Averea lui Traian Basescu a crescut cu 16.906 lei in ultimul an

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 iunie 2009, 17:03 Actualitate | Politic

 documente
(13 Iun 2009) PDF, 789KB
Averea sefului statului a crescut, in ultimul an, cu 16.906, potrivit declaratiei de avere postate pe site-ul Administratiei Prezidentiale. Unul dintre depozitele sefului statului, de la BCR Bucuresti, a crescut de la 21.918 lei, cat era in mai 2008, cand Traian Basescu si-a depus precedenta declaratie de avere, la 38.824 de lei.

Seful statului mai detine depozite in valoare de 43.513 dolari (la ABN Bucuresti), de 35.472 de dolari si, respectiv, 5.917 dolari (la ING), 26.819 euro (la ING), 250.000 de lei (la BCR) si 170.730 de lei (la BRD Constanta).

Traian Basescu mai detine, impreuna cu sotia sa, Maria, un apartament de 370 de metri patrati si un garaj de 30 de metri patrati, achizitionate in anul 2003. In plus, seful statului, impreuna cu sotia sa, mai detin o cota parte de 31,5% dintr-un teren intravilan de 174 de metri patrati, in Bucuresti, si un alt teren intravilan, de 46 de metri patrati, tot in Capitala.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1105 vizualizari

  • -10 (12 voturi)    
    Asa putin..? (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 18:00)

    drona [utilizator]

    Daca este adevarat,la ambitia,tupeul,caracterul si posibilitatile lui este foarte putin,mai cautati.Daca nu,sa mai declare.
    • +4 (4 voturi)    
      corect (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 22:43)

      marius [anonim] i-a raspuns lui drona

      iti e asa de greu sa crezi ca atit a cistigat? sau esti de la PSD si esti invatat cu alte cifre?
  • +7 (7 voturi)    
    PROTEST (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 23:20)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Incep sa ma satur de reclama aia cu "Banii muncitorilor din strainatate merg la ING"...va rog frumos...
  • -5 (7 voturi)    
    avere in criza (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 23:54)

    sam [anonim]

    Si-i mai plange pe bietii romani ca trebuie sa treaca prin criza economica. La el, vad ca tot crizasa fie!
    • +4 (4 voturi)    
      ti se pare mult? (Duminică, 14 iunie 2009, 10:49)

      marius [anonim] i-a raspuns lui sam

      ti se pare mult cit a cistigat? 16000 lei? sa fim seriosi, nici nu merita o stire, astia sunt banii din salar.
  • +5 (5 voturi)    
    chiar nu aveti liniste ? iar Basescu ? (Duminică, 14 iunie 2009, 8:21)

    Eneas [anonim]

    va f..ura grija tot timpul sa il tineti vinovat cu ceva pe Basescu parca ati fi Realitatea & Antenele TV ( 2 in 1 cu gust de gaina ); pe arlechinul Antonescu care traia oficial de ani buni cu o femeie maritata (cu altul) -intre timp divortata -nu il puneti sub lupa ? pe popa prostu' Geoana care a refuzat cu forta sa paraseasca o locuinta de protocol la vremea respectiva nemeritatat ,nu il puneti sub lupa ?pe spanacul Duda ,fost actor de duzina nu il comentati , la cata inutila gargara verbala are ?
    Chiar nu aveti alte subiecte sau concluzia sta intro conspiratie a escrocilor romanes ?
  • -4 (6 voturi)    
    Base (Duminică, 14 iunie 2009, 11:02)

    Nicolae [anonim]

    Cum poate EBA sa mearga cu Range Rover cu aceste venituri ???
    Astia ne cred prosti?
  • +3 (3 voturi)    
    "Știri" electorale (Duminică, 14 iunie 2009, 13:32)

    neomul [utilizator]

    Care-i scopul acestui articol?
    De a ne spune că președintele are și el un salar?
    Sau de a face prostimea să urle ”wow, ce avere, înseamnă că fură!” ...
    Nu-l mai hărțuiți aiurea, mai bine lăsați-l să-și facă treaba liniștit că o face bine.
    Dacă vreți să nu se mai fure în țara asta incepeți mai bine prin a nu mai da mită de fiecare dată când aveți de-a face cu poliția sau administrația, de exemplu. Schimbarea trebuie să înceapă cu noi deja, cu atitudinea noastră. Iar Domnul Băsescu a arătat-o foarte bine când și-a pus în cap toată mafia politică. Din fericire poporul a știut să voteze...
    Numai bine!
  • +2 (2 voturi)    
    Banii muncitorilor din strainatate ajung la ING (Duminică, 14 iunie 2009, 22:15)

    Rau [anonim]

    Salutare!

    Va rog ridicati cenzura pt articolul respectiv, vreau sa-l comentez. Promit sa nu folosesc cuvinte carnale.

    PS:
    Lucrez in strainatate si de fiecare data cand vad articolul imi promit solemn sa NU trimit vreodata banii la ING.