Mircea Geoana: Basescu este intr-o cadere electorala dramatica, infrant de propria lipsa de performanta

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 9 iulie 2009, 15:15 Actualitate | Politic

Liderul PSD, Mircea Geoana, a declarat joi, la Craiova, ca actualul presedinte al tarii, Traian Basescu, este intr-o cadere "extrem de dramatica" in ceea ce priveste increderea si intentia de vot a romanilor, fiind infrant de propria "lipsa de performanta", relateaza Mediafax.

"Poate ca, in urma cu putin timp, nu multa lume credea ca Traian Basescu poate fi infrant. Am incheiat in urma cu doar cateva zeci de ore o noua masuratoare pe care o facem in pregatirea alegerilor prezidentiale. Diferenta in sondaje este de doar sase puncte in favoarea actualului presedinte, iar in urma cu trei luni diferenta era de peste 30 de puncte", a declarat Geoana.

El apreciaza ca presedintele Traian Basescu se afla intr-o cadere "extrem de dramatica" din punct de vedere electoral si ca intrebarea nu mai este daca Traian Basescu mai poate fi invins, pentru ca seful statului este infrant "de propria sa lipsa de performanta si de neonorarea promisiunilor solemne pe care le-a facut atunci cand a fost ales, in urma cu cinci ani de zile".


Citeste mai multe despre   























1659 vizualizari

  • +18 (28 voturi)    
    Despre "cazaturi" (Joi, 9 iulie 2009, 15:28)

    Fane [anonim]

    Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.!!
    • +10 (14 voturi)    
      incorect (Joi, 9 iulie 2009, 16:10)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui Fane

      trebuia sa spui ''''prostanacul moare de grija altuia'''' data viitoare sa nu se mai intample astfel
      de greseli.
  • +3 (19 voturi)    
    Basescu-55%, Geoana-45% in turul 2. (Joi, 9 iulie 2009, 15:28)

    Elena [anonim]

    Antonescu nu va ajunge in turul 2.
    • +1 (15 voturi)    
      Mi-e frica de tradare. (Joi, 9 iulie 2009, 15:49)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui Elena

      Sper ca PNL sa nu tradeze electoratul de dreapta prin sustinerea lui Geoana in turul 2. Sa nu uite de 2004 cand PNL l-a sustinut pe Basescu in turul 2.
      • -6 (18 voturi)    
        Tradare (Joi, 9 iulie 2009, 16:05)

        Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui Vlad

        Pai si vrei sa-l sustina pe Basescu?
        Daca voi avea de ales intre Geoana si Basescu cu siguranta as vota Geoana. Este mult mai putin periculos decat Basescu.
        Eu sper sa nu am aceste optiuni. Vom vedea.

        Daca trendul actual continua, iar guvernul continua cu poezia si nu cu guvernarea tare mi-e ca Basescu are sanse sa nu mai intre in turul 2.
        • 0 (0 voturi)    
          Geoană + Antonescu = Duda (Vineri, 10 iulie 2009, 10:23)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui Alexandru C

          Electoratul votează persoana care are capacitatea de a transmite mesaje şi de a comunica pe înţelesul majorităţii. Este cu totul altceva decât exit-poll-urile sau sondajele comandate. Ca să piardă, Băsescu trebuie să vorbească exact ca Geoană şi să se comporte fix ca Antonescu. Ceea ce, nici să vrea, nu poate. Indiferent câţi domnugâdea, domnustan şi ale tonomate vor apărea la Antene şi vor răstălmăci Realitatea.
        • 0 (0 voturi)    
          C (Vineri, 10 iulie 2009, 11:59)

          mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru C

          chiar asta crezi sau asa ai fost invatat sa spui?
      • -3 (13 voturi)    
        De ce sa nu tradeze? (Joi, 9 iulie 2009, 16:14)

        FLORIN [anonim] i-a raspuns lui Vlad

        PDL nu a tradat electoratul de dreapta?
      • +2 (4 voturi)    
        fii serios (Joi, 9 iulie 2009, 20:33)

        ducu [anonim] i-a raspuns lui Vlad

        Fii sigur ca PNL il va sustine pe Mircea Geoana in turul 2. PSD i-a sustinut la guvernare timp de doi ani, iar Basescu este dusmanul lor de moarte (si a tuturor Romanilor, cu exceptia marionetelor gen Videanu, Berceanu, Cocos si escrocii care ii conduc). Dar Geoana presedinte cred ca va fi mult mai bun decat Basescu care a injosit biroul presedintelui Romaniei.
        • -1 (3 voturi)    
          cam da, dar (Vineri, 10 iulie 2009, 1:16)

          MirceaA [anonim] i-a raspuns lui ducu

          in spatele lui Geoana e tot ce are mai murdar Romania. Asa ca... nu, multumesc.
        • +1 (1 vot)    
          Mai gandeste-te! (Vineri, 10 iulie 2009, 8:48)

          Un roaman anonim [anonim] i-a raspuns lui ducu

          De Vanghelie, principalul sponsor si sustinator al lui Mirciulica ai auzit? Vrei ca interlopii sa patrunda chiar peste tot in Romania? Mai departe gandeste singur.
      • -1 (1 vot)    
        cu siguranta pnl-istii vor vota cu G. (Vineri, 10 iulie 2009, 8:46)

        georgev [utilizator] i-a raspuns lui Vlad

        Daca Antonescu nu intra in turul 2, PNL va recomanda expres votul pro Geoana.
        • +1 (1 vot)    
          pro-sti (Vineri, 10 iulie 2009, 12:03)

          mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui georgev

          Ar fi de rasul curcilor ca un politician de dreapta sa recomande un candidat de extrema stanga!
    • +3 (7 voturi)    
      De unde ai scos cifrele alea? (Joi, 9 iulie 2009, 16:02)

      Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui Elena

      Am fi si noi curiosi.
  • +18 (20 voturi)    
    pff (Joi, 9 iulie 2009, 15:30)

    Gion [utilizator]

    nu ca nu ar fi asa ... dar s-a trezit performantul de Geaona sa zica ...
  • +9 (17 voturi)    
    corect (Joi, 9 iulie 2009, 15:31)

    unu_de_aiurea [anonim]

    Corect, aici ai dreptate dar nici pe tine nu vrem sa te votam si oricum o sa fie mai sus decat tine.

    Ce inseamna "puncte"le din sondaje ? Procente ?
  • +12 (18 voturi)    
    De ce moare ciinele... (Joi, 9 iulie 2009, 15:34)

    Danitzi [utilizator]

    "Mircea Geoana: Basescu este intr-o cadere electorala dramatica, infrant de propria lipsa de performanta "
    chiar am ris cind am vazut titlul! Asa o fi dar pe noi nu ne intereseaza ce face Basescu spus prin gura lui Geoana, ne intereseaza ce idei are fiecare candidat in parte si nu ce crede unul despre altul. Greu de priceput pentru Geoana ce vor alegatorii.
  • -5 (5 voturi)    
    papagal (Joi, 9 iulie 2009, 15:35)

    ady [anonim]

    in ceea ce priveste increderea si intentia de vot a romanilor a fost rupta de toata clasa politica & emigratie....sunteti buni doar cu capu plecat,mana intinsa /
  • +6 (12 voturi)    
    Geoana (Joi, 9 iulie 2009, 15:45)

    Ufo Man [anonim]

    Vai domul Geoana, inca mai astept cei 20.000 de EURO pentru cei s-au intors in tara. Aud.......
    • -1 (9 voturi)    
      .... (Joi, 9 iulie 2009, 16:20)

      festinalente [utilizator] i-a raspuns lui Ufo Man

      O sa ii dea odata cu maririle de salarii pentru profesori promise de Base.
      • -3 (3 voturi)    
        esti pe aratura (Vineri, 10 iulie 2009, 1:18)

        MirceaA [anonim] i-a raspuns lui festinalente

        omuletule, nu el a promis. El a semnat un document aprobat de Parlament. Mai citeste o carte, un ziar, mai transpira gandind.
    • 0 (0 voturi)    
      Daca te bazezi pe ei esti falit (Vineri, 10 iulie 2009, 8:50)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Ufo Man

      II va da cand va deveni presedinte, adica niciodata.
  • +7 (13 voturi)    
    catre Geoana: (Joi, 9 iulie 2009, 15:45)

    nicu [anonim]

    Da, ai dreptate. Basescu scade in sondaje si are si de ce. Dar nici tu nu cresti. Se duc procentele pe la Duda, pe la Antonescu.
    • +2 (2 voturi)    
      >>>>>>>>>>> (Joi, 9 iulie 2009, 16:38)

      Invincible [anonim] i-a raspuns lui nicu

      Care Vadim? :)
      • 0 (2 voturi)    
        Aoleu (Joi, 9 iulie 2009, 19:13)

        Gigi [anonim] i-a raspuns lui Invincible

        Vadim nu zgarie branza pe la Bruxelles? Eu asa credeam. Mi-am sfatuit toti prietenii sa voteze sau PRM sau EBa. In felul asta pe de-o parte scapam de ei si pe de alta parte maream IQ-ul mediu al populatiei din RO daca plecau la PE. Si tu zici ca nu a parasit inca incinta? Aoleu...repede sa-l votam presedinte pe undeva prin Antarctica (cat mai avem timp). Si zici ca nu se poate? Atunci am incurcat-o!
        • 0 (0 voturi)    
          Ai uitat de cineva (Vineri, 10 iulie 2009, 8:52)

          Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Gigi

          La Bruxelles sau oriunde altundeva trebuie trimis si Marean Vanghelie. Sa mai facem curatenie printre asa-zisi demnitari.
  • +5 (9 voturi)    
    MG (Joi, 9 iulie 2009, 16:04)

    mos ion roata [utilizator]

    Consilierii platiti cu bani grei de psd nu fac nici doi bani! Prostanacul a ajuns sa-i faca campanie Malinerului! Afirmatiile sale sunt interpreatate intotdeauna pe dos de alegatori fiindca stiu cu cine au de-a face-Eu am inteles ca geoana e in cadere spectaculoasa si dramatica,ca este infrint deja in alegeri de promisiunile solemne facute la alegeri (om in cosmos,mii de euro pentru repatriati,salarii marite,pensii marite etc,etc).Cred ca psd are o mare problema cu candidatul la prezidentiale...mai au timp sa-l schimbe daca aproba Van-Ghelie.
  • 0 (6 voturi)    
    Geoana viseaza (Joi, 9 iulie 2009, 16:28)

    MIKE [anonim]

    Mr Geoana: ramane cum ti-a spus Iliescu!
  • +1 (7 voturi)    
    ATENTIE BASESCU!! (Joi, 9 iulie 2009, 16:32)

    ion pop [anonim]

    a nu se uita ca atunci cand au iesit presedinti noi...... a cazut iliescu ... magureanu a declarat "...am votat schimbarea...." cand constantinescu nu a mai candidat, a declarat ".... m-a invins sistemul..." cred ca dnul basescu a deranjat mult sistemul , a condus prin dezbinare prin a arunca ura unei clase spre alta, vezi atacurile la justitie , vezi atacurile la pensionarii de lux...... cred ca ajunge!!!!!!!!!!!
    • +4 (8 voturi)    
      Mda! (Joi, 9 iulie 2009, 17:04)

      Europul [anonim] i-a raspuns lui ion pop

      Da ai dreptate! Cata nesimtire are basescu, sa atace justitia, care merge snur, sau chiar pensionarii de lux, ca saracii au muncit de 100 de ori ma mult decat taranii. Nesimtit chiar, toate merg perfect in tara asta, deci care are ceva de comentat, sa se abtina.
      • -2 (6 voturi)    
        N-ai priceput nimic (Joi, 9 iulie 2009, 17:17)

        Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui Europul

        Nu e treaba presedintelui prietene. Nu intra in atributiile lui. El doar se da mare jucator si atoatestiutor pentru prostovanii din tara asta, adica vreo 35% dupa ultimile sondaje.
        • -1 (1 vot)    
          aha (Vineri, 10 iulie 2009, 1:21)

          MirceaA [anonim] i-a raspuns lui Alexandru C

          deci presedintele trebuie sa se uite la aia si sa taca din gura. Te deranjeaza ca se ia de mafie? O are si el pe a lui, ca orice presedinte, da e infinit mai mica decat ce era.
  • -3 (5 voturi)    
    mda (Joi, 9 iulie 2009, 16:43)

    mda [anonim]

    pe asta nu-l voteaza decat prostimea de la tara...

    iar pe basescu nu-l mai votez ca m-a terminat de cand cu fiicasa (in curand o vedem pe baseasca canditata la presidentie) daca nu insista atat de mult, poate mai merita votul meu, dar cand s-a vazut ce nesimtire pe fata... adieux!!!

    deci cine mai ramane ? duda sau antonescu... amandoi fiind niste marionete a lui patriciu.

    si desi am votat mereu in ultimii 10 ani, chiar si la ultimele europarlamentare.. voi zice PAS la prezidentiale. nu de alta dar si asa nu mai am de gand sa stau mult in tara asta
    • +4 (6 voturi)    
      in cazul asta fugi (Joi, 9 iulie 2009, 18:00)

      zaboo [anonim] i-a raspuns lui mda

      da' renunta si la cetatenie rapid! daca tot zici PAS si ti se rupe, parca e mai bine asa! in privinta Elenei, te rog eu sa iti amintesti de cat de scarbit te-ai simtit de ajutorul primit de ea de la "taticu'" cand te-o ruga copilul dumitale ceva! si sa-i dai neaparat cu sutul la nevoie, ca sa nu se scarbeasca si altii de gestul tau (a)normal de a-ti ajuta copilul! mentionez ca NU a fost vorba de nicio NUMIRE in cazul Elenei... atat!
  • +3 (3 voturi)    
    da da, de ziua ta! (Joi, 9 iulie 2009, 16:51)

    Anonim Cunoscutu [anonim]

    geOANO, doar nu ai visat ca o sa castigi alegerile din primul c/, pardon tur
    in rest pt parlamentari: leneveala placuta fosilelor
  • +3 (3 voturi)    
    HAHAHAHAHA (Joi, 9 iulie 2009, 17:56)

    MirceaA [anonim]

    imi aduce aminte de Lenin, care zicea ca societatea capitalista este pe marginea prapastiei. Asa o fi fost, dar era imbracata frumos si satula.
  • -1 (1 vot)    
    Prostanacul dixit ! (Joi, 9 iulie 2009, 20:24)

    martin [anonim]

    Probabil ca e relativ roman,fiindca la Dabuleni nu prea sunt daci !
    Nu scriu mai mult ca personajul nu merita nici o atentie !
  • +1 (1 vot)    
    Mai, nene Geoala, (Joi, 9 iulie 2009, 20:26)

    domino63 [anonim]

    frate cu gugãl de vanghele, tu gandesti ceva cand spui? Sau e doar rea vointa? Tu nu/ti dai sema ca te bate marinaru' cu funia uda? Iti dai seama ca ai sa intri pe usa soacrei cu ancora in dinti si cu pecetea de prostanac in frunte? Pana acum cateva lui dadeai 25.000 euro, trimiteai oameni in cosmos - vreti sa propagati prostia oriune?- acum construiesti 50.000 case? Si tu stai in casa soacrei? Mai, baiat mic si... cu almanahe, ia pune taratele din cap la contribuitie, ca poate se lasa cu ceva bors! De gogsile voastre sunt satul! Daca ar fi dupa mine, voi PSD si cu poporul vostru, ar trebui sa sa dati examen la numarat neuroni! Cred ca impreuna veti reusi sa aveti... doi! Poate si inca doi... de rezerva. Dar atat!
    • +1 (1 vot)    
      omuleeee (Vineri, 10 iulie 2009, 1:23)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui domino63

      ai umor. In ziua de azi e greu sa razi, dar m-ai facut sa rad. Esti tare. Te salut cu respect.
    • +1 (1 vot)    
      Ai uitat ceva (Vineri, 10 iulie 2009, 8:55)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui domino63

      GPS-urile de pe tractoare de parca la noi ar fi preerii americane sau marea campie rusa. Dar la mintea lui nu poti sa ai pretentii. Si cum e consiliat de Marean......
  • +1 (1 vot)    
    Mirrrcică!!! (Joi, 9 iulie 2009, 20:38)

    ala [anonim]

    Mircică, dragă, fă-te, dom'le, că lucrezi!
  • +1 (1 vot)    
    Geoana versus guru Van"Chelie ! (Vineri, 10 iulie 2009, 18:39)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    @ Cel mai periculos e cand te minti singur sau ai consilieri precum Van"Chelie. Hitler a crezut pana in ultima clipa in Pas du Calais ! PdC pt geoana va fi Basescuin cadere.Dar si cand se va ridica !Celor 322 si unor PSDR le trbuie o lectie de frica administrata de Alexandru Lapusneanu sotiei.DDD