Crin Antonescu a intors armele impotriva fostului aliat Mircea Geoana si a mogulilor. Se dezbina cei 65% din Parlament?

de Luminita Parvu     HotNews.ro
Vineri, 13 noiembrie 2009, 20:40 Actualitate | Politic


Geoana si Antonescu - colaj
Foto: Agerpres
Presedintele PNL, Crin Antonescu si-a schimbat tactica electorala si a trecut la atacuri dure la adresa lui Mircea Geoana. De la colaborarea in Parlament cu PSD pentru motiunea de cenzura si respingerea cabinetului Croitoru, Antonescu a inceput sa-si faca o obisnuinta in discursurile electorale sa-l atace pe fostul aliat, presedintele PSD. Liberalul pare a fi preluat din discursul lui Traian Basescu lansand atacuri si impotriva trusturilor de presa ale lui Vantu si Voiculescu.

Presedintele PNL, aflat vineri in campanie electorala la Botosani, a avut un discurs virulent la adresa lui Mircea Geoana si a mogulilor de presa. Folosindu-se de vizita presedintelui PSD la Moscova, Antonescu nu a ratat ocazia sa fie ironic si sa-l atace pe Geoana din nou.

"Nu il intrebam cine e jucator mare, cine e jucator mic, cine s-a dus cu bunicul sa se inscrie, cine s-a dus singur, in ce clasa e domnul Geoana, ca stiu in ce clasa e si in ce unitate este: in aceeasi unitate cu domnul Basescu, cu care primeste ordin deodata. Ma intereseaza niste amanunte despre interesul national. Tremuram de curiozitate sa vedem cum a servit domnul Geoana interesul national asa de discret ca nu stia nici domnul Hrebenciuc, nici chiar domnul Gusa, care sunt la randul lor pasionati de interesul national de cand ii stiu."

Antonescu si-a continuat discursul introducandu-l si pe Traian Basescu si i-a aratat cu degetul pe cei doi.

"Te intreb, Mircea Geoana, ce-ai facut la Moscova? Te intreb, Traian Basescu, daca teroristul Omar Hayssam si prietenii sai iti finanteaza campania electorala. Te intreb, Mircea Geoana, daca oligarhii rusi iti finanteaza campania electorala. Vreau raspuns, il astept la televiziunile domnilor Vantu si Voiculescu. (...) Rusine domnule Geoana. Dumneata i-ai invins pana acum pe romani nu cu mine ci, impreuna cu Traian Basescu, cu Viorel Hrebenciuc. Domnule Basescu mare aici si domnului Geoana mare dincolo, le spun adio", a exclamat Antonescu pe scena in huiduilile de aprobare ale publicului.

Dupa adoptarea motiunii de cenzura din 13 octombrie, PNL s-a coalizat cu PSD, UDMR si minoritatile si i-au cerut presedintelui Traian Basescu sa-l propuna ca premier pe primarul Sibiului, Klaus Johannis. In Parlament, "noua Coalitie" a facut front comun, liberalii au mers mana in mana cu PSD, UDMR si minoritatile si au respins Guvernul Croitoru.

In campania electorala cei doi presedinti de partid si totodata contracandidati, Crin Antonescu si, respectiv, Mircea Geoana au evitat sa se atace public si si-au centrat acuzatile catre Traian Basescu. In plina campanie pentru prezidentiale, Antonescu a lasat non-kombatul la o parte si a trecut la declaratii dure impotriva lui Geoana.

- 30 octombrie intr-un miting la Deva candidatul PNL la alegerile prezidentiale, a declarat ca Traian Basescu si Mircea Geoana incearca sa castige alegerile cu sondaje mincinoase si ca vor sa ii faca pe romani sa renunte la vot si sa stea acasa.

" Solutiile nu se mai afla la Traian Basescu si Mircea Geoana pentru ca ei au condus aceasta tara. Au guvernat. Au distrus tot ce se putea distruge intr-un an in Romania. Traian Basescu si Mircea Geoana se prefac a se desparti azi, fugind care incotro, ca niste talhari care au jefuit o casa.(...) Pe Geoana nu are rost sa il luam in consideratie pentru ca nu a avut curaj sa isi depuna candidatura singur, ci de mana cu Ion Iliescu."

- 4 noiembrie intr-un interviu acordat Evenimentului Zilei, Antonescu ataca voalat si timid trusturile de presa: "Apreciez drept corecta afirmatia ca domnii Vintu si Voiculescu se folosesc de trusturile de presa pentru a influenta politica acestei tari. N-as impartasi parerea ca vor sa-i indeparteze pe cetateni de politica."

- 12 noiembrie aflat in vizita la Calarasi, candidatul PNL la prezidentiale, Crin Antonescu, i-a cerut lui Mircea Geoana explicatii privind vizita sa neoficiala la Moscova din luna aprilie 2009.

"Intai si intai sa ne spuna in ce a constat aceasta intalnire, care este adevarul in legatura cu posibila sa solicitare de sprijin din partea Moscovei, in campania electorala, daca este adevarat acest lucru sau nu. Avem nevoie de un raspuns oficial. Domnul Geoana trebuie sa ne spuna de ce era nevoie de o intalnire neoficiala pe care presedintele Senatului sa o aiba si de ce asupra ei s-a pastrat atata vreme tacerea, mai precis pana cand presa a dat de urma acestei intamplari."






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7932 vizualizari

  • +30 (46 voturi)    
    vrajeala (Vineri, 13 noiembrie 2009, 21:34)

    zaboo [utilizator]

    incearca sa il bage pe Base la mijloc! e gargara tip Obama, nimic altceva!
    • +18 (48 voturi)    
      asta-i tare...Antonescu si discursuri pt profesori (Vineri, 13 noiembrie 2009, 21:59)

      desteptarea [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      Lipseste studentul model Antonescu. Trebuie sa vorbeasca si el in fata studentilor si mai ales in fata profesorilor universitari, sa le explice ce frumoasa e studentia cand chiulesti de la cursuri, mai repeti vreo 2 ani ca sa aprofundezi mai bine materia ca asta e, ti-e draga cartea dar mai draga ti-e viata...
      Am avut un conducator cu 4 clase, e un progres sa avem si un repetent...
      • -8 (28 voturi)    
        Observ ca ai postat chestia asta peste tot... (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:56)

        bgd [anonim] i-a raspuns lui desteptarea

        Amice, daca atat ai putut gasi rau despre Antonescu...eu sincer ma bucur. Fata de problemele celorlalti 2 candidati, Antonescu e un sfant.
        Revenind la subiect.... dupa ce Parlamentul a intrat in vacanta, Antonescu nu mai are pt ce sa stea pe langa PSD. Obiectivul a fost atins...iar acum e liber sa ii atace pe amandoi. Nu are absolut nimic de pierdut...si nu e nici un fel de vrajeala. Oricum aliantele dupa alegeri se vor face indiferent de atacurile astea de acum. Cum s-au scuipat intre ei...si si-au dat mana in toate combinatiile posibile dupa asta..la fel se poate si acum. Atacurile astea reprezinta fix 0 in contextul formarii unei aliante dupa alegeri. Putem avea la fel de simplu si PSD+PDL si PSD+PNL si PNL+PDL.... PSD-ul se baga cu oricine pt ciolan...iar Basescu si Antonescu ne-au aratat ca pot forma aliante cu PSD indiferent de vointa alegatorilor. Nu putem sti nimic de pe-acum...
        • +23 (29 voturi)    
          sfantul Antonescu (Vineri, 13 noiembrie 2009, 23:55)

          Andrei T [anonim] i-a raspuns lui bgd

          Mai bine ar fi sa spunem ca musiu A e mai repede ca apa sfintita. N-a facut nimic, n-a gresit nimic.. Doar a luat atatia bani cat sa traiasca de la conu Patriciu. Cu timpul, din postura de rezerva s-a trezit trimis in teren. Pana acum i-a vazut pe altii cum joaca si acum incearca sa-i imite. Oricat de multe simulari pe secunda ar face, nu trece de paispe la suta. Un scor f bun, mai ales ca pentru asta n-a facut decat sa dea din gura.
          • -12 (22 voturi)    
            Lasa-ma cu Patriciu... (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 2:05)

            bgd [anonim] i-a raspuns lui Andrei T

            Sigur i-a dat Patriciu bani ca sa traiasca...
            Daca ii dadea Patriciu se vedea cu siguranta.
            Lipsa de experienta...da, ok. Un motiv bun pt unii de a nu-l vota. Asta o accept si e un minus mare in dreptul lui. Insa ca sa te apuci sa dai din gura pe forumuri ca a chiulit din parlament si ca a ramas repetent (a si explicat omu de ce...dar na...)...si ca de asta nu e el potrivit, avand in vedere mortii peste care calca ceilalti 2...mi se pare pur si simplu rautate, pt ca nimeni nu e atat de prost incat sa inghita asta.
          • -2 (2 voturi)    
            Patriciu (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 12:30)

            hope [utilizator] i-a raspuns lui Andrei T

            Ba mai ai de comentat dp Patriciu. Nu te doare gura? Se pare ca traiesc intr-o tara de invidiosi si frustrati ca nu au atatia bani ca Patriciu. Daca candida Patriciu eu chiar l-as fi sustinut - are o viziune omule. Viziunea lui Basescu e doar sa faca scandal. De Geoana nu mai vorbesc, l-am auzit in campanie parlamentara - 1000 mk autostrazi, 1 milion de apartamente noi, pensii si salarii duble iar bietul om nu stia diferenta dintre buget si PIB.
        • +9 (23 voturi)    
          pai asta n-a facut nimic niciodata (Vineri, 13 noiembrie 2009, 23:57)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui bgd

          ce dreaq sa gaseasca cineva rau RAU?? raul in sine chiar ASTA este! e un sfant?? da! sfantul chiul! sfanta nemunca! sfantul dispret fata de tot ceea ce se construieste! sfanta gargara!
          • -2 (2 voturi)    
            Eu chiar asta prefer de la politiceni (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 6:40)

            Constantin [anonim] i-a raspuns lui zaboo

            Sa nu faca nimic, sa le fie lene chiar sa fure.

            Ce-mi doresc 5 ani in care in care politicenii sa doarma in banca si sa se multumeasca doar cu salariul lor.
          • +3 (3 voturi)    
            Disperare (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 11:28)

            Unchiul Mihai [anonim] i-a raspuns lui zaboo

            Gagiul este disperat pentru ca nu-l baga nimeni in seama. Sigur ca e bine sa se faca lumina in exemplele aduse de el (vizita de la Moscova si implicarea lui Basescu in dosarul Hayssam), dar sa dai vina pe altii pentru situatia economica este o ipocrizie de zile mari. Tariceanu PNL a gestionat tara intr-un mod incredibil de (corupt) prost si acum pe vremea de criza suntem mult mai vulnerabili. Antonescu este un candidat de doi lei si nu va lua mai mult de 12% - opinia mea.
        • +4 (4 voturi)    
          activitatea in parlament a lu' Antonescu spune tot (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 8:38)

          dedeiu [anonim] i-a raspuns lui bgd

          Cam ce a realizat domnul Antonescu prin parlament? Multe absente?
      • -7 (19 voturi)    
        Si? (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 0:56)

        muciflenduri c-tin [anonim] i-a raspuns lui desteptarea

        Nu voi vota cu antonescu, dar ce treaba are faptul ca a ramas repetent, cu alegerile?
        E suficient ca sunt atatia slugoi ai pnl si psd care posteaza pe forumuri, nu e nevoie sa apara si cei ai pdl.
        Faptul ca a ramas repetent e cat se poate de irelevant, doar un dobitoc indoctrinat poate spune ca antonescu nu ar fi coerent, sau ca un an repetat de facultate l-ar face mai prost.
        Inteleg ca iti castigi si tu o paine ca si raspandacii psd/pnl, dar nu e nevoie sa ii ingretosezi si tu pe cei care si asa abia merg la vot.
        • +14 (24 voturi)    
          Antonescu coerent .. (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 1:39)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri c-tin

          ... e doar in cadrul unei singure fraze. Adica e coerent dpv. lingvistic, da' dpv al ideilor pe care le emite e cam mult sa spunem ca e coerent, cata vreme nu prea emite idei.

          De ce zic asta: eu nu m-am uitat foarte atent la programul lui de guvernare, dar atat cat am retinut din el sunt in parte gargara fara acoperire si in parte idei catastrofale, pe care oricum n-o sa-i permita nimeni sa le puna in practica - din fericire nici chiar in situatia absurda ca va ajunge presedinte nu va avea posibilitatea legala sa impuna de ex. reducerea TVA si a cotei unice - chestii care suna bine, dar sunt de natura sa puna economia romaneasca efectiv pe butuci.
      • -2 (2 voturi)    
        Ai avut posibilitatea... (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 11:40)

        Arthur [anonim] i-a raspuns lui desteptarea

        ...sa-l alegi pe Ratiu care era si profesor universitar,apoi pe Manolescu,din greseala s-a ales Constantinescu care apoi a fost blamat de toti cei care nu l-au votat,nu mai spun ca Nastase a fost un student eminent si cecetator stiintific si l-ai preferat pe autodidactul marinar! Ce relevanta au deci pentru romani studiile sau cultura presedintelui? Asta pentru ca o serie de tantalai ne- gasind altceva la Antonescu se dau savanti romani de origina straina si stramba din nas. Nu m-ar mira daca chiar si Basescu ar zice ceva de scoala lui onescu ha,hah,haha!
    • +18 (30 voturi)    
      lupta pentru locul 2 se incinge (Vineri, 13 noiembrie 2009, 23:07)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      si Antonescu si Geoana sunt disperati ,dar parca mai mult Antonescu care nu mai are suflu...
      oricum adeversari pentru Basescu era un nastase ,dar a furat , era un tariceanu, dar a furat-acum sunt jucarii stricate ; actuali contracandidati ai lui Base sunt caricaturi si umane si politice ! Rien ne va plus-sa le dam la vot batuta de rigoare,fratii mei !
      • +9 (13 voturi)    
        bah, da' acum sincer (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 1:14)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        din toata maretia celor 65% cu care se impauneaza - e realmente jenant ca ATAT au putut sa scoata in fata: damigeoana si mos pistil!! nu crezi? cu asa papitzoi ti se ofileste stampila pana sa atinga tusul =))
        • +4 (4 voturi)    
          Antonescu si Geoana,cele doua fetze ale talerului (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 9:02)

          Eneas [anonim] i-a raspuns lui zaboo

          ..Marionete de marionete,ce mai incolo,incoace ! se vad si sforile cu care sunt legati de maini si de picioare de papusari : Partida Rusa ! Si Voiculescu si Patriciu spuneau prin 2005-2006 ca nu e nici o nenorocire daca nu intram in UE in 2007 ;ca mai bine sa asteptam -intrarea in NATO si in UE a Romaniei a incurcat maica Rusia care ,de pe vremea lui Eltin facea apel la kgbistii romani-Iliescu et compania ,sa intre mai degraba in CSI alaturi de fratii sovietici !
          si Geoana si Antonescu au aceiasi sponsori de campanie ceea ce e foarte grav!S-a asociat si escrocul imobiliar din Sibiu la destructurarea Romaniei ,ceea ce din partea unui sas e foarte grav !dupa ce a trait in puf in Romania ,acum se da providential ,papagalul !
        • +3 (3 voturi)    
          care 65 % ?? (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 9:15)

          xian [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          la vot secret, cu bilele la vedere ??? si ultima data au avut 53 %
      • +3 (3 voturi)    
        lupta pentru locul 2 (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 9:12)

        xian [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        Toate canonadele Antenelor siRTV s-au dovedit ca nu au avut nici-un efect.T.B. a ramas pe locul I ,asta a fost ' tactica 'a lui Patriciu@Voiculecu acum au cam intrat in panica Asa ca pe ei ca nu mai au gloante.Sa fie rasi tunsi si frezati Voturile celor de peste hotare vor da sansa ca TB din primul tur sa aibe peste 50%Ce face acum Antonescu este datorita presiunii electoratului PNL care vrea cu PDL
      • -1 (3 voturi)    
        lupta pt locul 1 (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 12:42)

        hope [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        da Basescu nu a furat? - Sau el a avut dreptul ca a fost presedinte?
        probabil Fratisu a facut afaceri legale cu armamentul - iar fiicasa si-a cumparat apartament de 700k din salariu,a doua fiica avea salariu de 2k pe luna pt 4 order de munca (pardon, e salariul mediu in bucuresti). Probabil Basescu nu a vandut Flota, probabil a ajuns capitan de nava inainte de 89 prin munca asidua, doar a condamnat comunismul si comunistii si nu putea fi el insusi comunist. Probabil totul e un zvon in campanie, totul e fum, el e sfant, si nu-si mai bate capul sa raspunda la intrebarile acestea ca totul e evident.
    • +11 (19 voturi)    
      nici acum nu-i clar? (Vineri, 13 noiembrie 2009, 23:40)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      Daca nici acum nu-i clar pentru votantii lui Antonescu si Geoana ca toata treaba asta cu coalitia Anti nu e decat o unealta de manipulare... sper sa va desteptati in decursul saptamanii urmatoare.

      Ganditi-va numai cum ar fi aratat imaginea lui Basescu daca astia nu-l acuzau zilnic pentru tot ce se intampla rau in tara asta.
      Pai astia de la PNL au avut ca scop anu asta numai sa bage bete-n roate ca sa para cat mai prost condusa tara, doar doar mai ia Antonescu niste puncte. Desteptarea!!
      • -2 (2 voturi)    
        re (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 12:38)

        Adi [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        Daca ti se pare ca a fost condusa bine esti chiar b**. La mai mare
    • +14 (16 voturi)    
      Gargara? Nu, disperare (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 0:17)

      Danutz Nastase [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      Omul vede ca in toate sondajele e pe locul 3, iar Geoana pe 2. Pe Basescu nu-l mai poate ajunge acum, dar il poate bate in finala. Insa ca sa intre in finala trebuie sa fie macar pe locul 2, iar asta nu o poate face decat detronandu-l pe cel care e pe 2. Concluzia? Daca vrei sa intri in turul 2, ataca-l pe Geoana, el e principalul tau adversar acum. Poti sa-l ataci si pe Basescu, dar concentreaza-te pe Geoana, daca el iese al doilea tu n-ai facut nimic.
      E strategia cu care Basescu a castigat alegerile pentru primaria Bucurestiului in 2000. S-a concentrat asupra celui care era al doilea in sondaje, inainte de turul I, ca sa-i poata lua locul si sa intre in finala. Apoi l-a batut si pe contracandidatul care iesise primul in turul I. Nu cumva ala era chiar Oprescu? Nu mai tin minte.
      • -3 (3 voturi)    
        Sunt de acord cu tine (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 8:25)

        MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui Danutz Nastase

        Dar tu esti de acord cu mine ?
        Ca daca sondajele spun ca
        Basescu ar lua bataie in turul 2
        MAI ALES de la Geoana
        POATE de la Crin ,
        si FOARTE NESIGUR de la Oprescu,
        atunci o parte dintre
        iubitorii de Basescu perdant
        ar trebui sa si calce pe inima
        si sa-l voteze mai degraba
        pe Antonescu in primul tur ?
        *
        Adica sa l voteze pe Basescu doar in turul 2.
        *
        Adica sa creeze pentru turul 2
        o situatie in care sa nu existe
        candidat rosu ?
        Si sa si lase frau liber impulsurilor portocalii doar pentru acelal doilea tur ?
        *
        Aceleasi sondaje il dau pe Basescu
        sigur calificat pentru turul 2, cu o felie procentuala majora in plus.
        Asadar o ”dezertare” tactica a 3-4 procente
        in favoarea lui Crin in turul prim
        nu ar fi un pericol.
        *
        Eu pun niste intrebari, doar.
        Nu doresc de loc victoria lui Basescu,
        iar daca va fi cazul in turul 2 voi vota cu
        Geoana, Vadim , Becali, Kelemen,
        baiatul ateu cu codita de la verzi sau
        Nea Matei , betivanul din coltul starzii,
        daca s-o fi inscris in cursa.
        *
        Imi recunosc fanatismul.
        Si evident speranta mea e ca Basescu sa piarda inca din primul tur.
        Nu atat pentru a rasufla usurat mai devreme
        si nici neaparat pentru a-l vedea umilit...desi as considera astea un fel de bonusuri.
        *
        M-ar interesa insa enorm sa vad
        reactia sustinatorilor de marca ai lui Basescu.
        Ce ar soune Ungureanu ?
        Ce ar grai Pora si Tapalaga ?
        L-ar plange Macovei, sau ar enumera
        ea insasiniste nume de corupti basescieni ?
        (fa doar deaia l-a pus la murat
        pe finul interlop Falca)
        Si mai cu seama cum s-ar decupla ”la minut”
        de el plebeei gen Prigoana si Florin Calinescu ?
        *
        Spre deosebire de mine care sunt orbit de ura,
        voi sunteti rationali si cumpatati.
        De ce nu-l impingeti, frate, n turul 2 pe Crin ce slabanog ?
        Si care aud acum ca a mai fost si repetent, nu ddicat cartii precum Traian.
    • +9 (9 voturi)    
      Scuze (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 0:28)

      Danutz Nastase [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      Cititi articolul „Tactica si strategie in campania lui Crin Antonescu” de Dragos Paul Aligica HotNews.ro Vineri, 13 noiembrie 2009, 16:26. Eu nu-l citisem cand am scris primul comentariu, dar spune mult mai bine acelasi lucru pe care l-am spus si eu in primul comentariu.
    • +9 (13 voturi)    
      Diversiune (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 1:26)

      Un alt OM [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      Cine si-a inchipuit ca Antonescu are vreo sansa la presedentie, trebuie sa se lase de politica.
      Eu cred ca acesta este semnalul ca s-au facut jocurile pentru nedizolvarea parlamentului. Acesti membrii in parlament nu doresc sa ajunga pe strada inainte de terminarea mandatului, deci toti vor actiona ca atare.
      Iata firul probabil al evenimentelor: ee va destrama "coalitia 65%", guvernului Negoita va trece, domnul Basescu va castiga al doilea mandat, toti membrii in Parlamentul Romaniei isi vor vedea in continuare de treburile lor personale (as da exemple, dar nu sunt de folos) pe banii poporului.
      Debarcarea domnului Basescu va esua a doua oara.
      Urmatorul punct pe ordinea de zi a "coalitiei 65%": nevalidarea referendumului prin descurajarea prezentei la vot.
      • +3 (3 voturi)    
        diversiune.. (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 9:22)

        xian [utilizator] i-a raspuns lui Un alt OM

        cu concursul unor asa zise ONGuri prodemocratice in care un 'guru' cu barba a mai torpilat votul uninominal de s-a ajuns la halababura de azi
      • 0 (0 voturi)    
        concluzii (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 16:32)

        Aurora [anonim] i-a raspuns lui Un alt OM

        Omul cu "Diversiunea"! Retorica dumneavoastra n-are legatura cu subiectul,nu are nici un sens decat acela de a spune "Nu votati cu Basescu!".

        Miscarea lui Antonescu a fost "naucitoare". Votantii lui Antonescu Crin provin in marea lor majoritate de la CDR-Constantinescu .Singura problema a lui AC fiind "alianta" cu PSD. Prin pozitia luata contra lui Geoana impusca 2 iepuri de-odata. Se "delimiteaza" de Geoana, (dar nu de PSD) si le ia o piatra de pe inima impatizantilor Conventei care de-abia asteapta un motiv care sa le indice ca PNL-ul nu i-a tradat. SI asa ii creste numarul de votanti. Rezultatul acestor alegeri, in cazul in care nu iese Basescu, confirma falimentul scolii romanesti si succesul experimentului Comunist.Ne-am invatat lectia pe de rost,fara sa stim mesajul, sensul, logica discursului. Ne e greu sa urmarim o succesiune de intamplari la al carui deznodamant suntem invitati sa participam, suntem "obositi", si nu ne intereseaza aia care au proiecte, care si le expun sau si le pun in practica.Nici cei care ne povestesc ce fac ei. Uite pe vremea lui Iliescu nu aveam nevoie sa stim nimic si viata mergea inainte... Vrem sa ne dea cineva bani, si case si masini. Nu ne intereseaza de unde, criza nu este pentru noi este pentru cel de alaturi cu care n-avem nimic de impartit ...
        • 0 (0 voturi)    
          Pentru Aurora (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 19:08)

          Un alt OM [anonim] i-a raspuns lui Aurora

          Se pare ca ati pierdut firul. Referitor la domnul Basescu, daca doriti sa stiti parerea mea, trebuie sa spun ca probabil este singurul candidat suficient de stabil pe cursul politic pe care si l-a asumat. Toti ceilalti sunt in bataia vanturilor, impinsi cand in dreapta cand in stanga.
          Subiectul este Antonescu, actiunile lui si implicatiile lor.
          Miscarea lui dovedeste, in opinia mea, ca este un om lipsit de principii, contrarian, fara viziune politica, cu o educatie destul de slaba dar suficient de carismatic si care nici nu trebuia sa fie in Parlament. Cu parere de rau trebuie sa spun ca ce am scris mai sus se aplica majoritatii clasei politice. Tactica electorala a lui Antonescu este relevanta numai prin faptul ca descrie lipsa de strategie a unui partid care s-a vrut liberal, dar s-a asociat cu oricine ca sa treaca puntea.
          Aurora, in conluzie, cred ca avem cam aceleasi idei, dar nu ne intelegem.
    • 0 (2 voturi)    
      E nu mai fi invidios (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 6:24)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      Ce numai Basescu are voie sa-i atace pe moguli?

      Antonescu are posibilitatea sa fie mai ironic in atacuri decat Basescu, aducand in comentariile sale satira specific romaneasca.
    • 0 (2 voturi)    
      PSD-ul prostanacilor (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 9:59)

      Soso [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      Hai sa va spun scenariu: 1. Turul 2: Basescu si Antonescu - se joaca si castiga Basescu (Romania proletara nu va da castig de cauza unui liberal) 2. Turul 2: Basescu si Geoana - Basescu iese la negocieri cu PNL si in alea 2 saptamani propune un Prim Ministru PNL-ist pe care i-l lasa mostenire lui Geoana, care va fi asles si cu care PD-L-ul si PNL-ul vor guverna linistiti inca 3 ani. Ce ziceti, copii? Este PSD un partid de prostanaci?
  • +21 (43 voturi)    
    Antonescu in culmea implicarii in politica (Vineri, 13 noiembrie 2009, 21:34)

    desteptarea [utilizator]

    Crin Antonescu: In campania aceasta am facut prezenta cat in 20 de ani de parlamentar. Am obosit. Va rog sa nu ma mai carati si prin turul 2. Multumesc!
    • -8 (24 voturi)    
      catalog (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:23)

      playerul [anonim] i-a raspuns lui desteptarea

      vad ca lumea se agita cu prezenta lui Crin in parlament. intrebare: parlamentarii nostri in 20 de ani au facut mai mult bine sau mai mult rau ? daca au facut mai mult rau, e bine ca au venit des la munca sau ar fi fost mai bine sa fi stat acasa ? poate insemna totusi ca au lucrat mai mult pentru ei.
      so:
      1. base cu haysam trebuie clarificat - bani publici implicati poveste dubioasa rau de tot
      2. geona la moscova trebuie clarificat - influenta cu ce pret ? nu e neaparat rau sa ai o relatie buna cu rusii. decat sa te burici ca base si sa-ti dea aia gazul mai scump mai bine te lipsesti de betivan. dar ce putere mare iti da ceva moca ?...
      3. prezenta lui Crin nu e prea relevanta - e o muscatura de tantar pe langa 1 sau 2

      normal ca nu-i frumos uneori ca e foarte incisiv la adresa celor 2. dar asta e singura lui carte.
      se adreseaza unui public in majoritate vulgar si n-o sa dea versuri din pink floyd. este de inteles.

      nu exista candidat perfect in nicio tara
      cumva trebuie o atentie mai mare la lucrurile cu adevarat importante.
      trebuie luat fiecare in parte cu faptele sale si tras linie.

      da da stiu ... mogulii patriciu bau bau

      macar ala ajuta copiii cu creier pe cand puiu si toti cocalarii de dorobanti pe cine draq ajuta ?

      ps: bineinteles ca sunt subiectiv. votez cu al 3 lea de la 18 ani si mi-e greu sa gasesc altceva mai bun cu sanse cat de cat reale.
    • -8 (18 voturi)    
      catalog (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:24)

      playerul [anonim] i-a raspuns lui desteptarea

      vad ca lumea se agita cu prezenta lui Crin in parlament. intrebare: parlamentarii nostri in 20 de ani au facut mai mult bine sau mai mult rau ? daca au facut mai mult rau, e bine ca au venit des la munca sau ar fi fost mai bine sa fi stat acasa ? poate insemna totusi ca au lucrat mai mult pentru ei.
      so:
      1. base cu haysam trebuie clarificat - bani publici implicati poveste dubioasa rau de tot
      2. geona la moscova trebuie clarificat - influenta cu ce pret ? nu e neaparat rau sa ai o relatie buna cu rusii. decat sa te burici ca base si sa-ti dea aia gazul mai scump mai bine te lipsesti de betivan. dar ce putere mare iti da ceva moca ?...
      3. prezenta lui Crin nu e prea relevanta - e o muscatura de tantar pe langa 1 sau 2

      normal ca nu-i frumos uneori ca e foarte incisiv la adresa celor 2. dar asta e singura lui carte.
      se adreseaza unui public in majoritate vulgar si n-o sa dea versuri din pink floyd. este de inteles.

      nu exista candidat perfect in nicio tara
      cumva trebuie o atentie mai mare la lucrurile cu adevarat importante.
      trebuie luat fiecare in parte cu faptele sale si tras linie.

      da da stiu ... mogulii patriciu bau bau

      macar ala ajuta copiii cu creier pe cand puiu si toti cocalarii de dorobanti pe cine draq ajuta ?

      ps: bineinteles ca sunt subiectiv. votez cu al 3 lea de la 18 ani si mi-e greu sa gasesc altceva mai bun cu sanse cat de cat reale.
  • +16 (20 voturi)    
    Si? (Vineri, 13 noiembrie 2009, 21:44)

    Osiris [anonim]

    Prin ce declaratie a intors armele impotriva mogulilor? Era doar o constatare, nu ii infiera pe moguli. Iar aveti titluri scrise pe genunchi.
  • +10 (20 voturi)    
    varianta simpla (Vineri, 13 noiembrie 2009, 21:45)

    MirceaA [utilizator]

    S-au certat la ciolan Patriciu cu Vantu si Voiculescu. Si e normal ca difuzoarele sa redea ce transmite microfonul.
    • +1 (1 vot)    
      cearta (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 9:26)

      xian [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      pentru locurile din Jilava si aranjamentul paturilor sau a canalului la TV din JILAVAAAAA!
  • -16 (28 voturi)    
    sa fi iesit basescu din ecuatia alegerilor? (Vineri, 13 noiembrie 2009, 21:46)

    roiban [anonim]

    modul de campanie al lui antonescu sugereaza lupta pt a prinde un loc in finala.nu avem sondaje insa sunt indici ca basescu ar fi iesit din ecuatia alegerilor.in aceste conditii il vad pe crin antonescu presedinte.
    • +8 (14 voturi)    
      Recomandare (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:38)

      aac [utilizator] i-a raspuns lui roiban

      În acest caz ia-ți niște ochelari de fund de șampanie.
    • +5 (9 voturi)    
      da, da (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 0:10)

      mamaomida [anonim] i-a raspuns lui roiban

      si eu il vad.
      Prinde un loc in finala, la peluza.
      Si intra in turul 2, in 2024.
  • +13 (21 voturi)    
    ... (Vineri, 13 noiembrie 2009, 21:47)

    Aph [anonim]

    Prea tarziu, tati... Ai intrat deja in gasca oamenilor mari cu chilotii mici!
  • +15 (35 voturi)    
    Alo,Antonescule ,necrezi chiar asa de prosti (Vineri, 13 noiembrie 2009, 21:51)

    CD [anonim]

    ..cand afirmi ca nu stii de Moscova ?Da PNL cand a votat in intelegere cuHrebe pe BoganOlteanula BNR pe cine a servit ,nu pe Moscova ? Vrei sa spui ca nu stii ca misiunea lui Bogadan Olteanu la BNR nu este divulgarea catre Moscova -VIa Patriciu a strategiei BNR de aderare la economia UE ?
    Lasa-te de latrat despre interesul national cand l-ai nominalizat pe Johannis la propunerea
    de premier,misiunea acestuia,ca minoritar fiind de a garanta UDMR indeplinirea promisiunii lui Putin de a asigura autonomia teritoriala a Transilvaniei !
    Si mai termina cu Hayssam pe care chipurile l-a facut scapat Basescu si uita-te in ograda justitiei care se gudura la PSD+PC si PNL pentru ca li se
    asigura salarii babane ,lipsa de responsabilitate si nepedepsire pentru acte de coruptie ,care acum se fac pe fata ?Te faci ca nu stii cate dosare sunt lasate la fiset de politisti si procurori care asteapta sa vada cine iese presedinte ,ca sa vada cu cat pot vinde solutia ,stiind ca Geona ori Crin ,ii lasa-n pace ?
    He!He! He ! Crin o faci pe curatul si indignatul ca sa faci ceata in gradina PNL pus in slujba lui Patriciu si a Moscovei ? Inc urand Parchetul General va face cateva arestari pentru tradare si cred ca -i sa stai langa Geona,Bela,Johannis si Pambuccian ,in celula ,la mititica ,unde ai sa i timp sa te gandesti la interesul national si cam cum l-ai tradat ,sluga la Kremlin, ce esti ? Acuma Geona ca Geona,a fost fiu de securist,atat stie ,dar tu ,caine tradator o faci pe banii Moscovei -Via Patriciu sid uci tara la pierzanie pentru 500 de ani !
    Nu te mai da rotund pe interesul national ca esti tradator de neam si de tara si-ar trebui sa te duci cat vezi cu ochii de rusine ca ti-a tradat ce e mai sfant :Tara !
    Hai ,pleaca de aici, potaia lui Patriciu, du-te cu investitorul Moscovei, in Georgia sau in Ucraina ,scrie la Blick si scuteste-ne de hoitul tau care miroase a Kremlin !
  • +17 (25 voturi)    
    mda (Vineri, 13 noiembrie 2009, 21:52)

    srt [utilizator]

    Ipocrizia a un lucru normal in politica Romaneasca.

    Cum ramane cu majoritatea 65 domnule Antonescu? S-a dizolvat?

    Cum ramane cu Basescu - raul cel mai mare? Acum are aliati? Doar dumneavoastra sunteti speranta?

    Si daca nu va votez ce? Vine apocalipsa?

    Deja PNL miroase a disperare. Sau prostie. Care e mai la indemana.
  • +20 (24 voturi)    
    ANtonescu si-a dat seama... (Vineri, 13 noiembrie 2009, 21:52)

    Florin [anonim]

    ...ca nu poate sa il confrunte sau sa il clinteasca din sondaje pe Basescu, asa ca sfatuit probabil de consilierii lui, si-a dat seama ca daca "isi indreapta armele" spre Geoana, are mult mai mult de castigat, poate chiar sa-i aduca turul 2 la alegeri. S-a mai desteptat putin, si incepe sa fie mai pragmatic.
    • +8 (18 voturi)    
      sa schimbe numele in ANTInescu (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:28)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      e mai potrivit cu tot ceea ce face! oricum o sa ia praful de pe toba in primul tur! sa-l vad in galerie in turul doi - sa vad ATUNCI ce zice! asta daca nu o sa ramana sub pat (unde se gasea si la revolutie) - plangand...
      • -13 (13 voturi)    
        post (Vineri, 13 noiembrie 2009, 23:03)

        playerul [anonim] i-a raspuns lui zaboo

        auzi zaboo, si daca ar fi fost la revolutie crezi ca merita sa-l scuipe ca pe Dinescu alde base si secu gen netoiu ?
        si una si mai si: base cu geoana unde erau la revolutie ?
        sau hai sa vedem procesul comunismului: a patit cineva ceva ? sta cineva in vreo teapa in piata victoriei ? eu n-am fost de vreo luna pe acolo e posibil sa fi aparut moguli, securisti, comunisti. poate stii tu mai bine. frumoasa lustratie. seamna cu flota.

        nu ti-am spus dar iti repet:
        pe base, geona, crin nu-i costa nimic sa spuna ca fac aia si aia. intrebarea e cine face misto de noi ?
        cica base le-a zis ieri profesorilor ca le da +78% in 5 ani
        tu ce zici ? cine face misto de noi ?

        pana una alta Crin are o nevasta desteapta.
        mai destepta ca el.
        macar pentru asta merita felicitat.
        geoana cica are si o soacra mai desteapta ca el.
        base are o fiica dar nu-mi dau seama cat e de desteapta. oricum se pare ca seamana cu tatal ei. sau invers.
        • +7 (9 voturi)    
          esti obsedat ca face lumea misto de tine? (Vineri, 13 noiembrie 2009, 23:53)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui playerul

          ceva sechele din copilarie?? e problema ta, puisor! cat despre divortata Valean - regret sa te anunt, dar a sarit din patul cuiva/pozitia 69 direct intr-o pozitie undeva in PE... am glumit! nu regret deloc sa te anunt asta - si nici ca aici candideaza pacaliciul crin-cel-chiulangiu! iar Dinescu n-a fost scuipat - nu mai minti aiurea!! pur si simplu a fost pus la locul lui! anumite lucruri trebuie sa le si meriti - si pentru ele tre' sa te respecti, ca sa te respecte si ceilalti! si eu ma respect suficient sa nici nu ma mai uit la vantu_litatea - daramite sa deschid usa unui vierme ranchiunos!! m-as fi suparat sa fi facut Basescu altfel! hai pa, si ia-ti si tu o nevasta desteapta - ca sa aiba de ce sa te felicite si pe tine lumea =))
          • -1 (1 vot)    
            psicolog (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 10:00)

            playerul [anonim] i-a raspuns lui zaboo

            oooo, domnu' pshicolog
            1. de Adina Valean am zis ca e o femeie desteapta nu altceva. nu ma intereseaza ce face in dormitor. e la al 2-lea mandat in PE.
            explica tu cum a fost propulsata in PE.
            poate ne zici cum a fost apoi eba de exemplu daca tot o tii cu respectu'
            2. scuipat era o figura de stil. poate tu vroiai sa-l si scuipe. nu m-ar mira.
            3. te respecti banuiesc uitandu-te la otv si labe1tv. esti stilul lor.
            auzi ma iti doresc sa fii tu respectat de base si de nea costel ala de craiova. probabil asta meriti.
            sa treci pe la casierie ....
          • -2 (2 voturi)    
            respect (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 14:54)

            playerul [anonim] i-a raspuns lui zaboo

            sa te respecte base si dom' costel psicologule
    • 0 (0 voturi)    
      A.si-a dat seama (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 9:36)

      xian [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      prea tarziu !!
  • +15 (25 voturi)    
    acum,la spartul tigului! (Vineri, 13 noiembrie 2009, 21:58)

    liana [anonim]

    e o luna azi de la grivco crinule cind va lingeati si adulati cu nemtul va afisati ,ai memoria scurta vad.
  • -7 (27 voturi)    
    Le-a intors ? (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:05)

    Moromete [anonim]

    Faptul ca-l ia la intrebari pe Geoana asta nu inseamna cu nu-l are in luneta pe Basescu; Strategia este de al prinde in turul II pe Base; Nu cred ca staff-ul de campanie al PNL a uitat cine a dezbinat PNL, in orice caz noi cei de jos nu am uitat !
    • +11 (13 voturi)    
      Luneta lui Crinutz (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:36)

      Demetra [utilizator] i-a raspuns lui Moromete

      Luneta aia a lui este o biata trompeta de pionier. Exact acum o luna , la Grivco, batea palma cu Geoana + ungurii + Iliescu si acum este revoltat. De tot rasul gasca asta de la Grivco. Au dat un guvern jos, ca sa se afle in treaba, se laudau cu majoritatea de 65% si acum se paruiesc precum tzatzele din Obor. Bine macxar ca nu-si mai vopseste parul si nu-si mai arunca bretonul peste cap. Partidul asta care este o anexa a PSD va disparea precum PNT-CD. Misiunea pt care au fost creati de securisti, s-a terminit.Ametitul de Crin este obosit si nici nu-si va da seama cand va pierde. Somn usor, Crin si vise placute. Am o curiozitate: cati sunteti, voi astia de jos, pt ca am observat ca cei mai multi parlamentari PeNaLi au intrat in Parlament de pe pozitiile doi sau trei? Si a propos de voi, se mai iubeste Saftoaica cu Imre, ginerele lui Melescanu?
    • +10 (10 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Vineri, 13 noiembrie 2009, 23:10)

      [anonim] i-a raspuns lui Moromete

  • -16 (24 voturi)    
    ... (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:13)

    Casargoz [anonim]

    Sunt amuzat de comentariile de pe hotnews, multe plusuri, putine minusuri. In general multi oameni contra, si unii pentru banuti. Ce tare e Basescu si ce imputit e Geoana, altii zic ce tare e Antonescu si ce imputit e Basescu. Am mari dubii ca oamenii din Romania mai au partizanate de acest fel. Eu acum sunt pus sa aleg daca ar fi sa fac o comparatie istorica, intre Stalin, Lev Beria si Hitler, intre stanga, dreapta si un necunoscut ambitios, vor zice unii ca e o comparatie prea dura, avand in vedere ca intr-un razboi nu s-ar fi distrus atata industrie cat a distrus tranzitia romaneasca, comparatia nu este fortata. E usor sa zici ce nenorocit a fost unul sau altul, e foarte greu sa zici Traiasca Stalin, Ce bun de Beria!, sau mai stiu e ce!
    Sunt surprins cat de convinsi striga unii sau altii Basescu, Geoana, Antonescu cu totii niste ....
    Dar daca voi asa credeti ca se face campanie, atunci sunt alaturi de voi:
    TRAIASCA EBA!
    • +11 (13 voturi)    
      Vreau bani! (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:43)

      Demetra [utilizator] i-a raspuns lui Casargoz

      Dragutza, imi spui si mie unde sa ma duc, ca sa iau ceva banutzi, ca nu mi-ar strica deloc?
      Si cam cat imi vor da pt o postare? Dar pt un plus sau un minus? Merci pt informatie
      PS Sa stii ca sunt un om din Romania si chiar am partizanate . Nu mai vreau comunistii rosii si nici crinii albi care au parafat o GASCA la GRIVCO.
      Dupa comentariul scris, cred ca esti un nostalgic comunist ilegalist. Prea stii bine personajele.
      • -2 (2 voturi)    
        Dmetra, vezi ca astia de iau de fraier (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 8:49)

        MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui Demetra

        De ”fraier” nu de ”fraiera” pentru ca
        de 3 zile de cand iti chimbara nick ul la feminin,
        ti a alunecat piciorul de vreo 3 ori facand acordul la masculin.
        *
        Poate de-aia nu te-au chemat inca la casierie ,
        asteapta sa-ti iasa ordinul de zi cu reducerea
        disciplinara a onorariului per postare cu 10%
        si per calificativ minus plus cu 12% .
        *
        Mi se pare total nedrept modul in care esti
        tratat...
        Ai vazut ca in sectorul 2 Onatnu
        da faiana si zahar chiar unora mai nefericiti decat tine.
        OOOPS ! Deaia ii urasti tu pe comunistii pleonastici - rosii - din cauza ca te-a omis
        Onaranu-militzanu de pe lista cu margarina ?
        Dar dragul meu Demetra ,
        Ontzanu lupta pentru o cauza
        buna...asa cum scrie pe milioanele
        de afise din sectorul 2....
        Si sa sti ca nici nu sun rosii.
        Sunt portocalii,
        exact ca blocurile pe care acelasi coleg de pluton al tau le-a ispravit de termoizolat in ultimele 3 luni, inainte sa si ia AUDIU ul

        PS. Cnstat ca Inca nu ti-au trimis de la centru
        replica sfichiuitoare pe tema numelui slavon purtat de domiisoara ANDRUSCA inaite de casatorie. ANDRUSHCA nu ANDREESCU....
    • +1 (1 vot)    
      TRAIASCA EBA.. (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 9:53)

      xian [utilizator] i-a raspuns lui Casargoz

      nu aveti caldura la subsol si cred ca vi s-a cam congelat si putina imaginatie pe care o mai aveti ca de inteligenta ...nu am ce spune 65 % cu bile la vedere ???asta-i majoritate bai fapturi ratate
  • +10 (16 voturi)    
    era normal (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:24)

    laur [anonim]

    asta ziceam si eu ,ca nu -i apuca alegerile pe astia 2 impreuna ..asta mai pare normalitate ,cred ca se revine la vechea coalite ca deh ciolanul e dulce si PNL nu prea -i mai simte gustul
  • +12 (24 voturi)    
    Biet crin! (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:25)

    iulia [anonim]

    Asa se comporta orice javra. Nici macar nu aduce elemente de noutate acestei "specii". Pana de curand imi venea mai usor sa-l cred mic. Am gresit. Nu e mic. E javra!
    • 0 (0 voturi)    
      Nu mai folosi cuvinte urate (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 6:33)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui iulia

      Comportamentul lui Crin este specific romanesc.

      Proverbul "Fa-te frate cu dracul pana treci puntea" imi intareste spusele.

      Nu-i frumos sa-i faci pe romani in toate felurile.
  • +9 (19 voturi)    
    RING DE BOX ? (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:30)

    ko [anonim]

    D-le Antonescu, aceast tip de tactica nu cred ca va va avantaja: de a-ti ataca cat mai dur contracandidatii ; de a invrajbi, de a turna Kintale de ura , cat mai vehement, dezlantuit, celor ce va asculta ? Asta faceti de 4 ani !!! ( Eu, cel putin, va vad jucand tot timpul acest rol de personaj negativ )
    Sa stiti ca poporul roman are niste caracteristici exact contrare; nu suporta prea bine starile conflictuale.. Ne-a placut si ne plac mai mult pacea si echilibrul, tactul diplomatic-inteligent..
    Eu cred ca Basescu merge mult mai mult la sufletul multora..
    Cred ca sunteti dezavantajat de acest tip de discurs.. Cu atat mai mult cu cat in ultimii 5 ani PNL a tot luptat cu armele cinismului, ale teribilismului, dispretului total- pana la maximul verbal atins de Orban... si intarit de dvs.. Ca sa nu mai vorbim de colcaiala Guvernul Tariceanu-PSD.. Sau, ultimele recorduri din politica noastra –ring de box..
    • -9 (13 voturi)    
      pe bune (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:47)

      playerul [anonim] i-a raspuns lui ko

      tu esti serios cand spui? :
      "
      Sa stiti ca poporul roman are niste caracteristici exact contrare; nu suporta prea bine starile conflictuale.. Ne-a placut si ne plac mai mult pacea si echilibrul, tactul diplomatic-inteligent..
      "
      traiesti in tara sau peste hotare ?
      dar asta e si mai si:
      "Eu cred ca Basescu merge mult mai mult la sufletul multora.."

      eu sunt programator dar cred ca daca bagi textele astea intr-o variabila a unui program s-ar putea sa arzi procesorul

      de mult n-am mai fost asa masca dupa ce am vazut/citit ceva.
      de fapt nu: uneori cand stau la cate o coada unii oameni nu ma observa si ma intreb daca nu cumva m-am asezat gresit la coada. ma simt asa ... perplex si ... invizibil

      pe bune: sigur n-a fost o gluma ?
      daca as fi sesizat ceva as fi fost poate rautacios (si as fi spus ceva de genul: tu ar trebui sa ai show-ul tau la B1) dar m-ai blocat
      vorba unei frantuzioace: I'm shocked! cand nu terminam vreun program sau aveam buguri
  • -11 (15 voturi)    
    Crin vrea in turul 2 (jos gargarii portocalii) (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:36)

    CosminG [utilizator]

    (lasat-o mai moale cu gargara voastra portocalie - daca aveti ceva de comentat cu bun simt comentati)

    E normal ca Crin vrea sa intre in turul 2
    • +3 (7 voturi)    
      ca crin (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 0:27)

      grig [anonim] i-a raspuns lui CosminG

      Eu am gargara moale. Nu am bun simt, ca cand aveam nu comentam.
      Doar ca cand aud ca crin vrea in turul 2, parca cam prea repede, ma cam apuca capul.
      Ca cam atat.
    • +3 (7 voturi)    
      e normal sa vrea.... (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 0:42)

      oh [utilizator] i-a raspuns lui CosminG

      ... insa tragic pentru el e ca nu poate. Crin e o biata soprana ce canta in fata Palatului Cotroceni/Victoria. Si nu strange bani nici de o inghetata pe batz.
  • +11 (15 voturi)    
    PSDNL-ul (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:42)

    calu verde de pe peretele verde [anonim]

    crinul-le , lasa vrajjeala asta ieftina
    de fiecare data cand a venit timpul de luat decizii de interes national pentru popor de fiecare data ati fost gica-contra si ati fost cu PSD de aceeeasi parte: chestia asta cu atacul impotriva lui gioahna este petnru a atrage pe cei care sunt nehotarati intre giaohna si basescu. adevarul care doare este ca sunteti -PNL- niste hoti mult mult mai periculosi decat cei din PSD , iar faptul ca vanghelie va conduce deciziile arata nivelul la care ati ajuns - de fapt ce sa ne mai ascundem- sunteti esalonul 3 al securitatii.
    dasvidania
  • +13 (17 voturi)    
    Din păcate pentru Crin (Vineri, 13 noiembrie 2009, 22:51)

    aac [utilizator]

    și din fericire pentru noi, zarurile au fost aruncate. Crin Antonescu NU contează în aceste alegeri care urmează decît în socotelile pesediste alea care dau cu minus la Băsescu și cu plusuri la Geoană.

    Crin săracul a luat startul în direcția opusă celorlalți doi candidați și sînt convins că el n-a vrut dar n-a avut de ales. Așa-i cîte-odată în viață, trebuie să mai faci și ce nu-ți place, să mai execuți cîte-un ordin de la șefi, să mai lustruiești pardoseala.

    Vestea bună pentru el este că va avea timp de odihnă berechet după campanie pe care ar putea să-l folosească învățînd o meserie, cîștigîndu-și o pîine cinstită și mai ales meritată. Îi doresc succes din toată inima.
  • +9 (13 voturi)    
    Noi radem si glumim... (Vineri, 13 noiembrie 2009, 23:30)

    Florin [anonim]

    ...pe seama prostancului Geoana sau neexperimentatului Antonescu, insa imi dau seama ca o facem pe banii nostri. Atata timp cat le vin impozitele si taxele de pe popor, nici in cot nu ii va durea de ce spunem noi. Macar daca ar iesi Basescu (caci ceilalti doi nu este nimic de capul lor, nu au nimmic coerent) din primul tur ca sa scapam mai ieftin si sa se termine mai repede cu aceasta nebunie de "paine si circ" cu toate ca in multe cazuri pana si painea e scumpa pt multi dintre noi.
  • -2 (10 voturi)    
    care e raul cel mai mic? (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 0:07)

    eu cu cine votez? [anonim]

    cred ca cel mai mare rau este dictatura (basescu) apoi saracia (geoana) dupa care, daca te pui la adapost de astea doua rele esti multumit daca scapi ieftin doar cu retorica goala ( antonescu).

    dictatura pentru ca basescu are butoanele serviciilor si a inghitit partide ale securistilor. Acum vrea sa micsoreze parlamentul ca sa nu mai fie deranjat in manevre.

    saracia pentru ca mogulii si psd/pdsr/fsn in general cand vin seamana cu invazia lacustelor.

    retorica goala, model obama, pentru ca antonescu vine doar cu cuvinte si nu cu fapte dar macar nu va fi dictatura iar daca lasa impozitele/taxele in pace (sau le micsoreaza) nu stiu daca va fi bogatie dar macar nu va fi saracie.
    • +2 (8 voturi)    
      iti zic eu care e raul cel mai mare: (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 1:18)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui eu cu cine votez?

      sa gandesti asa!
      • 0 (2 voturi)    
        de unde stii?.... (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 13:43)

        eu cu cine votez? [anonim] i-a raspuns lui zaboo

        ....ca vad ca nu aduci nici un argument in sprijinul ideii tale....iar in celelalte posturi de pe site....brrrrr....se vede ca faci parte dintre postacii de joasa speta pro-basescu!....si ca sa-ti fie mai clar nu am nimic cu cei pro-basescu, conteaza doar coeficientul!:D
  • +2 (6 voturi)    
    n-a spus nimic de moguli (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 0:17)

    schmoukiz [utilizator]

    A spus "astept raspuns la televiziunile lui Vantu si Voiculescu". Asta inseamna intors armele impotriva lor? Nici daca ar fi zis ca asteapta raspuns la orice alta televiziune nu ar fi insemnat cine stie ce atac. La Sinteza zilei Crin Antonescu e un fel de superstar, asa ca, din pacate pentru tineretea lui, ziua in care va ridica vocea impotriva lui Voiculescu e extrem de departe. Poate doar daca Felix si Patriciu s-ar lua la cearta pe cine stie ce afacere.
    • +1 (1 vot)    
      Mogulii (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 10:05)

      xian [utilizator] i-a raspuns lui schmoukiz

      sa-u luat la cearta pe locurile dela JILAVA
  • +3 (9 voturi)    
    Antonescu (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 0:24)

    VOTANT [anonim]

    A furat startul cu primarul Sibiului. Acum se teme ca Geoana l-a luat cu vecinul de la rasarit si nu-i iese chestia cu banca ruso-romana?
  • +1 (7 voturi)    
    Promisiuni (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 0:37)

    costi [anonim]

    SA TRAITI BINE ! a devenit MAI TRAITI !
    PRIMA CASA a devenit PRIMA COCIOABA
    UN OM IN COSMOS a devenit GEOANA IN AER
  • +5 (11 voturi)    
    GOGOSI ! (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 0:59)

    V. Istina [utilizator]

    Domnul Antonescu a iscalit o compunere nascocita de propagandistii angajati pentru treaba numita campanie electorala (daca se poate numi asa ce se intampla acum) si incearca printr-o miscare aparent surprinzatoare sa se foloseasca de puterea adversarilor pentru a capata si el putina forta... Frumoasa strategia, dar... socoteala de acasa... stiti cum e. Din fericire, nu suntem asa creduli, iar conflictul dintre adversarii sai este mult peste puterile domnului Antonescu. Se vede facatura jalnica a " statagemei"... In conditiile astea.... cred ca marele atu al domnului Basescu este pur si simplu..faptul ca are niste ...contracandidati varza! Poate la patru ace, eleganti, dar niste muraturi cand vine vorba de un program politic coerent. Majoritatea propunerilor sunt pur si simplu gargara construita pe sintaxa propagandei comuniste, doar cu alti termeni, mai la moda, o mima penibila a unui discurs democratic.
    In alta ordine de idei ce face Antonescu este curat propaganda neagra! NU este cine spuneti ca este! Daca ar fi fost cu adevarat un adversar pentru Geoana, ar fi luptat impotriva lui, nu cot la cot cu el!
    Si inca o data liberalismul de la noi, este rosu la fata, pretinzand ca e de furie... Era rosu de mai de mult...
  • -6 (6 voturi)    
    Auauau (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 1:28)

    alex [anonim]

    ce oficina jalnica. Sa mai asteptam putin, poate dispare majoritatea de 65% si nu se mai pune ca Basescu a calcat in picioare Parlamentul, ca s-a pi_patrat pe ea de democratie. Mai sunt 8 zile bai nesuferitilor!
  • +2 (8 voturi)    
    geoana=antonescu (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 1:52)

    alpha [anonim]

    ce incercare trista si lipsita de orice imaginatie...incercarti baieti si altceva..Crin erai titular pe scaunele comode din studiourile lui Vantu si-l atacai pe Basescu fara nici o opreliste...iar prin acea coaltie esti lipit de Geoana..de fapt PNL e lipit bine de PSD..si mai trist este ca se intampla chiar si fara voia ta asta!
  • -2 (4 voturi)    
    Injura-l pe dracu pina treci puntea (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 5:11)

    Leon [anonim]

    Ce sa faca omul saracul ca sa mai atraga niste voturi de la putinii liberali care mai au si obraz, nu numai cont in banca? Trage in dusmanul de clasa. Trec alegerile, si o pun iarasi de o coalitie impotriva lui Mate Fripte.
  • -1 (3 voturi)    
    Politicianul Traian Basescu (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 5:47)

    hotnewsfil [utilizator]

    Romania are nevoie de o restructurare generala, din radacini, pe toate planurile. Acesta este unicul "punct" din programul lui Traian Basescu, aceasta este dorinta lui fierbinte, acesta este crezul lui. Traian Basescu este un lider inascut. Si-a descoperit acest dar natural conducand vapoare, in conditii extrem de aspre. In pustietatea oceanelor si-a descoperit si si-a calit curajul, a invatat sa duca lucrurile pana la capat, cu tenacitate, cu incredere in el si in echipa pe care o conducea. Traian Basescu nu a vorbit despre spiritul de echipa. El a trait acest spirit in conditii-limita. Pe ocean, in mijlocul si in fruntea echipajului, nu se poate trai in minciuna. Acolo, acuitatea fiecaruia este maxima, toti se observa si se cunosc profund, nimeni nu poate sa se ascunda de ceilalti. Totul este la vedere. Fiecare le este celorlalti o carte deschisa. Acolo, speranta fiecaruia de supravietuire este in mana celorlati. Acolo, daruirea este totala, interventia este rapida si eficienta. Acolo se invata sa taci si sa faci. Acolo se practica "labor improbus omnia vincit". Acolo invinge bunul simt, stiinta de a le da si altora din curajul tau, din increderea in invingerea oricaror greutati. Acolo inving cei ce au umor si il transfera si echipajului. Acolo sunt puternici cei ce au imensa sansa de a-si pastra toata viata un suflet de copil. Traian Basescu are un suflet de copil, are sensibilitatea si buna dispozitie (mereu la vedere) a unui suflet de copil, nu detine "arta diplomatiei" care, de cele mai multe ori, instaleaza neincrederea intre oameni, intre colectivitati, intre parteneri, lasa prea liber drumul vorbelor si il bareaza pe cel al faptelor, cultiva smecheria cu staif, victoria asupra demnitatii.. Traian Basescu nu are darul diplomatiei vorbelor fara sir, searbade, deprinsa in scoli, din tratate machiavelice.
  • -1 (3 voturi)    
    Politicianul Traian Basescu (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 5:49)

    hotnewsfil [utilizator]

    URMARE/
    El detine diplomatia directa, a faptelor, cea a utilitatii, a pragmatismului. In ciuda convingerii celor care nu reusesc sa il inteleaga (din cauza incapacitatii lor), Traian Basescu nu este un imprevizibil. Previzibilitatea lui esentiala este cea a bunei lui intentii, in urmarirea unui tel catre care ii conduce pe altii. Ne este uneori imprevizibil atunci cand isi alege si isi adapteaza schimbarile de directie, impuse de neprevazutul situatiei, revenirea fiind, intotdeauna, pe drumul previzibil, firul rosu al vietii lui de om bine intentionat. Ghorghe Dinica a fost un actor esential. Traian Basescu este un politician esential.
    Ambii, fara zorzoane.
  • -1 (3 voturi)    
    Basescu Presedinte (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 6:06)

    marinarulroman [anonim]

    Domnul Basescu e un om de mare isprava;am lucrat personal cu Domnia - Sa la repararea navei Biruinta -nava amiral a flotei romanesti.Nu uit cit de dinamic era ,cum a venit in miez de noapte sa-si vada nava inainte de undocare ca sa fie sigur ca toul e in regula.Nu uit cum a intrat cu acest colos de vapor pina in fata garii maritime din Constanta si la intors cu 360 de grade - pe calcii cum se spune.Si asta pentru ca o pilotina itirzia sa vina cu alimentele deoarece trebuia sa plece repede in voiaj spre Egipt - Alexandria.E un om de mare actiune.Ca mai face si greseli? pai da ca pe mare nu se invata scoala diplomatiei si nu a fost un om de birou..., cu manecute albe.Sunt convins ca pentru actuala situatie a Romaniei e cel mai potrivit presedinte.Votati-l fratilor!
    • 0 (0 voturi)    
      felicitari (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 23:40)

      saladin [anonim] i-a raspuns lui marinarulroman

      Chiar asa 'marinarule roman" de ce nu scrieti si nu explicati romanilor ca D-l. Basescu merita un nou mandat pentru ca stie si poate sa scoata tara la liman. Votati Basescu - Presedinte !
    • 0 (0 voturi)    
      functionar (Duminică, 15 noiembrie 2009, 4:59)

      niv [utilizator] i-a raspuns lui marinarulroman

      si om de birou, altminteri politruc!
  • +1 (1 vot)    
    raspuns ptr.:eu cu cine votez... (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 8:39)

    CD [anonim]

    ..cu.. Moscova si poporul rus /ei lumina ne-au adus /
    caci Crinutul si cu Geona/slujesc bine la Matroana/
    iar Oprescu si el frate /il ia pe Klaus in spate/ si asa cum defileaza/si se fac ca dialogheaza /executa fara vorba/ca sa ia un pic de ciorba /din mancarea rusului /sub cizma boierului/Bela insa-i cel mai tare /a negociat se pare/ca Ardealul sa-i revina/sa si-l faca oficina /iara Putin sa domneasca/peste Tara Romaneasca / Garantia ca-i asa /e Johannis ,nemt sadea/minoritar blestemat /Romania a tradat/cand a acceptat sa para /PM liber,pentru tara /dar de fapt a parafat/ /Ardealul sa fie dat /drept multumire ,pe blat /ungurilor din alt stat / Asta e la noi in tara /majoritatea precara /care ar vrea sa ciunteasca /
    Tarisoara Romaneasca /si sa-si faca ei ,badie/
    in tara ,autonomie / 65 % este /alianta de poveste /
    pentru Kremlin,fratioare/pe Basescu sa-l doboare/
    bolsevismul sa-nfloraesca /pe campia romaneasca /sub cizma pe veci ,ruseasca !
    • 0 (2 voturi)    
      in balada ta basescu e ciobansul nevinovat? (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 16:48)

      caravaggio [utilizator] i-a raspuns lui CD

      sau ce d-zeu spui acolo? este el e exponentul anti-bolsevismului si al nationalismului?....si de aia platim noi gazul de doua ori? eu cred ca fratele american si fratele britanic l-au abandonat...au vazut ca nu le are cu politica, nu se poate trai intr-un conflict etern asa cum a demonstrat-o basescu.
    • 0 (0 voturi)    
      aiureli (Duminică, 15 noiembrie 2009, 5:01)

      niv [utilizator] i-a raspuns lui CD

      ceausiste! d-ta suferi mult,med-ical
  • +2 (4 voturi)    
    nu te crede nimeni! (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 8:47)

    gaby [anonim]

    Domnule Antonescu , cand v-ati intalnit la Grivco cu Geoana, Felix , Hrebenciuc nu v-ati gandit ca este o gresala in fata alegatorilor dumneavoastra pe care ii mai aveti?
    Cum pot sa va cred acum ca sinteti onest in
    " zicerile " dumneavoastra si ca daca ( Doamne fereste) veti fi ales, primul lucru pe care il veti face va fi un drum la Geoana si veti face un guvern condus un om impus de psd .
    Asa ca eu NU Va CRED.
  • 0 (2 voturi)    
    Cine il mai crede? (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 9:42)

    Ela [anonim]

    pt ca mmereu spune altceva . Acum votati asta...
    Cinic. Mincinos. Inconsecvent.
    Eu votez Basescu,
  • +2 (2 voturi)    
    ce nu inteleg (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 10:29)

    ion [anonim]

    Prezent 15% din timpul obligatoriu de lucru la Parlament si luat salariu intreg cum se potriveste cu "Romania bunului simt" .
    Cred ca am o problema cu bunul simt sau au ei????.
  • 0 (2 voturi)    
    Una fac alte spun....liberalii (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 10:41)

    Anca [anonim]

    Comportament tipic ghidat de niste sforari care fac jocurile. pentru ca prea se contrazic. Una fac (a se vedea porcaria cu respingerea gvernului Croitoru) si alta spun in campanie. . Eu cred ca pana la urma vor intra si oameni de buna credinta in guverne si partide. . Insa deocamdata PSD si PNL sunt partide ale cramponatilor de putere, de factura mafiotica.
    Asa nu se mai poate ! Sa se gandeasca serios si dl traian Basescu la asta.
  • +2 (4 voturi)    
    antonescule esti mancat deja... (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 10:57)

    timiseu [anonim]

    nu stiu cum dracu liberalii astia gasesc numai fatarnici la conducere,noroc cu tariceanu.
    cat despre crin anton.,este mielul care va fi sacrificat dupa 6 dec.,de cine?
    de ai lui ,bineinteles.
    nu in ultimul rand ieri cand sa dus in limba la basescu ,mi-a fost scarba:oriunde,oricand,oricum!
    efectiv sa prostituat in fata lui basescu ca o curva de 50 de ani,si asta basescu isi rade-n barba de prostia ,,mielului''.
    14-16%,sau mai jos dupa:oriunde,oricand sau oricum.
    hala conducator.
  • 0 (2 voturi)    
    scarba (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 12:41)

    adix [anonim]

    Mi-e scarba de comentariile voastre. Sunteti niste gargaragii si atat!!!
  • 0 (2 voturi)    
    GARGARA (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 13:02)

    altul [anonim]

    MAI INTERESANTE COMENTARIILE DECIT CUVINTAREA SI DECLARATIILE LUI CRIN.
  • +1 (3 voturi)    
    Antonescu vrea ceva. (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 14:47)

    mircea [anonim]

    Antonescu vede ca alaturi de Geoana se scufunda in propria mizerie si incearca pe ultimii metri sa dreaga busuiocul.Orice ar face tot un tradator este,un om care a dus PNL la pieire,prin aliantele de interes cu PSD si gasca de moguli,ziaristi si asa zisi oameni de afaceri care vad in Romania o vaca de muls in interes personal.Daca Johannis era membru PNL,se justifica propunerea de premier.Constitutia nu permite existenta partidelor pe criterii etnice.Ori esti de stanga si te inscrii in PSD,ori esti de centru-dreapta si te inscrii in PDL,ori esti de dreapta si te inscrii in PNL si vii in campanie electorala cu un program conform doctrinei partidului la care esti membru.Cine este C.Antonescu si ce doctrina are?Nici una.Ce cauta in partidul liberal?De ce vrea sa fie presedinte?
  • -1 (1 vot)    
    fricosul! (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 16:25)

    invizibil [anonim]

    Dar serios acum, nu are si el o SINGURA idee de campanie...totul se rezuma la atacarea celorlalti candidati! Ii e frica normal ca stie ca nu ajunge in turul 2 asa ca ar vrea sa il scoata ori pe basescu ori pe geoana... Geoana o sa iasa presedinte!
  • 0 (0 voturi)    
    Şcoli deiferite (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 19:31)

    Doru Dascalu [anonim]

    Unii dintre candidaţii la preşedenţie, au facut cursuri de "aburire" a proştilor ca să-i voteze. Crin Antonescu a făcut şcoala de abureală pentru amatori. Mircea Geoană s-a apucat să studieze abureala cam târziu. Dar şcoală de abureală cu patalama, a făcut doar Traian Băsescu. Dureros este faptul că încearcă să pezinte drept "apă vie", abureala politicienilor, chiar unii dintre cei aburiţi! Cât de vită poate fi un om, să pună botul(sic) la abureala politicienilor?!
  • 0 (0 voturi)    
    Nimic nou..... (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 19:34)

    CETATEAN [anonim]

    .....in comportamentul lui Antonescu sa-l atace si pe Geoana.Acest ratacit care nici el nu stie si nu spera sa ajunga cineva in politica si inca la presedintia PNL, si-ar vinde si pe ma-sa , cum e vorba romanului, ca sa-si atinga si cel mai mic scop si oricat ar fi de josnic. Noroc, insa, ca numai el crede ca si obtine ceva.
  • 0 (0 voturi)    
    "...plecati pe mare. dar cu ce flota?" (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 23:19)

    litbit [utilizator]

    Cea mai tare replica a lui Crin, care a avut o prestatie net superioara in seara asta: "Ati spus ca daca nu mai iesiti presedinte, plecati pe mare. Dar cu ce flota?"
    • +1 (1 vot)    
      golanie (Sâmbătă, 14 noiembrie 2009, 23:44)

      saladin [anonim] i-a raspuns lui litbit

      A fost o golanie ca multe altele a lui Antonescu, fost repetent, chiulau la greu din Parlament dar primul la incasat banii si ti-as mai zice dar ma tem ca degeaba....
  • 0 (0 voturi)    
    curtoazia basescului (Duminică, 15 noiembrie 2009, 5:08)

    niv [utilizator]

    inseamna ca isi doreste o victorie usoara, iar populatia va avea de ales nu intre doi ex-comunisti ci intre doi ex-politruci...cica ex-ministrul sportului ar fi in afara trecutului regim, haida-de.
  • 0 (0 voturi)    
    SLAB (Luni, 16 noiembrie 2009, 8:57)

    SPM [anonim]

    Slab Crin Antonescu.
    De fericire ca nu i-a mai pus intrebarea basescu; dupa care a primit o bila Alba de la basescu; Crin i-a facut lui basescu o declaratie de dragoste de genul ca basescu este "viu"?!
    Oricum s-ar parea ca nu este perceput de basescu ca un contracandidat real.
    S-ar parea ca experienta de la fosta coalitia pdl-pnl nu este perceputa de catre Crin ca un fiasco si deci chiar daca nu le- placut mai "vor o data".
    RUSINE BASECU pentru referirea la sotia contracndidatului.