Exclusiv Sedinta de Guvern luni. Cabinetul Boc II ia in calcul varianta demisiei daca motiunea PNL-UDMR este declarata constitutionala - surse

de Luminita Pirvu, Dan Tapalaga     HotNews.ro
Duminică, 11 octombrie 2009, 15:36 Actualitate | Politic


Surse de la varful PD-L au declarat pentru HotNews.ro ca Guvernul Boc ia in calcul varianta demisiei inainte de motiunea de cenzura "pentru a lasa PNL, UDMR si PSD fara obiectul muncii". Curtea Constitutionala urmeaza sa se pronunte luni asupra sesizarii depuse de democrat-liberali impotriva motiunii de cenzura PNL-UDMR. Una din variantele discutate intens in aceste zile este demisia guvernului in situatia in care Curtea va respinge contestatia PDL. In tot cazul, ministrii cabinetului Boc ar urma sa se intruneasca luni intr-o sedinta iar o decizie clara urmeaza sa fie luata in functie de sentinta judecatorilor.

Aceleasi surse sustin ca varianta demisiei a fost dezbatuta in week-end in cerc restrans. Potrivit calculelor, democrat-liberalii vor sa fie cu un pas inaintea opozitiei PSD-PNL, urmand ca Guvernul sa demisioneze inainte de dezbaterea motiunii.

Alti lideri PDL resping insa varianta demisie, pe motiv ca ar fi greu de explicat de ce Guvernul Boc renunta singur la mandat din moment ce a anuntat ca-si asuma raspunderea pe legea pensiilor. Acestia sustin ca e mai bine ca guvernul "sa moara eroic" in Parlament, in caz ca motiunea de cenzura a opozitiei va fi votata.

Parlamenatrii PD-L au sesizat saptamana trecuta Curtea Constitutionala cu privire la neconsti­tutionalitatea motiunii. Democrat-liberalii au invocat articolului 113 din Constitutie care prevede ca, daca o motiune de cenzura a fost respinsa, deputatii si senatorii care au semnat-o nu mai pot initia, in aceeasi sesiune, o noua motiune de cenzura, cu exceptia cazului in care Guvernul isi angajeaza raspunderea.

Cu alte cuvinte, parlamentarii PD-L sustin ca depunerea motiunii intitulata "11 impotriva Romaniei" este neconstitutionala.

Surse din conducerea PD-L au declarat pentru Hotnews.ro ca se asteapta decizia Curtii Constitutionale. In cazul in care se decide ca motiunea PNL-UDMR este constitutionala, Cabinetul Boc II isi va da demisia in aceeasi zi. Conform planului, Cabinetul va fi convocat in sedinta de urgenta si toti ministrii isi vor depune mandatul.

"Asteptam decizia Curtii Constitutionale. Toti ministrii au fost informati ca luni exista posibilitatea sa se convoace o sedinta extraordinara de Guvern. Ministrii stiu ca daca sedinta va fi convocata trebuie sa-si depuna toti mandatele. Oricum, aveam un termen de 45 de zile sa venim cu un nou Guvern in Parlament si cred ca este mai bine sa demisionam decat sa dam satisfactie PSD si PNL sa ne pice in Parlament", au declarat pentru Hotnews.ro sursele democrat-liberale.   

In data de 1 octombrie, ministrii PSD au demisionat iar Coalitia s-a rupt. Premierul Emil Boc a luat decizia ca activitatea Guvernului sa fie asigurata cu interimari de la PD-L. Astfel,  Catalin Predoiu a preluat  interimatul de Externe, Adriean Videanu la Sanatate, Radu Berceanu la Agricultura, Elena Udrea la Mediu, Gheorghe Pogea la Ministerul Muncii, Gabriel Sandu la Ministerul pentru IMM-uri, Sorina Placinta - ministru pentru relatia cu Parlamentul si premierul Emil Boc - la Educatie.

Atat premierul Emil Boc cat si presedintele Traian Basescu au dat asigurari ca in cele 45 de zile de interimat vor nominaliza ministri pe locurile vancante, care ulterior trebuie validati de Parlament.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8599 vizualizari

  • -7 (47 voturi)    
    Aa..., eu credeam ca de dragul tarii (Duminică, 11 octombrie 2009, 15:55)

    vio [anonim]

    Deci, mai bine demisioneaza decat sa dea satiosfactie PNL si PSD?
    Nici vorba de responsabilitati, soarta tarii in criza etc bla-bla. Ci despre "cine i-o trage celuilalt primul".

    Si uite asa o sa iasa Oprescu. Si poate nici nu e rau, mai stii?!
    • +5 (47 voturi)    
      parca sunt copii de gradinita (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:25)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui vio

      Atatia complexati orgoliosi aflati la putere eu nu am mai pomenit! Si nu rateaza nicio ocazie de a se manifesta ca niste complexati orgoliosi. Nici macar una. Uita-i-ar istoria mai repede!
      • +7 (9 voturi)    
        Trezirea_sa dormit destul{ un secol deja} (Luni, 12 octombrie 2009, 2:20)

        Dac_Liber [anonim] i-a raspuns lui Dan

        Viitorul depinde de noi prin atitudinea pe care o vom adopta.
        Ignorarind trecutul , contemplind realitatea cu indiferenta, vom ramine in aceiasi situatie de dependenta , tributari demagogilor uzurpatori .
        Cum vom determina ca viitorul sa ne apartina , sa putem decide ce este bine si ce nu , sa putem alege pe cei mai demni si de nadejde cetateni sa ne reprezinte ?
        Solutia este una singura : Implicarea
        Pentru a ne implica trebuie sa cream instrumentele necesare de unitate , numai asa vom putea sa ne exercitam drepturile si indatoririle , uniti putem determina sfirsitul haosului intretinut , trebuie sa fim solidari .
        Revendicam reforma institutiilor reprezentative pentru a permite societatii sa evolueze armonios spre viitor .
        Haosul actual este intretinut de coalitia de interese obscure ce a acaparat controlul si stapineste asupra a milioane de cetateni .
        Principiile si cadrul necesar exista , situatia impune iesirea din conventionalisme si apatie , inceputul este greu , inspaiminta prin anvergura , secretul reusitei este credinta si organizarea .

        a) Impasul constitutional si legislativ actual poate fi depasit ?

        b) Actuala clasa politica are interesul , determinarea , capacitatea si legitimitatea necesara sa reformeze institutiile statului ?

        c) Tergiversarea adoptarii legii Lustratiei de catre clasa politica semifica faptul ca se opune reformelor si actioneaza in detrimentul poporului suveran .

        d) O noua constitutie cu un preambul care sa specifice fara echivoc suveranitatea si dreptul cetateanului de a controla , revoca si trage la raspundere alesii care au actionat in detrimentul societatii ,nu este in actualitate , subiect tabou .

        e) Curtea constitutionala constituie o institutie fundamentala a statului , faptul ca judecatorii sunt desemnati de institutiile de stat nu constituie o modalitate de aparare a clasei politice impotriva cetatenilor ?

        e-1) O noua constitutie trebuie sa stipuleze alegerea curtii constitutionale prin vot direct de catre ceta
      • +8 (10 voturi)    
        Constat: (Luni, 12 octombrie 2009, 2:25)

        Baci [anonim] i-a raspuns lui Dan

        Sufocarea societatii actuale este o realitate intrinseca fiind rezultatul perenizarii unei clase socio-politico-economice creata prin specula , trafic de influenta aranjamente in sfera decizionala (legislativ si executiv ) .
        Acest fapt permite unei minoritati ( 0.5 % din populatie ) de o suta de mii de persoane emanate in majoritate din fostele structuri de comanda , control , represiune si planificare ale partidului unic ( initiatii ) sa controleze mecanismele statului , economia , piata capitalului impunind monopolul , modelul si tendinta directoare .
        Grupuri de interese economico-speculative au interferat si interfereaza cu sfera politica decizionala impiedicind prin bariere legislative crearea mecanismelor de control necesare functionarii statului .
        Monopolul absolut al falselor partide politice metamorfozate ce exercita un controlul total asupra societatii prin pirghiile de control administrative , executive si legiuitoare , propagind cu viclenie doctrina populista ( dogma neocomunista ) , constituie mijlocul de a pereniza si adapta structurile fostului partid-stat la noile cerinte ale momentului pregatind terenul pentru a mentine hegemonia totala asupra statului pe termen lung
      • +4 (6 voturi)    
        Copii de gradinita. . . (Luni, 12 octombrie 2009, 9:15)

        gheorghe [anonim] i-a raspuns lui Dan

        . . . sunt cei care au initiat motiunea de cenzura. Aceasta posibilitate nu este jucarie in mana unor infantili. Potrivit art 113 din constitutie (pe care ei au dovedit ca nici macar nu au citit-o), rezulta clar ca daca o motiune de cenzura este respinsa cei care au semnat-o nu mai au posibilitatea sa initieze o alta in aceiasi sesiune parlamentara decat daca guvernul isi asuma o responsabilitate pe o alta lege.Motiunea aceasta este ilegala si inoportuna. Deci in acest caz fiind clar o incompatibilitate cu prevederile constitutionale, CC nu poate da decat o decizie favorabila PDL.
        • -1 (5 voturi)    
          doar ca (Luni, 12 octombrie 2009, 9:46)

          marius [anonim] i-a raspuns lui gheorghe

          guvernul isi asuma o responsabilitate pe o alta lege. in cazul de fatza legea pensiilor;)
          deci........
          • +1 (5 voturi)    
            Nu ai dreptate! (Luni, 12 octombrie 2009, 12:01)

            Gheorghe [anonim] i-a raspuns lui marius

            Guvernul are intentia de asi asuma raspunderea pe legea pensiilor si nu a facut-o pana acum. Motiunea la care ne referim nu are nisi un rost ea este depusa ca un contraefect la interimatul guvernului PDL dupa iesirea prosteasca a PSD de la guvernare. Or ei pentru acest caz nu mai aveau voie sa depuna motiune. Trebuiau sa astepte respunderea pe legea pensiilor si puteau sa depuna o motiune absolut legala. Mai studiaza un pic! Raspuns valabil si pentru Marius. Antonescu Crinut mi-a dovedit inca odata ca habar nu are ce face!
        • -1 (7 voturi)    
          copile (Luni, 12 octombrie 2009, 10:01)

          marius [anonim] i-a raspuns lui gheorghe

          prevederile constituţionale nu interzic semnarea mai multor moţiuni de cenzură de către aceiaşi parlamentari, dacă moţiunile respective sunt urmare a angajării răspunderii Guvernului
    • +6 (14 voturi)    
      Crezi? (Luni, 12 octombrie 2009, 3:05)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui vio

      Daca da satisfactie PSD-PNL nu mai poate da satisfactie poporului. Poti crede ce vrei dar PDL e cel mai responsabil dintre toti chiar daca au si ei bube in cap. Si vezi ca Oprescu e PSD daca nu stiai. Orice vine din PSD e varza.
  • +6 (62 voturi)    
    Bravo PDL, bravo Boc! (Duminică, 11 octombrie 2009, 15:59)

    Batranul rege Lear [anonim]

    Nu cedati su nu lasati Romania din nou pe mainile jefuitorilor si tradatorilor adunati in gasca PSD/PNL/PC! Vedem cu toti cum se infiripa dictatura parlamentului, cei 322 isi umfla iar muschii, si cum se pregateste o lovitura de stat a fortelor raului. Doamne, ocroteste-i pe romani!
    • -1 (45 voturi)    
      Dar guvernarea PDL-PSD? (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:20)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

      Inteleg ca atunci cand s-au aliat cu PSD-ul, sub ocrotirea si aprobarea lui Basescu, si PDL a fost "jefuitor" si " tradator"?


      Poti sa explici ce inseamna "dictatura parlamentului"???
      • +7 (25 voturi)    
        Gogule, Gogule! (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:38)

        Ioana [anonim] i-a raspuns lui gogu

        Lasa speculatiile! De data asta sunt rasuflete.
        Explica tu ce inseamna dictatura parlamentului ca stii mai bine.
        • 0 (22 voturi)    
          Care speculatie? (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:37)

          gogu [anonim] i-a raspuns lui Ioana

          Ca PDL a fost partener cu PSD? Ca au guvernat impreuna 9 luni?
          Daca zici tu, inseamna ca am visat!

          Vrei speculatie? Basescu va face puscarie pentru flota. Care flota? Aia care nu mai este.
          • +3 (17 voturi)    
            Mai bine zi-mi cum faci? (Duminică, 11 octombrie 2009, 23:17)

            Ioana [anonim] i-a raspuns lui gogu

            Iti dai singur voturile? :)
            Mda! Buna speculatia ta! Azi m-am distrat bine, maine merg sa suport si tonteriile altora. !Buenas noches! :)
            • -1 (3 voturi)    
              eu tot n-am inteles .. (Luni, 12 octombrie 2009, 12:53)

              n_asul [utilizator] i-a raspuns lui Ioana

              Cum a fost cu alianta PSD PDL? Era pentru 4 ani parca. Stiu ca voi uitati repede dar chiar asa de repede ...
              • +1 (3 voturi)    
                Dragul meu... (Luni, 12 octombrie 2009, 16:00)

                Ioana [anonim] i-a raspuns lui n_asul

                drag! De ce nu-l intrebi pe geonica? Te asigur ca va gasi un raspuns SINCER. :)
                • 0 (0 voturi)    
                  pentru ca va intreb pe voi (Marţi, 13 octombrie 2009, 14:07)

                  n_asul [utilizator] i-a raspuns lui Ioana

                  basestii ... ? Cine a adus PSD la guvernare ?
      • +3 (15 voturi)    
        A fost o greseala.... (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:56)

        Batranul rege Lear [anonim] i-a raspuns lui gogu

        absolut regretabila si care, fii convins, nu se va mai repeta.
        • 0 (16 voturi)    
          In sfarsit!!! (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:38)

          gogu [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

          Aud un fan PDL afirmand ca PDL a facut o greseala!
          Inceputul e greu, pe urma vor curge........
          • +2 (6 voturi)    
            Nu tot PSD-ul este putred... (Luni, 12 octombrie 2009, 8:04)

            Batranul rege Lear [anonim] i-a raspuns lui gogu

            Am sa-ti dau exemplu de cativa ministri PSD excelenti: Marian Sarbu, Diaconescu si Ilie Sarbu. Cu o floare nu se face primavara!
            • -1 (3 voturi)    
              chiar asa?! (Luni, 12 octombrie 2009, 10:56)

              sami [utilizator] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

              Permite-mi sa te contrazic, cel putin in ceea ce priveste "excelenta" de care a dat dovada Diaconescu!
              Cum argumentezi excelenta de care a dat dovada ex-ministrul de externe C Diaconescu?
              Orice raspuns ati avea acestea sunt contraargumentele mele:
              1- A facut gafe monumentale...mai mult sau mai putin cunoscute publicului larg...poate nu le vom "cunoaste" niciodata integral (comportamentul din Italia, "gestionarea" situatiei cu spionii ucrainieni, cu R Moldova, reactia idioata pe care a avut-o fata de demonstratia de democratie din Olanda- in conditiile in care, chipurile el "nadusea" serios in negocierilr informale la nivel UE pentru obtinerea postului de comisar pe agricultura de catre Romania- sugestiv vedeti:
              2- Nu te acuz a priori...pentru ca nu cred ca faci parte din gasca angajata la gargara anti-basesciana sau anti pdl-ista si tocmai de aceea am convingerea ca vei lua in serios urmatoarea intrebare...Ai ideea cat au costat plimbarile lui Diaconescu in 9 luni de mandat??? In orice caz mai mult decat ale lui Basescu (in afara si intern), la ale lui Diaconescu adaugandu-se si cele de follow-up ale politrucilor din minister!
              2.1- in stransa legatura cu intrebarea de mai sus...nu este greu sa iti dai seama care a fost de fapt miza "plimbarilor" lui Diaconescu- fara malitiozitate- in 9 luni de manadat cred ca nu a stat mai mult de 30 de zile-*adunate- in tara...Iti mai dau un indiciu- disperarea PSD PENTRU DARAMAREA GUVERNULUI Boc 2+ iesirea lui Corlateanu de vineri -cum ca vezi Doamne PDL-UL va frauda alegerile in Diaspora. Ai ghicit! Pdl-ul le-a stricat ploile aranjate de Diaconescu in 9 luni de plimbari.
              • -1 (1 vot)    
                link-ul la care am facut trimitere.. (Luni, 12 octombrie 2009, 12:15)

                sami [utilizator] i-a raspuns lui sami

                este: http://www.hotnews.ro/stiri-comisar_european-6095878-cristian-diaconescu-ratarea-momentului-nominalizarii-comisarului-gest-maxima-iresponsabilitate.htm
    • -7 (39 voturi)    
      Cine erau jefuitorii ! (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:28)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

      Asculta mai draga...democratia se manifesta prin parlament ca altfel ar fi dictatura. Parlamentul ne reprezinta pe toti si este exact cum este societatea romaneasca ..iar altceva mai bun nu s-a inventat. Daca minimizam parlamentul asa cum a incercat sa faca Traian Basescu prin unealta sa guvernul PDL , adica incercand chestii cu asumarea sau cu ordonantele de urgenta , asta e o dictatura in faza incipienta si exact asa a inceput si Hitler, Carol al II-lea, Maresalul Antonescu samd, toti in numele ordinii si pe fondul nemultumirilor sociale.. Atentie cine nu Cunoaste istoria risca sa o repete.
      Popor Roman desteptarea, mergeti la vot in numar cat mai mare , votati cum va dicteaza constiinta si fiti toleranti si cu cei care gandesc altfel decat Traian Basescu . Solutia Oprescu pentru Presedinte este cea mai buna in acest moment de cumpana pentru Romania.
      • +1 (15 voturi)    
        'asculta mau draga'... (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:44)

        misescu [utilizator] i-a raspuns lui Radu

        cine mai avea ticul asta verbal oare?
      • -2 (22 voturi)    
        N-ai cu cine! (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:56)

        gogu [anonim] i-a raspuns lui Radu

        Cui ii explici?

        Unui care a preluat formula absurda "dictatura parlamentului"? Ori nu intelege ce spune, dar asa a primit de la sefi, asa spune si el. Ori intelege, dar, nah, mananca si el o paine cu parfum de Eba.

        Sau alora care ti-au dat "minusuri"? Sunt cei care se incadreaza mai sus.
      • +4 (12 voturi)    
        MINIMALIZAM?!!! (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:24)

        IOLANDA [anonim] i-a raspuns lui Radu

        Unde ai intalnit cuvantul minimizam?Pariez ca nu exista ,ia sa vedem ,sa citim cu atentie mesajul pt.ca este vorba de un geniu inventator!Parlamentul este institutia reprezentativa a democratiei doar atat timp cat nu se transorma intr-o asociatie de tip dubios pentru apararea intereselor personale si de grup.Am mai pus problema asta,cum ii oprim,intrebare pentru toti cei care citesc.Dvs.mai invatati limba romana.Si istorie ,te referi aiurea la niste dictatori fara sa spui care au fost conditiile economice si politice in care au devenit dictatori.
        • +4 (18 voturi)    
          Contradictie (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:30)

          vio [anonim] i-a raspuns lui IOLANDA

          Daca Parlamentul este o asocitie de tip dubios, cumde "moralii" de la PDL sunt acolo? Cum suporta ei sa fie la un loc cu hotii?

          Cum au fost ei colegi si parteneri 9 luni cu hotii si dubiosii din PSD si nu l-am vazut pe nici unul scarbit sau vomand?
          Dimpotriva!
          • +3 (9 voturi)    
            CUI AI RASPUNS? (Duminică, 11 octombrie 2009, 19:51)

            IOLANDA [anonim] i-a raspuns lui vio

            Am vorbit eu de PDL,PSD ,PNL SAU UDMR sau altele?Te-ai simtit cu musca pe caciula sau delirezi?Voi aveti o obsesie Basescu -PDL ,lasa-ma ,mai draga,citeste ce am scris!Asteptam o propunere prin care sa transformam parlamentul intr-o institutie responsabila,nu aiureli anti -contra
      • +4 (10 voturi)    
        Ay,ay, ay! Mai draga... (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:43)

        Ioana [anonim] i-a raspuns lui Radu

        Repeta-ti cele scrise de tine in fatza oglinzii si priveste-te in ochi! :)))))))))))))))))) Vezi ce-ti dicteaza constiintza! Scuze, dar am ras cu lacrimi!
      • +11 (15 voturi)    
        Parlamentul Romaniei... (Duminică, 11 octombrie 2009, 21:15)

        Batranul rege Lear [anonim] i-a raspuns lui Radu

        se indreapta cu pasi repezi catre dictatura, cel putin asta se vede de catre majoritatea romanilor. Ei impun politica executivului, dau sentinte in locul puterii judecatoresti, fac tot ce vor. Nu cumva asta se numeste dictatura? Nu mai tot miniti voi ca Basescu este dictator ca nu va mai crede nimeni. Iar, in privinta lui Oprescu, pupilul lui Iliescu-KGB, sa nu ai impresia ca poate prosti o intreaga tara, asa cum v-a prostit pe voi, bucurestenii creduli si pacaliti chiar de un nimic ca Vanghelie.
        • -6 (12 voturi)    
          Esti dus tare! (Duminică, 11 octombrie 2009, 22:21)

          jaffu [utilizator] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

          Apropos de prostiile pe care le tot scrii pe forum(ca un babalau care n-are altceva mai bun de facut):ai macar habar cine a fost personajul al carui nume l-ai imprumutat ?Probabil ca doar daca te-ar auzi deschizand gura,s-ar rasuci in mormant pentru aiurelile debitate.Ti-am citit de mai multe ori aberatiile si ma gandesc ce ti s-ar potrivi mai bine:Balaceanca,Vedea sau Grajduri.Eu iti doresc multa sanatate mintala si poate incerci sa o lasi mai moale cu aiurelile;sau esti un amar de slujbas pedelist si pentru cativa gologani esti in stare sa stai tot timpul la produs dejectii?
          • -1 (9 voturi)    
            Las-o jos ca macane! (Luni, 12 octombrie 2009, 3:21)

            Luk [utilizator] i-a raspuns lui jaffu

            In loc sa-i raspunzi omului, te dai rotund cu noi p-aci?
            Da mai! S-a observat din tribune ca Sindicatul Parlamentarilor Romani a pus mana pe putere si incearca din toate puterile sa-l schimbe pe Basescu cu orice carpa rusofona, iliescofila si patricioasa, e bine?
            In ceea ce priveste Balanceanca, am intrebat acolo si mi-au spus ca ai fost tare cuminte: stateai toata ziua si scriai comentarii, asa ca te-au considerat vindecat.
            Parerea mea e alta, din pacate pentru tine...
            • +3 (7 voturi)    
              Traseist ! (Luni, 12 octombrie 2009, 9:00)

              Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Luk

              Unii prin partide altii prin...Grajduri !Grajduri = Sectie exterioara a spitalului Socola Iasi. No coment ! DDD
    • -1 (17 voturi)    
      unu (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:42)

      unu [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

      dictatura parlamentului e non-sens. se pare ca esti foarte infectat cu basefina.
      • +3 (5 voturi)    
        Au intrat de serviciu ! (Luni, 12 octombrie 2009, 9:08)

        Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui unu

        Ultima bariera de talibani PSDR.Echipa de "Spetialnai" cu Sindrom Down ! No coment.DDD
    • -6 (10 voturi)    
      Doamne! ocroteste-l pe lear! (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:31)

      artaxexe [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

      este orb si fara de minte si vin in curand ploile toamnei si bruma si inghetul si ciolos nu va mai aduna bani pt nevoi...
    • +6 (14 voturi)    
      "Doamne ocroteste-i pe romani!?" (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:35)

      Ioana [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

      Eh! Nu fi chiar atat de dramatic! :) Refuz sa inteleg jocul politic actual din Romania, nu vreau sa iasa prea mult fum din sensibilul meu creieras, insa ceea ce stiu cu siguranta, este ca Iliescu este pe moarte si trage dupa el si clanul Patriciu-Vantu-Voiculescu. Actiunile lor ,vorbesc mai mult ca oricare gura de trambitas. Ah, ce mult imi vine sa laud, inca o data pe cineva, aici! Insa ma tem de voturile negative ale celor carora nu vor inghitii asta. :))))))))))))
    • -2 (12 voturi)    
      Bine zici.. (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:22)

      asterix [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

      Intradevar batrane rege ai dreptate! Sa ne apere Domnul de ce zici mata, da io ma gandesc ca nu ar fi rau daca ne-ar apara si de actualul guvern 2 in 1, precum si de actualul presedinte dansator....aaaa scuze jucator, ca au numa rezultate maretze si malaietze.
      Am mai avut pana in 89 un presedinte care se prcepea la toate, eonomie, politica externa, militarie, si ne-a nenorocit.
      Vreau un Presedinte care sa isi vada de prerogativele sale si sa lase Guvernul si Parlamentul sa isi faca treaba. Uitati ca in 89 am vrut parlament bicameral si prerogative reduse pentru presedinte, tocmai pentru a nu concentra puterea in mana unui singur om,tocmai ce incearca Basescu acum.Chiar nu intzelegeti grozavia ce se intampla acum???? Treziti-va ca iarasi vor muri oameni nevinovati.
      • +5 (9 voturi)    
        OK (Duminică, 11 octombrie 2009, 20:32)

        Ioana [anonim] i-a raspuns lui asterix

        Vrei un maimutoi pentru Rokefeler si un guvern si parlament inutil. Daca ai vrut in 89 un parlament bicameral, ai vrut tu, pe mine nu m-a intrebat nimeni si nu mi-a explicat nimeni, atunci, ce este un parlament bicameral, tricameral sau multicameral. :) Iar in 89, Iliescu a dat mana cu insusi diavolul, impotriva romanilor. De ce nu a lasat Presa LIBERA, de atunci? A avut SANSA, sa fie de latura cea buna a Universului, De ce nu a facut-o? Presedintele, isi va vedea de prerogativele sale, DOAR cand, CONSTITUTIA va fi respectata de TOTI, politicienii. Manipularea ta, este cat se poate de falsa! Iliescu, a avut aceeasi putere, aceeasi Constitutie si uite unde s-a ajuns! Nu am nici un respect pentru cei ca tine! Nu va fi nici o grozavie, ci doar schimbarea asteptata in 1989, de ROMANI.
        • -4 (8 voturi)    
          Usurel... (Duminică, 11 octombrie 2009, 23:08)

          asterix [anonim] i-a raspuns lui Ioana

          Usurel Ioana, nu e cazul sa faci criza de nervi.Ia un calmant mama!
          Hai sa te lamuresc un pic:
          - Nu cred ca am dat vreun nume sa sa fi sugerat vreo culoare de partid in mesjul meu asa incat sa tragi tu concluzii despre preferintele mele in ceea ce priveste presedintele,
          - manipulare in mesajul meu...daaaaaaaa.... la greu.Poti sa imi spui si mie in favoarea cui???
          - in 89 majoritatea romanilor doreau ca puterea sa nu mai fie in mana unui singur om, de aceea s-a votat asa incat avem parlament bicameral si prerogative reduse pentru presedinte... iar daca tu nu ai fost intrebata despre acest aspect, e mare belea, si trebuie sa se revizuiasca situatia. Parol!
          Cat despre respectul pe care mi-l porti.... pastreaza-l sanatoasa si da-l la altii care poate se bucura sa fie apreciati de oameni ca tine, ca eu nu am nevoie de el
          O seara buna sa ai...
          • +5 (9 voturi)    
            Simplu! (Luni, 12 octombrie 2009, 3:31)

            Luk [utilizator] i-a raspuns lui asterix

            Mesajul tau este in favoarea lui Mos Iliescu: ORICINE e mai bun decat actualul presedinte, asa-i?
            Chiar si Antonescu, Geoana, Oprescu?
            Cred ca-l regreti pe iubitul tau Presedinte de Mineriade...
            In ceea ce priveste respectul: trimite-i o cerere lui nenea Vantu, bine?
            • -1 (5 voturi)    
              :-) (Luni, 12 octombrie 2009, 10:54)

              asterix [anonim] i-a raspuns lui Luk

              Mai omule tu ai personalitate multipla, te culci Ioana si te trezesti Luk?:-)))
              Doar pentru ca deductia ta logica ca mesajul meu a fost in favoarea Bunicutzei, hai sa iti spun ca in perioada mineriadelor eram student in Bucuresti.... si sti cam care a fost pozitia studentilor atunci, asa ca mai incearca odata.
              Daca nu stii intreaba-i pe parintii tai, aia care nu te-au lasat sa decizi ce parlament vrei si au hotarat ei pentru tine.
              Si cu asta basta, am alte lucruri mai bune de facut decat sa polemizez cu tine
              • +2 (4 voturi)    
                * (Luni, 12 octombrie 2009, 16:28)

                Luk [utilizator] i-a raspuns lui asterix

                Trec peste stradania ta de a fi ironic doar pentru ca m-a surprins placut ca ai studii superioare. Nu se observa imediat.
                In ceea ce priveste grija ta pentru prezervarea democratiei, afla ca nimeni nu doreste ingroparea Parlamentului Romaniei si nici tranformarea Romaniei in Republica Prezidentiala. Intentia este de a SPARGE GASCA din parlament, gasca de golani, aceeasi de 20 de ani, comunisti care se erijeaza in judecatori, calai si dumnezei, desi sunt platiti de doi-trei oameni si-s bagati pana la gat in aproape tot ce-i afacere dubioasa.
                Ai dreptul sa nu-ti placa actualul presedinte si poti vota pe cine vrei, fara sa ceri voie de la nimeni. Nu uita insa de Constantinescu si Iliescu atunci cand te duci la vot, bine? Antonescu e urmasul lui Constantinescu, Geoana e baiatul de mingi al lui Iliescu, iar Oprescu... n-are rost sa mai vorbim.
                P.S Daca ai ajuns sa ai aceeasi parere cu domnul ex-presedinte Iliescu, nu ma incerca sa polemizezi cu mine: iti pierzi intr-adevar timpul!
        • -3 (3 voturi)    
          Pai acum unde s-a ajuns ? (Duminică, 11 octombrie 2009, 23:50)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui Ioana

          I-a pune mana si calculeaza tu, cit este datoria publica facuta de FSN=PDL+PSD, pe cap de locuitor al Romaniei, in 9 luni de guvernare rosie ?
          Asta daca ai mai multa scoala ca derbedeul si ratatul ala de boc.
          • +3 (3 voturi)    
            Urare ! (Luni, 12 octombrie 2009, 9:17)

            Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Alex

            @ Nu cred ca poti trai un an intre Moti ! Sunt oameni muncitori de mare caracter. Nu Mitici perversi gen Oprescu,Antonescu ,Iliescu escu etc cu exceptia care intareaste regula Van"Ghelionul !No ma !DDD
      • +4 (10 voturi)    
        Trezeste-te! (Luni, 12 octombrie 2009, 3:27)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui asterix

        Basescu mai poate fi presedinte doar 5 ani! Unde vezi tu concentrarea puterii? La Antena 3? Unde vezi tu prerogative largite mai?
        Ce aveti mai oameni buni?
        Dupa suspendarea si bataia de joc a lui tariceanu, dupa 4 ani de injuraturi 24/7 la doua posturi de televiziune, tot Basescu-i dictator?
        La ce va uitati voi cand spuneti asta? Ce va face sa credeti ca dupa 2007 Europa o sa-i permita cuiva sa se numeasca dictator in Romania?
        Trezirea!!!
      • +3 (5 voturi)    
        Spune numele acelui presedinte.... (Luni, 12 octombrie 2009, 8:10)

        Batranul rege Lear [anonim] i-a raspuns lui asterix

        si-l voi vota imediat. Dar, sa nu incerci sa ma convingi ca "prostanacul", Oprescu, omul lui Ilici-KGB, sau Antonescu, omul lui Patriciu ar putea fi presedintii de care are nevoie Romania. Poate Becali sau Vadim, omule de bine!
    • -1 (15 voturi)    
      Demisia (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:26)

      Andro [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

      Am mai auzit eu de unu' care isi dadea demisia in 5 minute.

      Imi scapa numele lui acum... probabil ca nu era important.
    • -2 (10 voturi)    
      Batran si atat .Rege ? (Duminică, 11 octombrie 2009, 19:11)

      Moromete [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

      1. Se pare ca pobestea cu cei 322 ati inghitito ca Olteanu broscoiul, din pacte sunt numai in mintea ta fiindca uite natia i-a votat din nou !
      2. O parte din jefuitorii astia au fost pupati de Base la reunirea marii famigli (erau buni, deja scandurile ptr scena lui Ridzi se comandau); Deci in ochi PD-L -ului deja erau buni (ptr tara ziceau ei si apoi am aflat Noi pt ce), mai sti lozinca : Ei cu Ei, Noi Cu VOI ! asa cand uiti repeto sa nu gresesti si a doua oara !
    • 0 (8 voturi)    
      Prostie fara margini (Duminică, 11 octombrie 2009, 19:56)

      Mark M [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

      Omule, esti un complexat. Toata clasa politica e la fel si tu continui sa crezi in idealuri. Esti un mare prost, poate o sa te trezesti la un moment dat si vei constientiza ca si PDL e in aceeasi mocirla numita clasa politica.
    • +1 (5 voturi)    
      Bravo PDL, bravo Boc! (Duminică, 11 octombrie 2009, 23:27)

      minvio [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

      Am fost de fiecare data ca un elev constiimcios, la toate algerile de tot felul. Ce folos ca profesorii sunt prosti, si evaluiaza o teza de 10 cu nota 3?? Am facut contestatie si...tot degeaba. Domnule prim ministru Boc, cu incredere si constiinta am ales PDL. Nu aveti voie sa demisionati. V-am investit cu o lupta: LUPTATI. Daca nu mai puteti, ca va este greu sa stiti ca nici NOI numai putem. Amin
    • -1 (7 voturi)    
      Bai nene... (Luni, 12 octombrie 2009, 0:19)

      Catalin Dimofte [utilizator] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

      ...rege Lear, sau judex, judex1, sau ce alte nick-uri mai folosesti, matale te simti bine???
      Asa Boc, si PDL, si care mai sunteti -- nu lasati Romania pe mana jefuitorilor! Mai bine dati-va demisia si lasati-o pe mana nimanui!
      Nu ti se pare nimic in neregula in rationamentul asta, daca-i pot zice asa???
      Amice, mai schimba placa. Jignesti inteligenta tuturor cititorilor HN cu astfel de lozinci stupide. Nu esti pe site-ul vreunui tabloid. Daca ai ceva logic si coerent de spus, spune-o, dar termina cu chestiile astea infantile, sau du-te-n prima bodega si zbiara-le acolo, poate te crede cineva...
      Aaa, si vezi ca la numaratoarea alora din gasca ai uitat UDMR-ul...
      Poate de data asta se indura HN si-mi lasa si mie comentariul sa treaca...
      • 0 (2 voturi)    
        KGB-isti din Romania ! (Luni, 12 octombrie 2009, 9:24)

        Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Catalin Dimofte

        Gemadan,vagzal Rasia ! Nu mai e mult cand documentele gen.Stanculescu vor vedea lumina zilei! Sobolanii vor vrea sa coboare de pe Corabia Nebunilor pe funia care nu va fi decat cea a lui Lynch ! Fereasca Dzeu de furia si disperarea Romanilor! DDD
        • -3 (3 voturi)    
          ??? (Luni, 12 octombrie 2009, 13:52)

          Catalin Dimofte [utilizator] i-a raspuns lui Danut D Deleanu

          Si toate astea -- cu Stanculescu, sobolanii care fug etc. -- au legatura cu eventuala demisie a guv Boc II?
          De-aia ar demisiona, sau care-i treaba, ca nu pricep?
          • +1 (1 vot)    
            Nu vor demisiona! (Joi, 15 octombrie 2009, 16:17)

            Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Catalin Dimofte

            @ Poporul ca unitate este genial.Cu uscaturile nu e o probleme! Grupul tradatorilor E ! La urne se va vedea daca media a reusit tradarea deontologiei profesionale. Cristian T. Popescu cu o figura de Ghestapovist pune in gura presedintelui vorbe nespuse subintelese de Dnia Sa in functie de "Santajul si etajul",ca si "Steagul vede legionar cu Piata Universitatii can d verdele e al mahomedanilor.Sau afirmatia ca nu stia de baiatul lui D Tinu. Boc pleaca cu fruntea sus.Liberalii care nu au pus un ban alb de zile negre cu criza sub pres devalizeaza bugetul.D.p.meu de vedere chiar vreau ca Johanesw Klaus sa fie prim ministru dar cu un cabinet politic din PSDR PNL ( + UDMR + Minoritati)sa scoata castanele cu mana lor nu tehnocrati alti bani alta cheltuiala.Fereasca Dzeu de "Doza critica" DDD
  • +8 (30 voturi)    
    Nu Berceanu!! (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:00)

    gigi [anonim]

    Numai nu Berceanu!!!
    Abia ne-a promis ca peste 20 de ani vom avea 2000Km de autostrada! Daca pleaca el, ramanen fara promisiuni. Nu!!!!
    • +2 (24 voturi)    
      Corect (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:29)

      ady624 [utilizator] i-a raspuns lui gigi

      Bwahahaha, foarte bine punctat. :D

      Adrian
    • +3 (7 voturi)    
      Chiar vrei 2000 de km de sosea?! (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:52)

      Ioana [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Ce faci cu ea, gicuta, le mananci la micul dejun cu paine neagra?
      • -2 (6 voturi)    
        Fata tatii (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:42)

        gigi [anonim] i-a raspuns lui Ioana

        Eu de promisiuni sunt satul!
        Mai ales de la cei ce SUNT la putere si n-au facut nimic. Doar glume oltenesti.

        Nu era Berceanu prieten cu ala care sechestra persoane? Ala care era sponsor oficial al PDL?
        • +4 (6 voturi)    
          Zau asa! (Duminică, 11 octombrie 2009, 22:16)

          Ioana [anonim] i-a raspuns lui gigi

          Si unde le-a tinut?
          PS mai stiu eu pe cineva care zice mi hija, cand face sex cu o femeie! :) Daca esti satul de promisiuni, nu te mai uita in gura lor, uitat-te in jurul tau si deschide bine ochii! Daca ai, daca nu... imi cer scuze!
  • +7 (15 voturi)    
    Ce inseamna asta? (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:00)

    Ioana [anonim]

    Chiar este necesara o alta revolutie?!
    Sper ca de aceasta data sa fie cu acceptul populatiei si in avantajul inocentilor!
  • +5 (15 voturi)    
    Legi? (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:03)

    x [anonim]

    Astea sint legi?
    DE CE nu sint CLARE, SIMPLE, NE-INTERPRETABILE, ... ?
    Oare cei care le-au elaborat sint prosti sau "isteti"?
    Deci ... Parlamentul trebuie URGENT inlocuit cu PROFESIONISTI onesti, nu membri de partid (nu ca dintre acestia din urma nu pot fi si din ceilalti).

    Oare de ce, IMEDIAT ce un aspect (un articol, o lege) e dovedit ca face rau, e interpretabil, ..., NU E CORECTAT cit mai repede?
    De ce poporul (aceasta notiune ajunsa desueta) nu e prioritate pentru orice politician?
    • -1 (5 voturi)    
      simplu (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:51)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui x

      fiindca in Romania se intra in politica EXCLUSIV pentru a face averi nemuncite si a-ti satisface hachitele! TOTI sunt asa, chiar nu pricepi?
      • +3 (3 voturi)    
        Adaugati ! (Luni, 12 octombrie 2009, 9:31)

        Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Contributii enorme de la 50.000-300.000 EU pentru un loc in camere sau ministere cu subventii "anonime" ce rebuie returnate cu dobanzi de 500-1.000/100 pe spinarea saracilor.Acea haiducie inversa de la saraci mai saraci la bogati mai bogati.Concentratia critica de nemultumiri a trecut peste cea din Decembrie 89.Nu Basescu e de vina ci Capo di tuti Capi Ion Iliescu.Cei 24 de ani fatidici se apropie! Restul vanare de vant in Aiuristan.DDD
  • -6 (24 voturi)    
    Ce papagali sint in PDL! (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:06)

    Alex [anonim]

    Se observa usor ca sint campionii iresponsabilitatii.
    In loc sa-si asume ilegalitatea timpeniilor, lacheii prefera sa fuga dupa ce au creat haos si destabilizare.
    Au avut numai SUCCESURI prin care au indeplinit promisiunea derbedeului - SA TRAITI BINE.
    Indeplinite in unanimitate.
    • +1 (5 voturi)    
      Serios? (Luni, 12 octombrie 2009, 3:10)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Cand vine vorba de iresponsabilitati si derbedei uita-te prima data la PSD si la PNL si dupa aia critica. PSD e cea mai mare piedica pe care o are Romania la ora actuala si romanii o sa moara de foame atata timp cat acest partid(PSD) e pe scena politica romaneasca.
      • -1 (3 voturi)    
        tipic PDL mereu celilalti sunt de vina (Luni, 12 octombrie 2009, 9:40)

        aa [anonim] i-a raspuns lui Mihai

        PDL din 20 de ani de la REvolutie a fot la putere 11 si lumea se leaga de ei pentru ca ei sunt la putere acum, cel putin pana in Decembrie.
  • -6 (26 voturi)    
    plecam, dar pentru ca asa vrem noi (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:16)

    oxitocina [anonim]

    Carevasazica: Plecam de la guvernare, da pentru ca asa vrem noi. Nu pt ca Guvernul e atat de incompetent incat ar fi picat oricum. Haha!

    Mey, Boc, mey, decat prost la oras, mai bine in satul tau fruntas! Trebuia sa fi ramas tu acolo la Cluj, ca stateai bine.
    • -2 (10 voturi)    
      da de unde! (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:48)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui oxitocina

      e mai bine fara el aici!
  • -3 (27 voturi)    
    Of ... (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:19)

    VelmaKelly [utilizator]

    Am trait sa o vad si pe asta ...
    Da Domnu' sa o declare constitutionala, exaact cum este !

    Duca-se !!!!
  • +4 (26 voturi)    
    De ce le-a fost frica , n-o sa scape !! (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:27)

    Thor [anonim]

    Aliantza "322" s-a consolidat si a finctionat din 2007 si pina-n zilele noastre , mai mult pe ascuns decit la "lumina" !

    De ce ?

    Pentru ca din 2007 stau cu Basescu in sah etern , nedorind sa lase avantaj la mutare pentru Tiran ! :)

    Asta insemna pentru ei posibiliattea ca Basescu sa numeasca , de trei ori , prim ministri si cabinete care nu puteau trece de votul majoritatii ascunse PSD-PNL-UDMR !

    Cum alegerile generale de anul trecut n-au adus clarificari , iata ca disperarea Prostanacului este aproape sa declanseze atacul final si devastator al Piratului Dictator !

    Dupa ce o sa fie abia ales ca presedinte Basescu (pt. inca doua cicluri electorale de 4 ani , pe care o sa le determine) o sa determine alegeri anticipate !

    Nu mai repet ce pot sa insemne anticipate , dupa alegeri cistigate de Basescu atit pt. PSD cit - mai ales- pt. PNL !

    Abia asteptam zilele astea , de trei ani , aproape !

    Prostanacul o sa se ingroape si pe el dar si partidul psd iar liberalii tradatori si nemernici o sa ajunga linga PNT -cd aripa privatizatoare Sirbu !

    eheeeeeeeee ..

    Da-i Doamne !
    • +3 (13 voturi)    
      Bravo ! (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:53)

      motul [anonim] i-a raspuns lui Thor

      Ce atatea partide ? Sa ramana doar PD-L !
      • -1 (9 voturi)    
        Nu uita de EBA! (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:43)

        fata [anonim] i-a raspuns lui motul

        Cum iti permiti? Vrei sa planga?
        • -1 (1 vot)    
          De ce nu va vedeti voi.... (Luni, 12 octombrie 2009, 11:10)

          Batranul rege Lear [anonim] i-a raspuns lui fata

          de "doamnele" din PSD/PNL, Gaura Vasile, Ana Birchall, Olguta Vasilescu, Norica Nicolai, Alina Gorghiu, una si una? Va este rusine cu ele?
  • -1 (25 voturi)    
    in 5 minute de la aflarea vestii? (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:29)

    Murphy [anonim]

    sau in cate demisioneaza?
    • +1 (9 voturi)    
      nope (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:15)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Murphy

      in 6 ca 5 sunt doar pentru sefu'
  • +5 (17 voturi)    
    ce va doresc (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:33)

    marius [anonim]

    meritati trasi pe roata toti pt ca va bateti joc de Romania relicve comuniste!
  • +5 (11 voturi)    
    O DECIZIE CORECTA...!!! (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:51)

    d_ecebal1254758727935 [utilizator]

    O mutare fff.inteligenta....!!!...felicitari domnule Boc...nu va lasati calcati in picioare de niste impostori....!!!...acum,la aceste alegeri,poporul va alge ce doreste...hotie in continuare,sub un presedinte psd-pnl,cum au fost in toti acesti ani,sau un drum spre un pic mai bine de acum inainte...!!!...este greu dupa ce unii au risipit cu banii in stanga si in dreapta,pt interse personale si de grup,sa vina cineva si sa dea mai mult...de unde nu e,nici Dumnezeu nu cere....!!!...si mai e ceva...in-todeauna,HOTII STRIGA HOTII....!!!!!
  • 0 (4 voturi)    
    Cand oare (Duminică, 11 octombrie 2009, 16:58)

    Nicolae [anonim]

    Oare cand - daca va fi vreodata - in tara asta se va trage linie si toti oanenii politici vor fi obligati sa priveasca doar spre inainte - in sensul gasirii solutiilor pentru problemele ce ne incearca - iar pentru asta vor folosi stiinta lor, cu stiinta adversarilor politici si cu stiinta oanenilor care nu vor decat sa traiasca decent in anonimatul lor ? Cred ca in adoptarea acestei mentalitati un rol important va reveni sefului statului - indifirent ca va fi vorba despre Traian Basescu sau despre oricare alt lider.
  • -3 (9 voturi)    
    Traiti bine?????? (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:03)

    manon [anonim]

    O intrebare am pentru toti cei care sustin pe actualii guvernanti si pe Basescu......Traiti bine????
    • +2 (6 voturi)    
      DA. (Luni, 12 octombrie 2009, 3:16)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui manon

      In general in Romania se traieste mai bine cu Basescu decat cu Iliescu. Si cand a fost presedinte Emil Constantinescu se traia mai bine decat cu Iliescu. Si eu unul nu ma bazez pe Crin pentru un trai mai bun deoarece am vazut ce a putut PNL cand a fost la guvernare cu Tariceanu ca premier.
    • +2 (2 voturi)    
      Da (Luni, 12 octombrie 2009, 9:40)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui manon

      Prin munca,munca si iar munca.Nu cu mana intinsa.Hipnotizati de un tatuc bunicuta si un Pietar ca Van "Ghelie.Micul si berea vor fi orizontul maxim al azilului de noapte ce va deveni Romania! DDD
    • +2 (2 voturi)    
      Si eu traiesc mai bine (Luni, 12 octombrie 2009, 13:07)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui manon

      Si as trai si mai bine daca nu l-as avea primar de sector pe Reprezentantul cel mai tipc al pdsr-ului interlopizat, Vanghelie.
  • +1 (13 voturi)    
    Sa dispara (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:08)

    Teodor [anonim]

    A mai fost cazul unui partid dupa revolutie care a crezut ca poate singur sa le faca pe toate fiind abandonat de catre aliati tot din cauza lui Traian Basescu, PNT-CD probabil aceeasi soarta o sa o aibe si PDL
    • -1 (13 voturi)    
      Corectie (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:27)

      gepeto [utilizator] i-a raspuns lui Teodor

      PNT-CD nu a fost abandonat de aliati, ci s-a autodistrus si a fost santajat si torpilat de aliatul otravit de la vremea aceea PD in frunte cu Basescu, care l-a matrasit si pe "Petrica esti cel mai bun".
  • +5 (9 voturi)    
    obiect (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:18)

    valy [anonim]

    sa mori de ras ! dupa ce udmr a fost indepartata de la guvernare de psd, cu un an in urma, desi pdl ii voiau alaturi- iata udmr-ul pupand in... psd! HA!HA!HA!HA! este o vorba despre politica ce se potriveste de minune si de data asta ! HA!HA!HA!HA!
  • -3 (15 voturi)    
    Boc, un scurt banc politic .... (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:21)

    Cioara vopsita [anonim]

    Ce-i mai abject in lumea asta este tradarea.
    Iar Boc, Basescu si PDL-ul m-au tradat pe mine, alegatorul lor.
    Acum vor sa sarute obrazul unde au scuipat mai deunazi ?!?
    Doar ca sa mai fie alesi inca o data?
    Le dau si eu la randul meu ceea ce merita, un scuipat in fata.
    Daca nu o pot face, din pacate, atunci macar votul meu altcuiva.
    Hai sictir, netrebnicilor !
    • +4 (6 voturi)    
      Taricene? (Luni, 12 octombrie 2009, 3:37)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Cioara vopsita

      Stai in banca ta!
    • +1 (1 vot)    
      Probleme de auto-psihoanaliza (Joi, 15 octombrie 2009, 16:54)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Cioara vopsita

      @ Dragostea se transforma repede in ura. E mai usor sa urasti decat sa iubesti si sa suferi! Tradarea nu vine nici de la presedinte nici de la PN-L ci de la papusarii cripto comunisto-secu.-mafiota.Daca Romanii nu au iesit la motiune 100.000 in fata parlamentului nu au inteles ca pe termen lung va fi o liniste de mormant.Dupa"Pe frontul de west nimic nou" urmeaza: "Pe frontul de est nimic nou.Un popor de rangul trei fara banane si bananieri.DDD
  • +1 (5 voturi)    
    partide politice="partide" mafiote (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:22)

    egh [anonim]

    In aceasta tara este mult mai rentabil sa fi tradator decat patriot. Tara este plina de turnatori abjecti care se bucura de un trai bun. Ce pensie au tradatorii comunisti in comparatie cu luptatorii raniti pe front? Acesti turnatori aliati in aceste bube puturoase numite partide, ar trebui scosi in afara legii pentru ca nu sunt decat clanuri mafiote.
  • -1 (7 voturi)    
    de ce? (Duminică, 11 octombrie 2009, 17:31)

    stefan v [anonim]

    PDL e avantajat de o trantire a guvernului prin motiune de cenzura. La urmatoarea trantire a guvernului, viitorul presedinte, eventual d-l Basescu, poate dizolva parlamentul si declansa alegeri anticipate, profitand si de degringolada partidelor perdante in alegeri, care ar aduce un scor mai mare PDL in parlament. Iar daca pierde Basescu, oricum nu mai conteaza. Asa ca demisia in bloc, maine a guvernului, nu este utila in nici un mod.
    • -2 (6 voturi)    
      Da, si marmota... (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:33)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui stefan v

      Sunt sigur ca PDL ar castiga mai multe locuri!
      Motivele: Ritzi, VBideanu - ministru al Sanatatii, promisiunile de 20 de ani ale lui Berceanu, solutiile anticriza luate de Boc, declararea apoi ca nici n-au incercat sa iasa din criza pentru ca nu se poate.
      Si altele.....
      • 0 (2 voturi)    
        Bun simt ! (Luni, 12 octombrie 2009, 9:50)

        Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui gigi

        Basescu a facut o afirmatie de bun simt.Romania nu poate sa iasa singura din criza fiind legata de exporturi in Germania,Franta.plus " capsunarii"care si ei sunt legati de criza globala.La 100 miliarde gaura de "Ozon" datorata 85% PSDR si PNL este cazul sa nu te antepronunti ! A gresit odata mergand pe dezinformarea Tradiceanului care ascunde criza sub pres si goleste bugetul cu pierderea pe traseu a altor miliarde.Crin et Comp. nu stiu nimic.nici usturoi nici...DDD
      • -1 (1 vot)    
        Referitor la sanatate (Luni, 12 octombrie 2009, 13:09)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui gigi

        Oricum e mai bun decat domn' doctor Ferari care ne lua si contributia si voia sa mai si paltim serviciile.
  • +5 (9 voturi)    
    !Oye! (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:17)

    Ioana [anonim]

    nu va plac comentariile mele? Am trimis trei de mai mult timp. Sau faceti la fel ca Realitatea TV?
    Sper ca nu! :)
  • -2 (10 voturi)    
    Normalitate (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:22)

    gepeto [utilizator]

    Daca Boc & Co ar fi avut barbatie, dupa plecarea PSD ar fi trebuit sa mearga in parlament, ca urmare a schimbarii componentei politice a guvernului si sa propuna alt guvern monocolor. In schimb au inventat smecheria cu interimatul multiplu. Uite ca nici ailalti nu sunt prosti, asa ca fie isi dau demisia fie sunt maziliti prin motiune, tot la parlament se ajunge. Daca pica guvernul asta imi pare rau numai de Elena Udrea, care avea atatea proiecte si in turism cat si la mediu!!!
    • +3 (7 voturi)    
      Si cine i-ar fi ascultat? (Duminică, 11 octombrie 2009, 20:44)

      Ioana [anonim] i-a raspuns lui gepeto

      NIMENI Daca ar fi existat cineva din PSD-PNL-PC, raspunzatori de fuctiile pe care le detin, situatia politica din RO, ar fi fost mai mult decat satisfacatoare si romanii ar fi fost, daca nu bogati, cel putin multumiti de viata pe care o duc.
      Tot ii acuzati pe PDL-isti si pe Basescu ca si ei au facut parte din clasa politica din acea perioada. Asta o stie toata lumea. Dar abia au avut LOC sa corecteze si sa puna in aplicare ceea ce multi romani gandesc de atunci. Si cum cuiul poate scoate alt cui... Succes PDL! Traian Basescu va ocupa Cotroceniul pentru urmatorii 5 ani. Il merita!
  • +3 (5 voturi)    
    eu cred ca.... (Duminică, 11 octombrie 2009, 18:42)

    egroeg [anonim]

    demisia guvernului Boc ,dupa discutarea in Parlament a motiunii, ar da o imagine mai proasta celor care au initiat motiunea decat celor care au fost nevoiti sa demisioneze.
  • +5 (7 voturi)    
    Scrisoare catre CCR (Duminică, 11 octombrie 2009, 19:12)

    hotnewsfil [utilizator]

    Onorata Curte Constitutionala,
    luni, 12 Octombrie 2009, veti lua o hotarare care va avea un extrem de mare impact asupra intregii populatii a Romaniei.
    Romanii au incredere totala in spiritul de dreptate si de echitate al deciziilor dumneavoastra.
    Va rugam sa le aratati, si de aceasta data, ca nicio putere a statului nu are dreptul sa incalce sau sa faca vreo tentativa de incalcare a legii supreme, Constitutia tarii, a carei paza v-a fost incredintata. Dumneavoastra sunteti, in sensul cel mai nobil, Cainele de Paza al Constitutiei.
    Nu lasati, va rugam fierbinte, ca politicienii, cei ce isi urmaresc interesele personale sau de partid, sa se strecoare, mai mult sau mai putin subtil, sa alunece smechereste, prin textele constitutiei. O asemenea tentativa fac cei ce incearca acum sa impuna prioritar, incalcand prevederile constitutiei, motiunea de cenzura pe baza careia sa destitue actualul guvern, cu scopul major, din punctul lor de vedere, de a dispare, de pe ordinea de zi a parlamentului, discutatea asumarii raspunderii guvernului privind legea unitara a pensiilor, cea prin care se generalizeaza aplicarea principiului contributivitatii.
    Toata speranta este la dumneavoastra. Poporul asteapta cu emotie si cu incredere decizia dumneavoastra, satul, dupa o nefericita experienta de douazeci de ani, sa asiste neputincios la spectacole ieftine si profund nedrepte, prin care parlamentarii se constitue in majoritati ad-hoc ca sa impuna legi care sa le satisfaca interesele personale si de partid.
    Din nefericire, unii juristi nu mai respecta litera cartii universitare care i-a invatat sa au misiunea exceptionala de a apara dreptatea si adevarul. Ei isi folosesc educatia juridica pentru speculatii in favoarea lor sau a clientilor lor, chiar si prin incalcarea legilor si a 'mamei' acestora, Constitutia.
    Cu stima si deosebita incredere,
    Ionescu Ion
  • -1 (7 voturi)    
    Primministru invatamantului (Duminică, 11 octombrie 2009, 19:18)

    Moromete [anonim]

    1.Dictionar de Cotroceni: Reforma =Rafuiala;
    Il auzeam pe Dl primministru invatamantului spunand : Adio sporuri si prime (cand ma gandesc ca la salariile mizerabile din Ro doar acestea mai acopereau din nevoile oamenilor);
    Actiunea aceasta de geniu de a fugi numai sa nu se auda inca odata inm parlament ca au intrat cu tara-n gard, imi aduce aminte de un banc in care bolnavul avea o problema la aparatuul reproducator si fiecare medic ai spunea ca trebuie taiata..mai la urma un medic ai spune: Nu mai trebuie taiata ..bucuros bolnavul il intreaba de ce ? Medicul : cade singura !
    Cam asta e guvernul Bok 2 : Sa fugiimm !!!
  • -1 (3 voturi)    
    Pai cind... (Duminică, 11 octombrie 2009, 19:31)

    stefan [anonim]

    ... a mai fost dezbatuta in aceasta sesiune o alta motiune de cenzura?
    Eu nu-mi aduc aminte sa fi fost o alta motiune de cenzura dezbatuta in sesiunea asta.
    Cea cind cu asumarea raspunderii este separat definita in Constitutie.
    Deci asta ar fi prima. Asa ca CC are toate motivele sa o respinga. Constitutia asta are multe hibe, dar aici o vad clara. Guvernul nu face decit sa amine ceva.
    • +2 (2 voturi)    
      Corect ! (Luni, 12 octombrie 2009, 9:56)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui stefan

      Un dezastru.Sau un razboi civil.Lacomias a intunecat judecata unor neromani care merg pe linia pojghitei subtiri de gheata! Dupa noi potopul.Ultimul sa stnga lumina sa nu se vada dezastrul .Criza este una morala.DDD
  • +4 (8 voturi)    
    E rau (Duminică, 11 octombrie 2009, 19:40)

    Vik [anonim]

    mie personal mi se pare motiunea asta o mare prostie si porcarie ........asta ii mai lipseste romaniei acuma....sa mai ramana si fara guvern.....eu nu pot sa imi dau seama ce au in cap si astia de la psd - pnl....parca nu se gandesc nici un pic la kktu asta de tara.....fereasca dumnezeu de un guvern 100% psd ......tot mediu privat se duce pe apa sambetei pentru ca o alianta pnl - psd este greu de imaginat....cu toate daca s-ar realiza aceasta alinta cred ca ar fi pentru prima data in istoria uniunii europene knd se formeaza o alianta intre 2 partide diametral opuse....
  • +3 (7 voturi)    
    Nu mi-e dor de baroni! (Duminică, 11 octombrie 2009, 20:20)

    antbaroni [anonim]

    Nu mi-e dor de baronii si baronesele din PSD (care numai social-democrat nu e!) si de tataie Iliescu,ochii si timpanul ala de la partidutul retrograd aliat cu stanga lui Geana,tataie Iliescu,fandoseli de Nastasa si Co.!Ar fi fraieri sa plece acum ca sa-i lase pe ceilalti la ciolan.Si ce tupeu si pe liberali,mai au glas dupa ce au adus tara la faliment!Intr-o democratie veritabila ar fi fost pana acum urmariti de justitie!Nici cu Basescu nu-s de acord mereu si cu guvenul asta care nu mai stie de unde sa faca economie (poate si dintr-o taxa pe aer!) dar nici de aia nu m-e dor!Din doua rele,raul cel mai mic,pt. mine!
  • +5 (11 voturi)    
    DIASPORA DIN AMERICA ALATURI DE BASESCU (Duminică, 11 octombrie 2009, 21:19)

    Valentin - Portland [anonim]

    DIASPORA DIN AMERICA ALATURI DE BASESCU. Nu vom pemite niciodata reinstaurea comunismului prin Geoana urmasul lui Iliescu. Am suferit foarte mult in Romania, de aceea am emigrat. Cum vom putea permite reinstaurea comunismului. Basescu prin Raportul Tismaneanu a fost singurul care a condamnat comunismul. Voi vreti sa deveniti ca Coreea de Nord? Daca Geoana va iesi presedinte, Romania va fi izolata. Toate tarile din Europa au inlaturat comunismul.
    • -4 (8 voturi)    
      Esti pa dracu' din America! (Duminică, 11 octombrie 2009, 22:29)

      jaffu [utilizator] i-a raspuns lui Valentin - Portland

      Esti un amarat de pedeleu care n-a vazut America decat pe harta si suferi de sindromul Base PDL asezonat cu o imensa doza de imbecilitate .Asa ca mergi si canta la alta masa(cu alte cuvinte,mergi si debiteaza prostii pe alt forum).
      • +2 (6 voturi)    
        DA DIN AMERICA (Luni, 12 octombrie 2009, 1:38)

        lucianmotzul [anonim] i-a raspuns lui jaffu

        DE ACORD CU VALENTIN SI EU VA SCRIU DIN usa AM EMIGRAT DIN CAUZA COMUNISTILOR IN 1988 ,DACA NU VA TI SATURAT VOTATI geoana si crin aserviti HOTILOT SI TRADATORILOR DE TARA .ce au facut ei 20 de ani nimic .Daca Boc vrea sa faca legi la fel pt toti nu e bine acei 28000 care si-au dat pensii privelegiate de miiiiiiii de $ sint clasa securistilor si hotilor ,vezi cazul PLESITA care a murit si la renegat pe Dumnezeu toata viata si a fost ingropat cu popa.guita toti ca nu o sa mai primeasca privilegi ca pe vremea comunismului iar poporul sa nu aiba ce minca .
        • 0 (4 voturi)    
          TOT DIN AMERICA (Luni, 12 octombrie 2009, 9:14)

          Fane [anonim] i-a raspuns lui lucianmotzul

          colt cu Margeanului. O sa votam pe Basescu anticomunistu' lu' Peste.
          Acum 5 ani ii spunea lui Nastase despre drama poporului roman pus in fata alegerii dintre doi comunisti. Aseara a spus la Divertis ca nu mai este comunist.
          Asta s-ar declara si musulman daca ar fi suficienti votanti musulmani.
          Fratilor, care sunteti pe bune in America: inca 5 ani cu Basescu si ne intoarcem in 89.
          • +1 (1 vot)    
            Pedeseristii nu sunt un etalon (Luni, 12 octombrie 2009, 13:15)

            Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Fane

            Daca retrograzii din pdsr nu se pot desparti de conceptiile comuniste asta nu inseamna ca toti oamenii sunt blocati mental ca ei si isi mai pot schimba conceptiile. Aoleu, scuze si pedeseristii isi schimba conceptiile. Devin interlopi.
      • +1 (1 vot)    
        Dubla masura (Luni, 12 octombrie 2009, 13:13)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui jaffu

        Dar cand oamenii vostri se erijaza in purtatori de cuvant ai tuturor romanilor si il sustin pe doctorul Au ma doare de ce nu ei atitudine?
    • -1 (5 voturi)    
      Reinstaurarea comunismului ? (Luni, 12 octombrie 2009, 8:41)

      Moromete [anonim] i-a raspuns lui Valentin - Portland

      Valentine hany ! Tu chiar esti plecat , nu sti ca si BASESCU este comunist ? Comunismul inca nu a fost debarcat pe deplin. Din 6 Decembrie daca mai sunt adormiti ca tine si voteaza ce au mai votat poate reusim perormanta sa-l perpetuam. Poate nu sti dar EBA mai are o sora, iar in Parlamentul European vor mai fi locuri de ocupat si la viitoarele alegeri europarlameentare; Daca realizez bine voi din America "vedeti" bine Romania numai noaptea, atunci nu ma mai mira nimic. Intre Geoana si Basescu exista diferenta numai de inaltime altfel in ceea ce priveste comunismul autentic mai exista o diferenta doar de nuanta !
  • +4 (4 voturi)    
    Ce se intampla? (Duminică, 11 octombrie 2009, 21:46)

    Ioana [anonim]

    Exista vre-un nod atat de mare in reteaua internet ca apar mesajele atat de tarziu? Am trimis un mesaj asa zisului/ei asterix. Nu este nimic neadevarat in ceea ce i-am postat. Am dreptul la replica, atunci cand cineva incearca o manipulare mincinoasa. Este vorba de viitorul tinerilor acestei tari. Parintii mei nu mi-au dat dreptul sa aleg, acum am sansa sa corectez asta. Cei care gandesc ca "asterix", sunt cei care au gandit si in 1989. rezultatul? Pensionarii sunt cei mai bogati civili romani, tinerii acelor timpuri. Daca se poate numi, bogatie!
  • -1 (7 voturi)    
    ceva pute (Duminică, 11 octombrie 2009, 22:16)

    vtrhy [anonim]

    foarte ciudat....pe strada, base & boc si a lor guvernare e injurata din toti rarunchii,iar pe hotnews dupa parerile exprimate si ''-''urile date zici ca toata romania-i portocalie si pdl-ista...ori in romania numai pdl-istii au net..
    ca sa nu ziceti ca nu sint echidistant:eu i-as trimite-n siberia pe toti
    • +1 (1 vot)    
      Nu stiu pe ce strada ai auzit tu asta (Luni, 12 octombrie 2009, 13:17)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui vtrhy

      Pe strazile pe care merg eu sunt injurati pdsr-ul si "el lider maximo" Vanghelie.
  • +3 (7 voturi)    
    DIASPORA DIN AMERICA ALATURI DE BASESCU (Duminică, 11 octombrie 2009, 22:42)

    viomin [anonim]

    Doamne Isuse Cristoase Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma. Oameni buni si intelepti intr-o asa murdarie,de cuvinte si cuvintari ,nu stiu daca ne mai lasa bunul Dumnezeu sa mai votam odata. Eu sigur ma rog sa dea Dumnezeu un cutremur asa de mare, mai mare ca cel din Pacific, sa darime nu numai casele politicienilor ci si constiintele lor.
    • +1 (3 voturi)    
      Ha,ha,ha! (Duminică, 11 octombrie 2009, 23:31)

      Ioana [anonim] i-a raspuns lui viomin

      Buna gluma! :)))))))
      Gata! Noapte buna va urez tutulor! Merg in iluzia viselor, este mai odihnitoare! :)
    • +3 (5 voturi)    
      DIASPORA (Luni, 12 octombrie 2009, 1:51)

      Marinar [anonim] i-a raspuns lui viomin

      Poate tu ....nu vorbii la plural....te rugam
  • -1 (5 voturi)    
    ha ha pdl-istu de serviciu nu a adormit (Duminică, 11 octombrie 2009, 23:25)

    vtrhy [anonim]

    ticule,mai du-te si tu de te culca!!!
  • +2 (8 voturi)    
    La nici o saptamina !!?? :lol: (Duminică, 11 octombrie 2009, 23:46)

    moldoveanul [anonim]

    Presedinta Organizatiei de Femei PNL Vaslui, Anca Anusca Popa, si-a anuntat duminica, trecerea la PD-L, la mai putin de o saptamana dupa ce fusese realeasa in functie, transmite corespondentul NewsIn.

    *******************

    Pina la alegeri , parca vad cum PNL o sa ramina doar cu Crinul Mortuar , Tradiceanu si Sica Organ in sediu din Aviatorilor !
    Pina si Patriciu si SOV vor s-o tuleasca repejor , mai spre Moskova!

    Baieti , cine fuge ultimul , rog sa stinga si lumina , in sediu !

    :)
  • +4 (10 voturi)    
    REVOLUTIA DE CATIFEA (Luni, 12 octombrie 2009, 2:01)

    arosarisa metasina valapor [anonim]

    E o varianta interesanta a unei "Revolutii de Catifea" care , de la venirea minerilor in Bucuresti si pana azi, nu a fost posibila pana acum in Romania...Este de remarcat ca PD-L , Boc si Basescu nu ar trebui sa mai stea la povesti cu sindicatele, PSD-ul, Parlamentul si Curtea Constitutionala atata vreme cat nici unii dintre acestia nu-si pun problema REFORMARII SOCIETATII ROMANESTI.Este nevoie de o deizie curajoasa de a merge pana in panzele albe, pana la capat si de unul singur...mai ales ca odata ajuns ministru in oricare guvern al Romaniei, oricate eforturi ai depune, nu te apreciaza nimeni, ba din contra...
  • -2 (8 voturi)    
    oricine ,fara ha-ha-ha-! (Luni, 12 octombrie 2009, 5:19)

    costelino [anonim]

    motiunea e constutionala !mai e un pas si base v-a fi o amintire neplacuta !ca HITTler !
    • +1 (1 vot)    
      Nu mor caii cand vor cainii (Luni, 12 octombrie 2009, 13:20)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui costelino

      In curand amintirea de cosmar va fi pdsr-ul si Vanghelie, care va ajunge acolo unde e locul celor ce pun in pericol siguranta nationala prin furtul unor documente clasificate
  • +3 (5 voturi)    
    mareeee pacat (Luni, 12 octombrie 2009, 8:18)

    agora [anonim]

    Mare pacat ca nu este lasat Guvernul Boc sa lucreze ,mare pacat ! Da-le Doamne PSD-istilor ... mintea romanului de pe urma!
  • +3 (5 voturi)    
    Costelino (Luni, 12 octombrie 2009, 8:58)

    mara [anonim]

    Dragleme cu ai probleme cu capul, mergi si te trateaza. Ce legatura are motiunea cu actualul presedinte in functie si Hittler.
    Cred ca nici in gand nu ar trebui sa faci o astfel de asociere, nici Ceausescu nu a fost impuscat cu o eroarea istoriei si umanitatii.
    Cu siguranta prietenii tai au scapat calul, nu intelegeti ca populatia care voteaza nu mai este o masa de manevra.
    Suntem in 2009, membrii UE si din fercire pentru noi avem acces la informatie din mai multe surse, nu numai la Irealitatea sau Antene.
    Cu isterie si manipulare nu o sa castigati decat repulsie din partea votantilor.
  • +1 (5 voturi)    
    URAAAAAAAAA (Luni, 12 octombrie 2009, 9:03)

    Pink Panther [anonim]

    Cade guvernul!
    Sa ne bucuram!
    PSD-ul & Co vin la putere!

    Uneori stau si ma gandesc dace este vreo diferenta dintre politicienii romani si copii care au o jucarie noua.
  • -1 (1 vot)    
    Costelino (Luni, 12 octombrie 2009, 9:20)

    mara [anonim]

    Scuze pe modul de redactare, RECTIFIC.
    Dragule ai probleme cu capul.
    Cred ca nici in gand nu ar trebui sa faci o astfel de asociere, nici Ceausescu nu a fost asociat
    cu eroarea umanitatii si a istoriei, Hitler.
  • -1 (3 voturi)    
    la fel ca Basescu in 2 minute ?! (Luni, 12 octombrie 2009, 9:34)

    aa [anonim]

    atunci cand cu suspendarea ...lool
  • -2 (4 voturi)    
    Ultima solutie ! (Luni, 12 octombrie 2009, 10:16)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    @ PSDr-istii cu baronii si mogulii gasesc ca o manipulare masiva prin sondaje mincinoase si perverse cu Basescu in cadere libera vor manipula votantii ca prin cumpararea unor inconstienti sa iasa de sub urmarirea legii.Moartea tinerilor in lovilutia ca si pauperizarea sub venitul ultimului European cu punerea genei nationale in pericol tot genocid este.Legislatia stufoasa si labirintica ce a dus la acumulari uriase ,la concentrarea unor terenuri in latifundii pe mana mafiotilor PSDR PNL si Italieni cu loturi de cca 30.000 de ha nelucrate este atac la supravetuirea natiei cu intrarea urgenta a serviciilor in dispozitive si convocarea Consiliului Suprem de Aparare!Daca iarna nu e ca vara Primavara 2.010 va fi un nou 1947! DDD
    • 0 (2 voturi)    
      Si cine te crede? (Luni, 12 octombrie 2009, 11:02)

      EnigmaPsi [anonim] i-a raspuns lui Danut D Deleanu

      Imaculatii din PDL de care nu zici nimic? Deci suntem manipulati ca presh bashescu scade in sondaje, da' nu suntem manipulati ca el si gashca dansului sunt imaculati, etc.

      Hai ca s-a rasuflat asta cu manipularea. Nu tre' sa te manipuleze nimeni ca sa vezi ca Bashescu si Pedeleii sunt la fel ca PSD-istii sau penalii, o gashca de hoti care nici sa fure nu stiu, vorba unui clasic in viata.
      • +2 (2 voturi)    
        Si totusi (Luni, 12 octombrie 2009, 13:22)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui EnigmaPsi

        Blestemul acestui popor este partidul cleptocomunist si proaspat interlopizat pdsr care se ascunde sub numele furat al unui partid onorabil. Nici un alt partid nu este atat de nociv ca acesta.
  • 0 (4 voturi)    
    demisia (Luni, 12 octombrie 2009, 10:17)

    r.briceag [anonim]

    Nu trebuie doar sa plece,trebuie sa raspunda pt. ce au facut Boc si Basescu.La puscarie!!!
  • +1 (3 voturi)    
    Offff (Luni, 12 octombrie 2009, 10:54)

    Unu din multime [utilizator]

    La fiecare articol legat de politica, invariabil toate post-urile degenereaza in discutii si invective aruncate intre cei ce posteaza. Diferenta de opinie si faptul ca spuneti ce ganditi este ultima farama de "democratie" de care beneficiem. Romanii sunt an apatie generala, nu spun eu asta, ci prezenta la urnele de votare care este in scadere continua. Nu exista demnitate umana sau intentii bune printre politicieni, toti sunt subjugati unor interese, si mereu va fi asa. In momentul in care intrii in politica te manjesti inevitabil. Revin si spun ca este pacat sa ne injuram intre noi, si cred ca schimbarea doar noi o putem face, incepand prin cultivarea tolerantei si a respectului fata de cel de langa noi.
  • -2 (4 voturi)    
    Boc=0 (Luni, 12 octombrie 2009, 12:13)

    PARSOR [anonim]

    Boc, Boc2,Boc in general = 0
    Basescu reprezinta restul = -10,-100,-,( minus )
    • +3 (3 voturi)    
      Vreau un scor (Luni, 12 octombrie 2009, 13:24)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui PARSOR

      Scrie si scorul pentru Vanghelie. Probail ca nu ai loc sa scrii toate zerourile.