VIDEO Traian Basescu: Domnule Vadim Tudor, va evacuez * Vadim, catre seful statului: Va fac premier cand ajung presedinte

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 11 iunie 2009, 14:33 Actualitate | Politic

Cei 33 de europarlamentari romani alesi in urma scrutinului de duminica au primit, joi,din partea presedintelui Biroului Electoral Central, certificatele de atestare. La ceremonie a participat si presedintele Traian Basescu. Seful statului a rostit cu aceasta ocazie un discurs, insa la un moment dat s-a intrerupt pentru a-l apostrofa pe liderul PRM, care vorbea in acelasi timp cu el: "Domnule Vadim Tudor, va evacuez!"

  • Vadim catre Basescu: Va fac premier cand ajung presedinte

Cateva minute mai tarziu, cand cei doi ar fi trebuit sa isi dea mana, Vadim i-a spus sefului statului: "Va fac premier cand ajung presedinte", moment in care Traian Basescu a refuzat sa ii mai intinda mana, potrivit NewsIn.

"O sa te evacuez eu pe tine", i-a strigat, ceva mai tarziu, Corneliu Vadim Tudor presedintelui.

Intrebat, dupa plecarea presedintelui de la eveniment, ce dialog a purtat cu Traian Basescu dupa ce a primit certificatul de europarlamentar, Vadim Tudor a raspuns ca i-a propus sefului statului sa ingroape "securea razboiului", la care acesta s-a aratat a fi de a acord, insa a tinut sa ii aminteasca liderului PRM cate "rautaţi" a incasat din publicaţia Romania Mare. "Eu i-am raspuns ca il pun premier cand voi fi presedinte. Ce putea el sa raspunda la asa ceva?", si-a continuat Corneliu Vadim Tudor relatarea, potrivit Mediafax.



El a spus despre Basescu ca este "disperat" din punct de vedere electoral, pentru ca vede "ascensiunea" liderului PRM. Vadim Tudor a mai spus ca Basescu evita sa intre in confruntare cu el, pentru ca stie ca liderul PRM este "destept, cult, fin diplomat".

Jurnalistii l-au intrebat pe George Becali de ce crede ca seful statului nu a ciocnit cupa de sampanie cu el, la care finanţatorul Stelei a raspuns: "Probabil ca nu m-a vazut". Vadim Tudor a ras si a replicat: "Cum sa nu te vada, ma Gigi, ca doar la tine se uita? Sau crezi ca te-a confundat cu Traian Ungureanu?".



In cele din urma, Gigi Becali, inconjurat de ziaristi, a plecat de la eveniment, urmat de colegul sau, Corneliu Vadim Tudor.

  • Seful statului catre europarlamentari: Am convingerea ca veti reprezenta interesele Romaniei

"Am speranta ca veti reusi sa negociati o pozitie a Parlamentului care sa fie intotdeauna si in favoarea Romaniei", le-a spus seful statului proaspetilor europarlamentari, in discursul sau.

"Niciodata nu veti reusi sa adoptati solutiile care convin 100% Romaniei. In PE trebuie gasita intotdeauna solutia care convine tuturor statelor membre, insa obligatia dumneavoastra este sa negociati cu toate grupurile parlamentare, indiferent din ce grup faceti parte", a continuat seful statului.

"Am convingerea ca nu sunteti toti la fel, dar toti sunteti romani si toti trebuie sa reprezentati interesele Romaniei", a adaugat Traian Basescu, care a tinut si sa isi exprime speranta ca " Vom reusi sa nu politizam excesiv comportamentul europarlamentarilor romani in PE".



Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

17035 vizualizari

  • +4 (16 voturi)    
    imi place numarul lor. (Joi, 11 iunie 2009, 14:28)

    Gerula [anonim]

    33. Destul de sugestiv .:-) Pentru cine cunoaste. :-)
    • +2 (8 voturi)    
      tu cat cunosti? (Joi, 11 iunie 2009, 14:53)

      numerula [anonim] i-a raspuns lui Gerula

      nu uita ca 33 inseamna 3 de inmultit cu.... 11.
    • -2 (8 voturi)    
      33 (Joi, 11 iunie 2009, 14:56)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui Gerula

      cand am auzit prima data de numar m-am minunat si eu; cred totusi ca e o simpla coincidenta pentru ca nu e acelasi pentru fiecare stat sa zici ca e o constanta simbolica;
      si apoi, daca te gandesti numai la ebe, wc si beca eu cred ca 33 e putin exagerat; poate un 30,3
    • 0 (6 voturi)    
      oare toti or avea (Joi, 11 iunie 2009, 15:00)

      Kpax [utilizator] i-a raspuns lui Gerula

      acelasi grad ?
      • +4 (6 voturi)    
        Au "grade" diferite :) (Joi, 11 iunie 2009, 17:38)

        Shortzuletz [anonim] i-a raspuns lui Kpax

        Cred ca nu, unii or avea grade mai mici. Insa daca or sa fie ascultatori, vor ajunge si ei intai la 25, apoi la 32... si dupa aceea, mai ramane de vazut :)
        Sunt curios daca nea Jiji o sa fie invitat in "club"

        Oricum, ce vedem noi la TV e una. Ce discuta si fac ei dincolo de ecran, e cu totul altceva. Si asta se vede si se simte prin deciziile pe care le iau. Evident, impotriva celor multi.
        • -1 (9 voturi)    
          LOL (Joi, 11 iunie 2009, 17:54)

          Rad [anonim] i-a raspuns lui Shortzuletz

          Hai ca acuma m-am prins, asta e cea mai tare poanta a zilei! Vreti sa sugerati ca adunatura asta de retarzi discuta chestii serioase vreodata?! Va rog, nu insultati fratia...
      • +1 (1 vot)    
        desigur! (Vineri, 12 iunie 2009, 5:51)

        eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui Kpax

        la prostie, marlanie, gainarii mai mari sau mai marunte, dau lectii si masonilor in grad 33, si-ar putea zice-ntre ei "frate carvunar", ca pa'soptistii! nu-i intreba de politichie, atunci cand e vorba de ceva serios, european, nu-i intreba de administratie, sau, mai rau de minte, daca nu vrei sa salte poalele, precum chivutele "ridicate" de jindari din strada pentr proxenetism, trafic de droguri sau alte ocupatii "traditionale"! in sfarsit, cand or ajunge la bruxelles, ai sa auzi repetandu-se in toate limbile europei "pazea, trec rromanii"!
    • -1 (3 voturi)    
      n-are a face.... (Joi, 11 iunie 2009, 16:50)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Gerula

      Nu are a face cu gradele la care va referiti. e pur si simplu o coincidenta. Si apoi cred ca numa unul sau 2 dintre cei de acolo au acest grad. Care totusi, trebuie sa recunoastem, deschide usi. Asa cum a deschis in 1848, 1918 si in 1945 cind putea sa fie si mai rau. Asa ca sa nu ne mai vaicarim atita.........
    • 0 (0 voturi)    
      Observati diferentele (Vineri, 12 iunie 2009, 10:40)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Gerula

      Care este diferenta dintre mason - securist - infractor - corupt?

      eu incerc sa imi dau seama dar nu vad niciuna
      adica trebuie ca masonul sa aiba aceste trei incontestabile calitati (in cultura roamaneasca): securist, infractor si corupt?
  • +1 (15 voturi)    
    Si Vadim? (Joi, 11 iunie 2009, 14:45)

    xyz [anonim]

    Ha? Si Vadim ce a zis? A tacut si si-a insusit morala? Si-a cerut scuze? Sau nu conteaza decat ce a zis Sefu' Statului?
    • +11 (17 voturi)    
      Ai dreptate (Joi, 11 iunie 2009, 14:56)

      nashu_mare [utilizator] i-a raspuns lui xyz

      Ce conteaza ce zice Vadim? Suntem la categoria Fun?
      • 0 (8 voturi)    
        Fun? Nu! (Joi, 11 iunie 2009, 15:09)

        xyz [anonim] i-a raspuns lui nashu_mare

        Dupa titlul articolului suntem la categoria "scandal". Si daca-i scandal, pai scandal sa fie, dar sa stim si noi! Pai nu?
        • +5 (9 voturi)    
          vadim a zis (Joi, 11 iunie 2009, 15:21)

          luxor [anonim] i-a raspuns lui xyz

          vadim a zis ca sandor csaba e roman!
    • +8 (14 voturi)    
      Ce a spus Vadim , asta intrebi ? (Joi, 11 iunie 2009, 15:01)

      un tanar de stanga [anonim] i-a raspuns lui xyz

      A zis asa: 2 romani si patrioti vor scapa tara de hoti ! Foarte adinc
      • +7 (13 voturi)    
        ce trebuia sa spuna vadim (Joi, 11 iunie 2009, 17:00)

        antigonachrist [utilizator] i-a raspuns lui un tanar de stanga

        sloganul prm'ului ar fi sunat mai bine asa: doi cretini si idioti/ isi dau aere de patrioti.
      • +7 (7 voturi)    
        Vadim si Becali (Joi, 11 iunie 2009, 19:54)

        the [utilizator] i-a raspuns lui un tanar de stanga

        aka Titirca si Ipingescu citind vocea patriotului natziofrânta
    • +19 (29 voturi)    
      mergeti, domnu'! (Joi, 11 iunie 2009, 15:01)

      sadwank [anonim] i-a raspuns lui xyz

      Cind vorbeste un om intii il asculti si abia apoi vorbesti tu. Iar cind e vorba de seful statului, cu atit mai mult. Bun, prost, cum e el, nu-ti convine, da-l jos, scrie in ziar, fa gura la televizor.
      Al dracu' Vadim, pe Ceausescu il pupa in dos, ca nu era ales democratic, iar pe asta il face albie de porci.
      • -7 (19 voturi)    
        o completare pentru sadwank (Joi, 11 iunie 2009, 16:03)

        zuzu [anonim] i-a raspuns lui sadwank

        Lasa, nu iti face griji, sunt destui care il pupa in dos si pe Basescu (e chiar mare aglomeratie). Diferenta este ca, fata de cei care il pupau in fund pe Ceausescu, cei de acum il pupa in dos pe Basescu de placere (interes sau prostie).
      • +7 (11 voturi)    
        Inca ceva (Joi, 11 iunie 2009, 19:07)

        Inca ceva [anonim] i-a raspuns lui sadwank

        Mai e ceva de completat. Pe o femeie, oricat ai detesta-o, nu o faci betiva si, in general, nu o jignesti, mai ales daca esti barbat.
        Vadim e plin de el, mai ales acum ca a scos un scor bun pe fondul lipsei de votanti, nu stie ce e bunul simt, cu toate ca se da mare intelectual.
        Jenant pentru un barbat sa jigneasca o femeie.
        • -2 (4 voturi)    
          carevasazica (Vineri, 12 iunie 2009, 0:10)

          justin [utilizator] i-a raspuns lui Inca ceva

          basel e femeie? hmmm... asta ar explica multe
      • 0 (0 voturi)    
        proverg??? (Vineri, 12 iunie 2009, 10:43)

        dgdoru [utilizator] i-a raspuns lui sadwank

        In pomu fara rod, nu da nimeni cu piatra......
    • +6 (10 voturi)    
      Daca te intereseaza (Joi, 11 iunie 2009, 15:01)

      lsm [anonim] i-a raspuns lui xyz

      ce a zis Vadim du-te la PRM :-)
    • +9 (17 voturi)    
      vadim (Joi, 11 iunie 2009, 15:07)

      alpha [anonim] i-a raspuns lui xyz

      pe nimeni nu intereseaza ce spune tribunu' nebunu !
    • +9 (13 voturi)    
      vadim? (Joi, 11 iunie 2009, 16:18)

      xy [anonim] i-a raspuns lui xyz

      de ce ar fi trebuit sa raspunda? e o dovada de nepolitete ostentativa sa bruiezi discursul unuia la o ceremonie oficiala unde esti invitat. fie el presedintele tarii sau seful BEC, omul care vorbeste trebuie respectat. probabil asa are de gand sa faca si cand o fi in PE, sa vorbeasca peste aia de la tribuna?

      si da, i-a raspuns mai tarziu "astept sa ma evacuati la cotroceni". foarte spiritual, n-am ce zice.
      • +1 (3 voturi)    
        ? (Joi, 11 iunie 2009, 17:48)

        xyz [anonim] i-a raspuns lui xy

        Pai cum de ce trebuia sa raspunda? Doar nu era sa se faca "de ras" si sa isi insusasca o critica. Abia astept sa se duca toti la UE si sa isi dea in stamba acolo. Daca tot dam atatia bani anual la UE si de fonduri structurale nu suntem in stare sa beneficiem, macar sa ne razbunam pe ei: forta de munca ieftina sa le rupem piata, cersetori si infractori sa le stricam linistea si marlani la parlament. Pac pac! Si cine mai zicea ca binele invinge raul?
  • -2 (4 voturi)    
    cine are microfonu' (Joi, 11 iunie 2009, 14:52)

    Bogdan [anonim]

    Vadim n-avea microfon :P
  • +4 (6 voturi)    
    Diplomatie!!! (Joi, 11 iunie 2009, 14:59)

    eugen [anonim]

    S-a renuntat de mult la modul diplomatic de impunere, mai nou e ca la usa cortului...
    :)))
    atat putem.
  • -13 (23 voturi)    
    dupa atata vreme... (Joi, 11 iunie 2009, 15:09)

    cristus [anonim]

    Scriu pe aici de foarte multa vreme ca Basescu e un dictator in devenire si, ca orice dictator, isi subordoneaza toate institutiile...
    Probabil, ca sef al CSM ce se crede are acest drept...
    Urmeaza sa aresteze, sa ne opereze pe creier si sa ne pazeasca in puscarii dupa ce in prealabil ne-a judecat si a evacuat sala ca sa delibereze in liniste.
    Aaaa, e si sef la Finante !! Dovada ?? Ministerul Elenei Udrea, slabiciunea lui, are cel mai mare buget !!!
    Daca iese si in toamna, ne expulzeaza direct, da el o lege...
  • +9 (11 voturi)    
    pai ... (Joi, 11 iunie 2009, 15:10)

    andrei [anonim]

    ..decat doar sa-l evacueze, nu mai bine il expulzeaza?
  • -8 (20 voturi)    
    gresit (Joi, 11 iunie 2009, 15:12)

    andra [anonim]

    "interesele Romaniei????" Parlamentarii europeni reprezinta si apara interesele CETATENILOR EUROPENI (pe toti) , nu cele ale tarii de unde provin. Domnule presedinte, ati facut o greseala monumentala !!!
    Dar nu este prima! Imi amintesc un interviu in legatura cu alegerile din Moldova, unde spuneati ca Troika este formata din tara care are presedentia in Consiliul Européen, tara care a precedat-o si tara care o va urma !! Asta nu mai e valabil incepandu cu Amsterdam, de cand UE are Inalt Reprezentant (Solana)!!
    Domnule presedinte, in schimb v-am auzit discursul in care "explicati" romanilor de ce ati fost in Irak pe 4 iunie. Si ati subliniat faptul ca dumneavoastra sunteti seful delegatiei Romaniei la Consiliul European. Asta e!! Nu avem de ales, nu putem trimite pe altcineva atata timp cat sunteti presedinte. Dar macar puneti-va la punct, ca e rusinos.
    • +9 (13 voturi)    
      usurel (Joi, 11 iunie 2009, 15:39)

      daniel [anonim] i-a raspuns lui andra

      Andra, daca nu iti place omul spune-o direct, nu apela la logica indoielnica si interpreta orice oricum. Eu cred ca este de bun simt, daca nu si de asteptat, ca fiecare parlamentar european sa-si reprezinte in primul rand tara la Bruxelles. Cazul ideal este in care interesele tarii si cele europene sunt echivalente. Daca nu e asa, ma astept si pot sa cer categoric ca interesul tarii sa prevaleze. Cat priveste reprezentarea tuturor europenilor, se aplica (din nou, logic) fata de cei care nu fac parte din structura respectiva.

      Ca sa fiu mai explicit, la Bruxelles in sedinta esti "parlamentar european reprezentant al Romaniei", iar fata de Rusia, SUA si planeta Marte esti "parlamentar european reprezentant al UE".

      Evident sa nu confundam interesul tarii (greu de definit si de asimilat) cu alte interese locale.
      • -6 (8 voturi)    
        Neutralizare-neutralizare frate, da nici chiar asa (Joi, 11 iunie 2009, 16:56)

        1990 [utilizator] i-a raspuns lui daniel

        pune-ti-ma sa "interpretez" roluri mai destepte, ca eu n-as putea spune asa niste tampenii -
        nu de alta, dar va iese prost reteta

        sa vezi cand mi-oi pune EU mintea cu basescu si cu voi
        • +2 (4 voturi)    
          liniuta (Joi, 11 iunie 2009, 18:14)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui 1990

          de la puneti-ma e cam in plus. Ue sau nu, limba romana nu e monopolul lui vanghelie.
          • -2 (4 voturi)    
            Am zis ca n-as putea spune (Joi, 11 iunie 2009, 18:53)

            Andra. [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

            nu "scrie" tampit. eu sunt aia care fac greseli gramaticale (pt. ca ma grabesc).
            ca sa nu mai gresesti partitura
            • +1 (3 voturi)    
              nu (Joi, 11 iunie 2009, 20:39)

              baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Andra.

              te mai grabi, ca risti sa ramii nemaritata.
      • -1 (3 voturi)    
        daniele, andra are dreptate! (Joi, 11 iunie 2009, 22:22)

        dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui daniel

        fiecare tara are un guvern care este suveran. legatura esentiala in ue este la nivelul cetatenilor. scopul parlamentului european este de a tempera unele tendinte ale guvernelor pentru ca guvernele sa nu uite ca ele reprezinta cetatenii care, in orice tara au cam aceleasi interese. evident ca asta este prea subtil pentru un fost capitan de vapor. deci dragi parlamentari, voi nu reprezentati acolo romania. romania este un stat care este reprezentat la alte nivele. voi reprezentati acolo pe cetateni in general pentru ca, la nivelul pe, nu exista interese politice (astea sint apanajul statului) ci interesele generale ale cetatenilor, indiferent de tara.....
    • +1 (5 voturi)    
      replica pentru andra... (Joi, 11 iunie 2009, 16:38)

      rodestin [utilizator] i-a raspuns lui andra

      "Am speranta ca veti reusi sa negociati o pozitie a Parlamentului care sa fie intotdeauna si in favoarea Romaniei"....."Niciodata nu veti reusi sa adoptati solutiile care convin 100% Romaniei. In PE trebuie gasita intotdeauna solutia care convine tuturor statelor membre, insa obligatia dumneavoastra este sa negociati cu toate grupurile parlamentare, indiferent din ce grup faceti parte", a continuat seful statului.
      • 0 (4 voturi)    
        rodestine, si tu? (Joi, 11 iunie 2009, 22:32)

        dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui rodestin

        faptul ca base este analfabet politic nu mai trebuie demonstrat (citatele pe care le dai se pot pune intr-o antologie a analfabetismului politic la romani....). dar nici tu nu pricepi ca in p.e. nu se iau decizii politice? p.e. reprezinta pe cetateni cu interesele lor directe de cetateni, legate de democratie, de economie, de apararea libertatilor individuale,.....ue nu este un imperiu si esenta esentelor in ue este legata de interesele economice ale fiecaruia dintre noi, cetatenii ue nu numai ai romaniei!
  • +5 (7 voturi)    
    Corectie (Joi, 11 iunie 2009, 15:19)

    Bibi [anonim]

    De fapt a zis: Dle Vadim Tudor, te evacuez, a fost mult mai "amical"
  • +4 (4 voturi)    
    bravos (Joi, 11 iunie 2009, 15:50)

    ady [anonim]

    e bine ca am avut candidati totusi..ce te faci cand nu mai vrea nimeni sa candideze?.societatea noastra este una litigioasa,ti se face lehamite de politica
  • -8 (14 voturi)    
    Traiasca Vadim!!! (Joi, 11 iunie 2009, 15:50)

    maximus [anonim]

    Traiasca ROMANIA MARE!!!!
    Asta adevarat roman-vorbeste peste Basescu! UN adevarat patriot si crestin.
    cand il vad imi aduc aminte ca sunt roman!( in rest nu prea), iar cand il vad pe Basescu imi aduc aminte ca am o bere in frigider si trebuie sa o beau.
  • -3 (3 voturi)    
    33 (Joi, 11 iunie 2009, 15:52)

    Protonic [anonim]

    11, 22, 33 nr. magice...
  • -6 (18 voturi)    
    PURGATIVUL NAŢIONAL (Joi, 11 iunie 2009, 15:52)

    Rangă [anonim]

    Domnule TB

    Cu evacuarea veţi avea oareşicare probleme, deoarece în afara
    Tribunului (care-şi roade degetul mare de la picior că v-a pus
    Preşedinte) trebuie să mai evacuaţi 80% din populaţie, ce râdea
    din toate bucile la intervenţia dv. neinspirată şi nedorită de ceva
    minute în urmă.
    Problema s-ar rezolva cu osingură "evacuare", pe care o dorec
    toţi românii - a dv. domnule, scârbit de naţiune…
    • +4 (12 voturi)    
      domnule ranga (Joi, 11 iunie 2009, 16:20)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Rangă

      problema matale s-ar rezolva foarte simplu cu o vizita, probabil fara retur, la spitalul nr.9 din Bucuresti.
      Mergeti la intrare, spuneti cine sinteti, iar portarul va va indruma unde trebuie. Sa speram ca acolo nu veti avea acces la un computer adevarat, ci doar la unul de jucarie.
      Multa sanatate !
      • -5 (15 voturi)    
        Eu vin la alegerile urmatoare cu un scop (Joi, 11 iunie 2009, 16:33)

        BUCUR [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

        Nu am participat la alegerile parlamentare, ca nu avea rost.
        In schimb, la urmatoarele vin sigur, cu un singur scop : sa plece base invartindu-se.
        • +5 (11 voturi)    
          Bine c-ai spus (Joi, 11 iunie 2009, 16:40)

          Claude [anonim] i-a raspuns lui BUCUR

          Sa vin si eu sa ti-l anulez :)))) Ei, oftica-te acum!
        • -6 (12 voturi)    
          Nu mai sunt pupinbasei (Joi, 11 iunie 2009, 16:58)

          Lae [anonim] i-a raspuns lui BUCUR

          suficienti cate voturi trebuiesc anulate...
          • +3 (5 voturi)    
            insa (Joi, 11 iunie 2009, 18:21)

            baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Lae

            sint pupinpatrici si pupinvoiculesti extranumerar. Disperare mare, de, ca tot marinaru' chior cistiga alegerile, asta e baieti, e soarta, karma, dac-ati auzit, n-ai ce-i face.
            • 0 (2 voturi)    
              partea nasoala (Vineri, 12 iunie 2009, 0:19)

              justin [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

              e ca tot noi o sa suportam circul... iar tu, da, tu, o sa te faci ca ploua cand vom fi "impreuna la greu"

              suna a placa stricata aia cu patriciu si voiculescu. acu sincer, daca ai fi patriciu si ai avea 2 mld EUR in buzunar, crezi ca te-ar mai interesa ceva in tara asta ?

              e clar ne trebuie un nou lider politic. de la asta la sustinere neconditionata a marinelului pe motiv ca "ne fura X sau Y tara" (lucru care se intampla si acum cu el presedinte) e cale mult prea lunga
              • +1 (1 vot)    
                ce (Vineri, 12 iunie 2009, 9:54)

                baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui justin

                n-ai inteles matale e ca banii patricilor si voiculestilor nu sint ai lor. Daca ar fi ai lor, as fi de acord cu matale. Iar adevaratul proprietar ii pune la treaba. Una din treburi e angajarea de sobolani rosii de forum. Iar faptul ca fac acest lucru spune ca base (inca ) ii deranjeaza. Mai precis le cam sta in git.
                • -1 (3 voturi)    
                  of of (Vineri, 12 iunie 2009, 11:13)

                  justin [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

                  teoria conspiratiei e la rang de arta pe la noi...

                  poti sa cauti tot felul de explicatii si argumentari pentru a-ti sustine punctul tau de vedere. vei observa la o scurta analiza ca este pueril si se pliaza pe sintagma arunca matza moarta in curtea vecinului.

                  ce n-ai inteles matale este faptul ca o acuza la basescu (sau la oricare altul) nu trebuie combatuta cu o acuza la adresa unui concurent! facand asta (cel putin pentru mine) inseamna ca NU ai argumente. dar e ok, inca exista multa lume care poate fi adormita folosind bavardajul
                • 0 (0 voturi)    
                  Daca nu gandesti ca mine, sa nu gandesti deloc! (Duminică, 14 iunie 2009, 15:51)

                  Prefectiunea [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

                  site-ul asta e unilateral si prin urmare neserios. daca cineva critica opinia generala de aici incaseaza cat ai zice peste puzderie de voturi negative! curios, nu!? chiar si atunci cand e vorba de critica cu caracter constructiv si argumentata plauzibil nu reflectati asupra ideei ci va repeziti sa eliminati diversitatea de opinii. propun sa standardizam comentariile si sa aducem elogii celor considerati in mod arbitrar "buni", sa stigmatizam orice alta persoana publica ce nu apartine acestei categorii, iar pe plebeii de alta parere sa-i batem la curu-gol in public! Ce ziceti, voi cei multi si... asa cum va sta bine!
        • +5 (5 voturi)    
          si (Joi, 11 iunie 2009, 18:18)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui BUCUR

          vei vota de vreo trei ori, ca te plimba vanghelie cu microbuzele lui si benzina de la rrromul rosu costache patriciu, stapinul tau, care iti da si tie o piine, acolo, chiar daca facuta din rumegus si malai cu gargarite.
  • +10 (14 voturi)    
    Becali avea translator? (Joi, 11 iunie 2009, 15:59)

    n-am [utilizator]

    Am si eu o curiozitate....
  • +1 (7 voturi)    
    Euro chiulangii (Joi, 11 iunie 2009, 16:25)

    cine lipseste... [anonim]

    daca la o simpla ceremonie protocolara avem chiulangii.... la ce sa ne asteptam de la acesti pseudo aprlamentari de lux...?
    • 0 (2 voturi)    
      33 de buni clienti ai supermarketurilor (Joi, 11 iunie 2009, 17:21)

      internationalu' [anonim] i-a raspuns lui cine lipseste...

      oameni s-au facut aia din occident... mai au inca 33 de cl;ienti cu vaza si cu viza...
  • +2 (6 voturi)    
    Ziarul minte (Joi, 11 iunie 2009, 16:41)

    mihai [anonim]

    Am ramas stupefiat de cum minte ziarul acesta: la televizor s-a vazut ca Vadim i-a spus ceva lui Basescu. S-a vazut si ca a fost un moment de ezitare in a-i intinde mana. Dar la cateva fractiuni de secunde, presedintele i-a intins lui Vadim o mana ferma.
  • +1 (5 voturi)    
    Uman şi îngăduitor (Joi, 11 iunie 2009, 16:42)

    Delicat [anonim]

    Domnule Bec
    Bag seama că staţi rău cu filamentul...
    Cunoaşteţi regula becului ars.
    • 0 (4 voturi)    
      da, (Joi, 11 iunie 2009, 18:24)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Delicat

      o cunosc. Ea spune asa: oftica e boala grea, prostii rosii nu scapa de ea !
  • +3 (5 voturi)    
    juraminte desarte...?! (Joi, 11 iunie 2009, 16:43)

    curiosu [anonim]

    sunt tare curios sa vad cum depuune juramantul de credinta fata de parlamentul si tara ns. dl. pastor Tokos, euro-parlamentar de lux pe banii munci de noi romanii..?
  • +7 (13 voturi)    
    Vadim (Joi, 11 iunie 2009, 16:44)

    sile [anonim]

    Cu sprijinul tuturor romanilor care prefera golania,tupeismul extrem,mahalagismul,cameleonismul,nebunia manifesta,s-a reusit inaltarea in grad a lui Vadim de la circar national la circar international.

    Sa ne traiasca si sa ne reprezinte cu succes !!!
    • -5 (13 voturi)    
      AI DREPTATE! (Joi, 11 iunie 2009, 17:02)

      Roger [anonim] i-a raspuns lui sile

      Fara sa stiu pana acum, se pare ca am preferat golania,tupeismul extrem,mahalagismul,cameleonismul,nebunia manifesta. Altfel nu-mi explic cu dracu de l-am votat pe Basescu in 2004.
      • +3 (9 voturi)    
        huh? (Joi, 11 iunie 2009, 17:31)

        cucu [anonim] i-a raspuns lui Roger

        tupeism?..pai daca basescu e tupeist,crin este bolnav de-a dreptul de tupeism ; e adevarat un tupeism gaunos,nu zice nimic dar le zice bine.

        cameleonismul?..pai liberalii au guvernat la mica intelegere cu psd-ul,un exemplu perfect de "verticalitate" politica.

        nebunia manifesta?..sa fim seriosi,acolo e campion nen-tu vadim.

        du-te si racoreste-te.
    • +1 (3 voturi)    
      din pacate este valabil la mai multi insi de acolo (Joi, 11 iunie 2009, 17:18)

      cucu [anonim] i-a raspuns lui sile

      toparlania este la cel mai mare pret
      si ce daca... 'noi' mergem inainte...'prosti' sa se jeluiasca... vai noua...!
  • +2 (6 voturi)    
    Vadim Tudor minte! (Joi, 11 iunie 2009, 16:48)

    proto [anonim]

    A mintit Vadim, o sa vedeti ca atunci cand va ajunge presedinte n-o sa-l faca pe Basescu premier!
    • -2 (10 voturi)    
      Basescu mincinosul (Joi, 11 iunie 2009, 17:18)

      eugenb [anonim] i-a raspuns lui proto

      De acord ! Nu cred ca o sa-l faca pe Basescu Premier ! Nu merita nici sa mai fie Sef de Partid, dupa cate miciuni a spus pana acuma. O HAHARELA dupa cum spune Becali, desi nici el nu este USA DE BISERICA asa cum se vrea.
  • -3 (9 voturi)    
    TB si VCT (Joi, 11 iunie 2009, 18:14)

    Pantera Roz [utilizator]

    doi dereglati.Intr-o tara normala,ambii erau sub tratament medical de specialitate...
  • -5 (9 voturi)    
    GO Vadim GO (Joi, 11 iunie 2009, 18:40)

    iul [anonim]

    L-am votat ca sa le dea peste bot Basestilor, ca acum sunt 2 in politica !
    • +4 (4 voturi)    
      cata intelepciune (Joi, 11 iunie 2009, 20:16)

      dedeiu [anonim] i-a raspuns lui iul

      :)
  • -3 (5 voturi)    
    am fost deja la Sp.9 .... (Joi, 11 iunie 2009, 19:40)

    o ranga pe bec [anonim]

    nu v-am gasit... au spus ca v-au luat euro-chiulangii cu ei la Brusselles, chiar fara a depune juramant de credinta... ca, cica, la nebuni nu se ia..., nu-i pandemica
  • -1 (5 voturi)    
    Catren (Joi, 11 iunie 2009, 19:46)

    Rapsod [anonim]

    Dacă destinul, nu prea darnic, decise să fi Bec,
    de ce dai frăul liber la mintea-ţi de berbec ?
    Te-ai ars, aşa e viaţa, nu-i nici o supărare !
    Mai toţi au la- ndemână un muc de lumânare.
    • 0 (2 voturi)    
      se (Vineri, 12 iunie 2009, 9:57)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Rapsod

      vede ca esti pensionar de la "urzica" lui ceausescu.
      Pensionar ceausist esti oricum, se vede dupa cum gindesti, votatorule de geoana.
  • -2 (6 voturi)    
    Judecati dupa fapte nu dupa vorbe. (Joi, 11 iunie 2009, 19:49)

    cris [anonim]

    A fost cumva Vadim la conducere in ultimii 20 de ani, el a DISTRUS si DEZBINAT Romania?
    Cei care tot il faceti nebun stiti ca 'nebunul' asta a scris o gramada de carti si cunoaste istoria si cultura Romaniei si nu numai mai bine decat oricare dintre voi.
    Asa eram si eu facut tocilar fiindca nu ma inscriam in tipar.
    Stiti doar sa improscati insulte din invidie.
    Macar omu asta s-a tinut scai de unguri si ii face de circ imediat(asta ca tot il faceti circar).
    Faceti si voi ceva pt Romania in viata dc sunteti mai buni.
    • +4 (4 voturi)    
      Vadim (Vineri, 12 iunie 2009, 7:50)

      Ana Armanca Ardeleanu [anonim] i-a raspuns lui cris

      Tu nu îl asculţi când vorbeşte? Până acuma îi băga pe evrei într-un stadion şi îi împuşca.... Care a fost poziţia lui când au fost problemele din R. Moldova, niciuna! Acuma vorbeşte de NAŢIONALIZARE.Ştii ce are la bază o societate democratică? Libertatea şi PROPRIETATEA.Dacă Vadim ar fi nebun, încă ar avea o scuză!
  • -4 (4 voturi)    
    pacat ca s-a ars... (Joi, 11 iunie 2009, 19:50)

    bec ars [anonim]

    domnule ranga (Joi, 11 iunie 2009, 16:20)
    bec [utilizator] i-a raspuns lui Rangă
    problema matale s-ar rezolva foarte simplu cu o vizita, probabil fara retur, la spitalul nr.9 din Bucuresti.
    Mergeti la intrare, spuneti cine sinteti, iar portarul va va indruma unde trebuie. Sa speram ca acolo nu veti avea acces la un computer adevarat, ci doar la unul de jucarie.
    Multa sanatate ! Avertisment: Autorul comentariului va fi singurul responsabil de conţinutul acestuia şi îşi va asuma eventualele daune, în cazul unor acţiuni legale împotriva celor publicate.
    • +1 (1 vot)    
      vai (Vineri, 12 iunie 2009, 9:58)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui bec ars

      ce impresionant ! SI acum ce faci, ma spui la doamna diriginta?
  • +1 (5 voturi)    
    vadim (Joi, 11 iunie 2009, 20:29)

    adrian [anonim]

    Nu vad ce va strofocati atata ca a intrat Vadim in PE, si nu va pasa ca sunt 3 unguri acolo care vor ardealul sau coruptii. Eu unul chiar cred ca ar face treaba, si daca stati sa va ganditi reactiile lui sunt cat se poate de normale intre leprele de la conducerea romaniei (Hai PSD!!! Hai... plm).
  • -1 (3 voturi)    
    vadim (Joi, 11 iunie 2009, 20:40)

    adrian [anonim]

    Nu vad ce va strofocati atata ca a intrat Vadim in PE, si nu va pasa ca sunt 3 unguri acolo care vor ardealul sau coruptii. Eu unul chiar cred ca ar face treaba, si daca stati sa va ganditi reactiile lui sunt cat se poate de normale intre leprele de la conducerea romaniei (Hai PSD!!! Hai... ).
  • -1 (3 voturi)    
    felicitari.. un bec mai putin.. trecem la cele eco (Joi, 11 iunie 2009, 22:25)

    felicitari [anonim]

    Catren (Joi, 11 iunie 2009, 19:46)
    Rapsod [anonim]
    Dacă destinul, nu prea darnic, decise să fi Bec,
    de ce dai frăul liber la mintea-ţi de berbec ?
    Te-ai ars, aşa e viaţa, nu-i nici o supărare !
    Mai toţi au la- ndemână un muc de lumânare. raspunde trimite

    Avertisment: Autorul 'bec ars' va fi singurul responsabil de conţinut şi îşi va asuma eventualele daune, în cazul unor acţiuni împotriva celor publicate. ....ha, ha, ha... de la balamuk citire
  • +3 (3 voturi)    
    cainele moare de drum lung... (Joi, 11 iunie 2009, 23:07)

    helium [anonim]

    Nimeni nu`i contesta nivelul intelectual lui Vadim dar el are 2 defecte majore cu care a scazut in randul romanilor: unul din ele e faptul ca nu isi poate ascunde nebuneala si profita de ea in orice situatie devenind un colos de penibilitate si al2lea defect e ca are o gura foarte proasta care debiteaza numai ineptii.

    In fond si la urma urmei tara asta e un mare circ, inca nu l`am vazut presedinte pe Vadim si nu ne putem pronunta, se pare ca au castig in fata electoratului domnii sociabili si zambareti care isi ascund cu tenacitate viclenie si care pacalesc cu vorbe dulce sufletele romanilor.

    Eu merg pe cea mai simpla premiza si cea mai empirica: au fost destui care si-au umplut botul plin de spume ieftine cu promisiuni si in care romanii au crezut, de ce n`ar avea loc si un nebun? poate pe alocuri are dreptate.

    Un lucru e cer: din rahat nu poti face bici, toti romanii se asteapta sa le pice din cer dar cand vine vorba de educatie si criterii individuale sunt niste animale care urla dupa hrana.
    • +1 (1 vot)    
      2nd post (Joi, 11 iunie 2009, 23:20)

      helium [anonim] i-a raspuns lui helium

      Trebuie sa intervin pentru a corecta 2 lucruri: "viclenia" & "vorbe dulci" probabil survenite din cauza tastarii rapide. Cheers!
  • 0 (4 voturi)    
    La puscarie (Vineri, 12 iunie 2009, 3:22)

    Spryte [anonim]

    La puscarie cu gigi becali si toti mafiotii... asta nu reprezinta romania... reprezinta mafia romaneasca.... Europa tre sa deschida ochii asupra acestor aspecte..... nu vrem astfel de reprezentati care nu cunosc limba romana si nu sunt in stare sa poarte o discutie corect gramaticala despre un subiect ! ROMANIA NU VA VREA !!!!!
    • +2 (2 voturi)    
      esti amuzant... (Vineri, 12 iunie 2009, 10:51)

      marlene [anonim] i-a raspuns lui Spryte

      cun adica "ROMANIA NU VA VREA"????Ai uitat ca au fost alesi prin vot corec`?..Ba, mie mi se pare ca tocmai asta vrea Romania...circ..din pacate
  • +3 (5 voturi)    
    Astia sunt romanii... (Vineri, 12 iunie 2009, 7:25)

    Doru BARBU [anonim]

    Prezenta VC-ului TUDOR, a patrupedului PAUNESCU si a altor sinistri, teribilisti si penibili in politica romaneasca (gen Becali, EBa, Vanghelie, etc) nu este altceva decat zvarcolirea unei societati anomice si schizoide care isi linge complexele comuniste si se imbata cu fantasmele unei virgine plina de cosuri ce ravneste la premiul de Miss UNIVERS! Sa fim rezonabili: credeti ca la nivelul "omului de rand", pastrand proportiile, lucrurile stau altfel? Sincer, ma indoiesc. Pana sa invete cu ce se mananca democratia (proces cognitiv extrem de cronofag) romanii ar trebui sa invete lucrurile elementare: sa se spele pe maini inainte de a se aseza la masa, sa nu se pise sau sa se cace cu usa deschisa la baie si sa nu isi lase betisoarele igienice cu care tocmai s-au scobit in urechi pe masa in sufragerie, pe mandretea de fata de masa din macrame! Cand vor fi invatat toate acestea si inca multe altele romanii pot sa puna mana pe "abc-darul" democratiei! Pana atunci..Ne apropiem incet dar sigur de profetia lui Silviu BRUCAN legata de cei 20 de ani! Tare mi-e teama ca avea dreptate! Ba chiar ca a fost putin cam optimist! Dupa 19 ani si aproape o luna de la "duminica orbului", cand la alegerile generale din 20 Mai 1990 s-a prezentat la vot 86,19% din electorat, la jalnica defilare a "europarlamentarilor" procentul scade dramatic cu aproape 60 %, la 27,67%! Sigur, electoratul s-a "modificat", este altul, are deja varsta majoratului…insa doar biologic, pentru ca varsta lui mentala nu trece de cea a unui prescolar cu muci la nas si parinti alcoolici si iresponsabili. Da, la jumatatea lui 2009 romanii au Internet, au mai multe telefoane mobile decat populatie, ziare tabloidizate, au televizuini, adevarate scorburi din care latra vulpi sfertodocte si sconcsi frustrati, au manele si o inflatie de regi si regine intr-o republica debusolata ce sufera de "deficit de regalitate". Romanii nu au insa bun simt, caracter autostrazi si o viziune clara, pe termen lung privind tara lor!
    • +1 (3 voturi)    
      Solutii nu vorbe (Vineri, 12 iunie 2009, 9:18)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui Doru BARBU

      La critici esti bun. Prin generalizare tot ce spui e valabil. Dar particularizand, te inseli. Ce solutii concrete propui?
  • -2 (4 voturi)    
    CVT (Vineri, 12 iunie 2009, 8:37)

    Duduveche [anonim]

    Zice unul ca CVT pupa in dos pe Ceasca.
    Posibil. In schimb Basescu a pupat o sigur pe Elena ca de la Cabinetul 2 a avut numirea de director Navrom in Anvers.


    Nota - Nu din cauza lui Vadim Tudor Romania ajuns Uganda 2 cu 3 milioane de saraci care si au luat lumea in cap. CVT nu figureaza in niciun raport negativ de tara si nici in lista celor bagati in privatizarile-jaf.
  • -1 (5 voturi)    
    Scorul la penibil CVT-TB (Vineri, 12 iunie 2009, 8:40)

    Duduveche [anonim]

    La sectorul penibil scorul CVT-TB este 1-1.
    Chiar uita cei ce dau in CVT ce a facut TB in ultimii 5 ani la TV?
    -baut 2 ani cu Becali
    -de doua ori la inundatii cu morti jucat cu tigancile pe litoral
    -insultat fata ("Tiganca")
    -insultat ziaristi
    etc etc
  • 0 (4 voturi)    
    cabotinii (Vineri, 12 iunie 2009, 9:55)

    un cetatean roman [anonim]

    amandoi nu sunt buni de conducatori,deoarece nu se pricep la construit,ci numai la utilizat(sunt (l)uesrs) sau la distrus,cu stiinta sau nestiinta(poet,driver de vapor -no machines makers!).inca n-a aparut liderul constructor real providential pt tara noastra.asa ca degeaba se lauda cabotin unul sau altul.
    • +3 (3 voturi)    
      Greu de inteles (Vineri, 12 iunie 2009, 11:06)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui un cetatean roman

      Cunosc cel putin cateva zeci de romani, inteligenti, scoliiti, cinstiti, buni gospodari, dar toti se tem de politica ca de dracu.

      Unde am ajuns, unde vom merge? Acesti oameni se duc iar cei tineri isi pierd cumpatul si pleaca din tara ori se corup nefericiti (eu nu stiu pe cineva care sa fi facut bani sau politica in romania si sa nu fie profund nefericit) .

      Trebuie scurcirtuitata cumva treaba, sa indepartam lichelele si sa punem oameni sanatosi la cap si la suflet in loc...

      Sunt peste 10 milioane de votanti care inca asteapta asa cum au asteptat bunicii nostri planul Marshall.
  • +2 (2 voturi)    
    WC-tudor (Vineri, 12 iunie 2009, 12:55)

    kronk [anonim]

    O singura solutie:zii WC-tudor si trage apa.N-ar fi rau sa pui si maimuta electrocutata plus mintea odihnita impreuna.
  • 0 (0 voturi)    
    cultura strazii (Vineri, 12 iunie 2009, 14:28)

    om cu scoala vetii [anonim]

    cear fi sa dam dovada de cultura și sa avem un dialog decent? ce naiba, suntem doar europeni !
  • +2 (2 voturi)    
    O lume paralela (Vineri, 12 iunie 2009, 16:35)

    Conspirationistu idiot [anonim]

    Acolo traiesc astia cu conspiratiile. Nr de parlamentari se deduce din ponderea cetatenilor romani din UE.
    Ramanem sa aflam de 33 grade masonice , codurile de bare ale Diavolului si cipul satanic in marul lui Adam. In Romania e nevoie de mai mult bun simt , educatie si munca....mai putin gargara inutila si conspiratii jenante.
  • +1 (1 vot)    
    Geniul poporului Roman ! (Sâmbătă, 13 iunie 2009, 13:16)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    @ Personal cred ca principiul : " O persoana indezirabila ori o dai afara sau o "promovezi" a functionat. Trimiterea VCT-ului in PE duce la izolarea sa pentru 4 ani.Daca la Prezidentiale ia 2-3% e prea mult! DDD