Papusica Elena Basescu a ajuns in Parlament - email care circula printre parlamentarii europeni

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Vineri, 24 iulie 2009, 20:26 Actualitate | Politic

In randul parlamentarilor europeni circula un email care afirma ca "papusica" Elena Basescu a ajuns la Parlamentul European. Declaratia ii apartine chiar fiicei presedintelui Romaniei, care caracterizeaza continutul mesajului electronic drept "peiorativ".

EBA a declarat, pentru publicatia electronica The Parliament, ca mailul o denigreaza doar pentru ca este fiica lui Traian Basescu.

"Spune ca papusica (the Baby Doll) a ajuns in Parlament, o afirmatie peiorativa", a declarat fostul model.

"Se face referire la tatal meu si se sugereaza ca am fost aleasa doar din acest motiv, pentru ca sunt fata lui".

"In orice caz, vreau sa subliniez ca am candidat la alegerile europene ca independent si nu din partea partidului politic al tatalui meu (sublinierea noastra, n.r.)", afirma Elena Basescu.

EBA, supranumita si "Paris Hilton din Carpati", continua: "Conexiunile familiei mele nu sunt singurele arme folosite impotriva mea, ci si faptul ca am fost model".

"Se sugereaza ca as fi inferioara din punct de vedere intelectual celorlalti membri ai Parlamentului European si ca nu as avea niciun drept sa fiu aici", afirma Elana Basescu, care a primit voturile a 4,2% dintre alegatorii romani la alegerile din iunie.

"Acestor oameni le transmit ca sunt implicata in politica de mai multi ani. Sunt economist iar activitatea de model nu a fost altceva decat un hobby".

"Intr-adevar, este un avantaj sa ai un tata care este presedintele tarii dar este evident ca ai nevoie si de alte calitati. Am ajuns unde sunt astazi prin eforturile proprii. Tatal meu nu mi-a platit eforturile in niciun fel", a continuat ea.

"Nu stiu cine a trimis acest mail, ma deranjeaza si consider jignitor faptul ca circula la doar cateva zile dupa ce am ajuns aici. Oamenii care au facut asta nici macar nu ma cunosc".


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

14458 vizualizari

  • +11 (65 voturi)    
    Beizadeaua Rusine Nationala!!! (Vineri, 24 iulie 2009, 20:33)

    Politicallman [anonim]

    ...draga EBA, daca nu constientizezi ca te umplii de ridicol si penibil, cocotzandu-te pe fals si minciuna, este bine ca sapi din greu la caderea celui mai corupt presedite roman!...Locul tau este cu alcoolisti la BamBoo....oricum, numele tau inseamna, nulitate intelectuala si mizerie morala!!!!
    • -5 (47 voturi)    
      zici tu??? (Vineri, 24 iulie 2009, 21:51)

      zaboo [anonim] i-a raspuns lui Politicallman

      pe ce te bazezi cand faci afirmatia ca Base este cel "mai corupt presedite roman!"?? ai argumente valide? sau crezi ca ajunge ca jignesti ca tiganii din mahala?
      • +4 (20 voturi)    
        celmaicorupt (Vineri, 24 iulie 2009, 22:27)

        Mackensen [anonim] i-a raspuns lui zaboo

        Ai dreptate. Poate nu este cel mai corupt presedinte:)))
        • -2 (8 voturi)    
          Probabil ... cel mai corupt presedinte. (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 15:32)

          Mitica [anonim] i-a raspuns lui Mackensen

          Herr Generalfeldmarschall,
          Liebe August,

          Spuneti va rog dupa mine:

          "Probabil ... cel mai corupt preşedinte."

          Dar la fel ca în reclama la berea aia bună ... totodată probabil cel mai bun preşedinte!

          Sieg Băsescu !

          .
          • +2 (4 voturi)    
            Cel mai, cel mai... (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 22:03)

            Mackensen [anonim] i-a raspuns lui Mitica

            M-am gândit şi le Her Ion Iliescu şi Nicolae Văcăroiu (care a fost interimar), dar să îi dăm şi lui Băsescu şansa să fie primul.

            Sieg Băsescu !
      • +3 (5 voturi)    
        flota... (Duminică, 26 iulie 2009, 13:07)

        nety [anonim] i-a raspuns lui zaboo

        ... este argumentul oricui crede ca presedintele este corupt. Nici nu se poate altfel: un dosar in care doi experti stabilesc, unul un prejudiciu de aproape un miliard de euro, altul prejudiciu zero (cel ce a stabilit prejudiciu de un miliard a fost obligat sa emigreze, traieste in strainatate). Restul este de domeniul barfei, dar flota este legata indisolubil de Basescu. Si daca el nu raspunde pentru asta, cum asteptam sa raspunda altii (Nastase, Ridzii, Udrea, Mihailescu, Mitrea)?
    • +11 (31 voturi)    
      gramatica, frate, si apoi vino aici (Vineri, 24 iulie 2009, 22:03)

      un bizon simpatic [anonim] i-a raspuns lui Politicallman

      TE UMPLI si nu te umplii.....
      • -14 (30 voturi)    
        ... (Vineri, 24 iulie 2009, 23:45)

        Opposite [anonim] i-a raspuns lui un bizon simpatic

        Acel "i" in plus tine de semantica nu de gramatica. Invata diferenta intre semantica si gramatica ca te faci de cacao bizonule.
        • +13 (15 voturi)    
          @poposite (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 8:50)

          Lucian [anonim] i-a raspuns lui Opposite

          Nu tine de nici o semantica mai bivole, pentru ca acel cuvant "umplii" nici nu exista in limba romana. Ma lasa nervii cand vad cati semidocti isi dau aere de guru ai limbii romane pe forumuri.
          • +5 (7 voturi)    
            Corect (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 15:07)

            maximlemetru [anonim] i-a raspuns lui Lucian

            Tot felul de inchipuiti care, dupa modelul EBA sau SH, pocesc limba romana. Auzi la el, semantica… UMPLI, bivole, ca bine zice Lucian!
          • -1 (1 vot)    
            Umpli (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 16:27)

            Roza [anonim] i-a raspuns lui Lucian

            úmple vb., ind. prez. 1 sg. și 3 pl. úmplu, 2 sg. úmpli, 1 pl. úmplem, 2 pl. úmpleți; part. umplút
        • +1 (1 vot)    
          vorbesti prostii (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 18:38)

          Olguta [utilizator] i-a raspuns lui Opposite

          Bizonul are dreptate; mai cerceteaza;
      • +3 (3 voturi)    
        EBA minste ca taicasau (Duminică, 26 iulie 2009, 0:27)

        Inteleptul [anonim] i-a raspuns lui un bizon simpatic

        EBA minte ca si marinelul.

        PDL-ul a mobilizat oameni pe fiecare sectie de votare care sa voteze pe ea. A fost nevoie de 10 voturi pe sectie de votare ca sa iasa EBA la Europarlamentare. Verificati rezultatele de la alegeri daca nu ma credeti.

        Cei de la HotNews chiar au scos la iveala acest lucru cu vreo 2 zile inainte de alegeri.

        Asa ca mai lasa-ne domnita cu chestia ca ai candidat independenta. Daca nu era partidul care sa mobilizeze voturi pentru tine nu ieseai.

        Aceasta intruchipare care vorbeste doar silabisit este o rusine pentru Romania si pentur partidul care a propulsat-o.

        Iar cei care au vatat-o ma intreb ce au putut ava in cap, tarate? Neuroni in nici un caz.
    • -5 (11 voturi)    
      mda.. (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 11:03)

      luc [anonim] i-a raspuns lui Politicallman

      Probabil esti de la departamentul IT- comentarii pe net, de la PSD.
      Sunteti asa usor de depistat.. se observa formularile comuniste, propagandistice de pe vremea raposatului.
    • +3 (5 voturi)    
      RUSINICAAAAAAA (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 18:34)

      Marinel Bujinea [anonim] i-a raspuns lui Politicallman

      Mare rusine pe Romania! EBA va ramane o pata mai ceva ca Nicu Ceausescu. Rusine celor care au votat si, mai ales, celor care au participat la serbarile de strangere de fonduri (CHETA !!!) pentru campania EBE-i
      Cum de nu vorbeste nimeni de aceasta campanie de cheta???!!!???
    • +1 (1 vot)    
      rade ciobe de oala sparta (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 19:27)

      mit o'cannoo [utilizator] i-a raspuns lui Politicallman

      Buei asta... ia vezi tu, hahalero ce esti, vezi cum se scrie corect si nu mai pune atatea virgule, ma-ntelegi? Ca trimit badigarzii dupa tine sa te aduca sa facem niste lectii... d-alea... ab... de dictie, cum se spune... Hehehe... Hai ma c-am glumit maaa...
  • +22 (50 voturi)    
    Ei, taci ... (Vineri, 24 iulie 2009, 20:36)

    mihai [anonim]

    Mai fata, in momentul cand taticul o sa-si termine mandatul prezidential, nimeni nu te va mai cunoaste. Telefonul nu va mai suna si nici vreo firma nu te va mai angaja nici ca telefonista macar. Iar comparatia cu Paris Hilton e buna numai acolo ca amandoua sunteti fade, spelbe, urate cu spuma, artificiale, gangavite, semi-analfabete, fara simtul proportiei si cu foarte putini neuroni. Ce ma mira, este ca inca nu te-ai vopsit blonda.
    • +16 (28 voturi)    
      corect, biata creatură (Vineri, 24 iulie 2009, 23:23)

      valer [anonim] i-a raspuns lui mihai

      o să aibă un şoc serios după căderea tăticului când nici măcar Elena Udrea n-o să-i mai răspundă la telefon; cine ştie, poate ea chiar se crede inteligentă, independentă ...
      • +9 (21 voturi)    
        Diferenta intre EBA si Paris Hilton (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 1:31)

        Horea [anonim] i-a raspuns lui valer

        Toata lumea vorbeste de asemanarile intre EBA si Paris Hilton dar nimeni nu vorbeste despre diferentele dintre ele si anume, Paris Hilton este mostenitoarea unui imperiu financiar, pe cand EBA este mostenitoarea unor probleme pe care nu cred ca le va putea duce.
        Cum o fi sa ai un tata pasibil de zdup (dosarul flota, mihaileanu si altele) si expus la fel si fel de batjocuri si razbunari, dupa toate cacaturile pe care le-a generat cu manuta lui?
    • -10 (16 voturi)    
      Raspuns Mihai ANONIM ! (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 9:28)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      @ Anonim Mihai: Boala asta pacatoasa care se raspandeste intre Romani frustrarea,invidia ,mai nou pizma care este cu dus si intors impotriva propriei persoane este pe termen lung.Se trateaza cu iubire crestina cu iertare.In primul rand iarta-te pe tine. Zi zau! Ai numarat Dta neuronii Drei E.B.? In cate secole ? Nu pot sa cred ca la varsta asta Matusalemica aveti veleitati teribiliste tineresti as zice adolescentine cu cosuri pe fata.Asa cateodata uitandu-va in oglinda nu vi se face rusine ? DDD
      • +6 (8 voturi)    
        Uita-te tu in oglinda (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 12:05)

        mihai [anonim] i-a raspuns lui Danut D Deleanu

        Pe mine chiar ma cheama Mihai, cuvantul anonim este adaugat automat de site pentru utilizatoorii neinregistrati. Pe cand tu dai lectii la altii cand te semnezi Danut Deleanu ? Si nici macar observatii la obiect nu faci ci batut campii aiurea. Esti un zero barat. Stai in cusca ta si taci .
        • -1 (7 voturi)    
          Te cheam Mihai... (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 19:33)

          mit o'cannoo [utilizator] i-a raspuns lui mihai

          Si poti sa uzi si canapeaua, nu?
          Lectii se dau ALTORA, in nici un caz tie... Chestia asta tine si de capacitatea fiecaruia de asimila o lectie.
      • +2 (2 voturi)    
        Ne meritam soarta! (Duminică, 26 iulie 2009, 14:52)

        Edy [anonim] i-a raspuns lui Danut D Deleanu

        Prietene.. indiferent cati neuroni o avea EBA.. cand a fost de ales intre Pipidi Mungiu si balbaita asta de Bashinescu.. TU si altii ca tine..ati ales balbaiala in detrimentul valorii unui om care a terminat medicina la Iasi ca sef de promotie, a fondat SAR (Societatea Academica din Romania) si este profesor la scoala nationala de stiinte politice si administrative din Bucuresti.

        O sa ziceti ca Mungiu este mai in varsta.. si cand va ajunge EBA la varsta stimabilei doamne... probabil va avea aceleasi capacitati intelectuale... Mdea..nu sunt in masura sa contest asta.. insa.. NOI avem nevoie de valori AZI.. nu asa zisi oameni cu potential.. care sa invete din greseli pe banii si timpul nostru !!!

        Eu nu am idoli intre muritori.. deci nu fac campanie nimanui. D-na Mungiu nu-mi este deloc simpatica..dar fiind in joc soarta Romaniei.. trebuie sa trecem peste simpatii si normal ar fi fost sa o trimitem pe Mungiu in parlament (vorbeste bine romaneste..baska o arde si in engleza)

        Cu toate ca sunt BIZONI care au votat niste tzatze in locul inteligentei, sunt convins ca n-au fost suficienti pentru a propulsa tzatzele in parlamentul EU. Dovada cina clanului Basescian..cot la cot cu vicepresedintele BEC (Biroului electoral central) din seara alegerilor !

        Ideea e sa fim cat mai dezbinati, 100 de oameni.. 100 de pareri, astfel cu votul unic.. daca merg la vot 50% din cei cu acest drept (6 mil de oameni), poti ajunge presedinte daca te voteaza 50% ( 3 milioane de oameni) . Restul... nu ma conteaza!
  • +26 (46 voturi)    
    Nenorocitii... (Vineri, 24 iulie 2009, 20:38)

    Nick [anonim]

    Saracutza....
    Se iau nenorocitii astia fara suflet de ea!!!

    Si ce daca i-a cumparat tati Base un part time de 8000 EUR pe luna si o slujba in Parlamentul European???

    De ce trebuie frustratii aia de studenti care vor sa plece din Romania sa se ia de ea (ca ei au pus totul la cale)? Doar fiindca nu s-a tinut de cuvant si a nu legalizat marijuana?

    Ai dreaq drogati frustrati, sa se ia ei de Paris din Carpati?
    • +2 (4 voturi)    
      foarte tare:-) (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 17:49)

      linana [anonim] i-a raspuns lui Nick

      Sumar foarte sugestiv al situatiei:-).
  • +20 (34 voturi)    
    EBA (Vineri, 24 iulie 2009, 20:39)

    un "alegator" [anonim]

    Un economist cu siguranta stie sa articuleze ceva in limba romana, papuso....nicidecum sa baiguie ca tine
    • +6 (26 voturi)    
      economista...??? (Vineri, 24 iulie 2009, 21:43)

      maria [anonim] i-a raspuns lui un "alegator"

      asta n-a citit nici povesti in copilarie, cum ii pretindeti sa fi citit materialul bibliografic specific unei facultati? ea stie doar sa cante la fluierase (vezi baiatul lui hrebe, jack sau cum dracu-l chema, etc)! sa arda in focurile gheenei cei care i-au dat votul, ca asta ne compromite in lume mai rau decat tiganii! ce sa inteleaga si oamenii aia? ca daca asa "arata" absolventii unei facultati, la ce sa se mai astepte de la ceilalti romani cu un nivel de instructie mai redus? poate o sa-si dea demisia cand o sa vada cat e de penibila!!!
  • +15 (29 voturi)    
    schimbati cit mai puteti (Vineri, 24 iulie 2009, 20:41)

    ileana [anonim]

    cu economisti din astia s-a dus tara de ripa. sa vedeti cum o sa fie peste 10 ani, datorita voua paduchilor
  • +9 (27 voturi)    
    eram cam suparat astazi dar nu pot sa ma abtin.... (Vineri, 24 iulie 2009, 20:44)

    ha ha ha ha ha ha ha ahhhahhhahhaa [anonim]

    Eu nu stiu cum mai poate sa aiba vre-o reactie la asa ceva, de fapt stiu.... :)) . Practic a facut publica parerea (normala ) parlamentarilor europeni si care circula doar ca un mail intre ei si nu in presa, probabil din bun simt. Nasol moment ! De data asta degeaba mai plange la semidictatoru de tacsu ca nu mai are ce face....
    Si acum urmeza reactia adoratorilor familiei Basescu& Friends, sunt curios: pana unde ati merge dl-lor, v-ati bate si cu Europa si cu toata lumea pt "dragostea" neconditionata pt acest individ?
    • +5 (11 voturi)    
      Da (Vineri, 24 iulie 2009, 22:08)

      Ionut [anonim] i-a raspuns lui ha ha ha ha ha ha ha ahhhahhhahhaa

      vreo reactie, domnu', ca acu' ajungeti si d-voastra in PE
    • +1 (5 voturi)    
      dexonline.ro (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 11:08)

      ana [anonim] i-a raspuns lui ha ha ha ha ha ha ha ahhhahhhahhaa

      VREÚN, VREO adj. nehot., pron. nehot. I. Adj. nehot. 1. Care este un (sau o) oarecare; careva. 2. Aproximativ. ♦ (Cu valoare adverbială) Cam, circa. Vreo doi. ♢ Expr. Vreo doi (sau două)=câțiva (sau câteva). II. Pron. nehot. (În forma vreunul, vreuna) Cineva, oarecine, oarecare; careva.
  • +10 (24 voturi)    
    Pe bune? (Vineri, 24 iulie 2009, 20:44)

    wtf? [anonim]

    Papausica? :)) ... daca asta e "the Baby Doll" eu is Aladin si zbor pe covoare.
    • +6 (18 voturi)    
      da...papusica... (Vineri, 24 iulie 2009, 21:23)

      alex [anonim] i-a raspuns lui wtf?

      "bomflabila"...
  • +7 (17 voturi)    
    sper ca Base citeste stirea asta... (Vineri, 24 iulie 2009, 20:52)

    Ovidiu [anonim]

    Felicitatri tuturor romanilor, asteptam email-urile cu Vadim si Behecali
  • +18 (20 voturi)    
    Lehamite totala. (Vineri, 24 iulie 2009, 21:05)

    drona [utilizator]

    Imi estae jena sa mai comentez.
    • +4 (8 voturi)    
      vezi... (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 1:28)

      superior [utilizator] i-a raspuns lui drona

      tu ai inteles ca uneori tacerea este de aur...uneori ar fi bine sa invete asa ceva si cate o "voinica" cu nasul pe sus prin parlamentul european...
  • -7 (23 voturi)    
    Perceptia se poate schimba (Vineri, 24 iulie 2009, 21:15)

    Horia [anonim]

    Domnisoara Basescu,
    cred ca aveti potential politic si un viitor excelent in acest sens, contrar unor sporadice aparente si a criticilor.
    Va trebui sa va impuneti in acel Parlament care arata inca "onorific", sa preluati un aspect de interes continental si sa mergeti cu el pana ...in panzele albe; asa , le veti schimba perceptia.
    Horia
    California
    • +8 (20 voturi)    
      Cred... (Vineri, 24 iulie 2009, 21:45)

      maria [anonim] i-a raspuns lui Horia

      ...ca esti ruda cu cristoiu, ca numai el a mai avut o asemenea revelatie!
    • +3 (7 voturi)    
      Mai draga, (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 8:59)

      HI [anonim] i-a raspuns lui Horia

      Credeam ca in California nu sunt din astia dusi cu pluta....
      • +1 (1 vot)    
        ahahahaha (Luni, 27 iulie 2009, 13:12)

        amazing [utilizator] i-a raspuns lui HI

        Ba da.. sunt peste tot dupa cum vezi...
        Horica "my friend"... stim ca in Americaca totul e posibil... (actori guvernatori.. etc.) dar la romani aveam totusi pretentii.. ca nu suntem chiar asa de ignoranti sau naivi precum americanii.. De fapt, paradoxul ajungerii Lenutii in Parlamentul UE rezida in faptul ca romanii ai anume aceia suficient de inteligenti pentru a se mai duce la vot au lasat locul acelora care au pus pe primul loc veleitatile "artistice" sau de orice alta natura in afara de cea intelectuala ale candidatilor... Asa se explica toate aberatiile de natura aceasta gen EBA, Becali etc.
  • -14 (28 voturi)    
    Obsedatii anti-Basescu (Vineri, 24 iulie 2009, 21:16)

    Dumitru [anonim]

    Pentru toti cei care se iau fara motiv de familia presedintelui doar ca sa-l atace pe Presedinte, le zic doar atat: sunteti niste gunoaie !!!
    Veti lua tzeapa obsedatilor anti-Basescu, presedintele va castiga la toamna si banii vostri mirosind a petrol nu vor ma avea nci o valoare !!! Poporul e cu Presedintele, vedeti ultimele sondaje si MURITI !!
    • +3 (13 voturi)    
      ai mila! lasa-i si pe ei sa traiasca (Vineri, 24 iulie 2009, 21:42)

      zaboo [anonim] i-a raspuns lui Dumitru

      si sa se bucure de el inca cinci ani ;)
    • +6 (18 voturi)    
      hahahahahah (Vineri, 24 iulie 2009, 21:46)

      tot eu [anonim] i-a raspuns lui Dumitru

      hai te rog termina ca ma doare burta de ras, la fel o sa rad si daca iese Basescu pt ca nu imi pasa... aceeiasi lehamite o am si pt celelalte personaje din alte partide (PSD, PNL), eu am observat reactia gen a ta (si imi pare bine ca ai postat ca ma mai distrez si eu :)) ) nu am spus nimic de familia Basescu, baiat destept face bani pt el si familie, la fel ca si Ady nepotu fricos a lu Tamara, Crinas si alte caricaturi ale circului politic romanesc... sper doar ca faci si tu neste bani de pe urma laudelor neconditionate; nu vad aluzia cu banii, cum adica nu vor mai avea valuare banii, tu ai euro sau cum? si de ce petrol?
      • +9 (17 voturi)    
        Petrol (Vineri, 24 iulie 2009, 22:03)

        Dan [anonim] i-a raspuns lui tot eu

        Ei, ca orice fan Basel care se respecta crede si el ca oricine il critica pe Basescu e platit de Patriciu :-))))
        • -3 (7 voturi)    
          Dan tot anonim. (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 9:40)

          Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Dan

          @ Nuuuu lista e mai lunga.Stiti Dvs ce stiti. Nu ? Cum sublinia Imparatul Caesar Vespasianus Augustus banii nu au miros.Doar put. DDD
      • 0 (4 voturi)    
        tot eu anonim. (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 9:35)

        Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui tot eu

        @ Felicitari.Daca semnezi des asa inveti care e capitala Japoniei.Sau o data si o data o nimeresti .Cu simpatie,sanatate. Tot DDD
    • +4 (14 voturi)    
      mda (Vineri, 24 iulie 2009, 21:50)

      Rafael Che Guevara [anonim] i-a raspuns lui Dumitru

      Mda! Un nou Ahmadinejad!
    • +5 (17 voturi)    
      Multumim tovarasa UDREA (Vineri, 24 iulie 2009, 21:58)

      Poliliticallman [anonim] i-a raspuns lui Dumitru

      Va multumim pentru comentariu tovarase UDREA, mirositzi a "Bashescu"!
  • +11 (15 voturi)    
    Activi (Vineri, 24 iulie 2009, 21:26)

    mns [utilizator]

    Sper ca toti cei care comentati mai sus ati fost la fel de activi si in ziua alegerilor europarlamentare. Nu de alta, dar comentariile de pe un site nu au absolut nici o relevanta si nu o vor opri sa fie in continuare europarlamentar, prezenta la vot, in schimb, ar fi putut rezolva problema inca de la inceput.
    • +14 (18 voturi)    
      Subscriu... (Vineri, 24 iulie 2009, 22:16)

      isidor [anonim] i-a raspuns lui mns

      Facem comentarii ca sa ne aflam in treaba, sa ne mai varsam naduful, pentru ca nimeni nu tine cont de ele. Fiti siguri! In ziau alegerilor ne gasim altceva de facut, iar apoi suntem nemutumiti de rezultat. Mergeti fratilor la vot ! Altfel, soarta ne-o va hotara acelasi alectorat abonat la urne:fara cultura politica, amagit cu 3 mici si o halba de bere, promisiuni desarte, minciuna. Cei care nu merg la vot nici au legitimitatea sa comenteze cu: "vai ce ticalosi ne conduc, hoti, escroci, analfabeti, etc."
      • +11 (13 voturi)    
        NU!!! (Vineri, 24 iulie 2009, 22:43)

        zaboo [anonim] i-a raspuns lui isidor

        nu asta e solutia! astia sunt toti la fel! cautati, fratilor, oameni cinstiti si educati si ajutati-i sa iasa in fata si sa candideze ca independenti! abia atunci putem sa scapam de hahalere! deocamdata le facem jocul astora: ne incaiaram intre noi, iar ei "se aleg"... acum e ca si cum am avea de ales intre a muri de ciroza sau calcati de tren!
      • 0 (6 voturi)    
        Raspuns Isidor. (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 9:47)

        Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui isidor

        @ Corect. Subscriu ! Reflexul Pavlovian al " traiului mijlociu de caine.."AP) idealului PSD-rist si orizontul fanilor la un mic si o bere.Asta este pretul tradarii istoriei neamului si amanetarea viitorului national.Nota 20. DDD
  • +8 (16 voturi)    
    Economista EBA (Vineri, 24 iulie 2009, 21:43)

    Gica [anonim]

    Economista?
    Pai a terminat Romano-Americana - care fie vorba intre noi e (in ciuda numelui pompos) mai slaba chiar decat Spiru Haret...
  • +9 (19 voturi)    
    Elenuta (Vineri, 24 iulie 2009, 21:44)

    Emil Stamate [anonim]

    Suntem satui de "Elene", am mai avut una, mare chimist de "renume mondial", te dai in stamba ca fata mare ce moare sa incerce si ea.
  • -4 (18 voturi)    
    Vulpile din PE si strugurii (Vineri, 24 iulie 2009, 22:10)

    Mircea Margarit [anonim]

    Parlamentarii europeni se poarta ca o gasca de golani frustrati sexual care fluiera dupa femei la coltul strazii. S-au vazut altele si mai rele prin Parlamentul ala - Cicciolina parca? si nu a mai cazut nimeni pe spate. Si daca domnisoara nu are alte merite, il are pe acela ca arata foarte bine in poza. Lucru care nu s-ar putea spune despre multi dintre cei care isi pierd vremea pe la Bruxelles birfind pe mail. Le-o fi placind mai mult Norica, aia care si in poze miroase a transpiratie?
    • +8 (16 voturi)    
      pentru "Mircea" (Vineri, 24 iulie 2009, 22:39)

      andreiu [anonim] i-a raspuns lui Mircea Margarit

      Mircea Margarit cred ca este pseudonimu Elenei... Atata inteligenta intr-un mesaj scurt, mai rar! Auzi, miroase a transpiratie in poza. Bine macar ca nu miroase a tratament dermatologic, ca o buzată intr-o alta poze. În altă ordine de idei, asocierea lui EBA cu calul din imagine imi aminteste de Maria Tereza. Oare de ce?
      • +1 (1 vot)    
        Maria Terezia ... de la Alba Iulia ? (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 13:53)

        Mitica [anonim] i-a raspuns lui andreiu

        .
    • -2 (8 voturi)    
      M.M. (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 9:49)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Mircea Margarit

      @ Si mahorca ! Ca birjarii ! Cu cotul vor vedea Ei !.DDD
  • +2 (14 voturi)    
    ficare face ce poate! (Vineri, 24 iulie 2009, 22:29)

    cm [anonim]

    offf Romania mea! nu vreau sa spun ca Basescu nu e destept, ca doar omul isi face o viatza mai buna, isi aranjeaza copiii si arunca si poporului o telenovela si un supermarket in cartier, si i/a linistit pt urmatorii ani!... Dar! e extrem de rusinos, patetic si demn de orice dispretz atunci cand faci bani nimicind sute de alte persoane! Nu as fi avut nimic impotriva daca o angajea secretara lui personala si din partea mea putea sa ii dea tot 8000E pe luna, chiar si din buzunarul nostru, i/as fi dat cu drag 0.5% din salariu meu, dar sa o stiu undeva in spatele unui birou inchisa! Ar fi chiar culmea> tata presedinde si eu contabila la o taraba in piatza(ca mult mai mult nu stiu eu ce experientza are ea, ... dar ar putea invatza)! in the fuckin' end> fiecare face ce poate! eu v/am salutat cu respect!..dar .. slabe seanse sa ma mai prindeti prin tara.. din pacate! dar promit din spirit patrotic, ca am sa fac totusi un concediu pe an in Roamania. (desi sper ca banii de am sa ii las pe acolo sunt investitzi cu cap... imi e teama ca am sa fac fericit tot un patron libidinos fara pic de respect pt clientii lui) .!
  • -2 (20 voturi)    
    Atitudine (Vineri, 24 iulie 2009, 22:39)

    worker [anonim]

    Nu o simpatizez pe EBA, de Base mi-e greata (daca nu pentru matrapazlicurile pe care "presa corupta" i le-a pus in spinare macar pentru faptul ca intr-o Romanie in care nepotismul e in floare el nu a stiut sa dea un contraexemplu).

    DAR! EBA este un europaralamentar ROMAN si buna sau rea TREBUIE sa sprijinim orice parlamentar ROMAN. Chiar daca prin ceea ce fac acolo aduc numai 1% beneficii tarii si restul pentru ei trebuie sa constientizam ca parlamentarii din celelalte tari nu vor aduce NICIUN BENEFICIU Romaniei. Vor lucra NUMAI in interesul tarilor lor si niciodata al Romaniei.

    Daca avem ceva de impartit - sa o facem acasa, afara trebuie sa ne coalizam. Nu v-ati saturat de cite jigniri primim de afara si de cite ori am fost trasi pe sfoara de "binevoitorii" de afara??!!
    • +1 (13 voturi)    
      N-ai cu cine: asta e democratia! (Vineri, 24 iulie 2009, 23:29)

      Axul [anonim] i-a raspuns lui worker

      Pe gandirea asta paguboasa ca trebuie sprijinita fleoatza asta doar pentru ca este romanca de-a noastra, mai bine il trimiteam pe Ceausescu in locul ei.
      EBa a fost aleasa intr-un mod democratic, asa ca certati-va cu sistemul: Jos democratia!
    • 0 (12 voturi)    
      Subscriu la cele spuse de worker (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 1:28)

      novac [anonim] i-a raspuns lui worker

      Rufele murdare se spala in familie! In afara granitelor trebuie sa fim solidari, chiar daca in tara ne certam precum chiorii.
    • +1 (3 voturi)    
      Really? (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 18:04)

      gabriel4west [utilizator] i-a raspuns lui worker

      Si daca atunci cand va deschide gura in plen ( sa speram ca nu o va face =..... ) ii vor iesi niste porumbei din gura de nu o sa stim pe unde sa ne ascundem de rusine ca am trimis asa poama in parl. european ?

      Nu, dear, nu sustinem doar pt ca gata, s-a ales !

      Doar daca s-a ales pe bune.

      EBA s-a ales nu pe bune, ci cu cantec..... sorry.. deci nu se sustine neconditionat de catre noi.
  • +9 (15 voturi)    
    paparuda ruda (Vineri, 24 iulie 2009, 23:34)

    bla [anonim]

    hai maaa...ce ne tot plictisiti cu fufa asta? fiecare doarme cum isi asterne!! mai bine scriati de nationala de polo, ce figura frumoasa face la mondiale, cu un singur bazin de antrenament in capitala!!
  • +2 (10 voturi)    
    Dle Mihaiescu, imi puteti raspunde? (Vineri, 24 iulie 2009, 23:49)

    Andrei Cosmovici [utilizator]

    De fapt, ce scrie Dl Mihaiescu in acest articol?...

    M-as bucura sa primescun raspuns de la Dl Mihaiescu: de ce nu incercati sa va distingeti de ziarele subtiri, si alegeti doar sa umpleti un spatiu cu informatii de acest gen?

    Regret faptul ca hotnews aluneca spre asa o lipsa de gust in alegerea subiectelor.

    Cu stima,

    Andrei Cosmovici,
    Un cititor
  • +2 (12 voturi)    
    Meditatie (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 1:38)

    Aph [anonim]

    Nu stiu ce va revoltati asa, EBA indiferent ca a fost aleasa democratic sau impinsa de pupincuristii din PDL, ea este foarte reprezentativa pentru un segment destul de mare al populatiei. Cum la fel de bine ne reprezinta ca natie si cuplul Vadim-Becali, Nati Meir s.a.m.d. Astia suntem, oameni buni, incetati sa mai visati ca o sa avem vreodata un grup de parlamentari format din intelectuali, masteranzi sau mai stiu eu ce genii atata timp cat probabil jumatate din cei cu drept de vot l-ar vota si maine pe Iliescu daca l-ar vedea pe buletine, sau chiar un pic mai rau, il regreta Ceausescu. Intr-o tara in care cainii umbla liber prin marile orase, trec carute prin Piata Unirii, oamenii isi cumpara masina cand inca locuiesc cu parintii si se consuma un tub de pasta de dinti anual pe cap de locuitor mi se pare ca aveti pretentii cam mari. Poate ar trebui sa aveti putina initiativa si sa incercati sa schimbati ceva, mecanisme exista si s-a ajuns aici tocmai pentru ca romanului ii place sa se revolte si sa comenteze mult, dar nu e in stare sa-si muste curul din casa cand e vorba de mers la vot sau iesit in strada.
    Prea tarziu nu o sa fie niciodata, insa malefici exista si profita de aceste slabiciuni, apoi ne trezim din nou peste 20 de ani ca am fost pacaliti si istoria ne-a uitat, desi suntem la 2 pasi de civilizatia din care pretindem ca facem parte.
    Si apropos, frustratilor care-o dau inainte cu Bamboo si care isi inchipuie ca acolo e fieful destrabalarii: este un club ca oricare altul, unde fiecare se distreaza atat cat il duce capul si unde poti intalni de la curve gata sa-si dea trupul pentru o plimbare in Lexus, pana la oameni de succes care vin sa socializeze si sa bea un pahar intr-un cadru mai destins. Acelasi lucru se intampla in orice club mai acatarii de pe planeta asta, sunt convins ca am fi avut parte de un articol similar pe fond si daca EBA ar fi fost sefa de promotie la Harvard dar aceeasi fiica mica a presedintelui.
    • +3 (7 voturi)    
      frumos comentariu (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 2:11)

      zaboo [anonim] i-a raspuns lui Aph

      te felicit!
    • 0 (2 voturi)    
      reprezentare (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 9:49)

      obsy [anonim] i-a raspuns lui Aph

      dragi tovarasi, constat cu mandrie ca obiceiurile neaose romanesti" sa moara si capra vecinului si uitatu' in ograda vecinului s-au raspandit ca holera. Va prostiti cu asa zise reactii civice pentru lucruri cu prioritate minima si nu vedeti , normal barna din ochii dumneavoastra. Sunt mandru ca prostia romaneasca prolifereaza in asa -zisa clasa 'telectuala de 2 bani sau mai putin din Romania. Sunteti deja total intoxicati de media politica din tara!
      Subiecte care ne afecteaza pe toti sunt, minte ce va mai trebuie! Puteti sa nu raspundeti la comentariu..sunt mult prea ocupat sa supravietuiesc ca sa mai intru pe pagina..
  • +9 (9 voturi)    
    ne e EBA de vina!!! (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 1:59)

    unudepenet [anonim]

    data viitoare cand vor mai fi alegeri, indiferent pt. ce, inclusiv pt. functia de sef de scara, trebuie sa participam mai activ si sa mergem toti la vot, astfel sa reusim sa evitam sa ajungem sa avem reprezentanti international de genul EBA sau gigi becali sau vadim tudor....
  • +5 (5 voturi)    
    poza (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 4:03)

    nimeni [anonim]

    buna poza :)) "pe mine m-ati impuscat da cu calu' ce-ati avut "
  • 0 (0 voturi)    
    europarlamentarii romani (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 7:05)

    Lucian_Mares [utilizator]

    Pentru cunoscatorii limbii germane:

    http://mediathek.ard.de/ard/servlet/content/2733220%3Bjsessionid=661A03AEE8AAFD53343C3D23EA614A92
  • +5 (5 voturi)    
    Mare socoteala de stire! (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 7:22)

    popaye [anonim]

    Mare socoteala de stire de doi bani gen Click pt. citit in tramvaii! Daca ditamai parlamentarii UE se coboara la asa un nivel de preocupari,halal parlament si acolo la Bruxelles! Si oricum e o magarie sa te tot iei de cineva in ultima vreme in stilul asta numai pt. ca nu-ti place sau din ciuda! Pe de alta parte,si d-ra EBA ar trebui sa precizeze (ca eu cel putin n-am inteles deloc) de unde vine acest mail.Ce e spam?!? Ca altfel e un fel de reclama si asta...
    • -1 (3 voturi)    
      Da, ciuda... (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 11:13)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui popaye

      Ai dreptayte, aceste mail-uri sunt generate de ciuda unor europarlamentari ca nu sunt nici frumosi, nici inteligenti, nici titrati precum dns. Basescu
  • -1 (3 voturi)    
    baby doll (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 8:23)

    jiji [anonim]

    Beeeei, Baby Doll care esti tu papausica... Sa-i zici lu tactu ala cu care am baut la goldan slitz ca dupa ce si-a sporit imaginea pe spinarea mea si a echipei Steaua pe care am mostenit-o eu ca un bun patriot, m-a vandut pe doi talanti!! Ma-ntelegi?! Adica o moneda din aia mai veche, zdreanto! Ehehehe ahahaha heheheeh ahahahahaahahahhaha eheheheh ahahaha EBAAAA ahahahahaahahah ahahaha !!!
    Hai sa vezi tu acuma ce imailuri d-astea o sa trimit eu, si Dan Vociulesco o sa se uite!! ahahahaha heheh hahaehaehaheah

    Bai, Za beibi dol! Iu ar a veri important papagal! Hahaha

    Signed,
    The Shepherd
  • -2 (4 voturi)    
    Ia urmariti (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 8:25)

    Gheorghe [anonim]

    Daca urmariti plusurile si minusurile acordate la comentarii iesse imediat in ochi ca Hotnews este un dusman declarat al Presedintelui Basescu. Asa ca echidistanta cu care va laudati nu face nici doi bani.
    • +1 (3 voturi)    
      Aiurea-n tramvai (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 11:11)

      vio [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe

      Daca si la asa o stire si la comentariile generate te astepti la "-", atunci nu ai inteles nimic. Sau esti EBA, ceea ce ar fi acelasi lucru.
    • +2 (6 voturi)    
      hotnews (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 11:18)

      petrica [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe

      nu cred ce spui. Eu l-am votat pe basescu de oricate ori a candidat pentru orice functie.
      Imi dau seama ca am fost un idiot .
      Si regretul meu s-a transformat intr-o monitorizare atenta a delicventului basescu.
      Si am constatat ca este crud, sadic, perfid, este un dusman declarat al poporului roman, al natiei umane dar , atentie, mai putin al aplaudacilor lui.
      Isi face de cap cu legile romanesti, se sterge la fund cu constitutia romana si este exact pe dos de cum ar trebui sa fie un presedinte.
      Este un betiv, un mitocan si ma gandesc cu groaza daca el ar di fost acum 30 ani in locul cismarului.
      Este jalnic, nu merita respect , nu merita sa fie la conducerea tarii.
      Daca vom scapa de el , ne pune Dumnezeu mana-n cap !
      • +2 (2 voturi)    
        atentzionare (Duminică, 26 iulie 2009, 10:03)

        laur1 [utilizator] i-a raspuns lui petrica

        petrica wrote: ...Eu l-am votat pe basescu de oricate ori a candidat pentru orice functie.
        Imi dau seama ca am fost un idiot .
        Si regretul meu s-a transformat intr-o monitorizare atenta a delicventului basescu.
        Si am constatat ca este crud, sadic, perfid, este un dusman declarat al poporului roman, al natiei umane dar , atentie, mai putin al aplaudacilor lui.
        Isi face de cap cu legile romanesti, se sterge la fund cu constitutia romana si este exact pe dos de cum ar trebui sa fie un presedinte.
        Este un betiv, un mitocan si ma gandesc cu groaza daca el ar di fost acum 30 ani in locul cismarului. ...

        prietene, ai mai multe gresheli aici...
        1. de cand era ministrul transporturilor shi medicina romaneasca o ducea rau financiar, ca nu se ivise CAS shi legea LASS, cerutzi fiind bani pentru salariile personalului medical de la bugetele ministerelor apararii, internelor shi TRANSPORTURILOR care aveau bugete cumva mai mari, singurul care nu a ajutat sanatatea a fost D-l ministru Bashescu care a mai shi declarat ca -citez ideea- doctorii n-o sa moara de foame ca au ei bani.....
        Eu nu am uitat shi nu-mi asum auto-caracterizarea dumitale...
        2. nici chiar aplaudacilor dumisale, nu cred ca le este prea bine.... apud ministra Ri(d)zzi.....
        3.daca acum 30 ani in locul dictatorului Ceaushescu era Bashescu... probabil ca ro era
        ca suprafatza sub 1/4, fara ieshire la mare, categoric fara Ardeal, granitza cu Ucraina-URSS era prin Carpatzii orientali, iar malul stang al Dunarii ar apartzine Bulgariei in compensatzie pentru Dobrogea rapita de imperialismul romanesc amar de ani vecinilor de la sud de Dunare.... Ca doar shi in Giurgiu sunt gradini de zarzavat- nu-i asha?
        Mai mult chiar, intelectualitatea, shi asha destul de subtzire, s-ar bajeni prin alte locuri ale lumii, aici traind numai tzigani(sic) shi alte categorii de protejatzi social, visul de aur al socialismo-comunismului presidentzial...
        4 nu are rost sa vorbesc de perioada in care a fost primar al Bucureshtilor
  • 0 (2 voturi)    
    Durerea si urletul (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 8:45)

    D.Lavrancea [anonim]

    Daca Prostia ar genera Durere , asta ar tine-o tot intr-un urlet . Nu inteleg daca ea este rusinea familiei sau toata familia e o rusine .
  • +1 (3 voturi)    
    You know (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 10:06)

    Cozminelu [anonim]

    Like, you know, EBA, please please add me in your friend list on hi5,... I am just like you, you know,... I am really a fan of you, I love you.
    You are the most beautiful
    Love you
    kisses
  • 0 (2 voturi)    
    Circus Romania (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 10:39)

    tineretea [anonim]

    Este incredibil ca Romania trimis circul sa ne reprezinte :). Sa fie un program de a convinge romanii plecati sa nu se intoarca? Sa faca cineva Partidul Micilor Miticilor ... si o sa fie ales presedinte la noile alegeri!
  • +1 (5 voturi)    
    cine are in gura numai injuraturi si in cap nimic? (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 11:06)

    piktor [anonim]

    cata inteligenta zace in comentariile articolului asta
    toata spuma romaniei isi da cu parerea despre familia basescu si nu reuseste sa scoata decat insulte si invective
    tot ceea ce auziti pe la tv-urile lui voiculescu si vantu, prin ziarele lui ctp si nistorescu, preluati si diseminati ca niste "lideri de opinie" ce sunteti
    pariez ca nici unul din voi nu s-a gandit cum ar arata romania azi dc in 2004 iesea nastase presedinte; sau cum ar arata peste 2 ani dc in toamna ar iesi unul ca oprescu or geoana
    ahhh, am zis ca ar trebui sa ganditi.... scuze, greseala mea ;)
    • +2 (2 voturi)    
      DACA (Duminică, 26 iulie 2009, 10:19)

      laur1 [utilizator] i-a raspuns lui piktor

      @piktor [anonim]
      da' dak nu era nevoie de preshedinte shi ramanea Regatul Romaniei cu situatzia economica antebelica?
      Este o ramura importanta a politologiei istoria cu DACA....mai cetitzi cate ceva inainte de a striga asha de tare: "traiasca Preshedintele Bashescu!"
      Iar dak va deranjeaza "tv-urile lui voiculescu si vantu, prin ziarele lui ctp si nistorescu, " io propun sa-i impushcam pe aceshtia, sa le confiscam media pentru delict de opinie shi sa urmam calea glorioasa a socialismo-comunismului invingator cum ne-au invatzat zeitatzile marxiste veshnic vii in inimile noastre(fara creieri)
  • -3 (5 voturi)    
    Ciudat (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 12:07)

    Adrian [anonim]

    Toti ne asteptam ca Vadim si Becalii sa umple paginile ziarelor cu activitatea lor la Bruxelles. Se pare ca ne-am inselat. Papusica Base e mult mai populara.


    Cred si eu la cate babaciuni sunt in EP cand vad una ca ca EBA li se infierbanta sangele si nu mai pot discuta problemele europenilor. :)) si isi dau mailuri ... eventual si cu poze :)))))

    Misto viata de EP
  • +1 (5 voturi)    
    eba (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 12:28)

    bh [anonim]

    Nu am nimic cu EBA, nu ii contest IQ-ul insa categoric nu are experienta necesara pt a ne reprezenta in parlamentul europen. Cred ca sunt sute de tineri de aceeasi varsta cu ea care ar fi mult mai competenti pentru postul respectiv care insa nu sunt fii si fiice de presendinti. EBA inca nu a dovedit cu nimic ca este la inaltimea functiei pe care o detine. Sper totusi pt romania ca ma insel insa nu prea cred.
  • -2 (10 voturi)    
    EBA (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 12:37)

    VULPY [anonim]

    SALUT,

    Pacat ca Natiei Romane lipseste sentimentul de solidaritate!
    Mare pacat! EBA a ajuns in PE prin forte proprii. Care ar trebui sa fie o mandrie pt. noi! Dar,atacurile presei nu au incetat nici dupa alegeri! Procentul de 4,2 % chiar nu va spune nimic? Sunt cetateni care"nesiliti de nimeni"au votat-o
    Parcusul ei in campanie m-a convins si pe mine! Nu este
    "O papusica" si nici "Paris Hilton de Carpati" Este o persoana in formare care a incitat enorm de multe invidii din partea unor persoane frustrati care au o impresie foarte buna despre ei,dar nu au incercat sa faca " verificarea notorietatii lor" printr-o campanie " de independent"dura de care a avut parte EBA.
    Faptul ca este fiica unui Presedinte de mare anvergura-
    singurul politician cu viziune si fler poltic din Romania-este adevaratul motiv al acestor atacuri!
    EBA - te rog capul sus!
    Nu te descuraja!
    Cainii latra ,caravana trece!!!!
    Incet,incet vei reusi sa demonstrezi ca cei care te-au atacat nu au dreptate!
    Ai nevoie de mult calm si sange rece ! Sa nu actionezi niciodata sub impulsul nervilor si a indignarii provocate de ineptiile lansate de niste invidiosi.
    Eu sunt pensionara ,dar m-ai convins cu prestatia Ta,si te-am votat.
    Mult Succes!!!!si nu uita ,cu rabdare trecem MAREA miciunilor!Sa te feresti de " lingusitori" si de oamenii fatarnici!
    VULPY
    • +3 (3 voturi)    
      nedumerire (Duminică, 26 iulie 2009, 10:25)

      laur1 [utilizator] i-a raspuns lui VULPY

      numa ca formarea treba sa se faca inainte de activitate cred io... sau suntetzi de parere ca faci o treaba eficienta invatzand pe percurs, ca este scuzabil sa-tzi cada roata la mashina ca i prins-o cu shuruburi mai putzine sau sa-tzi moara pacientu' pe masa ca nu shti anatomie sau sa invetzi din diareea zecilor de consumatori pe care i-ai servit fara sa te speli pe maini....
      interesante ideile dumneavoastra, sper sa jung la nivelu lor sa le pot intzelege...
      pace
  • +3 (7 voturi)    
    Bursa gafelor lui lui Bas ? (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 13:25)

    bula bulatovici ( de Romania) [anonim]

    Eu propun sa se deschida o bursa a gafelor lui Bas.
    1. "Invatamantul care produce idioti"
    2. Evaporarea flotei
    3. Lupta impotriva coruptiei (care era pre mica) si dezvoltarea ei pe noi planuri.
    4 . Casa din "Mihaileanu"
    5. Apartamentul din leafa de notar
    6. Borduriadele
    7.
    ........
    ......
    1000 .Politica externa
  • -3 (7 voturi)    
    Elena (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 13:36)

    Relu [anonim]

    Pentru jig.odiile care o ataca pe Elena: strugurii sunt acri, nu-i asa?
    Elena si Traian Basescu au insa in noi o aparere de fier.
    Iar noi suntem majoritari, sondajele spun totul. Canaliile sunt o minoritate !!!!
  • 0 (2 voturi)    
    niste imbecili (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 15:44)

    insula pastelui [anonim]

    weeeeei sunteti niste imbecili
    • +1 (1 vot)    
      daca suntetzi amabil (Duminică, 26 iulie 2009, 10:30)

      laur1 [utilizator] i-a raspuns lui insula pastelui

      imi putetzi spune care este concentratzia de iod din sangele nostru, al imbecililor? fiind ca s-ar putea sa fim numai cretini. Dupa care o sa va rog sa-mi spunetzi cand mi-atzi recoltat proba de sange ca nu-mi amintesc de acordul meu pentru analiza, apoi ash vrea sa shtiu, daca tot este vorba de acord, cand v-am spus ca putetzi sa- mi facetzi public diagnosticul.....
      pace!
  • +4 (6 voturi)    
    jenant (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 17:46)

    liana [anonim]

    E jenant ca EBA sustine ca a ajuns europarlamentar prin eforturi proprii. Penibil. Toata lumea stie ca s-a dat ordin ca sa obtina minim 10 voturi la fiecare filiala. Ne oboseste deja atata penibilitate.
  • -1 (5 voturi)    
    sunt de acord (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 18:46)

    Olguta [utilizator]

    Sunt de acord ca multe tinere nu ar fi avut sansa Elenei dar i-a avut-o; la urma urmelor discutia e larga aici, cu argumente contra si pro; ceea ce pot sa afirm cu certitudine, ca din cauza lui Basescu nu mai au liniste toti politicienii.....inainte se fura in liniste si erau doar baloane de sapun tot ce se arunca in presa, referitor la faptele de coruptie; acum, macar, comportandu-se ca un jandarm (nu spun ca e corect in toate), linistea acelora s-a cam dus; si de asta ma bucur!gandit-va putin la asta....
    • 0 (2 voturi)    
      erata (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 20:15)

      Olguta [utilizator] i-a raspuns lui Olguta

      "ea a avut-o"
      "ganditi-va"
      "este ca din cauza lui Basescu"
      scuze pentru scapari
      • 0 (0 voturi)    
        erata la erata... (Luni, 27 iulie 2009, 18:32)

        amazing [utilizator] i-a raspuns lui Olguta

        "din cauza" nu cred ca e bine... vrei sa spui "datorita"... "din cauza" are conotatie negativa... o mica dar importanta diferenta ;)
  • +5 (7 voturi)    
    saracuta.... (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 20:26)

    Gigel [anonim]

    Fata lu' tata s-a suparat ca baietii aia mari nu inteleg cat este ea de talentata, doar toate succesurile ei ea singura singurica le-a obtinut, si oamenii au votat-o pentru cat de intelijenta este si pt cat de bine vorbeste ea si cat bun simt are...

    TAAAAATIIIII, nenii aia rade de mine!!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    asta... (Duminică, 26 iulie 2009, 7:27)

    sdfg [anonim]

    ...e curat zoofilie
  • +3 (3 voturi)    
    Marinarul Betziv si Clanul !!! (Duminică, 26 iulie 2009, 10:59)

    Giga Contra [anonim]

    Marinarul betziv si curvar are si urmashi demni de specia sa ! Va mai aduceti aminte : Sa traiti bineee !?! Se referea cu siguranta la urmasii sai si la acolitii sai ! RUSINE ! La gunoiul istoriei cu tine !!! BLESTEMAT sa fii !!!
    • -1 (1 vot)    
      wow (Duminică, 26 iulie 2009, 13:25)

      dragos [anonim] i-a raspuns lui Giga Contra

      Frustrata e lumea din ziua de azi. Citind ''comentariul'' tau am inteles ca te`a ''prostit'' Geoana sau Vadim. Ce pacat ca avem doar o viata... unii nu inteleg nimic din ea. Eu iti recomand sa iti tai conexiunea de internet
  • 0 (0 voturi)    
    si cine a ales-o (Duminică, 26 iulie 2009, 12:01)

    andreia [anonim]

    Papusica sau nu ...e in Parlamentul European,nu?Pai ne cam dam cu firma in cap ca de obicei.Cine a ales-o,nu noi.Reveniti pe pamint!
  • 0 (0 voturi)    
    Calu-i în grevă (Duminică, 26 iulie 2009, 14:37)

    Proletarul [anonim]

    Ecaterina cea Mare peste tot şi-a pierdut viaţa
    "jucându-se" cu armăsarul. Maria Tereya are un basorelief pe Calea Giviţei tot pe această temă
  • 0 (0 voturi)    
    despre fiica preşedintelui român (Duminică, 26 iulie 2009, 19:21)

    vic [anonim]

    Doresc să ştiu cât este de important ca cineva să fie parlamentar, sau membru în parlamentul european.
    Daca aceasta fătuţă are merite intelectuale pe lânga cele fizice atunci toată lumea este geloasa! LOL!
    Now, I am a bit tired of looking for Romanian diacritics. What I wanted to tell you, my dearest friends, here, in the old, good US of A, the nepotism and favoritism, as well as traffic of influence and power are very much in fashion and appreciated. Does not matter "what you know, but, who you know." Shocking? Do not be dismayed! Romanians are very much in the beginning of their journey to total corruption and other ills of a society. They are still in the childhood stage and learning process. Anyone wants to spend some time here, with me, Annapolis, Maryland, learning?
    • +1 (1 vot)    
      what you know, but who you know (Luni, 27 iulie 2009, 8:13)

      Madeleine [anonim] i-a raspuns lui vic

      Sorry, but is "whom you know" You are tired also when looking for the American-English language.
      Si nu mai ridica in slavi SUA-daca iti place acolo, foarte bine, e pentru tine.
      Dar nu scuipa pe romani doar pentru ca ai idei false despre americani. Inca o data, e treaba ta, dar tine-ti aprecierile infantile pentru tine.