VIDEO Elena Udrea, huiduita la Festivalul de Jazz de la Gărâna

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 19 iulie 2009, 15:01 Actualitate | Politic

Elena Udrea, huiduita
Foto: AGERPRES
Dupa ce, sambata dimineata, presedintele Traian Basescu a fost fluierat si huiduit la Tusnad, in timpul unui discurs despre autonomie, de catre tinerii maghiari prezenti, sambata seara a venit randul ministrului Turismului. Elena Udrea a fost huiduita si fluierata, atat la sosire, cat si la plecare, la Festivalul de Jazz de la Gărâna. Ministrul Turismului a declarat, ulterior, ca reactia spectatorilor ar fi fost cauzata de faptul ca a trecut prin fata publicului in timpul concertului, potrivit Mediafax.

Concertul de sambata seara din cadrul Festvalului de Jazz Gărâna, desfasurat la Poiana Lupului, in judetul Caras-Severin, a inceput in jurul orei 19.00. Elena Udrea a sosit in jurul orei 22.30, in timpul concertului trupei John Abercrombie Group, insotita de oficialitati locale si de organizatori ai evenimentului.

La sosirea delegatiei, o parte din spectatorii prezenti au fluierat si huiduit indelung. Fara sa faca vreun comentariu, ministrul s-a indreptat, prin fata publicului, catre zona VIP, unde a ramas aproximativ o ora.

John Abercrombie a intrebat publicul, in engleza, ce s-a intamplat, iar inginerul sau de sunet i-a explicat. Dupa ce a primit explicatia, Abercrombie le-a spus spectatorilor, razand, ca trupa va continua sa cante, indiferent ce s-ar intampla.

Dupa o ora, Elena Udrea a fost condusa de organizatori spre o iesire laterala, insa spectatorii au observat-o si au inceput din nou sa huiduie. Ministrul Turismului sustine insa ca reactia publicului, pe care o considera justificata, a fost determinata de faptul ca, la sosire, ea a trecut, impreuna cu delegatia, prin fata spectatorilor spre zona amenajata de organizatori.
  • Elena Udrea: Era intuneric, spectatorii nu aveau cum sa ma recunoasca
Udrea apreciaza ca publicul a reactionat pentru ca a fost deranjat in timpul concertului, adaugand insa ca, din cauza intunericului, spectatorii nu au avut cum sa distinga cine sunt persoanele care trec prin dreptul scenei in timpul spectacolului.



A treisprezecea editie a Festivalului de Jazz Gărâna a inceput vineri, in Poiana Lupului din satul Gărâna, aflat la cativa kilometri de Resita. Printre invitatii editiei din acest an au fost John Abercrombie Group, Bega Blues Band, trupa fostului chitarist al formatiei Phoenix, Bela Kamocsa, si Ulrich Drechsler-Fortune Cookie, cea mai bine vanduta trupa de jazz din Austria.


Citeste mai multe despre   






















7225 vizualizari

  • +6 (26 voturi)    
    Ce mincinoasa!!!!!!!! (Duminică, 19 iulie 2009, 15:07)

    jaguarul [anonim]

    Au recunoscut-o sigur pe "Cap de cal"de la Plescoi.
    Mai bine o fugareau putin prin jurul poienii:))))))))))))
    • +7 (15 voturi)    
      eu huiduiesc la concertele de jazz (Duminică, 19 iulie 2009, 20:58)

      ionescu [anonim] i-a raspuns lui jaguarul

      asa ca mi se pare normal si pentru celelalte mii de participanti la un concert de jazz sa huiduie, sa scuipe, sa injure, sa dracuie si poate sa crape seminte. La un concert de jazz.
      Este publicul standard pentru un concert de jazz.
      La fel, acelasi public se manifesta la teatru, la opera. Adica huiduie.
      Asta ca sa nu mai comenteze elevatii ca doar pe stadioane sau la concerte de manele, publicul huiduie si scuipa.
      Acuma se vede clar ca si iubitorii de jazz, printre care multi intelectuali, scriitori, poeti, profesori, studenti, absolventi de conservator si altii din categorii asemanatoare, huiduie. Huiduie femei. Huiduie la concerte de jazz. Huiduie si scuipa ministre. Si apoi sparg seminte.
      • +1 (11 voturi)    
        ironii fine (Duminică, 19 iulie 2009, 21:16)

        m-vic [anonim] i-a raspuns lui ionescu

        in parlamentul uk e traditie sa huidui...si la opera sau teatru ''se face'' se huidui daca se cazul. nu exclude civilizatia, arata doar care sunt standardele unui loc, pentru cei care nu se ridica la aceste standarde.
        • +2 (4 voturi)    
          Pretul succesului (Luni, 20 iulie 2009, 11:44)

          Pretul corect [anonim] i-a raspuns lui m-vic

          Elena Udrea este o femeie frumoasa, este blonda, are un chip deschis (mai putin zambetul descris mai jos ca-"canin" de unul dintre comentatori), are o privire interesanta, este bine proportionata, ce mai - o savarina!
          Ministrul turismului este un om de o calitate indoielnica, face parte din clica presedintelui Romaniei si PDL, este sotia unui controversat om de afaceri, se plimba peste tot pe banii mei si ai celorlalti contribuabili, iar la mare si la munte, hotelurile arata la fel de jegos ca si acum 15 ani, preturile sunt la fel de jegoase ca acum 15 ani, mentalitatea jegoasa a personalului aduce aminte de Romania comunista a anilor '50-'80, intoxicatiile alimentare sunt ceva normal si, repet, d-na ministru SE PLIMBA!
          Si acum, sa facem un exercitiu de imaginatie: daca ministrul turismului ar fi un tip bubos, chelios, apolitic, gretos, indesat, puturos, si totusi, un bun manager, unul care ar reusi intr-un an sa puna la punct calitatea serviciilor turstice din Romania, oare ne-ar place de el? Mie da!
      • -1 (3 voturi)    
        tu esti? (Luni, 20 iulie 2009, 9:05)

        eu [anonim] i-a raspuns lui ionescu

        nuti tu esti ma?
      • 0 (2 voturi)    
        Tocmai tu ai spus-o (Luni, 20 iulie 2009, 12:13)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui ionescu

        "iubitorii de jazz, printre care multi intelectuali, scriitori, poeti, profesori, studenti, absolventi de conservator si altii din categorii asemanatoare"...in general oameni destepti...nu? Pai probabil doar cei ca ei isi dau seama de toata situatia asta din Romania, de calitatile si defectele profesionale ale fiecarui ministru (in cazul de fata Udrea) si de proasta administrare a tarii. Cum ai vrea sa-si exprime nemultumirea niste oameni cu un nivel de inteligenta totusi mai ridicat decat al omului de rand? Sa arunce cu oua si sa scuipe? Huiduitul e cel mai elegant mod posibil. Bravo lor! Incet incet vad ca se mobilizeaza lumea....dar as prefera sa se mobilizeze si oamenii de rand...ca doar ei sunt majoritatea.
    • -2 (12 voturi)    
      cap de barzaun (Duminică, 19 iulie 2009, 23:11)

      nicolae [anonim] i-a raspuns lui jaguarul

      jaguar cu cap de musca , e civilizat sa huidui o femeie? La un concert de jazz, unde se presupune ca sint alti oameni fata de un concert de manele? Public de doi lei...
      • +2 (2 voturi)    
        Acum sa fim seriosi (Luni, 20 iulie 2009, 0:56)

        Aph [anonim] i-a raspuns lui nicolae

        Totusi, daca aparea Iliescu iti dai seama ce reactii ar fi starnit? Cu toata cultura care sunt convins ca se emana acolo :)
      • +2 (8 voturi)    
        aia-i femeie? (Luni, 20 iulie 2009, 9:46)

        vaxile [anonim] i-a raspuns lui nicolae

        Aia e un ministru prost, care isi bate joc de banii nostri si care e intr-un partid care isi bate joc de timisoreni si se mai si poarta ca o tzoapa.
        Daca vrea sa fie "femeie" sa se poarte ca o femeie, nu ca o tzoapa!
        • 0 (2 voturi)    
          vax ilie (Luni, 20 iulie 2009, 11:51)

          mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui vaxile

          Cum e vremea la Dabuleni? S-au copt lubenitzele?
          • 0 (0 voturi)    
            dar la Plescoi? (Luni, 20 iulie 2009, 12:53)

            vaxile [anonim] i-a raspuns lui mos ion roata

            Nu stiu cum e vremea la Dabuleni, nu umblu pe acolo... dar cum e vremea la Plescoi, mosule?
            Sau... aha, nu erai chiar "mos", poate esti numai chel si o consideri pe Udrea "femeie" care merge in campanie electorala... parerea ta, bineinteles... cum e vremea la Constanta? Dar la Cotroceni?
      • +2 (8 voturi)    
        sunteti praf :) (Luni, 20 iulie 2009, 10:05)

        UnSutInCur [anonim] i-a raspuns lui nicolae

        ba prietene, am o mare dilema...
        tu esti prost?
        n-o fi civilizat sa huidui o femeie...
        dar totusi...tanti aceea este un ministru si ea "o arde" prin toata tara si se plimba cu raliu' si nu rateaza nici un festival .
        si toate astea pe banii nostri ba boule.
        astea sunt indatoririle pe care le are un ministru? sa se dea cu masina si sa sufle in fluiere?
  • +6 (22 voturi)    
    ce povesti mai are tanti asta (Duminică, 19 iulie 2009, 15:08)

    Tim [anonim]

    cica nu au recunoscut-o...cred ca nici pe Boc nu l-a recunoscut cel cu oul si a vrut numai sa ciocneasca la un Paste intarziat....asta e baieti...in Banat e mai greu cu dumele...dar am impresia ca o sa fie mai greu peste tot...oricum inteleg ca Boc e pregatit de orice :)))))))))))))))
  • +7 (23 voturi)    
    eRR0r (Duminică, 19 iulie 2009, 15:20)

    Johnny Dynamite [anonim]

    Oh, sunt absolut sigur ca a fost vorba de o neintelegere. De vina sunt organizatorii, care nu s-au dotat din timp cu postere de-ale lu' Nutzica, pancarte cu "Sa traiti bine cu tot neamu' vostru" si DVD-uri cu imnul "Romania, land of no choice". Astfel, publicul a fost indus in oroare si a crezut, de fapt, ca a venit in vizita Darth Vader cu garda imperiala. Lasand gluma la o parte - sau nu - remarcati urmatoarea succesiune: Boc, in vizita pe Centura si nehuiduit; Basecu, la Tusnad, huiduit (cu voie de la dansul); Nutzi, la Garana, huiduita cu bis. Singurul nehuiduit, premierul. De ce? Pentru ca a ales Centura. De fapt, titlurl corect al stirii ar fi trebuit sa fie "Premierul Emil Boc, in vizita la reyerva de cadre a PD-L". Hai noroc, Romania, bun gasit Australia. Cica iese din criza printre primele.
  • +6 (22 voturi)    
    marea paruiala incepe... (Duminică, 19 iulie 2009, 15:30)

    morocanel [anonim]

    nasol, nenica a inceput lumea sa va huiduie, mai este putin si pun mana pe par, ca asa va trebuie!
    • -1 (3 voturi)    
      Doamne ajuta... (Luni, 20 iulie 2009, 10:07)

      asterix [anonim] i-a raspuns lui morocanel

      Poate ca vreo doi trei politicieni tavaliti prin catran si pene, ca sa nu zic cotonogiti ar fi un bun exemplu pentru ceilalti.Asa poate ar intelege ca romanii nu sunt chiar mamaliga in traista... sau sunt?????
  • +3 (19 voturi)    
    standardul base (Duminică, 19 iulie 2009, 15:35)

    mike [anonim]

    pentru standardul lui basescu care a promovat-o pe aceasta nulitate ea e o frumusete , e trist ca toate parvenitele au ajuns sa ne conduca
  • +7 (17 voturi)    
    Niste "inraiti" si "fustrati" :)) (Duminică, 19 iulie 2009, 15:35)

    Radu [anonim]

    Asa merita, se putea duce la un festival de manele=))
    • -7 (11 voturi)    
      A fost huiduita ca o curva de doi lei.... (Duminică, 19 iulie 2009, 21:27)

      huo [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Despre asta e vorba de fapt....
      Si sa nu incrcati sa disociati ce i s-a intamplat ei de ceea ce i s-a intamplat lui bESESCU si lui tasti-- basti .
  • +7 (21 voturi)    
    Kitsch (Duminică, 19 iulie 2009, 15:40)

    ady624 [utilizator]

    Eu cred că s-a huidiut kitschul. Păi madam Udrea, matale parcă te pricepi la fluieraș, ce cauți la Jazz? Se distrează oamenii mai bine fără tine. Toți parlamentarii se plimbă dom'le, parcă n-ar fi criză. Cine plătește toate călătoriile astea? Și locul VIP? Care, plătit fiind, e folosit o oră? Nu cumva cei care huiduiau?? Păi atunci să mă scuzați, au dreptate.

    Adrian
  • +2 (22 voturi)    
    Ce au în comun soricu'gros şi struţi?Pe Udrea Nuţi (Duminică, 19 iulie 2009, 15:50)

    Mitică [anonim]

    Ce au în comun soricu' gros şi struţi ?
    Pe Udrea Nuţi !

    În mare fudulia sa - d-na Ministru Udrea Nuţi ot Pleşcoi şi-a făcut apariţia împreună cu "notabilităţile" locului în mijlocul unui spectacol de jazz.

    Cum atât doamna Ministru cât şi capetele moţate care o însoteau nu veniseră acolo pentru muzică ci pentru a se "arăta la popor", au fost îndelung huiduiţi.

    Gestul - neelegant în sine pentru nişte amatori de muzică de jazz - a penalizat comportamentul plin de nesimţire al ţoapei din Pleşcoi, ajunsă ministru în guvernul Bokkutu, acel premier între proşti şi totodată cel mai prost premier.

    La fel ca în cazul şefului său de partid - huiduit la rândul lui şi bătut cu ouă - d-na Udrea se face că nu a observat incidentul. Din fericire pentru noi, ţopismul d-nei ministru relevat la concert va fi de acum încolo un permanent prilej de huiduieli, în orice ocazii publice va aparea "d-nia" sa.

    Căci oricât de adânc îşi ascunde struţul capul în nisip, şoricul gros de pe popou - rămâne la vedere !
    • -4 (10 voturi)    
      Dom' Mitică, dom' Mitică... (Duminică, 19 iulie 2009, 18:05)

      ady624 [utilizator] i-a raspuns lui Mitică

      Bre, am râs cu lacrimi. Bravo.

      Guvernul Bokkutu?? Bwahahahaha... Și pirata somaleză Udrea, ăh? :) :) :) Bwahahaha...

      Ai dreptate, struțul i se potrivește de minune.

      Cu stimă,
      Adrian
    • -1 (3 voturi)    
      Bravo (Luni, 20 iulie 2009, 10:13)

      Asterix [anonim] i-a raspuns lui Mitică

      Bravo Dom' Mitica ai pus punctul pe i :-)))) Am ras luni dimineata citind postul tau. Doamne ajuta sa inteleaga romani ce panarame conduc actualmente tara si sa dea cu ei de pamant inainte de a ramane fara pensii, si salarii. Oameni buni in iarna o sa plangeti si o sa faceti proteste in strada la -15 grade .... Vai mama ei de tara!
  • -2 (8 voturi)    
    Raspuns nanonimului jaguar. (Duminică, 19 iulie 2009, 15:53)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    Vulturii nu vaneaza muste.Logic nu puteti fi jaguar Un mat boschetar gen Matu Poandau!DDD
  • +3 (13 voturi)    
    fundulenii (Duminică, 19 iulie 2009, 16:01)

    K [anonim]

    N-au recunoscut-o, ca era intuneric. A fost huiduita numai pentru ca avea fundul atat de mare incat 3000 de spectatori nu mai puteau urmari scena.
  • -2 (24 voturi)    
    Ce facatura marca PSD, PNL si mogulii!!! (Duminică, 19 iulie 2009, 16:15)

    Marian [anonim]

    HotNews, vorbeste de 3000 de oameni, Ziare.com de 7000 de oameni. La TV au fost cativa vagabonti care au fluierat-o pe Elena Udrea cand a trecut, la vederea unei femei sexy. Puteau fi si cativa PSD-isti sau PNL-isti platiti sa faca asta. Mare lucru sa dai cateva milioane si baietii fluiera pe toata lumea!
    Dar atat HotNews cat si Ziare.com, ca si Realitatea de altfel mint cu nonsalanta si fara discernamant. Sunt bani multi in joc iar la HotNews, la Ziare.com si Realitatea Tv sunt o gramada de milogi care se vand pe nimic.
    Cum sa cred eu in coinicidenta ca atat Boc, Traian Basescu si Elena Udrea sunt huiduiti dintr-o data la unison, iar imbecilul de Hrebenciuc apare si spune ca ar trebui sa le dea de gandit la toti acest lucru?
    PSD, PNL si hotii neamului Vantu, Voiculescu si Patriciu sunt in stare de orice!!!
    • -2 (14 voturi)    
      banii vorbesc, prostia urla (Duminică, 19 iulie 2009, 16:47)

      Johnny Vagabontu' [anonim] i-a raspuns lui Marian

      acest post e dovada vie a faptului ca lucrurile vor ramane neschimbate in Romania cat timp la vot se vor prezenta cu precadere talibani politici spalati pe creier. cat de relevant e numarul exact al celor care huiduie, ramane de discutat intr-un alt loc. iar speculatia ca ar fi fost manjiti cu bani niste PSD-isti sau PNL-isti sa faca vocalize anti-Udrea e nitel hazlie. pai, niste pesedisti, penelisti, liberschimbisti, neonazisti sau damblagisti ar fi trebuit sa huiduie fie spontan, din sufletul lor mic si negru, fie la ordin pe linie de partid. adica, in ambele variante, fara bani. da' daca tot veni vorba de bani, zi-ne si noua, mareane, cam cat mai e scoru' la astfel de reuniuni vesele, cu politicieni pe post de jolly-jocker? daca e o suma decenta ma bag si io, mai ales daca nu tre' sa-mi fortez corzile vocale mai mult de cinci minute. nu de alta, dar, de regula, in week-end am cel putin o nunta.

      PS: pentru comentatori, altii decat marean - pe net exista si filmuletul cu Nutzi huiduita. Pe baza acestuia, unii penelisti si pesedisti ar putea identificati de fisc care, in mod sigur, le va cere impozit pe milioanele alea cu care au fost manjiti...

      PPS: Superba poza aia, in care Nutzi isi expune incisivii la modul canin
      • +7 (9 voturi)    
        pt.dinamita vagaboanda,.... Johnny (Duminică, 19 iulie 2009, 18:50)

        directia 5 [anonim] i-a raspuns lui Johnny Vagabontu'

        bai farfuridi,publicul iubitor de Jazz este un public elitist,educat si cu mult bun-simt ,dar cei care au fluierat probabil ca au crezut ca John Abercrombie este in deschidere la recitalul lui Minunea -ady copil
        PS oare cate voturi au obtinut psd-pnl pe 'baza' de mici and beer de la iubitorii de' jazz rural' ?asa ca nu exclude din start posibiltatea avansata de Marian ca si voturile si fluieraturile s a aiba acelasi 'numitor comun'
        • 0 (4 voturi)    
          elite, jazz and big cigars (Duminică, 19 iulie 2009, 19:37)

          Directia 1 [anonim] i-a raspuns lui directia 5

          bai, nene, n-o exclude nimeni pe ea, pe posibilitate. io doar i-am atribuit o probabilitate mica, mai aproape de zero decat de unu. cu micii si cu berea se da in populatie, de regula, in campanie. acum suntem in pre-campanie si pun pariu ca trezorierii oricarui partid, de la prm la psd numarand, stau ferm cu fundul pe lada de bani a respectivei formatiuni pe care in prealabil au legat-o cu 10 lacate. asta, pentru ca in vremuri de criza sponsorii politici se cam 'evapora'. apropo de elitism: mi-a zis odata un elitist intr-o carciuma ca boala asta, elitismul adica, se consuma in intimitate si ca, de principiu, elitismul e opus spiritului gregar. in vorbe mai simple, elitistu' nu se duce in gasca la alde abercrombie & stuff si, cand se duce, sta cu ochiu' geana pe muzicieni, nu scuipa seminte si nu socializeaza cu alti elitisti in detrimentul actului artistic. daca nenea acela nu era beat si spunea adevarul atunci: a) elitistii jazzomani de la Garana au huiduit-o spontan pe madam ministru; b) doamna Nutzi, in mod clar, a gresit concertul, cum au zis si alti vizitatori.

          Cu ceva urme de simpatie,

          Fulgerica gat de fier
          • +2 (8 voturi)    
            jazz (Duminică, 19 iulie 2009, 21:13)

            zdragomir [utilizator] i-a raspuns lui Directia 1

            1. jazz-ul se consuma "live" pentru ca e o muzica spontana si conteaza atmosfera foarte mult; e o muzica ce a crescut in cafenele si cluburi - un minim de adunare sociala;

            2. ca sa consumi jazz live, e nevoie sa aduni bani ca sa chemi formatii bune din lume, ca sunt putine romanesti.

            3. ca sa ai bani, e mai simplu sa faci un festival de jazz; cum mai e si Transilvania Jazz Festival

            4. fanii jazz nu sunt fani manele, deci nu prea au cum sa respecte un politicieni cu apucaturi maneliste

            5. poate la anul o invita pe Udrea sa cante la fluier pe ritm de "summertime"; atunci probabil nu va fi huiduita... (dar nu se exclude umilirea prin ras)
          • -1 (1 vot)    
            si varianta 'a' (Duminică, 19 iulie 2009, 23:30)

            directia 5 [anonim] i-a raspuns lui Directia 1

            si varianta 'b' pot fi variante corecte,dar asta nu exclude optiunea 'marian'

            hai s a fim sinceri te rog,cu' mici si bere' se arunca in bobor de 20 de ani,eu alta explicatie nu gasesc pt. milioanele de asistati,pt 'sporurile' din justitie si interne,etc,dar cu 'mici si bere' se arunca si in 'preteni' ,reesalonari si stergeri de datorii,contracte 'beton' pt. baietii destepti,metamorfozari spectaculoase a unor datorii in 'actiuni',devalizari de banci-agricola,bancorex,etc, si nu in ultimul rand si in 'presa' libera si mustind de deontologie

            cu o dara de simpatie;
            mirciulica ,gatu' palnie d' argint
            • +1 (3 voturi)    
              Preturi Garana Jazz 2009 (Luni, 20 iulie 2009, 11:33)

              pretulcorect [anonim] i-a raspuns lui directia 5

              Intrare - 50 lei, Abonament pe 3 zile - 120 lei;
              Carnat rece - 8 lei, Varza cu ciolan, tot reci - 30 lei pt o persoana sau 50 lei pt doua persoane, Gulas (fierbinte, iute, superb) - 15 lei, experienta jazz - nepretuita!
              In atari conditii, ai nesimtitrea sa sustii ca "s-a aruncat cu mici" in publicul prezent la Garana? NU, nu am primit nimic gratis. Am platit sa vad Jazz, am platit sa mananc si sa beau. NU am platit s-o vad pe Udrea! Si NU mai vreau sa se plimbe Udrea pe banii mei si ai celorlalti contribuabili, sa faca parada cu orice ocazie. As prefera sa vegheze la curatenia si calitatea serviciilor din hotelurile de 2, 3, 4, 5 stele, fara numar, existente la munte, la mare si pe aiurea. Atunci nu ar mai fi huiduita.
              • 0 (0 voturi)    
                inainte (Luni, 20 iulie 2009, 17:54)

                directia 5 [anonim] i-a raspuns lui pretulcorect

                de a m a cataloga 'nesintit' cred ca ar fi trebuit citit 'dialogul' ,johnny-marian-directia 5,v ar fi lamurit ,poate,

                nu sant fan mazare,insa in primavara cand la initiativa lui a fost prezentat la Mamaia monopostul de F1 a lui David C.nu m am apucat sa l fluier, cu toata ca au fost si banii MEI

                locuiesc la 'casa' insa programul de 'anvelopare' a blocurilor nu m a determina sa l fluier pe blaga, da ai ghicit ,sunt si banii MEI

                art. face referire clara la INVITATIA adresata de autoritatile locale si organizatori d. udrea,unde sunt banii d-v atunci ?

                de calitatea serviciilor se ocupa garda financiara,protectia consumatorului,etc, nu ministru,el,ministru, se ocupa de programe,promovare,legislatie
      • +1 (7 voturi)    
        Dupa limbaj imi dau seama ca esti manelist! (Duminică, 19 iulie 2009, 23:08)

        Marian [anonim] i-a raspuns lui Johnny Vagabontu'

        Dupa idei, imi dau seama ca esti un frustrat al schimbarii care isi doreste un status quo de inca vreo 20 de ani ca sa-ti faci si tu plinul. Fac pariu ca muncesti fie la stat si esti asistat, fie pe cont propriu si nu platesti o letcaie la stat. Oameni ca tine tin Romania in loc, sunt venali in toti ceea ce spun, gandesc si fac.
        Fac pariu ca ai o mutra de buldog, tuns la chelie, aurul sta pe tine ca pe gard si conduci un 4X4 second hand. Nu-ti place statul de drept, furi, dai spaga si te folosesti de pile si relatii ca sa-ti mearga treaba.
        Nu esti vagabont, esti doar penibil si o rusine pentru cei care-si doresc mai mult decat vanghelizarea tarii.
        Pun pariu ca esti PSD-ist, nu ai facultate si faci spume cand citesti ce ti-am scris!
        • +3 (5 voturi)    
          4 x 4 (Duminică, 19 iulie 2009, 23:33)

          Ionel Dinamita [utilizator] i-a raspuns lui Marian

          ...am ras cu lacrimi, ca pe vremuri la Seinfeld. nu mai am ce comenta:)))))) ba nu, totusi...mareane, tata, ia zi-ne: daca-ti deschidem un cont curent la o banca, oricare, si-l alimentam zilnic cu echivalentul in lei al unei beri, te angajezi sa postezi aici cel putin o data la 24 de ore? e tot mai greu sa gasesti motive de buna dispozitie in lumea de azi iar tu mi-ai oferit unul solid. hai sa traiesti si sa ne mai scrii:-)
    • +2 (10 voturi)    
      realizezi ce se intampla defapt? (Duminică, 19 iulie 2009, 17:06)

      dedeiu [anonim] i-a raspuns lui Marian

      Personal madam Udrea nu mi se pare o femeie frumoasa, insa nu stiu sa zic de cei de mai sus. Toti o ataca la persoana pe subiecte care tin de fizicul ei. Poate este de vina caldura, nu-mi dau seama.
    • +2 (6 voturi)    
      mai omule... (Duminică, 19 iulie 2009, 17:51)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui Marian

      ...acum nu mai e vorba de PSD, PD-L, PNL sau alte gunoaie. Toti sunteti la fel si ne-am saturat de voi, javrelor !
  • +3 (3 voturi)    
    fotografie gratis? (Duminică, 19 iulie 2009, 16:32)

    eu [anonim]

    smecheri mai sunteti.. adica sa va trimit eu fotografie pe gratis ca voi nu platiti fotograf, ci adunati de la oameni, si voi faceti apoi bani pe prostia celor care va trimit. recunosc, sunteti destepti, si traiti intr-o tara de prosti, pe spinarea lor..
    succesuri
  • +2 (10 voturi)    
    PDL nu POATE sa-si faca imagine (Duminică, 19 iulie 2009, 16:39)

    Mandra [anonim]

    Si de-aceea incearca s-o obtina prin pacaleli

    PDL nu stie sa-si faca imagine pentru ca nu are obisnuinta de a lupta pentru vreun proiect. PDL a luptat intotdeauna imptriva PSD, nu PENTRU vreun proiect anume.
    Traian Basescu a "luptat" in locul tuturor, impreuna cu o majoritate larga din electorat, care a proiectat asupra lui asteptari acumulate timp de 20 de ani, toate, concretizate in proiecte: reforma justitiei, a statului, a clasei politice, etc.

    Aceasta majoritate a fost subtiata din ce in ce mai rau de televiziuni, in ultimii 3 ani (mai ales), iar asteptarile populatiei au fost indeplinite mai mult prin presiune publica - dar aproape niciodata prin vointa care sa vina din mijlocul PDL, vointa aplicata, militanta si pusa la lupta pentru proiectele pe care le-a anuntat Basescu.

    Populatia care a avut acele asteptari a vazut ca a luptat singura tot timpul asta, si la final a ramas tot singura.
    Nu e de neinteles atunci de ce lumea huiduie impostorii.
  • -1 (13 voturi)    
    vai de capul nostru (Duminică, 19 iulie 2009, 17:34)

    mie lehamite [anonim]

    femeia asta nu e n o r m a l a....va inchipuiti cat tupeu are si lipsa de educatie....sa deranjezi un spectacol pt. intelectuali, ca vezi Doamne sunt ministru:))))....nerusinare
  • +1 (11 voturi)    
    asa ii trebe (Duminică, 19 iulie 2009, 20:18)

    bono [anonim]

    noi am mers la garana pt muzica, a venit si tanti asta sa-si faca campanie, normal ca a fost huduita…
    Sa ne mai lase, sa se duca in surprinzatoare romanie de dincolo de carpati.
    Sugativa asta a lui Base nu are alta treba decat sa umble prin tara si sa se rasfete pe banii contribuabilului, numai calarie, pilotaj si alte tampenii.
    Sa asculte Guta la bucale si sa ne lase. Mars!
  • +3 (5 voturi)    
    ... (Duminică, 19 iulie 2009, 21:18)

    m-vic [anonim]

    ministerul asta al turismului se ocupa cu aparitia la evenimente in realizarea carora n-a avut nici un rol?
  • +2 (8 voturi)    
    Huiduita pt ca locul ei e in alta parte (Duminică, 19 iulie 2009, 21:26)

    LU [anonim]

    ... nu stiu, langa cocosi... Elena Udrea e o impostoare cocotata in functia de ministru,
    Orice om isi doreste sa faca ceva in viata, sa fie cineva intr-un fel sau altul dar ea cred ca nu isi cunoaste limitele. E o fata hidoasa a ambitiei omenesti.
  • +5 (7 voturi)    
    am huiduit spontan (Duminică, 19 iulie 2009, 21:50)

    nelutu [anonim]

    pentru ca madam, inainte de a trece prin fata noastra, a zabovit minute bune in laterala dreapta a scenei, lasandu-se filmata si fotografiata copios, in timp ce Jonh Abercrombie ne incanta cu a sa chitara. Acea vanzoleala a atras atentia publicului si vestea s-a raspandit ca fulgerul pana la ultimul rand. Putea madam sa astepte respectuos pana se termina piesa si sa treaca linistita unde avea treaba.
    • +2 (2 voturi)    
      chiar (Duminică, 19 iulie 2009, 23:45)

      zdragomir [utilizator] i-a raspuns lui nelutu

      Chiar m-am gandit la chestia asta. De obicei figurinele acestea politice sunt recunoscute cum apar cu masina. Pana la scena deja au alaiul de paparazzi langa. E si mincinoasa.
  • -1 (3 voturi)    
    Nu cumva... (Duminică, 19 iulie 2009, 23:16)

    Pandi [anonim]

    Nu cumva cei care au fluierat-o erau UDMRistii de la Tusnad,care s-au mutat acum brusc la Gărâna?
    :))))))))))))
  • +2 (4 voturi)    
    Să fie într-un ceas bun! (Duminică, 19 iulie 2009, 23:52)

    reactzionaru [anonim]

    (IWC, Patek Philippe, Panerai, Jaeger LeCoultre, Breguet, Blancpain, Omega... etc)
    PS: Sunt sponzorizat de Moguli, maghiari, spionii bulgari & alţi duşmani ai Poporului Suveran.
  • +2 (4 voturi)    
    Cred ca a venit timpul (Luni, 20 iulie 2009, 1:39)

    lucianmotzul [anonim]

    Trebuie huiduiti acesti parveniti si impostori ,nui mai votati fratilor 20 de ani de furt si minciuna a fost de ajuns ,acesti sacali nu vor termina bine .
  • +3 (3 voturi)    
    tupeu de profesionista (Luni, 20 iulie 2009, 9:13)

    sorge [anonim]

    insista oriunde si oricand.tupeu de profesionista, a la romanian sex mata hari.
  • +3 (3 voturi)    
    huiduit toti piata endependentzei... (Luni, 20 iulie 2009, 9:28)

    Dedalus [anonim]

    Daca merg la un concert de jazz (sau orice manifestare de tinuta, cat de cat...), merg fix pentru actul de cultura respectiv.

    Ultimul lucru pe care mi-l doresc este sa vad politicieni ingesuindu-se pentru a-si face imagine.

    Nici minciuna grosolana nu-mi place - e evident pentru oricice ca a fost huduita doamna ministru Udrea, pentru ca a fost recunoscuta si publicul nu o dorea acolo.

    As fi avut o mare considerate pentru doamana Udrea daca ar fi recunoscut acest lucru.

    In loc s-o faca, a indrugat o bazaconie necredibila.

    Doamna udrea considera probabil ca principala datorie a ministrului Turismului este sa fie el insusi turist.

    Si mai confunda visteria statului cu propria punga.

    Aventura cu acest minister si cu acest ministru ne-a costat multe milioane de eur, pana acum, fara absolut nici un avantaj pentru nimeni.

    Dar, nu-i asa...nu sunt bani...e criza....veniturile statului scad...pensii,,, etc.

    Din cate vad, nu e criza pentru toti.
  • +2 (6 voturi)    
    ne-a aratat inca o data.. (Luni, 20 iulie 2009, 9:39)

    visio [anonim]

    partea plina a paharului; nu mai stiu cine spunea ca daca scoti tupeul si nesimitirea din politicieni nu mai ramane nimic; oricum, as fi vrut sa vad nesimtirea asta la negocierea unor contracte nu in fata unor spectatori ai unui show oarecare; si iarasi zic: oricum, s-a vazut frustrarea romanasuluide rand care alege dupa cum este vremea afara nicidecum dupa criterii de competitivitate.
    Imi pare extrem de rau sa citesc comentarii pro PDL; ar fi fost suficient ca in dreptul userului sa scrie: membru pdl..si ne dadeam seama..nu ca alte partide ar fi mai stralucite, ca oricum toate sunt puse pe furat
  • +1 (3 voturi)    
    Udrea... (Luni, 20 iulie 2009, 9:53)

    vaxile [anonim]

    in afara de bodyguarzii tai (si, poate, de Base) nimeni nu te iubeste, intelegi? NIMENI!
    Acesta este motivul pentru care ai fost huiduita... te-ar huidui si ceilalti, dar nu toti au sange in instalatie, cum au cimisorenii (care au aruncat si cu oaua in sefu-to, Bocul)
  • -2 (4 voturi)    
    cultura mon chere (Luni, 20 iulie 2009, 10:04)

    oana [anonim]

    Deci oamenii aceea "evlavios de culturali" s-au comportat ca pe stadion. Iar tipa asta a facut in cateva luni, pentru turismul romanesc, mai mult decat orice alt ministru in anii anteriori.
    • +2 (2 voturi)    
      aici zac banii Dvs. (Luni, 20 iulie 2009, 10:22)

      vaxile [anonim] i-a raspuns lui oana

      In salariile unora ca aceasta oana, care nu face altceva decat sa-i ridice osanale unei tipe ce n-a facut altceva decat sa-si puna fundul pe sticla ecranului TV.
    • +2 (2 voturi)    
      "cultura mon chere" (Luni, 20 iulie 2009, 11:23)

      nelutu [anonim] i-a raspuns lui oana

      che's che se acest titlu şeri draghe?!
      Pare-se ca nu ai citit postul meu de mai sus. Sa recapitulam, pentru "mon chere" in traducere oana. Adica nu, sa nu recapitulam, sa presupunem ca esti la un festival si pe scena se produce preferatul tau. Toata lumea asculta. Intuneric. Brusc, in dreptul scenei, la cativa metri de artist, apar cameramani cu reflectoarele aprinse si blitzuri incep sa scanteieze frenetic in directia unui grupulet, usor agitat, de vreo 15 persoane (importante, nu spui cine). Ce ai face, cum ai reactiona, ma chere?
      Dupe cum te esprimi, nu m-ar mira sa fii insotitoarea personajului descris atat de bine de Marian in raspunsul catre Johnny Vagabontu'.
  • -1 (1 vot)    
    Madam Udrea, (Luni, 20 iulie 2009, 12:21)

    Dan [anonim]

    ba poate tocmai din cauza ca te-au recunoscut te-au huiduit. Mai lasa-ne.
  • 0 (0 voturi)    
    Comentariu (Marţi, 21 iulie 2009, 13:30)

    Vicentiu [anonim]

    Sa nu ne'ntelegem gresit. Informatia in media nu e foarte exacta. Doamna Udrea a stat mai putin de o ora acolo si a plecat grabita, fara sa mai treaca prin fata scenei cand a plecat si fara sa tina vreun discurs. Nici nu avea de ce. Spectatorii printre care ma numaram nu au ceva personal cu doamna Udrea, nici cu partidul din care face parte si asa mai departe. Ei sunt sceptici la orice prezenta neavenita a intruziunii politicii in lumea lor. Sunt satui de incompetenta generala a statului si politicienilor si de discursuri electorale. Oamenii acestia iubesc arta, cultura si natura. Reactia nu a fost nimic mai mult decat un act de constiinta critica si de bun simt. Niciun politician nu avea ce cauta la Garana atat timp cat acest festival de muzica, poate cel mai bun din tara este sprijinit de oameni, si nu politicieni, de organizatii mai mult sau mai putin independente si nu de institutii de stat. Asta e tot. Oamenii care merg la Garana sunt deosebiti. Atat bun simt si respect pe metru patrat e un record pentru Romania. Mergeti acolo anul viitor si veti vedea despre ce e vorba cei care nu ati fost niciodata.