Reportaj HotNews.ro

VIDEO Momente si glumite cu Mircea Geoana si Traian Basescu la depunerea candidaturilor

de Attila Biro     HotNews.ro
Miercuri, 21 octombrie 2009, 23:24 Actualitate | Politic

Cei doi contracandidati si-au depus miercuri candidaturile la Biroul Electoral Central. Mircea Geoana a ajuns primul. Insotit de liderii PSD si fosti ministri din cabinetul Boc, Geoana a primit stafeta soarelui-rasare de la Ion Iliescu. Daca Geoana a coborat din autobuzul electoral, Traian Basescu a venit la BEC pe jos, fiind si el asteptat de un alai de lideri si ministri PDL. Premierul Boc a facut glume pe seama lui Mircea Geoana, un barbat i-a explicat lui Vasile Blaga cum a pierdut 500 mii de voturi, Elena Udrea i-a facut poze lui Traian Basescu. Peste toate, candidatura lui Traian Basescu a fost supervizata de catre fostul pesedist Constantin Simirad.

Primul a ajuns la Biroul Electoral Central candidatul PSD Mircea Geoana. In fata sediului BEC de la Sala Palatului erau deja adunati cativa sustinatori. Mircea Geoana a venit cu autobuzul de campanie fiindu-i alaturi toti liderii PSD.

Alaturi de Mircea Geoana la depunerea semnaturilor au fost prezenti in primul rand liderii partidului Ion Iliescu, Liviu Dragnea, Marian Vanghelie si Viorel Hrebenciuc. Pe langa acestia, inregistrarea lui Geoana in cursa oficiala a fost supervizata si de catre fostii ministri PSD: Victor Ponta, Ecaterina Andronescu, Constantin Nita, Dan Nica, Cristian David si Ilie Sarbu.

Pe drumul de la autobuzul de campanie pana in sediul BEC, Mircea Geoana a fost asistat de catre Mihaela Geoana si ea implicata in campania sotului ei. Pe langa liderii deja cunoscuti pentru implicare in campania electorala, la BEC au mai participat si cativa parlamentari precum senatorul Sorin Bota si Rodica Nassar. Au fost si cateva absente notabile precum Adrian Nastase, Marian Oprisan sau Radu Mazare.



In timp ce Geoana semna actele pentru candidatura, Viorel Hrebenciuc si Liviu Dragnea se laudau fostului presedinte Iiliescu cu milioane de semnaturi pe care le-au strans.
Dupa ce si-a rostit discursul Mircea Geoana, Ion Iliescu a facut o gluma provocat de jurnalisti in legatura cu celebra expresie "Iliescu apare, soarele rasare". Liderul PSD a declarat ca s-a realizat predarea de stafeta care proaspatul candidat la prezidentiale.

La iesire, unii pesedisti s-au tinut de glume. Jenat de unul din cameramani, Victor Ponta a spus zambind: Daca eram Boc ma loveai peste cap cu camera, asa n-ai cum sa ajungi la mine. Jos, o femeie l-a intampinat pe Victor Ponta si s-a confesat bucuroasa: "Domnu` ministru ce bine ca va strang mana. Sa aveti succes. Sunt asa bucuroasa ca am dat mana cu presedintele Geoana si m-am pupat cu mosu` (n.red Ion Iliescu:))"

Liderii PSD s-au incolonat in spatele candidatului Geoana si au urcat in autobuzul de campanie care apoi a blocat pret de cateva minute intersectia din spatele Salii Palatului.

Simpatizantii PSD s-au evaporat si, rand pe rand, au aparut pedelistii. Mai intai a venit fostul ministru al mediului Sulfina Barbu, urmata de Elena Udrea, care a spus ca va merge in campanie cu Traian Basescu. Evitand grupul compact de jurnalisti, prin spatele unor masini a aparut si Roberta Anastase, urmata de Theodor Stolojan si de Mircea Toader. In spate, dintr-o limuzina neagra a coborat premierul Emil Boc, acesta fiind urmat de catre ministrii Vasile Blaga, Adrian Videanu si Radu Berceanu. De la Cluj a venit pentru a-l sustine pe seful statului primarul Sorin Apostu care, dupa terminarea inscrierii, a avut o scurta intrevedere cu ministrul Adrian Videanu.

Emil Boc, prevazand o intrarea neasteptata a lui Traian Basescu, si-a facut grupulet din ministrii Videanu, Blaga, la care s-a alaturat si Gheorghe Flutur si a inaintat de la Sala Palatului pana la coltul Muzeului de Arta. Aici, premierul a facut si o glumita. "E o gluma legat de transferul cu soarele de la Iliescu la Geoana. Numai ca cei din urma sunt cei dintai", a explicat premierul. Emil Boc a mentionat ca de la BEC va merge direct la guvern. Pentru ca presedintele se lasa asteptat, Emil Boc si pedelistii din jur au mai dezbatut si starea vremii. "La Geoana a fost o ceata, acum a iesit soarele". 



Theodor Stolojan si restul alaiului au sarit ca arsi cand ministrul Videanu a rostit: "Sa traiti dom' presedinte". Nu era Traian Basescu, ci Constantin Simirad, presedintel CJ Iasi, exclus din PSD pentru ca si-a anuntat sprijinul pentru Traian Basescu. "Un om cu greutate la propriu si la figurat. Greutate politica", a adaugat premierul Boc.

In tot acest timp un barbat l-a abordat pe ministrul Vasile Blaga. "Nu m-ati primit domnule Blaga.
Puteati primi cinsute de mii de voturi", i-a spus barbatul. "Unde? Cine? Cine are cinci sute de mii de voturi, asa in buzunar?". Barbatul a plecat din grup fara sa ii raspunda.
Un alt pedelist face glume pe seama lui Mircea Geoana. "Ma frate, asta tot pe locu' doi. La Primaria Capitalei locu' doi, in PSD locu' doi".

In parcare, a aparut si autobuzul de campanie cu inscriptia "Basescu pentru Romania". A venit si presedintele, insa nu a coborat din autobuz, ci a venit pe jos pe langa muzeu. "Buna, ce mai faceti? Ce faceti ma', mi-ati respins referendumul?", o intreaba presedintele pe Roberta Anastase.

Naucita de intrebare, Anastase raspunde laconic: "Majoritatea". Traian Basescu a trecut prin multimea adunata strangand maini si impartind zambete. Presedintele si Emil Boc pe care sepepistii i-au botezat cu numere de cod 8301 si 8305 au urcat impreuna in lift. La iesire Traian Basescu a exclamat uimit: "Mama, ce-i aici!"

A urmat depunerea candidaturii si discursul oficial. In timp ce Basescu vorbea despre grupuri de interese, undeva in spate il urmareau atent Elena Udrea si Roberta Anastase. "Auzi, auzi ce zice presedintele?", o intreaba Roberta Anastase pe Elena Udrea, cand Basescu a explicat cum va face referendumul pe baza de hotarari de guvern. Elena Udrea avea alte preocupari: "Ia sa-i fac o poza presedintelui".

Presedintele si-a terminat discursul si la iesire l-a remarcat pe Constantin Simirad: "Ha, ce faci?"
"Mergem spre victorie", i-a raspuns Simirad. "N-am ce sa fac decat sa castig domnu` Simirad. Sunt obligat", a mai spus Traian Basescu care apoi a parasit cladirea BEC. In final Elena Udrea a inchis oficialitatile, dupa ce s-a pupat cu un grup de simpatizante PD-L.
Vezi mai jos discursul lui Mircea Geoana


Vezi mai jos discursul lui Traian Basescu


Citeste mai multe despre   























[P] Acces gratuit la ultimul targ de nunti al sezonului, daca vii insotit!

Cel mai important targ de nunti al anului incepe vineri, 31 martie, la Palatul Parlamentului. Dupa o editie record in Februarie, Mariage Fest pregateste editia cu numarul 23, ultimul targ de nunti al sezonului, in perioada 31 martie – 1 – 2 aprilie

3564 vizualizari

  • -1 (9 voturi)    
    Americanii il vor pe Basescu presedinte (Joi, 22 octombrie 2009, 0:23)

    denvarel [utilizator]

    Consultantii americani din campania lui Geoana sunt de fapt agenti CIA sub acoperire avand misiunea sa-l saboteze. Astfel inteleg de ce i-au recomandat sa-l tina dupa el pe Iliescu si pe Bombo.
    Nu i-au dat insa un sfat de bun simt, la mintea cocosului: sa-l ascunda vreo 2 luni pe Vanghelie de camerele TV.
    Nu stiu insa cum justifica ei ca de fiecare data cand Iliescu ia cuvantul si-l lauda pe Geoana sau se mai face o lansare a candidaturii lui, scade 1-2%in sondaje. Probabil il imbrobodesc ca e o chestie tehnica.
    Basescu asta e destept! Si-a facut relatii la CIA ca sa preia Romania si s-o transforme in dictatura apoi sa se predea americanilor si sa devenim al 53 stat american.
    • +2 (6 voturi)    
      DA DOAMNE! (Joi, 22 octombrie 2009, 2:04)

      john [anonim] i-a raspuns lui denvarel

      ...tare bine ar fi sa cada norocul peste noi..sa imi bage si mie un welfare sau niste food stamps ca tare mi-ar prinde bine:)
      • +5 (9 voturi)    
        Ce Doamne? (Joi, 22 octombrie 2009, 3:51)

        Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui john

        Mergeti la vot fratilor! Nu da Doamne nimic,

        MERGETI LA VOT! EXERCITATI-VA DREPTUL! Nu lasati doar o parte din populatie sa ne decida soarta, hai sa decidem cu totii, impreuna!

        Vai cum am zis, zici ca sunt eu insumi candidat :) :)

        Bafta :)
        • -2 (4 voturi)    
          candidat (Joi, 22 octombrie 2009, 7:53)

          DraSan [utilizator] i-a raspuns lui Vizitiul

          cand va aparea candidatul care nu e facut din aluat comunist...sa ma anuntati si pe mine :)))
          • -1 (3 voturi)    
            Comunisti, comunisti (Joi, 22 octombrie 2009, 10:08)

            Constantin [anonim] i-a raspuns lui DraSan

            dar toti care s-au inscris in cursa sunt in primul rand securisti.

            A incercat unul care nu era securist sa se inscrie, cel de la partidul verzilor, si l-au ejectat securistii fara drept de apel.
    • -3 (5 voturi)    
      Geoana creste in procente (Joi, 22 octombrie 2009, 10:02)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui denvarel

      daca se afiseaza cu Iliescu, si mai ales daca tine cont de sfaturile lui Iliescu.
      Nu uita ca Iliescu a castigat de doua ori prezidentialele si oamenii isi amintesc ca pe timpul lui institutille statului functionau.

      Iliescu e in stare sa castige oricand niste alegeri prezidentiale in Romania indiferent de adversar. Daca Geoana va sti sa se foloseasca de el, si mai ales sa-i asculte sfaturile, va castiga prezidentialele.
      Acum cinci ani Nastase a fost capos si nu l-a ascultat pe Iliescu, pierzand alegerile la mustata.
      • +3 (3 voturi)    
        ce?!?!?!?! (Joi, 22 octombrie 2009, 11:05)

        gechi [anonim] i-a raspuns lui Constantin

        pe vremea lui Ililci functionau institutiile statului? Care institutii, minerii?
        • 0 (0 voturi)    
          Monitorul oficial (Joi, 22 octombrie 2009, 12:10)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui gechi

          Intereseaza-te de curiozitate la monitorul oficial, si vezi cate acte au fost oficializate in medie pe an in ultimul mandat al lui Iliescu fata de mandatul lui Basescu. Astept sa vi cu raspunsul.
          • +1 (1 vot)    
            tot din curiozitate (Joi, 22 octombrie 2009, 12:22)

            gechi [anonim] i-a raspuns lui Constantin

            da, au fost oficializate acte de genul gratierii lui Miron Cozma si a altora ca ei. Pentru presedinte importanta e imaginea pe care Romania o are in afara, iar scenele cu studenti si cetateni batuti in plina strada de mineri nu o sa dispara prea curand din mintile oamenilor.
            • -1 (1 vot)    
              Subiect (Joi, 22 octombrie 2009, 12:46)

              Constantin [anonim] i-a raspuns lui gechi

              De departezi de subiect. Eu m-am referit stric la functionarea statului si nicidecum in interesul cui functiona. E clar ca pe timpul lui Iliescu statul a functionat in interesul securistilor. Incearca sa te concentrezi strict la functionare si sa ignori in judecata ta beneficiarii acestei functionari. Vei ajunge la aceiasi concluzie ca si mine: Iliescu este de departe cel mai bun politician din Romania.
              • +2 (2 voturi)    
                politician? (Joi, 22 octombrie 2009, 14:28)

                gechi [anonim] i-a raspuns lui Constantin

                iliescu e mai degraba criminal decat politician.
                Si ce e mai bun, un stat care sa mearga brici in interesul securistilor, sau unul in care incearca sa se restructureze pentru a scapa de influentele lor?

                Sub Iliescu, institutiile statului au functuiionat pentru ca se foloseau aceleasi mijloace ca si inainte de '89, adica "pumnul in gura".
                • 0 (0 voturi)    
                  Pumnul in gura (Joi, 22 octombrie 2009, 15:04)

                  Constantin [anonim] i-a raspuns lui gechi

                  Iliescu n-a folosit niciodata in relatia dintre presedintie si institutiile statului pumnul in gura. E drept a folosit aceasta metoda in relatia stat-societate.
                  Te rog gandeste si raspunde sincer la o intrebare: Cum pot, in calitate de presedinte democratic, sa-i determin pe parlamentarii romani cu care m-a procopsit Dumnezeu sa lucreze si in interesul natiunii romane?

                  Daca reusesti sa raspunzi la aceasta intrebare il vei aprecia mai mult pe Iliescu.
                  Presedintele Basescu nu va putea niciodata intr-o democatie, in felul lui de a face politica, sa-i determine pe actualii parlamentari romani sa lucreze macar. Ce sa mai vorbim sa lucreze pentru Romania.
                  • 0 (0 voturi)    
                    parlamentari la lucru (Joi, 22 octombrie 2009, 16:16)

                    gechi [anonim] i-a raspuns lui Constantin

                    nu e responsabilitatea presedintelui de a-i pune pe parlamentari la lucru, nu are mijloacele legale de a face asta. Iliescu nu a reusit sa-i puna la lucru, el doar si-a cumparat linistea lasandu-i sa fure in liniste. De aceea nici nu era nevoie de pumn pus in gura lor, erau de aceeasi parte. Pumnul a fost pus in gura societatii civile asa cum spui tu.
                    Daca ti-ai citi posturile ai ajunge sa nu-l mai apreciezi atat pe Iliescu. Cateva exemple:
                    "E drept a folosit aceasta metoda in relatia stat-societate. "
                    "E clar ca pe timpul lui Iliescu statul a functionat in interesul securistilor" si multe altele.
                    Te cam contrazici cand spui ca ar trebui sa-l apreciez, sau avem un set complet diferit de valori.
  • +2 (2 voturi)    
    Pecetile garanteaza succesul lui Geoana (Joi, 22 octombrie 2009, 6:36)

    Om bun [anonim]

    Eticheta de pe sticlele cu vinuri "de marca" poarta cateva peceti aurite, pe care sunt mentionate numele marilor concursuri internationale castigate de respecrivele licori dumnezeesti.
    Nu poti sa rezisti ispitei de a-ti achizitiona aceste adevarate "sangele Domnului". Odata ce intri, obsesiv, in posesia unei asemenea comori, te grabesti catre casa, alergi pe scari (nu mai ai rabdare sa astepti liftul), din cauza precipitarii iti tremura mana, nimerind cu greu lacasul cheii in broasca. Nu te dezbraci, desfaci grabit ambalajul pretioasei comori, o ridici, intr-o mana, la lumina ferestrei, ca sa admiri pecetile aurii, te chinuesti, din cauza grabei, sa scoti dopul incapatanat, lipit parca in gatul sticlei, iti torni, ultra-economic, o mostra din licoare, o savurezi, cu ochi pierduti, cunosti o autentica fericire, pe care n-ai fi "accesat-o" fara indemnul pe care ti l-au dat pecetile de pe eticheta sticlei. Pentru cateva clipe, ai convingerea ca aceasta fericire ti-a fost destinata numai tie, descoperitorul pecetilor.
    Cunoscand bine "secretul pecetilor", binefacerile acestora, vraja instantanee in care acestea il invaluie pe clientul potential, subtilul presedinte al PSD Bucuresti, primarul sectorului 5, viitor, de sigur, presedinte al acestui cel mai mare partid al tarii, -mandria politica exclusiva a scumpei noastre patrii -, pe care ni-l dorim, fiindca ne-ar fi pe merit, Presedintele tarii, "subtilul" V,a aplicat in alegeri, cu un succes uimitor, metoda pecetilor. Astfel, pe pozele candidatilor sectorului 5, subtilul V a aplicat pecetea "Garantat Vanghelie". Metoda a asigurat alegerea nu numai a rectorului Universitatii Politehnice, ci si a copilei Oana Mizil, (nepoata fostului mare conducator al PCR), cea care le destainuia ziaristilor ca nu cunoaste doctrina si programul PSD.
    Avand in vefere succesul indiscutabil al metodei "pecetea", se zvoneste ca, la alegerile mult mai importante, din toamna, posterele domnului Geoana, vor avea imprimate doua peceti :
  • +1 (1 vot)    
    Pecetile garanteaza succesul lui Geona (Joi, 22 octombrie 2009, 6:48)

    hotnewsfil [utilizator]

    URMARE
    :pecetea "Garantat Vanghelie" si pecetea "Garantat Iliescu".
  • -2 (4 voturi)    
    Stolojan (Joi, 22 octombrie 2009, 9:21)

    master [anonim]

    Ce cauta Stolojan la Bucuresti cand el trebuia sa fie la Strasbourg? Chiuleste, dar e platiti din bani publici. Chiar nu mai observa nimeni golaneala practicata de partidul asta mizer?
  • -1 (1 vot)    
    De toate pentru toti (Joi, 22 octombrie 2009, 9:22)

    blackarrow [anonim]

    Mogulii Vântu şi Voiculescu, Realitatea şi Antena, Iliescu şi Hrebenciuc, Geoană şi Vanghelie (pronunţat Vanghele), Patriciu şi Antonescu, şi un Marko Bela strecurat mai la urmă, că nu se ştie când e nevoie de el. Acest monstru din plasmă şi carne, ca un Terminator de ultimă generaţie, este Duşmanul la zi al d-lui Traian Băsescu, de ieri candidat cu acte în regulă la Preşedinţie. Şi pentru că trebuia să poarte un nume, i-a zis Grivco. Pentru mulţi spectatori, Grivco sună destul de SF să nu însemne nimic. Dar, cu capacitatea domniei sale de problematizare şi conceptualizare, dl. Băsescu a explicat, din uşa Biroului Electoral, pericolul: Grivco s-a întins prea mult peste ţară, "România nu trebuie lăsată pe mâinile alianţei Grivco". Romgaz, Transgaz, Poştă, Oil Terminal - Grivco a muşcat flămând (flămândă?) din toate, a explicat dl. preşedinte. De aceea candidează, deşi e conştient de forţa ce i se opune: "E mai greu acum, prima dată o faci inconştient, a doua oară o faci conştient, eşti mult mai responsabil".
    Dl. Băsescu nu şi-a schimbat stilul de luptă. Îşi creează un duşman, îl umflă cu pompa şi apoi se anunţă drept candidatul singur împotriva tuturor. Reţeta e deja clasică. A mers şi în 2004, când Duşmanul se numea "Sistemul ticăloşit", şi în 2007, când îl botezase "322". De fiecare dată, această strategie electorală i-a funcţionat, astfel încât sunt convins că d-lui Băsescu îi convine - dacă nu a dat chiar o mână de ajutor - că s-au aliat toţi împotriva sa. Ieri chiar le-a sugerat să se ducă la tribunal şi să se ia cu acte.
    Nici dl. Mircea Geoană, contracandidat al d-lui Băsescu, nu şi-a schimbat stilul de luptă. Tot cu Bunicuţa de mână a sărit ieri în ring. Ca să nu calce pe BEC şi la alegerile astea, domnii Iliescu, Hrebenciuc şi Vanghelie l-au dus pe dl. Geoană la înscriere, dându-i fiecare ce a avut. Dl. Iliescu i-a dat ştafeta şi soarele, "simbol al optimismului şi speranţei", dl. Hrebenciuc i-a adus două milioane şi jumătate de semnături, plus sfaturi de r
  • 0 (2 voturi)    
    cata bucurie (Joi, 22 octombrie 2009, 9:25)

    master [anonim]

    Cata bucurie pe capul lor, de parca toate in tara asta merg struna. Vai de capul tarisoarei asteia !
  • +1 (3 voturi)    
    Succes Base (Joi, 22 octombrie 2009, 10:16)

    Angelasimilea [utilizator]

    Succes Base!
  • -1 (3 voturi)    
    alooo !!! (Joi, 22 octombrie 2009, 10:54)

    alex [anonim]

    destul de ciudat ... am impresia ca sleahta de ministrii ce l-au asteptat pe baselu ca niste catelusi la poarta, este platita din impozitele incasate cu japca de stat; prin urmare, acesti servitori ai poporului (vezi intelesul termenului "ministru") parca trebuia sa-si frece dosurile de scaunele ministeriale iar nu trotuarul ca niste lingai.
    Atentie - pt a nu fi acuzat ca sunt partizanul vreunei parti, acelasi lucru l-as fi spus si daca erau ministri in functie de la psd ori pnl... de fapt,la naiba cu toata clica conducatoare (elita, deh !!!)
    • 0 (0 voturi)    
      calm (Joi, 22 octombrie 2009, 11:23)

      gechi [anonim] i-a raspuns lui alex

      calm, alex, nu te infierbanta, vezi ca astia sunt aproape fosti ministri, deja au primiu sutul in fund de la ceilalti, asa ca singurul drept pe care il mai au e sa predea stafeta.
  • 0 (0 voturi)    
    el (Joi, 22 octombrie 2009, 11:08)

    eu [anonim]

    ce penibil! bufonii conducatori la circul numit Romania!
  • 0 (0 voturi)    
    Basescu a venit pe jos... (Joi, 22 octombrie 2009, 15:26)

    dan [anonim]

    Ca doar nu era sa vina pe sus (pe scut, Doamne fereste)... Dar de unde a venit pe jos? Numai ce a dat coltzul? Si daca tot a venit pe jos, la ce a mai adus si autobuzul?
  • +1 (1 vot)    
    Pecetile garanteaza succesul lui Geoana (Joi, 22 octombrie 2009, 21:23)

    hotnewsfil [utilizator]

    Pecetile garanteaza succesul lui Geoana
    Eticheta de pe sticlele cu vinuri "de marca" poarta cateva peceti aurite, pe care sunt mentionate numele marilor concursuri internationale castigate de respecrivele licori dumnezeesti.
    Nu poti sa rezisti ispitei de a-ti achizitiona aceste adevarate "sangele Domnului". Odata ce intri, obsesiv, in posesia unei asemenea comori, te grabesti catre casa, alergi pe scari (nu mai ai rabdare sa astepti liftul), din cauza precipitarii iti tremura mana, nimerind cu greu lacasul cheii in broasca. Nu te dezbraci, desfaci grabit ambalajul pretioasei comori, o ridici, intr-o mana, la lumina ferestrei, ca sa admiri pecetile aurii, te chinuesti, din cauza grabei, sa scoti dopul incapatanat, lipit parca in gatul sticlei, iti torni, ultra-economic, o mostra din licoare, o savurezi, cu ochi pierduti, cunosti o autentica fericire, pe care n-ai fi "accesat-o" fara indemnul pe care ti l-au dat pecetile de pe eticheta sticlei. Pentru cateva clipe, ai convingerea ca aceasta fericire ti-a fost destinata numai tie, descoperitorul pecetilor.
    Cunoscand bine "secretul pecetilor", binefacerile acestora, vraja instantanee in care acestea il invaluie pe clientul potential, subtilul presedinte al PSD Bucuresti, primarul sectorului 5, viitor, de sigur, presedinte al acestui cel mai mare partid al tarii, -mandria politica exclusiva a scumpei noastre patrii -, pe care ni-l dorim, fiindca ne-ar fi pe merit, Presedintele tarii, "subtilul" V,a aplicat in alegeri, cu un succes uimitor, metoda pecetilor. Astfel, pe pozele candidatilor sectorului 5, subtilul V a aplicat pecetea "Garantat Vanghelie". Metoda a asigurat alegerea nu numai a rectorului Universitatii Politehnice, ci si a copilei Oana Mizil, (nepoata fostului mare conducator al PCR), cea care le destainuia ziaristilor ca nu cunoaste doctrina si programul PSD.
  • +1 (1 vot)    
    Pecetile asigura succesul lui Geoana (Joi, 22 octombrie 2009, 21:27)

    hotnewsfil [utilizator]

    URMARE/
    Avand in vefere succesul indiscutabil al metodei "pecetea", se zvoneste ca, la alegerile mult mai importante, din toamna, posterele domnului Geoana, vor avea imprimate doua peceti :
    Pecetea "Garantat Vanghelie" si pecetea "Garantat Iliescu".
    • 0 (0 voturi)    
      Garantat Iorgovan! (Sâmbătă, 24 octombrie 2009, 0:52)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      @ Generalul Geoana raspundea de subteranele pe unde trebuia sa fuga Ceausescu.Poate stie Mirciulica traseul .DDD