Sorin Oprescu: Nu sunt in campanie electorala inca

de D.G.     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 15:55 Actualitate | Politic

Primarul Capitalei, Sorin Oprescu, a declarat, sambata, la Calarasi, ca se simte pregatit sa intre in lupta, precizand ca mai este putin timp pana cand va anunta decizia finala privind intrarea in cursa prezidentiala.

Primarul general al Capitalei, Sorin Oprescu a precizat ca, deocamdata, nu se afla in campanie electorala si ca a venit in localitate la invitatia edilului pentru a semna in Cartea de onoare a Primariei si a primi cheia orasului Calarasi.

Intrebat daca se afla in campanie electorala, Oprescu a spus ca "nu inca".

"Raspunsul meu este clar si sigur. Nu sunt in campanie electorala inca", a precizat edilul general al Capitalei, citat de Mediafax.

Sorin Oprescu a aratat, la jumatatea lunii septembrie ca va anunta decizia pe care a luat-o privind intrarea in cursa electorala pentru functia de presedinte al Romaniei la sfarsitul lunii.


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

628 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Promisiuni electorale (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 17:03)

    x [anonim]

    Unde e punerea in practica a promisiunilor electorale din campania pentru Primaria capitalei, din 2008?

    DUPA ce indeplinesti total majoriotatea promisiunilor (inclusiv pe cea cu "nu va parasesc, dragi bucuresteni"), mai vorbim (sau votam).
    • +9 (9 voturi)    
      Gindeste-te bine! (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 17:14)

      Frobenius [anonim] i-a raspuns lui x

      Lasa-l sa plece pina nu se razgindeste. Eu il votez bucuros presedinte la Calarasi. Poate sa fie si primar la Calarasi, si prim-ministru, si cosmonaut, ce vrea el, numai sa plece din Bucuresti. Cu sustinatori cu tot.
    • +10 (10 voturi)    
      Pt Malpraxis : Rezolva Lipscanii aia ,ca m-am (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 17:48)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui x

      umplut de praf azi ,mama ta de cocota masculina !Sa nu imi cazi in mana ,decrepit batran ,ca numai masonerie iti dau in gura !
      a facut o cloaca din Bucuresti ,cu haite de caini ,cu praf si gunoaie ca in povesti ,si craiul asta de gauri de canal vrea sa fie Presedinte !
  • +8 (8 voturi)    
    Catzavencu nu-l mai lasa pe Obamitza Dandanache! (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 17:31)

    Cetateanul turmentat [anonim]

    Spre deosebire de "Scrisoarea pierduta" a lui Caragiale, in piesa "Alegerile pierdute" de anul asta
    nenea Zaharia Iliescu il trimite in campanie pe Catzavencu ("Sorine, fa-te ca esti independent!", vorba lu' Caramitru), ca si anul trecut la locale, si i l-a dat si pe scutierul Cozmanca sa-l ajute in lupta cu morile de vant.

    Catzavencu nu va face insa mare branza: desi catindatul oficial al PSD, Geonacul, va fi sabotat tiptil, la fel cum s-a procedat anul trecut cu Cristi Diaconescu in alegerile pentru primaria capitalei, "vraciul" e prea departe de ce ar trebui sa fie pentru a avea "lipici" si in afara Bucurestiului - nu ca acolo ar avea cine stie cat...

    Asa ca pe 22 noiembrie seara nenea Zaharia o sa faca un soc hipoglicemic cand o sa vada ca PSD-ul nu va avea om in turul 2.

    Coana Joitzico, coane Fanica, stati pe-aproape!
  • +4 (4 voturi)    
    bine-bine, nu înca ... (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 19:12)

    the [utilizator]

    dar autocare ... autocare ai ???
  • +3 (3 voturi)    
    o singura intrebare (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 19:30)

    cirima [anonim]

    esti sorinele mason or ba?
  • +6 (6 voturi)    
    ramai primar (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 19:41)

    gigi [anonim]

    Daca facea ceva pentru bucuresti oricat de mic (ex adunai cainii) puteai iesi Presedinte. Cum n-ai facut nimic, ramai Primar !
  • +7 (7 voturi)    
    se liciteaza dom' primar (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 21:00)

    goe [anonim]

    E clar ca n-are nici o sansa. Dar tot clar e ca ar lua voturi de la crin si de la prostanac, care si asa saracii sunt in criza (de neuroni mai ales). Asa ca dom' primar le arata mortul la cei doi si strange fonduri pentru autostrada suspendata. ;)
    E o idee buna si pentru altii, daca nu s-au prins: ce-mi dai sa nu candidez?
  • +4 (6 voturi)    
    Solicit insistent arestarea imediata a lui Oprescu (Sâmbătă, 26 septembrie 2009, 23:09)

    Ioan Dumitru Original [anonim]

    oprescu nu are nici o posibilitate de a candida sau chiar de a mai ramane in vreo functzie publica, shi asta pentru ca eu il acuz public pe primarul general al bucureshtiului, sorin oprescu, ca a comis un uriash atac biologic mascat in shi prin incendierea gropii de gunoi de la glina. in plus, solicit public catre nato numele cu exactitate ale tuturor ofitzerilor de asigurare a apararii impotriva atacurilor cu arma biologica asupra spatziului nato, care au indraznit sau vor mai indrazni (shi) in continuare de a-l mai lasa in libertate fie shi o singura zi pe masacratorul primar general al bucureshtiului, sorin oprescu !!! retzinetzi: solicit public shi insistent arestarea imediata (!!!) a primarului general al municipiului bucureshti - sorin oprescu - pentru contributzia, esentziala shi foarte intentzionata shi intens shi perfectzionist calculata, la atac biologic masiv mascat in shi prin incendierea gropii de gunoi de la glina shi impunerea tacerii absolute asupra acestui incendiu exact cu scopul de a permite indeplinirea efectelor mortale ale acestui atac biologic masiv mascat in incendierea gropii de gunoi de la glina !!!
  • +1 (1 vot)    
    VOTATI-L! (Duminică, 27 septembrie 2009, 11:17)

    Ioan [anonim]

    VOTATI-L pe dobitoc!
    Asa scapam de el de la Primarie
    Eu ziceam ca nu ma duc la vot dar acum ma duc si il votez pe acest Taica Nimeni, un golanas de Primaverii, si caruia i-ar sta bine in fruntea tarii, tara de hoti, mincinosi si barfitori.
    VOTAI-L!
  • 0 (0 voturi)    
    criterii alegeri presidentiale (Duminică, 27 septembrie 2009, 12:01)

    alegator [anonim]

    fisa postului presedintelui,rezulta din constitutie TITLUL III - Autoritatile publice cap II ****://***.cdep.ro/pls/dic/site.page?id=339.unele din componentele practice ale acestei fise sunt:
    • relatiile sale internationale,ca de economia interna se ocupa premierul si guvernul.de aceea,este recomandat ca presedinte un fost ministru de externe.altfel, striga un vecin-fratior mai tare si nu sare nimeni in ajutor.in concluzie, canditatii fara background (ministru) de externe n-au ce cauta pe liste alegeri presedinte.in plus,
    •trebuie sa fie bun mediator intern intre partide.aceasta inseamna ca a detinut o functie inalta in parlament.similar, trebuie stabilite criterii si pt celelalte alegeri:euro,parlamentare,locale..
    ***atentie! s-a mai facut, in trecutul apropiat, experiente, pe diferite inalte posturi,cu niste profesorasi,la sfaturile unor poeti si filozofi.rezultate: si-au imbogatit cv-ul respectivii.atit.
  • +1 (1 vot)    
    haz de necaz (Duminică, 27 septembrie 2009, 12:19)

    adrian [anonim]

    Loaza securista sorinache, dupa ce a reusit intr-un an si jumatate de primariat sa isi asfalteze propria strada si nimic altceva, vrea sa devina presedinte. Merita oare escrocul asta lasat sa distruga si ce a mai ramas intreg din tara asta?? nu este de ajuns ca Bucurestiul devine deja o ruina??
  • -5 (5 voturi)    
    cata prostie in aceasta Romanie... (Duminică, 27 septembrie 2009, 13:13)

    Horatiu [anonim]

    Am observat ca multi se plang de Oprescu pentru ca nu si-ar fi respectat TOATE promisiunile in calitate de primar. Domnilor, daca nu stiati pana acum, va spun eu: Oprescu este OM, nu ZEU. Nu poate sa schimbe lumea doar batand din degete. Fiti rezonabili! A trecut 1 an, nu 4. Sunteti ridicoli! In Bucuresti, unui primar cu initiative cum este Oprescu ii trebuie cel putin 4 ani ca sa realizeze ceva. 4 ani cu indulgenta, sa nu zic mai mult! Lui Videanu i-au trebuit 4 ani sa nu faca nimic! Sa va fie rusine! Chiar daca nu aveti mare lucru de spus, acest fapt nu va opreste sa va expuneti opiniile sterile fara sa va ganditi in prealabil la inutilitatea si stupizenia acestora . Tipic romanului veleitar.
  • +1 (1 vot)    
    s-a "saturat de primarie " (Duminică, 27 septembrie 2009, 17:08)

    Gaby [anonim]

    V-ati saturat de primarie si doriti mai mult . Putin va pasa ca lasati majoritatea problemelor nerezolvate , Bucurestiul arata mai murdar si mai urat ca niciodata .Ati aprobat toate Puz- urile pentru P+zeci de niveluri si doriti plecati dupa un an sa rezolvati si acolo marile probleme ale tarii pentru ca va simtiti in stare .
    nu aveti curajul sa ramaneti pana la finalul mandatului ? Va este frica de alegatori peste 3 ani ?
    Atunci veti fi terminat ca om politic si mai bine incercati acum .
    va doresc insucces