Mircea Geoana: PSD isi amana congresul pentru ca Traian Basescu isi va anunta foarte curand candidatura

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 15 septembrie 2009, 21:53 Actualitate | Politic

Amanarea congresului PSD, in cadrul caruia social-democratii urmau sa isi lanseze candidatul la prezidentiale, pentru data de 2 octombrie, are legatura cu faptul ca actualul sef al statului " isi va lansa candidatura foarte curand si in mod firesc vrem sa fim mai aproape de domnia sa", a declarat, marti seara, liderul social-democrat Mircea Geoana, citat de NewsIn.

  • "Da, vreau sa fiu mai aproape de lansarea domnului Basescu, vreti sa va dau un raspuns adevarat? Acesta este raspunsul, domnul Basescu isi va lansa candidatura foarte curand si in mod firesc vrem sa fim mai aproape de domnia sa. Tactic vorbind, vrem sa fim aproape de cel cu care vom intra in turul doi si pe care-l vom bate in turul doi", a afirmat Mircea Geoana.
  • Liderul social-democrat a adaugat ca exista si o cauza "justificata" a amanarii datei Congresului in care isi va lansa candidatura: "Organizatiile noastre judetene ne-au cerut sa aiba conferinte extraordinare de sustinere a candidatului nostru inainte de congres si din punct de vedere practic, intr-adevar, avem nevoie de doua week-end-uri, nu doar de unul asa cum am calculat initial".


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

884 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    iarasi? (Marţi, 15 septembrie 2009, 22:04)

    dum_i [utilizator]

    Bai nene, iarasi isi lanseaza geana candidatura? A cata zecea oara e din martie pana acum?

    Penibil.
    • +7 (7 voturi)    
      Geoana il intreba pe Base si cat e ceasul (Marţi, 15 septembrie 2009, 22:41)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui dum_i

      daca congresul unui partid este amanat in functie de decizia unui adversar politic ,partidul ala nu exista ! deci PSD nu exista sau,daca exista , PSD are un singur candidat :Traian Basescu !
    • +5 (5 voturi)    
      Isi lanseaza candidatura la apa (Marţi, 15 septembrie 2009, 22:51)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui dum_i

      ..dupa care se va scufunda incet,in propria mediocritate
  • +5 (5 voturi)    
    Si? (Marţi, 15 septembrie 2009, 22:40)

    ???? [anonim]

    Zau asa, ce legatura are una cu alta? Geoana asta este culmea prostiei. Si unde anume isi lanseaza tovarasul Geoana candidatura? Neoficial la Moscova? Oficial la Bucuresti.
  • +7 (7 voturi)    
    Si daca... (Marţi, 15 septembrie 2009, 22:56)

    domino63 [anonim]

    Base isi amana candidatura pentru la anul, Geana, nu mai candideaza? Scapam de el?
  • +7 (7 voturi)    
    asta e de genul... (Marţi, 15 septembrie 2009, 23:01)

    oh [utilizator]

    catzelusului ce se crede dulau da' schelalaie din martie ca e unicul candidat din partea PSD pt prezidentialele din toamna asta. Recunosc cu mana pe inima ca m-a tinut ca pe jar Geoana cu candidatura lui. Aveam dubii daca ii revin cei doi neuroni din vacantza de vara. Acum e cert: sunt in continuare in vacanta .Geoana-vulturoasa pana. Pana de motor. Penibil cu felicitari.
  • +5 (5 voturi)    
    surpriza pentru Geoana (Marţi, 15 septembrie 2009, 23:26)

    MArius [anonim]

    Eu cred ca PSD-ul ii pregateste o candidatura beton lui Geoana: pe a lui Oprescu!
  • +5 (5 voturi)    
    asemanare (Miercuri, 16 septembrie 2009, 0:14)

    d [anonim]

    Inca putin si Geoana va avea tot atatea lansari de candidatura cate inmormantari a avut Michael Jackson.
    • 0 (0 voturi)    
      1000 de + (Miercuri, 16 septembrie 2009, 8:24)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui d

      ai 1000 de + de la mine !
  • +3 (3 voturi)    
    Geohana (Miercuri, 16 septembrie 2009, 0:24)

    dan [anonim]

    tare lansarea cu inmormantarea Michael Jackson
  • +1 (1 vot)    
    prostanacul-papusa (Miercuri, 16 septembrie 2009, 11:59)

    Iahul [anonim]

    geoana - o marioneta care copiaza miscarile liderului. asta e dovada ca nu este decat o copie si base e presedintele!
  • +1 (1 vot)    
    geoana cel abil (Miercuri, 16 septembrie 2009, 12:00)

    George Cercel [anonim]

    geoana crede ca poate sa ajunga vreodata sa faca ce a facut base? pai l-ar lasa vreodata ilici sa deschida dosarele securitatii sau sa solutioneze dosarul revolutiei?
  • 0 (0 voturi)    
    bani aruncati pe fereastra... (Miercuri, 16 septembrie 2009, 13:57)

    econom [anonim]

    cat ne vor costa noile alegeri.../ cu baniia stia se pot face multe...
    eu propun ca uitam de ele, T.Basescu, oricum castiga din primul tur si sa-l lasam sa schimbe odata opera de arta manipularii numita cartea de baza a ns.; apoi, sa trecem la treaba sa rezolvam tot ce este de rezolvat fara otrepile din urma cu 20 de ani...; vai cum suntem de cjeltuitori, iurea...
  • +1 (1 vot)