Remus Cernea, candidatul la Presedintie din partea Partidului Verde

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 28 august 2009, 14:52 Actualitate | Politic

Remus Cernea
Foto: Agerpres
Remus Cernea si-a lansat oficial, vineri, candidatura la Presedintie, din partea Partidului Verde, intr-o conferinta de presa desfasurata la sediul acestei formatiuni politice, anunta Mediafax. Cernea a venit la eveniment imbracat cu un tricou verde pe care se putea citi sloganul "ThinK Big, Vote Green".

Candidatul "verzilor" le-a spus jurnalistilor prezenti la conferinta de presa ca provine din zona non-guvernamentala, fiind presedintele Asociatiei Umaniste Romane, si ca a fost implicat in campania privind salvarea Parcului Carol.

Remus Cernea a explicat ca a ales sa faca pasul catre politica, prin asumarea unei candidaturi la Presedintie, pentru a oferi o alternativa la actualii politicieni, care in ultimii 20 de ani au avut "o prestatie politica infantila".

El a aratat, totodata, ca lupta pe care a purtat-o de pe pozitiile societatii civile il califica pentru intrarea in cursa prezidentiala, iar atacurile la care a fost supus l-au intarit pentru a face fata unei batalii politice dure.

El mai spune ca prin candidatura sa ofera o alternativa care contrasteaza radical cu ofertele prezentate de celelalte partide, care nu fac altceva decat sa cumpere in mod simbolic voturi, in timp ce el si Partidul Verde se adreseaza "rationalitatii si constiintei oamenilor".

Cernea a aratat ca Partidul Verde va strange cele 200.000 de semnaturi necesare inregistrarii candidaturii sale si ca se va autosuspenda din calitatea de presedinte al Asociatiei Umaniste Romane pe perioada campaniei electorale.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

8813 vizualizari

  • +10 (20 voturi)    
    sorry (Vineri, 28 august 2009, 15:09)

    baba [anonim]

    dar nu ai nici o sansa, dar felicitari ptr candidatura
    • +18 (22 voturi)    
      cu ceilalti candidati nu avem sanse noi (Vineri, 28 august 2009, 15:22)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui baba

      De asta imi pare si mai rau si de asta o sa-l votez cu drag pe Cernea.
    • -14 (20 voturi)    
      Tipul e carismatic dar ... (Vineri, 28 august 2009, 15:58)

      John [anonim] i-a raspuns lui baba

      ... patetic si penibil.

      Cel mai tare comentariu se afla mai jos si il repostez:

      "
      ai un vot de la mine (Vineri, 28 august 2009, 15:43)
      gabriel [anonim]
      n-am auzit de dumneata dar te voi vota negresit
      "

      Asa!

      Votati pe cineva pentru ca are plete crete ondulate, nu conteaza cine este sau ce (NU) a facut in viata lui.

      Sarmana natiune, Romania ...
      • +10 (16 voturi)    
        Si mai patetic (Vineri, 28 august 2009, 18:40)

        mi3rla [anonim] i-a raspuns lui John

        Nu te votez ca ai parul lung. Sarmane, adu-ti aminte "nu conteaza cat de lung am parul, conteaza cat si cum gandesc"
        • -17 (23 voturi)    
          Remus Cernea - rockeras inchipuit, fara facultate (Vineri, 28 august 2009, 19:18)

          Metal uber alles [anonim] i-a raspuns lui mi3rla

          Rugam pe cei de la HOTNEWS sa aiba vigilenta. In cele 58 de comentarii postate la aceasta stire, cel putin 30 sunt ale lui Remus Cernea sub diferite IP-uri.

          Va rugam vigilenta la acest carnat care isi inchipuie ca scriind mesaje anonime pe net ajuta cu ceva.

          Chemati deratizarea, OTV-ul, CanCan si alte organizatii care pot trata pe acest inchipuit.

          Nota red. : nu se verifica asa ceva.
          • +2 (8 voturi)    
            -1 (Sâmbătă, 29 august 2009, 2:15)

            mi3rla [utilizator] i-a raspuns lui Metal uber alles

            sa zicem 29
          • +2 (2 voturi)    
            Manelar neonazist? (Luni, 31 august 2009, 17:19)

            Roald [anonim] i-a raspuns lui Metal uber alles

            Tu oare in slujba caror "manelari politici" inchipuiti esti? Daca indrazneste cineva sa atenteze la "locurile rezervate" pentru handicapatii politici este inchipuit, asa-i? Tara e a lor, nimeni nu are voie sa li se bage in ciorba!
      • +3 (3 voturi)    
        Nu conteza cât de lung ai parul... (Duminică, 30 august 2009, 16:42)

        Nucont [anonim] i-a raspuns lui John

        Poate de Pittis ai auzit...
      • +1 (1 vot)    
        Ce AUU!!! facut ceilalti... (Luni, 31 august 2009, 18:06)

        Tzeapa Voda [anonim] i-a raspuns lui John

        Corect pana la un punct, dar dar pe ceilalti ii stim atat de bine, cine sunt si ce AAU :) facut, ca vrem neaparat sa scapam cat mai repede de ei !
    • +4 (10 voturi)    
      verzii (Vineri, 28 august 2009, 16:20)

      claudiopolis [utilizator] i-a raspuns lui baba

      sunt de stanga
    • -7 (11 voturi)    
      eu mi-as pune doua intrebari: (Vineri, 28 august 2009, 19:15)

      dedeiu [anonim] i-a raspuns lui baba

      1) De la cine primeste acei bani pentru candidatura? (oare este un partid implicat in asta?)
      2) Cui incearca sa-i fure din voturi in randul tinerilor?

      Astept minusurile cu mare placere si mai ales alegerile ;-)
      • -2 (4 voturi)    
        se pare ca am ghicit cu intrebarea de mai sus (Sâmbătă, 29 august 2009, 10:50)

        dedeiu [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

        Asadar acele minusuri raspund la a 2-a intrebare, inca nu stiu cum este cu prima.
      • +3 (5 voturi)    
        Esti tarta (Sâmbătă, 29 august 2009, 16:19)

        andreiii [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

        De la Partidul Verde primeste bani
      • +1 (1 vot)    
        minus variantele (Luni, 31 august 2009, 17:25)

        Roald [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

        2) Raspuns -.Incearca sa le fure voturile minusurilor carora le slujesti tu si pe care le astepti sa castige alegerile
    • +4 (4 voturi)    
      tocmai (Sâmbătă, 29 august 2009, 19:41)

      xander [anonim] i-a raspuns lui baba

      in asta consta frumusetea gestului; conteaza lupta mai mult decat rezultatul; din pacate ne-am obisnuit sa ne intereseze doar rezultatul, nu mai conteaza cum ajungem la el...
    • +1 (1 vot)    
      sansa (Luni, 19 octombrie 2009, 18:43)

      ica [anonim] i-a raspuns lui baba

      nu trebuie sa gandim ca nu exista sanse ,trebuie sa gandim pozitiv ca sa nii sa se implineasca visurile pt ca tara trebuie sa intre o data pe drumul cel bun destul am mers tot pe carari laturalnice
  • +1 (19 voturi)    
    Eu stiam (Vineri, 28 august 2009, 15:10)

    Sargon [utilizator]

    Eu stiam ca Remus Cernea este oarecum libertarian... in prezent libertarianismul si ecologia nu prea se impaca bine...
    • -16 (24 voturi)    
      nu (Vineri, 28 august 2009, 15:24)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Sargon

      e libertarian, e un ateoid econazist homofil. Si ca toti astia, mai are si complexul puterii.
      • +2 (12 voturi)    
        frumos spus (Vineri, 28 august 2009, 16:56)

        daniel [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

        Foarte precis si succint, bravo.

        Mi se pare mie sau individul si-a asumat deja un limbaj de politician? Nu prea isi descrie aparitiile anterioare in public sau ateismul declarat. E un presedinte din zona nu-stiu-care, a participat la salvarea parcului Carol etc. Curat limbaj de politician. Dar ne ofera o alternativa!
      • +1 (3 voturi)    
        Stii... (Duminică, 30 august 2009, 16:45)

        Sahh [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

        ...Am jucat sah online pe multe site-uri. Dar numai in Romania am fost luat la injuraturi (cu o sg. exceptie). Asta spune multe...
    • -5 (15 voturi)    
      liberta... cum? (Vineri, 28 august 2009, 15:28)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Sargon

      Nu cred ca exista in DEX cuvantul tau..
      • +11 (15 voturi)    
        Ai perfectra dreptate (Vineri, 28 august 2009, 16:07)

        dragos [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        Dexul nu e actual. Libertarianismul e un curent prea recent pentru ca dex-ul si academia ca sa tina pasul cu realitatea.
      • +11 (15 voturi)    
        Libertarian (Vineri, 28 august 2009, 16:13)

        Sargon [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

        Nu vei gasi cuvintul in DEX, ci in cartile de specialitate (doctrine economice, stiinte politice, s.a.m.d.).

        Iata ce a declarat R.Cernea ca replica la un atac ridicol al lui Patapievici din EVZ:

        "Mă consider liberal, ba chiar libertarian pe urmele lui Robert Nozick şi susţin, într-o discuţie de principiu, faptul că singurul tip de stat care poate fi justificat, din punct de vedere moral, este cel minimal. " - Remus Cernea

        Sursa:
        http://www.humanism.ro/articles.php?page=62&article=214
      • -1 (3 voturi)    
        liberta... (Sâmbătă, 29 august 2009, 22:37)

        ioana [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        nu va mai mirati de cuvinte noi care nu sunt cuprinse in dex, momentan nu ne mai adaugam cuvinte noi la dex ci invatam "JARGOANE" ne manelizam ,ne englezim , pentru noi e simplu cu comunistii ne am slavonizat cu capitalistii ne.....si uite asa toate bune si la locul lor.Referitor la noul nume aparut in politica cu dorinta de a si depune candidatura eu o apreciez ca o mare indrazneala , e ca un miel intre hiene.Sa asteptam sfarsitul !!!
  • +18 (22 voturi)    
    Imi pare bine (Vineri, 28 august 2009, 15:11)

    Addy [utilizator]

    Acum am pe cine vota .
    • -10 (24 voturi)    
      Cernea (Vineri, 28 august 2009, 15:23)

      Rosu [anonim] i-a raspuns lui Addy

      Mda...
      Poate ar trebui sa stiti si ca Cernea sustine
      ateismul militant, lupta impotriva credintelor religioase in spatiul public.
      Nu a fost implicat in campania de salvare a parcului Carol si in campania de lupta impotriva Catedralei, pe baze si principii anti-teiste.
      Omul nu este un tanar cool, ci doar un militant prea agitat de stanga...
      • +11 (23 voturi)    
        ateism (Vineri, 28 august 2009, 15:55)

        eu [anonim] i-a raspuns lui Rosu

        Bun. Atunci cu atat mai mult am si eu pe cine vota. Ma bucur sa aud ca pe langa ecologism si rationalitate sustine si ateismul. O combinatie cum nu se poate mai potrivita. Il voi vota fara indoiala, desi mi-e clar ca-mi voi irosi votul, dat fiind ca votez impotriva a 95% din populatie. Macar ofer si eu un vot pozitiv pentru prima data-n viata.
        • +19 (25 voturi)    
          Atentie (Vineri, 28 august 2009, 16:15)

          soferul [utilizator] i-a raspuns lui eu

          Din discursurile d-lui Cernea se poate observa ca nu este impotriva religiei (oricare ar fi aceasta), ci impotriva implicarii acesteia in politica. Fiecare e liber sa creada in ce vrea, dar statul trebuie sa ramana secular si sa ne respectam indiferent ca suntem atei, ortodocsi, catolici, musulmani, ...
          • +10 (16 voturi)    
            ateism (Vineri, 28 august 2009, 16:59)

            eu [anonim] i-a raspuns lui soferul

            Multumesc pentru precizare, am inteles. E oricum un pas inainte. Dincolo de care trebuie sa marturisesc ca as trai o satisfactie aparte nemaivanzandu-l pe presdintele tarii participand la nicio manifestare religioasa, nemaiasociindu-se in niciun fel cu pretotii si biserica si, in general, acceptand ca banii statului sunt mai bine cheltuiti educand oameni decat facand biserici. Dar visez...

            De altfel, ateismul poate veni doar de jos in sus; nu poate si nici nu trebuie impus. Trebuie explicat. Trebuie adus prin sustinerea educatiei, promovarea cunoasterii si popularizarea stiintei pana la punctul in care oamenii vor intelege ca nu au de fapt nevoie de divin (in orice forma de manifestare) pentru a-si explica natura, universul etc. Sigur, dupa asta vine partea si mai dificila in care trebuie sa accepte ca singura viata pe care-o au e cea de-aici. Visez la ziua in care dumnezeu va fi tratat precum Mos Craciun; o iluzie utila poate pentru o vreme, dar peste care trebuie trecut de la o varsta (frageda) incolo.
            • +3 (5 voturi)    
              ? (Sâmbătă, 29 august 2009, 11:22)

              Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui eu

              Nu inteleg de ce "sustinerea educatiei" ar trebui sa duca la "ateism" - asta nu e tot :propaganda religioasa" dar in sens invers?

              Sa-si vada fiecare de credinta lui (sau de lipsa acesteia) - dar FARA sa le bage altora pe gat acest lucru, in sistem "de stat"!
              • 0 (0 voturi)    
                mda (Marţi, 1 septembrie 2009, 15:15)

                arpisz [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

                pentru ca educatia nu are nici o legatura cu acea "fantasma" a "educatiei religioase" ci ar trebui sa aiba toaa legatura cu "studiul comparat al religiilor" intrun context istoric si filozofic real.
                in cazul in care din scoli ar fi eliminata ora de religie din clasele primare si nu numai asta ar insemna ca copii vor fi mult mai putin indobitociti cu fantasme milenare si mai mult invatati cum sa gandeasca intrun mod structurat si bazat pe dovezi cum este la orele de biologie/fizica/chimie etc.
        • -6 (16 voturi)    
          gura pacatosului adevar graieste (Vineri, 28 august 2009, 16:57)

          daniel [anonim] i-a raspuns lui eu

          "Ma bucur sa aud ca pe langa ecologism si rationalitate sustine si ateismul."

          Ergo ateismul nu e rational.
          • +6 (8 voturi)    
            insa religia (Vineri, 28 august 2009, 17:30)

            ioi [anonim] i-a raspuns lui daniel

            insa religia este... cateodata prea rationala mai ales pentru unii preoti si "inalti" oameni...

            si eu inclin sa cred ca il voi vota... am sa ma interesez mai mult de el inainte de a fi sigur.
          • +5 (9 voturi)    
            logica biblica (Vineri, 28 august 2009, 17:32)

            eu [anonim] i-a raspuns lui daniel

            Ma bucur sa vad ca, pe langa faptul ca esti religios, esti si roman.

            Ergo romanii nu sunt religiosi.
        • +6 (6 voturi)    
          nu "sustine ateismul" (Sâmbătă, 29 august 2009, 11:20)

          Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui eu

          Sustine separarea bisericii de Stat - ceea ce mie mi se pare cat se poate de ok!

          "Sustine ateismul" in masura in care sustine dreptul oricui de a isi vedea de propria credinta (sau de lipsa acesteia) fara sa-i deranjeze pe altii.
      • +8 (14 voturi)    
        de stanga? (Vineri, 28 august 2009, 16:19)

        gimini [utilizator] i-a raspuns lui Rosu

        Glumesti. Adevaratii militanti de stanga s-ar intoarce in mormant daca ar sta un pic de vorba cu domnul candidat.
      • +9 (13 voturi)    
        Perfect ! (Vineri, 28 august 2009, 20:03)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui Rosu

        Genul asta de baiat asteptam. Antonescu...bye bye....oricum te votam din lipsa de alti candidati.
        Dar acum se pare ca a aparut unul care intradevar merita votul meu. Si mai e si ateu pe langa toate. Macar ma duc cu drag la vot si nu alef raul cel mai mic. Aleg candidatul cel mai bun. Pacat ca in turul 2 iar voi pune stambila pe unu pe care nu-l doresc presedinte.
    • +3 (5 voturi)    
      scoala democratiei (Sâmbătă, 29 august 2009, 22:30)

      andya [utilizator] i-a raspuns lui Addy

      In sfarsit, dupa 20 de ani de "invatat democratie", a aparut si altceva.Merita sa fie votat omul asta !!!"
  • +11 (17 voturi)    
    Finally! (Vineri, 28 august 2009, 15:13)

    Pookie [anonim]

    Da, n-are nici o sansa, dar tot e ceva. N-o sa ma mai simt ca n-am pe ce pune stampila, macar in primul tur...
  • +7 (11 voturi)    
    think pink (Vineri, 28 august 2009, 15:22)

    whatever [anonim]

    il votez pt t-shirt :D
    btw, daca iese, promit sa-mi tatuez PF/the wall pe frunte. desi.. nu prea cred ;)
  • -15 (27 voturi)    
    Este pur si simplu ridicol! (Vineri, 28 august 2009, 15:23)

    John [anonim]

    Fratilor, stirea aceasta este de nivelul "bancuri - 4fun".

    Cu toata lehamitea si greata pe care o am fata de politicienii actuali, acest domn e prea departe de statutul de presedinte.

    Iar "experienta din societatea civila si loviturile la care a fost supus" sunt niste abureli de-ti vine sa-i dai palme. Pai toti oamenii sunt supusi la experienta si loviturile vietii facand parte inca de la nastere din societatea civila.

    Tipul nu se califica nici macar pentru unele pozitii de business dar pentru presedintia unei tari.

    Vai steaua noastra de romani.

    Credeam ca mai rau de Vanghelie, Becali si Vadim nu se poate, dar m-am inselat!

    P.S. Poate ne facem mila de el si-i platim o vizita la frizer. Sau, la cat de lung are parul, cred ca-l poate vinde si rezolva doua probleme dintr-un foc - daca e destept.
    • +14 (22 voturi)    
      ... (Vineri, 28 august 2009, 16:01)

      eu [anonim] i-a raspuns lui John

      E drept, mai bine un imbecil sau un corupt cu o frizura pusa la punct decat pe cineva (cine stie, poate) inteligent care-si permite sa nu se tunda crezand - cat tupeu! - ca am depasit stadiul in care judecam oamenii dupa rasa, lungimea parului, pretul posetei de pe umar etc.
    • +8 (12 voturi)    
      Iti amintesti "freza" lui Basescu? (Vineri, 28 august 2009, 17:16)

      Zulufu [anonim] i-a raspuns lui John

      Iti amintesti "freza" lui Basescu atunci cand a fost ales?
      Baiatu' asta arata bine comparativ cu ce-am vazut atunci.

      Asta este tiparul tau? Candidatul trebuie sa fie ras tuns si frezat si eventual sa fie cu chelie?

      Vorba ta, daca astea sunt criterii..."Vai steaua noastra de romani"!
  • +16 (22 voturi)    
    Salutar (Vineri, 28 august 2009, 15:29)

    Max [anonim]

    Nu conteaza ca nu are sanse reale, merg si eu sa-l votez.
  • +11 (17 voturi)    
    remus cernea (Vineri, 28 august 2009, 15:29)

    satyr [anonim]

    remus cernea are votul meu, garantat.
  • -5 (13 voturi)    
    Mda... (Vineri, 28 august 2009, 15:30)

    Dorian [anonim]

    Un "vamaiot" presedinte. Hai sa fim seriosi... Acum pe bune. E ok tipul, dar...presedinte? :-| De fapt...oricune poate candida, dar...nu cred ca-mi voi irosi votul pt. el. Sorry. Chiar daca o sa-mi cante Maiden imnul national. NOUAL imn national. ;-)
    • +6 (8 voturi)    
      Ai dreptate (Vineri, 28 august 2009, 16:07)

      m [anonim] i-a raspuns lui Dorian

      Mai bine votezi Basescu... sau Geoana... sau Antonescu... Macar asta inca nu stie sa fure, si poate chiar vrea sa faca ceva. As vrea sa vad un CV al candidatului
      • +2 (2 voturi)    
        CV (Sâmbătă, 29 august 2009, 14:02)

        oarecine [anonim] i-a raspuns lui m

        http://ro.wikipedia.org/wiki/Remus_Cernea
      • +2 (2 voturi)    
        Detalii (Sâmbătă, 29 august 2009, 14:14)

        hippiemuslim [utilizator] i-a raspuns lui m

        uita-te pe wikipedia :)
      • 0 (0 voturi)    
        date complete si concrete (Duminică, 30 august 2009, 23:37)

        andya [utilizator] i-a raspuns lui m

        http://www.antoniomomoc.com/dati-i-o-portavoce-lui-remus-cernea/
        www.remuscernea.ro
        http://www.partidulverde.ro/
  • -3 (15 voturi)    
    si 300.000Euro? (Vineri, 28 august 2009, 15:31)

    adrian [anonim]

    cum face rost de banii de inscriere? vinde balene?
    • +7 (9 voturi)    
      S-a aprobat? (Vineri, 28 august 2009, 16:52)

      soferul [utilizator] i-a raspuns lui adrian

      Eu stiam ca acei 300.000 euro (de fapt suma era descrisa ca nu stiu cate salarii medii anuale) erau doar o propunere.
  • +10 (16 voturi)    
    UN MOTIV SA MERG LA VOT (Vineri, 28 august 2009, 15:33)

    cris [anonim]

    Nu stiu nimic de acest om. Nivelul de incredere in el este zero. Nivelul in de incerere in ceilanti candidati la presedentie este mult sub zero. Prin urmare voi merge sa-l votez pentru a atrage atentia clasei politice ca vreau schimbarea acesteia.Vreau ca un candidat fara nume si fara sa fie implicat in afaceri si scandaluri sa intre in turul doi.
    • -5 (13 voturi)    
      putina gramatica (Vineri, 28 august 2009, 16:46)

      popeaska [anonim] i-a raspuns lui cris

      mai bine ai lua niste lectii de gramatica inainte sa te apuci de comentat.
      • +1 (3 voturi)    
        Rade ciob... (Sâmbătă, 29 august 2009, 14:17)

        hippiemuslim [utilizator] i-a raspuns lui popeaska

        Bine ca scrii tu corect fara majuscule la inceputul propozitiei...
    • +1 (3 voturi)    
      Nu stii cine e dar... (Sâmbătă, 29 august 2009, 14:15)

      hippiemuslim [utilizator] i-a raspuns lui cris

      E asa de greu sa dai un search pe google?
  • +2 (12 voturi)    
    Laudabila intentia (Vineri, 28 august 2009, 15:37)

    srt [utilizator]

    Eu astept sa vina si cu un program de guvernare (eventul unul coerent) pana sa ma hotarasc daca-l votez sau nu.
    • +8 (16 voturi)    
      program de guvernare? (Vineri, 28 august 2009, 15:54)

      cioaca [anonim] i-a raspuns lui srt

      candideaza la presedintie asa ca nu este responsabil si nici nu are voie (legal) sa se ocupe de actul de guvernare. iata de ce romanii nu stiu sa voteze, pentru ca incurca termenii.

      nu stiu prea multe despre acest tip, dar stiu ca e ecologist. ecologia si libertarianismul sunt foarte compatibile, ba chiar se confunda cateodata. in plus, daca e ecologist sunt sigur ca nu e ateu ci are credinta si spiritualitate. daca nu este Dumnezeul vestului, cel cu care crestinismul dogmatic spala creiere de multa vreme, asta e alta discutie dar sa numesti pe cineva "ateoid econazist" mi se pare rautate. in primul rand cuvantul "ateoid" nu exista. in al doilea rand cuvintele eco si nazist nu ar trebui puse niciodata unul langa altul. ecologistii (de scoala veche - 95% si de scoala noua) sunt prin definitie oameni de stanga, oameni toleranti si deschisi la minte care nu doresc altceva decat ca aceasta casa a noastra numita Terra sa fie tratata cu respect.

      cam atat. imi pare rau ca nu o sa pot sa votez (ce ati zice sa deschideti votul online pt diaspora, cumetrilor?) si nici nu cred ca dl. Cernea va obtine mai mult de 1% dar e un inceput ;) venim, fratilor!
      • -11 (15 voturi)    
        exact (Vineri, 28 august 2009, 18:59)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui cioaca

        asa: ateoid econazist. Cum spuneam: ateoid econazi-terorist. Da, mi-am amintit: ateoid, homofil, econazi-terorist.
        Daca tovarasul cernea obtine unu la suta eu rma rad in cap si scriu cernea econazi teroristu' cu sprayul direct pe teasta.
        • +3 (7 voturi)    
          >: (Sâmbătă, 29 august 2009, 11:27)

          Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

          Simplul fapt ca sustinatorii lui Base si ai PD-LSD reactioneaza la vestea candidaturii lui Cernea, ma va face sa merg sa votez cu el >:)
          • -1 (1 vot)    
            nu (Luni, 31 august 2009, 15:30)

            baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

            poti draga, ca te arde rrromul costache particiu la salariu. Matale ai ales de mult ramura romaneasca a partidului Rusia noastra. La voi se se numeste Cauza noastra iar in Italia i se mai spune si Cosa nostra.
            Capisci?
      • -2 (10 voturi)    
        He he he (Vineri, 28 august 2009, 21:04)

        Observatorul [anonim] i-a raspuns lui cioaca

        Bai Remus ce te mai aberezi :-)

        Lasa oamenii cu explicatiile astea.

        Daca iesi presedinte macar adunci un Cradle of Filth in piata la Casa Poporului?
  • +10 (16 voturi)    
    Super (Vineri, 28 august 2009, 15:39)

    Go Green! [anonim]

    E bine ca, si daca foarte modest, partidul ecologist incearca sa isi faca simtita prezenta. Astept sa ne trezim si peste vreo 2-3 alegeri sa ia si partidul ecologist un 10-15%.
  • +6 (14 voturi)    
    ai un vot de la mine (Vineri, 28 august 2009, 15:43)

    gabriel [anonim]

    n-am auzit de dumneata dar te voi vota negresit
  • -14 (18 voturi)    
    ALTA SURPRIZA (Vineri, 28 august 2009, 15:45)

    ALEGATOR [anonim]

    Alta surpriza, dezamagitoare,desigur. Credeam ca nu mai sunt si alti naivi decat antonescu crin ofilit, dar vad ca m-am inselat. Copiii astia sunt ca niste muste prin spatele lui BASESCU.
    • 0 (10 voturi)    
      ai grije cu mustele (Vineri, 28 august 2009, 16:50)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui ALEGATOR

      sti unde stau de obicei....
  • -10 (16 voturi)    
    Nu e cu nimic mai bun decat ceilalti ! (Vineri, 28 august 2009, 15:57)

    silviu [anonim]

    Poate ne spune daca a mai facut si altceva in afara de a promova cu multa ravna ,ateismul...Vrea sa-si faca si el publicitate,sa se vada la TV si i-a mai gasit pe unii prosti care sa-l si promoveze
    • +10 (18 voturi)    
      Secera si ciocanul... (Vineri, 28 august 2009, 16:31)

      Cuviosul Pafnutie [anonim] i-a raspuns lui silviu

      ...s-au schimbat mai nou in cadelnita si tamaie.
      Toti politicienii se inchina ca fariseii prin biserici ca sa-i vada poporul balcanic si ortodox. Decat mincinosi care se fac frate cu icoana pana trec alegerile si apoi frate cu dracul pana isi umplu conturile, am mai multa incredere in cineva care incurajeaza gandirea libera si neumbrita de superstitii medievale.
  • +7 (13 voturi)    
    fara nume (Vineri, 28 august 2009, 16:03)

    necomunist [anonim]

    Il voi vota, macar in turul 1. E singurul care nu a fost la ciolanul puterii si singurul necomunist. Sa-i vad si programul cu care va candida. Sunt satul pana-n gat de ceilalti (base, geoana, crin).
    Bafta Remus!
  • -7 (13 voturi)    
    de musculus (Vineri, 28 august 2009, 16:25)

    Corneliu Toca [anonim]

    Desi pare ca a fost din cand in cand si pe la sala, baiatul n-a invatat nimic de acolo. :) :P
    Cu alte cuvinte, cand te duci la "tras de fiare", nu te apuci din prima sa impingi 120 kg de la piept. Nu reusesti sa impresionezi pe nimeni decat prin lipsa de intelepciune, basca iti rupi incheieturile, fara sa reusesti sa misti bara. Cam asta se intampla si cu un anonim care incearca direct la presidentie. Daca incepea macar cu un post de europarlamentar. Daca era independent la un post de deputat, de europarlamentar sau la primarie de sector, avea mai multe sanse.
    • +4 (10 voturi)    
      Gresesti amarnic (Vineri, 28 august 2009, 16:54)

      soferul [utilizator] i-a raspuns lui Corneliu Toca

      Politica nu se compara cu trasul de fiare, ci cu pusul de otrava in mancarea adversarului.
      • 0 (4 voturi)    
        corect! (Vineri, 28 august 2009, 18:38)

        Corneliu Toca [anonim] i-a raspuns lui soferul

        asa e, ai dreptate! Atunci, reformulez: e cam naiv sa te avanti din prima in locul cu cea mai multa otrava, fara sa-ti fi cladit imunitatea in ani de stat prin posturi politice mai mici. Valabil si pentru antrenamentul mainii in a turna otrava altora, nu doar pentru antrenamentul de a inghiti-o! :)
        • 0 (2 voturi)    
          N-as considera-o naivitate! (Duminică, 30 august 2009, 23:42)

          andya [utilizator] i-a raspuns lui Corneliu Toca

          As spune mai degraba, foarte mult curaj.Este un lucru de apreciat, pentru ca acest candidat este complet curat tocmai sub aspectul absentei unei functii in domeniul politic.
    • +2 (4 voturi)    
      s-ar fi stricat... (Sâmbătă, 29 august 2009, 11:32)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Corneliu Toca

      Lasa, e mai bine asa - daca avea de-a face cu orice "structura de autoritate" (cum am avut si am eu de oarece timp, nu prea mult dar mai mult decat trebuie) poate se "contamina", cine stie?
      Ma vad pe mine, cat imi e de greu sa ma feresc de toti carcalacii din astfel de "structuri" - sistemul e al naibii de pervers.
      In plus: la europarlamentare n-ati vazut ce circ a fost?
  • +11 (17 voturi)    
    de-abia astept sa vina alegerile! (Vineri, 28 august 2009, 16:29)

    adi [anonim]

    Ma hotarasem deja sa nu vin la vot, mi s-a scarbit de tot ce-a fost pana acum.
    Poate n-o sa treaca de turul I, dar am sa merg si-o sa-l votez!
    Sa-nteleaga astia care-s la putere ca ne-am saturat de ei, sa-nteleaga Remus ca peste 5 ani o sa-l votam si mai multi.
  • +9 (9 voturi)    
    Candidatul verde (Vineri, 28 august 2009, 16:39)

    Mihai Picior [anonim]

    Naisss!
  • -7 (15 voturi)    
    Gala Disney (Vineri, 28 august 2009, 16:49)

    The Thinker [anonim]

    ...Se pregatesc Donald Duck, Mickey Mouse si Pluto...De aceasta Romania este distrusa, candidatzi de la Disney...Sa incercam si cu autohtonii Razvan si Dani, Ogica sau chiar Nichita, cred ca ar fi o solutzie...Naomi, nu ca este prea pro-Germania
  • +5 (15 voturi)    
    vot util (Vineri, 28 august 2009, 16:51)

    razvan coman [anonim]

    mult asteptata intinerire a clasei politice va veni de la oameni precum acest domn de care aud prima oara. nu va veni de la copiii si nepotii celor care sunt acum omniprezenti si potenti in politica romaneasca.
    il voi vota si pentru a da un vot negativ celor care sunt acum la putere (si in opozitie).
    basescu ar trebui sa se retraga si sa ii sustina candidatura.
    ii doresc sa nu iasa pentru ca va avea doua optiuni: intrarea in sistem cu pierderea implicita a valorilor sau eliminarea.
    drumul cel mai lung incepe cu primul pas.
  • +8 (12 voturi)    
    Bravo! (Vineri, 28 august 2009, 17:03)

    A.Pena [anonim]

    In fine! Pot si eu vota pentru cineva care ma reprezinta cu adevarat. Sansele la presedintie sunt nule, dar l-as vedea pe Remus (euro)parlamentar in urma unui scrutin viitor. Ma gandeam sa nu ma duc la toamna la vot - acum am un motiv.
  • +7 (13 voturi)    
    Vreau schimbarea! (Vineri, 28 august 2009, 17:37)

    Militant [anonim]

    Il voi vota si eu, cu ceilalti stiu ce ma asteapta, acelasi nimic care se intampla de 20 de ani, cu el inca nu stiu dar oricum prost sau bine va fi ceva diferit

    Tare mi-ar placea sa iasa, din pacate populatia Romaniei nu este asa bine informatizata si cand va veni votul nici nu va auzi de el, in schimb pe basescu si alti mafioti ii stiu toti si nu inteleg de ce au incredere in ei

    Fratilor, ati facut o revolutie, faceti inca o schimbare acum sa vedem ce iese!
  • +8 (12 voturi)    
    fain (Vineri, 28 august 2009, 17:51)

    nn [anonim]

    Domnul Cernea va avea si votul meu.
    Succes!
  • +9 (13 voturi)    
    Interesant.. (Vineri, 28 august 2009, 17:53)

    mihai2k [utilizator]

    ...foarte interesant..... de urmarit.
  • -8 (10 voturi)    
    Umanism adica de-al lui Voiculescu? (Vineri, 28 august 2009, 17:57)

    Dinu [anonim]

    Tipul pare ok, dar asociatia din care face parte miroase a organizatie a lui Felix-Voiculescu ceea ce mi-ar distruge increderea in el din start.
    Stim cu toti cine este si ce reprezinta Felix!
    • +5 (7 voturi)    
      gresesti (Vineri, 28 august 2009, 23:51)

      mihai1982 [utilizator] i-a raspuns lui Dinu

      Nu e asociat cu Felix in nici un fel. Nici el si nici organizatia pe care o conduces.
      E pur si simplu o asemanare de termeni.
    • +2 (2 voturi)    
      pt. august (Sâmbătă, 29 august 2009, 5:13)

      cetateanul [anonim] i-a raspuns lui Dinu

      Partidul lui Voiculescu putea sa-si aleaga orice nume, "partidul inteligentilor"(adica baietii destepti sau cu ochi albastrii), dar pana la urma si-au ales umanisti, adica statul este cel mai omenos cu oamenii din partidul asta, le iarta datoriile si le esaloneaza.
  • +9 (13 voturi)    
    bravo (Vineri, 28 august 2009, 18:04)

    lucian11 [utilizator]

    felicitari acestui tanar care se lupta cu mafia partidelor politice.

    sfat pentru toti, si in special pentru hotnews: in loc sa vorbiti toata ziua de PSD, PDL si PNL, si sa le faceti reclama negativa sau pozitiva, mai bine ati ignora complet aceasta mafie a partidelor si ati promova un roman cinstit pentru presedentie.

    acesti baiat pare genul omului simplu.

    eu nu inteleg de ce toata lumea a ajuns sa creada ca exista doar 3 partide in tara asta, si ca toti oamenii "capabili" sunt in acele 3 mari partide.

    sunt sigur ca exista oameni in tara asta cu adevarat capabili, dar care nu sunt lasati sa scoata capul la suprafata sau care sunt marginalizati imediat.

    eu pe el am sa-l votez, sau poate alt partid micut, dar in niciun caz n-am sa votez cu marile partide pline de toti mafiotii.

    eu zic ca ar cam fi timpul sa ne trezim si sa scapam de jigodiile care se afla, sau se vor afla prin rotatie la putere.
  • +4 (10 voturi)    
    Partidul Piratilor (Vineri, 28 august 2009, 18:05)

    Cosmin Ratiu [utilizator]

    Candidatura lui mi se pare ca are ceva in comun cu ce s-a intamplat in Suedia cu Pyratbyarn (aka Partidul Piratilor): La inceput, toata lumea radea de ei, dar uite ca au ajuns sa ia un loc in PE.
    • +2 (4 voturi)    
      Piratpartiet. (Sâmbătă, 29 august 2009, 15:31)

      donjoe [utilizator] i-a raspuns lui Cosmin Ratiu

      Piratbyrån e "Biroul Piraţilor", o organizaţie de sprijin şi lobby anti-copyright. Nu e totuna cu Piratpartiet, "Partidul Piraţilor" din Suedia, deşi s-ar putea să-l fi moşit pe cel din urmă.

      Eu aş aştepta să iasă şi la noi pe "piaţă" Partidul Piraţilor înainte să mă dau cu verzii doar din cauza lui Remus. Să votezi individul e una, partidul e cu totul alta, ăla are program, doctrină etc. şi nu tot ce zice e minunat (vezi campaniile împotriva CO2-ului - culmea stupizeniei, un partid "verde" care susţine că trebuie să reducem concentraţiile atmosferice ale celui mai mare fertilizator gazos al plantelor).
    • +1 (1 vot)    
      partidul verzilor (Duminică, 30 august 2009, 23:47)

      andya [utilizator] i-a raspuns lui Cosmin Ratiu

      Acest gen de partid (eco) exista si in alte tari.Capata din ce in ce mai multa amploare in lume!
  • +7 (9 voturi)    
    Se pare ca mai sunt sperante.... (Vineri, 28 august 2009, 19:40)

    danio [anonim]

    Se pare ca mai sunt sperante....

    Credeam ca suntem condamnati sa avem politicieni tineri gen EBA, Ponta, Ritzi@ co-larvele fidele ale generatiilor de politicieni seniori ce ii sustin.

    Iata ca se poate si altfel!... Am, in sfarsit, un motiv intemeiat sa merg la votul de anul asta.
  • 0 (6 voturi)    
    semi-dezamagit (Vineri, 28 august 2009, 20:31)

    hippiemuslim [anonim]

    Nu inteleg de ce domnul Remus Cernea a Intrat in Partidul ecologist, sper ca e vorba doar de oferta si nu de ideologii.
  • -11 (15 voturi)    
    Remus Cernea este decisiva dovada... (Vineri, 28 august 2009, 20:55)

    lucid [anonim]

    ....ca trebuie urgent introdus CONTROLUL PSIHIATRIC al candidatzilor la Presedentzia Romaniei.
    • +5 (9 voturi)    
      Retine: (Vineri, 28 august 2009, 21:22)

      hippiemuslim [utilizator] i-a raspuns lui lucid

      Nu te supara, dar esti dovada suprema ca prostia din Romania prospera si astazi!
      • -7 (11 voturi)    
        nick-ul (Vineri, 28 august 2009, 21:58)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui hippiemuslim

        pe care ti l-ai ales spune totul despre matale, camarade cernea, mincatorule de icoane pe piine.
    • 0 (2 voturi)    
      corect! (Sâmbătă, 29 august 2009, 11:35)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui lucid

      Sa il aplice in primul rand lui Base! >:)
    • 0 (2 voturi)    
      Control psihiatric (Luni, 31 august 2009, 17:47)

      Tzeapa Voda [anonim] i-a raspuns lui lucid

      Da, am afla ca mai toti politicienii actuali, sufera de delir paranoid cu denaturarea realitatii!
  • +7 (11 voturi)    
    Il admir pentru curaj.... (Vineri, 28 august 2009, 22:02)

    ritzipitzi [anonim]

    De multe ori m-am gandit cati romani sunt nemultumiti de clasa politica actuala si de faptul ca te duci la vot in sila, votand aceiasi mafioti de fiecare data. Numai ca prin rotatie ....
    Si de ce nu vine un om din popor care sa zica: va dau eu alternativa, alegeti-ma pe mine! Acum a venit si vazandu-l imi dau seama ca e un pic naiv (ceea ce tre sa fii ca sa faci asta) dar din pacate nepregatit de lupta si rezistenta (experienta profesionala in domeniul ONG e rusinoasa, ca sa nu zic altfel). Tre sa treci un pic prin mai multe etape ca sa ajungi la presedintie, numai ca asa cresc si sansele sa te pervertesti si sa ajungi un nedorit, dar ales pt ca poporul nu are alta alegere. Si uite-asa ne invartim ....
    O sa-l aleg totusi pentru curaj!
  • +5 (9 voturi)    
    o alternativa la asa-zisii politicieni expirati de (Vineri, 28 august 2009, 23:18)

    un nene [anonim]

    Apare o speranta in peisajul asta politic plin de politicieni retardati care se cred stapanii voturilor noastre, care cred ca Romanii sunt p natie de prosti care voteaza odata la 4 ani pt propasirea bunastarii lor si a familiilor lor! ajunge cu actuala clasa politica expirata plina de politicieni de carton care daca ii iei la intrebari nici nu stiu cum ii cheama. Romanilor treziti-va! Chiar asa de idioti am ajuns! Sa votam aceiasi idioti de "politicieni" care ne-au tras-o pana acum si vor si de acum acolo.!!! Inseamna cu suntem un popor de masochisti. Acum am de ce sa merg la vot. Eu unul ii dau crezare si votul meu acestui tanar si acestui partid verde. Acest tanar, Remus Cernea este cu mult deasupra celorlalti candidati, atat ca discurs politic dar ca si cultura politica, dar mai ales nu e manat de interesul personal sau de grup. Spun asta pt ca din activitatea lui de pe acum a demonstrat asta. Nu cred ca vreunul dintre ceilalti candidati de serviciu ii va face fata la o confruntare directa. Ii doresc succes.
  • +5 (7 voturi)    
    mai multe info (Vineri, 28 august 2009, 23:58)

    mihai1982 [utilizator]

    Vad ca sunt multi care spun ca li se pare interesant dar ca vor mai multe informatii.

    O sursa buna de informatii poate fi site-ul de campanie (cred ca e site-ul de campanie):

    http://remuscernea.ro
  • -6 (10 voturi)    
    ori (Vineri, 28 august 2009, 23:59)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    camaradul cernea are multe conturi, ori are prieteni care il ajuta. Cind citesti cum scrie nenea ala de mai sus e imposibil sa nu te gindesti la fenomenul de forum ''printul'' duda.
    Dar cum s-a dezumflat duda se va dezumfla si camaradul cernea. Si uite-asa, camaradul cernea va ajunge un bratianu-cartof sau un conte iosipescu-zambra, adica la otv. Acolo e locul lui, pardon, al sau, adica al camaradului cernea.
    • +3 (5 voturi)    
      :) (Sâmbătă, 29 august 2009, 14:33)

      hippiemuslim [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      O mare parte din ateii din romania il sustin pe domnul Remus Cernea. Chiar daca acesta nu are sanse, noi dorim sa aflam cate persoane sunt dispuse sa il voteze.
  • -4 (8 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 29 august 2009, 0:30)

    ileana [anonim]

    Am inceput sa citesc, articolul si comentariile, zicandu-mi : "uite-l pe asta, il votez pt. mesajul de pe tricou", dar vad ca il cunoaste atata lume.....si nu pare sa merite sa poarte tricoul....
    • +3 (5 voturi)    
      Aha (Sâmbătă, 29 august 2009, 14:33)

      hippiemuslim [utilizator] i-a raspuns lui ileana

      Ai incercat sa dai un search pe google, de curiozitate?
  • +5 (9 voturi)    
    Iti doresc bafta si te felicit! (Sâmbătă, 29 august 2009, 1:37)

    Taifun [anonim]

    Nu tine cont de parerile negativiste. In tara asta se castiga marleneste pentru ca 50%+1 sunt prosti si lasi. Tu esti baiat destept, asa ca vei tine cont in toate actiunile tale de ceea ce am scris mai sus.
    Eu personal sunt incantat de tupeul tau, dar trebuie sa sti ca vei avea dea face cu o mare sleahta de bagabonti interni si externi. Daca vei castiga, primul lucru pe care ti-l recomand este sa iti alegi un corp de consilieri isteti. Sa lasi dracului staful de campanie si sa rascolesti in toate institutiile statului pentru a descoperii haiducii care au cunostiintele necesare sa reformeze intr-adevar sistemul.
    Bafta barbate, si ma bucur ca existi!
  • +3 (5 voturi)    
    Demn de luat in seama (Sâmbătă, 29 august 2009, 5:06)

    Vlad I [anonim]

    Sa vedem ce mai zice, dar merita in primul tur votat, pt. ca este cea ce tinerii vrem, sper de fie de centru sau de centru dreapta, nu suport fitele gandirii comuniste. Nu-mi place religia in viata publica, dupa cate vad pe net, a publicat un manifest :„Manifest împotriva becalizării României”, pare sa fie diferit de clasa politica din ro. , desi nu prea vad cum ar putea face fata sistemului daca nu acapareaza parti din serviciile secrete. Pe langa cei 322, ar avea de luptat si cu pdl-ul si cu biserica, dar cateva voturi simbolice in primul tur, nu strica. Nu prea inteleg ce a cautat in Serbia in timpul bombardamentelor NATO, nu-mi plac anti-americanii, sunt convins ca fara america lumea ar fi greu de controlat.
  • +4 (6 voturi)    
    Omul potrivit la momentul potrivit (Sâmbătă, 29 august 2009, 5:22)

    Vasilica [anonim]

    Ufff... cu greata asta pe care o are poporul in gat de clasa politica, strica socoteala la multe partide, pana si lui Iliescu ii dau fiori baietii astia cu parul lung, tip piata universitatii, parca-l vad cum zice: uite domnule ca nu scap de latosii astia nici la batranete. Si parca-i mai fumos ca geoana. Yo care sunt transumanist cochetez cu ideile lui. Omul pare un roman modern, care lupta pt. idei, nu se baga in politica pt. ciolan, am inteles ca in momentul in care Vadim ataca ungurii ca sa catige voturi si sa invrajbeasca, a intrat simbolic in UDMR. Omul fiind roman din Hunedoara dar a venit la Buc. stia bine ca nu-s ungurii asa negrii cum vrea Vadim.
  • +4 (6 voturi)    
    Apare speranta (Sâmbătă, 29 august 2009, 5:27)

    romanul [anonim]

    Chiar daca nu castiga alegerile, ne facem cu o noua figura politica, ne-am saturat de Vanghelie si mazarari, asa ca data viitoare partidele vor cauta oameni cu facultate la Oxford nu cu seralul ca Vanghelie.
  • +4 (6 voturi)    
    O treaba buna! (Sâmbătă, 29 august 2009, 8:16)

    big_fufu [utilizator]

    La inceput, cind am citit titlul articolului, am zis: iata alt candidat din categoria "duda" (desi, sincer vb, nici cu duda n-am nimic de impartit, ca pina acum a avut numai discursuri de bun simt, doar imi displace arivismul).
    Dupa ce m-am documentat un pic asupra activitatii d-lui Cernea... am gasit o serie de elemente de bun simt, asupra carora sunt de acord.
    Poate nu are virsta si "preacurvia" politica sa acceada la presedintie, dar e absolut binevenita noutatea in discurs precum si curajul de a aborda citeva teme devenite deja tabu in societatea noastra, in curs de talibanizare. Si ma refer la abordarea temelor periculoase cum ar fi educatia religioasa in scoli, statul secular, evolutionismul.
    Nu am fost niciodata in Vama Veche si nici nu am preconceptii si fumuri de "intelectual". Dar poate ar fi momentul sa dam atentie si unui alt tip de candidat, fara a-l ridiculiza din start. Poate ne dam noua insine o sansa, macar prin ridicarea nivelului in discursul de campanie.
  • +5 (7 voturi)    
    Go Remus! (Sâmbătă, 29 august 2009, 8:48)

    RazTaz [utilizator]

    Am fost coleg de liceu cu Remus, la "Mihai Viteazul". Era un baiat fain si idealist. Eu o sa il votez fara probleme.
    • 0 (0 voturi)    
      Go Remus (Joi, 15 octombrie 2009, 1:14)

      Angel [anonim] i-a raspuns lui RazTaz

      Si eu il cunosc din liceu,este exact cum l-ai descris.Are un vot de la mine
  • -5 (7 voturi)    
    Mai întâi la control (Sâmbătă, 29 august 2009, 10:33)

    Lake [anonim]

    Duduia va hotărâ în materie de organ şi limbi străine dacă-i apt preş.
  • -4 (6 voturi)    
    Ca melu la taiere (Sâmbătă, 29 august 2009, 14:23)

    il Presidente [anonim]

    Faptul ca a aparut de cateva ori pe la televiziune unde s-a dat grozav, cu pretentii de intelectual,nu inseamna ca o sa-l si voteze cineva. Poate un ratacit- doi , ca si el...o sa aiba sansa porcului de Craciun...
    • +1 (3 voturi)    
      he, he (Sâmbătă, 29 august 2009, 17:41)

      romanul [anonim] i-a raspuns lui il Presidente

      Vad ca esti religios rau, pe langa Vanghelie si alti politicieni acesta poate fi cu pretentii de intelectual.
  • +2 (4 voturi)    
    Ajutati-l (Sâmbătă, 29 august 2009, 14:38)

    hippiemuslim [utilizator]

    Completati formularul de semnaturi de pe http:// remuscernea.ro/ .
  • +2 (4 voturi)    
    BRAVO PD-L PSD (Sâmbătă, 29 august 2009, 16:26)

    GHERILA DIGITALA [anonim]

    Vad ca v-ati pus baietii sa lase comentarii imbecile si ilogice, atacuri ieftine la persoane si etichetari pe aici.

    Un motiv de a-l vota pe Cernea.
  • +2 (4 voturi)    
    Te votam Remus! (Sâmbătă, 29 august 2009, 19:32)

    m [anonim]

    Ma bucur ca pe langa cardul de preacuviosi hoti vine si un tip viu pe care il indemn sa cumva sa renunte. Asteptam demult un om pe care sa-l votez in toamna.Nu mai vreau mincinosi.
  • +4 (6 voturi)    
    DA, DA, DA (Sâmbătă, 29 august 2009, 19:43)

    Pink Panther [anonim]

    L-am vazut pe d-l Cernea intr-o discutie televizata cu Paunescu.
    Mi-a placut enorm modul calm si calculat pe care l-a adoptat in discutia cu idiotul agitat.

    Este bine ca exista alternative.

    PDL, PNL, PSD, PRM, .....atac la baioneta!

    va propun sa va luati pe rand de:
    - are par lung
    - are peruca de fapt
    - este ateu
    - este taliban sub masca de ateu
    - este homo
    - are negi pe fund
    - n-are facultate
    - are prea multe facultati
    - nu-l cunoaste nimeni
    - il cunosc prea multi
    - n-are experienta
    - are prea multa experienta
    .....
  • -5 (7 voturi)    
    Ateismul...e o infirmitate,o monstruozitate chiar (Duminică, 30 august 2009, 2:20)

    Ionut [anonim]

    Nu stiu cata minte trebuie sa iti lipseasca pentru a te razboi cu icoanele si cu credinta crestina. E dovada faptului ca nu ai inteles nimic din Noul Testament, chiar daca l-ai citit de zece ori. Cred ca un stat crestin (in adevaratul sens al cuvantului ) ar fi cu mult mai bun decat unul secular,ateu. D-lui Cernea i se pare ca tinerii sunt indoctrinati din punct de vedere religios inca de pe bancile scolii. De unde atunci consumul mare de alcool, tutun si droguri in randul elevilor (si sa nu mai vorbim si de relatii sexuale ocazionale, avorturi etc.)? I se pare cuiva ca in sanul poporului roman exista o larga majoritate de oameni cu frica lui Dumnezeu si dragoste de aproapele? Nu credinta crestina e cauza problemelor societatii romanesti, ci tocmai lipsa credintei. Dupa 40 de ani de ateism comunist furibund, poporul roman e inoculat cu o alta forma de ateism - secularismul de tip european, mult mai perfid decat primul, intrucat e imbracat in ambalajul "drepturilor omului", "libertatii" si bunastarii materiale. Insa numai Adevarul ne face liberi.
    S-ar putea sa ma insel, dar am o vaga impresie ca dl.Cernea va renunta la aceasta candidatura cu una-doua saptamani inainte de alegeri, invocand probabil faptul ca politica e o mare mocirla si ca dumnealui nu e facut pentru asa ceva.
    • +3 (5 voturi)    
      Teodosie Spagoveanu (Duminică, 30 august 2009, 10:42)

      Teodosie Spagoveanu [anonim] i-a raspuns lui Ionut

      Educatia crestina a BOR, noi fetele bisericesti trebuie sa o facem inca din scoala prin exemplul propriilor noastre fapte!

      Spaga pe fata sa va bagam in scoli de popi! Exorcizare cu crima gen Tanacu! Pedofilie si homosexualitate in manasiri! Taxe cat mai mari de nunti, boteze, inmormantari! Hartuire si agresare prin venirea cu forta dupa bani in casele voastre cu ocazia Craciunului si Bobotezei!
      • 0 (2 voturi)    
        Casele "voastre"... (Duminică, 30 august 2009, 16:39)

        Ionut [anonim] i-a raspuns lui Teodosie Spagoveanu

        Dupa cum te exprimi, presupun ca nu esti ortodox, in consecinta vorbesti "dinafara". Nici un preot nu iti intra in casa cu forta si nu te obliga sa-i platesti. As vrea sa-ti atrag atentia ca se spune "botezuri", nu "boteze".
        Problemele care exista in biserica trebuie rezolvate, intr-adevar, dar nu prin demolarea bisericii. Daca dumneata descoperi ca ai igrasie in casa ce faci, o repari si o izolezi sau o darami?
        Extinzand rationamentul dumitale, daca un profesor, un medic sau un judecator iau mita, desfiintezi invatamantul, sistemul de sanatate sau justitia?
        • +1 (3 voturi)    
          Popa SRL (Duminică, 30 august 2009, 20:58)

          razvan coman [anonim] i-a raspuns lui Ionut

          ba uite ca sunt naspa preotii astia. acum 3 saptamani am botezat, si din motive de eficienta economica pt sfantul parinte, acesta a organizat un botez triplu. la sfarsit omul sfant ne-a chemat, pe noi cei 3 nasi in altar pentru a plati. si a inceput o mica negociere din care el a iesit cu 9 milioane (de la toti 3). asadar, 1 ora si 30 de minute = 9 milioane. lool. aici unde stau eu (montreal) banii astia ii fac avocatii, directorii, medicii, etc.
          nasol, nu crezi jupane?
          • -1 (1 vot)    
            Da si nu (Luni, 31 august 2009, 8:24)

            Ionut [anonim] i-a raspuns lui razvan coman

            Eu nu m-am confruntat cu un astfel de caz, nici la cununie (unde am platit, intr-devar, dar de 3 ori mai putin, desi erau 2 preoti), nici la botez, mai ales ca am botezat copilul la un schit, unde dupa indelungi insistente au acceptat o suma modica.
            Asa cum am spus, problemele trebuie REZOLVATE. Dupa cum stii, Romania sufera de coruptie generalizata, iar preotii, ca si medicii, procurorii, profesorii sunt oameni DINTRE NOI. E adevarat, criteriile de selectie a preotilor ar trebui sa fie mult mai stricte. Dar, nu-i asa, avem conducatorii, preotii, judecatorii pe care-i meritam.
  • -3 (5 voturi)    
    lamurita (Duminică, 30 august 2009, 4:05)

    econ [anonim]

    este de teapa SMARANDA ENACHE,m-am lamurit.
  • +1 (3 voturi)    
    In sfarsit ceva nou! (Duminică, 30 august 2009, 12:58)

    denny [anonim]

    Eu o sa-l votez pe domnul Cernea deoarece ma bucur teribil ca in sfarsit am de ales si altceva. M-am saturat de politicienii clasici imbracati la patru ace care scot minciuni pe banda rulanta, e timpul pentru o schimbare, iar daca acest om este dispus sa incerce macar sa o aduca in tarisoara noastra, atunci are tot sprijinul meu!
  • +2 (4 voturi)    
    another brick in the wall (Duminică, 30 august 2009, 23:20)

    Zoltan [anonim]

    In momentul de fata cred ca e singurul candidat care ar putea scoate Romania cu o imagine ok in fata UE.
    Ganditi-va la Finlanda, unde Tarja Halonen e inca presedinte, si nu la primul mandat. In cate sute de ani am putea merge intr-o asemenea directie politica?
    Cred ca ar fi momentul ca si Romania sa schimbe macazul.
    Singura varianta e un personaj nou, fara implicatii politice, cu o pregatire academica (si nu ma refer la Hidrologie sau Mecanica fina).

    Succes!
    • -1 (1 vot)    
      "Imagine ok" (Luni, 31 august 2009, 8:36)

      Ionut [anonim] i-a raspuns lui Zoltan

      Sincer sa fiu, ma preocupa mai mult interesele poporului roman si mai putin imaginea in fata UE. UE este un conglomerat eterogen unde tarile puternice, Franta, Germania, Italia fac legea. Desi noi suntem constransi sa tinem seama de "interesul comun european", aceste tari scurtcircuiteaza acest concept (care ar trebui sa presupuna si independenta energetica a Europei), de exemplu prin tratative separate cu Rusia, punand interesul propriu deasupra celui european. Atata timp cat UE nu va invata sa vorbeasca "pe o singura voce" si sa sustina tarile componente sau pe cele candidate (vezi atitudinea de o lasitate infioratoare in privinta Georgiei), practic e degeaba.
  • +2 (4 voturi)    
    cel putin avem pe cine vota (Luni, 31 august 2009, 14:34)

    miggdrasil [anonim]

    Turul I - Remus Cernea
    Turul al II-lea - vot nul
  • +2 (4 voturi)    
    Alternativele sunt neaparat necesare! (Luni, 31 august 2009, 16:16)

    Roald [anonim]

    Da, il voi vota, o astfel de persoana imi inspira mult mai multa incredere decat viclenii cu care suntem obisnuiti. Si daca pierde acum, trebuie sa persevereze, ideile libertariene sunt cam singurele care pot vindeca o societate bolnava ca in cea in care traim. De mult si de multi se cere aparitia unor forte politice alternative la cele existente, rupte de realitate, pline de corupti, vandute marilor corporatii, si oligarhilor straini sau autohtoni, care i-au decizii discretionare, incalcand fara rusine orice lege daca asa le cere interesul, parca tara ar fi mosia lor, si incremenite in doctrine politice (nici pe alea nu le respecta, oricum) care nu mai au solutii la problemele lumii actuale.
    Personal, in materie de frizura, am gusturi diferite, dar ma intereseaza ce doreste sa faca si ce caracter are, imi e egal daca are plete, creasta, sau e ras in cap!
  • 0 (2 voturi)    
    da, dar din pacate tot basescu e mai sesci (Luni, 31 august 2009, 16:43)

    o-anarchia [anonim]

    si eu votez....k de mult timp votez cu partidul verde in lipsa de altceva...restul partidelor sunt in majoritate niste clone ale aceluiasi partid primordial
    din pacate nu cred ca barba si pleata va impresiona babele comuniste care se uita la telenovele si cred ca basescu e SECSI...acuma poate o intreaba pe udrea de bine....si daca lu' dansa ii place poate mai are o sansa ;))
  • +1 (3 voturi)    
    deci...pink floyd, tata!!!! (Luni, 31 august 2009, 16:45)

    o-anarchia [anonim]

    ah, da...tricou cu pink floyd...rock on baby!!!!!
    da' tricou cu "regina" are? ca babele "tot pe basescu il place" >:(
  • +2 (4 voturi)    
    Trebuie oameni noi! (Luni, 31 august 2009, 16:55)

    Dies Irae [anonim]

    Da, il voi vota chiar daca acum are mici sanse de a castiga, nu doar pentru a da o palma binemeritata actualilor, ci si pentru a-l ajuta sa creasca ca si forta politica pe viitor, cand sansele se pot schimba. De actualii si sistemul lor sunt satul. Comunismul, socialismul, cat si (falsul) capitalism in care traim sunt depasite de istorie si evolutia societatii, insasi notiunile de dreapta si stanga nu mai au sens, ci doar interesele parazitilor ce ne impun cum sa traim.
    Acest curent, cel libertarian, reprezinta de fapt capitalismul democratic autentic, unde chiar se respecta drepturile peroanelor, (fie ele fizice, juridice, patroni, angajati, etc) proprietatea privata, piata libera, initiativa particulara, - nu ca acum, cand Pogea isi permite sa dea ordonante care incalca legile organice si Constitutia (vezi fortfetarul lu' Peste-impozitul pe NIMIC-, cand micii producatori si comercianti sunt distrusi in favoarea hypermarketurilor si a importatorilor agreati de acestia (qvasimonopol, ceea ce numai capitalism si piata libera nu este), cand mai toti am ajuns dependenti economic de stat, banci si corporatii, initiativei particulare dandu-i-se in cap prin legi tampite facute in favoarea statului, marilor corporatiil, bancilor si rechinilor imobiliari.
  • +2 (4 voturi)    
    Votat! (Luni, 31 august 2009, 17:05)

    Aurelian T. [anonim]

    Sunt uimit că unii români încă votează în funcție de șansele pe care ei cred că le are un candidat la președinție. Oameni buni, aici nu e vorba de câștigat alegerile, ci de încercarea de a face din România o țară mai bună!

    Mulți îl judecă pe Remus Cernea, pentru că nu reprezintă imaginea politicianului obișnuit. Are părul lung, nu poartă costum și nu se prezintă în fața publicului cu discursuri laborioase, pline de promisiuni inutile. Eu zic că tocmai aceste calități ar trebui apreciate. A cam venit timpul ca imaginea politică a României să se schimbe! Avem nevoie de un președinte tânăr și ambițios.

    Sincer să fiu, nu știam dacă să mă duc sau nu la vot înainte de a afla despre candidatura lui Remus Cernea. Acum știu pe cine voi pune ștampila la alegerile prezidențiale.

    Indiferent dacă va intra sau nu în turul doi de scrutin, măcar va demonstra că se poate lupta contra sistemului. Am încredere că le va deschide ochii multor români, iar exemplul său va fi luat în seamă.
  • 0 (0 voturi)    
    Imi cer scuze (Luni, 31 august 2009, 17:23)

    Ionut [anonim]

    Browser-ul meu nu "voia" sub nici o forma sa reimprospateze pagina. Scuze, inca o data.
  • +2 (4 voturi)    
    Ghimpele din coasta neociocoimii (Luni, 31 august 2009, 17:40)

    Tzeapa Voda [anonim]

    Ar trebui sustinut, macar am avea astfel sanse ca la urmatoarele alegeri parlamentare sa avem un partid libertarian in parlament, care sa fie un ghimpe in costa pentru eternii ciocoi din politica care-si inchipuir ca doar ei si vointa lor conteaza in tara asta.!
  • -2 (2 voturi)    
    Despaducherea Politicii (Luni, 31 august 2009, 18:41)

    Gh Buta [anonim]

    Daca promoveaza ateismul face o mare greseala, nu doar electorala, ci si de gandire pana la urma. Cum nu poti dovedi existenta lui Dumnezeu, nu-i poti dovedi nici inexistenta. Singurul adevar aici este, ca din punct de vedere rational, pur si simplu nu stim. Mai bine se declara agnostic, electoral tot nu era bine, dar era o pozitie solida din punct de vedere al logicii.. Oricum, nu cred ca este treaba statului si a oamenilor de stat sa incurajeze sau sa combata o anumita pozitie religioasa, orientare sexuala, de stl vestimentar, sau alte asemenea. Statul trebuie sa fie aici total impartial si sa-si trateze la fel cetatenii, nepermitand abuzuri in nici o directie, fie e pro sau contra. Statul nu trebuie sa fie nici ateu, nici ortodox, nici catolic, nici musulman, etc. nici homofob, dar nici homofil, (cum sunt mai nou multe prin Vest), nici nu trebuie sa impuna sau sa permita sa fie impusa vreun fel de uniformizare.
    De votat il voi vota, cu tot cu rezervele expuse, este nevoie de un suflu nou in politica romaneasca, si de o despaduchere a politicii.
    • 0 (0 voturi)    
      News flash (Marţi, 15 septembrie 2009, 19:19)

      hippiemuslim [utilizator] i-a raspuns lui Gh Buta

      Esti agnostic fata de Zeus, Thor, Visnu, Ra si alti zei?

      Dumnezeu este un personaj din biblie, iar din nefericire pentru credinciosi, el nu exista. Daca exista un zeu cu adevarat si el este creatorul universului, atunci el nu are nicio legatura cu dumnezeu.
    • 0 (0 voturi)    
      Pardon! (Miercuri, 4 noiembrie 2009, 0:22)

      Micha [anonim] i-a raspuns lui Gh Buta

      Absenta dovezilor este dovada absentei, domnule Buta.
  • +1 (3 voturi)    
    5 voturi !! (Marţi, 1 septembrie 2009, 21:44)

    x [anonim]

    5 voturi din partea familiei mele. Luati si voi de mana parintii, fratii, toate rudele si mergeti la vot !!
  • -1 (1 vot)    
    Presedinte (Marţi, 8 septembrie 2009, 16:01)

    SUBTIRELU ANCA [anonim]

    Sosia lui Isus???
    Macar un aspect prezentabil...
    Sper sa nu ajunci in capul STATULUI...
    • 0 (0 voturi)    
      Pentru Individualitate (Joi, 24 septembrie 2009, 20:33)

      Nykos [anonim] i-a raspuns lui SUBTIRELU ANCA

      La fel ziceau si de saracul Iisus... ca un hippie se pune sa lupte impotriva oranduirii. Si uite ca ideile lui Hristos ne-au mantuit, chiar daca nu exista D-zeu: ma refer la separarea puterilor in stat, respectul fata de oameni care gandesc diferit, refuzul de a accepta Normalitatea si stagnarea pentru a atinge adevaratul potential.

      Sa le fie rusine celor care pretind ca stiu cum a gandit Iisus dar actioneaza impotriva principiilor lui si judeca oamenii nu pentru ideile lor, ci pentru ca asa au fost indoctrinati de oranduire! Go Remus!
  • 0 (0 voturi)    
    il sustin (Luni, 21 septembrie 2009, 13:50)

    ion [anonim]

    mult succes... esti ultima speranta
  • 0 (0 voturi)    
    long live... (Marţi, 29 septembrie 2009, 18:25)

    adrian sime [anonim]

    ...Acum stiu sigur ca am sa merg la vot in acest an ba chiar stiu si cu cine voi vota :REMUS CERNEA .
    I-mi pare rau ca nu sunt in Romania pt a ajuta la strangerea de semnaturi dar am sa te sustin din strainatate.Mult noroc Remus.
    JOS COMUNISMUL!!!
  • +1 (1 vot)    
    un sondaj online (Sâmbătă, 3 octombrie 2009, 18:45)

    ptc [anonim]

    Iata un sondaj pe internet care prezinta alfabetic toate optiunile, si are si variantele normale “altul” si “nu votez”:

    http://www.petitieonline.ro/sondaj-s06930049.html

    Va invit sa participati.
  • +1 (1 vot)    
    bafta (Luni, 19 octombrie 2009, 18:39)

    ica [anonim]

    am asteptat de mult un alfel de candidat ,in sfarsit a aparut e tanar are alte idei, sa se schimbe odata si in tara asta mentalitatea romanilor, mergeti la vot votati partidul verde un partid tanar european
  • 0 (0 voturi)    
    www.remuscernea.ro (Miercuri, 28 octombrie 2009, 23:09)

    vasile [anonim]

    EU IL VOTEZ PE REMUS CERNEA PRESEDINTE!
    Fratilor va place viata de care aveti parte?
    Sunteti multumiti de traiul pe care il aveti?
    Cand priviti in stanga - deapta vedeti romani fericiti?
    Ei bine ROMANE ai ales pana acum PRESEDINTI evlaviosi, cu frica de cele sfinte (asa pozeaza majoritatea candidatilor) si cu alura de oameni responsabili.
    Ei bine... UITE unde am ajuns! Vai de noi!
    Suntem cu adevarat iresponsabili daca alegem la fel ca pana acum! Pentru ca vom avea pare de aceeasi tratatie!
    Iar vor iesi profesorii in strada, totodata si sindicatele, ii vor urma probabil valurile de someri din ultima perioada, la fel si voi cei care aveti o problema cu prejudecatile si aspectul unui om.

    EU IL VOTEZ PE REMUS CERNEA PRESEDINTE pentru ca este RESPONSABIL! Inteligent si respectuos! Vertical si incoruptibil! Astea sunt motivele mele, totodata sper sa treceti de barierele manipularii prin religie!
  • 0 (0 voturi)    
    www.remuscernea.ro (Miercuri, 28 octombrie 2009, 23:49)

    vasile [anonim]

    Ai votul meu!
    Si votul prietenilor mei!
    Noi te vedem curat si limpede.
    Imi pare nespus de bine ca a aparut un roman de-al nostru hotarat sa ia fraiele si sa conduca Romania!
    Cei care au guvernat pana acum ne-au deceptionat si ne-au aratat folosit ca pe niste sclavi!
    E TIMPUL NOSTRU!
    ESTE VREMEA SCHIMBARII A EVOLUTIEI!
    VREM CE NU AM AVUT.. UN PRESEDINTE ADEVARAT!
    REMUS CERNEA ESTE UN PRESEDINTE ADEVARAT!
  • 0 (0 voturi)    
    felicitari (Marţi, 3 noiembrie 2009, 21:42)

    anaeli [anonim]

    felicitari pentru tarie si credinta, de data aceasta o sa fie doar o lectie aceasta candidatura dar daca perseverati o sa castigati. atitudinea pozitiva nu strica cum spunea cineva adineauri cu ceilalti noi nu avem sanse, sper insa cu timpul sa nu uitati de unde ati pornit, suflul nou ideile noi, sper sa-i doboare pe ceilalti
    sunteti ceea ce are nevoie romania in acest moment, o noua sansa pentru noi, cetatenii
  • 0 (0 voturi)    
    in sfarsit (Luni, 9 noiembrie 2009, 17:09)

    wild child [anonim]

    1.sunt rocker.2.sunt roman si ma mandresc cu asta.3.il votez pe cernea.de ce?gandeste diferit,nu sare la ciolan.mai bine zis,are gandire aproximativ la fel cu a mea,o gandire tanara,care nu se gandeste la putere.cred ca toti sunteti ferm convinsi cat ar evolua tara cu un asa leader.dati massuri cat mai multe si hai sa le aratam mosilor ca generatia noastra va crea romania.
  • 0 (0 voturi)    
    internauti, votati! (Marţi, 10 noiembrie 2009, 22:15)

    hawky [anonim]

    Am 62 de ani si da, ati citit bine! As spune, extinzand ce spunea Vasile mai sus, ca este timpul nostru, al celor nebagati in seama pana acum. Politicienii care au invrajbit categoriile de cetateni pana acum, dupa diferite criterii (profesii,stare sociala, varsta, etc.), ar trebui sa se retraga de pe scena politica, lasand tara sa se modernizeze cu adevarat! Il voi vota pe Remus Cernea pentru ca "gandeste, deci exista", vorbeste coerent si chiar are ce sa spuna. Nu ma credeti naiva - din cauza varstei, poate :) - multi nu il vor vota dar noi, internautii, am putea sa o facem pentru ca suntem mai multi ca "ei" si - ca sa le "imprumutam" vorbele - nu sunt ei "cat(i) putem noi vota" ! Se vede asta din traficul online. Remus Cernea are o campanie de comunicare fara egal pana acum si sper ca rezultatul ei sa determine cat mai multi cetateni sa constientizeze ca se poate si altfel si ca acest "altfel" este, de fapt, normalitatea pe care toti o dorim. Daca macar asta se va intampla, va fi un mare pas inainte. Bravo, Remus, in 22 noiembrie ai votul meu de incredere!
  • 0 (0 voturi)    
    O schimbare (Duminică, 15 noiembrie 2009, 17:40)

    Andrei [anonim]

    Dragi romani,sincer vorbind,nu v-ati saturat mereu de aceleasi vorbe ale unor canditati care doar"va fura",nu v-ari hotarat inca sa faceti o schimbare.?
    O sa votati in continuare un hot????
    Omul acesta rasare dupa 20 de ani de la revolutie,si mertia votat,de catre toti romanii care vor insfarsit o schimbare care vor insfarsit sa traiasca si sa o duca bine,suntem o tara jalnica din pacate,si vom fii in continuare atata timp cant vom avea aceasta conducere patetica,Romania merita o schimbare ,parerea mea,merita un om care cunoaste si putina filosofie si putina cultura generala,un om care nu se gandeste doar la propriile lui principii,un om care se gandeste si la tara aceasta ,si la libertatea populatiei ei,merita sa-i dam o sansa parerea mea,ganditi logic,votati pe altii rezulta ca stiti unde o sa ajungeti cu ei,o sa continuati sa traiti in mizerie,dar daca il votati pe Remus stiti ca nu o sa traiti in mizerie dar poate nici foarte bine,dar fiti seriosi ,mizerie mai murdara ca aceasta nu exista,meritam o alternativa,dupa 20 de ani,chiar meritam asta!!
    Ai votul meu!
  • 0 (0 voturi)    
    Eu te votez (Joi, 19 noiembrie 2009, 20:43)

    Florin [anonim]

    Pentru prestatie, afisare fizica si de ce nu tricouri si cultura muzicala poti sa fi sigur ca ai votul meu pe 22 noiembrie :) respect