Theodor Stolojan: Cazul Ridzi a afectat deja imaginea PDL, demisia nu mai ajuta

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 3 iulie 2009, 20:22 Actualitate | Politic

Theodor Stolojan
Foto: AGERPRES
Prim-vicepresedintele PDL, Theodor Stolojan, a declarat, vineri, pentru Mediafax, ca in sedinta BPN de luni se va face o analiza a impactului cazului Ridzi, precizand ca imaginea PDL a fost deja afectata si ca nu stie ce ar mai rezolva demisia ministrului in acest moment.

"In acest caz, nu mai conteaza ce verdict va da DNA. La momentul actual, avem o problema de imagine, privind suspiciunea cheltuirii banului public si va trebui sa gasim o solutie pentru a rezolva aceasta problema", a spus prim-vicepresedintele PDL.

Intrebat daca Monica Iacob Ridzi trebuia sa isi dea demisia din functia de ministru, Stolojan a spus: "In mod normal, aceasta decizie trebuie luata rapid, acum suntem in situatia in care deja are loc o ancheta a DNA. Pentru PDL, imaginea a fost deja afectata, ca isi sa demisia sau nu, asta e alta discutie. Nu stiu la ce ar mai ajuta".


Citeste mai multe despre   






















2786 vizualizari

  • +16 (24 voturi)    
    Never say never... (Vineri, 3 iulie 2009, 20:36)

    martianu [anonim]

    Lasa vrajeala... demisia, banii inapoi, puscarie... lasa-ne cu imaginea ca nu e vreo marca de blugi PDL-ul asta.
    • +11 (17 voturi)    
      Dragastolo sau tradatorul bine acordat ! (Vineri, 3 iulie 2009, 21:02)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui martianu

      toata clasa politica din romania este corupta ,dar unii sunt mai corupti decat altii ! depinde cum ii analizezi: cu astrolabul ,cu balanta sau cu centimetrul de croitorie ;
      Ridzi, din prostie pura, a vrut sa arate la ce e bun un minister inutil dupa 20 de ani -la' ziua tineretului' sarbatorita de stramosii ceausisti -si a fost jucata de niste puslamale de directori din 'minister'; avem prea multa magarime inutila : ministerul agriculturii, directii agricole judetene cand agricultura e un zero si e privatizata 100% ,ministerul tineretului si sportului ,cand tinerii au cu totul alta grije iar sportul e ridiculizat cand nu e zero, ministerul IMMurilor cand particularii stiu mai bine ca oricine ce au de facut, ministerul turismului pentru un turism 100% privat etc
      acum mai pica si frankensteinul asta de Stolo cu judecatile lui de valoare ca un tradator ce se afla ,atat de bolnav incat nu refuza sa fie europarlamentar scapt de griji materiale si cu hotelul ala cumparat la de doua ori pretul de cine trebuie
      • +2 (8 voturi)    
        Ritzi corupta la puscarie ! (Vineri, 3 iulie 2009, 21:53)

        Frankie [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        Ce bine mi-ar parea sa-si petreaca tineretea in puscarie hoata asta mica Ritzi....
        • +2 (4 voturi)    
          o iubesti nebunatecule ... (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 6:40)

          Flexi [anonim] i-a raspuns lui Frankie

          ..la fel ca tot tineretul psd in frunte cu Banicoiu cunoscut in cartier sub numele de Gaga
          daca intra in puscarie, ai sa suferi...
        • 0 (2 voturi)    
          nu se exista! (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 8:17)

          cassandra [anonim] i-a raspuns lui Frankie

          Ce politician postdecembrist ai vazut tu in puscarie ? Asteapta sa vina inca o revolutie si atunci abia poate o sa fie la gherla vreunul de-asta care suge sangele poporului in democratie!
        • -1 (3 voturi)    
          In pat... (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 8:29)

          PETRICA [anonim] i-a raspuns lui Frankie

          Frankie! N-ai vazut ce lata-i la mijloc! Sa faca si ea ceva util pentru tara
    • +1 (5 voturi)    
      Frankenstein explica importanta imaginii (Vineri, 3 iulie 2009, 21:41)

      bucatar [anonim] i-a raspuns lui martianu

      nu s-a plans ca e santajabil? Pareze intervine in momentele grele pentru partid.
  • +7 (13 voturi)    
    PS (Vineri, 3 iulie 2009, 20:38)

    Adrian [anonim]

    Oh ... cine fura azi un ou, maine fura un bou, zice un proverb romanesc.

    Deja e compromisa si stie multe din partid daca a ajuns ministru. Mi-e ca daca deschide ciocu multi cad pe langa ea.

    Al mai mare, Base, e uns cu toate alifiile. Ce credeti ca nu stia ce se intampla in odrada? Dar alt citat celebru ... sarac si cinstit.
  • +8 (8 voturi)    
    Motiune simpla (Vineri, 3 iulie 2009, 20:41)

    Rollo Tomasi [anonim]

    De ce nu initieaza toti acesti baieti destepti o motiune simpla impotriva d-nei ministru ?! Daca motiunea e adoptata, Ridzi pleaca, daca nu, mai ramane.
    • +3 (3 voturi)    
      nu merge acum (Vineri, 3 iulie 2009, 21:41)

      sfatosul [anonim] i-a raspuns lui Rollo Tomasi

      Nu merge acum ca e in desfasurare comisia. Se termina comisia si apoi, in functie de efecte se decide.
      O motiune e un glont pe care nu il tragi oricum.
      Si ca detaliu: abia la toamna se mai poate ca s-a terminat actuala sesiune...
      • +1 (5 voturi)    
        La toamna e chiar perfect!!! (Vineri, 3 iulie 2009, 22:43)

        poiuy [anonim] i-a raspuns lui sfatosul

        Pentru ca atunci va fidata lovitura de gratie contracandidatului d-lor GEOANA , Antonescu, Duda si Vadim. dUPA ACEEA VOM AFLA si une e flota si ce cu averle cuulate de pedelici, si uite asa scapam de capusile astea portocalii.
        Uitati-v la mutrele lor afisate pe acesta pagina in drepata sus! Nu este asa ca au mutre sfidatoare si multumite toti? Debordeaza de siguranta parca spunanad: Ei si? Ce-o sa ne faceti? Ciocu mic! Acum noi suntem la putere!
        • 0 (2 voturi)    
          Auzi....da... (Duminică, 5 iulie 2009, 2:44)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui poiuy

          De ce ai scris Geoana cu litere mari? Sunt de acord cu ideea...dar totusi...Geoana? Sigur nu vrei sa-i faci reclama? Eu pe asta nu-l votez decat daca ajunge in turu 2 cu Base...si atunci...cu retineri mari. In rest ai dreptate :)
    • +3 (3 voturi)    
      motiunea simpla nu are niciun efect (Vineri, 3 iulie 2009, 22:03)

      motiune [anonim] i-a raspuns lui Rollo Tomasi

      un ministru nu e obligat sa demisioneze daca o motiune simpla impotriva lui trece in parlament.
      monica macovei e exemplul reprezentativ, daca nu ma insel... singurul!
      pentru ca pdl sa nu fi pierdut la capitolul credibilitate... aceasta ar fi trebuit demisa imediat dupa ce au aparut suspiciunile.
  • +5 (7 voturi)    
    Demisia i-ar ajuta... (Vineri, 3 iulie 2009, 20:45)

    Body [anonim]

    d-le stolojan, pe colegii dvs sa mai manareasca licitatiile publice fie in vederea obtinerii unor foloase necuvenite pentru distinsele lor persoane sau pentru fiicele prezidentiale, sa aiba peste un an, doi,un apartament si mai mare decat ala primit de la popoviciu si o campanie si mai bine platita decat s-a descurcat ridzi sa o faca...cata nesimtire la oamenii astia...la licitatia lui ridzi au "participat" doua firme (mark si artisan), una a castigat (mark) si a dat lucrarea mai departe celeilalte (la artisan) sa se piarda urma banilor publici....rusine pdl, rusine psd, pt ministrii vostri.
  • +5 (7 voturi)    
    macar din bun simt? (Vineri, 3 iulie 2009, 20:45)

    Ovidiu [anonim]

    chiar daca nu ar ajuta, macar ar arata ca are obraz si da cel putin un scuipat, pe noi, cei ce am votat PDL...
    • +3 (5 voturi)    
      Un scuipat da, nu iti fa griji!!! (Vineri, 3 iulie 2009, 21:44)

      sfatosul [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Un scuipat da, nu iti fa griji!!!
      De asta ti-e tie, ca nu primesti un scuipat din partea alesilor tai? Dar pot face si mai mult zic eu... Poate ceva galbem... Poate ceva maro...
      Macar poti juca la loto cu norocul dobandit! :P
    • +2 (6 voturi)    
      Asta e (Vineri, 3 iulie 2009, 21:59)

      un roman [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      daca ati fost fraieri si ati votat astfel de animale.
  • +2 (8 voturi)    
    toti liderii partidului i-au spus acelasi lucru (Vineri, 3 iulie 2009, 20:46)

    metronom [utilizator]

    iar ea tot nu vrea sa inteleaga
    • -6 (10 voturi)    
      mai om bun si cinstit .. (Vineri, 3 iulie 2009, 21:46)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui metronom

      daca a ajuns si Ridzi sa fie etalonul coruptiei in Romania ,daca cei care se desolidarizeaza de ea sunt cinstiti ,daca cei care se solidarizeaza cu ea sunt coprupti daca o judeca una Gorgona de la PNL si unul Gaga Banicoiu de la PSD ,inseamna ca ne-am dus cu pluta ....Realitatea lui tv si antenele fac caterinca din dragoste de Basescu si nu se mai oprescu din carait ca ciorile pe cruce; Ridzi e atacata din toate partile si portile pana la urma va pleca de scarba, dar sa nu ne lasam prostiti de autosatisfactie :coruptie inseamna Romania si Romania inseamna coruptie !
      • 0 (4 voturi)    
        un comentariu de bun simt (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 10:37)

        directia 5 [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        adevarat,o comisie desprinsa parca dintr o piesa de teatru 'absurd' ,in care rolul de 'prima-dona' este interpretat de un partid care a facut din dictonul 'banii n au miros' deviza partidului,un partid pt care jaful din banu public [sterling,logan, sunt doar cateva exemple] ca si atacul lipsit de prejudecati direct la buzunarul cetateanului-vezi 'afacerea' SAFI cu ministru metarfozat in ginerica in elicopterul Internelor,secondat de un alt partid pentru care aderarea la UE a Ro nu a fost privita decat ca pe inca o oportunitate in a continuua jaful
        Este greu de inteles cum 'jurnalistii' de la 'Intact' -firma clanului de cleptomani voiculesti -care capuseaza TVR de ani buni ,alaturi de cei de la Realitatea tv al carui patron este un munte al hotiei cu peste 250 000 de victime FNI plang de mila banului public
        Daca naiva Ridzi- in acest caz naivitatea este sinonima cu prostia- ar demisiona ,urmatoarea victima este Udrea,deja lavinia a lansat piatra in direct la Realitatea acuzand o de legaturi amoroase cu base,sunt curios de ce aceasta stire otevista inca nu a intrat pe 'masa de disectie' a 'deontologilor'
  • +4 (12 voturi)    
    Deci despre asta e vorba (Vineri, 3 iulie 2009, 20:50)

    Andreiy [anonim]

    Din tot ce a zis Stolojan aici eu am inteles ca singura problema e de imagine. Adica nu conteaza daca fura sau nu fura important e ca s-a creat o imagine ca se cheltuie aiurea banul public si imaginea PDL a fost afectata.

    Daca demisia ar putea ajuta ca vine unul care cheltuie mai cu cap nu conteaza,
    • +4 (8 voturi)    
      Pai nu? (Vineri, 3 iulie 2009, 21:07)

      iou [anonim] i-a raspuns lui Andreiy

      Dar nu e asta politicianul roman? Il doare la bascheti de adevaratele probleme, de hotzii nici atat, ca doar asta e menirea lui principala. Importanta e imaginea. Si atat. La unii nici aia macar. Jalnic! Dar pe ei ii meritam.
  • +7 (7 voturi)    
    Demisia = Onoare (Vineri, 3 iulie 2009, 21:08)

    Alex [anonim]

    Nu mai trebuie comentat nimic.
    Lacheii isi vor face treaba.
    DNA-ul nu-si va face treaba.
  • +6 (8 voturi)    
    he he he (Vineri, 3 iulie 2009, 21:12)

    io [anonim]

    bre oameni buni a tunat si i-a adunat!
    astia's comunisti de aia ...autohtoni
    pai daca madam ridzi era ministresa in cabinetul chinez pana acum avea timp sa se reincarneze din nou...
    intelegeti aluzia?
    probabil "organe" scria pe dansa!
    asa daca s-a integrat in pd-l trebuie sa se reincarneze 21 de milioane de romani ca sa scape de dansa!
    vedeti diferenta de accent?
    1 la 21.000.000 ???...
    adica 1 le-o trage la 21.000.000 pentru ca pana la urma trebuie sa intelegem o data pentru totdeauna:
    Romania nu are nevoie de astfel de partide!
    Romania nu are nevoie de astfel de ministri!
    dar la ora actuala suntem un stat masochist condus de niste oameni profund bolnavi!!!
  • +2 (8 voturi)    
    Of, of , mai, mai (Vineri, 3 iulie 2009, 21:20)

    Traian [anonim]

    Nu inteleg ce este atit de greu de priceput in toata povestea asta . Totul este la mintea cocosului.

    Din punct de vedere legal se va dovedi ca Ritzi-Pizi e alba ca zapada .
    Mecanismul este mai mult decit banal.
    Ministerul avea obligatia de a organiza evenimentele de 2 Mai.
    In acest scop a angajat doua firme care sa se ocupe de totul de la A la Z.
    Cele doua firme fiind conduse de "baieti destepti" si-au bagat banii in buzunarsi au profitat de faptul ca in paralel alte firme auorganizat si ele activitati de 2 MAI .
    Toata lumea a vazut la televizor ca tineretul nostru sa distrat in mod brav de 2 MAi .
    In concluzie obiectivul a fost atins.
    Probabil ca Ministerul a primit din parte celor doua firme un raport referitor la aceste evenimente.

    In concluzie cele doua firme sunt cele care au dat o mare teapa bugetului de stat .
    Ramane de vazut ale cui sunt cele doua firme si cine a beneficiat de fapt de banii platiti de MTS.

    Eu sunt mai mult ca sigur ca nu Ritzi-Pizi si-a bagat banii in buzunar si nici rudele ei apropiate.

    Asa ca Stolojan are dreptate cind afirma ca PDL-ul si-a sifonat imaginea mai ales ca a reactionat in acelasi stil cu PSD cind oameni sai erau prinsi cu mita in sac.

    Din pacate pentru noi nu avem decit o alta dovada ca toate partidele sunt o apa si un pamant.
    • +4 (6 voturi)    
      Chiar asa de prosti ne crezi? (Vineri, 3 iulie 2009, 21:41)

      Axul [anonim] i-a raspuns lui Traian

      E mai mult ca sigur ca Ritzi-Pitzi stia de cand a semnat contractul ale cui sunt firmele si ce vor face acestea cu banii, pentru ca altfel nici nu se uita la ele.
      • +1 (3 voturi)    
        Corect . (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 21:02)

        eugenrc [utilizator] i-a raspuns lui Axul

        Logic ca ea stia , dar din pacate din punct de vedere legal s-ar puta sa nu aiba cu ce sa o prinda pe doamna Ritzi-Pitzi.
        Probabil ea isi va da demisia in semn de protest pentru faptul ca mass-media a acuzat-o pe nedrept , abia dupa ce alti vor fi acuzati de fraude si de faptul ca i-au "inselat" increderea .

        Eu sunt de aceiasi parere cu Traian mai ales ca tonul postari nu lasa impresia ca ne-ar lua de prosti .
        Ritzi-Pitzi are toate sansele sa devina Alba ca Zapada multumita serviciilor aduse lui TB si EBA.
      • +1 (3 voturi)    
        Cred ca este o neintelegere (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 21:15)

        Traian [anonim] i-a raspuns lui Axul

        Nici prin cap nu mi-a trecut sa prostesc pe cineva.
        Imi cer scuze daca am lasat aceasta impresie.
        Bineinteles ca doamna Ritzi-Pitzi stia ale cui sunt firmele si unde trebuiesc redirectionati banii .
        Idea era alta .
        Idea era ca vom avea surpriza sa constatam ca din punct de vedere legal , alti vor fi trasi la raspundere , nu doamna ministru.
        • +1 (3 voturi)    
          Da asta nu-i o surpriza... (Duminică, 5 iulie 2009, 2:51)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui Traian

          E ceva normal la noi in tara. Cati ministri ai partidului aflat la putere ai vazut tu intrand in .... Da de fapt...cati oameni puternici.....? Tot timpu se vor gasi 1-2 guguleti care au avut ghinionul sa semneze niste hartii sa intre in locul capului. Asta in cazul cel mai bun. In cazul cel mai rau...se termina cu ancheta si gata...ramane acolo pt ca totul e legal. Na...mai traiti bine daca puteti !
    • +4 (6 voturi)    
      Ai dreptate (Vineri, 3 iulie 2009, 21:43)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui Traian

      Dar oare MTS nu are atributii in a verifica sumele cerute de cele 2 firme?
      Cu alte cuvinte daca eu vin si cer 100 mil euro pentru te miri ce eveniment ministerul asta pur si simplu scoate bani din buzunar?

      Cum au ajuns firmele astea sa organizeze? Licitatie?

      Toata afacerea e cusuta cu ata alba. Poate o vede cineva!!!
      • +2 (2 voturi)    
        De vazut o vedem cu totii. Si ce daca. (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 22:53)

        Traian [anonim] i-a raspuns lui Adrian

        La o prezenta la vot de 25% am convingerea ca politicienilor putin le pasa de opiniile noastre si se bucura fara nici o remuscare de beneficiile functiilor pe care le au.
        Nu cred ca MTS are atributii in a verifica sumele cerute de cele 2 firme si asta pentru ca
        macar de ochii lumii au fost inscenate niste licitatii si ca urmare au ales din ce au avut .
        Presupun ca in urma acestor "licitatii" respectivele firme au semnat un contract cu MTS in urma caruia s-au stabilit serviciile pe care acestea se angajau sa le efectueze .
        La prima vedere aceste servicii au fost realizate.
        Am vazut cu totii la TV ca au fost concerte , activitati sportive, etc.
        In aceste conditii firmele respective au raportat ca indeplinite sarcinile pe care le-au avut si si-au luat banii ca niste adevarati "baieti destepti" care reusesc sa faca in Romania averi intr-un an cit alti in America in 100 de ani.
        Toata afacerea a devenit cusuta cu ata alba abia atunci cind s-a aflat ca de fapt tot ce am vazut la TV a fost platit si organizat de altii .
        Nu ar fi exclus ca in urma unor Spagi Barosane sa fie falsificate la repezeala niste acte si sa aflam ca de fapt cele doua firme "istete" au platit la randul lor firmele care au organizat de fapt evenimentele de 2 Mai .
        La fel de bine cum exista sansa ca DNA sa-si faca in mod cinstit datoria si sa aflam daca bani s-au dus in campania electorala ce a urmat sau pur si simplu au fost o inginerie financiara cu comision gras catre directorii din ministere (pe care ANAF nu are timp sa-i controleze) prin care se cistiga bani buni din bugetul de stat . Reteta nu este noua si din pacate ramane de actualitate.
        Numai statul Roman isi poate permite sa cumpere o piulita cu un milion de lei (vezi cazul Nicolaiciuc de la CFR) asa ca nu ar trebui sa ne mai miram atit la o scena de lemn de 75000 de euro .
        Pe astia nu-i mai face bine decit o noua revolutie la care va trebui sa avem grija sa nu mai folosim doar gloante oarbe.
    • +5 (7 voturi)    
      Corect! (Vineri, 3 iulie 2009, 21:49)

      Sfatosul [anonim] i-a raspuns lui Traian

      Corecta judecata!
      Nici EBA nu are vreo legatura, nici campania la euro...
      Oare de ce si-a dat demisia directorul de la achizitii din MTS inaintea semnarii contractelor?
      Banuiesc ca firmele il presau, nu ministrul...
      Si Traiane, tu de fapt doresti binele tuturor, dar nu te lasa liberalii, pesedeii si ungurii in pace sa ne faci numai bine!
      Ma simt asa de Go Zar!
      • +2 (4 voturi)    
        Ma simt magulit , ciugulit, etc. (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 23:06)

        Traian [anonim] i-a raspuns lui Sfatosul

        Raspunsul dumneavoastra ma face sa cred ca m-ati confundat cu presedintele Romaniei , domnul Traian Basescu .

        M-ar bucura sa am macar pentru o luna onoarea de a fi presedintele Romaniei , dar din pacate nu am pedigriul necesar .

        Din pacate nu am raspunsuri exacte la intrebarile dumneavoastra . Am doar pareri personale care nu sunt departe de banuielile dumneavoastra .
        Din acest motiv am si specificat ca :
        "Ramane de vazut ale cui sunt cele doua firme si cine a beneficiat de fapt de banii platiti de MTS."

        In rest simt nevoia sa va contrazic .
        Eu nu vreau binele tuturor deoarce stiu ca asa ceva este iluzoriu.
        Dar stiu precis ca nu vreau raul nimanui.

        Poate ca daca si dumneavoastra veti adopta aceiasi filozofie de viata , veti reusi sa nu va mai simtiti asa de Go Zar.
  • +8 (12 voturi)    
    din contra (Vineri, 3 iulie 2009, 21:20)

    ady [anonim]

    ar ajuta mult ...ar trebui demisa din partid..nu sunteti cu nimic mai buni decat psd
  • +4 (6 voturi)    
    pai cum draq sa plece... (Vineri, 3 iulie 2009, 21:27)

    Iipse [anonim]

    daca proasta cea mica a lu' tata o sustine. credti ca are vreunul din pdl qaie sa se ia de gat cu botoxela?
  • +3 (5 voturi)    
    Eu zic sa o mai tineti o luna (Vineri, 3 iulie 2009, 21:37)

    sfatosul [anonim]

    Eu zic sa o mai tineti o luna!
    Cred ca e cel mai bine si abia apoi sa isi dea demisia. Macar avem ce vedea la televizor o luna... Ce zici Frankenstein? Nu e buna propunerea?
    Sau sa asteptam sa fure mai mult, ca abia de la 1 milion in sus se poate depune o demisie. Pana la 1 milion nu se merita...
    Aberez, nu?
    Sau poate nu sunt eu cel care abereaza........
  • +3 (5 voturi)    
    TARA...TARA vrem partid ! (Vineri, 3 iulie 2009, 21:50)

    MOROMETE [anonim]

    Tarziu.. tarziu Stolojane ai avut partid de viitor si oameni care te-au urmat si au crezut in tine ,de ce D-zeu ai ajuns in pat cu Boc nu stiu. Nu ati citit si inteles istoria, in sfatul inteleptilor nu erau tinere precum Boagiu, Roberta, Ritzi, Lenuta si Elena. Dar ce sa faci cand din pat te "trezesti" in cabinet ministerial. Acum ve-ti ajunge istorie trista. La-ti spurcat pe Tariceanu si akm s-a intors spurcaciunea pe voi . Ma intreb daca presa nu se sesiza erati porumbei nevinovati? Ati inselat asteptarile tinerilor si nu numai din tara noastra pacat , ati aruncat tara inapoi in comunism
    • +1 (3 voturi)    
      bati campii (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 10:35)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui MOROMETE

      in comunism, delapidatorii erau impuscati! astia au aruncat tara in cloaca statului mafiot, cea mai puturoasa dintre toate!
  • -3 (5 voturi)    
    Draga Stolo (Vineri, 3 iulie 2009, 21:55)

    Andra. [anonim]

    PSD si PNL au furat si si-au facut TELEVIZIUNI cu care sa distruga tot in Romania, inclusiv pe voi

    Voi ati crezut ca puteti sa luptati cu ei si cu TELEVIZIUNILE lor cu viclenie tiganeasca, asa cum zice Cezar Preda. Adica: mizand la nesfarsit pe buna credinta a unui electorat pe care l-ati talibanizat, punandu-l intre voi si PSD si manipulandu-l tot cu o lupta de "imagine" lipsita de continut

    Ma bucur ca s-a intamplat asa, ca sa inteleaga toata lumea ca regulile jocului s-au mutat in alta parte, pe alt teren - pe care nu-l mai controleaza decat PSD si PNL si de unde noi, romanii, suntem exclusi pentru totdeauna -

    Este terenul TELEVIZIUNILOR , care apartine pentru totdeauna PSD si PNL
    Si nu mai are nicio legatura cu noi, POPULATIA

    PDL n-a vrut sa se alieze cu noi, populatia - impotriva TELEVIZIUNILOR PSD si PNL

    Si astfel, PDL a pierdut
    • +1 (3 voturi)    
      e jale (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 10:36)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Andra.

      daca pana si un taliban pedele ca tine admite ca partidul s-a dus bu...
  • +2 (4 voturi)    
    Fac ceva pe imaginea lor (Vineri, 3 iulie 2009, 22:00)

    Ionel [anonim]

    De asta nu mai pot eu, ca le-a terfelit imaginea.
    Ba fraiere comunal, daca e vinovata, trebuie SA INFUNDE PUSCARIA.
    Daca mai sunt alti PDLEI SAU PSDEI SAUPNLEI SAU CARE OR MAI FI, TREBUIE SA INVETE UN LUCRU IN ROMANIA ASTA NENOROCITA, INFUNDA PUSCARIA DACA FURA BANUL PUBLIC.
    CE DRACU E ASA DE GREU, SCARBE ORDINARE DE POITICIENI CE SUNTETI.
  • +4 (6 voturi)    
    la trebunal, monser, la trebunal! (Vineri, 3 iulie 2009, 22:14)

    stol de cocori [anonim]

    Problema e simpla: madama a servit-o pe mezina familiei Base, pe nemuritoarea EBA.Cine crede ca Base nu stia , ori e prost, ori ii crede pe ceilalti prosti. Nu numai ca stia, dar a si fost de acord. Acum, Ritza nu se lasa dusa pentru ca se gandeste ca Base are datoria morala sa o apere. Si pungasii au morala lor. Treaba incurcandu-se al dracului, e de vazut ce va face Base, cum se va spala pe maini de coana Ritza. Oricum, toata gasca a luat-o in barba. Nu demisia rezolva lucrurile, ci penalul. Sa-l vezi pe Base dupa ce va pierde alegerile, dand cu suspinatul pe la DNA. Misto spectacol!
    • 0 (4 voturi)    
      niciodata (Vineri, 3 iulie 2009, 23:03)

      bermude [anonim] i-a raspuns lui stol de cocori

      ma distrezi :)... cine dracu crezi ca il poate bate?
      • 0 (2 voturi)    
        Prostanacu (Duminică, 5 iulie 2009, 2:59)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui bermude

        Pt ca detine o imensa masinarie de vot....plus ca simpatizantii lui antonescu, nu-l vor vota pe base nici in ruptul capului. Deci...la toamna...nu niciodata.
  • +2 (4 voturi)    
    Dar ce ajuta? (Vineri, 3 iulie 2009, 23:05)

    Gigi Fuziune [anonim]

    Dar ce ajuta, d-le Stolojan? Inca 600.000, probabil.

    Multumim, oricum, pentru altruism. Poporul ramane fara 600.000 de euro, pensionarii sunt vai de capul lor, iar acest domn Stolojan nu vede decat o singura problema: a fost afectata imaginea partidului.

    Nu va suparati pe mine, dar atata prostie si nesimtire nu pot vedea decat in PDL. Na, ca acum mi-am amintit si de Boureanu. Mi-am stricat seara.
  • +1 (3 voturi)    
    SCHIZOIDUL (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 0:03)

    sabo [utilizator]

    ASTA CU FIGURA ANDROIDA NU SE GANDESTE DACT LA IMAGINE!
    LA LEGE ,MORALA SI PUBLIC..NU!
    SI REPREZINTA NATIUNEA LA E.U.
    OO DOAMNE!
  • +2 (4 voturi)    
    Pai daca tot nu mai ajuta... (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 2:18)

    Jorj [anonim]

    ... n-ar fi mai bine sa nu-si mai dea deloc demisia???
    Daca pleaca, tre' sa vina altcineva, nepriceput/neantrenat. Pana isi mai aduce cativa oameni de incredere, pana invata toate smenurile si invartelile, o gramada de bani se cheltuiesc aiurea, fara niciun beneficiu (pentru Partid). Pai, n-ar fi pacat???
    Lasand gluma la o parte, dl. Stolojan are mult mai mult tupeu decat mi-as fi inchipuit vreodata. Dupa "performantele" politice ale domniei sale din ultimii ani, m-as fi ascuns in gaura de sarpe si mi-as fi schimbat si numele, necum sa mai trancanesc solemn despre vrute si nevrute. Bine ca trage Monicutza in jos partidul impins pe inalte culmi de eforturile neobosite ale d-lui Stolojan, intre doua abandonuri...
    Dar, deh, la asa partid, asa prim-vicepresedinte...
  • 0 (2 voturi)    
    sa va dau ceva acum!... (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 9:51)

    ion [anonim]

    aveti votul meu de NEINCREDERE !
  • 0 (2 voturi)    
    asa si?? (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 18:32)

    sidur [anonim]

    in afara de faptul ca a afectat imaginea partidului nu mai conteaza nimic altceva pentru pd-l....nu conteaza banii care au fost aruncati pe geam si nici faptul ca ridzi a incalcat legea!!!
  • 0 (2 voturi)    
    asta va intereseaza (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 18:35)

    elenasidorica [anonim]

    numai imaginea partidului va intereseaza...ei bine si asa in ultimii 5 ani basescu a avut grija sa-si bata joc nu numai de poporul roman ci si de imaginea partidului...doamna ridzi nu face altceva decat sa puna in practica ce a invatat de la seful ei!!!
  • 0 (2 voturi)    
    Treziti-va odata ! (Duminică, 5 iulie 2009, 13:42)

    Bela [anonim]

    Adica daca tot am nimerit intr-un rahat, sa ne ungem pana la gat !
  • +1 (1 vot)    
    ..... (Luni, 6 iulie 2009, 11:27)

    Allex [anonim]

    Daca facea Balul Pensionarilor , era ok? Dupa ce ca (noi-tineretul) nu avem locuri de munca si trebuie sa lucram prin alte tari, pe unde apucam...n-avem voie nici sa ne distram?! Eu am fost la zilele tineretului si a fost SUPER! Nu a mai facut nimeni asa ceva pentru noi! Nu suntem noi, tineretul, mandria tarii?! Daca nu a tarii, macar a dnei ministru! Careia ii multumesc si eu si prietenii mei pt specatcol, a fost SUUUUUUUUUUUUUUPER!!!!Multumim dna Monica!!!