Ludovic Orban: Dezamagitii din PDL au reprezentare politica in PNL

de D.G.     HotNews.ro
Miercuri, 8 iulie 2009, 16:57 Actualitate | Politic

Prim-vicepresedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat, miercuri, la Arad, ca exista "extrem de multi alegatori care considera ca PDL a tradat dreapta romanesca" si ca "dezamagitii" din PDL au reprezentare politica in PNL, informeaza Mediafax.

"Exista extrem de multi alegatori care considera ca PDL a tradat dreapta romaneasca, cu o politica guvernamentala ce aduce doar faliment in lant si pierderea locurilor de munca a zeci de mii de romani, o politica impotriva clasei de mijloc, care a votat in mare parte cu PDL la alegeri", a spus Orban.

Liderul liberal a mai spus ca "toti dezamagitii din PDL au reprezentare politica in PNL".

Ludovic Orban a fost prezent, miercuri, la Arad pentru instalarea in functie a noului presedinte al filialei judetene PNL, Sever Jurca. 


Citeste mai multe despre   























914 vizualizari

  • +4 (10 voturi)    
    nu mai multa ca in PRM (Miercuri, 8 iulie 2009, 17:11)

    Razvan_M [utilizator]

    Care-i profilul votantului partidului dumneavoastra si ce ati facut pentru acest votant, domnule Orban? Concret, daca se poate :)
    • +4 (4 voturi)    
      PNL =partidul dezamagit al dezamagitilor (Miercuri, 8 iulie 2009, 18:55)

      Kroko Dilu [anonim] i-a raspuns lui Razvan_M

      ce vedem noi astazi ?: crepusculul unui partid care a dat in balbaiala , cu lideri falsi ,unii batuti de soarta ,altii batuti de varsta ,altii de mult trecuti in ascuns la PSD ca Patriciu,Tariceanu ,Roman ,Safutoiu , etc.
  • +9 (13 voturi)    
    yeap, sure (Miercuri, 8 iulie 2009, 17:13)

    cujo [anonim]

    PNL nu reprezinta nici clasa de mijloc si nici dreapta romaneasca; dimpotriva, cat timp au guvernat au marit aparatul de stat cu 30% si au ridicat numarul de asistati social la 12 milioane de romani, o crestere substantiala a unui numar oricum ingrosat de guvernarile psd. In plus, guvernarea liberala a compromis dezvoltarea structurala a Romaniei prin incremenirea si subfinantarea oricarui proiect serios, prin deturnarea fondurilor publice catre clientelele politice, prin favorizarea penalilor din propriul partid si din PSD. Au adus coruptia si traficul de influenta la rang de politica de stat, au manifestat incompetenta crasa in administrarea finantelor publice lasand o gaura de 6 miliarde de euro la predarea gestiunii. Acum au schimbat machiajul cu fetitza Crin si arunca pe piata o platforma libertariana utopica ce ar adanci Romania si mai mult in dezastrul lasat de ei. Clasificam acest palmares din gama comportamentului schizoid ce caracterizeaza PNL-ul la capitolul incheiat al guvernarilor parazitare si corupte a fortzelor politice clonate din fosta oligarhie peceristo-securista ce au delapidat si condamnat Romania la inapoiere in perioada post decembrista. Adio, PNL.
    • -7 (7 voturi)    
      Sigur (Miercuri, 8 iulie 2009, 17:48)

      Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui cujo

      Esti sigur ca nu incurci partidele?

      Din cate citesc in ultimile zile PDL-ul e ala care favorizeaza penalii (vezi cazul Ridzi), promoveaza incompetenta (vezi Roberta Anastase, Emil Boc, Elena Udrea, Pogea, Videanu, si cam toti ministrii PDL), ne adanceste in criza etc.
      • +2 (2 voturi)    
        Caltabosu PNL (Miercuri, 8 iulie 2009, 21:28)

        vasi [anonim] i-a raspuns lui Alexandru C

        Ala cu caltabosu, palinca si pliculetul cu euroi de unde era? Sau ala care statea pe messenger si-o batea in cap (stii tu ce) ?
  • +2 (10 voturi)    
    eu sunt dezamagit de PDL, dar tot am sa-i votez (Miercuri, 8 iulie 2009, 17:15)

    sorin [anonim]

    pentru ca ion iliescu a tacut si a acceptat sa vanda aproape toata Romania PE NIMIC, constantinescu la fel, tariceanu a avut crestere economica si a cheltuit fara folos si nici nu a pus bani deoparte, nici nu a facut investitii; nici PDL-isti nu par capabili, dar macar au ca scuza criza economica
  • +9 (11 voturi)    
    Si cei dezamagiti de PNL (Miercuri, 8 iulie 2009, 17:15)

    bogdan [anonim]

    Ei unde sa se duca. Dupa modelul Orban ...la baut.
    Ca in alta parte tot nu au unde.
    • +3 (3 voturi)    
      la baut .. (Miercuri, 8 iulie 2009, 20:04)

      gura rea [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      ca ne invata el Crinisor Bubico ca are esperentza !
  • +8 (10 voturi)    
    si eu sunt dezamagit de PDL... (Miercuri, 8 iulie 2009, 17:16)

    Dorin [anonim]

    .. dar cu siguranta PNL-ul nu ma reprezinta. Astia au tradat "dreapta romaneasca" mult mai rau .. si atunci, eu cu cine votez?
    • +6 (10 voturi)    
      deocamdata (Miercuri, 8 iulie 2009, 17:29)

      amon [anonim] i-a raspuns lui Dorin

      Deocamdata votam cu Basescu. Despre PDL mai vedem.
  • +7 (9 voturi)    
    mare greseala cu Orban (Miercuri, 8 iulie 2009, 17:17)

    n-am [utilizator]

    Daca vrea dreapta sa culeag din voturile PDL-ului , nu-l lasati pe Orban sa exploateze subiectul. PNL-ul ar trebui sa iasa cu oameni noi, nu cei care au fost la puterepana anul trecut.
    Antonescu ar trebui sa ajusteze comunicarea si la nivelul vicepresedintilor, altfel vor latra la luna, inca 5 ani.
    Altii in fata, asa puteti castiga!
  • +7 (9 voturi)    
    dezamagita (Miercuri, 8 iulie 2009, 18:05)

    eu [anonim]

    dar PNL, domnule orban ca 2 ani de zile a guvernat de fapt psd-ul in locul vostru, reprezentati cumva dreapta romaneasca? Sa va fie rusine sa mai deschideti gura.
    • -5 (5 voturi)    
      ... (Miercuri, 8 iulie 2009, 19:33)

      seby [anonim] i-a raspuns lui eu

      Hai, lasa-ma! Nu zau... poate uitati cumva ce faceau dragii de PD-Listi.. ce guvernare.. treaba lor era sa arunce cu laturi in cei de la PNL. Poate uitati ca cei din PD-L au spus ca nu vor guverna NICIODATA cu PSD.. si brusc, ca sa ajunga la ciolan, au facut-o? Cum vi se pare guvernarea actuala, sincer? E superba, nu? Doar nu e ca pe vremea PNL..unde, de bine, de rau, nivelul de trai a mai crescut.. nu trebuie sa ma credeti pe cuvant, statistica spune asta... e plina de tot felul de competenti.. udrea (sincer, ce treaba are asta cu administratia?), berceanu (maaare ministru, doar gura a fost pana acum de el), ridzi (specializata in deturnarea fondurilor publice cu o nonsalanta criminala) si lista poate continua... Daca PD-L mai reprezinta dreapta romaneasca, inseamna ca ne-am tampit cu totii...
  • +2 (4 voturi)    
    Dublu-repetentul, presedinntele Romaniei (Miercuri, 8 iulie 2009, 22:15)

    hotnewsfil [utilizator]

    Ionescu Ion: Dublu-repetentul, presedintele Romaniei
    Miercuri, 08 Iulie 2009 21:35
    Crin este un ganditor profund si metodic.In toate strategiile pe care le adopta, nu face nici un pas decat dupa ce l-a desavarsit pe precedentul. Este metoda lui de lucru, de succes total, dobandita in facultate, cand a castigat titlul de "dublu-repetent". El a mai dobandit si diploma de "Papagal perfect", ce i-a fost acordata de mega-mentorul sau Patriciu, pentru demnitatea cu care ii duce servieta, si pentru redarea cu o fidelitate si o precizie inegalabila, a tutur ineptiilor economico-financiare lansate de mentorul-idol, sub titlul global :"Dati frau total-liber hotiei, dati-i dracului pe bugetari si pe pensionari, faceti taxe si impozite zero, desfiintati orice control si vindeti repede ce-ati furat!". Daca il vom alege presedinte, dublu-repetentul nu va iesi din tiparul ingineriilor financiare de susces, aplicate de mentor, experimentate cu deplin succes, pe spinarea tarii. Le-am da o lectie zdrobitoare dobitocilor de capitalisti din tarile pe care le numim, ne-meritat, avansate, intepenite toate in ruinatorul nivel de 35%, al taxelor si impozitelor.
  • -4 (4 voturi)    
    serios vorbind (Miercuri, 8 iulie 2009, 23:07)

    xulescu [anonim]

    Nu zic ca exista variante prea bune din punct de vedere politic la ora actuala... dar chiar sunteti toti inconstienti? Votati PDL-ul si pe Basescu in continuare pana ne ducem toti dracu!
    • 0 (0 voturi)    
      DIXIT!AVETI DREPTATE (Joi, 9 iulie 2009, 9:42)

      sabo [utilizator] i-a raspuns lui xulescu

      dar vedeti ca 80% au abandonat orice actiune.
      sunt neutralizati, ceea ce convine enorm celor de la putere....pentru ca au o tinta foarte precisa si usor de convins..de fapt sunt chiar ei, rudele, consilieri, nasi, fini, etc si secam fac 10%...nu?
      ia calculati.
  • 0 (0 voturi)    
    se observa (Joi, 9 iulie 2009, 10:15)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    lipsa hoardei obisnuite de postaci pnldsr profesionisti.
    Cred ca sint in concediu. Sa speram ca in concediu fara plata si pentru totdeauna.
    • -2 (2 voturi)    
      deh... (Joi, 9 iulie 2009, 14:45)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      pnl si psd nu mai au ministere banoase, toate sunt la pedele, de aceea doar postacii pedelisti sunt la fel de agresivi si par chiar mai multi... se fac angajari la voi, bre?
      • 0 (0 voturi)    
        se fac, (Vineri, 10 iulie 2009, 0:42)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui clujean

        dar mi-e ca matale ca matale nu treci nici macar testul de gramatica, sa nu mai vorbim de altele.
        Exigenta mare, bre absolventule de particulara cu bani de la rrromul costache, bre.
      • +1 (1 vot)    
        de ce, bre? (Vineri, 10 iulie 2009, 6:05)

        zaboo [anonim] i-a raspuns lui clujean

        esti pe drumuri si pentru bani faci orice?? scrie si mata' din convingere - sau nu poti decat mercenar?? da' de ce mai intreb?? e evident...
  • -1 (1 vot)    
    pnl, pdl, etc. (Vineri, 10 iulie 2009, 14:56)

    nemo [anonim]

    Daca cei care comenteaza constituie un esantion reprezentativ pentru populatia Romaniei, mi-e teama ca nu mai exista nici o sansa pentru o schimbare in bine. Nici in cele mai rele cosmaruri nu s-ar putea concepe atata prostie. Am impresia ca prostia s-a propagat ca o molima imposibil de oprit. De ce oare prostia este o boala care in loc sa doara te face fericit? Altfel nu-mi explic comentariile acestea stupide, fara logica si legatura cu realitatea din ce in ce mai greu suportabila. Daca toti romanii sunt asa, trebuie sa-mi caut o alta patrie, de care sa nu ma rusinez.
    • +1 (1 vot)    
      ca sa zica (Vineri, 10 iulie 2009, 16:41)

      zaboo [anonim] i-a raspuns lui nemo

      tre' sa iti cauti "o alta patrie"?!? acu' ramane sa te vrea si aia, sa nu se rusineze de faptul ca esti un nimeni cu impresii care ii jigneste pe ai lui pe forumuri! in alta ordine de idei: ma bucur sa vad ca mai exista si din astia ca tine... valori, zic - cu care sa ne mandrim! cand mai dai pe aici sa ne zici si noua cam care sunt realizarile dumitale pana in prezent, sa stim dreaq cu ce ne mandrim!