Noi inregistrari de la sedinta PSD: Dragnea il face tampit pe Berceanu iar pe Boc tasti-basti

de D.G.     HotNews.ro
Duminică, 21 iunie 2009, 11:28 Actualitate | Politic

Vicepresedintele Liviu Dragnea lanseaza noi atacuri si chiar insulte la adresa ministrilor PD-L. Potrivit unei noi inregistrari, difuzata de Realitatea TV, Liviu Dragnea il face "tampit" pe Radu Berceanu.

Nemultumit ca ministerelor controlate de PSD le-au fost reduse bugetele, Liviu Dragnea isi jigneste colegii de coalitie.

"Era tampitul asta de Berceanu la o intalnire a Coalitiei: Noi n-avem probleme cu seceta in Romania! Hai sa-mi aratati si mie!". Ei asa pun problema. Ce, Emil Boc e mai capabil decat Dan Nica? Tasti-bastiul ala? Am ajuns sa ne dea lectii! Si Blaga care vorbeste cand? Numai dimineata, ca dupa-amiaza are o problema. Ce, Pogea e mai capabil decat Nita? Nici nu e comparatie", a declarat Liviu Dragnea.

Inregistrarile sunt de la sedinta cu usile inchise a Comitetului Executiv al PSD.

Si Mircea Geoana a declarat la aceeasi sedinta: "Cand Videanu deschide vorba, in spate este un business. Asta cand respira vrea sa faca bani. Dati, ma, in ei ca sunt vraiste la chestia asta! Boc n-are habar de economie. Pogea este adus de pe drumuri. Astilalti toti stiu ca este omul de casa al lui Videanu. Sunt vulnerabili din punct de vedere public. Hai sa-i atacam", a spus Geoana, la sedinta desfasurata la Tunu Magurele.


Citeste mai multe despre   






















3400 vizualizari

  • -4 (12 voturi)    
    pe cine sa mai votam (Duminică, 21 iunie 2009, 11:36)

    Niggerson [utilizator]

    as vrea si eu sa votez ! dar pe cine ? e foarte greu de gasit o persoana ! cred ca iar o sa stau acasa !
    • +13 (15 voturi)    
      stai acasa si nu comenta (Duminică, 21 iunie 2009, 11:52)

      filip [anonim] i-a raspuns lui Niggerson

      daca stai acasa maine va fi mai rau; asta nu inteleg toti plangaciosii care se considera prea buni pentru niste candidati atat de rai...
      intre candidatii astia rai tot exista diferente si se poate alege...nu exista feti-frumosi aparuti din vazduh...
      de ce nu se implica cei ce se compatimesc, sa arate ei ceva, nu numai "cu degetul"...

      societatea inseamna implicare iar votul reprezinta treapta cea mai de jos, prima...daca nici pe asta n-o facem ce tot atata discutii
      • -4 (14 voturi)    
        PNl vrei sa desfaci ce-ai legat in 2008 - prea tar (Duminică, 21 iunie 2009, 12:40)

        PSD+PNL Minus Adevar [anonim] i-a raspuns lui filip

        prea tarziu, raul pe care l-au facut e ireversibil

        Acum vrei "participare la vot" iar in noiembrie 2008 vroaiai sa stam in fund in fotoliu "ca sa protestam".

        probabil o sa-ti reuseasca; si ca si pana acum TOT NOI O SA PLATIM aventura de 27 de miliarde de EURO datorie lasata romanilor in plina CRIZA sau Sterling si marea Neagra.
      • -1 (9 voturi)    
        shut up (Duminică, 21 iunie 2009, 12:41)

        ddd [anonim] i-a raspuns lui filip

        vorbesti ca sa nu taci !!
        nu e nici o diferenta daca stai acasa sau mergi la vot. pur si simplu nu ai pe cine sa alegi. ii votezi...ca sa aiba cine sa te fure.
        • 0 (0 voturi)    
          Diferenta esentiala (Luni, 22 iunie 2009, 12:40)

          Bogdan [anonim] i-a raspuns lui ddd

          Diferenta este esentiala. Avem o astfel de clasa politica pentru ca "stam acasa" si nu ne implicam in viata societatii. Dupa aceea ne plangem de ce prosti politicieni avem si ce destepti analisti sunt. A nu merge la vot inseamna a pierde dreptul moral de a mai vorbi despre societate. Cam asta separa societatea Romaneasca de cele solide - acest "luat la misto" spirit civic. Politicieni prosti si corupti sunt peste tot depinde cum sunt priviti de societate,
      • -2 (8 voturi)    
        ! (Duminică, 21 iunie 2009, 12:43)

        ciprian [anonim] i-a raspuns lui filip

        Mama sunt profund impresionat de acest simt civic! Pai treaba asta cu "intre candidatii astia rai tot exista diferente si se poate alege..." este ca si cum as cere cuiva sa se duca sa caute un nufar intr'o oala cu rahat! Si mie imi este sila de "eroismul" asta patetic de care incercati sa dati dovada, voi astia cu simtul civic ascutit! In loc sa le aratam ca nu ne mai intereseaza si ca trebuie sa plece si sa lase pe altii, noi continuam sa ne ducem ca turma de bovine la vot, punand botu' la vrajeala asta cu implicarea sociala si cu dreptul de a vota! Gata! Nu mai avem pe cine sa alegem! S'au terminat toate optiunile! Au ajuns sa se bata precum cainii sa mai faca cate un prozelit din asta cu "simt civic".
        Iar dreptul de a ma revolta si de a dezbate si discuta nu mi'l poate lua nimeni dintr'un motiv cat se poate de simplu: SUNT PLATITOR DE TAXE! Cand o sa am dreptul sa nu mai platesc taxe, promit ca nu o sa mai comentez nimic la adresa clasei politice (o clasa care a tot ramas repetenta...)
        • -2 (4 voturi)    
          foarte frumos (Duminică, 21 iunie 2009, 13:37)

          Niggerson [utilizator] i-a raspuns lui ciprian

          subscriu !
        • +1 (1 vot)    
          Mai desteptilor! (Luni, 22 iunie 2009, 8:45)

          Gheorghe [anonim] i-a raspuns lui ciprian

          Ciprian si ddd. E chiar asa greu de priceput ca absenta de la vot se traduce in alegerea celor pe care nu ii vrem? Cu cat voturile sunt mai putine cu atat cresc sansele de a fi alesi a impostorilor. Cazul cel mai recent cu Becali, Vadim si de ce nu EBA ar trebui sa fie suficient pentru a va face sa intelegeti ca fiecare vot conteaza.
      • 0 (6 voturi)    
        Mincinoisii de pe forumuri (Duminică, 21 iunie 2009, 13:21)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui filip

        chestia cu responsabilizatul cetatenilor in a vota/alege un hot/mafiot e o sarcina aproape sigur de serviciu. Ar trebui sa va legitimati inaine.

        Eu sunt mai bun decat toti candidatii existenti si sunt un simplu om. ce stiu e ca exista multe persoane extraordinare in Romania: cinstite si responsabile. Filip, daca tu nu ai apucat sa cunosti persoane de calitate ("nu exista feti-frumosi aparuti din vazduh") nu inseamna ca nu exista. daca ai tine ochii deschisi ai putea sa ii vezi.
      • -4 (8 voturi)    
        mda (Duminică, 21 iunie 2009, 13:34)

        Niggerson [utilizator] i-a raspuns lui filip

        ai dreptate ! societatea inseamna implicare ! o sa incerc sa ma implic in alta tzara !
      • +3 (3 voturi)    
        PSD nu va uita asa usor agapa de lui Dragnea (Duminică, 21 iunie 2009, 20:34)

        Eneas [anonim] i-a raspuns lui filip

        sa ne prefacem ca ne pasa de tara -Iliescu;so pe ei -Geoana ;bagabonteala-mazare-etcintrun cuvant niste golani batrani cu creierul gol de idei politice si cam atat !
    • +2 (6 voturi)    
      Acasa sau pe strada? (Duminică, 21 iunie 2009, 13:16)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Niggerson

      cred ca mai degraba as iesi in strada decat sa mai stau acasa. Ultima oara am fost mintit de Basescu cand am votat.

      Cu astia de acum as face altceva - nu i-as vota ci i-as trimite la munca campului vreo cativa ani. Nu de alta insa e evident ca si-au poluat mintea, trupul si sufletul de atata lacomie si rautate. Poate ii ajutam sa se curete de mizerii.

      Romania si Albania au ramas singurele tari europene unde coruptia este nepedepsita si considerata calitate. Protestez si sper sa protestam
  • 0 (4 voturi)    
    de criza cine se ocupa ?? (Duminică, 21 iunie 2009, 11:50)

    ionica fonosch [anonim]

    *coincidente ?? pe astia nu-i mai da in judecata pentru calomnie ??
    [ http://www.freenews.ro/_public/ro/stire/42545/ ]
    [ http://www.gandul.info/societatea/bucurestiul-obligat-sa-plateasca-despagubiri-de-6-milioane-de-euro-unei-gropi-de-gunoi.html?3932;2577796 ]
    **ca sa fiu impratial si ceva despre bagabonteala ca avem destui 'industriasi' din astia in romania !
    [ http://www.ziarultricolorul.ro/articole.php?aid=11957&_nr=956&what=mazare ]
    [ http://www.ziuaconstanta.ro/rubrici/deschidere-editie/clanul-vasea,-asociat-cu-zelca,-omul-lui-mazare.html ]
    si nu m-am ostenit mai mult de 3 minute sa caut cu google :-)))
    • +2 (6 voturi)    
      uite psd-istul! (Duminică, 21 iunie 2009, 12:46)

      ciprian [anonim] i-a raspuns lui ionica fonosch

      Ia uite pesedistul cum a sarit repede la gatul lor! Mai baieti voi chiar nu pricepeti ca argumentul asta "ba tu" sau "pai si tu", nu mai tine?! Ne este sila si lehamite de VOI TOTI: pesedisti, pedelisti, penelisti sau ce oti mai vrea voi sa fiti! Sunteti toti o apa si'un pamant!
  • +7 (9 voturi)    
    cat de nesimtiti si de josnici pot fi astia.... (Duminică, 21 iunie 2009, 12:07)

    dadan [utilizator]

    Pai Vanghelie e doar varful aisbergului, la cata mitocanie si lipsa de educatie zace in partidul ala...ce sa mai zic de viziune si strategie politica (ce-i aia?) ...pai domnilor politica este o competitie si nu o lupta , castiga cine este cel mai bun pentru cetateanul pe care vrea sa-l reprezinte si nu acela care e mai lipsit de educatie si scrupule... e rusinos cum (nu) stiti voi sa faceti politica in ziua de azi....plecati acasa si faceti ce stiti voi mai bine sa faceti - sa furati , sa mintiti , sa va injurati...dar va rog nu va mai jucati cu destinul tarii asteia , caci altfel o sa ajungeti sa cersiti la colt de strada si tot ce o sa mai primiti o sa fie scuipat in ochi - asa sa va ajute dumnezeu.
  • -5 (9 voturi)    
    ref.LIVIU DRAGNEA (Duminică, 21 iunie 2009, 12:10)

    BOMBONICA [anonim]

    ...ESTE CEL MAI ECHILIBRAT,BRAV,CONSECVENT,INTELIGENT,LUCID,PREPONDERENT IN PSD...VOTEZ LIVIU DRAGNEA SI MA RISC CU EL !!!
    • +5 (7 voturi)    
      ref LIVIU DRAGNEA (Duminică, 21 iunie 2009, 12:42)

      jean popa [anonim] i-a raspuns lui BOMBONICA

      Cred ca esti cazut direct in gat ,ca dupa ce scrii cap nu ai!
    • +4 (6 voturi)    
      risca-te cu el in alta parte... (Duminică, 21 iunie 2009, 12:48)

      dadan [utilizator] i-a raspuns lui BOMBONICA

      vad ca au iesit responsabilii cu propaganda pe forumuri sa incerce sa mai echilibreze din opinii
    • +3 (3 voturi)    
      daca toate calitatile enumerate (Duminică, 21 iunie 2009, 15:16)

      the [utilizator] i-a raspuns lui BOMBONICA

      le demonstreaza in PSD, risca-te cu el bombonico, da' tot in PSD, nu veni sa-ti tipi in gura mare fericirea personala, pe forum :)))
      putina discretie, ce naiba !
    • +2 (2 voturi)    
      Nu ai dreptate (Duminică, 21 iunie 2009, 18:48)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui BOMBONICA

      Cel mai bun e Vanghelie. Liviu Dragnea e la degetul lui cel mic.Tineti minte. Votati bine. Nu votati partidul lui Vanghelie.
  • +1 (3 voturi)    
    zmiorcaiala (Duminică, 21 iunie 2009, 12:13)

    zeze [anonim]

    bai politicienilor!
    cand o sa avem parte de oameni de actiune si care sa termine cu plansete in pumni pe la partid. mai faceti si voi ceva pentru poporul asta, ca tre sa suportam doar zmiorcaieli si minuscule injurii cand mergeti seara acasa de la "joaca" si va usurati suflete negre la "mami si tati" pe umar!
    alo natiune, istoria ar trebui scrisa de oameni de caracter si actiune, ca deja avem deficit de caractere de 20 ani in coace. 1989-2009 in romania a fost pauza de oameni ce merita pomeniti la capitolele "bune" ale istoriei!
    • +1 (3 voturi)    
      BIne spus (Duminică, 21 iunie 2009, 13:38)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui zeze

      O perioada ce va ramane in istoria Romania ca o continuare a regimului comunism ce se remarca printr-o coruptie fara precendent si o acuta lipsa valorilor.

      Ne-am pierdut identitatea ca popor, ca natiune si asta e dureros pentru multi. Am reusit sa trec peste si ma vad european insa cand ma gandesc la batranii mei si imi vine sa imi musc pumnii de ciuda. Cei ce ne conduc multi nu sunt nici macar romani - dar se lauda ca ar fi. Ei sunt doar reprezentantii acestui sistem corupt - probabil o simpla transformare a sistemul de opresiune specific sistemului comunist in clasa politica.
  • +2 (2 voturi)    
    diacritice (Duminică, 21 iunie 2009, 12:20)

    Lucian [anonim]

    fiți dom'le români si scrieți ca la carte ca altfel trebuie lumea să folosească dicționar ca să vă înțeleagă.. auzi.. tasti-basti.. macar daca scriați tisti-bisti că tot era mai coerent :)
  • +2 (4 voturi)    
    aiurea (Duminică, 21 iunie 2009, 12:24)

    Andrei [anonim]

    Mie imi pare ca astia is niste frustrati care mai de care. Au destule ministere, daca chiar ar vrea sa dovedeasca ca sunt mai buni au unde sa o faca. Mai au si 30% din Parlament unde sa-si dovedeasca calitatile superioare in dezbateri.
  • +2 (4 voturi)    
    NU avem nici dupa 21 ani o clasa politica (Duminică, 21 iunie 2009, 12:26)

    cix [anonim]

    Cred ca venit timpul sa se faca putina ordine si la noi. Avem o clasa politica de mahala, fara bun simt fara morala, ca sa nu vorbim de competente si strategie. Dragnea ar face mai bine sa vanda covrigi pe strada si ca el mai sunt multi, care nu fac decat sa puna tara pe butuci si sa si faca ineteresele de "familie". Avem nevoie de mai putin politicieni si mai competenti. Fiecare partid ar trebui sa si faca curatenie, asa cum si numaru lor ar trebui micsorat, costa mult si rezultatul e minus.
  • +4 (4 voturi)    
    Niste fricosi (Duminică, 21 iunie 2009, 12:28)

    aleks [anonim]

    Ce e ma cu gasca asta de baietei fricosi care-si fac curaj in spatele usilor inchise? Vai de capul lor!

    Asa, si mai e o chestie: probabil ca pe urma vor iesi la televizor sa spuna ca Basescu destabilizeaza coalitia.

    Pa, baieti! Mai vorbim cand va veti aduna de pe jos!
  • -1 (3 voturi)    
    injuraturi (Duminică, 21 iunie 2009, 12:36)

    undo [anonim]

    Stau si ma intreb daca aceste inregistrari au fost facute publice doar cu scop electoral sau chiar asta gindesc unii despre altii.
    Au inceput sa aplice alta strategie? Cine stie? Oricum sunt de uitat pina ii vad pe Iliescu, Nastase, Mazare, Vanghelie in primul plan al acestui partid.
    Ca si antevorbitorul, voi sta acasa la toamna. Macar voi avea satisfactia ca eu nu am votat cind lumea va incepe sa injure.
    • 0 (4 voturi)    
      PSD (Duminică, 21 iunie 2009, 14:08)

      Victor [anonim] i-a raspuns lui undo

      Directia ta de gandire,cred ca nu este gresita.
      Si dupa parerea mea este o schimbare de ton.Intentia PSD-ului de la bun inceput
      nu a fost alta decat sa slabeasca PD-L-ul.Cu jigniri de la Geoana nu au reusit,acum se trimite intreaga artilierie pe front.
      Mintea lor functioneaza numai la intrigi,la jonglerii si smecherii,dar nu la problemele critice si serioase din tara.Logic:Realitatea apartine lui Vantu,Vantu asociat cu Gusa,Gusa consilieaza pe Geoana si gata ne-a iesit socoteala.Cu Basescu nu reusesc,acum se ataca in curtea lui Basescu.Totul este un circ manipulat de PSD.
      PSD ne trimite mereu la circarul Basescu,dar cei mai mari curvari mincinosi,intriganti ,egoisti,orgolii ranite si razbunatoare se gasesc in acest partid.Asemenea caractere nu au ce cauta intr-o politica.
      Politica inseamna si decenta,diplomatie,respectari umana(fie ea a adversarilori sau a promisiuniilor facute in fata alegatorilori).Nu Basescu dezbina,ci PSD-ul.Sunt un spectator pasiv si imi exclam sincera parere fara sa fiu intr-un fel colorat.
      PSD triseaza si asta este o otrava ptr.societatea romana.Daca-i credeti si idolizati mai departe va faceti vinovati in fata generatiilori.
      Atunci cand s-a facut aceasta coalitie mare,am spus ca-i OK ptr.ca si-n Germania avem aceasta coalitie si ne-a mers bine,dar m-am inselat amarnic.Una-i sa faci poltica vestica si alta este sa te aliezi ca sa duci la disparitia altuia.
      Este meschin si lipsit de barbatie!
  • -3 (5 voturi)    
    cocalarii (Duminică, 21 iunie 2009, 12:45)

    MIREL [anonim]

    Aceste ,,discutii savante,, dovedesc incultura clasei politice de la noi,minimul respect fata de cei care i-au ales,faptul domina doar dorinta de putere si interesele economice personale si nicidecum soarta poporului.
    Aseasta mentatitate este la absolut toate partidele.
    NU EXISTA DOCTRINE POLITICE CI DOAR INTERESE ECONOMICE ALE CELOR CARE SUNT LA PUTERE SI ALE CELOR ,,PUTERNICI ECONOMIC,, CARE II SUSTIN DIN CULISE.
    Interesul este doar sa-si scoata banii investiti pentru castigarea locurilor in parlament si in functiile pe care le detin.
    ISTORIA VA VA JUDECA FOARTE ASPRU.
    Ajungem ca Vanghelie sa fie un ,,model,, pentru cei tineri.
    • +6 (8 voturi)    
      Vanghelie: Adevaratul Obama al Romaniei!!! (Duminică, 21 iunie 2009, 16:33)

      Pintea: o bere pentru Calul meu! [utilizator] i-a raspuns lui MIREL

      Amice,de cand e lumea si pamantul nu exista decat interese economice ale celor aflati la putere.Garnisite ocazional si cu unele derapaje in spirit doctrinar,evident.Tocmai de aceea trebuie votat Omul si nu Doctrina! Se pare ca ai descoperit si tu intr-un tarziu apa calda,ce sa spun...Afla ca Marian Vanghelie chiar merita dat ca model celor tineri,desi nu e intelectual.Lui chiar ii pasa de oameni,cauta sa le rezolve problemele,se straduieste in permanentza sa-si cizeleze imaginea sociala si combina intr-un mod maiestru "stilul imperial" cu modestia personala.Plus ca nu e un tip intimidabil,pare pur si simplu nascut sa fie om politic,si inca un om politic stralucit. Am toata admiratia pentru el si chiar l-am dat ca exemplu de reusita sociala unor tineri de etnie roma care simteau nevoia de indrumare.Nu cred ca am gresit!!!
      • -4 (4 voturi)    
        Omule trezestet-te (Duminică, 21 iunie 2009, 18:56)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Pintea: o bere pentru Calul meu!

        Vanghelie model celor tineri? Pentru ce ? Pentru analfabetism, populism si demagogie de speta joasa? Pentru campania electorala permanenta prin care iroseste banii sectorului, inclusiv banii din impozitele mele prin pomeni electorale prin Zabrauti si prin alte locuri bine famate ca sa stea ghertoii cu burta la soare in timp ce noi muncim? Pentru toate infractiunile electorale la care el beneficiaza de imuniutae pe cand oricine altcineva din orice partid ar fi infundat puscaria? Orobail ca nu locuiesti in sectorul V adica 5, sector blestemat sa nu-si gaseasca un om adevart la conducere. Alo tavarasu' Obama cel putiun stie sa vorbeasca engleza, are studii facute prin fortele proprii si nu este interlop. Asa ca lasa-ne. Sau esti un pomanagiu din Ferentari care pentru un mic si o bere ai vota si un caine pe care scrie pdsr, pardon , psd.
        • +6 (6 voturi)    
          Nu stau in sect.5,dar imi place Vanghelie! A lot! (Duminică, 21 iunie 2009, 21:19)

          Pintea: o bere pentru Calul meu! [utilizator] i-a raspuns lui Un roman anonim

          Sunt sigur 100% ca dac-ar candida in toamna la prezidentiale l-ar bate detasat pe avortonul de Basescu,plus ca toti tiganii din Romania s-ar prezenta entuziasmati la vot,votand cu mic,cu mare si dandu-le o lectie de civism si democratie romanilor dezabuzati!!! Si-asa ne plangem de prezentza mult prea scazuta la votare,poate ca asa vom pune din nou democratia pe roate si o vom face din nou o chestiune de interes public major,nu marginal,ca acum...Parerea mea! (buna parerea mea,by the way,o recomand calduros tuturor!).Succes,Mariane!!!
          • 0 (2 voturi)    
            Acum te-am recunoscut (Duminică, 21 iunie 2009, 22:15)

            Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Pintea: o bere pentru Calul meu!

            Imi pare rau ca mi-am pierdut timpul cu tine. Tine minte insaun lucru. Nu mor caii cand vor cainii. Preferatul tau va sfarsi acolo unde ii e locul. La inalta facutate de drept aplicat Rahova. Acum da-mi la minusuri cum faci de obicei cand te combate cineva cu argumente si nu poti sa raspunzi. Oricum cineva care se considera modelul absolut, detinatorul adevaruluyi absolut si vrea considera ca de unul singur va schimaba intreaga lume are o mare problema. Te compatiomesc. Orice ai scrie nu-ti mai raspund pentru ca nu are rost. traim in doua lumi total diferite. Iar de comunicat eu personal pot comunica doar cu oamenii echilibrati si normali. In final ai grsit nu Succes Mariane ci Succes Mareane
            • 0 (0 voturi)    
              He-he! (Duminică, 21 iunie 2009, 22:45)

              Pintea Haiducul [utilizator] i-a raspuns lui Un roman anonim

              Ce ironie amara! Chiar si cand imi dai replica,tot pe mine ma citezi! Vorba aia,"Nu mor caii cand vor cainii",eu am lansat-o pe forumurile HotNews anul trecut,ergo mi-ai devenit epigon fara sa banuiesti macar...Oricum,stai linistit in lumea ta,in casa ta,ca n-am de gand sa ti-o schimb,eu sunt doar un tanar lucrator la Drumuri si Poduri,sa zicem,adica ii asigur casei tale deschidere la restul Universului...Momentan lucrez la un pod,undeva intre Aleea Civilizatiei si Strada Cosmosului.Mai stii,poate o sa ai vreun incendiu sau o inundatie,drumurile trebuie sa fie bune si podurile utilizabile ca sa poata veni pompierii sa te evacueze la timp...Poate ca intr-o zi o sa-ti cer o cana de apa,fiind insetat,sper ca nu o sa ma refuzi chiar daca ma vei vedea transpirat si cu mainile murdare.Nu-s decat un muncitor sarman si prost platit,prietene,nu ma dispretui,ca nu-mi cunosti truda zilnica...(spuse Pintea cu tristete,aprinzandu-si o tzigara)
  • -2 (2 voturi)    
    Tampiti si tisti-bisti (Duminică, 21 iunie 2009, 12:50)

    Pantera Roz [utilizator]

    da' guvernati cu ei...De ce nu-i abandonati?!Aaa,pt.interesele tarii,da,da,da...
  • 0 (6 voturi)    
    geoana are dreptate despre videanu (Duminică, 21 iunie 2009, 12:50)

    mike [anonim]

    nenea videanu e un mare excroc ... se vede de la o posta , bine ca l-a ghicit si geoana , dar pana la urma eu cu cine votez ? am de ales intre individul vanghele si excrocul videanu , mersi
    • -1 (1 vot)    
      Calomnieaza,calomniaza, pana la urma ramane ceva (Luni, 22 iunie 2009, 7:55)

      Nicu [anonim] i-a raspuns lui mike

      Daca cineva a asfaltat Bucurestiul, acela a fost Videanu. Uite acum, la noile asfaltari, ce borduri pun,sub nenea Oprescu:tot bordurile Videanu. Dar presa nu mai face scandal. Si-a facut treaba, l-a dat de pereti pe Videanu. Asa cum face cu PDL-isii si cu presedintele. Daca e ordin, cu placere. Si e clar ca e ordin ca Romania sa se intoarca in mocirla.
  • 0 (4 voturi)    
    lucrare psd-ista (Duminică, 21 iunie 2009, 13:35)

    suca [anonim]

    inregistrarile au iesit de la psd. psd-ul nu se da plecat de la guvernare dar cauta sa-i provoace pe pdl-isti sa-i scoata de la guvernare. vor sa pozeze in martiri la alegerile din toamna.

    Voi chiar nu ati invatat cum lucreaza psd-ul? devin previzibili si usor de contracarat.

    PDL-ul trebuie sa-i ignore si sa mizeze pe faptul ca psd-ul s-a ocupat numai de scandal in guvernarea asta. si daca luam cronologic fiecare declaratie psd-ista asa si este.

    inca mai au absolventi de la stefan ghoerghiu prin psd. :)
  • 0 (4 voturi)    
    Ţâşti-bâşti? Premierul Bokkutu? Tăiaţi-i urechile! (Duminică, 21 iunie 2009, 13:36)

    Mitica [anonim]

    Pe cine face Dragnea ţâşti-bâşti? pe Premierul Bokkutu NBocu Kukluju Warza Bleaga ?

    Tăiaţi-i urechile lui Dragnea!

    Smulgeţi-i fir cu fir mustăţile !

    Minunatul şi mult prea luminatul nostru premier, cel mândru ca un pomper, cel care şi-a inaugurat o primărie de sector la el acasă, în Cartierul Zorilor ?

    Păi el se price la economie, precum ţaţa Manda la astronomie ! Ştie despre legi ... adică despre cum să-i legi cot la cot pe cei ca Dragnea sau pe cei care nu au vomat cu hErBA, ştie despre planificare, despre gazeificare, despre planoare şi despre multe altele (gen Ritzi Pitzi, Pomberta, MUdrea ot Pleşcoi şi alţi "academicieni" de soi).

    Păi la cât de "deştept" este Premierul Bokkutu - nici bâşti nu ştie să facă !
    • -3 (3 voturi)    
      Pentru psdistii cinstiti ( daca exista asa ceva) (Duminică, 21 iunie 2009, 19:05)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Mitica

      Incepeti domnilor odata reforma partidului de jos in sus! Scapti de Mirciulica, Vanghelie, Liviu Dragnea si ceilalti baroni si oligarhi gen Hrebencuc de exemplu. Atunci veti putea rade de altii. Pana atinci rade dracul de porumbe negre si pe sine nu se vede. Formati un partid social-democrat adevarat si va promit ca va aduc 5 voturi. Pana atunci votez orice alt partid fara Vanghelie.
  • 0 (0 voturi)    
    marean@vanghele@psd (Duminică, 21 iunie 2009, 13:39)

    ref. LIVIU DRAGNEA [anonim]

    ...cautati pe goagale "sotia lui liviu dragnea"si o sa va dedulcitzi...cu o BOMBONICA
  • +10 (10 voturi)    
    Schimbarea clasei politice: primul va fi basescu! (Duminică, 21 iunie 2009, 15:24)

    Alin [anonim]

    Se pare ca pestele de la cap se impute. Trebuie sa incepem cu capul adica cu basescu!
    • -4 (4 voturi)    
      Nu inteleg (Duminică, 21 iunie 2009, 18:59)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Alin

      Ce legatura are Basescu cu oligofrenii din pdsr? Le are si el pe ale lui, destule, dar in acest caz nu are nici un amestec. Pentru cele aratate in articol trebuie sa incepem cu Mirciulica prostanacu si eminenta sa neagra Vanghelie
  • 0 (0 voturi)    
    TAXE ptr ei (Duminică, 21 iunie 2009, 22:06)

    nia [anonim]

    Hai sa gandim simplu : unde ajung banii din taxe ? Spitalele,strazile ,scolile sunt varza.Guvernantii au salarii ca-n UE plus alte sporuri si facilitati.Ptr a face o afacere trebuie sa platesti.Nu te-ajuta cu nimic dar te controleaza cu garda,politia,finantele,sanipidul,etc.Dam bir sa muncim iar ei ne iau la misto.Salar de 150 euro noi,utilitati plus hrana 400 euro.Isi bat joc de noi panaramele astea.
  • -2 (2 voturi)    
    Rusinea oamenilor cinstiti din PDSR ! (Luni, 22 iunie 2009, 7:59)

    martin [anonim]

    Eu persist sa cred ca in PDSR sunt si oameni cinstiti, seriosi si capabili. Partea proasta este ca ticalosii de tip Van Ghelie, Geoala, Dragnea, Mazarii,desigur Nastase si nu cel din urma, Iliescu, sunt foarte vizibili, vocali,ei dau tonul si ei asigura si voturile, nu conteaza cum.
    Nu stiu daca halucinanta actiune a inregistrarilor porcoase ale PDSR e a Realitatii pentru ei sau fara stirea lor. Stiu insa sigur ca oamenii normali si cinstiti ar trebui sa fuga de acest partid de "mascalzoni", dar nu stiu daca va fi asa,caci aveau si pana acum suficiente motive si nu au facut-o.
    Asta insa nu ma va face sa nu votez,caci stiu clar ca cei atat de calomniati,sunt cei mai putin rai !
    • -2 (2 voturi)    
      Si eu sustin acelasi lucru (Luni, 22 iunie 2009, 14:09)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui martin

      Dar mesajul meu prin care le ceream oamenilor cinstiti din pdsr sa reformeze partidul de jos in sus a fost notat negativ. Oare are cineva interes ca acesti oameni sa nu se trezeasca penru ca isi vor pierde "fonctiile"?
  • 0 (0 voturi)    
    corect (Miercuri, 24 iunie 2009, 15:07)

    DlGoe [anonim]

    Are reptate Dl Geoana, degeaba se oripileaza pe aici toti PDL-istii .managementul anticriza s-a redus la impozitul forfetar.