Marian Oprisan despre Sorina Placinta: S-a remarcat ca politician confectionandu-le costume gratis colegilor senatori

de D.T., B.B.     HotNews.ro
Marţi, 14 iulie 2009, 19:00 Actualitate | Politic

Presedintele Consiliului Judetean Vrancea, Marian Oprisan (PSD) a criticat, intr-o declaratie pentru HotNews.ro, propunerea PD-L la Ministerul Turismului si Sportului care este si senator de Vrancea: “Nu vreau sa comentez, PD-L putea sa faca o alegere mult mai inspirata. Doamna Placinta nu are nici o legatura cu sportul. Am auzit prima oara despre intrarea in politica a acestei doamne pentru prima oara in viata mea in vara anului trecut. Nu s-a remarcat ca politician cu nimic. A, ba da! S-a remarcat confectionandu-le costume gratis colegilor senatori. Asta v-o poate confirma oricine de la Senat.”

Intr-un articol publicat de Libertatea in data de 15 mai 2009, senatorul Sorina Placinta declara ca si-ar dori sa faca haine inclusiv pentru Traian Basescu: “M-am gandit ca barbatii din Parlament ar putea sa poarte costume facute la fabrica noastra, asa ca in urma cu cateva luni le-am adus cateva mostre. Au fost incantati de calitatea croielii si a materialelor, fapt pentru care si-au comandat costume. Ca sa fie deosebite le-am si personalizat, asa ca fiecare posesor de costum are trecut numele pe el. Mi-as dori sa-i fac si presedintelui Basescu haine".

UpDate: Un senator PDL a recunoscut pentru HotNews ca si-a comandat doua costume la firma doamnei Placinta. Conform acetsuia, alti sase senatori PDL si-au facut costume la firma ministrului MTS.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

2153 vizualizari

  • 0 (10 voturi)    
    Bun! (Marţi, 14 iulie 2009, 19:07)

    Rox [anonim]

    Ce Pleasca! Poate confectioneaza costume gratis pentru sportivi, macar. Dar, probabil, va confectiona costume portocalii pentru tinerii care vor merge incolonati sa-l voteze pe Base. Apropos, cum se impaca business-ul dnei Gogoasa cu pozitia de senator, ministru??
    • +2 (8 voturi)    
      Poltician+afacerist (Marţi, 14 iulie 2009, 19:17)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Rox

      Pai nu se impaca de loc. E ca in reclama aia numai ca pe dos, combinatia asta la un singur om are intoadeauna urmatorul rezultat:
      politica+afaceri= coruptie.
      De ce? Pentru ca un afacerist gandeste intodeauna ca un afacerist, chiar daca si-a schimbat eticheta in politician, si in consecinta va face politica in interesul afacerilor proprii.
    • -1 (5 voturi)    
      hai sa ne dam primii cu parerea (Marţi, 14 iulie 2009, 19:26)

      cohan [anonim] i-a raspuns lui Rox

      Unde scrie ca oamenii de afaceri, oamenii care au o meserie nu pot activa si in politica. Eu zic ca e mai bine decat cu oameni care chiar nu au nici o meserie, ba nici scoala terminata cum e Merean asta de la Focsani.
      In schimb, Oprisan s-a remarcat ca om politic prin multimea de dosare penale in care este sau va fi invinuit.
      • +3 (3 voturi)    
        Meserie (Marţi, 14 iulie 2009, 19:54)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui cohan

        Meseria de politician e o meserie ca oricare alta. Faci scoala de politician dupa care practici politica.
        Adevaratii profesionisti pe care i-am intalnit in viata, se ocupau numai de o meserie si o faceau cu pasiune, din placere.
        Deci crema politicienilor sunt acei oameni care se ocupa numai si numai de politica si cand discuta de politica le vezi aceea sclipire particulara in ochi. Astfel de oameni politici trebuie promovati in partidele romanesti si nu afaceristi. Poti sa-mi dai exemple de astfel de politiceni din politica romaneasca?

        Cauza mocirlei in care se zbate politica romaneasca este chiar asta: au fost promovati oameni neprofesionisti politic.
    • +4 (4 voturi)    
      placinta? (Marţi, 14 iulie 2009, 19:32)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui Rox

      E clar, este blat!
  • +2 (6 voturi)    
    aici are dreptate (Marţi, 14 iulie 2009, 19:09)

    Johnny [anonim]

    Bizonul asta comunist, aici are dreptate.

    Femeia nu are nici o legatura cu sportul.

    Are cu tineretul, da, i-a exploatat in draci in halele mizere de confectie ale familiei. Intrebati pe oricine din Focsani.

    Curios cum Oprisan il musca pe Placinta, is amandoi din aceiasi rasa, de jarpite fara Dumnezeu.

    Probabil l-a ars pe undeva, la bani, unul pe celalalt.
  • 0 (4 voturi)    
    Oare nu putea... (Marţi, 14 iulie 2009, 19:14)

    deKISS [anonim]

    ...sa fie Octavian Belu? Puteam sa jur ca pentru aceasta si-a dat demisia anterior...Bine ca n-am facut-o..
  • +3 (3 voturi)    
    hopaaa (Marţi, 14 iulie 2009, 19:14)

    claudiopolis [utilizator]

    un prim semn bun... baronetul e deranjat
    • +1 (1 vot)    
      Oprisan simte pericolul! (Marţi, 14 iulie 2009, 20:18)

      metronom [utilizator] i-a raspuns lui claudiopolis

      faptul ca doamna Placinta va fi din ce in ce mai cunoscuta, reprezinta un pericol la viitoarele alegeri pentru functia de presedinte al Consiliului Judetean Vrancea.
  • +2 (2 voturi)    
    ref.zicerea manechinului (Marţi, 14 iulie 2009, 19:46)

    COMPREHENSIVU [anonim]

    ...asta care pe timpul lui ceasca facea reclama la ciorapi de dama cu jartea si se invelea cu perdeaua ca n-avea geamuri la cort, a ajuns sa-si dea cu parerea in vrancea despre politica si guvern...mai bine si-ar termina studiile gimnaziale ca trece vremea si o sa intre in anale ca cel mai analfabet presedinte de consiliu judetean !!!
    • +1 (1 vot)    
      ..oprisan.. (Marţi, 14 iulie 2009, 20:59)

      observator [anonim] i-a raspuns lui COMPREHENSIVU

      comprehensivule i-ai dat o idee buna.Nu ar fi de mirare sa auzim ca acest chelner sa-si dea bacalaureatul si sa devina si licentiat al unei facultati,dupa modelul vanghelie.Ce nu se poate in tara romaneasca?
  • +1 (1 vot)    
    parca ar fi un nume predestinat... (Marţi, 14 iulie 2009, 19:48)

    egroeg [anonim]

    s-o fi pus,oare,de-o noua placinta?
  • 0 (4 voturi)    
    Bate seaua sa priceapa iapa ! (Marţi, 14 iulie 2009, 19:54)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    @ Oprisan poate anticipeaza un "costium" cu dungute verticale pentru el si alti "coledzi" indiferent de culoare politica.Nu cred ca nici un utilizator responsabil care posteaza aici este pentru hotie,batjocorirea natiei,tarii duse la marginea rapei de niste neica nimeni.Campania ,mai bine zis linsajul Dnei Ridzi care are peste 100 postari pe Google si cca 1000 postari pe media.Deja ecouri reduc presiunea Ridzi demisionata se "remaniaza" MTS cu o noua senatoare deja luata in focuri.In concluzie Dnia sa Poporul sa se manifeste.Comisia termina in coada de peste si Basescu da cartile pe fata linsajului mediatic indreptat spre sine in final.Monica Ridzi este sa dea Dnul inceputul sfarsitului ca politicienii"dalmatieni" sa plateasca alaturi de interlopi.Ce lovitura ar fi ca Basescu sa conduca o campanie furibunda in fruntea PD-L cu un Boc sau Diaconescu presedinte si Basescu prim ministru,Nu mai e mult pana la prezidentiale Basescu ne ocupa tot timpul si da culoare politichiei terneDambovitene. DDD
  • +2 (2 voturi)    
    armani de moldova (Marţi, 14 iulie 2009, 20:20)

    iancu jianu [anonim]

    Si ia sa vedem acum cine si-a decontat costumele....
  • 0 (2 voturi)    
    Oprisan va fi in doliu mult timp (Marţi, 14 iulie 2009, 20:24)

    john [anonim]

    Cred ca PD-l a facut o miscare buna. Ca vrancean sunt mandru. Tipa e tare si e singura prin zona care poate face fata lui Marean. Vaz ca toata lumea e ingrijorata ca nu stie sport. Dupa cum arata la varsta ei cred ca face sport in fiecare zi. Apoi stie cum e cu oamenii, cu afacerile si cum se fac banii. Cred ca daca a facut o facultate nu simpla pe timpul lui ceasca si s-a imbogatit prin munca in aceasta perioada e calificata pt ministru. Tipa nu e politruc de profesie. Cred ca e destul de bogata sa nu fie tentata de mici ciupeli. Sper ca toti oamenii adevarati din vrancea care se opun lui cerebel sa o sprijine.
    • 0 (0 voturi)    
      asa e (Miercuri, 15 iulie 2009, 11:19)

      oana [anonim] i-a raspuns lui john

      chiar ca pdl a facut o miscare buna...incepe sa devina cineva cunoscut din vrancea si apoi poate avem si noi noroc sa l indeparteze pe oprisan ca prea a furat!!!!!!!!!
      Oricum tipa are succes si nu vad ce e asa de rau ca pana si in parlament isi promoveaza produsele care sa stiti ca sunt de buna calitate si accesibile multor persoane.
      Bravo ei ca a reusit!Sper sa faca treaba buna....
  • +1 (1 vot)    
    ?!?! (Marţi, 14 iulie 2009, 23:20)

    ileana [anonim]

    Domnu' Oprisan, mie -mi pare mai indoielnic politicianu'care accepta costumu'pe gratis, decat ala care-l face de pomana!
  • 0 (0 voturi)    
    predicat (Miercuri, 15 iulie 2009, 11:06)

    touretul [anonim]

    imbuibatul oprisan a spus si el una oabla. chiar, ce are muierea asta cu sportul? macar le-a facut senatorilor niste costume sportive. un trainig, ceva.
  • 0 (0 voturi)    
    A facut bani altfel (Miercuri, 15 iulie 2009, 19:14)

    Un vrancean [anonim]

    Imi pare rau dar este un alt reprezentatnt al judetului Vrancea care este "degeaba".
    Bani a facut cu altceva decat cu capul.
    In rest o sa va lamuriti ca problema s-a pus asa:
    "Cine da 2 milioane de euro pentru campania prezidentiala ala este ministru!"
    Sau mai mult?
  • 0 (0 voturi)    
    Să trăim bine! (Joi, 16 iulie 2009, 18:31)

    ppp [anonim]

    Este de 6 luni în politică. Deja a ajuns ministru. Se aude că ar fi sponsorizat PD-L cu 2 mld.
    În dramatica situaţie actuală de criză, se justifica înfiinţarea unor ministere!?!
    Orice om normal, până şi Ceauşescu ar fi procedat la desfiinţarea sau restructurarea unor ministere şi la reducerea drastică a cheltuielilor. În condiţiile actuale, mii de oameni trec în şomaj?
    Gândiţi-vă că aceşti oameni au copii şi familii de întreţinut.....
    Ce vină au aceşti copii. Mai avem inimi în noi!!!
    Ce este de neînţeles aici??? Alo!!!!! Băsescu!!!
    Ce ar fi să mai înfiinţaţi vreo 4 ministere... Ştiu o groază de PD-L-işti care se antrenează pe tuşă...
    "Să trăiţi şi mai bine..."