcat pe bec.
    • +6 (6 voturi)    
      Sa intre mazare la inaintare atunci (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:32)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui Ireunca

      Tineti-i mai in spate si mai rasfirati ca se vad sforile (ba chiar si funiile)
      Si pe cine sa bage in fata domne, daca Geoana este "Number 1"? Cam cat de deshtepti credeti ca pot fi cei din spate?
  • +10 (10 voturi)    
    Stim, cunoastem: pentru imagine (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:14)

    Orion belt [anonim]

    Sa iasa-n fata anti-PSD-istii: Norika nicolai si Bogdan olteanu.
    • +4 (4 voturi)    
      Se pregateste Chiuhariu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:46)

      Mihai Doo Mii [anonim] i-a raspuns lui Orion belt

      Si nepoata Norikai.
  • +7 (7 voturi)    
    pnlpsd (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:15)

    toma arnautu [anonim]

    Au si inceput ?
  • +9 (15 voturi)    
    JOC COMUNISMU ,JOS PNL-ISMUL !! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:18)

    andrei [anonim]

    Rusine ca ne considerati un popor de retardati!
    Rusine ca terfeliti numele de onoare ale oamenilor din trecut...si le amestecati cu fiara rosie !
    Rusine de 70 de ori cite 7 !!!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    erata, nu ca ar conta prea mult (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:19)

    mihaela [anonim]

    cum ii scrieti numele

    Marea Vanghelie ;-)))
    • +7 (9 voturi)    
      marea vanhheliada... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:41)

      tulipa [utilizator] i-a raspuns lui mihaela

      toti la vot in 6 decembrie, sa scapam de cei rosii!!!!
  • -6 (10 voturi)    
    va e frica? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:20)

    marius [anonim]

    astia care comenteaza aici sunt din linia 1 de propaganda a PD-L. Va e ciuda ca Bases se scufunda cu vapor cu tot....si Capitanul Roberto...pam pam....ha ha ha
    • +2 (6 voturi)    
      ne e frica (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:45)

      insomar [anonim] i-a raspuns lui marius

      Corect ne e frica, dar nu de ce ti-a soptit tie marele carmaci.
      Ne e frica ca tara asta va ajunge din nou pe mana unor hoti.
      De aia ne e frica
    • +2 (4 voturi)    
      cine comenteaza? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:08)

      cititor [anonim] i-a raspuns lui marius

      1. Cei care comenteaza aici in primul rand citesc stirile.

      In al 2-lea rand ii intereseaza viitorul lor si al familiilor lor.. altfel nu ar comenta.

      Si nu in ultimul rand, da.. majoritatea sunt anti PSD.. ceea ce nu ma mira deloc.. pt ca nimeni nu vrea din nou comunismul la putere
    • +2 (2 voturi)    
      mi-e frica (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:43)

      Olsen [utilizator] i-a raspuns lui marius

      mie mi-e frica de oameni ca tine, care au pareri dar n-au argumente, altele decat cancanuri jurnalistice neverificate. Rog pe cei pro-Geoana sa imi dea si mie macar un singur motiv solid pertinent, obiectiv, dezinteresat, ideologic, pentru care Geoana ar merita sa fie votat.
      Am citit recent un articol de sociologie, care spunea ca doar un procent mic din populatie isi poate argumenta solid optiunea de vot, o alta parte fiind victime inocente ale stereotipurilor de presa. Bineinteles, urmeaza cei multi care voteaza sub influenta anturajului, fara a avea absolut niciun discenrmanant socio-politic.
  • +8 (8 voturi)    
    Liberalii si PSD. (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:20)

    mircea [anonim]

    Interesanta influenta liberalilor in modul de a conduce si al fi in prima linie al PSD.Pana la urma PNL=PSD,altfel cum poti sa ceri trecerea in linia doi a unor lideri PSD,decat daca ai controlul asupra conducerii partidului.PNL si PSD au dovedit ca nu au oameni capabili sa guverneze,prin faptul ca propun guvern din oameni care nu sunt membri de partid.Ori isi bat joc de proprii membri,ori toti oamenii destepti au parasit PNL si PSD.Alta explicatie nu este.
  • +8 (12 voturi)    
    Ii joaca pe sarma (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:22)

    tudor [anonim]

    dar dupa ce vad saci in caruta sa vezi ce patesc liberaci . se razbuna hrebe si vanghelu
  • -9 (11 voturi)    
    Ma enervati! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:25)

    goodgirlgonemad [utilizator]

    Mi se apleaca cand vad ca majoritatea celor care posteaza sunt lingusitori de basescu.
    Imi vine rau ca am ajuns sa fiu nevoita sa votez psd doar ca sa nu iasa basescu.
    In 2004 i-am dat toata increderea mea lui basescu, chiar credeam in el si chiar credeam ca ceva o sa se schimbe! Din pacate, dupa 5 ani, dezamagirea mea e fara margini.
    • +4 (6 voturi)    
      dezamagire (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:47)

      insomar [anonim] i-a raspuns lui goodgirlgonemad

      Dar Crin nu te-a dezamagit facand pact cu diavolul?
      • -1 (3 voturi)    
        te pomenesti... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:58)

        goodgirlgonemad [utilizator] i-a raspuns lui insomar

        ...ca pd-l-ul pana acum cateva luni facuse alianta cu mama-mare!
      • 0 (0 voturi)    
        Primul,da,primul a fost Basescu. (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 9:36)

        drona [utilizator] i-a raspuns lui insomar

        Va amintiti ce fericit era Basescu dupa ce a batut palma cu PSD ? L-a facut pe Gioana al doilea om in stat,l-a pupat si pe Hrebe si pe Vanghelie.Deci,a fost o alianta mai putin diavoleasca?
    • -1 (3 voturi)    
      mai postac (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:48)

      mihaela [anonim] i-a raspuns lui goodgirlgonemad

      esti recognoscibil ca postac pentru ca atingi tema mult uzata: l-am votat in 2004, dar imi pare rau. Daca iti pare rau, nu il mai vota, in schimb poate ne spui si noua de ce iti pare rau... dar cred ca despre asta nu ti s-a spus spus ce sa scrii. intelegeste mai putin important
      • -1 (5 voturi)    
        nu sunt postac (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:00)

        goodgirlgonemad [anonim] i-a raspuns lui mihaela

        sunt doar cetatean al acestei tari fara viitor, oricum am da-o.Si nu am spus ca-mi pare rau, am zis ca-mi vine rau, e o diferenta.
        Daca voi mai puteti inca 5 ani, eu nu mai pot si nici nu mai vreau sa-i acord vreo sansa d-lui basescu.
        • 0 (0 voturi)    
          nu ti-au scris in memo (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:14)

          mihaela [anonim] i-a raspuns lui goodgirlgonemad

          ce sa zici. pacat. nu-i mai da sanse daca nu vrei ;-)
        • 0 (0 voturi)    
          Mai gandeste-te (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:14)

          fulgerika [utilizator] i-a raspuns lui goodgirlgonemad

          Daca erai tu in locul presedintelui faceai mare branza? Eu cred ca nu. Mai rau de atat, cred ca faceai criza de nervi si semnai propria demisie.
        • 0 (0 voturi)    
          Da, ai dreptate. (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:14)

          Cristi [anonim] i-a raspuns lui goodgirlgonemad

          Nu esti postac! Esti postaca.

          P.S. Tot rau iti este? Suna la 112!
    • +6 (6 voturi)    
      dezamagirea de pe urma mai mare ca dea dintai (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:51)

      dani [anonim] i-a raspuns lui goodgirlgonemad

      ai grija duduie, basescu a dezamagit, e drept, dar dumitale daca alegi gioana..doar asa... in necunostinta de cauza, vei fi dezamagita mult mai progund si copiii copiilor tai la fel !!!!!!!!
  • +6 (10 voturi)    
    Sau sa se faca ca... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:26)

    horia [anonim]

    Fa-te ca lucrezi Mircea zicea Caramitru la Dinescu in 1989. Asa si acum: Geoana, fa-te ca esti sef si ascunde-i la Monaco pe Vanghele si Hrebe! Fac pariu pe 100.000 euro ca Geoana dupa ce se vede cu sacii in caruta nu-l mai pune pe Johannis. Pai il suspenda ai lui printr-un referendum votat cu 90%. Si prosti ar fi PDL-istii sa le sustina motiunea de cenzura eventuala. Nu, acesti fripturisti politici de PNL-isti trebuie sa stea si in opozitie si fara ca vre-un partid sa-i mai bage in seama. Pe ei si UDMR.
  • +9 (11 voturi)    
    Hahahah (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:26)

    Ovidiu [anonim]

    Incearca acum sa mai dreaga busuiocu'..Dupa ce si-au dat pantalonii jos si s-au intors cu spatele la PSD invitind la auto-servire :))) acum incearca sa faca pe virginele care se vind scump vezi doamne...E buna, ce mai dupa ziua asta de rahat, m-am mai inveselit putin
  • +10 (12 voturi)    
    vulturii (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:26)

    marius [anonim]

    impresia mea, uitindu-ma in media, e ca avem de-a face cu niste vulturi care vor sa se infrupte cit mai repede din prada. E asalt generalizat la Basescu, vor sa scape de el din toate puterile. Toti ordinarii au iesit in fata, Ilici, Hrebenciuc, Vanghelie, Fenechiu. De aceea trebuie sa iesim la vot pe 6 dec. Vorbiti cu frati, surori, parinti, bunici, explicati-le ca e vorba si de viitorul nostru, aratati-le manipularea, nu e de joaca, vin vremuri grele. Un votant obisnuit, nu ma confundati cu un postac. Am sa mi scriu, sa reamintesc.
    • -1 (3 voturi)    
      lingailor (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:18)

      ana [anonim] i-a raspuns lui marius

      Ce va mai place sa-l pupati pe nea basescu.Ce conteaza ca traiti mai rau din zi in zi.Ce conteaza ca tara noastra e dezbinata si ca nu tu investitori,nu tu FMI (ca parca era necesar).Of of mai mai.
  • +10 (10 voturi)    
    Alianta PNL-PSD (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:27)

    CristinaPNL [anonim]

    PNL-PSD e un fel de PNL care este sau PNL'n'stanga imprejur. :
  • +6 (6 voturi)    
    Strategie beton (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:27)

    H1NV1 [anonim]

    De la: Echipa de consultanti
    Pentru: Presedintele Mircea Geoana

    MEMO - turul II ofensiva pe tema fraudarii alegerilor
    1. Nu repetati greseala din alegerile prezidentiale 2004
    În 2004, Adrian Nastase au câstigat primul tur de scrutin în fata lui Traian Basescu la o diferenta de peste 7% (40,94% fata de 33,93%). Aceasta diferenta ar fi trebuit sa îi ofere o victorie fara probleme în turul II. Cu toate acestea, Adrian Nastase a pierdut alegerile.
    Aceste greseli comise în 2004, nu trebuie repetate acum. Este esential pentru victorie ca Mircea Geoana si liderii PSD sa gestioneze ofensiv tema fraudarii.
    2. Folosirea exit-poll-urilor din seara primului tur pentru a declansa ofensiva pe tema fraudarii
    Recomandam ca în seara de 22 Noiembrie sa se foloseasca exit-poll-urile pentru a declansa campania ofensiva pentru turul II: Traian Basescu si PDL au fraudat alegerile.
    Recomandam ca aceasta campanie sa nu fie purtata direct de Mircea Geoana. Este important ca Mircea Geoana sa faca apel la calm si sa para ca liderul care nu este dispus sa arunce România în haos (spre deosebire de Traian Basescu).
    3. Dezvoltarea temei fraudarii alegerilor în turul II
    La nivelul liderilor PSD
    La nivel central va fi sesizat Biroul Electoral Central înca din dimineata zilei de luni, 23 Noiembrie pentru fraudarea alegerilor de catre Traian Basescu si PDL. De asemenea, recomandam ca sesizari similare sa fie depuse la Birourile Electorale Judetene de cel putin 14-16 organizatii ale PSD. Trebuie aduse inclusiv acuzatii concrete (chiar daca nu pot fi confirmate) pentru ca media sa preia investigarea lor.
    La nivelul media
    La nivel central si la nivel local în toate aparitiile în media liderii PSD trebuie sa vorbeasca pe o singura tema: alegerile au fost fraudate de Traian Basescu si PDL.
    Antena3 si Realitatea tv (respectiv Jurnalul National si Cotidianul) vor face investigatii pe baza acuzatiilor specifice de frauda.
    Antena3 si RealitateaTV fiind ale Mogulilor PSD.
    • +1 (5 voturi)    
      Asta-i o intoxicare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:41)

      Johnny [anonim] i-a raspuns lui H1NV1

      ...aparuta pe forum la Realitatea. Nimeni nu-i atit de stupid sa creada ca alegerile s-au cistigat doar pe baza acuzatiei de frauda.
  • +4 (4 voturi)    
    Hai nu zau? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:32)

    Cristi [anonim]

    Dar cei de la PNL n-ar trebui sa scoata si ei din prima linie personalitatile lor patate? Una dintre acestea fiind chiar, doamnelor si domnilor!, Ludovic Orban!!!

    P.S. Organe, astia despre care vorbesti mataluta nu sunt oricum in prima linie... Ei stau ceva mai in spate si trag firele. Asa cum se intampla si la voi cu nentu' Patriciu si cei din gasca lui.
  • +5 (5 voturi)    
    PERFECT Votam PSD (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:32)

    rov [utilizator]

    Votam cu PSD- ul ,
    Daca ii scot pe hrebe, vanghelie, dragnea, , iliescu, nastase, oprisan, mazare si bineinteles prostanacul atunci e ok !
    Atunci il dam la apa pe base. Doar atunci !
  • +5 (5 voturi)    
    Yohannis (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:32)

    ana [anonim]

    Klaus Johannis este pretextul perfect pentru solidarizarea celor trei partide- PSD,UDMR,PNL.De fapt,in spatele sustinerii pentru primarul Sibiului se ascund interese murdare: fuga de justitie,pentru oameni reprezentativi din toate cele trei formatiuni (Hrebenciuc,Nastase,Patriciu,Voiculescu,Mazare,Verestoy si citi altii) si acoliti ai lor(vezi Vantu)., continuarea afacerilor dubioase cu statul, subordonarea administrativa a tarii la toate nivelele,si satisfacerea orgoliului ranit al unor oameni care au facut imens de mult rau tarii,precum Iliescu sau Contantinescu. Nu cred ca va dura prea mult timp pina cind sefii DNA si Parchetului General vor fi inlocuiti cu oamenii de casa ai unui Vantu sau Patriciu. Dar va fi liniste. Ce or sa mai toace insa Antena 3 si Realitatea? Sa nu dea faliment...
    • -5 (5 voturi)    
      dosare pentru alegerile viitoare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:49)

      ana2 [anonim] i-a raspuns lui ana

      Pai, lasati sa treaca 6 Decembrie, si apoi sa vezi dosare!!
      Oare de ce in toate ministerele se ard acum tone de hartii! Imaculatii portocalii au teama? De ce?
      • +3 (3 voturi)    
        Sunati acum (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:01)

        Manole [anonim] i-a raspuns lui ana2

        Vezi ca ai aici pe hotnews o rubrica, se numeste asa: Vezi, pozezi, filmezi, postezi.
        Daca iese prea mult fum din vreun minister, inainte sa-ti imaginezi alte scenarii, eu zic c-ar fi bine totusi sa suni la 112.
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:19)

      ana [anonim] i-a raspuns lui ana

      Stii tu?
  • 0 (2 voturi)    
    Da' di ci?? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:32)

    cand_eu [anonim]

    se stie ca aia din prima linie, cad primii!
    Dau cu votul in ei, poate, poate pica!
  • -3 (3 voturi)    
    interesant (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:33)

    MPatrick [utilizator]

    ar fi intr-adevar o premiera.... si propunerea in sine cred ca este o initiativa laudabila ptr. PNL, dar daca se si realizeaza - insemna si mai mult. Bravo Crin!
  • +5 (5 voturi)    
    asa da! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:46)

    hahalera [anonim]

    deci liberalii vor cere ca vanghelie si hrebenciuc sa se "ascunda" o vreme (asa, cam ca Nastase, pe care acu' il vad iar om marcant al partidului - cred ca l-au trimis putin in vacanta la Cornu sa se relaxeze la numarat oua) pt ca lumea sa creada ca, vezi doamne, facura ei o alianta "morala", fara hrebe si marean. pai bine mai nesimtitilor, voi chiar ne luati de prosti?!!! cui spuneti voi ca mai marii psd, dupa ce s-au dat de ceasul mortii sa-l promoveze pe prostanac pana in turul 2, la un pas de cotroceni, vor spune acum "da, dl. Antonescu, asa e, ne scuzati, noi ne retragem... asteptam un telefon de la dvs cand putem scoate nasul in lume si noi.... si ca sa fiti multumit va lasam sa-l puneti pe neamtz prim-ministru si promitem solemn ca nu-l vom da jos (chiar) la prima abatere de la sloganul nostru electoral Sa Furam Bine!" Sunteti ridicoli! daca asta e adevarat atunci dl. Antonescu nu numai ca si-a dezamagit electoratul inhaitandu-se cu gasca de corupti dar si-a si jignit alegatorii, mai intai considerandu-i niste oi pe care le muta dintr-un tarc electoral in altul iar apoi incercand sa-si redreseze imaginea oferindu-le gogosi de-astea "expirate". pacat ca nu prea a citit si dumnealui sondajele din presa ca sa vada ca nu l-au votat tocmai niste imbecili cum, probabil, crede dumnealui...
  • +5 (5 voturi)    
    linia intai (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:48)

    liviu [anonim]

    Hrebe a fost totdeauna undeva mai in spate. Constat ca pentru el nu este formulata nicio cerinta.
    Cat despre Vanghelie, cat timp trebuie sa dispara din raza vizuala: pana in 6 decembrie sau pentru totdeauna?
  • -2 (2 voturi)    
    despre presedinte (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:54)

    ilie [anonim]

    Este foarte interesanta aceasta disputa. Ar trebui privit si reversul medaliei "hrebe, ilicescu, paturiciu" cu cea "videni, cocosi, casuneni", adica sa punem in balanta si raul si gangsterii din tabara pdleului. Sa nu uitam ca si acolo e o gasaca mafiota!
    • +1 (1 vot)    
      pardon (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:15)

      Olsen [utilizator] i-a raspuns lui ilie

      nu l-am vazut pe presedinte dand materia prima pt Oltchim si nici posta romana la videni, berceni si cocoseni. ar fi fost foarte simplu, nu credeti?
  • +4 (4 voturi)    
    prima linie.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:56)

    sasu [anonim]

    lasa ca are grija electoratul sa va scoata pe toti din prima linie asa cum meritati....
    vedeti ce faceti sa ingropati "referendumul inutil" ca va ia aghiuta mai repede decat va inchipuiti voi, mai draga
  • +1 (1 vot)    
    personalitati patate (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:04)

    liviu [anonim]

    Ce inseamna personalitati patate sau cat de patate trebuie sa fie personalitatile pentru a fi incluse in aceasta categorie?
    Spre exemplu: Adrian Nastase este o personalitate patata sau este curat ca lacrima. Va rog, un pic de ajutor domnule Orban!
  • +1 (1 vot)    
    Victorie (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:04)

    scarlat [anonim]

    Iliescu a invins in sfarsit PNL. Daca nu a reusit sa ii sperie cu ajutorul minerilor care le-au devastat sediul pe motiv ca ar fi tiparit dolari si manifeste antidemocratice, a putut in sfarsit sa-i cumpere si sa ii discrediteze.
    Aceasta victorie este un fapt grav pentru democratie, pentru ca a disparut efectiv un partid politic important de pe scena politica.
    Capii liberalilor de azi nu au facut cinste martiriului predecesorilor lor.
    Cum ati putut, mai liberalilor, sa tradati pentru niste bani demnitatea si idealurile pe care cei dinaintea voastra le-au pastrat cu pretul celor mai mari suferinte posibile?
    • 0 (0 voturi)    
      oare? (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 9:11)

      CoanaKiritza [anonim] i-a raspuns lui scarlat

      ... nu-i invers, nu i-au cumparat patriciu si vantu pe toti?
  • +1 (1 vot)    
    ordine in PSD (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:08)

    ordine in PSD [anonim]

    Liberalii fac ordine in PSD. Daca nu au reusit ei. Geoana e in stare sa vanda PSD. Chiar daca pierde Traian, Doamne fereste, o sa fie o bulibaseala in alianta rascracita. Cine o sa fie in opozitie va fi destept.
  • +3 (3 voturi)    
    Stie Stavarache de ce (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:14)

    bogdan [anonim]

    Fiind din Bacau Stavarache cam stie ce imagine de "om cinstit" are Herbenciuc. Inteleg ca vin in prima linie Nastase "cel curat" si Iliescu " strategul revolutiilor".
    Asa ne trebuie.
    • 0 (0 voturi)    
      :) (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 9:14)

      CoanaKiritza [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      Nimeni nu a observat asocierea perfecta dintre singurii oameni "saraci si cinstiti" din Romania... ilici si crinul trandafiriu?
  • +3 (3 voturi)    
    Rau ati ajuns, mai liberalilor (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:16)

    ion [anonim]

    Frate, nu era destul sa spuna
    Versiunea rezervata/de bun simt:
    Eu, Crin Antonescu, il votez pe Geoana, voi, votantii meu votati cum va indeamna constiinta

    Sau versiunea activa:
    Eu, Crin Antonescu, va indemn sa votam cu Geoana, avem deja pregatit si programul de guvernare in frunte cu Johannis

    CE E ASTA?
    "Un consilier al presedintelui Crin Antonescu a refuzat sa confirme sau sa infirme aceasta informatie. El a mentionat insa faptul ca Romeo Stavarache, seful de campanie al lui Antonescu, a fost propus sa faca parte din staff-ul lui Mircea Geoana"

    Adica vor sa se uneasca si echipele de campanie? Iar Antonescu sa colinde tara brat la brat cu Geoana?

    Rau ati ajuns, mai liberalilor. Vedeti ca v-ati apucat sa vindeti pielea ursului din padure, adica ce nu aveti in mana: voturile a doua milioane de oameni

    Ok, mai vedem...
  • +1 (1 vot)    
    Nici nu stiti (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:18)

    Cristi [anonim]

    Ce teapa v-ati luat astia care l-ati votat pe Antonescu. Peste cateva luni de zile unii dintre voie e posibil sa se trezeasca. Insa va fi prea tarziu. Geoana, Iliescu, Vantu, Patriciu, Voiculescu, Patriciu si multi altii vor fi pus de mult labele pe Romania. Si mai rau decat au facut-o pana acum. Ceea ce va fi foarte grav pentru aceasta tara! "Liberali": Votati Geoana! Votati Rusia! Votati-va compatibilitatile voastre cu comunistii lui Iliescu pe langa care ati gravitat din ianuarie 1990!!! Cine se aseamana se aduna. Punct.
  • 0 (0 voturi)    
    replica (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:20)

    bogdan [anonim]

    psd- o sa ceara sa-i scoata in replica pe patriciu, tariceanu, olteanu si norica
    hai ca sunteti penibili....
  • -2 (2 voturi)    
    Anti-Base (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:23)

    Adrian [anonim]

    Intelegeti pupinbasestilor ca PSD nu mai partidul stat (are doar 35% in parlament), insa Base e OMUL-PARTID (ceea ce e muuult mai grav).
    In turul I am votat Crin, iar acum sunt in total acord cu el: ANTIBASESCU.
    • +1 (1 vot)    
      pesede e partid unic (Marţi, 24 noiembrie 2009, 20:28)

      cucuvaia [anonim] i-a raspuns lui Adrian

      in teleorman, mai ales, dar si'n oltenia ...
      dragnea e scretarul general. :-)
  • +1 (1 vot)    
    si vor fi transferatzi la ... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:50)

    cucuvaia [anonim]

    ghici !?

    la, .....la pe ne le !

    pai !!
  • +1 (1 vot)    
    minciuna,diversiune,manipulare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:01)

    pervers [anonim]

    nu ,nu pot sa cred ca liberalii adevarati vor face front comun cu cei care in trecut au fost dusmanii lor,ma uitam astazi la cimpeanu,un om care a suferit sub regimul comunist,pur si simplu astazi acest om batrin se inclina in fata pesedeilor,l-a apucat o amnezie totala,oare poate uita cind minerii condusi sub atenta privire a lui iliescu au devastat, au batut pe unii liberali ,plus multe alte maltrapazilcuri la care au fost supusi de regimul iliescu,ma intreb la momentul asta cind acest mos cimpeanu a avut demnitate atunci sau acum.gastile care s-au aliat acum sint cei care au supt romania pina acum ,le titiie fundul puternic daca basescu devine presedinte,oare cred ei pesedistii si liberalii ca eu unul ii cred ca s-au aliat pentru binele romaniei,asta cred ei ca sintem multi dar nu si prosti
  • +1 (1 vot)    
    Un PNL hotarat (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:17)

    Buerebista [anonim]

    PSD-ul, tremurand ca o piftie la auzul acestei cereri a PNL, a tras un part plin de intelesuri mioritice, asa ca sa se-auda in munti si vai.
    Si de ce nu si la Antena 3 si Realitatea TV, in loc de promo.
  • -2 (2 voturi)    
    ????? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:20)

    Cristi [anonim]

    Mai curatelule, ia spune tu drept: cine anume le numara petele si dupa ce criterii se va face asta? Petele trebuie sa fie cumva multe si mari ca "personalitatile" sa fie trecute in linia a doua sau petele pot fi acceptabile daca sunt mai mici si putine si miros a petrol? Care sunt criteriile tovarase Orban? Ca, eu va marturisesc sincer, nu dau doi bani pe ce spui mataluta!
  • +2 (2 voturi)    
    Nu-l enervati pe Hrebe... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:54)

    Dianora [utilizator]

    .. ca daca se supara face urgent alta majoritate!
    Sa-l vada intai pe Mirciulica la Cotroceni, ca restul se rezolva!
    Personal ma felicit ca n-am stat la coada la Sectia de la Gara ca sa-l votez pe Crin! Mi-am adus aminte ce teapa s-a luat cu "aparatul televiziunii" si m-am dus acasa. Astept impresii de la cei care au stat in frig ca sa ajute "revolutia bunului simt", care s-a sfarsit 12 ore dupa alegeri.
    • 0 (0 voturi)    
      POVESTI.... PENTRU ......PROSTIME!!!!!! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 23:46)

      CONSTANTEAN [anonim] i-a raspuns lui Dianora

      ORI cum ai gindi tot NU se poate intelege pina unde se poate ajunge doar de dragul CIOLANULUI.

      Sunt sigur ca daca PSD ar cere PNL-ului sa fie de acord ca CEAUSESCU sa fie recunoscut ca EROU, ......acesti domni liberali.....ar fi deacord ca sunt baieti BUNI.......si AMABILI.

      Deasemeni daca UDMR.....ar cere ca limba maghiara sa fie introdusa ca fiind a 2-a limba alaturi de limba MAGHIARA........acesti domni.......PDSR......si PNL.....ar accepta.

      Stiti ca sunt baieti buni ......de ce sa NU fim DOMNI cu ei.

      Nu ma intereseaza cum se cheama partidul pe care il vatez, DAR....as vrea ca oameni pe car-i votez......SA NU FIE IPOCRITI.

      Prin urmaere TOVARASI VA DOARE UNDEVA de NOI.
      TOVARASI DE LA UDMR.....sunteti la fel de nesimtiti .....ca cei cu care v-ati ALIAT.

      Sunteti ipocriti.....NU sunteti pentru interesele minoritati MAGHIARE......

      Oameni buni pina cind ne vor minti acesti NESIMTITI........cica ...PATRI..HOTI.
      Noi votam pentru a traii noi mai bine ..
      Nu-mi pasa daca ei traiesc...bine dar ...NICI CHIAR ASA DOMNILOR.
      SUNT SCIRBIT DE ACEASTA CLASA POLITICA.

      NU sunt pentru BASESCU....DAR, deocamdata ....NU avem pe cineva mai BUN......