Romania si Bulgaria ar trebui excluse din UE - Geert Wilders (extrema dreapta, Olanda)

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Marţi, 7 iulie 2009, 16:28 Actualitate | Politic

Geert Wilders
Foto: Google
Parlamentarul olandez Geert Wilders, fondatorul Partidului pentru libertate, de extrema dreapta, crede ca Romania si Bulgaria ar trebui excluse din Uniunea Europeana, deoarece sunt foarte corupte si nu sunt pregatite pentru a fi membri ai familiei europene, potrivit Euronews.

Intrebat daca Ucraina ar trebui inclusa in UE, Geert Wilders a raspuns: "Nu, eu cred ca nicio alta tara nu ar trebui sa se mai alature UE. Eu sustin chiar excluderea Romaniei si a Bulgariei din Uniunea Europeana. In Parlamentul olandez, partidul meu a votat impotriva ratificarii tratatului care a autorizat aderarea Romaniei si a Bulgariei".

El a sustinut ca olandezii cred ca Europa este suficient de mare, in acest moment, si nu mai doresc noi membri in UE.

"Ar trebui sa avem o Europa restransa, cu sarcini limitate, in locul unei Europe extinse, chiar daca ar avea o influenta mai mare. Eu cred ca aceste doua tari nu sunt pregatite deloc. Nu sunt pregatite si sunt extrem de corupte", a argumentat parlamentarul olandez.

El a precizat ca se opune unei Europe federale, si cere ca Olanda sa ramana independenta, iar cooperarea cu celelalte tari membre trebuie sa fie strict economica.

Geert Wilders, cunoscut pentru opiniile sale anti-islamice, s-a pronuntat ferm si impotriva unei eventuale aderari a Turciei la UE.

Precizand ca nu are nimic impotriva acestei tari - "un partener foarte respectabil in NATO", Wilders a spus ca turcii nu sunt membri ai familiei europene.

"A fi un vecin bun nu este acelasi lucru cu a fi membru al familiei. Si, in plus, Turcia este o tara islamica", a continuat el, adaugand ca aderarea Turciei ar costa tarile europene foarte multi bani si ar insemna cresterea semnificativa a migratiei - "ultimul lucru de care am avea nevoie".

Partidul lui Geert Wilders a obtinut, la ultimele alegeri europene, peste 16%, ceea ce pare sa indice ca ideile promovate de acesta se bucura de o sustinere in crestere in Olanda.


Citeste mai multe despre   






















5531 vizualizari

  • +17 (21 voturi)    
    pai da (Marţi, 7 iulie 2009, 16:33)

    Nelu [anonim]

    culmea e ca are ceva dreptate.
    Nu suntem pregatiti de UE si suntem foarte corupti.
    • +7 (9 voturi)    
      Si talienii sint la fel (Marţi, 7 iulie 2009, 16:53)

      outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui Nelu

      corupti
      • +8 (8 voturi)    
        Aceeasi familie, (Marţi, 7 iulie 2009, 17:11)

        Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

        sangele apa nu se face....
        • 0 (0 voturi)    
          nazi (Marţi, 7 iulie 2009, 21:40)

          mario [anonim] i-a raspuns lui Lucian_Mares

          adica nazistul tot nazist ramane
          apropo de asta lucrez in olanda , si antisemitismul si xenofobia e in floare
      • +3 (3 voturi)    
        asa... si? (Marţi, 7 iulie 2009, 17:34)

        marin [anonim] i-a raspuns lui outside_the_wall

        Pe noi totusi cum ne ajuta asta?

        Sa ramanem la barna din ochiul nostru si sa lasam pe altii. Cred ca si de aia suntem unde suntem..
      • 0 (0 voturi)    
        macaronarii (Marţi, 7 iulie 2009, 18:23)

        furbo [anonim] i-a raspuns lui outside_the_wall

        sunt corupti dar parca la ei in tara este altfel, treburile chiar sunt cum ar trebui sa fie , cred ca procentul celor ce vor sa faca ceva este mai mare decat al celor care nu vor...
    • -6 (8 voturi)    
      ce fata de porc areee (Marţi, 7 iulie 2009, 18:25)

      mark [anonim] i-a raspuns lui Nelu

      asta e un fel de vadim, incearca sa castige capital electoral acuzand in stanga si-n dreapta
      • 0 (0 voturi)    
        Daca vrei un gigolo, cauta in alta parte (Miercuri, 8 iulie 2009, 1:06)

        Axul [anonim] i-a raspuns lui mark

        Pacat ca nu au gandit si englezii ca tine cand l-au ales pe handicapatul de Churchill prim ministru: Europa era altfel acum.
    • +1 (1 vot)    
      Wilders (Miercuri, 8 iulie 2009, 9:38)

      d [anonim] i-a raspuns lui Nelu

      nu inteleg de ce multi sar in sus ca nu e adevarat. ce a spus omul asta e 100% adevarat. si cu totii stim asta. politicienii romani si-au injunghiat inca o data poporul in spate permitand coruptiei sa se infiltreze in toate strucutrile acestui stat si sa il consume din interior. din fericire natiunea romana e inca destul de viguroasa sa taie cu sabia lipitorile de pe trupul sau. daca un roman spune ca in aceasta tara exista coruptie nu e nici o problema. dar daca un strain spune asta gata, sariti toti, e un nazist rau, e si antisemit(nu stiu cum vine astadar oricum face si asta parte din reprtoriul stangii radicale) si poate chiar si homofob(cu toate ca domnul Wilders are pareri mai liberale in privinta homosexualilor decat partidul liberal din Romania. dar nu conteaza el e nazist iar liberalii romani care blocheaza concerte pe motive de satanism(ca in evul mediu) sunt niste oameni foarte echilibrati. daca clasifici lumea in nazisti, politicieni europeni(centristi) si comunsiti nu ai nici o sansa in secolul asta.
    • 0 (0 voturi)    
      ue (Miercuri, 8 iulie 2009, 9:47)

      zuzu [anonim] i-a raspuns lui Nelu

      kiar nu suntem pregatiti pt ue...coruptia e in floare la noi:|:| asta a demonstrat kiar bacul...si mai sunt atatea cazuri!!! e jalnic in romania...am niste amici care muncesc in belgia...pai pt 8 euro p ora timp de 8 ore pe saptamana sunt fff multumiti...plus ca nu e munca de aici!!!!
      • 0 (0 voturi)    
        nu esti cool deloc (Miercuri, 8 iulie 2009, 10:42)

        profu de romana [anonim] i-a raspuns lui zuzu

        invata sa rescrii romaneste.punct.
  • +11 (13 voturi)    
    orict as vrea... (Marţi, 7 iulie 2009, 16:33)

    liviu_ [utilizator]

    nu pot sa fie de alta parere decat asta...
    romania si bulgaria nu prea aveau ce sa caute in UE , am intrat pur si simplu pentru ca sunt anumite interese nu ca am avea economia necesara...

    restul declaratiei cu "europe este suficient de mare"... este de-a dreptul aberanta
  • +4 (6 voturi)    
    Yup (Marţi, 7 iulie 2009, 16:33)

    Tnk [anonim]

    Is de acord. Cel putin rromania nu are ce cauta in UE.
  • +11 (17 voturi)    
    Romania n-o sa fie exclusa (Marţi, 7 iulie 2009, 16:37)

    soferul [utilizator]

    De ce?
    - Fiindca produce bani pt ceilalti. In ce tara obtineau bancile austriece cele mai mari profituri? (cam tot sistemul bancar romanesc e detinut de greci, austrieci si francezi).
    - In ce tara isi permit supermarketurile straine sa mareasca preturile de sarbatori si lumea tot sa se imbulzeasca la cheltuit?
    - Deja danezii au 1.5% din suprafata agricola a Romaniei.
    - Cehii investesc sute de milioane de euro in parcurile eoliene din Dobrogea
    s.a.m.d.

    Tare credul trebuie sa fie cineva sa-si imagineze ca Romania e o povara pt tarile dezvoltate ale Europei.
    • +4 (6 voturi)    
      Sa fim drepti (Marţi, 7 iulie 2009, 18:08)

      parampampam [anonim] i-a raspuns lui soferul

      Piata libera :
      - Sistemul bancar TREBUIE sa fie liber . Legislatia bancara romaneasca are deficiente !
      - Preturile sunt libere pe o piata libera (pleonasm) !
      Supermarketu nu are concurenta deoarece ati omorat imm-urile si buticarii ! De sarbatori eu am vazut oferte peste oferte . Tu in ce tara locuiesti ?
      - Danezi au 1.5% suprafata agricola ...minunat ! Pamantul acela va fi lucrat si ingrijit . Poti sa-ti cumperi si tu teren in Danemarca , asa ca e echitabil !
      - Cehi investesc in Dobrogea ? Fara investitii straine am fi la pamant !
      Daca ai fi Olandez (sau alt european) ai avea aceasi parere despre romani ! Omul are dreptate , chiar daca nu ne place . Europa e marea noastra speranta ! Daca am ramane pe mainile politicienilor ar fi vai de viitorul nostru , indiferent care ar fi acei politicieni !
      • +5 (5 voturi)    
        N-am zis ca n-are (Marţi, 7 iulie 2009, 18:29)

        soferul [utilizator] i-a raspuns lui parampampam

        N-am zis ca n-are dreptate. Cred ca la coruptie politicienii nostri le dau lectii si multora din Africa.

        Dar Romania NU va fi data afara din UE, fiindca Romania produce pentru UE. Chiar crede cineva ca moare olandezu de grija spagii din spitalele romanesti? Sau de drumurile din Romania refacute ce crapa dupa cateva luni?
      • 0 (0 voturi)    
        Tovarasi, sa cantam un imn de slava UE! (Miercuri, 8 iulie 2009, 1:25)

        Axul [anonim] i-a raspuns lui parampampam

        Asa-zia economie de piata este impusa politic de tarile care fac legea, acolo unde pot. Cand nu le mai convine, schimba regulile jocului. Poate poti sa explici urmatoarele:
        De ce SUA etatizeaza companii falimentare, daca vinde gogoasa liberalismului economic?
        De ce UE finanteaza banci falimentare, cand intreprinzatori liberali din China sau Rusia o pot face la fel de bine?
        Apropos, cum se face ca sistemul politic totalitar al Chinei genereaza cea mai mare crestere economica? Vezi sa nu te incurci cu India, ca si ei au salarii mici, dar degeaba.
      • 0 (0 voturi)    
        ue iaaaaaaaar!!! (Miercuri, 8 iulie 2009, 9:54)

        zuzu [anonim] i-a raspuns lui parampampam

        pai tu kiar ai dreptate!!! ca la urma urmei kiar d e nu am fi in ue politicienii romani tot ar vinde tara asta!! exemplu:insula serpilor...nici nu a trecut bine in patrimoniu nostru ca si gata....era vanduta deja...:|:| mie nu prea imi mai vine sa fac ceva cand vad cam ce se intampla...e dramatic!!! :((:(((((
  • +3 (7 voturi)    
    din pacate are dreptate (Marţi, 7 iulie 2009, 16:37)

    george [anonim]

    in ceea ce priveste Romania si Bulgaria. Suntem departe de nivelul tarilor europene din multe puncte de vedere: infrastructura, economie, civilizatie etc.
  • +2 (8 voturi)    
    si ce, nu-i asa? (Marţi, 7 iulie 2009, 16:45)

    goagal [anonim]

    zice lucruri de bun simt, desi arata ca un purcelus.
    • -3 (5 voturi)    
      Unde ati ajuns (Marţi, 7 iulie 2009, 17:27)

      un roman [utilizator] i-a raspuns lui goagal

      Sa spuneti ca are dreptate un imputit de extremist olandez care isi bate joc de voi!

      Ori tu nu pricepi ca si tu esti inclus in cei care nu merita sa faca parte din 'familia europeana'?!
  • -3 (9 voturi)    
    si? (Marţi, 7 iulie 2009, 16:53)

    marius [anonim]

    ma doare la baton de ce zice nasosu asta
  • +4 (12 voturi)    
    Ei, as ! (Marţi, 7 iulie 2009, 16:59)

    gabriel [anonim]

    ha ha, ia uite cine vorbeste /...... s-o fi terminat cu coruptia prin Europa si noua ne-a scapat ! ia sa cititi voi cartea "Confesiunile unui bancher toxic" scrisa acusi acusica, de cand a inceput criza, autorul se numeste CRESUS, sa vedeti si voi cum e cu coruptia pe la baieti !

    Ma si minunez cand vad ca aproape toti forumistii mai ca sunt de acord cu domnul respectiv !

    Hello, e un extremist, daca nu are despre ce vorbi gaseste el, are caii lui de bataie , Romania, Bulgaria, islamul, etc.

    Da, si ?

    Chiar asa de naivi sunteti ca sa credeti ca dincolo, in Europa cea frumoasa si curata, nu e coruptie ?

    Fratilor, mai si apreciati-va putin ! Nu e Romania chiar ultima de pe lume. Doar ca acum ei, occidentalii, isi pun mizeria lor sub pres apoi striga in gura mare ca ce murdar e la celalalt .....
    • +4 (4 voturi)    
      Diferenta e (Marţi, 7 iulie 2009, 17:13)

      Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui gabriel

      ca in restul Europei coruptii sfarsesc in parnaie, in Romania - in Parlament.
      • +2 (2 voturi)    
        Metoda difera (Marţi, 7 iulie 2009, 18:30)

        soferul [utilizator] i-a raspuns lui Lucian_Mares

        in Romania coruptii sunt condamnati la moarte prin obezitate.
      • 0 (0 voturi)    
        uita-te la italieni, cati corupti au in parlament (Miercuri, 8 iulie 2009, 10:49)

        unu [anonim] i-a raspuns lui Lucian_Mares

        si apoi vorbeste
    • +2 (2 voturi)    
      Corect! (Marţi, 7 iulie 2009, 17:27)

      un roman [utilizator] i-a raspuns lui gabriel

      Bravo! Excelenta postare!
  • 0 (14 voturi)    
    Teleormania (Valahia+Moldova) = Waziristan (Marţi, 7 iulie 2009, 17:02)

    Anonim [anonim]

    Pai sa vedem daca are sau nu dreptate!
    Productia socio-culturala a cel putin jumatate din Romania adica Teleorman/Valahia si Moldova este urmatoarea:
    -smen, spaga, hotie, coruptie si cea mai tare inovatie culturala Manelele caci pe oriunde-i intalnesti pe teleormanoizii de Valahia si Moldova prin Europa urla manelele din masinile lor cumparate second-hand si...bineinteles rontaie seminte ...asa ca niste rozatoare bipede adevarate.

    Eu zic ca din perspectiva lor astia nu gresesc prea mult..aproape deloc.

    Din prspectiva a rozatoarelor bipede se poate vedea diferit.

    Ceea ce este grav este ca estia care gandesc asa un UE sunt extrem de multi la nivelul maselor iar tendinta este in crestere forte si la nivelul elitelor politice.

    Aloo.. Nastasii, Mihailestii, Geoanii, Mischiile, Mitrele, Basestii, Bercenii, Videnii, Taricenii, Udrelor, EBA-elor, Patricilor se ingroasa rau de tot gluma.
    • +2 (2 voturi)    
      nu generaliza... (Marţi, 7 iulie 2009, 17:13)

      mitica [anonim] i-a raspuns lui Anonim

      si arunca o privire si in ograda proprie...
    • +2 (4 voturi)    
      Inteleg ca (Marţi, 7 iulie 2009, 17:16)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Anonim

      Transilvania este in Ungaria si mintea ta sub pres !
      Daca te uiti pe statisticile din Italia, Franta si Anglia cu romani infractori peste 70 % provin din Maramures si Transilvania. Cifre seci...
      • +2 (2 voturi)    
        cred ca ai confundat statisticile (Marţi, 7 iulie 2009, 18:22)

        theman [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

        precis esti moldovean , transilvania are cel mai mare numar de muncitori afara , moldova e pe primul loc la criminalitate in europa
    • +2 (4 voturi)    
      Amnezie (Marţi, 7 iulie 2009, 17:21)

      G [anonim] i-a raspuns lui Anonim

      Ai uitat doar de Fruncea tarii si marele produs Boc.

      Amnezie sa fie numele tau?
    • 0 (4 voturi)    
      tovarase, nici chiar asa :) (Marţi, 7 iulie 2009, 17:25)

      Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui Anonim

      spaga - originea ese clar germana :) si astia erau numai in Transletania ta mult iubita!
      Psst, te crezi cumva cu 2 perechi de oo?
      Esti identic cu cei din sud !
      Inclusiv limbajul tau si lipsa de respect fata de semeni arata ca esti din aceeasi ginta.
      Seminte decojite se fac chiar la vest de Transilvania si in mod sigur au luat obiceiul de mai aproape si nu de mai departe :).
      Hai nu mai fa pe elitistul si vezi-ti lungul nasului.
      Evolutia nu se face prin eliminare sau separare ci prin colaborare. Nu exista nici o granita genetica sau de genul asta care sa zica ca sub o anumita paralela sau mai la stanga de un anumit meridian este o gena mai pura sau mai murdara.
      Mergi si bea 2 galeti de apa...Stii tu de ce.
      • +1 (1 vot)    
        cf dex "spaga" vine din rusa. mai citeste (Marţi, 7 iulie 2009, 17:54)

        amice, esti prost [anonim] i-a raspuns lui Lucian*

        dar ca toti prostii, nu esti prost destul pina nu esti si fudul.

        mai bine mai citesti ceva inainte sa-ti dai cu parerea. dar, deh, romanul se pricepe la toate. si isi da cu parerea pe peste tot. iar daca il corectezi si-l faci de cacao, se supara si zice ca ai ceva cu el si nu intelege ca e doar vina lui ca pica de prost.
      • 0 (0 voturi)    
        rasism cumva?? (Miercuri, 8 iulie 2009, 10:00)

        zuzu [anonim] i-a raspuns lui Lucian*

        si inca un motiv pt care nu suntem demni de europa....nu ne-am rezolvat prb cu ai nostrii conationali....oricum..i-ai dat o lectie LUCIAN!!!bv!!
  • -2 (2 voturi)    
    de ce ? (Marţi, 7 iulie 2009, 17:04)

    hopaMitica [anonim]

    Da di she ma ? ca nu acceptam homosexualitatea , dominatia imperialista si ca si-au batut joc de noi toate scursorile ?
    • +1 (3 voturi)    
      nea vasile, iar lupti cu imperialismul la birt ? (Marţi, 7 iulie 2009, 18:03)

      lolz [anonim] i-a raspuns lui hopaMitica

      din birtul comunal ?
      hai sanatate, si mai baga o cinzeaca.

      cit despre homosexuali, nu-i vina lor ca atunci cind te faceai manga ajungeai acasa si te asezai "din greseala" cu curu pe luminare de 20 de ori la rind si dupa aia te durea curu.

      iar de batut joc, de tine si-au batut joc si copiii de gradinita. asa se intimpla cind crapi in tine vodca saniuta pina nu mai poti nici macar sa stai intins pe spate fara sa te tii de ceva.
  • -1 (5 voturi)    
    Mascarici (Marţi, 7 iulie 2009, 17:08)

    George32 [utilizator]

    Ce aratare de om!!! Asta daca sufera de albinism se crede sperior unui brunet aratos ca mine? Albinismul se intalneste mai des in Africa. Se pare ca mutatia genetica in cazul europeanilor se manifesta si prin aparitia rasismului la persoana in cauza. "Uratul" nu e urat destul daca nu e si fudul. Sau asta o fi d-ala care nu face caca ca si noi?!
  • 0 (2 voturi)    
    ok (Marţi, 7 iulie 2009, 17:10)

    Analfabet [anonim]

    Sa ne excluda si sa se duca dupa Michael de nerecunoscatori. Ca nu i-au tinut mamele lor pe turci aici.
    • +1 (1 vot)    
      asa e. i-au tinut mamele voastre. si tatii. (Marţi, 7 iulie 2009, 18:47)

      lolz [anonim] i-a raspuns lui Analfabet

      mai ales tatii.
      vezi "radu cel frumos"
  • -2 (2 voturi)    
    deputat olandez (Marţi, 7 iulie 2009, 17:12)

    rica midona [anonim]

    uite ce fata de eredosifilitic are imbecilul asta !!!
  • +1 (3 voturi)    
    . (Marţi, 7 iulie 2009, 17:13)

    sep [utilizator]

    pai bine bre politician olandez, fara Rumanskaya unde va mai trimiteti voi toate legumele alea cu gust de cauciuc???

    pana si usturoiul e importat din Olanda ... asa ca gura mica :))
  • 0 (2 voturi)    
    Incredibil (Marţi, 7 iulie 2009, 17:17)

    Cristi [anonim]

    Cat de bine seamana cu Vadim tipul...
  • -2 (4 voturi)    
    mama lor de homosexuali si drogati (Marţi, 7 iulie 2009, 17:18)

    adrian [anonim]

    ashtia is prea drogati sa mai voteze...........asta a fost de votat de toti nazishtii si extrenishtii din olanda....................vai steaua lor.................au ajuns sa vorbeasca de romania....................din pacate pentru noi nu avem oameni la conducerea statului cu cojones care sa traga de ureche asemenea caractere.................
    • +3 (3 voturi)    
      prostul daca nu e si fudul... (Marţi, 7 iulie 2009, 18:47)

      george [anonim] i-a raspuns lui adrian

      Majoritatea postarilor fac obiectul proverbului.
      Nu e destul ca suntem needucati, lenesi si nespalati, mai suntem si cu nasul pe sus.
      Ati fost atenti la intrarea in Ungaria?
      Sosele bune, curatenie, barbatii barbieriti si curati, asta vedeti!
      In loc sa ne vedem barna din ochi, reprosam praful din ochii altora.
      Vai de capul nostru si mai ales al conducatorilor nostrii.
      • 0 (0 voturi)    
        te-ai simtit ofensat? (Miercuri, 8 iulie 2009, 10:52)

        Stef [anonim] i-a raspuns lui george

        "barbati barbieriti si curati"? :))))))))

        Am sa fiu mai atent la aspectul asta data viitoare cand merg in Ungaria, not!
  • +2 (2 voturi)    
    porcul are dreptate (Marţi, 7 iulie 2009, 17:33)

    cucu [anonim]

    chiar daca este blond.
  • 0 (4 voturi)    
    ce prosti! (Marţi, 7 iulie 2009, 18:08)

    popeye [anonim]

    Un extremist de dreapta(ce-i drept din Olanda)a zis ceva negativ la adresa României si deja o multime de prostoloci români îsi toarna cenusa în cap si confirma!Exclud aici pe acei unguri care de ciuda cu Ungaria lor o ia tot mai în jos,arunca cu noroi în România si posteaza aici ca "români geti-begeti",asa ca sa creada prostimea ca uite dom'le pâna când si românii confirma cele spuse de un occidental(ce conteaza ca e un fanatic extremist de dreapta).Ma refer la acei prosti români care fac una-doua în pantaloni daca un occidental spune ceva urât despre tara noastra;tot acei români nu mai pot de furie patriotarda daca un ungur,rus,bulgar sau, Doamne fereste! un tigan ar zice exact acelasi lucru rau despre România ca olandezul cu pricina!Respectul de sine e un lucru foarte de pret;dar multi prostalai români cred ca autoflagelarea si turnarea de cenusa în cap îi fac mai respectati în lume.Ce prosti Doamne(da, prosti,dar multi!!!)
  • +2 (2 voturi)    
    Daca e sa fim cinstiti... (Marţi, 7 iulie 2009, 20:06)

    Ioan [anonim]

    ...are ce cauta Romania langa Germania, Olanda etc. ?
  • +3 (3 voturi)    
    Suntem in UE... (Marţi, 7 iulie 2009, 20:20)

    Roman. [utilizator]

    ...pentru ca ne-am cumparat locul,nu pentru ca-l meritam.Am dat petrolul,gazele,energia electrica,acum dam terenurile agricole Locul n-a fost ieftin.In privinta imigratiei masive a musulmanilor,are dreptate,Deja sunt prea multi,sunt o povara pentru contribuabilul european.In mare,pastrand proportiile,au comportamentul tiganilor:muncesc putin,daca muncesc,si se inmultesc peste masura,cu alte cuvinte,ofera putin si cer foarte mult.I
  • 0 (0 voturi)    
    sa vorbeasca mafiotii (Marţi, 7 iulie 2009, 20:35)

    Codruta [anonim]

    Asteptam aici parerea lui Tamara Nastase, Miki Spaga, Paturiciu Munaikaz, Iuda Tariceanu, prostanacul Geoala, Vanghelie gramaticul, Ilici bolsevicul, Mazare de Copacabana, DIP, sobolanul rozaliu, etc.
  • 0 (0 voturi)    
    Mda... (Marţi, 7 iulie 2009, 22:49)

    Rhadoo [utilizator]

    Ma rog, la noi e rau, e coruptie, e tot ce vrei. Cred ca in primul rand ne doare pe noi mai mult decat il doare pe acest extremist, asa ca orice afirmatii ale sale ma lasa rece si nu-mi spun noutati.
    Dar asa, ca chestie... dumnealui s-a uitat recent in propria ograda ca sa vada ca e plin de drogati si homosexuali?
    Am cunoscut pana acum o droaie de olandezi, toti au o impresie foarte buna de propriile persoane, si au un aer de superioritate, si nu doar fata de noi, si fata de occidentali. De multe ori sfarsesc in a fi penibili, deoarece ajung sa se laude si cu ce se stie ca nu au. Ma rog, astia sunt olandezii pe care ii cunosc eu... Daca voi cunoasteti altii...
    Ce-i drept insa ca am ramas foarte placut surprins de tehnologia foarte avansata si cercetarea de foarte buna calitate care se face in aceasta tara. Chiar mai buna decat in multe tari vestice, desi Olanda este considerata o tara mica in lumea lor.
  • 0 (2 voturi)    
    un dobitoc interzis in Europa (Marţi, 7 iulie 2009, 22:59)

    Doru [anonim]

    Lucrez de 10 ani in Olanda. Acest tip e un dobitoc cu acte in regula. A primit interdictie de a intra in Anglia acum cateva luni. Pur si simplu la aeroport in Londra l-au intors acasa. Din cauza opiniilor pe care le are si datorita unei porcarii de film numita Fitna.
    E saracul cam redus si toti cei 16% care l-au votat la Europene , ca despre ele este vorba, sunt la fel ca el. Niste imbecili ce urla ca descreieratii si singura lor distractie e sa se imbete ca porcii si sa se bata. Urmariti pe unde mergeti in concedii comportamentul animalelor (parte din acesti 16%) cu fata de cartof ... de provenienta olandeza. Veti fi socati de ce sunt in stare.
    Mai bine s-ar ocupa de prostiile guvernului lor care a vandut toata economia olandeza la franceji, nemti, americani. Vezi bucati din Philips, toate firmele energetice, KLM etc.
    N-are el pace din cauza Romaniei si a Bulgariei. Mai bine s-ar duce la tratament la Baile Govora poate l-ar ajuta un pic o apa sulfuroasa.
    Apropo , baiatul asta fara o doaga e insurat ghici cu ce femeie : o UNGUROAICA. Deci tot din est.
  • 0 (0 voturi)    
    SI NOI (Marţi, 7 iulie 2009, 23:02)

    sabo [utilizator]

    SA DAM AFARA ING...
    SI TOATE BANCILE PRIN CARE SUG DIN NOI.
    MAI MULT EI NE VOR DECAT NOI.
    SUNT BUNE 20 MILIARDE PE CARE LE BAGAM IN BANCILE LOR !
  • 0 (0 voturi)    
    un amanunt... (Miercuri, 8 iulie 2009, 0:45)

    pista baci [anonim]

    Wilders e casatorit cu o unguroaica.....
  • 0 (0 voturi)    
    Si eu cred ca ar trebui interzisa extrema dreapta (Miercuri, 8 iulie 2009, 8:51)

    Protonic [anonim]

    Si eu cred ca ar trebui interzisa extrema dreapta
  • -2 (2 voturi)    
    neamu' de straitza (Miercuri, 8 iulie 2009, 9:45)

    heineken [anonim]

    Romanii sunt cei mai nesimtiti din Europa.Ghiolbania, toparlania sunt la ele acasa in spatiul mioritic.O sansa pt. ca o parte a Romaniei sa fie europeana s-a pierdut prin nefericitul eveniment din 1918.Acum e tardiv...Transilvania si mai ales Banatul au fost invadate de olteni si moldoveni, emigrati cu manele cu tot.Poporul roman e o adunatura de salbatici, falosi si neciopliti.
    Pe de alta parte, europenii sunt si ei la fel ca alti oameni - egoisti, exploatatori.Au primit in UE schaiseru'roman si castravetele bulgar pt. ca obtin bani.Domnu' asta vorbeste de excluderea Romaniei din UE, desi este un parazit bugetar, platit din impozitele colectat si de la multinationale care opereaza si in Romania (Heineken, de exemplu)...
  • +1 (1 vot)    
    CITIT ACEST ARTICOL (Miercuri, 8 iulie 2009, 9:59)

    Don [anonim]

    http://www.romanialibera.ro/a159198/periculoasa-mafie-a-taxiurilor-din-amsterdam.html

    Si veti vedea cat de civilizata este Olanda / Amsterdam.

    Seamana foarte bine cu ceea ce este la noi si, la unele capitole, ne intrec!
  • 0 (0 voturi)    
    S-a gasit cine sa comenteze (Miercuri, 8 iulie 2009, 11:25)

    Bogdan [anonim]

    Asa este, e coruptie si suntem varza, dar nici ei nu sunt mai breji. Ideea e ca ei sunt mult mai nationalisti si se apara intre ei, noi .... nu mai comentez. Coruptia poti sa o reduci, nu sa o elimini, dar cine vrea asta!? Prea putini pt a se rezolva ceva, oriunde in lume.
  • 0 (0 voturi)    
    corect (Miercuri, 8 iulie 2009, 11:54)

    flamenguinho [anonim]

    nu sunt de acord cu el, deoarece EU fara astea 2 tari ar pierde mult din desfacere. ca romania si bulgaria nu au standardele de viata si mentalitatea EU, e clar...dar in tot raul e si un bine.

    daca e casatorit cu o unguroaica ce? ungaria e mult mai pregatita pentru EU decat romania si bulgaria!!! si unguroaicele is mult mai faine decat romancele...so ... bravo lui

    sunt de acord cu el in schimb cu politica antiislamica pe care o propaga partidul lui. cei mai multi dintre islamicii practicanti ar trebui sa fie multumiti ca sunt tolerati in EU. dar islamicii vor sa impuna coranul si sharia peste tot, profitand de bresele pe care le lasa constitutiile diferitelor tari membre EU.

    macar unii se impotrivesc islamizarii europei. bine asa!!!
  • +1 (1 vot)    
    nu meritam sa fim in UE (Miercuri, 8 iulie 2009, 14:40)

    dan [anonim]

    Se stie foarte bine ca am fost bagati pe usa din dos in UE.
    E timpul sa iesim pe aceeasi usa atata timp cat votam EBA,vadim,JIJI,si alti pitecantropi.
    Nu e timpul pierdut mai putem sa-l votam la presedentie pe Nati Meir ca sa fie tacamul complet.
    Suntem irecuperabili din pacate, e posibil peste cativa ani sa nu mai fim in UE si acesti tampiti de politicieni sa ne conduca in continuare.
  • +1 (1 vot)    
    corect (Miercuri, 8 iulie 2009, 16:35)

    V [anonim]

    Sa conteste cineva daca a gresit in vreo afirmatie. Eu zic ca are perfecta dreptate.
  • 0 (0 voturi)    
    Geert Wilders (Vineri, 27 noiembrie 2009, 20:30)

    Marian [anonim]

    Se pare ca numele lui inseamna salbatic. Oricum, chiar daca este olandez, numele lui pare inrudit cu englezescul ,,wild", care inseamna salbatic.
    Occidentalii ne urasc si ne dispretuiesc. Pe viitor se va vedea si mai bine ca faptul ca am intrat in U.E. a fost ceva rau. Eu cred ca noi ne descurcam si fara intrarea in U.E. Cum va explicati ca ne-am descurcat de bine de rau pana la 1 ianuarie 2007 ? Asa, cu toata coruptia ce exista in Romania, si cu toata ramanerea noastra in urma din punct de vedere economic etc. Sper sa iesim in viitor mai repede din U.E. sau sa se dizolve aceasta organizatie. Dupa unele profetii ale sfintilor nostri ortodocsi se pare ca U.E. se va dizolva in viitor.
    S