PNL contesta euroalegerile si refuza sa semneze procesul verbal

de D.G.     HotNews.ro
Miercuri, 10 iunie 2009, 17:33 Actualitate | Politic

Reprezentantul PNL in BEC a refuzat sa semneze procesul verbal privind rezultatul alegerilor europarlamentare. Marius Balasescu a declarat, miercuri, ca partidul sau nu consimte sa certifice o frauda.

"PNL nu poate sa certifice, prin semnatura reprezentantului sau, alegeri la care singura forma de turism care s-a dezvoltat sub mandatul doamnei ministru actual este acela electoral", a spus Balasescu.

Potrivit procedurii, acest refuz nu afecteaza procesul de validare a rezultatelor.

BEC a anuntat miercuri rezultatul alegerilor de duminica, 7 iunie, cu impartirea pe mandate.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

2069 vizualizari

  • +6 (18 voturi)    
    Dezamagire (Miercuri, 10 iunie 2009, 17:57)

    Weather [utilizator]

    Niste oameni care nu stiu sa piarda....Tariceanu,cu toate bubele lui macar era un Domn. Acu sub Antonescu se pare ca au scos mîrlănia la înaintare.Vai de capul lor...Vadim măcar nu e pe creanga lui cu aberaţiile dar ăştia aveau pretenţia de indivizi normali.
    • +4 (10 voturi)    
      votat (Miercuri, 10 iunie 2009, 18:30)

      a_claudiu [utilizator] i-a raspuns lui Weather

      Am vrut sa votez PNL (daca a fost vreodata o masura economica buna in Romania a fost cota unica de 16%, imi aduc si acum aminte de FNI si altii care preziceau dezastru dar PNL a castigat).
      Dar cand vezi Norica Nicolai prima pe lista e ca si cum te scuipa'n fata. Am votat altceva.
    • +3 (9 voturi)    
      Las-o jos (Miercuri, 10 iunie 2009, 18:35)

      giga [anonim] i-a raspuns lui Weather

      cu 'domnu' Tariceanu. In rest ai dreptate. Cred ca cel mai bine ar fi sa-si retraga europarlamentarii ca forma de protest. Nu stiu daca se poate legal. Toate cele bune.
    • +6 (14 voturi)    
      nici macar (Miercuri, 10 iunie 2009, 18:37)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui Weather

      nici Tariceanu n-a fost un domn. Este un servitor cu pretentii de boier. Acum, ce sa mai vorbim... cand ii vad pe Crin si pe Norica, parca vad si usa cortului.
  • +6 (8 voturi)    
    :)) (Miercuri, 10 iunie 2009, 18:15)

    vasile pop [anonim]

    cum ar zice Cioroianu la tot ceea ce ai afirmat: "good point" :P
  • +7 (7 voturi)    
    Vorbe-n vant... (Miercuri, 10 iunie 2009, 18:34)

    Oarecare [anonim]

    Chestia asta sa aduci oamenii la vot cu autobuze nu e organizare de partid, este o frauda in fapt. Insa daca nu se poate demonstra (nu exista interes) totul se transforma in vorbe si devine obositor... agasant. Toate laudele goale ca cine a castigat, e o aflare in treaba, Pacat de oanenii cinstiti care mai spera in viitorul Romaniei
  • +3 (9 voturi)    
    Patriciu (Miercuri, 10 iunie 2009, 18:34)

    Badea Ioan [anonim]

    Incearca si PNL -ul [Patriciu] sa "suie capra'n cires" !
  • +1 (7 voturi)    
    liberalii si alegerile (Miercuri, 10 iunie 2009, 18:59)

    silviu [anonim]

    Liberalii sunt niste lichele care au stiut numai sa se imbogateasca de pe spinarea romanilor(si PSD-ul si PDL-ul fac lucru asta dar nu au reusit sa bata recordul stabilit de liberali).In schimb se plang ca au fost fraudate alegeri(nu zic ca n-au fost fraude);hotul striga hotul .Pai domnilor / tovarasi s-au saturat romanii de voi.
    • +3 (3 voturi)    
      Capusha politica (Miercuri, 10 iunie 2009, 20:25)

      Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui silviu

      PNL_versiunea C.P. Tariceanu, s-a dovedit a fi un partid-capusa cu o mare capacitate, dar si o anume predispozitie in a parazita partidele politice mari. Scopul si durata parazitarii/capusarii?! Cat mai mult cu putinta si pana cand nu se mai poate...
  • +4 (4 voturi)    
    Daca trebuie clic pe sageata stanga si cititi! (Miercuri, 10 iunie 2009, 19:12)

    Cetateanul turmentat [anonim]

    Daca intr-adevar ar vrea sa demonstreze ca n-au luat parte la frauda ar putea sa analizeze listele cu cei care au votat si sa-i gaseasca pe cei care au votat de mai multe ori.

    Corelind apoi locurile unde asemenea fapte s-au intamplat masiv cu apartenenta politica a primarilor si/sau culorile majoritatilor din consiliile locale ar putea sa ne dea si noua ceva dovezi plauzibile despre furturile celorlalti - doamna Valean fiind matematician ar trebui sa inteleaga ce sugerez.

    Avem exemple destul de clare de genul asta la Suceava (stie scriitorul cu oi Flutur ce stie) pentru PDL si la Teleorman pentru PSD (aici chiar c-au facut-o lata, pe la Suceava macar chiar exista si ceva obiective turistice, pe cand in Teleorman exista numai talentatul domn Dragnea, a carui "performanta" va fi rasplatita de Geaona cu organizarea unei consfatuiri PSD in "feuda" lui - da, acelasi Geoana care reclama furturile altora, si care nu rateaza inca o ocazie de a-si demonstra ipocrizia!)

    Ma tem insa ca nici ei nu-s mai curati, si in afara de declaratii si gesturi de opereta, cum e si asta, nu vor face nimic: probabil ca toate partidele sunt in aceasta situatie, si singurul lucru pe care il vor face va fi continuarea santajelor reciproce ("Pac la Rasboiu'!") si eventual ceva "schimburi de prizonieri".

    N-ai cu cine...
    • +2 (2 voturi)    
      Minciuni patriciene (Miercuri, 10 iunie 2009, 22:24)

      Cameleon [anonim] i-a raspuns lui Cetateanul turmentat

      Dar de Chiliman si sectorull1, organizatia domnului cu nume de floare ati auzit.
      Cautati pe net si veti vedea ca hotii striga hotii. Nu stiu sa piarda ci doar sa fure si apoi sa-i arate pe altii. Mincinosii!
      • 0 (0 voturi)    
        Cum spuneam! (Miercuri, 10 iunie 2009, 23:01)

        Cetateanul turmentat [anonim] i-a raspuns lui Cameleon

        Nu stiam de cazul asta, dar am spus deja ca au si ei "prizonierii" lor, iar toate declaratiile si gesturile sunt pura demagogie! Ca si cele ale PSD si PDL.

        Toti o apa si-un pamant... Ascultati mp3-urile de la

        http://www.trilulilu.ro/turmentatul
  • +1 (5 voturi)    
    fraudarea este foarte probabila.... (Miercuri, 10 iunie 2009, 19:31)

    dorinteodor [anonim]

    nu sintem demni de ue. nu cred ca in vreo tara ue sa mai apara astfel de probleme. ziaristii au adus destule probe de fraudare iar politia are zeci de cazuri penale iar cercetarea este abia la inceput. s-a vorbit de cei care au votat de doua ori dar inca nimic de cei care i-au platit. iar tabla aia nestearsa ar fi trebuit sa fie luata imediat de politie ca "corp delict"...guvernantii nu par a fi preocupati de imaginea tarii..dar totul se plateste pe lumea asta iar de platit vom plati noi, cei inocenti....cred ca liberalii au procedat corect. cei 4% pierduti pot fi asociati cu frauda.....
  • +1 (5 voturi)    
    ciumpalaci patetici (Miercuri, 10 iunie 2009, 19:40)

    adyfootballer [anonim]

    cu norica 'n frunte la ce va asteptati pnl-isti?era o vreme cand apreciam partidul..dar cu crinu'n frunte si norica. se vad si rezultatele..
  • -3 (3 voturi)    
    "Cassiopeia" - vine cu o noua viziune! (Miercuri, 10 iunie 2009, 20:05)

    Daniel Sofrone [anonim]

    Romania are nevoie de oameni noi, conceptii noi si solutii noi. Pregateste-te pentru o noua provocare! Cassiopeia iti aduce o noua viziune! Implica-te acum! Nu-ti mai lasa viata in mainile altora! Afla despre noi!
  • 0 (2 voturi)    
    Pana acum credeam ca Bokkutu este culme prostiei! (Miercuri, 10 iunie 2009, 21:09)

    Mitica [anonim]

    Pana acum credeam ca premierul Bokkutu N'Boc Kukluju Warza Bleaga este culme prostiei!

    Da vai ce descoperire ! exista insa si exemplare care supravietuiesc in liberate cu si mai putina minte !

    Crin Kongu de PeNeDeLeNe la depasit pe sangerosul premier Bokkutu si chiar si pe insasi maria-sa Prostanaku !

    Prindeti, cercetati si puneti la insectar acest maret exemplar de Gutzu - dupa numele purcelului din povestea de la Hotnews.
  • +3 (3 voturi)    
    Penibili (Miercuri, 10 iunie 2009, 22:39)

    doi si-un sfert [utilizator]

    Au dreptate , daca nu erau furati ca-n codru obtineau 14.6%... Tineti-o tot asa baieti poate va mai voteaza doar Patriciu, Catarama si gasca lor
  • +1 (1 vot)    
    Dar mai terminati odata? (Joi, 11 iunie 2009, 0:27)

    dumi [anonim]

    Terminati frate cu circul asta zilnic, si puneti osul la treaba. M-am saturat sa aud numai acuzati de toate partile (neprobate niciodata), coruptie fara corupti (toti se jura ca sunt persecutati politici) si mincinosi ordinari. Cred ca sunt la ora actuala elevi de liceu mai cu cap si mai pregatiti decat specimenele astea.

    Si inca ceva, nea geoana sau nea crinache, de ce nu va duceti o zi cu metroul la munca? Asa..sa va mai vada poporul pe care il iubiti atat la fata si sa vedeti si cat de mult va iubeste el... lichelelor