Vadim Tudor: Eu si Gigi Becali avem ac de cojocul europarlamentarilor care ataca Romania

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 10 iulie 2009, 20:21 Actualitate | Politic

Presedintele PRM, Corneliu Vadim Tudor, care a participat vineri la o reuniune a ministrului de externe, Cristian Diaconescu, cu noii europarlamentari romani, a declarat ca el si Gigi Becali au ac de cojocul europarlamentarilor straini care fac declaratii inacceptabile privind Romania.

"Spunea domnul ministru ca exista niste europarlamentari olandezi care fac declaratii inacceptabile si socante. Eu i-am spus ca tocmai de-aia e bine sa fiu eu acolo, cu Gigi Becali si, in general, nationalistii romani. Noi avem ac de cojocul lor si le vom raspunde cu aceeasi moneda", a declarat Vadim Tudor, citat de NewsIn.

Vadim Tudor se refera la repetatele declaratii ale lui Geert Wilders, liderul unui partid olandez de extrema-dreapta, care sustinea ca Romania si Bulgaria ar trebui sa fie excluse din Uniunea Europeana.


Citeste mai multe despre   




















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

1695 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    macar atat (Vineri, 10 iulie 2009, 20:27)

    turistul [anonim]

    parlamentul eurpean se transforma in circ ... sunt curios cum se va manifesta vadim la un discurs de-al lui tokes ... si invers :)
    • -10 (14 voturi)    
      Replica (Vineri, 10 iulie 2009, 20:47)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui turistul

      vadim are inteligenta de a le raspunde pe masura
      eu imi fac griji la gigi,
  • +13 (13 voturi)    
    V.I.P noastre (Vineri, 10 iulie 2009, 20:49)

    falco [anonim]

    Ce o sa faci Vadime o sa dai din gura , iar Becali gata pac pac ii impusc . Nasol am ajuns de astia ne reprezinta . Pacat .
  • +4 (6 voturi)    
    adica vadim il asmute pe becali.. (Vineri, 10 iulie 2009, 20:58)

    crap [anonim]

    vadim si-a tras potaie la europarlamentare, ca pana acum nu i s-a auzit glasul. cum insa becali ii e recunoscator ptr ca l-a sustinut cu securitatea nationalista cand a fost inchis, putem presupune ca vadim si-a tras caine la parlamentul european. faza e nu ca becali se va da in stamba aratandu-si incultura daca va fi vorba de vreo polemica deschisa (cred ca ei nu se asteapta prea mult oricum de la noi), ci ca se va face de bascalie ptr felul in care va gesticula si va incerca sa vorbeasca engleza in plen, prevad clipuri pe youtube si faze comice la televiziunile vestice cu protagonistii 'europarlamentarii romani proaspat dati jos din copac', sau 'cimpanzeii esteuropeni europarlamentari'. eu nu'nteleg cum cineva poate sa'l lase pe becali sa devina europarlamentar, nu e evident ca ne va face de cabana..? de fapt am uitat de eba, tandemul manechin-ciobanesc ne va ridica enorm in ochii forului UE
  • +11 (11 voturi)    
    vadim (Vineri, 10 iulie 2009, 21:00)

    nume [anonim]

    doamne fereste! numai de asta nu avea nevoie romania acu... sa se duca "nationalistii/extremistii" (citez dupa ce spune d. vadim) si sa le raspunda "cu aceeasi moneda" celor de acolo, din parlamentul european.... mie nu mi se pare amuzant... si asa romania are o imagine proasta in lume mai se duce si vadim sa imprastie kktu
    • -3 (3 voturi)    
      spune-mi cu cine te inhaitezi ... (Sâmbătă, 11 iulie 2009, 19:26)

      me [anonim] i-a raspuns lui nume

      Asa le-o crapa obrazul de rusine si olandezilor, englezilor si danezilor care si-au trimis nationalistii acolo sa ii "faca de rusine" ?
      Mai da-i in ma-sa, oricum parlamentul european e un mare circ si UE o mare prostie (in forma actuala cel putin). Ar trebui sa fie o piata comuna de desfacere, fara taxe de import-export si atat. Sau poate nici atat.

      Calitatea europarlamentarilor de toate natiile arata cat de indobitocita e populatia lumii in ziua de azi si de ce democratia nu functioneaza!
      • +1 (1 vot)    
        Cum ai ajuns tu la concluzia asta? (Sâmbătă, 11 iulie 2009, 20:15)

        Alex S [utilizator] i-a raspuns lui me

        Cum ai ajuns tu la concluzia ca din cauza ca europenii trimit nebuni la parlamentul european, asta inseamna ca democratia nu functioneaza? Da atunci ce functioneaza, totalitarismul?
  • +10 (10 voturi)    
    avea dreptate Geert Wilders (Vineri, 10 iulie 2009, 21:02)

    nume [anonim]

    normal ca romania nu merita sa fie membra ue! e doar o caterinca de tara!... haideti sa fim seriosi!
    • -3 (3 voturi)    
      Dar pentru buzunarul lor (Vineri, 10 iulie 2009, 21:44)

      soferul [utilizator] i-a raspuns lui nume

      merita. Cat timp scot profituri pe seama fraierilor din Romania care cumpara orice, totul e bine.
  • +5 (5 voturi)    
    Vadimel (Vineri, 10 iulie 2009, 21:28)

    ploiesteanu [anonim]

    Daca nu te bati tu cu pastoru" tokes la bruxel, insemna ca ai batut drumul degeaba pana acolo.
  • -5 (5 voturi)    
    continut sau forma (Vineri, 10 iulie 2009, 21:48)

    cam [anonim]

    Sa fim culti, hoti, sa nu ne intereseze de tara si liber-cugetatori sau sa fim expresivi, cinstiti, patrioti, ortodoxi?
    • 0 (0 voturi)    
      Huh? (Sâmbătă, 11 iulie 2009, 3:43)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui cam

      Hai valea. Te informez ca se poate sa fii expresiv, cinstit si patriot, ramanand liber-cugetator.
      Mai pune si mana pe carte, macar sa-ti scrii numele religiei patetice in mod corect.
  • -4 (4 voturi)    
    Adevarul e... (Vineri, 10 iulie 2009, 23:55)

    rica [anonim]

    ...ca Vadim cam are dreptate.Toti ne-o trag,tigani,corupti.Ei nu se vad pe ei si nu-si aduc aminte ca ei ne-au vandut rusilor si am ajuns in situatia asta.
    Daca e civilizat si diplomat eu m-as bucura sa se ia de oricine.
  • +1 (1 vot)    
    Au ac de cojoc? (Sâmbătă, 11 iulie 2009, 9:09)

    pe cine? [anonim]

    Probabil "acul" este "pacifistul" de smarandescu.
    Pai nu zicea bine olandezu' ca nu avem ce cauta in UE? Si uite ca cele doua javre de vadim si fecali s-au grabit sa confirme !
    • 0 (2 voturi)    
      Romania vs. Olanda (Sâmbătă, 11 iulie 2009, 19:31)

      io [anonim] i-a raspuns lui pe cine?

      Bai nene, eu traiesc in Olanda de 6 ani si vreau sa spun ca mai simt de 100 de ori mai nesigur pe strada in Amsterdam decat in Bucuresti. Saptamana trecuta un turist de 44 de ani a fost ucis dintr-un pumn de un taximestrist marocan in centrul centrului Amsterdamului.

      Politia e absenta total de pe strazi si nu intervine, la fel si populatia. Marocanii sunt peste tot, iar 50% din populatia primelor 4 orase ca marime din Olanda e musulmana, din care multi traiesc in enclave, neintegrati, parca ar fi in Maroc la ei.

      Nu stiu care n-are ce cauta in Europa dintre Olanda si Romania sa fiu sincer. Doar ca ei sunt mai tari in papagal si in tupeu, ca majoritatea tarilor nordice, asta-i singura diferenta.
      • +1 (1 vot)    
        este impresionant cata informatie falsa (Luni, 13 iulie 2009, 12:40)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui io

        1. nu este adevarat ca politia nu intervine. http://www.dutchamsterdam.nl/699-amsterdam-taxi-driver-kills-customer
        acel taximetrist a fost arestat imediat. Cam cat crezi ca ar fi durat in Bucuresti?
        2. nu este adevarat ca populatia primelor 4 orase este musulmana. De unde iei cifrele astea? populatia musulmana este 5.5% din populatia olandei. si ceva de genul 25% din primele patru orase. Ca o paranteza, populatia marocana este 2% din populatia olandei.
        3. asta mi se pare tupeu extrem: "Nu stiu care n-are ce cauta in Europa dintre Olanda si Romania sa fiu sincer." sunt cel putin 200 de ani diferenta intre cele doua tari si asta numai daca ma uit la organizare si cantitate de bun simt. Trebuie sa fii foarte suparat pe Olanda ca sa emiti asemenea aberatii. In cazul asta dute in Romania ca Boc te asteapta cu bratele deschise.
        • 0 (0 voturi)    
          e adevarat poate ... (Joi, 16 iulie 2009, 13:38)

          alex [anonim] i-a raspuns lui Alex

          ce zici tu mai sus DAR la fel de adevarat este urmatorul fapt - in statele din vestul europei infractionalitatea e mult mai crescuta ca in Romania chiar daca e socant e adevarat. Si in special cand vorbim de omoruri si jafuri urmate de omoruri ....
  • 0 (2 voturi)    
    circ (Sâmbătă, 11 iulie 2009, 11:16)

    MirceaA [anonim]

    sa vedeti ce balacareala iese, ca au si aia in UE handicapatii lor.
  • -1 (1 vot)    
    incredere (Sâmbătă, 11 iulie 2009, 11:21)

    Florin [anonim]

    avem incredere ca Vadim si Becali vor fi cu mult mai buni romani si patrioti decat alde Tokes, Frunda sau alti europarlamentari romani inregimentati in partidele PE si care nu vor indrazni cum de altfel nici nu au indraznit a sustina Romania in situatiile critice, romanii i/au votat pe cei doi pentru ca sunt patrioti si nu stau in genunchi pe la Bruxelles, va dorim succes nu va lasati, plebea va sustine, nu va pierdeti curajul, sustineti interesele tarii noastre asa cum si le sustin nemtii, francezii....noi cu cearta si infrigementul, suspiciunile si ironiile lor, ale celorlalti membri UE.Vadim si Becali fiti romani adevarati !
    • +1 (1 vot)    
      bine zici... (Duminică, 12 iulie 2009, 11:11)

      CoanaKiritza [anonim] i-a raspuns lui Florin

      ... "plebea va sustine"... sau poate voiai sa zici pleava...
  • +1 (1 vot)    
    WC+BK (Sâmbătă, 11 iulie 2009, 11:50)

    kronk [anonim]

    WC-tudor+BKLi or sa ne faca de ris in continuare.Ei nici macar nu inteleg de ce se duc acolo.Doi psihopati care mai bine ar sta la balaceanca.