Nati Meir: Am cumparat 280.000 de semnaturi cu "mai putin de 100.000 de euro"

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 7 octombrie 2009, 18:38 Actualitate | Politic


Nati Meir
Foto: AGERPRES
Candidatul independent la Presedintie Nati Meir a declarat, miercuri, la Sibiu, ca "cine o sa aiba mai multi bani o sa castige" alegerile prezidentiale si a recunoscut ca a cumparat 280.000 de semnaturi necesare pentru depunerea candidaturii, cheltuind "mai putin de 100.000 de euro", relateaza Mediafax. Meir s-a aflat la Sibiu pentru o intalnire cu autointitulatul rege al romilor Florin Cioaba.
  • "Am strans 280.000 de semnaturi. Am dat bani seriosi. Mai mult de 50.000, mai putin de 100.000 de euro. In tara aceasta niciunul nu aduce semnaturi fara bani. Fiecare candidat plateste bani. Sa nu imi spuna mie Sorin Oprescu ca aduna semnaturi pentru ca le place de el! Ce a facut el in Bucuresti? El nu a facut nimic. In toata tara este scumpa semnatura. (...) Legea asta cu 200.000 de semnaturi trebuie sa dispara din Romania. Cu legea asta, oameni simpli fac bani. Am verificat semnaturile si dupa aceea am platit."
El s-a declarat convins ca toti candidatii platesc pentru obtinerea semnaturilor, afirmand, de asemenea, ca "cine o sa aiba bani mai multi, acela o sa castige".
  • "Intr-o tara civilizata, europeana, inseamna ca poporul acesta nu are drag de Basescu, de Geoana, de Vadim, de Becali, de Nati Meir, ci de bani. Numai bani si bani si bani. Fara bani nu vorbeste nimeni cu tine. Lasa mici si bere, ca astea sunt pe bani mici. Cine o sa aiba bani mai multi, acela o sa castige."






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1799 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    clovnul asta (Miercuri, 7 octombrie 2009, 18:59)

    cristi [anonim]

    zice asa pe fatza ca a cumparat semnaturi ..si inca i se permite sa participe la alegeri??? toti opincarii se viseaza pe tron...
    • +3 (7 voturi)    
      ... (Miercuri, 7 octombrie 2009, 20:02)

      zdragomir [utilizator] i-a raspuns lui cristi

      te supara realitatea?
      • +5 (5 voturi)    
        Raspuns: (Miercuri, 7 octombrie 2009, 21:51)

        dami365 [utilizator] i-a raspuns lui zdragomir

        DA!!!
        • 0 (0 voturi)    
          pai si nu ai vrea sa faci ceva ? (Vineri, 9 octombrie 2009, 9:45)

          aa [anonim] i-a raspuns lui dami365

          ?
  • +5 (9 voturi)    
    Cine trebuie sesizat? (Miercuri, 7 octombrie 2009, 19:01)

    Un alt OM [anonim]

    E legal oare in Romania sa faci asa ceva?
    Sau poate totul este legal intr-o tara unde Justitia nu functioneaza decat daca platesti?
    • +3 (9 voturi)    
      un puscarias israelian, candidat la Presedentie (Miercuri, 7 octombrie 2009, 20:01)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Un alt OM

      Tzutzu Meir ,cu freza lui cretina care arata clar ce ii faceau tovarasii de celula cand era prea cald, vrea sa ajunga sa candideze !sper ca justitia romana sa se autosesizeze si sa il trimita pe acest puscarias -cu 3 ani de puscarie la activ pentru inselarea a sute de familii israeliene- sa fie re -trimis urgent in Tara Sfanta ! multumim ,dar nu servim si puscariasi ,macar restul escrocilor israelieni care activeaza in Romania pe post de falsi doctori ,traficanti de organe sau "investitori" , inca nu au fost prinsi ...
      • 0 (2 voturi)    
        da! (Joi, 8 octombrie 2009, 0:55)

        zdragomir [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        Ar fi frumos sa nu poata ajunge infractori in postul de presedinte, si nici macar candidat... dar ultiii 5 ani demonstreaza ca nu un detaliu important in CV.
  • +6 (10 voturi)    
    alo, procuratura? (Miercuri, 7 octombrie 2009, 19:07)

    marin [anonim]

    Se aude? Ce face descreieratul asta? La parnaie cu el!
    • 0 (6 voturi)    
      nu poate sa inchida ochii numai la unii (Miercuri, 7 octombrie 2009, 19:57)

      oana [anonim] i-a raspuns lui marin

      Asta macar recunoaste, dar toti fac asta.
      Nu ca il agreez pe domnul- a se vedea comentariul de mai jos, dar acum sa-i lasam sa joace toti dupa aceleasi reguli-neortodoxe, dar de ei inventate-ani la rand.
    • 0 (0 voturi)    
      se va autosesiza la momentul oportun (Vineri, 9 octombrie 2009, 9:50)

      aa [anonim] i-a raspuns lui marin

      cand Basescu va scadea si atl candidat va creste...
  • +5 (5 voturi)    
    intrebare (Miercuri, 7 octombrie 2009, 19:16)

    The Saker [utilizator]

    autorul articolului ar fi trebuit sa se documenteze si sa ne spuna daca este legala cumpararea de semnaturi pt a candida la alegeri(cu siguranta, nu!), ce lege interzice chestia asta, ce risca candidatii prinsi cu mata-n sac, si ce risca Nati Meir ca a recunoscut mituirea alegatorilor (ce risca, nu ce pateste, pt ca suntem in Romania si nu va pati nimic)
  • +5 (5 voturi)    
    :( (Miercuri, 7 octombrie 2009, 19:32)

    mihai [anonim]

    retardati :)

    scuze pentru persoanele ce poarta acest diagnostic..NU am vrut sa ii jignesc
  • +5 (5 voturi)    
    cata idiotenie (Miercuri, 7 octombrie 2009, 19:37)

    oana [anonim]

    prost sa fii sa crezi ca cine ti-a dat semnatura(pe bani), o sa si voteze pt tine, asta apropo de afirmatia "cine o sa aiba bani mai multi, acela o sa castige".
    Votul este secret domu' , si din partea mea poti sa-i umpli de bani pe toti daca crezi ca o sa se tina de cuvant in cabina de vot- te priveste.
    Mai vedem--
    • +3 (3 voturi)    
      ... (Miercuri, 7 octombrie 2009, 20:04)

      zdragomir [utilizator] i-a raspuns lui oana

      Un domn inteligent ar lua bani de la un doritor pentru semnatura si apoi ar lua bani de la alt candidat pentru vot, sau de la mai multi (cine verifica?)!
    • +2 (2 voturi)    
      Poate nu stiai, (Miercuri, 7 octombrie 2009, 21:36)

      doi si-un sfert [utilizator] i-a raspuns lui oana

      Domnule Shtrul , voturili este mai scumpi...
  • +2 (2 voturi)    
    Cine stie? (Miercuri, 7 octombrie 2009, 19:51)

    drona [utilizator]

    Ce a cumparat si ce o sa vanda?Sigur,vinde mai mult decat a cumparat.Acesta,da,GHISHEFT ! Altfel,nu s-ar fi bagat in afacere.
  • +2 (2 voturi)    
    Naty (Miercuri, 7 octombrie 2009, 21:19)

    kata [anonim]

    Nu ca as vrea sa ii iau apararea, dar cred ca afirmatia lui are si o alta interpretare. Cred omul vrea sa arate ca fara un partid (Genul lui Oprescu) care sa trimita "tinerele sperante politice" fara sa le plateasca sa stea in cort si sa stranga semnaturi e greu sa convingi pe cineva care sa iti stranga semnaturile. Oricum daca faci un calcul simplu o sa vezi ca o semnatura "l-a costat" cam 25-30 de eurocenti ~ 1 - 1.2 Ron. Eu din afirmatia asta pot sa trag concluzia ca Oprescu are un Finantator, ceea ce e si evident dar sa ii stim si noi numele.
  • +1 (1 vot)    
    brrr (Miercuri, 7 octombrie 2009, 22:01)

    cetateanul turmentat [anonim]

    Scenariu ...

    Vot presedinte turul 2,candidati:
    Meir si Becali...

    Acum sa va vadstimabililor...
    hac, da eu cu cine votez?
  • +1 (3 voturi)    
    tantimeir (Miercuri, 7 octombrie 2009, 22:44)

    konkx [anonim]

    Vorba lui wc.tudor: Meir o sa ajunga presedintele Romaniei cind o sa fiu eu regele Izraelului.Gura nebunului adevar graieste.
  • -2 (2 voturi)    
    romania (Miercuri, 7 octombrie 2009, 23:04)

    mihaela [anonim]

    da
    ... penibil
    nu imi vine sa cred unde am ajuns
    cu oameni precum meir , basescu unde o sa ajungem ?
    de ce nu face nmk ?
  • -2 (2 voturi)    
    romania (Miercuri, 7 octombrie 2009, 23:06)

    mihaela [anonim]

    penibil
    cand o sa plece asfel de oameni ?
    knd o sa se duca acolo unde le este locul ?
  • -2 (2 voturi)    
    alt hot (Miercuri, 7 octombrie 2009, 23:33)

    Ioan [anonim]

    alaturati-va noii drepte si impreuna vom schimba ceva in tara asta
  • 0 (0 voturi)    
    TALENT, are talent! (Joi, 8 octombrie 2009, 9:04)

    niv [utilizator]

    asta da talent mediatic! asta da! kadima!
  • +1 (1 vot)    
    MEIR NATI (Joi, 8 octombrie 2009, 9:12)

    Eu de la RAMNIC [anonim]

    oricum nu avem pe cine vota, un prostanac, un spagagiu, un marinar gagicar, un floricel care-si pune nemu viceguvernator, un ciobanas cu 22 de jucatori, un "medicamente!" mmm? pe cine sa votam ??? ramane meir sau tipu ala simpatic de la udmr. - asa ca pt 500 de euro eu l-asi vota pe nati chiar cu ochii inchisi - ca finalu tot ala va fi, asa macar ma fac cu euroii.
  • 0 (0 voturi)    
    cine vorbeste .... (Joi, 8 octombrie 2009, 18:13)

    cristi [anonim]

    "Intr-o tara civilizata, europeana, inseamna ca poporul .........................., ci de bani.

    incercand sa citez .... citatul din dl Meir si fara a fi DELOC semit, stau si ma intreb de ce i se pare asta ciudat unui evreu?
  • 0 (2 voturi)    
    da-i israelitului mintea cea de pe urma (Joi, 8 octombrie 2009, 22:38)

    George [anonim]

    Si-a dat si asta seama ca suntem o natzie mai gheseftara decat jidanii. Ptiu, lovi-te-ar buba neagra de pederast. Sarma, bre!
  • +1 (1 vot)    
    pentru baietii care se agita pe aici (Vineri, 9 octombrie 2009, 9:48)

    aa [anonim]

    din punct de vedere legal nu poate fi atins intr-o democratie...dar probabil se va sesiza cineva ...
    a spus ca a dat bani , o sa invoce ca a dat acei bani celor care au strans semnaturile, pe mancare cazare si transport de exemplu...
    si mai intreb ceva oare cine-l pune sa faca astfel de declaratii care ii cresc popularitatea ? si de ce ?
    ehh popor de oameni naivi ...