VIDEO Masina premierului, atacata cu oua la Timisoara. Emil Boc: Trebuie sa fiu pregatit pentru orice in vremuri de criza

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 17 iulie 2009, 13:21 Actualitate | Politic

Emil Boc
Foto: AGERPRES
Un timisorean a aruncat, vineri, cu oua in directia autoturismului premierului Emil Boc, chiar cand pleca din fata Palatului Administrativ, insa ouale nu si-au atins tinta si s-au spart pe trotuarul din fata Consiliului Judetean Timis, transmite NewsIn. Atacatorul a fugit imediat dupa incident.

Emil Boc a declarat ca nu stie cine a aruncat cu oua in masina in care se afla, dar ca, in calitate de premier, este pregatit pentru orice in vremuri de criza. “Nu stiu cine a aruncat cu oua. Ca premier, trebuie sa fiu pregatit pentru orice in aceste vremuri de criza. Un premier trebuie sa-si asume orice. Eu nu am vazut, dar suntem pregatiti sa infruntam orice”, a spus premierul.

Potrivit unor surse din Prefectura (Prefectura si CJ Timis isi au sediul in Palatul Administrativ, n.r.) jandarmii au vazut deja imaginile surprinse de camerele de supraveghere, insa persoana care a aruncat cu oua nu se afla in raza surprinsa de camerele video. Barbatul a fugit imediat de la fata locului si nu a fost prins de catre echipajele de politisti si agenti comunitari care se aflau pe strada.

“Din primele verificari, in cadrul dispozitivului creat de fortele participante nu a fost constatat un astfel de eveniment. Niciun ofiter de protectie sau demnitar nu a fost lovit. Politistii efectueaza verificari pentru a stabili daca a avut loc un astfel de eveniment si daca se va constata ca acesta s-a produs, se vor face verificari pentru identificarea persoanei si tragerea la raspundere a acesteia”, a declarat purtatorul de cuvant al Politiei Timis, Marinela Apostolache.

Premierul Emil Boc a revenit, vineri dupa-amiaza, la Palatul Administrativ, pentru a sustine o conferinta de presa, dupa ce, in prealabil, a vizitat abatorul Smithfield. Fortele de ordine au fost mobilizate imediat la fata locului. La abatorul Smithfield premierul a intat in hala imbracat in halat si papuci de unica folosinta, respectand astfel masurile de securitate impuse la intrarea in hala unde se proceseaza carnea de porc. Angajatii au montat un banner, la intrarea in companie, pe care ii urau bun venit premierului si echipei sale.

Emil Boc a sosit, vineri la Timisoara, in jurul orei 10:30, cu o cursa de linie, din cauza bugetului de austeritate. “Sunt vremuri mai grele, nu avem bani pentru aeronava speciala. Si vreau sa va spun ca am fost la clasa economic, nu la clasa business”, a precizat premierul. Alaturi de el a fost si ministrul Transporturilor, Radu Berceanu, cu care a vizitat mai multe puncte importante de pe centura de ocolire a Timisoarei, dar a si stat de vorba cu cei care construiesc autostrada Arad-Timisoara si varianta de ocolire a Timisoarei.


Citeste mai multe despre   






















5384 vizualizari

  • +9 (37 voturi)    
    Baile de multime vor deveni bai de flegme! (Vineri, 17 iulie 2009, 13:39)

    Vlad [anonim]

    Guvernanti care 6 luni nu au facut nimic, preocupati doar de propria imagine, de parca guvernul romaniei ar fi Coca-Cola!
    • -11 (29 voturi)    
      ce poetic! (Vineri, 17 iulie 2009, 13:49)

      dodu [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      ce rapizi sute-ti voi astia de pe Kiseleff...
      va meritati bani!
      • +6 (18 voturi)    
        Nu e nimeni de pe Kiseleff... (Vineri, 17 iulie 2009, 14:29)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui dodu

        Sunt oameni dezamagiti de aceasta guvernare....ca si acest banatean care a avut curajul sa-si exprime nemultumirea. Bravo ! Observ ca e singura zona din Romania unde nu se sta prea mult in genunchi. Asa era odata in toata tara. Mi-as fi dorit sa ma fi nascut acolo...decat in fieful asta PSD-ist din Moldova.
        Bravo inca o data ! E un inceput....cu cat ne vom aduna mai multi, cu atat va conta parerea noastra mai mult. Parerea poporului. Prea mult si-au facut toti de cap, fara sa-i intereseze cat de putin de noi. Promit ca daca-i prind masina prin Iasi...i-o spoiesc toata :) Ce-o sa-mi faca...mai mult de o amenda nu pot primi.
      • +9 (13 voturi)    
        Gramatica si teoria conspiratiei (Vineri, 17 iulie 2009, 14:32)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui dodu

        Hai s-o lamurim odata pentru totdeauna: amice, meriti sa faci puscarie pentru vatamare deosebit de grava a grmaticii limbii romane. Invatati odata, va rog, ca "spuneti", "veti", "fiti" samd se scriu LEGAT! Te rog, te implor, du-te la scoala si dupa aia n-ai decat sa scrii pe aici cat vrei!
        Stimata redactie Hotnews, va rog sa adaugati un comentariu la fiecare "post" scris gresit, altfel agramarea si incultura se vor propaga ca gripa porcina in randul populatiei!
        Exemple:Corect: "Spune-ti ca vei vei fi mai bun!" asta inseamna: "Iti, tie, spune ca vei f mai bun"
        Gresit: "Spune-ti cati sunteti" aici nu mai e vorba de persoana a doua singular, deci se scrie: "Spuneti cati sunteti" (substantivul aici e "voi", persoana a doua plural)
        On topic: Sper ca erau oua stricate
        • +3 (7 voturi)    
          Stiu ca este enervant.... (Vineri, 17 iulie 2009, 16:46)

          amuzatu [anonim] i-a raspuns lui Cristi

          Insa se vede de la o posta ca domnu' Dodu e un catelus pdl-ist. Si va arata si gradul de cultura la care a ajuns.
          Domnule Dodu, nu suntem de pe Kiseleff...ca acolo e praf mare si nu e placut. Suntem niste oameni extrem de nemultumiti de situatia in care se afla Romania (si din cauza lui Basescu) - da' stiu ca n-o sa ma credeti :)
      • 0 (6 voturi)    
        De la un ou ,la oua si maine, la pietre ,se umfla (Vineri, 17 iulie 2009, 20:00)

        Kroko Dilu [anonim] i-a raspuns lui dodu

        ...stirea ca si baile de f...sunt prea bine crescut sa ma fac de kkt pe forum ca Vlad doar pentru ca sunt liberal !dar vad cum se ambaleaza o stire pana ajunge cat dealu ... sunt atatea informatii mai interesante decat curajul de a arunca cu u(1) ou si apoi fuga de la locul faptei...
        sunt liberal si inteleg sa discutam lucruri serioase
      • 0 (0 voturi)    
        Ştiţi vă rog unde găsesc ouă de struţ ? (Duminică, 19 iulie 2009, 19:09)

        Mitică [anonim] i-a raspuns lui dodu

        Am auzit că Bokkutu vine şi pe la noi prin cartier ... ştiţi vă rog unde găsesc ouă de struţ ?
    • +6 (12 voturi)    
      Coca Cola (Vineri, 17 iulie 2009, 13:55)

      Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui Vlad

      Ar fi bine ca in guvern sa fie oameni ca cei de la Coca Cola. Aia stiu management ca altfel nu ajungeau brandul cel mai cunoscut din lume. :)
      • -5 (9 voturi)    
        GOOGLE ... (Vineri, 17 iulie 2009, 14:28)

        jetset - LONDON [anonim] i-a raspuns lui Alexandru C

        ...este brand-ul numarul UNU in intreaga lume. Asadar ar fi bine ca fiecare dintre noi sa consulte noile clasificari inainte de a face o afirmatie. GOOGLE este brand-ul numarul UNU in lume, Coca-Cola se situeaza doar pe pozitia patru.
        check the following link:
        http://www.associatedcontent.com/article/223975/google_is_the_worlds_best_known_brand.html
        • +2 (4 voturi)    
          Valoare Brand (Vineri, 17 iulie 2009, 14:42)

          Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui jetset - LONDON

          Nu ma refeream la valoare comerciala ci la awareness. ;)
          Daca ma refeream la valoare comerciala spuneam in loc de "brandul cel mai cunoscut", "brandul cel mai valoros"
          Ma indoiesc ca studiile astea cuprind si tari din Africa sau din lumea a-3 a care nici macar nu au internet si nu ar avea cum sa stie de google.
          In schimb, de coca cola s-a auzit peste tot in lumea asta. Tata leana de la coada vacii cu siguranta nu a auzit de Google ( goagal, gugal) dar cu siguranta stie ce e coca cola ;)

          Ai sarit tu repede sa corectezi. Debordezi de inteligenta.Reformulez ideea ca sa fi si tu multumit. Fii atent: Ce bine ar fi ca Romania sa aiba al 4-lea cel mai bun guvern din lume. Esti multumit acum prietene?
          • -1 (1 vot)    
            TRADUCERE din limba Engleza in Romana (Duminică, 19 iulie 2009, 0:48)

            jetset - LONDON [anonim] i-a raspuns lui Alexandru C

            pentru cei ca Dvs. care nu stiu sa traduca nici macar titlul articolului la care faceam referiri in link-ul pe care vi l-am postat, titlu care suna in felul urmator, "Google is the World's Best Known Brand" se traduce in limba romana "Google este cel mai cunoscut brand din lume" asadar se refera la cel mai cunoscut, nu cel mai valoros.
            Dar avand invedere ca Dvs. nici macar titlul articolului nu l-ati putut traduce ce sa mai zic de intreg articolul.
            Asadar cum am mai afirmat si mai devreme stimabile domn ar fi cazul sa mai consultati noile clasificari, prin care Coca-Cola este doar numarul patru mondial. Asadar va rog nu induceti publicul cititor in erroare.
        • +2 (2 voturi)    
          Analiza text (Vineri, 17 iulie 2009, 14:45)

          Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui jetset - LONDON

          "Ar fi bine ca in guvern sa fie oameni ca cei de la Coca Cola. Aia stiu management ca altfel nu ajungeau brandul cel mai cunoscut din lume. :)"

          Sau poti sa o iei asa, fiindca nu am specificat in ce an afirmatia e adevarata, pentru ca la un momet dat au fost pe primul loc si la worth. :)
    • +2 (2 voturi)    
      ce timpit (Sâmbătă, 18 iulie 2009, 0:38)

      DanOprea [utilizator] i-a raspuns lui Vlad

      Boc asta crede ca daca nu era criza nu facea el una in care sa intram... un politruc imbecil.
  • +2 (22 voturi)    
    boc cel mic (Vineri, 17 iulie 2009, 13:46)

    el_loco [anonim]

    Si le merita.... cu varf si indesat! Daca ar servi politicienii nostrii mai des astfel de tratamente poate am duce-o si noi mai bine. Nu de alta, dar se pare ca domnii respectivi sunt foarte atenti cu vestimentatia si masinile scumpe! Felicitari atacatorului, oricine ar fi el! PS Daca va fi amendat ma ofer sa-i platesc o parte din amenda.
    • -3 (9 voturi)    
      era si mai bine... (Vineri, 17 iulie 2009, 14:18)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui el_loco

      daca in loc de oua erau grenade
    • 0 (10 voturi)    
      m-am stricat de ras :) (Vineri, 17 iulie 2009, 14:31)

      GT [anonim] i-a raspuns lui el_loco

      un singur om era? Pe cat punem pariu ca era pus de cei de la realitatea sa aiba si ei ce filma :). Si ce repede a fugit ...
    • +5 (7 voturi)    
      . (Vineri, 17 iulie 2009, 14:32)

      radukku [utilizator] i-a raspuns lui el_loco

      frate loco, eu sunt cel care a aruncat. Am fost amendat cu 5.000 lei astept sa imi trimiti banii ca sa imi platesc amenda :)
  • +3 (23 voturi)    
    Ok (Vineri, 17 iulie 2009, 13:46)

    dumi [anonim]

    Romania incepe sa se miste. Banatu-i fruncea.
    • +4 (8 voturi)    
      :) (Vineri, 17 iulie 2009, 15:00)

      MariusMuc [utilizator] i-a raspuns lui dumi

      Iar Timisoara este Bucurestiul din Banat. Cel putin asa mi s-a parut cand am fost prin Timisoara. Mai dati o fuga pana pe la Sibiu, Cluj, etc. si o sa vedeti ca nu sunteti chiar "fruncea".
      • -1 (1 vot)    
        laudativa , laudativa (Sâmbătă, 18 iulie 2009, 12:58)

        /./ [utilizator] i-a raspuns lui MariusMuc

        Ai si gasit 2 orase in care s-au investit f multi bani in ultimul timp, Sibiu capitala europeana si normal sa se dezvolte la cati bani s-au bagat in el, Clujul , aici se pompeaza la greu bani de catre Boc si PDL sa scoate si ei capul in lume.Timisoara nu a primit nici 10% din banii pe care ii primeste Clujul in ultimi ani.Oricum voi laudativa in continuare pe banii altora.
  • +10 (14 voturi)    
    corectie (Vineri, 17 iulie 2009, 13:47)

    dodug [anonim]

    Nu e vorba de oua ci de 1 ou! Nu e vorba de atac si de tentativa... saracu' om, n-a putut nimerii ditamai masina! :lol:
  • -2 (4 voturi)    
    drdp (Vineri, 17 iulie 2009, 13:47)

    eu [anonim]

    tipul este angajat de malita de la drdp care a primit comanda de la frunzaverde!!!!!
  • +3 (17 voturi)    
    excelent :) (Vineri, 17 iulie 2009, 13:49)

    geo12 [utilizator]

    felicitari timisorenilor ! oameni adevarati! nu ca lingaii din alte parti...
  • +5 (21 voturi)    
    .... (Vineri, 17 iulie 2009, 13:52)

    sictireanu [utilizator]

    Felicitari celui care a aruncat :))))
  • +8 (18 voturi)    
    Propun (Vineri, 17 iulie 2009, 13:54)

    Ion [anonim]

    Propun ca toti romanii nemultumiti sa arunce cu oua stricate sau cu tomate in politicieni!
    • +4 (8 voturi)    
      e os ingura problema (Vineri, 17 iulie 2009, 14:19)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Ion

      nu cred ca avem suficiente oua si tomate ;)
  • -4 (14 voturi)    
    Chiar imi pare rau. (Vineri, 17 iulie 2009, 13:56)

    Ara [anonim]

    Sincer imi pare rau pentru dl Boc. Atentie insa jeguril precum EBA, Ridzi, Urdea, Placinta... nepasarea dumneavoastra fata de subiectul asta (al incompetentilor si hotilor din guvern si parlament, inculti, absolventi de scoli indoielnice, care nu isi cunosc lungul nasului), il va duce tot mai jos. Noi nu vrem asta dar v-o faceti cu propria mana.
  • -2 (14 voturi)    
    un om cu atitudine.... (Vineri, 17 iulie 2009, 13:56)

    ion [anonim]

    am crezut ca cdr ul a dat cea mai incompetenta si mai nepopulara guvernare.m am inselat....
  • 0 (14 voturi)    
    ce dume mai da boc? (Vineri, 17 iulie 2009, 13:58)

    cata [anonim]

    Asta merita figurantul de Boc si nesimtitul de Berceanu. Sa o ia amandoi la plimbare din tm. Ne dau dume si minciuni. Nu ii au timisorenii la suflet.
  • -3 (11 voturi)    
    era mai.. (Vineri, 17 iulie 2009, 13:58)

    Nicky [anonim]

    Era mai bine cu RPG-uri
  • +1 (9 voturi)    
    Scoate tara din criza, si apoi, DISPARI ! (Vineri, 17 iulie 2009, 14:02)

    si ciclul se reia [anonim]

    Sa venim NOI sa distrugem cum am distrus timp de 20 de ani

    cam asta e ce se va-ntampla
    • 0 (4 voturi)    
      Care noi? Care ei? (Vineri, 17 iulie 2009, 14:47)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui si ciclul se reia

      Ai cumva impresia ca PDL-ul va scoate tara din criza? NU pot sa cred asa ceva...sigur ai vrut sa zici altceva acolo...
  • +1 (11 voturi)    
    Tot Banatu-i fruntea ! ... (Vineri, 17 iulie 2009, 14:03)

    stan papuse [anonim]

    Sper ca erau stricate ouale alea .
  • 0 (12 voturi)    
    guvernul varza (Vineri, 17 iulie 2009, 14:05)

    John [anonim]

    Bravo Vlad! Ai perfectă dreptate. Nici macar flegme nu merita!
  • +2 (14 voturi)    
    Banatu-i fruncea (Vineri, 17 iulie 2009, 14:06)

    Mitica Valahul [utilizator]

    Felicitari banatului ca inca odata a dat tonul!

    Asteptam acum ca toate baile de multime ale acestor securisti mafioti sa se transforme in bai de oua, rosii stricate, flegme si pantofi!

    Respect sincer pentru banateni,

    Un bucurestean (care-i asteapta cu oua pe Traian, Boc, EBA, Udrea si pe restul brigadei de talhari)
  • +2 (12 voturi)    
    Banatul nu se dezminte (Vineri, 17 iulie 2009, 14:07)

    timis [anonim]

    Aici a inceput pastorul Tokes revolutia din '89, aici o sa inceapa si curatenia generala intr-e oamenii politici...
  • -3 (13 voturi)    
    Felicitari timisorenilor cei mai PSD-isti romani (Vineri, 17 iulie 2009, 14:19)

    PSD.PNL.SECURITATE.Tv [anonim]

    In Timisoara PSD.PNL castiga alegerile de 6 ani
    • +1 (5 voturi)    
      :) (Vineri, 17 iulie 2009, 14:42)

      aa [anonim] i-a raspuns lui PSD.PNL.SECURITATE.Tv

      d'asta si arata superb orasul ala pentru ca PDL-ul nu l-a putut lua asa cum nu a putut face cu Sibiul ... si cu altele ...

      Un exemplu elocvent de oras distrus de PDL e Bucurestiul.
      • -2 (4 voturi)    
        Sper ca glumesti (Vineri, 17 iulie 2009, 15:09)

        razvan [anonim] i-a raspuns lui aa

        Timisoara - superb? Vai mama lor, gropi, noroaie, maidane, gunoaie, dar localnicii trec prin ele cu fruntea sus si pieptul umflat, ca de, cica stau in mica viena. Macar noi, la Bucale, stim care-s minusurile si care-s plusurile orasului.
  • +1 (9 voturi)    
    ! (Vineri, 17 iulie 2009, 14:23)

    ileana [anonim]

    Am plecat in concediu si am uitat oua in frigider!
    Donez si eu 10 oua imputite !
  • 0 (8 voturi)    
    N-a fost decat un ou! (Vineri, 17 iulie 2009, 14:25)

    daniel [anonim]

    Un ou este putin. Macar un pantof de-ar fi!
  • -4 (6 voturi)    
    un polist suparat (Vineri, 17 iulie 2009, 14:39)

    aradeanu [anonim]

    un suporter suparat pe boc ca cfr cluj a batut pe poli
    in finala cupei romaniei.
  • +4 (8 voturi)    
    ouale lui boc (Vineri, 17 iulie 2009, 14:40)

    iememeu [anonim]

    Fiecare ce merita!
    Sunt curios in basescu cu ce se va arunca.Cu voturi sigur nu.
  • +10 (12 voturi)    
    pt complexati (Vineri, 17 iulie 2009, 14:53)

    bob [anonim]

    fratilor , ma disperati cu lozincile voastre gen "tot banatu-i fruntea" "banatul nu se dezminte", mai depasiti-va odata complexele astea de 2 bani de origine ......noi suntem mai destepti ca voi .....dar noi suntem mai frumosi .....vaca noastra da mai mult lapte ....suntem cu totii romani indiferent ca provenim din banat , moldova , muntenia .....binenteles va mai curge apa multa pe siret mures olt etc pana se vor lumina ca de fapt suntem la fel cu totii
    • +10 (10 voturi)    
      CORECT (Vineri, 17 iulie 2009, 15:01)

      daniel [anonim] i-a raspuns lui bob

      Ma alatur Bob acestei chemari.

      Eu sunt din TM dar ma enerveaza la culme prostiile astea care le gasesti de fapt in toata tara.

      Este un exemplu de primitivism si ruralitate.
    • +2 (4 voturi)    
      aici nu-i vorba de complexati (Vineri, 17 iulie 2009, 15:07)

      dumi [anonim] i-a raspuns lui bob

      ci doar de a recunoaste calitatile unor romani. de ce-am fi toti la fel? unii sunt mai toleranti (muntenii), altii sunt mai hotarati (banatenii), altii sunt mai aspri (moldovenii), iar altii (ardelenii) nu se stie cum sunt.

      Oricum, cu totii ne-am saturat de Base (pe care eu l-am votat) si de PDL; ne-au inselat asteptarile, si-au batut joc de sperantele noastre. Afara cu ei, la viitorul vot!
      • -3 (3 voturi)    
        pt dumi (Vineri, 17 iulie 2009, 15:38)

        bob [anonim] i-a raspuns lui dumi

        nu stiam ca esti cunoscatorul absolut ar particularitatilor fiecarei zone .....sa inteleg ca banatenii nu sunt toleranti sau atat de toleranti ca muntenii ? sau.... dobrogenii sunt mai putin aspri ca moldovenii ? etc ... sa nu se supere nimeni incerc sa inteleg rationamentul lui dumi doar .......intreb s-a facut o statistica nationala si nu o cunosc eu ? inca un lucru .....in opinia mea a generaliza , a pune pe toata lumea in aceleasi tipare .....daca esti X inseamna ca esti Y da dovada , acum sa ma scuzi , de lipsa de educatie , cultura si civilizatie ..... ps : vorbesti in numele tuturor ( cu totii ne-am saturat de base) .... inca o dovada a lipsei celor 3 caracteristici pe care le-am enuntat mai sus ..... daca traiai doar in comunism aveai o scuza .....
        • +2 (2 voturi)    
          tie iti place base? (Sâmbătă, 18 iulie 2009, 7:39)

          clujean [anonim] i-a raspuns lui bob

          deci esti ori 1. devalizator al banului public ori 2. dobitoc patentat! altceva nu poti fi daca iti place base.
  • +1 (5 voturi)    
    Incepe (Vineri, 17 iulie 2009, 14:56)

    Sorin [anonim]

    Tot de la Timisoara! Uitati-va bine la Boc in fotografie: o sa dispara curand
  • -2 (6 voturi)    
    cata rautautate e in unii oameni (Vineri, 17 iulie 2009, 15:04)

    avramiancu [utilizator]

    sincer cred ca sunt pe site-ul asta niste oameni f nefericiti dupa cat venin si cata rautate este. unii ar face orice sa mai poata improsca cu mocirla si in jur, poate poate s-or simtii ei mai curati. Omul asta (boc ) pararea mea, e ca se straduie sa faca ceva in mocirla de societate in care ne gasim. Din pacate de la atitudine, gesturi... se promoveaza doar cretinismul.
    • -1 (1 vot)    
      de necrezut (Vineri, 17 iulie 2009, 16:42)

      cristian [anonim] i-a raspuns lui avramiancu

      Iti multumesc pentru postare. Nu credeam ca mai exist si oameni cu capul pe umei.
      • +3 (3 voturi)    
        :| Purtatori de creier ? (Vineri, 17 iulie 2009, 17:34)

        Moromete [anonim] i-a raspuns lui cristian

        Bine zici Iancule !! dar ai uitat esenta: inainte eram in mocirla, acum suntem tot in mocirla dar FARA bani. Mai nou asocierile de grup in scop infractional se fac in organizatiile de tineret. Cristian cap pe umeri poate insemna numai purtator de creier. Altfel vad ca hotii din tara asta se simt ofensati cand le sunt sifonati leader-ii; Ma gandesc ce se intampla daca vizita o AVICOLA?
  • -2 (4 voturi)    
    Asta nu e Timisoara - E PSD (Vineri, 17 iulie 2009, 15:14)

    PSD [anonim]

    Timisoara nu poate sa faca sa cada PSD-ul
    dar vrea sa cada Boc

    Asta e PSD
  • +1 (1 vot)    
    mamaligi ofensate (Vineri, 17 iulie 2009, 17:03)

    rec.. [anonim]

    da ma baieti e o timpenie ca s-a aruncat cu oua in boc...eu l-as fi asteptat si pe pogea si restu;impuscam mai multi iepuri dintr-un foc...asa s-a pierdut efectul surprizei,iar hotii astia or sa umble de acum cu TAB-ul..hmmm va aduce aminte de cineva???
  • +2 (2 voturi)    
    Mai nea Boc... (Vineri, 17 iulie 2009, 17:15)

    Ioan [anonim]

    Oamenii nu arunca cu oua in tine pentru ca sunt vremuri de criza, ci pentru ca voi sunteti toti milioanari in euro, iar ei de abia isi duc zilele. Nu sunteti cu nimic mai buni decat cei dinaintea voastra ci, din pacate, mult mai rai...Poate isi dau seama ca au fost inselati din nou, ce zici ?
  • +3 (3 voturi)    
    Programul: PRIMUL OU (Vineri, 17 iulie 2009, 21:47)

    bozo [anonim]

    Eu cred ca deja a demarat programul social 'Primul Ou' si de acum inainte din ce in ce mai multi cetateni vor dori sa ciocneasca un ou de dl Boc. :))
  • -1 (3 voturi)    
    intrebati-i pe moguli (Vineri, 17 iulie 2009, 22:34)

    goe [anonim]

    Dupa ce au cheltuit milioane (de euro) sa improaste cu laturi prin televizor, mi se pare destul de plauzibil ca mogulii sa treaca la improscat cu laturi in direct. E ieftin si eficient. Timisoara este cel mai misarupist si mai blazat oras din Romania, ultimul loc din tara unde un politician ar incasa oua. Dar a fost ales din motive istorice, pentru a starni anumite asocieri cu 89, dictatura, revolutia, etc. SPP-ul nu si-a facut datoria si in mod normal trebuie sa cada niste capete.
  • +2 (2 voturi)    
    nu cumva (Sâmbătă, 18 iulie 2009, 11:31)

    unu [anonim]

    erau ouale lu nastase?... LOL! :)))))