VIDEO Comisia de ancheta Udrea: un cetatean "cu ecuson alb", invitat de PDL, a participat la sedinta

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 1 septembrie 2009, 18:50 Actualitate | Politic

Secretarul Comisiei de ancheta, Claudiu Taga, a semnalat marti prezenta la sedinta a unei persoane care nu avea aprobare de participare si care s-a prezentat ca "observator", avand ecuson fara inscrisuri si pasaport american, iar serviciul de paza a aflat ca avea bilet de intrare de la PDL.

Potrivit  NewsIn, liberalul Claudiu Taga i-a informat pe deputatii din Comisia de ancheta in cazul Elena Udrea ca, in timpul sedintei, a vazut "un cetatean" pe care l-a intrebat cine este.
  • "A scos un pasaport american. Nu m-am uitat la el, dar a spus ca este observator si nu a stiut sa spuna din partea cui este observator. L-am intrebat cum a intrat in cladire si a spus ca a dat telefon la grupurile parlamentare. Avea un ecuson alb, pe care nu scria nimic. Am facut apel la cei de la paza, care au rezolvat misterul. Cetateanul se numeste Stoica John Ion si avea un bilet de intrare semnat PDL".
Secretarul forului a adaugat ca, pentru a asista la aceste sedinte, trebuie inaintata o cerere de participare catre Comisie. 



Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1529 vizualizari

  • +3 (11 voturi)    
    Si ce? (Marţi, 1 septembrie 2009, 19:51)

    Sebi [anonim]

    Care-i faza?
  • +4 (18 voturi)    
    Prosti ne mai cred astia a lu' Organ si Vanghelie: (Marţi, 1 septembrie 2009, 20:00)

    unu [anonim]

    Dupa ce ca incalca legea , haituiesc oameni, fabrica dovezi , si se fac de ras transformand totul intr-un banc mediatic prost acum o ard cu scene din filme proaste de spionaj! Se fac ras si se pare ca nu le pasa!
    • 0 (0 voturi)    
      aiurea (Miercuri, 2 septembrie 2009, 14:05)

      doi [anonim] i-a raspuns lui unu

      Se vede ca esti neam de PDL.Ce naiba de dovezi ai vazt tu? Oamenii erau ca la o sueta si discutau.Intrebarea este cine a facut inregistrarea ? De asta de ce nu zici? Daca cineva ti-ar asculta tie convorbirile,ai fi fericit,ai da din coada de PDL-ist?Pe Udrea o tine Base cu ce poate si el.Cred ca din cind in cind mai ia cite o pastila albastra cu un git de bere!
  • -1 (13 voturi)    
    si? sa fie arestata Udrea! (Marţi, 1 septembrie 2009, 20:05)

    Doboritorul de Bizoni [utilizator]

    da ... mai suntetzi mai libaraloizilor (sau liberalopiteci?) in rest, care o fi fiind stirea?
    • +1 (1 vot)    
      daaa (Miercuri, 2 septembrie 2009, 2:09)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Doboritorul de Bizoni

      mare adevar ai spus... dar nu prea se intelege ce vrei. Stirea e stire. Un anunt. Tu? Ce doresti? Las ca te scoli maine dimineata si ne spui.
  • +1 (5 voturi)    
    securitatea vegheaza :) (Marţi, 1 septembrie 2009, 20:19)

    pehash [anonim]

    liberalul Claudiu Taga a ochit imediat observatorii care nu fusesera inca verificati si i-a luat la puricat. unul dintre ei n-avea purici, dar era cartitza.. :)
    asta in conditiile in care orban, "liberal" si el, a declarat ca vrea sa fie publice sedintele comisiei... probabil, cu litere mici, mici, mici, a mentionat ca va fi un public select..at..
  • +5 (9 voturi)    
    Aberatia complotului esuat (Marţi, 1 septembrie 2009, 20:56)

    007 a la Cluj [anonim]

    1. O sa votez cu liberalii pentru ca imi place Patriciu, iar smekerul de Orban o sa o sfirseasca in zid ca si Ana lui Manole. E un redus

    2. Ceea ce se intimpla in ultima perioada (de la parlamentul celor 322 incoace) mogulii s-au unit si au pus tunurile pe marinarul esuat pe uscat.

    3. Comisia Udrea trebuia sa se dizolve automat dupa aparitia file-ului audio in care ei incercau sa puna la punc un lego din care sa rezulte un dosar penal pentru doamna blonda - care pe pe linga ca e gaina care cinta in casa lui cocos, mai e si avocata.

    Daca e de vina sa plateasca, insa nu stiu de ce ne aburim cu apa rece....toti de acolo au mandat....sa aduca cascaval la partid.
    Si voi ziaristi de doi bani stiti asta si faceti rating cu emisiuni senzationale, cu subiecte fara relevanta si invitati de o impotenta intelectuala fara precedent.

    PSD-ul sa mai taca si sa aiba ciocu mic ca ei au luat spaga de la autostrada transilvania....care cine stie cind va fi gata si cine stie cite credite o sa mai luam ....tot de la ei.....ca sa o terminam.....si ei sa ne numere ouale.
  • 0 (4 voturi)    
    transparenta (Marţi, 1 septembrie 2009, 21:55)

    srt [utilizator]

    Si care-i problema? Ar trebui sa poata participa si presa. Sa stim si noi cum ne cheltuie dragii nostri alesi banii.

    Prea v-ati invatat cu secretosenia comunista stimabililor. Trebuie sa invatati sa dati socoteala pentru ceea ce faceti.
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Marţi, 1 septembrie 2009, 22:29)

    zdragomir [utilizator]

    John Ion? Nu observa nimeni o asemanare intre aceste doua nume...?
    • 0 (0 voturi)    
      evrica (Miercuri, 2 septembrie 2009, 2:11)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui zdragomir

      un J si un H in plus. Am castigat?
      • +1 (1 vot)    
        da (Miercuri, 2 septembrie 2009, 9:25)

        zdragomir [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

        John (ENG) = Ion (RO) ... ce parinti imbecili
  • +1 (1 vot)