Ultima ora: Traian Basescu i-a convocat pe Emil Boc si Mircea Geoana la Cotroceni pentru ora 14:15. Liderul PSD ba merge, ba nu merge 

de D.T.     HotNews.ro
Marţi, 29 septembrie 2009, 13:42 Actualitate | Politic

Presedintele Traian Basescu i-a convocat, marti, la Palatul Cotroceni, pe liderii celor doua partide aflate la guvernare, Emil Boc si Mircea Geoana, pentru discutii referitoare la situatia din Coalitie, a anuntat purtatorul de cuvant al presedintiei, Valeriu Turcan. Cei doi sunt asteptati la orele 14:15. Potrivit unor surse politice, ministrii PSD si-ar fi scris demisiile la partid inca de luni seara.
Update: Purtatorul de cuvant a declarat pentru HotNews.ro ca liderul PSD a confirmat initial participarea la discutii iar la orele 14.10 a spus ca nu mai vine la Cotroceni.
Update2: Valeriu Turcan a precizat pentru HotNews.ro ca presedintele PSD a informat ulterior acestui moment Administratia Prezidentiala ca va participa in cele din urma la discutiile de la Cotroceni.
Update3: Mircea Geoana a ajuns intre timp la Cotroceni


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

5400 vizualizari

  • +5 (17 voturi)    
    Geoana in minoritate... (Marţi, 29 septembrie 2009, 13:45)

    Ovidiu [anonim]

    asa castane cred ca va lua Mirciulica..

    abia si-a alinat cucuiele de la cele date de Iliescu & Vanghelie acum urmeaza cele de la Base..
    • -2 (32 voturi)    
      Romanii satui de scandalagii PDL (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:11)

      Titirca1 [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      Exista o justitie divina undeva (rasete usoare, pe la colturi).
      1. In 2002 PNL a salvat Pd-ul de la disparitie (nu nu e o greseala ci o mai lunga tinere de minte). Cand Pd-ul ajunsese in trei sondaje consecutive intre 4,9 si 5,3% iar Nastasea incepuse precampania de satelizare a PD de catre PSD, PNL a iesit la rampa, a denuntat manevara inclusiv la instantele internationale, si-a afisat si declarat public sprijnul pentru mentinerea Pd ca partid distinct.
      2. PNL nu l-a lasat sa moara, PD nu a vrut sa-l lase sa traiasca si si-au luat "tainul" taind din PNL (aripa Stolojan).
      3. Basescu, pe langa tepele promise la Victoria, a jurat de vro trei ori ca nu va accepta o monstruoasa coalitie cu PSD. A facut-o fara rusine/jena, cu negocieri secrete, INIANTE de alegerile parlamentare, profitand de foame de guvrnare a Psd, slabit dupa 4 ani de opozitie.
      4. De la un partid de 5% PD (pdl intre timp) vrea prin orice mijolace aceeasi putere absoluta, ca Nastase in 2000.
      => Basescule nici nu stii ce mic ai inceput sa fii.

      Dumnezeu intoarce roata, cum nici cu mintea nu gandim (spun asta din spirit de justitie, fara a fi vreun habotnic).
      • +3 (9 voturi)    
        Am fost martori cu totii.... (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:20)

        Batranul rege Lear [anonim] i-a raspuns lui Titirca1

        la golania si tigania PSD-ului si reactiilor acestora. Este evident cine face circ si cine vrea sa destabilizeze tara. PSD, out! Calatorie sprancenata! Stie Dumnezeu pe cine sa pedepseasca. Va veni si randul jefuitorilor si tradatorilor. mai repede chiar decat isi inchipuie acestia!
        • +2 (4 voturi)    
          Ba e deja acolo, (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:46)

          ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

          Ca acum nu stie pe unde sa scoata camasa.
          S-a bagat mult prea tare la inaintare datorita lui Iliescu
          Prostanacu' vine de acolo cu Cristi Diaconescu interimar la interne si vicepremier.
          Base tre' sa plece la Tg. Mures asa ca e si redactata probabil.
          Parerea mea
      • +5 (13 voturi)    
        hilar titirica (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:29)

        sadwank [anonim] i-a raspuns lui Titirca1

        Titirica, tinerea aia de minte a ta nu e asa de lunga um te lauzi.
        Pai cind PNL-ul sustinea PD-ul, de cine era condus? Nu tocmai de Stolojan si "aripa" lui?
        In ce priveste tepele... ce ai vrea sa faca Basescu cind magistratii fac greva iar Palamentul comisii si-i scot basma curata pe corupti? Sa angajeze ucigasi platiti?
        Hotariti-va odata, ori Basescu isi depaseste atributiile, ori n-a facut nimic din ce a promis?
        In rest sint de acord cu tine: nici macar cu mintea nu gindim.
        • +1 (7 voturi)    
          Chair nu exista un pic de bun simt, mai oameni bun (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:46)

          Titirca1 [utilizator] i-a raspuns lui sadwank

          Nu sunt membru de partid, naiba sa ii ia pe toti, dar chair asa se deformam adevarul, dor pentru un iluzoriu avantaj de moment ?
          Adica in 2002, PNL era condus de Stolo, deci nu se pune (ok, ati inventant voi un nou regulament). Dar iesirile la rampa in apararea Pd, ale lui Tariceanu, Antonescu si Orban nu se mai pun, nu ?
          2. "Tzepele" cine a facut o coalitie monstruoasa cu PSD si a legitimat astfel poitic un partid monstruos, vinovat de 80% din relele Romaniei dupa 89 ?
          Adevarul, il spui totusi: paradoxul e ca basescu a reusit sa isi depaseasca de departe atributiile constitutionale, fara sa faca nimic din ce a promis. Un vajnic joc de glezne pentru prosti, asta e basescu....fata lui dreapta cel putin , caci fata stanga e plina de tradari, case si flote risipite, personalizarea puterii mai ceva ca Ceausescu ( nici macar cizmarul ala nu a facut asa ceva pentru "podoaba" lui Nicu, ce a facut Base pentru EBA.).
          Voi chair ne cereti sa nu mai avem niciun pic de simt moral in noi, doar sa va iasa voua pe plac ????
          Putin bun simt domnilor: un argument de simetrie = Vadim si Becali sunt o rusine pentru Romania in Parlamentul european. tot la fel e si EBA, chair daca va vine greo sa inghititi galusca. e de domeniul evidentei...si al minimului bun simt.
          • +1 (3 voturi)    
            prea de bun simt comentariul... (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:07)

            taranistu [utilizator] i-a raspuns lui Titirca1

            ...cu astia nu merge, ei vor sange neaparat. Asta nu trebuie sa ne impiedice pe noi sa ne comportam normal, civilizat si de bun simt. Sper ca intr-o zi asta sa insemne normal si caracteristic pentru Romania.
      • +3 (5 voturi)    
        Am fost martori cu totii.... (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:45)

        Batranul rege Lear [anonim] i-a raspuns lui Titirca1

        la golania si tigania PSD-ului si reactiilor acestora. Este evident cine face circ si cine vrea sa destabilizeze tara. PSD, out! Calatorie sprancenata! Stie Dumnezeu pe cine sa pedepseasca. Va veni si randul jefuitorilor si tradatorilor. mai repede chiar decat isi inchipuie acestia!
    • +2 (4 voturi)    
      minoritatea PSD cel mai votat in 2008 (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:16)

      aa [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      ca de asa e legea electorala PSD partidyul cu cel mai mare numar de voturi de la populatie a iesit pe locul 2 la numar de mandate.
  • -1 (19 voturi)    
    ! (Marţi, 29 septembrie 2009, 13:46)

    ileana [anonim]

    Sa vedeti marele "impaciuitor "al tarii!
    • +5 (15 voturi)    
      . (Marţi, 29 septembrie 2009, 13:56)

      radukku [utilizator] i-a raspuns lui ileana

      am si eu o intrebare, cum se face ca toate femeile de pe HN sunt pro pesede? Tare pute a banicioiu azi pe aici...
      • -2 (10 voturi)    
        ??? (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:13)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui radukku

        ea sa luat de basescu.
        asta nu inseamna ca e pro psd...
        • +3 (9 voturi)    
          Da nu stiiai ca esti PSD-ist... (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:29)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          ...daca il ataci pe marinar? Nici macar PNL-ist nu mai esti...
          Doar PSD-ist...si te simti jignit pana la urma..
      • +1 (7 voturi)    
        ? (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:16)

        ileana [anonim] i-a raspuns lui radukku

        cred ca ai o problema...de la a nu "mai musca"la rahaturile lu'basescu, pana la psd....e cale lunga...iar eu, nu ma mai intorc.
        • 0 (0 voturi)    
          virgula intre subiect si predicat (Marţi, 29 septembrie 2009, 19:36)

          virgula [anonim] i-a raspuns lui ileana

          NU se pune virgula intre subiect si predicat, mai puneti mana pe manualele de gimnaziu...
      • -1 (5 voturi)    
        ? (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:20)

        ileana [anonim] i-a raspuns lui radukku

        Cine-i banicioiu?
        • +3 (7 voturi)    
          ? (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:34)

          sultanu [anonim] i-a raspuns lui ileana

          tu esti. uita-te in oglinda. haahaahaaaa
          • -1 (1 vot)    
            . (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:52)

            ileana [anonim] i-a raspuns lui sultanu

            M-ai pierdut cu faza asta...cine-i banicioiu?
            M-am uitat in oglinda...nu-s nici blonda ...nu-s nici politist...
    • -4 (12 voturi)    
      Marele debzinator al tarii (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:18)

      Titirca1 [utilizator] i-a raspuns lui ileana

      poate:
      Conventia Democratica el a nimicit-o
      Coalitia Dreptate Adevar = Basescu a nimicit-o
      Monstruoasa coalitie Pdl -PSD = Basescu a mosit-o.
      Debarcarea lui Nica pentru a putea frauda alegerile in voie = tot mana lui Basescu.

      REMENBER 2004 : cine striga mai atre ca au fost furate alegerile si ca va ancheta si face proces sa descopere Adevarul??? = Basescu.
      Cine, cu manevre comunistoide, zboara un ministru -viepremier care si-a facut treaba (mai mult sau mai putin) doar pentru a pune o sluga care sa monitorizeze transportul autocarelor la alegeri (cu participarea lui Berceanu) ??
      MAAAA, voi cat de prosti ne credeti, Dumnezeii mamilor voastre de ticalosi.
      Va rog sa-mi publicati mesajul, in ciuda micului derapaj final.
      • -2 (6 voturi)    
        Mai incet tovarase... (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:38)

        intel.bodhi [utilizator] i-a raspuns lui Titirca1

        Mai usor k va plesneste o vena.
        Nu pot sa fiu decat amuzat de acest comentariu furibund.
        Daca toti ti-ai dat seama de derapajul in limbaj, de ce nu l-ai corectat inainte de postare?
        Nu sunt de partea nimanui, dar e clar, cel putin de unde privesc eu ca aici fiecare se umfla in pene, ca sa arate cine e mai tare.
        Nici un partid, nici Boc, nici Geoana, nici Basescu nu au actionat in spiritul si pentru oamenii acestei tari.
        Vor doar sa arate cine are mai multe oua (vorba lui Nastase).
        • -2 (2 voturi)    
          Nastase a condus cel mai performant guvern (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:52)

          aa [anonim] i-a raspuns lui intel.bodhi

          d'aia am intrat in UE am avut euro 31.000 si a fost liniste in tara si s-a relansat economia...
          ca e de la PSD e irelevant,relevant e ca tot guvernul ala a construit 100 - 200 de km de autostrada care se terminau in camp si dupa 5 ani autostrada aia tot cam pe acolo se termina ...
          si imi amintesc de termopane ... ahhh stimabil domn Adrian Nastase iartati-ma va rog, am votat cu Basescu acum 5 ani si maree greseala am facut.
          • +3 (3 voturi)    
            CEAUSESCU 2 A FOST NASTASE!! (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:06)

            gabifm [utilizator] i-a raspuns lui aa

            Omul care a avut control TOTAL asupra presei si a justitiei!
            Dar tu numara-i ouale in continuare.
          • -1 (3 voturi)    
            @aa_N-a fost performant guvernul Nastase (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:08)

            Titirca1 [utilizator] i-a raspuns lui aa

            Imi pare rau se nu fiu de acord cu tine.
            Sau, daca vrei, a fost performant ca un Tanc rusesc intr-o ciupercarie, a distrus totul in jur.
            Asta nu inseamna ca Nastase, ca personana, nu ca ainmal politic, ramane un finuntz si-un cultivat cum doar Paleologu mai era la liberali.
            Ca om poitic insa...
          • +1 (1 vot)    
            Ai vaz't ? (Marţi, 29 septembrie 2009, 17:38)

            Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui aa

            Lup la stana cu clopot,sau hot cu fanfara dupa el?" Spune-mi caii cand se fura....?"DDD
        • -1 (5 voturi)    
          Tovaras n-am avut onoarea sa fiu (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:02)

          Titirca1 [utilizator] i-a raspuns lui intel.bodhi

          despre partea cu exasperarea...intelege ca aici ne-a / m-a adus poitica lui Basescu...pe care l-am votat si pe care mai bine imi tai mana dreapta decat sa o mai fac vreodata. Mai bine Duda, Verzii..oricine alticineva.
          Si acum sa ma explic de ce ( trebuie sa intelegi ca ma consider un apolitic indeajuns de bine educat).
          1. Sunt un adept al unei democratii INTITUTIONALE = depersonalizate la maixim (catse poate fara iluzii desarte) in care lucrurile sa mearga bine pentru ca merg ca pe roate institutiile importante.
          2. baescu (un extrem de abil poitician) reprezinta extrem de marele pericol pentru democratia Romaniei pri nfaptul ca are CAPACITATEA, PUTEREA, MIJLOCELE si maiales VOINTA, de a "CURBA" institutiile = de a le aservi unor scopuri peronsalizate (pe care el le poate considera, se prea poate, legitime.
          3. Iar aceasta "curbare/aservire" a institutiilor in detrimentul unei/unor persoane EU NU VOIESCU SA O VAD IN OCHI.
          4. Drept pentru care, voi pune votul meu mic si nenorocit, pe oricine ALTCINEVA decat el. Poate vom avea un presedinte sters si nenorocit, dar institutiile vor putea sa respire si sa isi revina cat de cat. Ca sa ma intelegi, eu cosnider ca acelasi tip de pericol in reprezinta/reprezenta si Bush si Sarkozy = un pericol de personalizare excesiva a puterii in stat (numiri ale prietenilor in toate funciile importante), care se invecineaza EXTREM DE MULT cu....MAFIA.
          • 0 (0 voturi)    
            personalizate, nu personale (Marţi, 29 septembrie 2009, 19:44)

            personale, nu personalizate [anonim] i-a raspuns lui Titirca1

            sintagma corecta este "scopuri personale", nu "scopuri personalizate", faceti o mica confuzie intre doua paronime.
      • 0 (0 voturi)    
        remember (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:20)

        sadwank [anonim] i-a raspuns lui Titirca1

        “Eu am pierdut alegerile prezidenţiale pentru că unii dintre colegii mei au acceptat ca în turul II să fie eliminate listele suplimentare, şi-n felul ăsta s-au pierdut câteva sute de mii de voturi”

        (Adrian Năstase în emisiunea “100% cu Robert Turcescu”)
        • -1 (1 vot)    
          Exact, drama intelectualui Nastase (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:31)

          Titirca1 [utilizator] i-a raspuns lui sadwank

          Care a incercat qsa castige elegant, dupa ce a pus pumnul in gura democratiei in Romania timp sde 4 ani.
          A avut ce-a meritat.
          Asa va fi si cu Basescu.
          • +1 (1 vot)    
            Cu Basescu (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:55)

            Constantin [anonim] i-a raspuns lui Titirca1

            nu e chiar asa. Asta e in stare sa sustina un guvern PSD-PNL numai ca sa iasa presedinte. Va cauta tot felul de compromisuri pentru a capata inca un mandat. Si cum politica nu duce lipsa de corupti, va putea sa-si faca jocurile, si sa iasa din nou presedinte.
            • 0 (2 voturi)    
              Corectie! (Marţi, 29 septembrie 2009, 17:41)

              Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

              @ Daca oboseati putin materia cenusie poporul a dat votul pentru DREAPTA.PNL in continuare trage spre stanga.DDD
          • -1 (1 vot)    
            contradictie cu ipoteza (Marţi, 29 septembrie 2009, 18:22)

            sadwank [anonim] i-a raspuns lui Titirca1

            Dom'le, te contrazici.
            Nastase, desi intelectual (cum zici ca e, dar nu e) a pus totusi pumnul in gura democratiei 4 ani. Pai ce intelectual face asa o magarie?
            Si apoi - a naibii treaba - tocmai cind era miza mai mare a incercat sa cistige elegant?
  • -5 (17 voturi)    
    Corect ! (Marţi, 29 septembrie 2009, 13:48)

    blackarrow [anonim]

    Si ca un tatuc adevarat , o sa-i dojeneasca putin-eu as vrea sa-i dea cap in cap-dupa care o sa se cinsteasca cu un pa'ar de whisky.
    Serios acum,chiar are vreo importanta stirea asta ?
  • -4 (10 voturi)    
    mmmmmmmmmmmmm (Marţi, 29 septembrie 2009, 13:50)

    carcotasu' [anonim]

    uite domne' cine ne salveaza :)))))))))))))
    poate Geoana sa nu mearga?...........
  • +23 (29 voturi)    
    Magistral (Marţi, 29 septembrie 2009, 13:52)

    Viktor [anonim]

    Magistral, indiferent ce se latra prin presa, Basescu are un simt politic incredibil. A punctat puternic cu propunerea privind parlamentul, acum va puncta iarasi deoarece il va face pe geoana sa se razgandeasca, sau macar asa va percepe lumea. Basescu va castiga alegerile lasandu-i pe ceilalti sa se umple de cacao in timp ce el puncteaza puternic pe imaginea de presedinte responsabil, anti-corupt si anti-moguli.
    Fac pariu cat vreti ca PSD nu va iesi de la guvernare, basescu il va mustrului si pe boc un piculet , etc.
    Toata galagia asta cu alegerile nu are nici un rost. Basescu nu are contracandidat, si dupa ultimele "lovituri" ma intreb daca o sa se ma ajunga in turul 2.
    • -3 (11 voturi)    
      Ai perfecta dreptate (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:06)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Viktor

      numai ca acest joc a fost planuit cu PSD-ul. Ghici ce castiga de aici PSD-ul, daca Basescu castiga prezidentialele? Iti spun eu ce, guvernarea. Basescu e in stare de orice pentru a castiga prezidentialele, inclusiv cedarea primului ministru catre PSD.
      • -6 (8 voturi)    
        Zeus e hapsin (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:18)

        sss [anonim] i-a raspuns lui Constantin

        Nu cred, Basescu e hapsin asta vrea tot.
        Hai ca ajungem ca Rusia curind.
        • -2 (2 voturi)    
          Basescu (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:36)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui sss

          inainte de a fi hapsan e egoist. Intradevar, vrea totul pentru el, si asta insemana acum, din punct de vedere politic, un nou mandat de presedinte. Pentru asta va calca totul in picioare, si va obtine postul, la ambitia pe care o are, cu orice fel de sacrificii.
      • -1 (5 voturi)    
        Nu poate ceda PM la PSD (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:24)

        Titirca1 [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

        caci astfel si-ar seman condamnarea = suspendarea.
        Cu un guvern PSD -PNL -UDMR, besescu e suspendat in mai putin de 3 luni. Si de data asta referendumul ii va da un sut in fund.
        • -3 (3 voturi)    
          Basescu (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:33)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui Titirca1

          , daca va fi ales presedinte, va propune un guvern de coalitie PSD-PDL. cu primul ministru de la PSD. Probabil a facut concesii importante PSD-ul cu privire la cedarea principalelor ministere banoase, in schimbul sprijinului tacit al PSD-ul in campanie, sprijin care se observa de ceva timp.
          • -2 (2 voturi)    
            Dupa care PM psd (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:13)

            Titirca1 [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

            Inlatura PDL de la guvernare si baga PNL + UDMR.
            Sah si mat la Basescu.
    • -5 (13 voturi)    
      ce ai patit frate? (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:13)

      nicu [anonim] i-a raspuns lui Viktor

      Te-a luat febra cu Basescu? Ce e magistral in asta? Si de ce ai 8 + din 10 voturi la acest mesaj? De fapt, stim cu totii de ce!!! Cei din redactie stiu ei sa selecteze mesajele potrivite pt "cel ales". Pana la alegeri!
    • -5 (7 voturi)    
      la cat de boi sunt romanii... (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:17)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Viktor

      probabi nu o sa se mai ajunga in turu 2 si o sa iasa iar baselu sa mai faca misto de tara asta inca 5 ani...

      (sa ne intelegem, nu e oricum nici unul care sa merite postu de presedinte in romania)
      • +1 (1 vot)    
        Dta? (Marţi, 29 septembrie 2009, 17:45)

        Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        @ Nu esti roman? DDD
    • -1 (5 voturi)    
      ? (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:18)

      ileana [anonim] i-a raspuns lui Viktor

      De ce credeti ca nu s-ar razgandi Boc?
      Si Basescu o sa arate "romanilor" ca si-a mai acoperit o lipsa...a devenit si diplomat si mediator!
    • -5 (7 voturi)    
      ia-ti medicamentele si du-i-le si lu' Basescu (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:18)

      aa [anonim] i-a raspuns lui Viktor

      saracii...
      Basescu e viitorul fost Presedinte al Romaniei care a dus tara in debandada,criza econiomica.
      • 0 (2 voturi)    
        Oftalmolog . (Marţi, 29 septembrie 2009, 17:46)

        Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui aa

        @ Schimba dioptriile. De ultima tornada sau ciclon,de inundatiile di Filipine nu tot B....e de vina? DDD
    • -5 (7 voturi)    
      S-ar putea sa nu ajunga, intr-adevar (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:22)

      Titirca1 [utilizator] i-a raspuns lui Viktor

      si sa se claseze pe locul 3.
    • 0 (4 voturi)    
      Base a punctat si in buzunarul meu (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:22)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Viktor

      Ma bucur ca apreciezi simtul politic al lui Basescu. Eu unul, m-am saturat de simtul politic al tuturor celor care s-au bagat intr-un concurs de injuraturi si piedici, in timp ce majoritatea dintre noi isi pierd serviciile, le scad salariile, nu mai au bani de platit ratele si inaintea lor vad doar CIRC, niciun viitor.
      Politicienii mai exagereaza, asa-s toti, dar prea multe minciuni si prea mult circ.... mi-e sila sa-i mai analizez, ei fac bani si eu fac foamea...
    • -2 (6 voturi)    
      In presa nu i se contesta simtul politic (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:24)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui Viktor

      I se contesta bunul simt.
      Si simtul masurii.
      Mai rau e ca aceste boli se transmit.
      • +1 (1 vot)    
        Corect. (Marţi, 29 septembrie 2009, 17:48)

        Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui MIHAI 2

        Mihai 2 ; Gasiti vaccinul ? Super.DDD
  • +22 (26 voturi)    
    ia la el (Marţi, 29 septembrie 2009, 13:53)

    sadwank [anonim]

    Parca vad ca Geoana nu ajunge la intilnire fiindca se rataceste cu GPS-ul intr-o mina si busola in cealalta.
    • +16 (16 voturi)    
      foarte posibil! (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:09)

      macchiavelli [anonim] i-a raspuns lui sadwank

      si cand te gandesti ca aiuritul asta a fost Ambasadorul Romaniei in SUA!!!! ce-o fi facut omul asta acolo atatia ani????? stie macar limba engleza? l-a auzit cineva vreodata vorbind in engleza??? tot in vila cu chirie modica la stat locuieste????
      • -8 (8 voturi)    
        datorita aiuritului suntem in NATO (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:20)

        aa [anonim] i-a raspuns lui macchiavelli

        da deh ce sa stie securistii de serviciu ai lui Basescu...
        aiuritul ala vorbeste fluent mai multe limbi straine ...
        aiuritul ala ... nu se poate cobora din pacate la nivelul de manelist al lui Traian Boc pardon Basescu.
        • +6 (6 voturi)    
          slabeste-ne (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:39)

          taranistu [utilizator] i-a raspuns lui aa

          in legatura cu meritele lui Geoana! Adu-ti aminte cat de repede s-alepadat de Ion Iliescu (practic, in acelasi timp cand il lingea in partea B pe Constantinescu), pentru a se lepada mai apoi de Constantinescu, lingand undeva in zona Nastase caruia, cu bucurie, i-a luat locul. Daca tu crezi ca a ajuns aici din cauza inteligentei sale... Si-apoi poate ca vorbeste fluent ceva limbi (se pare ca limBistica e domeniul lui), dar cu Limba Romana are ceva probleme. De fapt asta e drama Romaniei in acest moment, prea multi candidati slabi la functia de presedinte al Romaniei...
          • -2 (2 voturi)    
            intoxicari a la Stefan Gheorghiu (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:58)

            aa [anonim] i-a raspuns lui taranistu

            PSD -> a fost si va ramane un partid democratic in care membrii au utut discuta liberi.
            nu s-a lepadat de nimeni, mai degraba CDR a fost fortat sa -l lase ambasador pentru ca era omul cel mai bun pentru a face treaba la Washington...
            Din cate am vazut eu vorbeste limba romana foarte corect ...dar desigur eu nu am in spatele meu un intreg aparat represiv de servicii secrete care sa analizeze fiecare cuvintel.
  • -5 (19 voturi)    
    unde e stabilitatea promisa? (Marţi, 29 septembrie 2009, 13:55)

    taranistu [utilizator]

    Totusi, unde e stabilitatea promisa de catre dl Traian Basescu la momentul investirii Guvernului Boc? Spunea ca un guvern minoritar nu este viabil in conditiile crizei, acum a devenit posibil, asa peste noapte? Este clar pentru toata lumea ca in cazul Nica se foloseste un pretext.
    • +4 (10 voturi)    
      postare dubla taranistul (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:07)

      Netaranistul [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      Taranistule, nu mai posta matale de doua ori aceleasi cuvinte, ca te dai de gol .
      Ce ai scris mai sus e repetarea literal-identica a postarii de la alt subiect
      http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6215196-propunerea-revocare-lui-nica-fost-trimisa-cotroceni-blaga-asigura-interimatul-interne-geoana-ameninta-iesirea-guvernare.htm

      Ai postat la ora 13.22, iar aici postezi la ora 13.55.

      Sa iti raspun: stabilitatea pe care o ceri, psd-ist ascuns ce esti, platit de Vanghelie, a existat doar cind PSD-ul a avut majoritatea in Guvern. A pierdut-o. Neputind cistiga Presedintia si Guvernul, Psd-ul declanseaza scandaluri si trage in Basescu, pentru a-l delegitima. Asa ca du-te tu si spune la partid sa faca liniste psd-ul, daca vrei stabilitate.

      Sau sa dea jos Guvernul si sa pregateasca de anticipate plus referendum :-)))))))!
      • +1 (5 voturi)    
        NU SE POT ORGANIZA ANTICIPATE (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:27)

        aa [anonim] i-a raspuns lui Netaranistul

        conform legii ... daca Basescu semneaza Parlamentul trebuie sa voteze...
        a si surpriza interimatul dureaza fix pana dupa Prezidentiale...
        • -2 (2 voturi)    
          alegeri (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:39)

          Netaranistul [anonim] i-a raspuns lui aa

          Nu am zis ca trebuie sa se faca anticipate inainte de alegerile prezidentiale. Nu se poate, Parlaimentul nu poate fi dizolvat in ultimele 6 luni de mandat ale Presedintelui.

          Insa anticipate parlamentare se pot face DUPA prezidentiale... :-)

          Basescu nu va semna decretul de revocare, va cere Parlamentului sa se pronunte asupa decretului, in temeiul art. 85, alin. 3):

          (3) Dacă prin propunerea de remaniere se schimbă structura sau compoziţia politică a Guvernului, Preşedintele României va putea exercita atribuţia prevăzută la alineatul (2) numai pe baza aprobării Parlamentului, acordată la propunerea primului-ministru.

          Iliescu asta si sustinea, agitat, aseara. Ca doar Parlamentul se poate pronunta.

          Deci, pentru ca PSD-ul sa fie si mai in corzi, Basescu va trimite cererea de revocare la Parlament. Unde va incepe bilciul si unde PSD-ul nu o vor mai putea da cotita: dau jos Guvernul sau voteaza rev
          ocarea lui Nica.

          Daca dau jos Guvernul, intra in moara anticipatelor, pentru ca Basescu il va propune din nou pe Boc.

          Daca nu dau jos Guvernul si se balacaresc in Parlament, intra inmalaxorul referendumului.

          Deci pentru PSD, alegerea e clara: referendum sau anticipate la anul. Partea buna e ca e una ori alta. Partea rea pentru ei e ca s-ar putea sa fie amindoua!
      • -1 (5 voturi)    
        bai draga, (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:29)

        taranistu [utilizator] i-a raspuns lui Netaranistul

        bai draga, da ce meticulos mai esti!
        nu stiam ca e interzis sa faci copy-paste pe hotnews.ro Si de fapt, nu e. Avand in vedere ca subiectul era acelasi nu inteleg de ce nu puteam sa postez acelasi comentariu. Spune-mi si mie ce s-a intamplat senzational, in masura sa modifice comentariul intre 13,22 si 13,55.
        Daca hotnews.ro nu ar inlocui un articol cu altul numai sa scape de comentariile nedorite, nici noi (comentatorii) nu am fi obligati la atatea copy-paste.
        PS: totusi, se vede ca nu citesti des hotnews.ro altfel ai sti ca ma supar tare cand sunt numit (pe rand): liberal, pesedist ascuns, petrodolarist, comunist, socialist etc. Eu nu sunt decat un biet ...taranist.
        • +2 (2 voturi)    
          raspuns final (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:48)

          Netaranistul [anonim] i-a raspuns lui taranistu

          1. Nu am spus ca e interzis sa faci copy-paste la o postare. Faci ce vrei tu pe hotnews, insa anunta clar ca repeti postarea, din lipsa de imaginatie. Ca sa nu te citim de doua ori. Esti plictisitor, nu meriti citit de doua ori.

          2. Intre 13. 22 si 13. 55 Geoana a anuntat ca merge la Cotroceni. Asta e faptul senzational (ca Geoana verticalul a fost de acord ca "betivul" Basescu sa il medieze in raport cu Boc.

          3. Faptul comun si de asteptat e ca Geoana a zis la 14.10 ca nu mai merge la Cotroceni. Asta trebuie sa fi fost primul lui raspuns, e senzational ca reflexul incotopenit i-a venit la 14.10.

          4. Nu conteaza cum esti numit de altii. Eu te judec dupa semantica postarilor tale. Semantica "stabilitatii" si a "linistii" a fost folosita pentru legitimarea lui Nastase la alegerile din 2004 si de coalitia 322 pentru a avea un motiv de debarcare a lui Basescu in 2007.

          Faptul ca repeti aceeasi semantica arata ca esti psd-ist. Just PSD-ist.
          • -1 (1 vot)    
            of of of (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:07)

            aa [anonim] i-a raspuns lui Netaranistul

            "2. Intre 13. 22 si 13. 55 Geoana a anuntat ca merge la Cotroceni. Asta e faptul senzational (ca Geoana verticalul a fost de acord ca "betivul" Basescu sa il medieze in raport cu Boc."

            Prietene conform Constitutiei asta e procedura,Geoana s-a supus legii.
    • +4 (8 voturi)    
      Cm vrei sa fie stabilitate.... (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:10)

      Batranul rege Lear [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      cu PSDla guvernare? de ce PNL nu a vrut sa participe la guvernare si au fugit ca lasii?
      • -3 (9 voturi)    
        Basescu vrea puterea absoluta (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:25)

        aa [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

        Din luna Iunie se stia de planul de a scoate PSD de la guvernare inainte de Prezidentiale.
        Va urma probabil boicotarea sau dizolvarea Parlamentului si modificarea Constitutiei:
        art. 1 Basescu are intotdeauna dreptate
        art.2 cand nu are dreptate Basescu se aplica art.1
        art.3 orice rezistenta impotriva lui Basescu e ilegala
        art.4 Elena Udrea e erou national
        art.5 tronul se mosteneste pe linie directa dintre urmasii de sange ai lui Traian Basescu
        art.6 dreptul de a vorbi liber e suspendat, cu exceptia cazului in care e laudat BAsescu
        art.7 PDL e Partidul Stat
        art.8 Toate proprietatile sunt nationalizate cu exceptia celor ce apartin membrilor de partid(PDL).
        etc...
        • +3 (5 voturi)    
          Initial, am vrut sa nu-ti rasound la... (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:40)

          Batranul rege Lear [anonim] i-a raspuns lui aa

          provocare si ineptie. Totusi, raspunsul meu se va adreas tuturor celor care il acuza pe Basescu ca vrea dictatura, manipuland cu nerusinare.
          1. Intr-o tara membru UE si NATO dictatura si "puterea absouluta" nu mai sunt posibile.
          2. Cei care se opun democratiei si practica o dictatura mascata sunt cei care manipuleaza votul poporului, prin cumpararea de voturi si denaturarea vointei poporului. La acest capitol, PSD, Hrebenciuc si Vanghelie sunt campioni absoluti. Sa nu uitam si de cele 700 miliane de Eurodate de Tariceanu primarilor PSD si PNL sa cumpere voturi. Poate nu ai uitat cum au intrat Geoana si liberalii in parlament!? Acum, PSD-ul, prin oamenii plantati de Vanghelei in MI, se pregateau de o noua frauda. Turbeaza ca le-au fost dejucate planurile!
          • -2 (2 voturi)    
            ba sunt posibile (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:02)

            aa [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

            lasa intoxicarile Austia era pe punctul de a fi exclusa din UE tocmai pentru ca la putere ajunsese extrema dreapta ... si au avut de ales au refacut alegerile sau ieseau din UE...
            pt. PDL au fost condamnati oameni pentru traba asta cu voturile si tu zici de Hrebenciuc ?

            pana una alta la Cotroceni e unul care talhareste ziaristele pe strada si mai e si rasist(episodul "tiganca imputita")

            ROMANI TREBUIE SA ALEGETI :

            BASESCU SAU DEMOCRATIA!
      • -5 (7 voturi)    
        Ha ha ha! PNL a fugit de Base! (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:30)

        Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

        Pai tu in ce tara ai trait pana acum?? Tu nu ai vazut ce-a patit Tariceanu ca n-a jucat cum a cantat Basescu???
        PSD s-a crezut destul de tare sa tina de coalitia asta pana la alegeri. Greseala FATALA! Basescu, daca a invatat ceva pana acum, este sa distruga (sa amintesc ce i-a facut lui Nastase cu niste termopane? Asta in timp ce el era acuzat ca a vantut intreaga folta, ca si-a tras ilegal ditamai viloiu,iar fra-su si fetele alea ale lui arunca banii in stanga si dreapta fara sa gandeasca, ba chiar una semi-analfabeta a devenit parlamentar la Bruxelles, si tot Basescu e perceput mai bine ca Nastase, asta nu-i talent???). Daca PSD-ul a fost destul de naiv sa se inhaiteze cu dusmanul. Asa le trebuie!!!
      • -1 (9 voturi)    
        PD(L) si Basescu au distru 3 aliante (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:32)

        aa [anonim] i-a raspuns lui Batranul rege Lear

        1.CDR
        2.D.A.
        3.noul FSN

        m-ai pacalit draga Basescu sa te votez si sa nu ma duc la vot de cateva ori dar PROMIT ca merg la vot de data asta, tara asta TREBUIE sa scape de PDL si de tine!
    • 0 (4 voturi)    
      stabilitate... (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:22)

      bobo [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      - stabilitatea in cotetul de porci nu este neaparat ceva bun
      - sa pui mana pe bici nu este neaparat ceva rau
      - sa generezi pretexte nu este neaparat ceva bun
      - sa te folosesti de un pretext nu este neaparat ceva rau
      -
  • +2 (6 voturi)    
    Pupat ? (Marţi, 29 septembrie 2009, 13:57)

    DEsteptu [anonim]

    Urmeaza scena cu pupat Piata Independentei ? Lacrimi ( de fericire ) , sampanie, icre de Manciuria ,friptane , toruri ,cafele , cognacuri......
    Pana cand ?
    • -2 (6 voturi)    
      Pana pe 6 decembrie (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:02)

      Catalin [anonim] i-a raspuns lui DEsteptu

      Da - ai dreptate - vor servi un whisky cu sifon (sifonul va fi servit de Boc si Geoana, Base va lua sticla - a doua pe ziua de azi, dar cine le mai numara), si Base va da un pas inapoi (impleticindu-se) incercand (printre doua sughituri) sa para presedinte mediator.
  • +3 (5 voturi)    
    Scenariu II (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:02)

    silviu [anonim]

    Base accepta ca Boc sa-l demita pe Nica numai din functia cumulata de ministru de interne ramanand vice-prim ministru. PSD-ului i se va oferi tot MAI dar sa faca o noua numire. In acest fel toata lumea este multumita: Boc ca l-a semi-demis pe Nica, Nica ca totusi ramane, PSD-ul ca nu ma "trebuie" sa iasa de la guvernare in momentele de criza caci "se gadesc la binele natiunii". Base PSD, 2:0. Milogii pe la usi iar boss-ul in palat!
    • -1 (3 voturi)    
      Berceanu va fi cerut la schimb (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:26)

      Titirca1 [utilizator] i-a raspuns lui silviu

      in mod clar, intr-un asemenea scenariu.
      • -1 (1 vot)    
        Silviu si Titirca 1 - doi forumisti normali (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:03)

        MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui Titirca1

        la cap.
        Ipotezele voastre complementare
        sunt plauzibile.
        Daca se va intampla macar pe jumate asa
        (jumatatea lui Silviu,
        ca parca nu-l vad totusi
        pe Berceanu atins, nici macar cu o floare).
        ar trebui ca restul forumistilor
        sa punem mana de la mana
        sa va cadorisim
        cu cate o cisterna de bere.
        *
        Pe de alta parte dementul
        isi joaca soarta.
        Nu poate fi exclusa nici o alta
        ipoteza,
        inclusiv debarcarea lui Boc,
        aducerea lui Blaga ca Premier,
        ca sa aiba de unde tipari afise,
        arestarea Elenei Udrea,
        finca in materie de coruptie nu am
        mama, nu am tata ,
        si cu-at mai mu
        intrarea de urgenta in PDL
        a elementelor sanatoase din PSD
        precum Ponta si Rushii de la Cluj,
        concomitent cu inhatarea inca a unui esantion de liberali,
        ca sa vada tara cine cauta sa elimine ,
        pe cat posibil vrajba.
        PS. Nici pe Kovesi nu m-as mira sa
        o respinga , conform avizului CSM , cu explicatia ca el respecta autoritatea judecatoresca,
        nu ca autoritatea judecatoresca care nu-l respecta pe el si-l hartuieste ....
        Adica nu te
        pune cu mintea dementului !!!
  • +5 (7 voturi)    
    Se vede ca PSD-ul s-a vanghelizat! (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:02)

    gabifm [utilizator]

    Este incredibil ce reactii are, in general nu numai acum, PSD-ul. Efectiv ii ridica tot timpul mingea la fileu lui Basescu. Se comporta de parca Basescu nu ar mai candida.
    Stiind ca nu am cum sa renunt la acel portofoliu si ca nici Boc nu va renunta la decizia lui,as fi nominalizat un altul afirmand eu, PSD, ca "tin la stabilitate, nu vreau si criza politica, bla, bla, etc" Ori PSD-ul vanghelizat (adica dupa lobotomie) reactioneaza in asa fel incat sa-l puna in valoare pe Basescu! Care indiferent de ce decizie va lua va iesi CASTIGATOR!
    • 0 (2 voturi)    
      PSD-ul (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:21)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui gabifm

      si-a calculat reactiile impreuna cu PDL-ul. Basescu va castiga alegerile cu sprijinul tacit al PSD-ul, care deja se manifesta cum bine ai observat, iar PSD-ul se va alege cu guvernarea. Jocurile sunt facute de mult.
  • +1 (9 voturi)    
    Base.. (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:08)

    XXL [anonim]

    zice:
    -Bine ma Emile ma , ce ti-am zis eu ...n-ai inteles nimic..ti-am zis eu sa omori mustele cu barosul?
    -Dom' pres..eu...
    -Gura ! Si tu, Mirceo, ti s-a facut de opozitie ,ai ?Te dai smecher , ai?Las ' ca va invat eu minte!
    Palmele la control ...amindoi sinteti murdari ..gata, sparg coalitia , va arunc la groapa de gunoi a istoriei ,statul sint eu si fac un guvern dupa inima mea cu mine premier...
  • +1 (3 voturi)    
    satul.... (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:14)

    Flo [anonim]

    ...daca e cineva care nu s-a saturat de ei, de circ, si de bataia de joc fata de popor , sa ridice mana!punct!
  • +1 (3 voturi)    
    mda (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:15)

    liviu_ [utilizator]

    cel mai trist e ca pica fraierii in plasa...
    vai ce bun e baselu ca ii impaca pe toti (e mana lui dreapta cu un dusman comun ....hmmmm)
    nu sunt nici pro psd nici pdl nici pnl nici nimic consider ca nu merita nici unu sa fie nici portar la cotroceni
    • 0 (2 voturi)    
      Corect ! (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:14)

      XXL [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      Nici un politician roman in viata nu merita NIMIC.
      Cu atit mai putin atentia noastra ,pacat ca majoritatea romanilor nu intelege asta.
  • 0 (4 voturi)    
    Observatie (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:18)

    bluf [anonim]

    Nu inteleg de ce cam toate comentariile anti basescu sint votate cu "-".
    Chiar asa, toti cei ce citesc aici sint pro basescu ? Nimeni nu vede cat de terminat si viclean e ? Nun ca ar exista altii mai buni...
  • +2 (6 voturi)    
    PESEDIŞTI DISPERAŢI, pe HBO, ora 14:00 (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:26)

    Alex [anonim]

    Preşedintele senatului a făcut declaraţii fără acoperire, dezonorante pentru funcţia pe care a negociat-o. Geoană dovedeşte din nou că e un individ manipulat şi de Mafia PSD, şi de propriile sale orgolii şi refulări. El e doar o variantă a lui Iliescu, un up-grade de virus politic, scos la repezeală de laboratoarele software ale Securităţii. ADN de general de securitate, compilator rusesc şi interfaţă în engleză. La cât de disperat e acum, mi-l închipui zgâriindu-se pe faţă şi spunând că l-a atacat Băsescu în timpul discuţiilor de la Cotroceni. Asta, dacă nu cumva îl va împiedica Vanghelie să se ducă...
    • -1 (3 voturi)    
      ai gresit partidul era PDL (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:03)

      aa [anonim] i-a raspuns lui Alex

      la o investigatie profunda se vede clar cum ADN-ul ala a plecat de la PSD spre PDL si se si vede...
  • -1 (1 vot)    
    Cacealmaua politica din Romania (Marţi, 29 septembrie 2009, 14:42)

    RTT [anonim]

    Cum sa anunti la 14:10 ca de fapt vii? Cum ajungi in 5 minute la Cotroceni, cu circulatia proasta de pe strazile din Bucuresti?
    Nu va dati seama ca e o cacealma totul? Liderii politici se bat pe umeri dupa ce se incontreaza in public.

    Iar presa (inclusiv Hotnews) ar trebui sa fie mai analitica, mai putin de suprafata.
    • +1 (1 vot)    
      vine sau nu vine ??... (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:03)

      cici [anonim] i-a raspuns lui RTT

      Cum sa ajunga in 5 minute ? Pai statea pitit la poarta si mai suna un prieten din cand in cand.
      Mareane! Alo! Zi frate, intru sau ce fac? Aha! Bine, intru ! Garantezi, da?
      Tatucu Ilici! Alo ! Zi bre, ca mata esti om batran, cu expertiza, ce fac, mai stau aci sau intru ? Marean zice sa intru, da io nu stiu ce sa zic...Vorbeste si mata cu el si astept sa ma sunati. Sa-mi dati un Bip cand va hotarati. Hai Pa , ca m-au ginit astia de la paza si doi caini ma iau drept copac!
    • 0 (0 voturi)    
      drumuri (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:17)

      val [anonim] i-a raspuns lui RTT

      scumpule de la casa poporului la cotroceni e drum subteran facut de ceasca!! se fac 2km in 20 de secunde !!!!
  • +1 (1 vot)    
    Geoana e terminat. (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:01)

    eu [anonim]

    Chemat la Cotroceni ca la scoala: dom' Profesor-dom' elev. Asta nu mai este sah-mat, este umilire absoluta. PSD mai are o singura sansa: spargerea in doua acum, nu mai tarziu. Reorganizarea strategiei cu miza pe Oprescu (desi cred ca e tarziu). Urmaresc indeaproape cu gandul la mafiotii pe care ii cunosc. Oricum, Basescu are consilieri buni.
    • 0 (0 voturi)    
      Geoana,presedintele PSD (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:23)

      aa [anonim] i-a raspuns lui eu

      a respectat procedura Constitutionala,indiferent de interesele sale personale sau legate de cariera.
      Spre deosebire de Basescu si de PDL ,PSD-ul si cei de acolo respecta in general Constitutia.
  • +2 (2 voturi)    
    ? (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:09)

    maria [anonim]

    Mai da aicea e razboi mondial, tragedie nationala, paralizie generala, ghilotina....
    O sa plece PSD ? Foarte bine! Cu atat mai bine!
    Nica ? Nica-nimeni ! Dar si alti, si alti... de la diverse partide si gasti.
    Majoritatea "politicienilor" nu merita aceasta demnitate de conducatori. Ei au ajuns foarte sus pt ca au ocupat aceasta pista, a politicii si au avut grija sa restrictioneze accesul firesc al altora mai buni (competenti) si mai cinstiti ! Dl Boc trebuie sa schimbe mai multi ministri, inclusiv de la PDL. Daca ar putea! Trebuie sa intelegem ca nu poate singur! Nu are nici el calea libera.
    Si aici i-as intreba pe liberali dece nu au gasit un candidat mai credibil pt presedintie? Ciar daca n-ar fi avut acum sanse reale era onorabil. Dece au devenit si ei un cerc restrans? Sau - ma rog, asa cum sunt , dece nu se implica acum, spre binele tarii? Pt ca asta trebuie sa conteze nu orgoliul si lucrurile marunte.
  • +2 (2 voturi)    
    cearta (Marţi, 29 septembrie 2009, 15:31)

    anonimus [anonim]

    Ce credeti ;
    - dupa un asa circ in 2010 indiferent cine va fi presedinte si prim ministru cum vom fi priviti de afara
    - cine va plati datoriile acumulate pentru ca din cauza instabilitatii politice imprumuturile vor fi zero (barat)
    - Sa va asteptati ca TVA sa devina ca la unguri 22% sau chiar 25% pentru ca impozitele deja sunt cu 20% mai mari
    - Veniturile se vor micsora pentru ca toata lumea (patronatele) doreste sa le inghete
    URA - Romanii aveau circ si paine noi avem doar circ pentru ca painea este la ei
    R U S I N E
  • +2 (2 voturi)    
    Circoteca nationala ! (Marţi, 29 septembrie 2009, 18:00)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    @ Revin la propunerea ca camerele parlamentare si guvernul sa se mute la Circul Globus la matineu.Monstruozitatea in loc sa afecteze grav sanatatea bugetului national poate produce bani inchiriata. Somnul natiunii naste monstri, Dinozaurii revin in Jurasik - Romanika.DDD